Кедендік кіріс ордерін толтыру мен есебін жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 16 қаңтардағы N 24 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 25 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4033. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 270379-баптарына сәйкес,  БҰЙЫРАМЫН: Қараңыз.K100296
1. Қоса беріліп отырған Кедендік кіріс ордерін толтыру мен есебін жүргізу ережесі бекітілсін.
2. "Кедендік кіріс ордерін толтыру мен есебін жүргізу ережесін және оның нысанын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2336 болып тіркелген, "Ресми газет" газетте 2003 жылғы 16 тамыздағы N 33 (138) болып жарияланған) Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 23 мамырдағы N 236  бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Кедендік бақылау департаменттері мен кедендердің бастықтары осы бұйрықтың орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Ө.К.Бейіспеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Б.Т.Әбдішевке жүктелсін.
7. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен отыз күнтізбелік күн өтуі бойынша қолданысқа енгізіледі.
Қаржы вице-министрі -
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігінің
Кедендік бақылау комитеті
төрағасының
2006 жылғы 16 қаңтардағы
N 24 бұйрығымен бекітілген
Кедендік кiрiс ордерiн толтыру мен есебiн жүргiзудiң
ережесi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Кедендік кіріс ордерін толтыру мен есебін жүргізу ережесі Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 270 және  379-баптарына сәйкес әзірленді және кедендік кіріс ордерін (бұдан әрі - ККО) толтырудың, олардың есебін жүргізудің тәртібін айқындайды, сондай-ақ ККО-нің нысанын белгілейді.
2. ККО түптелген үш парақтардан тұратын ( 1-қосымша ), оларды деректер базасына енгізгеннен кейін қатаң есептілік бланкісі болып табылады және кедендік төлемдер мен салықтарды есептеу мен бақылауды, кедендік ресімдеуді жүзеге асырушы кеден органының уәкілетті лауазымды адамы (бұдан әрі - орындаушы инспектор) толтырады.

Об утверждении Правил заполнения и учета таможенного приходного ордера
Приказ Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 16 января 2006 года N 24. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2006 года N 4033. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
В соответствии со статьями  270 ,  379 Таможенного кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ: см.K100296
1. Утвердить прилагаемые Правила заполнения и учета таможенного приходного ордера.
2. Признать утратившим силу  приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 23 мая 2003 года N 236 "Об утверждении Правил заполнения и учета таможенного приходного ордера и его формы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2336, опубликованный в газете "Официальная газета", от 16 августа 2003 года N 33 (138).
3. Начальникам Департаментов таможенного контроля по областям, городам Астана и Алматы и таможен обеспечить исполнение настоящего приказа.
4. Управлению организации таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Бейспеков О.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Абдишева Б.Т.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель
Утверждены
приказом вице-министра финансов -
Председателя Комитета таможенного
контроля Министерства финансов
Республики Казахстан
от 16 января 2006 года N 24
Правила
заполнения и учета таможенного приходного ордера
1. Общие положения
1. Настоящие Правила заполнения и учета таможенного приходного ордера разработаны в соответствии со статьями 270, 379 Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) и определяют порядок заполнения таможенного приходного ордера (далее - ТПО), их учета, а также устанавливают форму ТПО.
2. ТПО состоит из трех сброшюрованных листов ( приложение 1 ), является бланком строгой отчетности после занесения их в базу данных и заполняется уполномоченным должностным лицом таможенного органа, осуществляющим таможенное оформление, начисление и контроль за уплатой таможенных платежей и налогов (далее - инспектор-исполнитель).

Қажет болған жағдайда, түптелген үш парақтардан ( 2-қосымша ) тұратын кедендік кіріс ордеріне қосымша парақты (бұдан әрі - ҚККО) инспектор-орындаушы толтырады. ҚККО-нің парақтары тиісінше ККО-нің парақтарына қоса тігіледі және ККО-нің ажырамас бөлігі болып табылады. Әрбір ҚККО-да тауарлар атауының 7-ге (жетіге) дейінгі деректерін толтыруға болады, ККО-да тұтастай алғанда тауарлар атауының 50-ге (елуге) дейінгі деректерін толтыруға болады.
Кеден органының лауазымды адамы арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалану арқылы ККО мен ҚККО қалыптастырады және негізгі парағын басады.
Форс-мажорлық жағдаят (электр энергиясы және т.б. болмаған) салдарынан туындаған жағдайларда, кейiн оларды мiндеттi түрде форс-мажорлық жағдаят салдарын жойған сәттен бастап екі жұмыс күнінің ішінде жасай және деректер базасына енгізе отырып ККO және ҚККО-i баспа машинасында жазып толтырады.
3. ККО-ның ресiмделген бланкiлерінің есебі арнайы журналдарда жүргiзіледi. Журналды толтыру және сақтау қатаң есептiлiктегі құжаттармен жұмыс iстеудiң қолданылып жүрген ережелерiне сәйкес жүзеге асырылады.
4. Ресiмделген бланктердiң есебiн жүргізу журналдары күнтiзбелiк жылдар бойынша жүргiзiледi. Журналдар алдын ала нөмiрленген, тiгiлген, мөр басылған және кеден органы бастығының, не оның орнындағы адамның қолы қойылған болуы тиiс.
5. ККО мен ККОП-ның бірінші және екінші даналары оның ресімдеуді жүргізген кеден органында жасалады және сақталады.
ККO мен ККОП-тың үшiншi даналары төлеушiнiң қолына берiледi.
6. Жеке тұлғалар тауарларды (Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен салмақ және құн нормасы шегінде) жолаушы ұсынатын кедендік декларация негізінде оңайлатылған тәртіппен не заңды немесе жеке тұлғалар белгіленген үлгідегі (тиісті қаржылық жылға Республикалық бюджет туралы Заңнамамен белгіленген он айлық есеп көрсеткішінен аспайтын декларацияланған тауарлар партиясының кеден құны және тауарлардың қауіпсіздігі бойынша талаптарды қоспағанда, тарифтік емес реттеу шаралары белгіленбеген тауарларға қатысты) ұсынған өтініштердің негізінде өткізген кезде, кеден органының лауазымды адамы арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалану арқылы ККО-ның электронды көшірмесін жасайды, не кейiн оларды мiндеттi түрде жасай және деректер базасына енгізе отырып ККO баспа машинасында жазып толтырады. Мәлімделген кеден құнының толық еместігі туралы негіз бар болған кезде кеден органы өз бетімен тауардың кеден құнын Кодекстің  39-тарауына сәйкес айқындауы мүмкін. Қараңыз.K100296

В случае необходимости инспектором-исполнителем заполняется дополнительный лист к таможенному приходному ордеру (далее - ДТПО), который состоит из трех сброшюрованных листов ( приложение 2 ). Листы ДТПО прилагаются к соответствующим листам ТПО и являются неотъемлемой частью ТПО. На каждом ДТПО можно заполнить данные до 7 (семи) наименований товаров, в ТПО в целом можно заполнить данные до 50 (пятидесяти) наименований товаров.
Должностное лицо таможенного органа посредством использования специального программного обеспечения ТПО и ДТПО формирует и распечатывает основной лист.
В случае возникновения последствий форс-мажорных обстоятельств (отсутствие электроэнергии и другое) ТПО и ДТПО заполняются на печатной машине с обязательным последующим формированием и занесением их в базу данных, в течение двух рабочих дней с момента устранения последствий форс-мажорных обстоятельств.
3. Учет оформленных бланков ТПО и ДТПО ведется в специальных журналах. Заполнение и хранение журнала, осуществляются в соответствии с действующими правилами работы с документами строгой отчетности.
4. Журналы учета оформленных бланков ведутся по календарным годам. Журналы должны быть предварительно пронумерованы, прошиты, опечатаны печатью и скреплены подписью начальника таможенного органа либо лица, его замещающего.
5. Первый и второй экземпляры ТПО и ДТПО формируются и хранятся в таможенном органе, которым произведено его оформление.
Третий экземпляр ТПО и ДТПО выдаются на руки плательщику.
6. При перемещении товаров физическим лицом в упрощенном порядке на основании представленной пассажирской таможенной декларации (в пределах  весовых и стоимостных норм, установленных Правительством Республики Казахстан), либо юридическим или физическим лицом на основании представленного заявления установленного образца (таможенная стоимость декларируемой партии товара не превышает девяносто месячных расчетных показателей, установленных Законом о Республиканском бюджете на соответствующий финансовый год и в отношении товаров не установлены меры нетарифного регулирования, за исключением требований по безопасности товаров), должностное лицо таможенного органа формирует электронную копию ТПО посредством использования специального программного обеспечения, либо заполняет ТПО на печатной машине с обязательным последующим формированием и занесением их в базу данных. При наличии оснований о недостоверности заявленной таможенной стоимости, таможенный орган может самостоятельно определить таможенную стоимость товаров, в соответствии с  главой 39 Кодекса. см.K100296

7. ККО мен ҚККО-мен қоса тiгiлген құжаттарымен бiрге сақтау мерзiмдерi мәлiмделген кеден режимiне сәйкес ресiмделетiн ЖКД-ның бiрiншi даналарын сақтау мерзiмдерiне ұқсас болады.
2. ККO мен ҚККО толтырудың жалпы принциптерi
8. ККО мен ҚККО-i форс-мажорлық жағдаят (электр энергиясы және т.б. болмаған) салдарынан туындаған жағдайларда Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының N 2355 болып тіркелген (бұдан әрі - Өтініш), 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219 бұйрығына  1-қосымшаға және кедендiк ресiмдеу үшiн қажетті құжаттарға сәйкес нысан бойынша тұлға ұсынған жолаушы кеден декларациясы негiзiнде орындаушы инспектор мемлекеттік немесе орыс тілінде арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалана отырып не баспа құрылғыларында жасайды және жазады.
9. ККО мен ҚККО-нiң әрбiр данасы орындаушы инспектордың тегi, аты, әкесiнiң аты (бұдан әрi - Т.А.Ә.) мiндеттi түрде көрсетiле отырып, оның жеке нөмiрлiк мөрiмен және қолымен куәландырылады.
10. ККО мен ҚККО-де тазартулар мен түзетулер болмауы тиiс.
11. ККО мен ҚККО-iн дұрыстығы мен толық толтыру үшін орындаушы инспектор жауаптылықта болады.
12. Берiлетiн ақпараттың дұрыстығы үшiн тауарларды декларациялауды жүзеге асыратын тұлға жауаптылықта болады.
13. Егер қандай да бiр баған толтырылмаса, онда ККО қағаздағы данасына сызықша қойылады.
3. ККО бағандарын толтырудың тәртiбi
14. ККО-ның бағандары мынадай тәртiп бойынша толтырылады:
1-баған. "Ордердiң түрi".
Баған үш кіші бағаннан тұрады:
1.1. "Бағыт" кіші бағанда мына жай түсiндiрiледi:
"ИМ" - еркiн айналым үшiн тауарлар шығаруға қолданылатын режимдi мәлiмдеу кезiнде;
"ЭК" - тауарлардың экспортына қолданылатын режимдi мәлiмдеу кезiнде;
1.2. "Өткізу тәсілі" кіші бағанда мына жай түсiндiрiледi:
"СБ" - ККО Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы алып жүретiн қол жүгiнде өткiзiлетiн тауарларға қатысты толтырылады;
"HБ" - ККО Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы алып жүрмейтiн қол жүгiнде өткiзiлетiн тауарларға қатысты толтырылады;
"MП" - ККО Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы халықаралық почта жөнелтiлiмдерiндегi өткiзiлетiн тауарларға қатысты толтырылады;
ККО кедендік ресімдеу кезінде Өтініштің негізінде 1.2. "Өткізу тәсілі" кіші бағанда "HБ" көрсетiледi.
1.3. кіші бағанында. Көлік құралдары Жіктеуіштерінің түріне сәйкес көлік құралдары түрінің коды (3-қосымша) және кедендік шекарадан өткен көлік құралының саны көрсетіледі. Аталған кіші бағанның үшінші бағанасында көлік құралының мемлекеттік нөмірі көрсетіледі.
2-баған. "Қосымша парақтар саны".
Бағанда ҚККО-нiң саны көрсетiледi. Егер ҚККО толтырылмаса, онда бұл бағандағы ККО-ның қағаз тасығышында сызықша қойылады.
3-баған. "Анықтамалық нөмiр".
Бағанда ККО-ның мынадай элементтерден тұратын ККО-ны тіркеу Журналы бойынша берілген тіркеу анықтама нөмiрi қойылады:

7. Сроки хранения ТПО и ДТПО с прилагаемыми документами аналогичны срокам хранения первых экземпляров ГТД, оформленных в соответствии с заявленным таможенным режимом.
2. Общие принципы заполнения ТПО и ДТПО
8. ТПО и ДТПО формируются и распечатываются с использованием специального программного обеспечения либо на печатающем устройстве, в случае возникших последствий форс-мажорных обстоятельств (отсутствие электроэнергии и другое), инспектором-исполнителем на государственном или русском языках на основании предоставленных лицом пассажирской таможенной декларации или заявления по форме согласно приложению 1 к Правилам декларирования товаров и транспортных средств, утвержденным  приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированным за N 2355 (далее - Заявление), и документов, необходимых для таможенного оформления.
9. Каждый экземпляр ТПО и ДТПО заверяется личной номерной печатью и подписью инспектора-исполнителя с обязательным указанием его фамилии, имени, отчества (далее - Ф.И.О.).
10. В ТПО и ДТПО не должно быть подчисток и помарок.
11. Ответственность за достоверное и полное заполнение ТПО и ДТПО несет инспектор-исполнитель.
12. Ответственность за достоверность представляемой информации несет лицо, осуществляющее декларирование товара.
13. Если какая-либо графа не заполняется, то на бумажном экземпляре ТПО ставится прочерк.
3. Правила заполнения граф ТПО
14. Графы ТПО заполняются по следующим правилам:
Графа 1. "Тип ордера".
Графа состоит из трех подграф:
в подграфе 1.1. "Направление" указывается следующее:
"ИМ" - при заявлении режима применительно к выпуску товаров для свободного обращения;
"ЭК" - при заявлении режима применительно к экспорту товаров;
в подграфе 1.2. "Способ перемещения" указывается следующее:
"СБ" - ТПО заполняется в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан в сопровождаемом багаже;
"НБ" - ТПО заполняется в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан в несопровождаемом багаже;
"МП" - ТПО заполняется в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан в международных почтовых отправлениях.
При таможенном оформлении ТПО на основе Заявления в подграфе 1.2. "Способ перемещения" указывается "НБ".
В подграфе 1.3. указывается код типа транспортного средства согласно Классификатору типов транспортных средств ( приложение 3 ) и количество транспортных средств пересекших таможенную границу. В третьей колонке данной подграфы указывается государственный номер транспортного средства.
Графа 2. "Количество дополнительных листов".
В графе указывается количество ДТПО. Если ДТПО не заполняется, то в данной графе на  бумажном носителе ТПО проставляется прочерк.
Графа 3. "Справочный номер".
В графе проставляется регистрационный справочный номер ТПО, присвоенный по Журналу регистрации ТПО, который состоит из следующих элементов:

99999/99999 / 999999/9
1    2 3      4
мұнда:
1 элементі - ККО-ны ресiмдеудi жүзеге асырушы Қазақстан Республикасы кеден органдарының Жiктеушiсiне сәйкес кеден органының коды;
2 элементі - кедендiк кiрiс ордерi ресiмделген күнi (күнi, айы және ағымдық жылдың соңғы саны);
3 элементі - ККО-ны тіркеу Журналы бойынша берілген ККО-ның тіркеу нөмiрi;
4 элементі - тек халықаралық почта жөнелтiмдерi (бұдан әрi - ХПЖ) үшiн ғана толтырылады, почта жөнелтiмiнiң (жалпы немесе берушi) байланыс кәсiпорны берген алты орынды нөмiрi көрсетiледi.
Қалған жағдайларда "4 элементі" орнына сызықша қойылады (мысалы: 20400/11050/123445/-).
4-баған. "Төлеушi".
Кеден төлемдерi мен салықтарын төлеушi туралы мәлiметтер көрсетiледi.
Баған бес кіші бағаннан тұрады:
4.1. кіші баған екі тараудан тұрады:
бірінші тарауда заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның А.Т.Ә. көрсетіледі.
екінші кіші тарауда резиденттер немесе резидент еместер көрсетіледі.
4.2. кіші бағанда төлеушінің почталық мекен-жайы көрсетіледі.
4.3. кіші бағанда үш тараудан тұратын тіркеу нөмірі көрсетіледі:
бірінші тарауда жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы құрылтай құжаттарға немесе куәліктерге сәйкес тұлғалар санаттарының екі таңбалы сандық коды;
екінші тарауда - Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының N 2355 болып тіркелген, 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219 бұйрығымен бекітілген Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау ережесіне  1-қосымшаға сәйкес Қазақстандық әкімшілік-аумақтық объектілердің Жіктеуіш кодтарына сәйкес ҚӘАО екі таңбалы коды;
үшінші тарауда - салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
4.4. кіші бағанда жеке тұлғалар үшін - төлқұжаттық деректерi, төлқұжатының нөмiрi мен сериясы, қашан және кiмнiң бергенi, не жеке басын куәландыратын және төлқұжаттың орнындағы басқа құжаттың нөмiрi және заңды тұлғалар үшін - КҰЖЖ коды көрсетiледi.
4.5. кіші бағанда төлеушінің тұрақты тұратын елінің коды мен атауы көрсетіледі.
Егер сыртқы экономикалық қызметке қатысушы Қазақстан Республикасының резиденті болып табылса, онда барлық кіші бағандар толтырылады.
Резидент болмаған жағдайда, тек 4.1., 4.2. және 4.5. кіші бағандары толтырылады.
5-баған. "Өзге партнер".
Бағанда тауарды жөнелтуші/алушы туралы мәліметтер көрсетіледі.
Баған үш кіші бағаннан тұрады:
5.1. кіші бағанда заңды тұлғаның немесе оның құрылымдық бөлімшесінің атауы (жеке тұлға үшін - тегі және аты, әкесінің аты);
5.2. кіші бағанда - өзге партнердің тұратын жері (мекен-жайы);
5.3. кіші бағанда - тұратын елінің атауы көрсетіледі.
6-баған. "Валюта бағамы".
ККО ресімделген күнi Ұлттық Банк белгiлеген валютаны айырбастаудың рыноктiк бағамы бойынша АҚШ/еуро долларының ұлттық валютаға шаққандағы бағамына сәйкес шамасын көрсетедi.
7-баған. "Жөнелтуші/межелі ел".
Бағанда тауарларды еркін айналым үшін шығаруда қолданылатын режимді мәлімдеу кезінде - жөнелтуші ел және тауарлар экспортына қолданылатын режимді мәлімдеу кезінде - межелі ел көрсетіледі.
Баған екі кіші бағаннан тұрады:
7.1. "Код" кіші бағанда әлем елдерінің Жіктеуіштеріне сәйкес тауарларды жөнелтуші/межелі елдің сандық коды;
7.2. "Атауы" кіші бағанда әлем елдерінің Жіктеуіштеріне сәйкес тауарларды жөнелтуші/межелі елдің қысқаша атауы көрсетіледі.
8-баған. "Қосымша ақпарат/ұсынылатын құжаттар".
Бағанда кедендік мақсаттар үшін қажетті ұсынылатын құжаттар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Әрбір реквизиттер жаңа жолдан көрсетіледі және реттік нөмірі болады.
1 нөмірде көлік құжаттарының нөмірі көрсетіледі.

99999/99999/999999/9
1     2     3    4
где:
элемент 1 - код таможенного органа, в соответствии с Классификатором таможенных органов Республики Казахстан, осуществляющего оформление ТПО;
элемент 2 - дата (число, месяц и последняя цифра текущего года) оформления таможенного приходного ордера;
элемент 3 - регистрационный номер ТПО, присваиваемый по Журналу регистрации ТПО;
элемент 4 - заполняется только для международных почтовых отправлений (далее - МПО), указывается шестизначный номер почтового отправления (валовый или подавательский), присвоенный предприятием связи.
В остальных случаях на месте "элемента 4" на бумажном экземпляре проставляется прочерк (например, 20400/11050/123455/-).
Графа 4. "Плательщик".
Указываются сведения о плательщике таможенных платежей и налогов. Графа состоит из пяти подграф:
Подграфа 4.1. состоит из двух разделов:
в первом разделе указывается наименование юридического лица, либо Ф.И.О. физического лица;
во втором подразделе указывается резидент или нерезидент.
В подграфе 4.2. указывается почтовый адрес плательщика.
В подграфе 4.3. указывается регистрационный номер, который состоит из трех разделов:
в первом разделе указывается двухзначный цифровой код категории лица согласно учредительным документам или свидетельству о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
во втором разделе - двухзначный код КАТО в соответствии с Классификатором кодов Казахстанских административно-территориальных объектов, согласно приложению 5 к Правилам декларирования товаров и транспортных средств, утвержденным  приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированным за N 2355;
в третьем разделе - регистрационный номер налогоплательщика.
В подграфе 4.4. указывается паспортные данные, номер и серия паспорта, кем и когда выдан, либо номер другого документа, удостоверяющего личность и заменяющего паспорт - для физического лица, и код ОКПО - для юридического лица.
В подграфе 4.5. указывается код и наименование страны постоянного местонахождения плательщика.
Если участник внешнеэкономической деятельности является резидентом Республики Казахстан, то заполняются все подграфы.
В противном случае, заполняются только подграфы 4.1., 4.2. и 4.5.
Графа 5. "Инопартнер".
В графе указываются сведения об отправителе/получателе товаров.
Графа состоит из трех подграф:
В подграфе 5.1. указывается наименование юридического лица или его структурного подразделения (для физического лица - фамилия и инициалы);
В подграфе 5.2. - местонахождение инопартнера (адрес);
В подграфе 5.3. - наименование страны местонахождения.
Графа 6. "Курс валюты":
указывают величину, соответствующую курсу доллара США/евро к национальной валюте, по рыночному курсу обмена валют установленного Национальным Банком Республики Казахстан на дату оформления ТПО.
Графа 7. "Страна отправления/назначения".
В графе указывается страна отправления - при заявлении режима применительно к выпуску товаров для свободного обращения и страна назначения - при заявлении режима применительно к экспорту товаров.
Графа состоит из двух подграф:
в подграфе 7.1. "Код" указывается цифровой код страны отправления/назначения товаров, согласно Классификатору стран мира;
в подграфе 7.2. "Наименование" указывается краткое наименование страны отправления/назначения товаров, согласно Классификатору стран мира.
Графа 8. "Дополнительная информация/представляемые документы".
В графе указываются сведения о представляемых документах, необходимых для таможенных целей.
Каждый из реквизитов указывается с новой строки и имеет порядковый номер.
Под номером 1 указываются номера транспортных документов.

2 және 3 нөмірлерінде ол бойынша тауарлардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өтуіне сәйкес не олар бойынша Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өтетін кеден режимінің өзгеруін орындау мақсатымен ұсынылған шарттар туралы мәліметтер;
2 - жасалған қайтарымсыз шарттардың нөмір мен күні және оған қолданыстағы қосымшалар;
2.1. - тауардың жеткізілуіне арналған шот-проформның нөмірі мен күні;
3 - жасалған қайтарымды шарттардың нөмір мен күні және оған қолданыстағы қосымшалар;
3.1. - тауарларды төлеуге және жеткізуге арналған тиісті шоттардың нөмірлері мен күні (шот-фактура, инвойс);
3.2. - зияткерлік меншікке құқық беру жөніндегі келісімнің нөмірі (лицензиялық келісім, тауарлық белгіні пайдалануға арналған келісім және т.б.);
3.3. - шарты шығару жағдайында, оларға байланысты осындай жеңілдіктер ұсынылған (мысалы, "3.3 - ұсынылған жеңілдіктерге сәйкес пайдалануға міндеттенеміз"), тек сондай мақсаттарда шарты шығарылған тауарларды пайдалану туралы міндеттер көрсетіледі.
4 нөмірде егер тауарлар осы органдардың бақылауына жататын болса, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының берген рұқсат құжаттарының (рұқсат) санаттары, нөмірі мен күні көрсетіледі.
5 нөмірде егер, олар кедендік мақсаттар үшін қажетті құжаттар болып табылатын уәкілетті органдардың нормативтік құқықтық кесімдеріне сәйкес осы бағанды толтыру тәртібі 1-4-тармақтарда санамаланбаған өзге құжаттар туралы мәліметтер көрсетіледі.
9-баған. "Жалпы кеден құны".
Тауарлардың (оның ішінде ҚККО келтірілген) жалпы кедендік құны көрсетіледі, әрi "төлем валютасы" тақырыбының астында - тек ұлттық валютада, ал "АҚШ долларында" тақырыбының астындағы құн АҚШ долларында көрсетiледi.
10-баған. "Кеден баждары мен салықтарын есептеу".
ККО бойынша кеден төлемдері мен салықтарын есептеу туралы ақпараттар көрсетіледі. Егер тауарларға бір атаумен кедендік ресімдеу жүргізілсе, онда ҚККО толтырылмайды.
Аталған баған үш сатыда толтырылады:
Бірінші саты. Ақпараттар тиісті бағандарда:
10.1. - сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына (СЭҚ ТН) сәйкес тауардың жіктелген коды - құрылымдық код ашық жерсіз және өзге де әртүрлі белгілерсіз жазылады;
Тауар коды төмендегі шарттар орындалған кезде:
егер жиынтық кеден төлемін төлеу ерекшелік ставкасы бойынша жүргізілсе;
егер Қазақстан Республикасында сәйкестігін міндетті растауға жататындарды және 0402, 0405, 0406, 0901, 0902, 0903, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1102, 1103, 1104, 1105, 1107, 1108, 1211, 1501, 1502, 1507, 1508, 1509, 1510, 1511, 1512, 1513, 1514, 1515, 1516, 1517, 1601, 1602, 1603, 1604, 1701, 1702, 1704, 1805, 1806, 1904, 1905, 2001, 2002, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2501, 2517, 2523, 2524, 3205, 3208, 3209, 3210, 3211, 3303, 3305, 3306, 3503, 3506, 3605, 4014, 4410, 4814, 5007, 5111, 5112, 5113, 5208, 5209, 5210, 5211, 5212, 5309, 5407, 5408, 5512, 5513, 5514, 5515, 5516, 5802, 5904, 5905, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6112, 6113, 6115, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6302, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6806, 6807, 6810 тауар позицияларында СЭҚ ТН-ге сәйкес жіктелетіндерді қоспағанда тауарларға қатысты тарифтік емес реттеу шаралары қолданылмаса, СЭҚ ТН тауар позициясының деңгейінде көрсетіледі.
Бұл ретте шығу елі белгісіз не бір елден шығарылатын, бір тауар позициясында жіктелген тауарлар бір тауар ретінде декларациялануы мүмкін.
Барлық қалған жағдайларда тауардың коды СЭҚ ТН тауарлық кіші қосалқы позицияның деңгейінде көрсетіледі.

Под номерами 2 и 3 указываются сведения о представленных договорах, в соответствии с которыми товары перемещаются через таможенную границу Республики Казахстан либо с целью исполнения которых изменяется таможенный режим перемещенных через таможенную границу Республики Казахстан товаров:
2 - номера и даты заключения безвозмездного договора и действующих дополнений к нему;
2.1. - номер и дата счет-проформы на поставку товаров;
3 - номера и даты заключения возмездного договора и действующих дополнений к нему;
3.1. - номера и даты соответствующих счетов на оплату и поставку товаров (счет-фактура, инвойс);
3.2 - номер договора по передаче прав на интеллектуальную собственность (лицензионный договор, договор на использование товарного знака и т.д.);
3.3. - в случае условного выпуска указывается обязательство об использовании условно выпущенных товаров только в тех целях, в связи с которыми предоставлены такие льготы (например, "3.3. - обязуемся использовать в соответствии с предоставленными льготами").
Под номером 4 указываются категории, номера и даты выдачи разрешительных документов (разрешений) государственных органов Республики Казахстан в случае, если товары подлежат контролю этих органов.
Под номером 5 указываются сведения об иных документах, не перечисленных в пунктах 1-4 порядка заполнения настоящей графы, если в соответствии с нормативными правовыми актами уполномоченного органа они являются документами, необходимыми для таможенных целей.
Графа 9. "Общая таможенная стоимость".
Указывается общая таможенная стоимость товаров (в том числе приведенных в ДТПО), причем под заголовком "в национальной валюте" - только в национальной валюте, а под заголовком "в долларах США" - стоимость указывается в долларах США.
Графа 10. "Исчисление таможенных пошлин и налогов".
Указывается информация о начислении таможенных платежей и налогов по ТПО. Если производится таможенное оформление одного наименования товара, то ДТПО не заполняется.
Данная графа заполняется в три этапа:
Первый этап. В соответствующие графы указывается информация:
10.1. - классификационный код товара, согласно товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (ТН ВЭД) - структурно код записывается без пробелов и иных разделительных знаков;
Код товара указывается на уровне товарной позиции ТН ВЭД, при выполнении нижеследующих условий:
если уплата совокупного таможенного платежа производится по специфической ставке;
если в отношении товара не применяются меры нетарифного регулирования, за исключением подлежащих обязательному подтверждению соответствия в Республике Казахстан и классифицируемых в соответствии с ТН ВЭД в товарных позициях: 0402, 0405, 0406, 0901, 0902, 0903, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1102, 1103, 1104, 1105, 1107, 1108, 1211, 1501, 1502, 1507, 1508, 1509, 1510, 1511, 1512, 1513, 1514, 1515, 1516, 1517, 1601, 1602, 1603, 1604, 1701, 1702, 1704, 1805, 1806, 1904, 1905, 2001, 2002, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2501, 2517, 2523, 2524, 3205, 3208, 3209, 3210, 3211, 3303, 3305, 3306, 3503, 3506, 3605, 4014, 4410, 4814, 5007, 5111, 5112, 5113, 5208, 5209, 5210, 5211, 5212, 5309, 5407, 5408, 5512, 5513, 5514, 5515, 5516, 5802, 5904, 5905, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6112, 6113, 6115, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6302, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6806, 6807, 6810.
При этом как один товар могут декларироваться товары, страна происхождения которых неизвестна либо происходящие из одной страны, классифицируемые в одной и той же товарной позиции.
Во всех остальных случаях код товара указывается на уровне товарной подсубпозиции ТН ВЭД.

10.2. - төлеушінің ЖКД-ғы немесе мәлімдеу жазбасына сәйкес тауардың атауы;
10.3. - тауардың таза салмағы килограммен;
10.4. - қосымша өлшем бірлігінің (ҚӨБ) атауы;
10.5. - ҚӨБ-ғы тауар мөлшері;
10.6. - әлем елдерінің Жіктеуіштеріне сәйкес тауардың шыққан елінің коды;
10.7. - ұлттық валютадағы кеден құны;
10.8. - АҚШ долларындағы кеден құны көрсетіледі.
Екінші саты. Есептелген төлемді ұлттық валютада тiкелей санайды, жол бойынша және жүйелi түрде мынадай бағаналар толтырылады: "Түpi", "Есептеу негiзi", "Ставка" және "Сомасы".
"Түрi" бағанасында төлемнiң кеден төлемдерiнiң жiктеушiсiне сәйкес коды көрсетiледi, кедендік төлемдердің жиынтық ставкасын тауарға қолданған жағдайда не аталған тауарға кеден бажының нөлдік ставкасы заңнамасына сәйкес орнатқан жағдайда кеден бажын төлеу коды көрсетілмейді. Қосымша құнға салық төлеу коды кедендік төлемдер жиынтығының ставкасын тауарға қолдануды қоспағандағы барлық жағдайларда көрсетіледі. Егер заңнамада аталған тауар акциздік тауар ретінде айқындалған жағдайда акциздерді төлеу коды көрсетіледі.
"Есептеу негiзi" бағанасында Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамасына сәйкес төлемнің тиісті түрін есептеу үшін салық салу базасы көрсетiледi. Аталған бағанда кеден төлемдерiн есептеу ұлттық валютада жүргізiледi.
"Cтaвкa" бағанасында кеден төлемдерi мен салықтарының тиісті түрлерінің ставкасы көрсетiледi.
"Сомасы" бағанасында "Ставка" бағанасында көрсетiлген ставкаға "Есептеу негiзi" бағанасында көрсетiлген шаманы қолдану жолымен алынған кеден төлемдер мен салықтардың есептелетін сомасы көрсетiледi. Егер есептеу кезiнде ЕУРО-дағы ставка пайдаланылса, онда кедендік төлемдер мен салықтар сомасы ресімделген күндегі ЕУРО-ның ресми бағамы бойынша ұлттық валютада қайта есептеледі.
Бiрнеше төлемдер есептелген кезде, соңғы жолда "ЖИЫНТЫҒЫ" деген сөз бен тиiсiнше төлемнiң ұлттық валютадағы жиынтық сомасы қойылады. Бұл ретте, "ЖИЫНТЫҒЫ" бағанындағы соманы есептеу кезінде тек төлеуге есептелген ("БН", "КБ", "төлем карточкаларын пайдалана отырып кедендік төлемдер сомасын төлеу"(ПК) төлем тәсілдері) төлемдер қосылады.
Үшінші саты. Есептелетін кеден төлемдерi мен салықтарын тiкелей есептегеннен кейiн есептелген төлемдер қандай төлем тәсiлімен және төлемдердің iс жүзiнде төленгендiгi қандай төлем құжаттары бойынша/қандай құжаттардың негізінде жеңілдіктер берілгені туралы ақпарат көрсетiледi.
Бұл ретте "Төлем тәсілі" ("СП") және "Есептеудiң егжей-тегжейi", сондай-ақ 11 кіші бағанда "Барлығы, төлеуге жатады" бағанасын жолма-жол толтырады.
"СП" бағанасында:
"БН" - банк арқылы қолма-қол ақшасыз есеп айырысу;
"КБ" - банк арқылы (банк түбiртегi) қолма-қол есеп айырысу;
"ПК" - төлем карточкаларын пайдалана отырып кеден төлемдерiнiң сомасын төлеу;
"УН" - кедендік төлемдерді шартты есептеу көрсетiледi.
"Есептеудiң егжей-тегжейi" бағанасында әрбiр төлем тәсiлiнiң қарсы жағына мынадай төлем деректемелерi көрсетiледi:

10.2. - наименование товара, согласно записи плательщика в ПТД или заявлении;
10.3. - вес нетто товара в килограммах;
10.4. - наименование дополнительной единицы измерения (ДЕИ);
10.5. - количество товара в ДЕИ;
10.6. - код страны происхождения товара, согласно Классификатору стран мира;
10.7. - таможенная стоимость в национальной валюте;
10.8. - таможенная стоимость в долларах США.
Второй этап. Непосредственно рассчитывают начисляемые платежи в национальной валюте, построчно и последовательно заполняются следующие колонки: "Вид", "Основа начисления", "Ставка" и "Сумма".
В колонке "Вид" указывается код платежа в соответствии с Классификатором таможенных платежей, код платежа таможенной пошлины не указывается в случае применения к товару ставки совокупного таможенного платежа, либо в случае установления в соответствии с законодательством нулевой ставки таможенной пошлины на данный товар. Код платежа налога на добавленную стоимость указывается во всех случаях, за исключением применения к товару ставки совокупного таможенного платежа. Код платежа акцизов указывается в случае, если законодательством данный товар определен как подакцизный товар.
В колонке "Основа начисления" указывается налогооблагаемая база для исчисления соответствующего вида платежа, в соответствии с налоговым и таможенным законодательством Республики Казахстан. Исчисление таможенных платежей в данной графе производится в национальной валюте.
В колонке "Ставка" указывается ставка соответствующего вида таможенных платежей и налогов.
В колонке "Сумма" указывается начисляемая сумма таможенных платежей и налогов, полученная путем применения величины, указанной в колонке "Основа начисления" к ставке, указанной в колонке "Ставка". Если при расчете используется ставка в ЕВРО, то сумма таможенных платежей и налогов пересчитывается в национальную валюту по официальному курсу ЕВРО на день оформления.
При расчете нескольких платежей в последней строчке проставляют слово "ИТОГО" и соответственно итоговую сумму платежей в национальной валюте. При этом при расчете суммы в графе "ИТОГО" суммируются только платежи, начисляемые к уплате (способы платежа "БН", "КБ", "оплата суммы таможенных платежей с использованием платежной карточки" (ПК).
Третий этап. После непосредственного расчета начисляемых таможенных платежей и налогов указывают информацию о том, каким способом платежа начислены платежи, по каким платежным документам фактически уплачены платежи/на основании каких документов предоставлена льгота.
При этом построчно заполняют колонки "Способ платежа" ("СП") и "Подробности подсчета", а также подграфу 11 "Всего подлежит оплате".
В колонке "СП" указывается:
"БН" - безналичный расчет через банк;
"КБ" - наличный расчет через банк (квитанция банка);
"ПК" - оплата суммы таможенных платежей с использованием платежной карточки;
"УН" - условное начисление таможенных платежей.
В колонке "Подробности подсчета" напротив каждого способа платежа указываются следующие платежные реквизиты:

1) егер төлем қолма-қол ақшасыз есеп айырысу арқылы жүргiзiлсе төлем құжатының нөмiрi және күнi;
2) егер төлем банк мекемесi арқылы қолма-қол ақша төлеу арқылы жүргiзiлсе - ол бойынша төлем қабылданған төлем құжатының нөмiрi және күні;
3) егер төлем байланыс кәсiпорынның кассасы арқылы жүргiзiлсе байланыс кәсiпорынның кассасына төленген күнi мен ол бойынша байланыс төлеу кассасына төлеу жүргiзiлген кассалық кiрiс ордерiнiң нөмiрi;
4) егер төлем карточкаларын пайдалана отырып жүргiзiлсе - фискалдық түбіртектің нөмірі, күні, уақыты көрсетіледі;
5) "УН" төлем тәсілі көрсетілсе - оның негізінде төлем төлеуден босату (жеңілдік) ұсынылған құжаттың реквизиттері көрсетіледі.
Бөлшекті бірлігі бар алынған мән дөңгелектеу ережесі бойынша үтірден кейін екі таңбаға дейін дөңгеленеді.
ҚККО бланкасын пайдалана отырып төлемдерді есептеген кезде бағандар ККО-ға ұқсас толтырылады.
11 кіші бағанында "Барлығы, төлеуге жатады" ККО және ҚККО-ғы барлық тауарлар бойынша төлемнің қорытынды сомаларын қосқанда алынған төлеуге жататын кедендiк төлемдер мен салықтар сомасы цифрлармен және сөзбен көрсетiледi.
Аталған кіші бағанда көрсетiлген сомалар ККО 10-бағанының "Есептеудiң егжей-тегжейi" бағанасында және ККО қосымша парағының 3-бағанында санамаланған төлем құжаттарында қойылған ақшалай қаражаттың жалпы сомасына да сәйкес келуi тиiс.
12-баған. "Кеден органы лауазымды адамының қолы".
Бағанда аталған ККO-ны ресiмдеген кеден органы лауазымды адамының (орындаушы инспектордың) қолы қойылады. Қолы орындаушы инспектордың жеке нөмiрлiк мөрiмен куәландырылады.
13-баған. "Төлеушiнiң қолы". Бағанға ККО 4-бағанындағы көрсетiлген адам немесе оның өкiлi болып табылатын адам, не төлемдердi ККО-ны пайдалана отырып iс жүзiнде жүзеге асырған адам өзiнiң тегiн, атын, әкесiнiң атын көрсете отырып қол қояды.
14-баған. "Мәлімдеменің/ЖКД нөмірі".
Оның негізінде ККО ресімделген Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының N 2355 болып тіркелген, 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219  бұйрығына сәйкес ресімделген Өтініштің немесе жолаушы кеден декларациясының анықтама нөмірі көрсетіледі.
Бұл ретте, егер белгіленген үлгідегі өтініштің анықтама нөмірі көрсетілсе, онда тиісті нөмірдің алдына - "З" әріпі, егер жолаушы кеден декларациясының анықтама нөмірі көрсетілсе - "П" әрпі қойылады.
Мысалы:
Белгіленген үлгідегі өтініштің негізінде ККО толтырылған жағдайда - З50100/09115/000006;
Жолаушы кеден декларациясының негізінде ККО толтырылған жағдайда - П50100/09115/000001.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008.04.04  N 160 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

1) если уплата производится по безналичному расчету - номер и дата платежного документа;
2) если уплата производится наличными через учреждение банка - номер и дата платежного документа, по которому был принят платеж;
3) если уплата производится через кассу предприятия связи - дата оплаты в кассу предприятия связи и номер кассового приходного ордера, по которому платеж производится в кассу предприятия связи;
4) если уплата производится с использованием платежной карточки - указывается номер фискального чека, дата;
5) если указан способ платежа "УН" - реквизиты документа на основании которого предоставлено освобождение от уплаты платежа (льгота).
Полученное значение, содержащее дробные единицы, округляется до двух знаков после запятой по правилам округления.
При начислении платежей с использованием бланка ДТПО графы заполняются аналогично ТПО.
В подграфе 11 "Всего подлежит оплате" указывается цифрами и прописью сумма таможенных платежей и налогов, подлежащая уплате, полученная суммированием итоговых сумм платежей по всем товарам в ТПО и ДТПО.
Указанная в данной подграфе сумма должна также соответствовать общей сумме денежных средств, проставленных в платежных документах, перечисленных в колонке "Подробности подсчета" графы 10 ТПО и графы 3 дополнительного (-ых) листа (-ов) ТПО.
Графа 12. "Подпись должностного лица таможенного органа".
В графе ставится подпись должностного лица таможенного органа (инспектора-исполнителя), оформившего данный ТПО. Подпись заверяется личной номерной печатью инспектора-исполнителя.
Графа 13. "Подпись плательщика".
В графе ставит подпись лицо, указанное в графе 4 ТПО, или лицо, являющееся его представителем, либо иное лицо, которое фактически осуществляет платежи с использованием ТПО с указанием его фамилии, имени, отчества.
Графа 14. "Номер заявления/ПТД".
В графе указывается справочный номер Заявления или пассажирской таможенной декларации, оформленные в соответствии с  приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированным за N 2355, на основании которых оформляется ТПО.
При этом если указывается справочный номер заявления установленного образца, то перед соответствующим номером проставляется буква - "З", если указывается справочный номер пассажирской таможенной декларации - "П".
Например:
З50100/09115/000006 - в случае заполнения ТПО на основе заявления установленного образца;
П50100/09115/000001 - в случае заполнения ТПО на основе пассажирской таможенной декларации.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 04.04.2008  N 160 (порядок введения в действие см.  п.3 ).

4. ҚККО бағандарын толтырудың тәртiбi
15. ҚККО-нiң бағандары мынадай тәртiп бойынша толтырылады:
1-баған. "N қосымша парақ".
Бағанда ҚККО-нiң екi мәндi реттiк нөмiрi қойылады, мысалы "01".
2-баған. "Анықтамалық нөмiр".
Қосымша парақтың 2-бағанына ККО-ның 3-бағанында көрсетiлген анықтамалық нөмiр туралы мәлiметтер көшiрiледi.
3-баған. "Кеден баждары мен салықтарын есептеу".
Тауардың әрбір атауы үшін жеке-жеке ККО-ның 10-бағанының кіші бағанына сәйкес ұқсас толтырылады.
4-баған. "Кеден органы лауазымды адамының қолы".
ККО-ның негізгі парағының 12-бағанына ұқсас толтырылады.
5-баған. "Төлеушiнiң қолы".
ККО-ның негізгі парағының 13-бағанына ұқсас толтырылады.
16. ККО кедендік төлемдер мен салықтардың бюджетке түсуге тиіс сомаларын санау және есептеу үшін, сондай-ақ тауарлардың сыртқы сауда статистикасында есебін жүргізу мақсаты үшін қызмет етеді. Инспектор орындаушы тауарлар туралы, сондай-ақ кедендік төлемдер мен салықтарды есептеу туралы барлық қажетті мәліметтерді ККО және ҚККО-ға енгізеді, содан соң төлем түрлерін, мемлекеттік бюджет кірісіне төлеуге қажетті кедендік төлемдер мен салықтардың сомасын төлеушіге хабарлайды.
Есептелген кедендік төлемдер мен салықтарды төлеуші төлегеннен және кеден органы ғимаратында (үй-жайында) орналасқан екінші деңгейдегі банк кассасынан тиісті сомаға түбіртекті инспектор орындаушыдан не кеден органының ғимаратында орнатылған электронды терминал беретін чектерді не мемлекеттік бюджетке тиісті кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды төлеушінің төлегендігін растайтын, күнсайын кеден органына Қазақстан Республикасы Қазынашылық комитетінің басқармалары ұсынатын нысанды алғаннан кейін, ККО және ҚККО үш данада басылады және тауар шығарылады. Бұл ретте, бірінші дананы инспектор орындаушы белгіленген тәртіпке сәйкес басқа құжаттармен бірге сақтауға тапсырады, екінші дананы кеден органының бухгалтериясына береді және ККО-ның үшінші данасы төлеушінің қолына беріледі.
5. Қорытынды ережелер
17. ККО-ның бағандарында талап етiлетiн мәлiметтердi көрсету үшiн жеткiлiктi орындар болмаған жағдайда, оларды ҚККО-нiң тиiстi бағандарында көрсетуге рұқсат етiледi. ҚККО өзге де кеден төлемдерiн есептеу кезiнде есеп кестесi ретiнде де пайдалануы мүмкiн. ҚККO-нiң әрбiр данасы орындаушы инспектордың қолымен және жeкe нөмiрлiк мөрiмен куәландырылады, ал ККО-ның екiншi бағанына олардың саны қойылады.
18. Ақшалай қаражат ККО бойынша iс жүзiнде төленгеннен кейiн ККО-ға қандай да бiр өзгерiстер енгiзуге рұқсат етiлмейдi. Заңсыз есептеу фактiлерi анықталған жағдайда, бұрынғы нұсқасының күшiн жоя отырып жаңа ККО ресiмдеу қажет. Жаңа ККO-да аталған ККО-ны күшi жойылғанның орнына ресiмдеу туралы тиiстi белгiнi соңғының (күшi жойылғанның) анықтамалық нөмiрiн көрсете отырып жасау қажет.

4. Правила заполнения граф ДТПО
15. Графы ДТПО заполняются по следующим правилам:
Графа 1. "Дополнительный лист N".
В графе ставится двухзначный порядковый номер ДТПО, например "01".
Графа 2. "Справочный номер".
В графу 2 дополнительного листа переносятся сведения о справочном номере, указанные в графе 3 ТПО.
Графа 3. "Исчисление таможенных пошлин и налогов".
Заполняется аналогично соответствующим подграфам графы 10 ТПО, для каждого наименования товара в отдельности.
Графа 4. "Подпись должностного лица таможенного органа".
Заполняется аналогично графе 12 основного листа ТПО.
Графа 5. "Подпись плательщика".
Заполняется аналогично графе 13 основного листа ТПО.
16. ТПО служит для расчета и начисления причитающихся сумм таможенных платежей и налогов в бюджет, а также для целей учета товаров в статистике внешней торговли. Инспектор-исполнитель вносит в ТПО и ДТПО все необходимые сведения о товарах, а также о начислении таможенных платежей и налогов, затем сообщает плательщику виды платежей, сумму таможенных платежей и налогов, которую необходимо оплатить в доход государственного бюджета. После уплаты плательщиком начисленных таможенных платежей и налогов, и получения инспектором-исполнителем на соответствующую сумму квитанций касс банков второго уровня, расположенных непосредственно в зданиях (помещениях) таможенного органа, либо чеков, выдаваемых электронными терминалами, установленными в зданиях таможенных органов, либо форм, предоставляемых управлениями Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ежедневно таможенному органу, подтверждающих уплату плательщиком соответствующих таможенных платежей, налогов и пени в государственный бюджет, ТПО и ДТПО распечатываются в трех экземплярах и товар выпускается. При этом первый экземпляр инспектор-исполнитель сдает на хранение вместе с другими документами, второй экземпляр передает в бухгалтерию таможенного органа и третий экземпляр ТПО выдается на руки плательщику.
5. Заключительные положения.
17. В случае отсутствия в графах ТПО достаточного места для указания требуемых сведений, допускается их указание в соответствующих графах ДТПО. ДТПО может использоваться также как расчетная таблица при расчете и иных таможенных платежей. Каждый экземпляр ДТПО заверяется подписью и личной номерной печатью инспектора-исполнителя, а во второй графе ТПО ставится их количество.
18. После фактической уплаты денежных средств по ТПО внесение каких-либо изменений в ТПО не допускается. При обнаружении фактов неправомерного начисления, необходимо оформить новый ТПО с аннулированием прежнего варианта. В новом ТПО необходимо сделать соответствующую отметку об оформлении данного ТПО взамен аннулированного, с указанием справочного номера последнего (аннулированного).

19. ККО-ға кез келген сiлтеме ККO-ның 3-бағанында көрсетiлген анықтамалық нөмiр бойынша жүзеге асырылады.
Кедендік кіріс ордерін
толтыру мен есебін жүргізу
ережесіне 1-қосымша
Кедендік кіріс ордері
ККО
_____________________________
|1-баған. ордердің түрі|2-
_____________________________________|______________________|баған.
3-баған. Анықтама нөмірі             |1.1.|1.2.|    1.3.    |қосымша
|Ба- |Қоз-|____________|парақ-
|ғыты|ғалу|Ше- |к/қ|к/қ|тардың
|    |тә- |ка- |са-|мем|саны
|    |сілі|ра- |ны |нө-|
|    |    |дағы|   |мі-|
|    |    |к/қ |   |рі |
|    |    |тү- |   |   |
|    |    |рі- |   |   |
|    |    |нің |   |   |
|    |    |коды|   |   |
-------------------------------------|--------------|--------------
4-баған. Төлеуші                     |5-баған. Өзге |6-баған.
|       партнер|валюта бағамы
4.1.                                 |--------------|
|5.1.          |
-------------------------------------|--------------|--------------
заң.тұлға.   резидентік (рези-    |заң.тұлға.ата-|  |     |АҚШ
атауы      дент/резидент емес)  |уы (ж.тұлға.  |  |_____|
|Т.А.Ә.)       |
4.2.                                 |5.2.          |
-------------------------------------|--------------|--------------
төлеушінің почталық мекен-жайы    | почталық     |  |     |еуро
4.3. Тіркеу                          | мекен-жайы   |  |_____|
|N 5.3.        |
-------------------------------------|--------------|--------------
Санат    ҚӘАО        СТН          |Тұрған елі    |  |7-баған.
|              |  |Жөнелтуші/
4.4.                                 |              |  |межелі ел
_____________________________________|              |  |7.1. |7.2.
ОКПО коды - заң.тұл. үшін;        |              |  |Код  |Атауы
Серия және төлқұж.№/жеке тұл.үшін    |              |  |     |
- куәлік N                |              |  |     |
4.5. Тұрақты тұратын елі             |              |  |     |
_____________________________________|              |  |     |
Код         Атауы           |              |  |     |
_____________________________________|_____________________________
8-баған. Қосымша ақпарат/            |9-баған. Жалпы кеден құны
ұсынылатын құжаттар                  |
1.                                   |
_____________________________________|______________
2.                                   |              |
_____________________________________|              |АҚШ долларымен

19. Любая ссылка на ТПО осуществляется по справочному номеру, указанному в графе 3 ТПО.
Приложение 1
к Правилам заполнения и учета
таможенного приходного ордера
Таможенный приходный ордер                            Форма ТПО
_____________________________
|Графа 1. Тип ордера|  |Графа
_____________________________________|______________________|2.
Графа 3. Справочный номер            |1.1.|1.2.|    1.3.    |Кол-во
|Нап-|Спо-|____________|допол-
|рав-|соб |Код  . кол.гос|ните-
|ле- |пе- |типа.-во.но-|льных
|ние |ре- |т/с .т/с.мер|листов
/        /        /               |    |ме- |на  .   .т/с|
|    |ще- |гра-.   .   |
|    |ния |нице.   .   |
|    |    |    .   .   |
|    |    |    .   .   |
|    |    |    .   .   |
-------------------------------------|--------------|--------------
Графа 4. Плательщик                  |Графа 5.      |Графа 6.
|Инопартнер    |Курс валюты
4.1.         |                       |              |
|                       |5.1.          |
-------------------------------------|--------------|_____  |доллар
наименование юр. лица (ФИО (рези-    |наименование  |_____| | США
денство (резидент/нерезидент)        |юр. лица (ФИО)|
|              |
4.2.                                 |5.2.          |
-------------------------------------|--------------|--------------
почтовый адрес плательщика    | почтовый     |_____
4.3. Рег. N                          | адрес        |_____|  |евро
|       |             | 5.3.         |
|       |             |--------------|--------------
-------------------------------------|Страна        |Графа 7. Страна
Категория         КАТО      РНН      |местонахож-   |отправления/
|дения         |назначения
4.4.                                 |              |
_____________________________________|              |7.1. |___ 7.2.
Код ОКПО - для юр. лица; Серия и N   |              |Код  |___ Наи-
паспорта N удостоверения - для       |              |     |    мено-
4.5. Страна постоянного              |              |     |    вание
местонахождения                      |              |     |___
|                        |              |     |
____________|________________________|              |     |___
Код        Наименование         |              |     |
_____________________________________|_____________________________
Графа 8. Дополнительная информация/  |Графа 9. Общая таможенная
представляемые документы             |         стоимость
1.                                   |
_____________________________________|______________
2.                                   |              |
_____________________________________|              |в долларах США

2.1.                                 |              |
_____________________________________|______________|
3.                                   |
_____________________________________|______________
3.1.                                 |              |
_____________________________________|              |ұлттық валютада
3.2.                                 |              |
_____________________________________|______________|
3.3.                                 |
_____________________________________|
4.                                   |
_____________________________________|
5.                                   |
_____________________________________|_____________________________
10- |10.1.|10.2. Тауар атауы|10.3.|Тө|Есеп- |Став-|Со-| |МП|Есеп-
ба- |СЭҚ  |                 |Таза |ле|теудің|ка   |ма | |  |теудің
ған.|ТН   |                 |сал- |м |негізі|     |   | |  |егжей-
Ке- |бо-  |                 |мағы,|тү|      |     |   | |  |тегжей-
ден.|йынша|                 |кг   |рі|      |     |   | |  |лігі
баж.|тауар|                 |     |  |      |     |   | |  |
мен |коды |                 |     |  |      |     |   | |  |
са- |-----|-----------------|-----|--|------|-----|---|-|--|-------
лық.|_____|_________________|_____|__|______|_____|___|_|__|_______
есе-|10.4.|10.5.|10.6.|10.7.|10.8.|__|______|_____|___|_|__|_______
птеу| ҚӨБ |ҚӨБ-ы|Шық- |Ұлт. |АҚШ  |  |      |     |   | |  |
|атауы|саны |қан  |ва-  |дол  |  |      |     |   | |  |
|     |     |елі- |лют. |ла-  |  |      |     |   | |  |
|     |     |нің  |Кеден|рын- |  |      |     |   | |  |
|     |     |коды |құны |дағы |  |      |     |   | |  |
|     |     |     |     |кеден|  |      |     |   | |  |
|     |     |     |     |құны |  |      |     |   | |  |
____|_____|_____|_____|_____|_____|__|______|_____|___|_|__|_______
|     |     |     |     |     |ЖИ|      |     |   | |  |
____|_____|_____|_____|_____|_____| Ы  |______|_____|___|_|__|_______
11-баған. Барлығы төлеуге жататын
санмен ______________      жазумен ________________
___________________________________________________________________

2.1.                                 |              |
_____________________________________|______________|
3.                                   |
_____________________________________|______________
3.1.                                 |              |
_____________________________________|              |в национальной
3.2.                                 |              |    валюте
_____________________________________|______________|
3.3.                                 |
_____________________________________|
4.                                   |
_____________________________________|
5.                                   |
_____________________________________|_____________________________
Гра-|10.1.|10.2. Наимено-   |10.3.|В |Основа|Став-|Су-|СП| |Подроб-
фа  |Код  |вание товара     |Вес  |и |начис-|ка   |мма|  | |ности
10. |това-|                 |нет- |д |ления |     |   |  | |под-
Ис- |ра   |                 |то,  |  |      |     |   |  | |счета
чис-|по ТН|                 |кг   |п |      |     |   |  | |
ле- |ВЭД  |                 |     |л |      |     |   |  | |
ние |     |                 |     |а |      |     |   |  | |
там.|     |                 |     |т |      |     |   |  | |
пош-|     |                 |     |е |      |     |   |  | |
лин |     |                 |     |ж |      |     |   |  | |
и   |     |                 |     |а |      |     |   |  | |
на- |-----|-----------------|-----|--|------|-----|---|--|-|-------
ло- |_____|_________________|_____|__|______|_____|___|__|_|_______
гов |10.4.|10.5.|10.6.|10.7.|10.8.|__|______|_____|___|__|_|_______
|Наи- |Кол- |Код  |Там. |Там. |  |      |     |   |  | |
|мено-|во в |стра-|ст-ть|ст-ть|  |      |     |   |  | |
|вание|ДЕИ  |ны   |в    |в до-|  |      |     |   |  | |
|ДЕИ  |     |про- |нац. |лла- |  |      |     |   |  | |
|     |     |исхо-|валю-|рах  |  |      |     |   |  | |
|     |     |жде- |те   |США  |  |      |     |   |  | |
|     |     |ния  |     |     |  |      |     |   |  | |
____|_____|_____|_____|_____|_____|__|______|_____|___|__|_|_______
|     |     |     |     |     |И |      |     |   |  | |
____|_____|_____|_____|_____|_____|Т |______|_____|___|__|_|_______
____|_____|_____|_____|_____|_____|О |______|_____|___|__|_|_______
____|_____|_____|_____|_____|_____|Г |______|_____|___|__|_|_______
____|_____|_____|_____|_____|_____| О  |______|_____|___|__|_|_______
Графа 11. Всего подлежит оплате
цифрами ______________      прописью ________________
___________________________________________________________________

12. Кеден органы        |13. Төлеушінің қолы |Кеден үшін дана     1
лауазымды адамының қолы |                    |
|                    |
М.О.            |                    |
________________________|____________________|
14. Өтініштің/ЖКД нөмірі|____________________|
___________________________________________________________________
Кедендік кіріс ордерін
толтыру мен есебін жүргізу
ережесіне 2-қосымша
ККО қосымша парақ
1-баған. N қосымша парақ               2-баған. Анықтама нөмірі
___________________________________________________________________
3-ба-|3.1. | 3.2. Тауардың |3.3. |Төлем|Есеп- |Став-|Со-|МП|Егжей-
ған. |СЭҚ  |     атауы     |Таза | түрі|теудің| ка  |ма |  |тег-
Кеден|ТН   |               |сал- |     |негізі|     |   |  |жейлі
бажы |бо-  |               |мағы,|     |      |     |   |  |есептеу
мен  |йынша|               |кг   |     |      |     |   |  |
са-  |та-  |               |     |     |      |     |   |  |
лықт.|уар- |               |     |     |      |     |   |  |
есеп-|дың  |               |     |     |      |     |   |  |
теу  |коды |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|ҚӨБ  |ҚӨБ |Шық-|Ұлт. |АҚШ  |     |      |     |   |  |
|коды |-ғы |қан |ва-  |дол- |     |      |     |   |  |
|     |саны|елі-|лют. |лары-|     |      |     |   |  |
|     |    |нің |кеден|ндағы|     |      |     |   |  |
|     |    |коды|құны |кеден|     |      |     |   |  |
|     |    |    |     |құны |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ЖИЫН-|      |     |   |  |
|     |    |    |     |     |ТЫҒЫ |      |     |   |  |
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Тауардың |3.3. |Төлем|Есеп- |Став-|Со-|МП|Егжей-
|СЭҚ  |     атауы     |Таза | түрі|теудің| ка  |ма |  |тег-
|ТН   |               |сал- |     |негізі|     |   |  |жейлі
|бо-  |               |мағы,|     |      |     |   |  |есептеу
|йынша|               |кг   |     |      |     |   |  |
|та-  |               |     |     |      |     |   |  |
|уар- |               |     |     |      |     |   |  |
|дың  |               |     |     |      |     |   |  |
|коды |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|ҚӨБ  |ҚӨБ |Шық-|Ұлт. |АҚШ  |     |      |     |   |  |
|коды |-ғы |қан |ва-  |дол- |     |      |     |   |  |
|     |саны|елі-|лют. |лары-|     |      |     |   |  |
|     |    |нің |кеден|ндағы|     |      |     |   |  |
|     |    |коды|құны |кеден|     |      |     |   |  |
|     |    |    |     |құны |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ЖИЫН-|      |     |   |  |
|     |    |    |     |     |ТЫҒЫ |      |     |   |  |
|_____________________________________________________________
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Тауардың |3.3. |Төлем|Есеп- |Став-|Со-|МП|Егжей-
|СЭҚ  |     атауы     |Таза | түрі|теудің| ка  |ма |  |тег-
|ТН   |               |сал- |     |негізі|     |   |  |жейлі
|бо-  |               |мағы,|     |      |     |   |  |есептеу
|йынша|               |кг   |     |      |     |   |  |
|та-  |               |     |     |      |     |   |  |
|уар- |               |     |     |      |     |   |  |
|дың  |               |     |     |      |     |   |  |
|коды |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|ҚӨБ  |ҚӨБ |Шық-|Ұлт. |АҚШ  |     |      |     |   |  |
|коды |-ғы |қан |ва-  |дол- |     |      |     |   |  |
|     |саны|елі-|лют. |лары-|     |      |     |   |  |
|     |    |нің |кеден|ндағы|     |      |     |   |  |
|     |    |коды|құны |кеден|     |      |     |   |  |
|     |    |    |     |құны |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ЖИЫН-|      |     |   |  |
|     |    |    |     |     |ТЫҒЫ |      |     |   |  |
|_____________________________________________________________
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Тауардың |3.3. |Төлем|Есеп- |Став-|Со-|МП|Егжей-
|СЭҚ  |     атауы     |Таза | түрі|теудің| ка  |ма |  |тег-
|ТН   |               |сал- |     |негізі|     |   |  |жейлі
|бо-  |               |мағы,|     |      |     |   |  |есептеу
|йынша|               |кг   |     |      |     |   |  |
|та-  |               |     |     |      |     |   |  |
|уар- |               |     |     |      |     |   |  |
|дың  |               |     |     |      |     |   |  |
|коды |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|ҚӨБ  |ҚӨБ |Шық-|Ұлт. |АҚШ  |     |      |     |   |  |
|коды |-ғы |қан |ва-  |дол- |     |      |     |   |  |
|     |саны|елі-|лют. |лары-|     |      |     |   |  |
|     |    |нің |кеден|ндағы|     |      |     |   |  |
|     |    |коды|құны |кеден|     |      |     |   |  |
|     |    |    |     |құны |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ЖИЫН-|      |     |   |  |
|     |    |    |     |     |ТЫҒЫ |      |     |   |  |
|_____________________________________________________________
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Тауардың |3.3. |Төлем|Есеп- |Став-|Со-|МП|Егжей-
|СЭҚ  |     атауы     |Таза | түрі|теудің| ка  |ма |  |тег-
|ТН   |               |сал- |     |негізі|     |   |  |жейлі
|бо-  |               |мағы,|     |      |     |   |  |есептеу
|йынша|               |кг   |     |      |     |   |  |
|та-  |               |     |     |      |     |   |  |
|уар- |               |     |     |      |     |   |  |
|дың  |               |     |     |      |     |   |  |
|коды |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|ҚӨБ  |ҚӨБ |Шық-|Ұлт. |АҚШ  |     |      |     |   |  |
|коды |-ғы |қан |ва-  |дол- |     |      |     |   |  |
|     |саны|елі-|лют. |лары-|     |      |     |   |  |
|     |    |нің |кеден|ндағы|     |      |     |   |  |
|     |    |коды|құны |кеден|     |      |     |   |  |
|     |    |    |     |құны |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ЖИЫН-|      |     |   |  |
|     |    |    |     |     |ТЫҒЫ |      |     |   |  |
|_____________________________________________________________
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Тауардың |3.3. |Төлем|Есеп- |Став-|Со-|МП|Егжей-
|СЭҚ  |     атауы     |Таза | түрі|теудің| ка  |ма |  |тег-
|ТН   |               |сал- |     |негізі|     |   |  |жейлі
|бо-  |               |мағы,|     |      |     |   |  |есептеу
|йынша|               |кг   |     |      |     |   |  |
|та-  |               |     |     |      |     |   |  |
|уар- |               |     |     |      |     |   |  |
|дың  |               |     |     |      |     |   |  |
|коды |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|ҚӨБ  |ҚӨБ |Шық-|Ұлт. |АҚШ  |     |      |     |   |  |
|коды |-ғы |қан |ва-  |дол- |     |      |     |   |  |
|     |саны|елі-|лют. |лары-|     |      |     |   |  |
|     |    |нің |кеден|ндағы|     |      |     |   |  |
|     |    |коды|құны |кеден|     |      |     |   |  |
|     |    |    |     |құны |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ЖИЫН-|      |     |   |  |
|     |    |    |     |     |ТЫҒЫ |      |     |   |  |
___________________________________________________________________
4-баған. Кеден       |5-баған. Төлеушінің қолы|Кеден үшін дана    1
органының лауазымды  |                        |
адамының қолы        |                        |
|                        |
МО             |                        |
___________________________________________________________________
Кедендік кіріс ордерін
толтыру мен есебін жүргізу
ережесіне 3-қосымша
Көлік құралын жіктеудің түрлері
Түрдің коды
Көлік құралдарының атауы
10
Теңіз көлігі
11
Ішкі су көлігі
12
Паром
20
Теміржол көлігі
21
Теміржол жүгі
31
Жүк автокөлігі
32
Жеңіл автокөлік
33
Автобус
34
Ат-арба көлігі
40
Әуе көлігі
50
Почта
51
Әуе почтасы
55
Экспресс-почта
60
Өзгелер

