Банктiң және банк холдингiнiң iрi қатысушысы мәртебесiн иеленуге келiсiмдi беру, беруден бас тарту және қайтарып алу Ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 3 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4042. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 7 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.01.25.  N 7  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) Қаулысымен.
Ескерту. Атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Екiншi деңгейдегi банктердiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ұсынылып отырған Банктiң және банк холдингiнiң iрi қатысушысы мәртебесiн иеленуге келiсiмдi беру, беруден бас тарту және қайтарып алу Ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Екiншi деңгейдегi банктiң немесе банк холдингiнiң iрi қатысушысы мәртебесiн иеленуге келiсiм беру тәртiбi туралы Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 25 маусымдағы N 255  қаулысы  (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1611 тiркелген);
2) "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1611 тiркелген "Екiншi деңгейдегi банктiң немесе банк холдингiнiң iрi қатысушысы мәртебесiн иеленуге келiсiм беру тәртiбi туралы Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 25 маусымдағы N 255 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң 2003 жылғы 27 қазандағы N 376  қаулысы  (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2587 тiркелген, "Казахстанская правда" газетiнде 2003 жылғы 10 желтоқсанда N 355-356 (24295-24296) жарияланған).

Об утверждении Правил выдачи, отказа в выдаче и отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка и банковского холдинга
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года N 4042. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 января 2008 года N 7.
Сноска. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 3 утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 января 2008 года  N 7  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. рег-ции в МЮ РК).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи, отказа в выдаче и отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка и банковского холдинга.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
2. Признать утратившими силу:
1)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 255 "Об утверждении Правил о порядке дачи согласия на приобретение статуса крупного участника банка второго уровня или банковского холдинга" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1611);
2)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 376 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 255 "Об утверждении Правил о порядке дачи согласия Национального Банка Республики Казахстан на приобретение статуса крупного участника банка второго уровня или банковского холдинга", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1611" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2587, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 10 декабря 2003 года N 355-356 (24295-24296)).

3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енедi.
4. Банктердi қадағалау департаментi (Раева Р.Е.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, екiншi деңгейдегi банктерге, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне жiберсiн.
5. Агенттiктiң Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлiмi (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы
N 3 қаулысымен бекiтiлген
Банктiң және банк холдингiнiң iрi қатысушысы
мәртебесiн иеленуге келiсiмдi беру, беруден бас
тарту және қайтарып алу
Ережесi
Ескерту. Атауына, кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы  банктер және банк қызметi  туралы" (бұдан әрi - Заң), " Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзiрлендi және Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның (бұдан әрi уәкiлеттi орган) банктiң және банк холдингiнiң iрi қатысушысы мәртебесiн иеленуге келiсiмдi беру, беруден бас тарту және қайтарып алу тәртiбiн белгiлейдi.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Банктiң бiрлескен iрi қатысушысы болып табылатын банктiң, банктiк холдингтiң iрi қатысушы тұлғалары және бiрлескен банктiк холдинг болып табылатын тұлғалар  Заңның  2 және  17-1-баптарында  айқындалған.
2. Банктiң немесе банктiк холдингтiң бiрлескен iрi қатысушысының банктiң дауыс берушi акцияларын тiкелей немесе жанама иелену үлесi банктiң орналастырылған (артықшылықты және банк сатып алғандарын шегере отырып) дауыс берушi акцияларының көлемiне қарай есептеледi.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации настоящего постановления.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 9 января 2006 года N 3
Правила
выдачи, отказа в выдаче и отзыва согласия на приобретение
статуса крупного участника банка и банковского холдинга
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " О банках  и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон), " О государственном  регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливают порядок выдачи, отказа в выдаче и отзыва уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) согласия на приобретение статуса крупного участника банка и банковского холдинга.
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Глава 1. Общие положения
1. Понятия крупного участника банка, банковского холдинга, и лиц, совместно являющихся крупным участником банка, совместно являющихся банковским холдингом, определены   статьями 2  и  17-1  Закона.
2. Доли прямого или косвенного владения крупным участником банка или банковским холдингом акциями банка рассчитываются от объема размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных банком) акций банка.

2-тарау. Банктiң және банктiк холдингтiң iрi қатысушысы
мәртебесiне ие болуға рұқсат беру туралы өтiнiштi
беру және қарау тәртiбi
3. Жеке немесе заңды тұлға уәкiлеттi органға iрi қатысушы немесе банк холдингi мәртебесiн иеленуге, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркелуi туралы, тұрақты тұратын (болған) жерi туралы, сатып алу болжалданып отырған банк акцияларының санының проценттiк арақатынасы, орналастырылған (банктiң артықшылықты және сатып алынғандарын шегерiп) акциялардың саны және (немесе) банктiң дауыс беретiн акцияларының саны туралы мәлiметтердi, сондай-ақ өтiнiш берушi онымен бiрлесiп банктiң немесе банк холдингiнiң iрi қатысушысы болуды болжалдап отырған тұлғалардың және акцияларды (жарғылық капиталдардағы қатысу үлесi) иеленуi банк акцияларын жанама иелену арқылы (дауыс беру) жүзеге асыратын тұлғалардың тiзiмi көрсетiлген еркiн нысанда жасалған өтiнiштi (бұдан әрi - өтiнiш) бередi.
4. Бір мезгілде өтінішпен бірге банктің және банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге уәкілетті органның келісімін алуға тілек білдірген тұлға уәкілетті органға Заңның 17-1-бабының 4-7-тармақтарымен көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсынады.
Өтініш беруші -  заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы болып табылатын басшы қызметкері, өтініш иесі - жеке тұлға туралы қысқаша деректер осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысанда ұсынылады.
Заңның 17-1-бабының 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ұсынылатын банктің акцияларын сатып алу шарттары мен тәртібі туралы мәліметтерде растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса беріп, жеке тұлға - өтініш иесіне меншік құқығында тиесілі мүлік құнынан аспайтын мөлшерде банктің акцияларын сатып алуға пайдаланылатын ақша көздері мен қаражаттардың сипаттамасын көрсетеді.
Мінсіз іскерлік бедел туралы мәліметтер осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес мыналарды қоса беріп, ұсынылады:
экономикалық қызмет аясындағы қылмыс немесе орта дәрежедегі қылмыс, ауыр және аса ауыр қылмыстардың алынбағандығын немесе соттылықтың болмауын растайтын, құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есеп жүргізу жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік анықтама нысанында берген құжат (аталған құжаттың берілген күні өтініш беру күнінің алдындағы үш айдан аспауы тиіс). Шетелдік азаматтар олардың елдерінің азаматтығына сәйкес тиісті мемлекеттік орган берген осыған ұқсас мазмұндағы құжатты, ал азаматтығы жоқ тұлғалар - олардың тұрақты тұратын елдерінен қосымша ұсынады;
осы Ереженің 2-қосымшасында көрсетілген мәліметтерді растаушы өзге де құжаттардың көшірмелері.
Банктің қаржылық жағдайының нашарлауы мүмкін болған жағдайда банкті қайта капиталдандырудың жоспарында мынадай ақпараттар болуы тиіс:
банктің ағымдағы жай-күйіне баға беру;
банкті қаржылық жағынан сауықтыру жөніндегі іс-шараларды жан-жақты сипаттау (шығыстарды төмендету жөніндегі шаралар, пруденциалдық нормативтер және өзге де сақталуы міндетті нормалар және лимиттер, қосымша кірістер алу жөніндегі іс-шаралар және өзге де іс-шаралар орындалып отыратын шекке дейін банктің меншікті капиталын қалпына келтіруге бағытталған шығыстарды төмендету, қосымша қаржылық салымдар бойынша шаралар);
банкті қаржылық жағынан сауықтыру жөніндегі іс-шараларды орындаудың күнтізбелік мерзімдері;
сауықтыру іс-шараларынан күтіліп отырған экономикалық тиімділік (пруденциалдық нормативтердің өзгеру динамикасы; банктің меншікті капиталының мөлшерінің өзгеруі, банктің қаржылық және өзге көрсеткіштерінің өзгеруі).
