"Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша қызметті лицензиялаудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 97 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 21 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4098. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 385 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.06.20 N 385 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының  27-бабының  1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылған деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2008 жылғы 20 маусымдағы
N 385 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. ...;
2. ...;
3. ...;
4. ...;
5. ...;
6. "Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша қызметті лицензиялаудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 97 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 3 ақпандағы N 67  бұйрығы  (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 21 ақпанда N 4098 тіркелді; 2006 жылғы 10 наурыздағы N 42-43 (849)»"Заң газетінде" жарияланды).
-----------------------------
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша қызметті лицензиялаудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 4 сәуірдегі
N 97  бұйрығына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1124 тіркелген, 2000 жылғы 30 мамырдағы "Казахстанская правда" газетінде жарияланған, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 21 маусымдағы N 67, 2001 жылғы 29 мамырдағы N 150, 2003 жылғы 8 қаңтардағы N 4, 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 484 бұйрықтарымен өзгерістер енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша қызметті лицензиялаудың ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 97 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2006 года N 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2006 года N 4098. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июня 2008 года N 385
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.06.2008 N 385.
Извлечение
из приказа Министра сельского хозяйства РК
от 20.06.2008 N 385
"О признании утратившими силу некоторых
приказов Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан"
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 27  Закона  Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан согласно перечню, прилагаемому к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр                                    А. Куришбаев
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2008 года N 385
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
1. ...;
2. ...;
3. ...;
4. ...;
5. ...;
6. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2006 года N 67 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 97 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2006 года N 4098; опубликован "Юридическая газета" от 10 марта 2006 года N 42-43 (1022-1023)).
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 97 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1124, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 30 мая 2000 года, внесены изменения приказами Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июня 2000 года  N 67 , от 29 мая 2001 года  N 150 , от 8 января 2003 года  N 4,  от 14 сентября 2004 года  N 484 ) следующие изменения и дополнения:
в Правилах лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензияны алушыға (Лицензиатқа) лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның қолданылуын тоқтата тұру, қайтадан бастау және тоқтату, лицензияны соттан тыс қайтарып алу тиісті облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - Лицензиар) жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Уәкілетті органның мемлекеттік астық инспекторы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес астықты сақтау бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданылуын тоқтата тұру және (немесе) қайтарып алу туралы Лицензиарға ұсыныс енгізеді.";
5-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) уәкілетті орган - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;";
7-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
12-1-тармақтың 1) тармақшасындағы "қайта тіркеу" деген сөздер "тіркеу (қайта тіркеу)" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Лицензияны қайтарып алуды ұсыну Лицензиардың шешімімен құрылған комиссиямен астық қабылдау кәсіпорынын тексерудің негізінде жүзеге асырылады. Лицензия қайтып алынған жағдайда Лицензиат ресми хабарлауды алғаннан бастап он күн ішінде лицензияны Лицензиарға қайтарады.";
14-1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен" деген сөздер "Лицензиардың шешімімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта:
бірінші абзацтағы "облыстық аумақтық басқарманың бірінші басшысының бұйрығымен" деген сөздер "Лицензиардың шешімімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензияның әрекетін тоқтату туралы Лицензиар шешімінің көшірмесі Лицензиатқа жіберіледі.";
15-1-тармақта "Лицензиар белгіленген заңнамалық тәртіппен лицензияны қайтып алуы" деген сөздер "уәкілетті орган лицензияны қайтып алу туралы Лицензиарға ұсыныс енгізеді" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Лицензиар заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтата тұру себебін көрсете отырып, лицензияның әрекетін тоқтата тұруға құқығы бар. Лицензияның әрекетін тоқтата тұру астық қабылдау кәсіпорынын тексеру қорытындысының негізінде жүргізіледі. Лицензияның әрекетін тоқтату туралы Лицензиар шешімінің көшірмесі жеті календарлық күннен көп емес мерзімде Лицензиатқа жіберіледі.
Шағын кәсiпкерлiк субъектiсi лицензиясының күшiн тоқтата тұруды Лицензиардың өтiнiшi бойынша сот жүргізеді.
Шағын кәсiпкерлiк субъектiсi лицензиясының күшiн тоқтата тұру туралы өтiнiштi Лицензиар Қазақстан Республикасының заңдық актiлерi негізінде белгiленген тәртiппен сотқа жолдайды.";
23-тармақтың бірінші абзацындағы "жоюға міндетті" деген сөздер "жояды" деген сөзбен ауыстырылсын;
24-тармақтағы "облыстық аумақтық басқарманың ұсынысының және" деген сөздер алынып тасталсын;