12. Подпись должностного|13. Подпись платель-|Экземпляр для
лица таможенного органа |            щика    |таможни             1
|                    |
М.П.            |                    |
________________________|____________________|
14. Номер заявления/ПТД |____________________|
___________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам заполнения и учета
таможенного приходного ордера
Дополнительный лист ТПО
Графа 1. Дополнительный          | Графа 2.           ____________
________                 | Справочный номер  |              |
лист N |          |                |
___________________________________________________________________
Графа|3.1. | 3.2. Наимено- |3.3. |Вид  |Основа|Став-|Су-|СП|Подроб-
3.   |Код  |  вание товара |Вес  |пла- |начис-| ка  |мма|  |ности
Исчи-|това-|               |нет- |тежа |ления |     |   |  |под-
сле- |ра по|               |то,  |     |      |     |   |  |счета
ние  |ТН   |               |кг   |     |      |     |   |  |
тамо-|ВЭД  |               |     |     |      |     |   |  |
жен- |     |               |     |     |      |     |   |  |
ных  |     |               |     |     |      |     |   |  |
пош- |     |               |     |     |      |     |   |  |
лин и|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
нало-|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
гов  |3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|Код  |Кол-|Код |Там. |Там. |     |      |     |   |  |
|ДЕИ  |во в|стра|ст-ть|ст-ть|     |      |     |   |  |
|     |ДЕИ |ны  |в    |в    |     |      |     |   |  |
|     |    |про-|нац. |дол- |     |      |     |   |  |
|     |    |исхо|валю-|ларах|     |      |     |   |  |
|     |    |жде-|те   |США  |     |      |     |   |  |
|     |    |ния |     |     |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ИТОГО|      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.1. | 3.2. Наимено- |3.3. |Вид  |Основа|Став-|Су-|СП|Подроб-
|Код  |  вание товара |Вес  |пла- |начис-| ка  |мма|  |ности
|това-|               |нет- |тежа |ления |     |   |  |под-
|ра по|               |то,  |     |      |     |   |  |счета
|ТН   |               |кг   |     |      |     |   |  |
|ВЭД  |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|Код  |Кол-|Код |Там. |Там. |     |      |     |   |  |
|ДЕИ  |во в|стра|ст-ть|ст-ть|     |      |     |   |  |
|     |ДЕИ |ны  |в    |в    |     |      |     |   |  |
|     |    |про-|нац. |дол- |     |      |     |   |  |
|     |    |исхо|валю-|ларах|     |      |     |   |  |
|     |    |жде-|те   |США  |     |      |     |   |  |
|     |    |ния |     |     |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ИТОГО|      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Наимено- |3.3. |Вид  |Основа|Став-|Су-|СП|Подроб-
|Код  |  вание товара |Вес  |пла- |начис-| ка  |мма|  |ности
|това-|               |нет- |тежа |ления |     |   |  |под-
|ра по|               |то,  |     |      |     |   |  |счета
|ТН   |               |кг   |     |      |     |   |  |
|ВЭД  |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|Код  |Кол-|Код |Там. |Там. |     |      |     |   |  |
|ДЕИ  |во в|стра|ст-ть|ст-ть|     |      |     |   |  |
|     |ДЕИ |ны  |в    |в    |     |      |     |   |  |
|     |    |про-|нац. |дол- |     |      |     |   |  |
|     |    |исхо|валю-|ларах|     |      |     |   |  |
|     |    |жде-|те   |США  |     |      |     |   |  |
|     |    |ния |     |     |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ИТОГО|      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Наимено- |3.3. |Вид  |Основа|Став-|Су-|СП|Подроб-
|Код  |  вание товара |Вес  |пла- |начис-| ка  |мма|  |ности
|това-|               |нет- |тежа |ления |     |   |  |под-
|ра по|               |то,  |     |      |     |   |  |счета
|ТН   |               |кг   |     |      |     |   |  |
|ВЭД  |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|Код  |Кол-|Код |Там. |Там. |     |      |     |   |  |
|ДЕИ  |во в|стра|ст-ть|ст-ть|     |      |     |   |  |
|     |ДЕИ |ны  |в    |в    |     |      |     |   |  |
|     |    |про-|нац. |дол- |     |      |     |   |  |
|     |    |исхо|валю-|ларах|     |      |     |   |  |
|     |    |жде-|те   |США  |     |      |     |   |  |
|     |    |ния |     |     |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ИТОГО|      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Наимено- |3.3. |Вид  |Основа|Став-|Су-|СП|Подроб-
|Код  |  вание товара |Вес  |пла- |начис-| ка  |мма|  |ности
|това-|               |нет- |тежа |ления |     |   |  |под-
|ра по|               |то,  |     |      |     |   |  |счета
|ТН   |               |кг   |     |      |     |   |  |
|ВЭД  |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|Код  |Кол-|Код |Там. |Там. |     |      |     |   |  |
|ДЕИ  |во в|стра|ст-ть|ст-ть|     |      |     |   |  |
|     |ДЕИ |ны  |в    |в    |     |      |     |   |  |
|     |    |про-|нац. |дол- |     |      |     |   |  |
|     |    |исхо|валю-|ларах|     |      |     |   |  |
|     |    |жде-|те   |США  |     |      |     |   |  |
|     |    |ния |     |     |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ИТОГО|      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____________________________________________________________
|3.1. | 3.2. Наимено- |3.3. |Вид  |Основа|Став-|Су-|СП|Подроб-
|Код  |  вание товара |Вес  |пла- |начис-| ка  |мма|  |ности
|това-|               |нет- |тежа |ления |     |   |  |под-
|ра по|               |то,  |     |      |     |   |  |счета
|ТН   |               |кг   |     |      |     |   |  |
|ВЭД  |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|     |               |     |     |      |     |   |  |
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|_____|_______________|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|3.4. |3.5.|3.6.|3.7. |3.8. |_____|______|_____|___|__|_______
|Код  |Кол-|Код |Там. |Там. |     |      |     |   |  |
|ДЕИ  |во в|стра|ст-ть|ст-ть|     |      |     |   |  |
|     |ДЕИ |ны  |в    |в    |     |      |     |   |  |
|     |    |про-|нац. |дол- |     |      |     |   |  |
|     |    |исхо|валю-|ларах|     |      |     |   |  |
|     |    |жде-|те   |США  |     |      |     |   |  |
|     |    |ния |     |     |     |      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
|     |    |    |     |     |ИТОГО|      |     |   |  |
|_____|____|____|_____|_____|_____|______|_____|___|__|_______
___________________________________________________________________
Графа 4. Подпись     |Графа 5. Подпись        |Экземпляр для
должностного лица    |плательщика             |таможни            1
таможенного органа   |                        |
|                        |
МП             |                        |
___________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам заполнения и учета
таможенного приходного ордера
Классификатор
тип автотранспортных средств
Код типа
Наименование транспортного средства
10
морской транспорт
11
внутренний водный транспорт
12
паром
20
железнодорожный транспорт
21
железнодорожный багаж
31
автотранспорт грузовой
32
автотранспорт легковой
33
автобус
34
гужевой транспорт
40
воздушный транспорт
50
почта
51
авиапочта
55
экспресс-почта
60
прочее