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексеру қажет болған жағдайда тиісті органдардан, ұйымдардан не ұсынып отырған тұлғадан қосымша мәліметтер сұратады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Глава 2. Порядок подачи и рассмотрения
заявления на приобретение статуса крупного участника банка
и банковского холдинга
3. Физическое или юридическое лицо представляет в уполномоченный орган заявление на приобретение статуса крупного участника или банковского холдинга (далее - заявитель), составленное в произвольной форме с указанием сведений о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации юридического лица, месте постоянного проживания (нахождения), сведений о процентном соотношении количества акций банка, предполагаемом к приобретению, к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных банком) акций и (или) к количеству голосующих акций банка, а также список лиц, совместно с которыми заявитель предполагает являться крупным участником банка или банковским холдингам, и лиц, посредством владения акциями (долями участия в уставных капиталах) которых будет осуществляться косвенное владение (голосование) акциями банка (далее - заявление).
4. Одновременно с заявлением лицо, желающее получить согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, представляет в уполномоченный орган документы и сведения, предусмотренные пунктами 4-7 статьи 17-1 Закона.
Краткие данные о заявителе - физическом лице, руководящем работнике заявителя - юридического лица, являющимся первым руководителем его исполнительного органа, представляются по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В сведениях об условиях и порядке приобретения акций банка, представляемых в соответствии с подпунктом 1) пункта 4 статьи 17-1 Закона, указывается описание источников и средств, используемых для приобретения акций банка в размере, не превышающем стоимости имущества, принадлежащего заявителю-физическому лицу на праве собственности, с приложением подтверждающих документов.
Сведения о безупречной деловой репутации представляются согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением:
документа, подтверждающего отсутствие неснятой или непогашенной судимости за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления, выданного в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате подачи заявления). Иностранные граждане дополнительно представляют документ аналогичного содержания, выданный соответствующим государственным органом страны их гражданства, а лица без гражданства - страны их постоянного проживания;
копий иных документов, подтверждающих сведения, указанные в приложении 2 к настоящим Правилам.
План рекапитализации банка в случаях возможного ухудшения финансового положения банка должен содержать следующую информацию:
оценка текущего состояния банка;
подробное описание мероприятий по финансовому оздоровлению банка (меры по снижению расходов, дополнительные финансовые вложения, направленные на восстановление собственного капитала банка до величины, при которой будут выполняться пруденциальные нормативы и иные обязательные к соблюдению нормы и лимиты, мероприятия по получению дополнительных доходов и иные мероприятия);
календарные сроки выполнения мероприятий по финансовому оздоровлению банка;
предполагаемый экономический эффект оздоровительных мероприятий (динамика изменений пруденциальных нормативов, изменение размера собственного капитала банка, изменение финансовых и иных показателей банка).
В случае необходимости проверки достоверности представленных документов уполномоченный орган запрашивает дополнительные сведения в соответствующих органах и организациях.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).

5. Банк холдингi мәртебесiн иелену үшiн уәкiлеттi органның келiсiмiн алғысы келетiн тұлға өтiнiшпен бiрге уәкiлеттi органға Заңның  17-1-бабының  5-7-тармақтарында көзделген құжаттар мен мәлiметтермен қатар тәуекелдердi басқару жүйесiнiң және iшкi бақылаудың болуын растайтын, сонымен бiрге еншiлес ұйымдардың қызметiне байланысты тәуекелдерге қатысты құжаттарды бередi.
6. Банктiң iрi қатысушы немесе банк холдингi мәртебесiн иелену үшiн уәкiлеттi органның келiсiмiн алғысы келетiн Қазақстан Республикасының резидент емес заңды тұлғасы осы Ереженiң 5-тармағында көрсетiлген құжаттардан басқа, тiзбесiн уәкiлеттi орган белгiлеген халықаралық рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң талап етiлетiн барынша төмен рейтингiнiң берiлгендiгi туралы қосымша мәлiметтердi бередi.
Аталған рейтингтің болуы Заңның 17-1-бабының 1-тармағымен көзделген жағдайларда талап етілмейді.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-1. Осы Ереженің 4,5 және 6 тармақтарында көрсетілген құжаттарды бір жыл өткеннен кейін және (немесе) аталған құжаттардың мазмұнын өзгерту және (немесе) оларды ұсынған соңғы күннен бастап өтініш беруші туралы мәліметтерді өзгертуден басқа жағдайда осының алдында уәкілетті органға ұсынған тұлғалар бермейді. Банктің ірі қатысушысы немесе банк холдингі мәртебесін иелену туралы өтініште немесе уәкілетті органға осының алдында берілген құжаттар туралы мәліметтер (жіберілетін құжаттың күні, нөмірі), сондай-ақ оларды ұсыну негіздемелері көрсетіледі.
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Тұлға (шарттың күшiмен немесе басқа жағдайда оның шешiмдi анықтауға мүмкiндiгi болуы және/немесе қабылданған шешiмге ықпал ету) банк акциясының жиырма бес және одан да артық процентiн (жарғы капиталындағы қатысу үлесi) иеленген жағдайда оны жанама иеленушi (дауыс берушi) болып табылады:
1) банктiң iрi қатысушысы (банк холдингi) болып табылатын тұлға (тиiсiнше банк акцияларының он (жиырма бес) және одан артық процентiмен дауыс беру мүмкiндiгi бар);
2) бiрлесiп банктiң iрi қатысушысы (банк холдингi) болып табылатын тұлғаның ең болмағанда бiрi;
3) тура және (немесе) банктiң iрi қатысушы (банк холдингi) болып табылатын тұлғалардың акцияларының (қатысу үлесi) жиырма бес және одан артық процентiмен жанама дауыс берудi иеленетiн (дауыс беру мүмкiндiгi бар) немесе банк акцияларының он (жиырма бес) және одан артық процентiмен тура немесе жанама қатысу арқылы дауыс беру мүмкiндiгi бар тұлғалар.

5. Лицо, желающее получить согласие уполномоченного органа на приобретение статуса банковского холдинга, помимо документов и сведений, предусмотренных пунктами 5-7 статьи 17-1 Закона, представляет документы, подтверждающие наличие систем управления рисками и внутреннего контроля, в том числе в отношении рисков, связанных с деятельностью дочерних организаций.
6. Юридическое лицо-нерезидент Республики Казахстан, желающее получить согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, помимо документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, дополнительно представляет сведения о наличии у него минимального требуемого рейтинга, присвоенного одним из международных рейтинговых агентств, перечень которых устанавливается уполномоченным органом.
Наличие указанного рейтинга не требуется в случаях, предусмотренных пунктом 1 статьи 17-1 Закона.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
6-1. Документы, указанные в пунктах 4, 5 и 6 настоящих Правил, не представляются лицами, ранее представлявшими их в уполномоченный орган, за исключением случаев истечения одного года и (или) изменения содержания данных документов и (или) изменения сведений о заявителе со дня последнего их представления. В заявлении о приобретении статуса крупного участника банка или банковского холдинга указываются сведения (дата, номер исходящего документа) о ранее представленных в уполномоченный орган документах, а также основания их представления.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 6-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
7. Лицо признается косвенно владеющим (голосующим) акциями банка в случае владения им (наличия у него возможности определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые решения в силу договора или иным образом) двадцатью пятью и более процентами акций (долей участия в уставном капитале):
1) лица, являющегося крупным участником (банковским холдингом) банка (имеющего возможность голосовать, соответственно, десятью (двадцатью пятью) и более процентами акций банка);
2) хотя бы одного из лиц, совместно являющихся крупным участником (банковским холдингом) банка;
3) лиц, прямо и (или) косвенно, владеющих (имеющих возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами акций (долей участия) лиц, являющихся крупными участниками (банковским холдингом) банка или имеющих возможность голосовать прямо или косвенно десятью (двадцатью пятью) и более процентами акций банка.

Сондай-ақ банк акциясының жиырма бес және одан да артық процентiн (жарғы капиталындағы қатысу үлесi) осы тармақтың 1) - 3) тармақшаларында көрсетiлген тұлғалар иеленген жағдайда (шарттың күшiмен немесе басқа жағдайда оның шешiмдi анықтауға мүмкiндiгi болуы және/немесе қабылданған шешiмге ықпал етуi) банк акцияларын жанама иеленушi (дауыс берушi) болып мына тұлғалар болып табылады:
оның басшы қызметкерi болып табылатын заңды немесе жеке тұлға;
жақын туысы, жұбайы (зайыбы) болып табылатын жеке тұлғалар (ата-аналары, балалары, асырап алушылар, асырап алынғандар, толық туысатын және толық туыспайтын iнi(аға) апалар (қарындастар), атасы, әжесi, немерелерi);
аталған заңды тұлғаның басшы қызметкерiнiң жақын туысы, жұбайы (зайыбы) болып табылатын заңды және жеке тұлғалар (ата-аналары, балалары, асырап алушылар, асырап алынғандар, толық туысатын және толық туыспайтын iнi(аға) апалар(қарындастар), атасы, әжесi, немерелерi).
8. Уәкiлеттi орган банк холдингi немесе банктiң iрi қатысушысы мәртебесiн алу үшiн берiлген өтiнiш бойынша шешiм құжаттардың толық пакетiн алған күннен бастап үш айдан кешiктiрмейтiн мерзiмде қабылданады.
9. Қазақстан Республикасының заңнамалық талаптарына сәйкес келмейтiн құжаттар берiлген жағдайда құжаттар өтiнiш иесiне қайтарылады. Құжаттар екiншi рет берiлген жағдайда оларды қарау мерзiмi жаңадан есептеледi.
9-1. Уәкілетті орган банк холдингі немесе банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беруден Заңның 17-1-бабында көрсетілген негіздемелер бойынша бас тартады. Өтініш иесіне уәкілетті органның банк холдингі немесе банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру үшін белгіленген мерзімі ішінде жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
Ескерту. 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9-2. Банктің және банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісімді беру, қайтарып алуға келісім беру туралы шешімді уәкілетті органның Басқармасы қабылдайды.
Ескерту. 9-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Бұрын банктiң немесе банктiк холдингтiң iрi қатысушысы мәртебесiне ие болуға уәкiлеттi органның келiсiмiн алған, бiрақ содан кейiн атауының өзгеруiне байланысты мемлекеттiк қайта тiркеуден өткен тұлға әдiлет органынан оларды алған күннен бастап он күннiң iшiнде уәкiлеттi органға растаушы құжаттарды тапсырады.
Банктiң немесе банктiк холдингтiң iрi қатысушысы мәртебесiн алу үшiн осының алдында берiлген келiсiмге осы өзгерiстер мен қосулар туралы уәкiлеттi органның келiсiмiн алу талап етiлмейдi.

Также признаются косвенно владеющими (голосующими) акциями банка в случае владения (наличия возможности определять решения, и (или) оказывать влияние на принимаемые решения в силу договора или иным образом) двадцатью пятью и более процентами акций (долей участия в уставном капитале) лиц, указанных в подпунктах 1)-3) настоящего пункта, следующие лица:
юридическое лицо и физическое лицо, являющееся его руководящим работником;
физические лица, являющиеся близкими родственниками (родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки), супругом (супругой);
юридическое лицо и физическое лицо, являющееся близким родственником (родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки), супругом (супругой) руководящего работника данного юридического лица.
8. Решение по заявлению, поданному для получения статуса банковского холдинга или крупного участника банка в соответствии с настоящими Правилами, принимается уполномоченным органом не позднее трех месяцев со дня представления полного пакета документов.
9. При предоставлении документов, не соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан, документы возвращаются заявителю. При повторном предоставлении документов исчисление срока их рассмотрения начинается заново.
9-1. Уполномоченный орган отказывает в выдаче согласия на приобретение статуса банковского холдинга или крупного участника банка по основаниям, указанным в статье 17-1 Закона. Заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи согласия уполномоченного органа на приобретение статуса банковского холдинга или крупного участника банка.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 9-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
9-2. Решение о выдаче, отказе в выдаче согласия на приобретение статуса банковского холдинга или крупного участника банка, принимается Правлением уполномоченного органа.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 9-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
10. Лицо, ранее получившее согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга и в последующем прошедшее государственную перерегистрацию в органах юстиции в связи с изменением наименования, представляет в уполномоченный орган подтверждающие документы в течение десяти дней со дня их получения в органах юстиции.
Получение согласия уполномоченного органа на данные изменения и внесение изменения в ранее выданное согласие на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга не требуется.

11. Банктiң немесе банктiк холдингтiң iрi қатысушысы мәртебесiне ие болуға уәкiлеттi органның келiсiмiн алған тұлға уәкiлеттi орган аталған келiсiмдi берген күннен бастап отыз күнтiзбелiк күн iшiнде бағалы қағаздар ұстаушылар тiзiлiмiнен немесе эмиссиялық бағалы қағаздарды номиналдық ұстаушылар жүйесiнен банктiң акциясын сатып алғандығын куәландыратын үзiндi көшiрменi ұсынады.
Құрылатын банктің банк холдингі немесе ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге уәкілетті органның келісімін алған тұлға банктің акцияларын мемлекеттік тіркеу күнінен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде банктің акцияларын сатып алғандығын куәландыратын бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімінен не эмиссиялық бағалы қағаздарды номиналды ұстау жүйесінен көшірме ұсынады.
Үзінді көшірмені осы тармақпен белгіленген мерзімде бермеген жағдайда уәкілетті орган берген келісім өзінің қолданылуын тоқтатады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Банктiң немесе банктiк холдингтiң iрi қатысушысы мәртебесiн иелену туралы уәкiлеттi органның келiсiмiн осының алдында алған және соңынан банктiң немесе банктiк холдингтiң iрi қатысушысы белгiсiн иеленбеген тұлға аталған сәйкессiздiк пайда болған күннен бастап отыз күнтiзбелiк күн iшiнде уәкiлеттi орган алдында уәкiлеттi орган осының алдында берген келiсiмiн аталған өзгерiстi растайтын құжаттарды ұсыну арқылы өтiнiш бiлдiредi.
13. Банктiк холдингтiң iрi қатысушысы мәртебесiне ие болуға уәкiлеттi органның келiсiмiн осының алдында алған және соңынан банктiң iрi қатысушысының белгiсiн ғана иеленiп отырған тұлға аталған сәйкессiздiк пайда болған күннен бастап отыз күнтiзбелiк күн iшiнде уәкiлеттi орган алдында уәкiлеттi орган осының алдындағы келiсiмiн қайтарып алу туралы өтiнiштi аталған өзгерiстi растайтын құжаттарды ұсыну арқылы бiлдiредi.
3-тарау. Банктiң немесе банк холдингiнiң iрi қатысушысы
мәртебесiн иеленуге уәкiлеттi органның берген келiсiмiн
қайтарып алу тәртiбi
14. Уәкiлеттi орган шынайы емес мәлiметтердi анықтау негiзiнде келiсiм берген немесе iрi қатысушы немесе банк холдингi Заң талаптарын сақтамаған жағдайда уәкiлеттi орган осы Ережеге сәйкес берiлген келiсiмдi керi қайтарып алады.

11. Лицо, получившее согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, в течение тридцати календарных дней со дня выдачи уполномоченным органом указанного согласия предоставляет выписку из реестра держателей ценных бумаг или системы номинального держания эмиссионных ценных бумаг, свидетельствующую о приобретении акций банка.
Лицо, получившее согласие уполномоченного органа на приобретение статуса банковского холдинга или крупного участника вновь создаваемого банка, в течение тридцати календарных дней со дня государственной регистрации акций банка представляет выписку из реестра держателей ценных бумаг либо системы номинального держания эмиссионных ценных бумаг, свидетельствующую о приобретении акций банка.
В случае непредставления выписки в установленные настоящим пунктом сроки, выданное уполномоченным органом согласие прекращает свое действие.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
12. Лицо, ранее получившее согласие уполномоченного органа на приобретение статуса банковского холдинга и в последующем имеющее только признаки крупного участника банка, в течение тридцати календарных дней со дня возникновения указанного несоответствия ходатайствует перед уполномоченным органом об отзыве ранее выданного уполномоченным органом согласия на приобретение статуса банковского холдинга и выдаче согласия уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника банка с представлением только документов, подтверждающих указанное изменение.