"2. Выдача лицензии получателю лицензии (Лицензиату) на осуществление деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях, переоформление лицензии, приостановление, возобновление и прекращение действия лицензии, отзыв лицензии во внесудебном порядке производится местным исполнительным органом соответствующей области (далее - Лицензиар).";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Государственный зерновой инспектор уполномоченного органа в соответствии с законодательством Республики Казахстан вносит предложения Лицензиару о приостановлении действия и (или) отзыве лицензии на право осуществления деятельности по хранению зерна.";
пункт 5 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) уполномоченный орган - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;";
подпункт 4) пункта 7 исключить;
в подпункте 1) пункта 12-1 слово "перерегистрации" заменить словами "регистрации (перерегистрации)";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Инициирование отзыва лицензии осуществляется на основании проверки хлебоприемного предприятия комиссией, созданной решением Лицензиара. В случае отзыва лицензии Лицензиат в течение десяти дней с момента получения официального уведомления возвращает лицензию Лицензиару.";
в пункте 14-1 слова "приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" заменить словами "решением Лицензиара";
в пункте 15:
в абзаце первом слова "приказом первого руководителя областного территориального управления" заменить словами "решением Лицензиара";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Копия решения Лицензиара о прекращении действия лицензии направляется Лицензиату.";
в пункте 15-1 слова "Лицензиар в установленном законодательством порядке отзывает лицензию" заменить словами "уполномоченный орган вносит Лицензиару предложение об отзыве лицензии";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Лицензиар вправе приостановить действие лицензии в установленном законодательством порядке с указанием причины приостановления. Приостановление действия лицензии производится на основании результатов проверки хлебоприемного предприятия. Копия решения Лицензиара о приостановлении действия лицензии в срок не более семи календарных дней направляется Лицензиату.
Приостановление действия лицензии субъекта малого предпринимательства производится судом по заявлению Лицензиара.
Заявление о приостановлении действия лицензии субъекта малого предпринимательства направляется Лицензиаром в суд в порядке и на основаниях, установленных законодательными актами Республики Казахстан.";
в абзаце первом пункта 23 слова "обязан устранить" заменить словом "устраняет";
в пункте 24 слова "представления областного территориального управления и" исключить;

29-1-тармақта:
"облыстық аумақтық басқармасының бірінші басшысымен бекітіледі және Лицензиарға тапсырылады" деген сөздер "Лицензиардың шешімімен бекітіледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ресімделген" деген сөзден кейінгі "және бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
Астық қабылдау кәсіпорындарында астықты сақтау бойынша қызметті лицензиялаудың ережесіне 2-қосымшада:
"Бекітілді" ҚР АШМ аумақтық басқармасының бастығы ____________ Аты, жөні 200__ жылғы "__"_____" деген сөздер алынып тасталсын;
текст бойынша "Мемлекеттік астық инспекторы" деген сөздер "Лицензиардың өкілі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Комиссия мүшелері:" жолынан кейінгі текст мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ҚР АШМ АБ мемлекеттік астық инспекторы_________________";
текст бойынша "Өсімдіктерді қорғау және карантин бойынша инспектор _________________" жолындағы "Өсімдіктерді" сөзінің алдында "ҚР АШМ АБ" деген сөздермен толықтырылсын;
текст бойынша "Санитарлық бақылау" деген сөздер "Санитарлы-эпидемиологиялық қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын;
текст бойынша "Экологиялық бақылау" деген сөздер "Қоршаған ортаны қорғау саласы" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Егіншілік департаменті (Буць А.А.) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

в пункте 29-1:
слова "первым руководителем областного территориального управления и представляются Лицензиару" заменить словами "решением Лицензиара";
после слова "оформленные" слова "и утвержденные" исключить;
в Приложении 2 к Правилам лицензирования деятельности по хранению зерна на хлебоприемных предприятиях:
слова "Утверждаю" Начальник территориального управления МСХ РК ______________ Ф.И.О. "___" _______ 200_ года" исключить;
по тексту слова "государственный зерновой инспектор" заменить словами "представитель Лицензиара";
текст после строки "Члены комиссии:" дополнить строкой следующего содержания:
"Государственный зерновой инспектор ТУ МСХ РК ________________";
по тексту строку "Инспектор по защите и карантину растений ______________" после слова "растений" дополнить словами "ТУ МСХ РК";
по тексту слова "санитарного надзора" заменить словами "санитарно-эпидемиологической службы";
по тексту слова "экологического надзора" заменить словами "в области охраны окружающей среды".
2. Департаменту земледелия (Буць А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр