Оңтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі орман пайдаланудың төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 23 маусымдағы N 16/161-III шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 20 шілдеде N 1915 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/76-V Шешімімен
Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.12.07 № 9/76-V Шешімімен.
Қазақстан Республикасы  Орман Кодексінің 14 бабына, "Салық және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің"  (Салық кодексі) 473 бабына сәйкес және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімиятының дайындаған есептердің негізінде Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты  ШЕШТІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану үшін төлемақы ставкалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 15/166-II "Облыстық мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі жанама орман пайдаланудың төлемақы ставкаларын бекіту туралы" (Оңтүстік Қазақстан облысы әділет басқармасында 2002 жылғы 25 қаңтарда 483-нөмірмен тіркелген) шешімінің күші жойылды деп есептелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаттың 2005 жылғы 23
маусымдағы N 16/161-III шешіміне
1 қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану
ТӨЛЕМАҚЫСЫНЫҢ СТАВКАЛАРЫ
Жанама орман пайдалану:
дәрілік өсімдіктер мен техникалық шикізатты, жабайы жемістерді, жаңғақтарды, саңырауқұлақтарды, жидектерді және басқа да орманның тағамдық өнімдерін дайындау мен жинау
N
өсімдіктердің аттары (құрғақ күйінде)
өлшем бірлігі
Шикізаттың түрі
Төлемақы мөлшері (теңге)
1.
өрік, алша, шие
кг.
Жемістері
2-00
2.
Итсигек
кг.
Жоғары өркендер
01-00
3.
Долана
кг.
Жемістері
2-00
4.
Бөріқарақат
кг.
Жемістері

Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Южно-Казахстанской области
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 23 июня 2005 года N 16/161-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 20 июля 2005 г. за N 1915. Утратило силу решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/76-V
Сноска. Утратило силу решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 07.12.2012 N 9/76-V.
В соответствии со статьей 14  Лесного Кодекса Республики Казахстан, статьей 473 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"  (Налоговый кодекс) , и на основании расчетов акимата Южно-Казахстанской области Южно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Южно-Казахстанской области согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 декабря 2001 года N 15/166-II "Об установлении размеров платы за побочные лесные пользования на территории лесного фонда области" (зарегистрированное в управлении юстиции Южно- Казахстанской области от 25 января 2002 года N 483).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 23 июня 2005 года N 16/161-III
СТАВКИ ПЛАТЫ
за лесные пользования на участках государственного
лесного фонда Южно-Казахстанской области
Побочные лесные пользования:
заготовка и сбор лекарственных растений и технического сырья, дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод и лесных пищевых продуктов
N
Наименование растений
(в сушенном виде)
Еди-
ница
изме-рения
Вид сырья
Размер платы
(тенге)
1.
Абрикос, алыча, вишня
кг.
Плоды
2-00
2.
Анабазис безлистный
кг.
Верхние побеги
1-00
3.
Боярышник
кг.
Плоды
2-00
4.
Барбарис
кг.
Плоды

6-00
49.
Сиверс алмасы
кг.
Жемістері
1-00
50.
Тау қылша
кг.
Жоғары өркендер
2-00
Ара ұялары мен омартаны орналастыру
Орман қоры учаскелерінің санаты
өлшем бірлігі
Бір  бірліктің құны (теңге)
Таулы жерлер
1 бал ара ұясынан
40-00
Тоғайлы  ормандар
1 бал ара ұясынан
30-00
Шөп шабу мен мал жаю
Орман қоры учаскелерінің
санаты
өлшем
бірлігі
Бір бірліктің құны
(теңге)
Шөп шабу
өнімділігі 5 цн/га  дейін
га.
60-00
өнімділігі 5,1- ден  8 цн/га дейін
га.
80-00
өнімділігі 8,1 цн/га  және  одан жоғары
га.
110-00
Мал жаю
Таулы   аймақта
га.
60-00
Тоғайлы  ормандарда
га.
50-00
Шөлді  аймақта
га.
20-00
Сирек орманды, алаңқай және өзге де ормансыз жерлер
га.
50-00
Шабындық учаскелерінің өнімдерді тұтыну пункттерінен қашықтығына байланысты белгіленген төлемақыға төмендегі коэффициенттер қолданылады:
10 км. дейін - 1,5
10,1 км.- 25 км. дейін - 1,2
25,1 км.- 40 км. дейін - 1,0
40,1 км.- 60 км. дейін - 0,8
60,1 км.- 80 км. дейін - 0,6
80 км. көп - 0,3
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының
2005 жылғы 23 маусымдағы
N№16/161-III шешіміне
2 қосымша
Ескерту: Шешім 2-қосымшамен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2008 ж.  N 5/72-IV   шешімімен.
Оңтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры
учаскелерінде орман пайдаланудың кейбір түрлерінің
төлемақысының ставкалары
Р/с
Орман пайдаланудың түрлері
Өлшем бірлігі
Айлық есеп
айырысу
көрсеткіштерін-
дегі төлем
ставкалары
1.
Мемлекеттік орман қоры
учаскелерін аңшылық
шаруашылығының қажетіне
пайдалану
Га
0,05
2.
Мемлекеттік орман қоры
учаскелерін ғылыми-зерттеу
мақсаттарына пайдалану
адам-күн
0,05
3.
Мемлекеттік орман қоры
учаскелерін мәдени-сауықтыру
мақсатында пайдалану
адам-күн
0,1
4.
Мемлекеттік орман қоры
учаскелерін рекреациялық,
туристік және спорттық
мақсаттарда пайдалану
адам-күн
0,2
5.
Көк өніс, бақша шаруашылығы
және өзге де ауыл шаруашылығы
дақылдарын өсіру:
шөлейіт және дала аймағында:
таулы аймақта:
га
га
8
6
6.
Қамыс дайындау мен жинау
текше метр
0,1

6-00
49.
Яблоня дикая сиверса
кг.
Плоды
1-00
50.
Эфедра хвощевая
кг.
Верхние  побеги
2-00
Размещение ульев и пасек
Категории участков лесного фонда
Единица измерения
Стоимость единицы
в тенге
Горные угодья
за 1 единицу
40-00
Тугайные леса
за 1 единицу
30-00
Сенокошение и пастьба скота
Категории участков лесного фонда
Единица измере-
ния
Стоимость единицы
в тенге
Сенокошение
Урожайность до 5 цн./га.
га.
60-00
Урожайность от 5,1 до 8 цн./га.
га.
80-00
Урожайность от 8,1 цн./га. и выше
га.
110-00
Пастьба скота
В горной зоне
га.
60-00
В тугайных лесах
га.
50-00
В пустынной зоне
га.
20-00
Редицы, прогалины и пр. нелесные земли
га.
50-00
В зависимости от удаленности сенокосных участков от пунктов потребления продукции, к установленной плате применяются следующие коэффициенты:
До 10 км. - 1,5
От 10,1 км. до 25 км. - 1,2
От 25,1 до 40 км. - 1,0
От 40,1 до 60 км. - 0,8
От 60,1 км.до 80 км. - 0,6
Более 80 км. - 0,3
Примечание: Решение дополнено приложением 2 -  Решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2008г. N 5/72-IV.
Приложение 2
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 23 июня 2005 года N№16/161-III
Ставки платы
за некоторые виды лесных пользований на участках государственного
лесного фонда Южно-Казахстанской области
N№
п/п
Виды лесных пользований
Единица
измерения
Ставки платы
в месячных
расчетных
показателях
1.
Пользование участками
государственного лесного
фонда для нужд охотничьего
хозяйства
га
0,05
2.
Пользование участками
государственного лесного
фонда для научно-
исследовательских целей
человеко-день
0,05
3.
Пользование участками
государственного лесного
фонда в культурно-
оздоровительных целях
человеко-день
0,1
4.
Пользование участками
государственного лесного
фонда в рекреационных,
туристических и спортивных
целях
человеко-день
0,2
5.
Огородничество,
бахчеводство, и выращивание
иных сельскохозяйственных
культур:
в полупустынных и степных
зонах:
горной зоне:
га
га
8
6
6.
Заготовка и сбор камыша
куб. метр
0,1