13. Лицо, ранее получившее согласие уполномоченного органа на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, и в последующем не имеющее признаков крупного участника банка или банковского холдинга, в течение тридцати календарных дней со дня возникновения указанного несоответствия ходатайствует перед уполномоченным органом об отзыве ранее выданного уполномоченным органом согласия с представлением документов, подтверждающих указанные изменения.
Глава 3. Порядок отзыва согласия уполномоченного органа
на приобретение статуса крупного участника банка или
банковского холдинга
14. В случае выявления недостоверных сведений, на основании которых было выдано уполномоченным органом согласие, или несоблюдения крупными участниками или банковским холдингом требований Закона, уполномоченный орган отзывает согласие, выданное в соответствии с настоящими Правилами.

15. Уәкiлеттi органның келiсiмi қайтарып алынған тұлға аталған келiсiм қайтарып алынған күннен бастап отыз күнтiзбелiк күн iшiнде оған тиесiлi банк акцияларының санын банк акцияларының оннан төмен (жиырма бес) процентiне дейiн қысқартады немесе өзiнiң тiке немесе жанама құқығы бар дауысын қосқандағы басшылыққа немесе банк саясатына ықпал етуге (немесе ықпал етуге ұмтылуға) өзiне мiндеттеме алады.
Бұл туралы хабарламаны тұлға қысқарту басталған немесе қоса берiлiп отырған растаушы құжаттар арқылы өзiне тиiстi мiндеттеме алған сәттен бастап үш күндiк мерзiм iшiнде уәкiлеттi органға хабарлама бередi.
4-тарау. Қорытынды ережелер
16. Уәкiлеттi орган осы Ереженiң талаптарын бұзғаны үшiн банктiң iрi қатысушыларына және банк холдингтерiне Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген ықпал етудiң шектеулi шараларын, санкцияларды және мәжбүр ету шараларын қолдануы мүмкiн.
17. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiлуге тиiс.
Банктiң және банк
холдингiнiң iрi қатысушысы
мәртебесiн иеленуге келiсiмдi
беру, қайтарып алу Ережесiне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өтініш иесі - жеке тұлға, өтініш иесінің басшы
қызметкері - заңды тұлға туралы қысқаша деректер
_________________________________________________________________
(банктің атауы)
1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________
2. Азаматтығы
_________________________________________________________________
3. Жеке басын куәландыратын құжат деректері
__________________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), қызмет (қызметтер)
__________________________________________________________________
5. Жұмыс орнының (орындарының) мекен-жайы (мекен-жайлары), байланыс телефоны
__________________________________________________________________
6.   Ері (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, балалары) және жекжаттары (ерінің (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер:
N
Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Туысқандық
қатынастары
Жұмыс орны және қызметі
Осы ақпарат тексерілгенін және шынайы мен толық болып табылатынын растаймын.
Өтініш беруші - жеке тұлға
____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Өтініш беруші - заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы
____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Мөр орны
Күні __________________________
Банктiң және банк
холдингiнiң iрi қатысушысы
мәртебесiн иеленуге келiсiмдi
беру, қайтарып алу Ережесiне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30.  N 127  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өтініш иесі - жеке тұлға, өтініш иесінің
басшы қызметкері - заңды тұлғаның мінсіз іскерлік
беделі туралы мәліметтер

15. Лицо, у которого отзывается согласие уполномоченного органа, в течение тридцати календарных дней со дня отзыва данного согласия, сокращает количество принадлежащих ему акций банка до уровня ниже десяти (двадцати пяти) процентов акций банка или принимает на себя обязательство прекратить оказывать (или пытаться оказывать) влияние на руководство или политику банка, включая применение своего прямого или косвенного права голоса.
Уведомление об этом представляется лицом в уполномоченный орган в трехдневный срок с момента произведения сокращения или принятия на себя соответствующего обязательства, с приложением подтверждающих документов.
Глава 4. Заключительные положения
16. К крупным участникам банка или банковским холдингам за нарушение требований настоящих Правил уполномоченным органом могут быть применены ограниченные меры воздействия, санкции и принудительные меры, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
17. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи, отказа в выдаче и
отзыва согласия на приобретение статуса
крупного участника банка и банковского
холдинга
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Краткие данные о заявителе - физическом лице,
руководящем работнике заявителя-юридического лица
___________________________________________________________________
(наименование банка)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии)
___________________________________________________________________
2. Гражданство
___________________________________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность
___________________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
___________________________________________________________________
5. Адрес (адреса) места (мест) работы, контактный телефон
___________________________________________________________________
6. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат,
сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга
(супруги)):
N
Фамилия,
имя, отчество
(при наличии)
Год рождения
Родственные
отношения
Место работы
и должность
1
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является
достоверной и полной.
Заявитель - физическое лицо
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Первый руководитель исполнительного органа заявителя - юридического
лица ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Место печати
Дата ________________
Приложение 2
к Правилам выдачи, отказа в выдаче и
отзыва согласия на приобретение статуса
крупного участника банка и банковского
холдинга
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N  127  (в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Сведения о безупречной деловой репутации
заявителя - физического лица, руководящего работника
заявителя-юридического лица

1. Білімі
Оқу орнының
атауы
Келіп
түскен
күні -
аяқталған
күні
Мамандығы
Білімі
туралы
дипломның
деректеме-
лері,
біліктілігі
Оқу орнының
орналасқан
орны
2. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар, біліктілік көтеру курстарынан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні
және орны
Сертификат
деректемелері
3. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Жұмыс
кезеңі
Жұмыс
орны
Қызметі
Тәртіптік
шара қолданудың
болуы
Жұмыстан шығу,
қызметтен босану
себептері
4. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да жетістіктер:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Экономикалық қызмет аясындағы қылмыс үшін немесе ауырлығы
орташа, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе
өтелмеген соттылықтың болуы туралы мәліметтер
Күні
Сот органының
атауы
Соттың
тұратын
орны
Жазаның
түрі
1997 жылғы
16 шілдедегі
Қазақстан
Республи-
касының
Қылмыстық
Кодексінің бабы
Соттың
процессуалды
шешімді
қабылдаған
күні
6. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді (өтелмеген немесе мерзімі өткен заемдар және басқалар) орындамау фактілерінің болуы туралы мәліметтер:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(аталған фактілер болған жағдайда ұйымның атауын және
міндеттемелер сомасын көрсету)
7. Өтініш иесі ірі қатысушы не басшы қызметкер болып табылған
жағдайдағы кезеңде заңды тұлғаның қаржылық жағдайының нашарлауының
немесе банкроттық фактісінің болуы:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Банктің аффилиирлігінің болуы (болмауы):
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, аффилиирлік белгісін көрсету)
9. Осы мәселеге қатысты бар басқа ақпарат:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы ақпарат тексерілгенін және шынайы мен толық болып табылатынын растаймын.
Өтініш беруші - жеке тұлға
____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Өтініш беруші - заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы
____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Мөр орны
Күні __________________________

1. Образование
Наименование
учебного
заведения
Дата
поступления
- дата
окончания
Специальность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место
нахождения
учебного
заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года
Наименование
организации
Дата и место проведения
Реквизиты
сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
Место
работы
Должность
Наличие
дисциплинарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
4. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости за преступ-
ления в сфере экономической деятельности или за преступления средней
тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления
Дата
Наименование
судебного
органа
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
Уголовного
кодекса
Республики
Казахстан
от 16 июля
1997 года
Дата
принятия
процес-
суального
решения
судом
6. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
обязательств (непогашенные или просроченные займы и другое):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(в случае наличия указанных фактов необходимо указать наименование
организации и сумму обязательств)
7. Наличие фактов ухудшения финансового положения или банкротства
юридического лица в период, когда заявитель являлся крупным
участником либо руководящим работником:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Наличие (отсутствие) аффилиированности с банком:
___________________________________________________________________
(да/нет, указать признаки аффилиированности)
9. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является
достоверной и полной.
Заявитель-физическое лицо
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Первый руководитель исполнительного органа заявителя - юридического
лица_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Место печати
Дата _________________