"Конкурстық басқарушыны тағайындау және босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 31 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4163. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 12 тамыздағы N 396 Бұйрығы.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.08.12. N 396 Бұйрығымен.
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын жүзеге асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2003 жылғы 25 ақпандағы N 14  бұйрығымен енгізілген өзгерістермен Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1946 нөмірімен тіркелген "Конкурстық басқарушыны тағайындау және босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 66  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бүкіл мәтін бойынша "Мемлекеттік кіріс" деген сөздер "Қаржы" сөзімен ауыстырылсын;
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу ережесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу ережесі бекітілсін.";
көрсетілген Ережемен бекітілген Конкурстық басқарушыны тағайындау және босату ережесінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу ережесі";
кіріспедегі»"тағайындау және босату" деген сөздер "тағайындау, есепке алу және тіркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Сот белгіленген нысан бойынша (1 қосымша) ақпаратты қамтитын төлемге қабілетсіз ұйымның банкроттығы туралы жөнінде өндіріс қозғау туралы ұйғарымын шығарғаннан кейін Комитеттің аумақтық органы конкурстық басқарушыны өзі тағайындайды және осы Ережемен көзделген тәртіпте бекітуге материалдар ұсынады";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Келісуге ұсынылатын құжаттарға міндетті түрде төлем қабілеттілігі жоқ ұйымды банкрот деп тану туралы шешімнің көшірмесі қоса беріледі.";
5-тармақтағы»"үш күн ішінде басқа кандидатураны ұсынады" сөздері "бес күн ішінде белгіленген жетіспеушіліктерді жояды және материалдарды бекітуге қайтадан жібереді" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 66 "Об утверждении Правил назначения и отстранения конкурсного управляющего"
Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11. Зарегистрирован в Министерства юстиции Республики Казахстан 31 марта 2006 года N 4163. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2008 года N 396.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.08.2008  N 396  (порядок введения в действие см.  п.4 ).
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан "О банкротстве"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 66 "Об утверждении Правил назначения и отстранения конкурсного управляющего", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1946 с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2003 года  N 14 , следующие изменения и дополнения:
по всему тексту приказа и Правил слова "государственных доходов" заменить словом "финансов";
наименование приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил назначения, учета и регистрации конкурсного управляющего";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила назначения, учета и регистрации конкурсного управляющего.";
в Правилах назначения и отстранения конкурсного управляющего, утвержденных указанным приказом:
наименование изложить в следующей редакции:
"Правила назначения, учета и регистрации конкурсного управляющего.";
в преамбуле слова "назначения и отстранения" заменить словами "назначения, учета и регистрации";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Территориальный орган Комитета назначает конкурсного управляющего самостоятельно или представляет материалы для утверждения в порядке предусмотренными настоящими Правилами, после вынесения судом определения о возбуждении производства по делу о банкротстве неплатежеспособной организации, содержащие информацию по установленной форме (приложение 1).
3. К документам представляемым на согласование в обязательном порядке прилагается копия решения суда о признании неплатежеспособной организации банкротом.";
в пункте 5 слова "в течение трех дней представляет другую кандидатуру" заменить словами "в течение пяти дней устраняет отмеченные недостатки и повторно направляет материалы на утверждение.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Ескертулер болмаған жағдайда конкурстық басқарушының кандидатурасы күшіне енген борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімінің түскен күнінен бастап бес күннен кешіктірілмей бекітіледі";
7-тармақ алынып тасталсын;
7-1-7-9 тармақтарымен толықтырылсын:
"7-1. Конкурстық басқарушыларды есепке алу және тіркеу (бұдан әрі - есепке алу және тіркеу) келу сипатында және конкурстық басқарушылар туралы дерекқор қалыптастыру мақсатында конкурстық басқарушыны Комитеттің аумақтық органында есепке қоюмен бөлінеді.
7-2. Комитеттің аумақтық органында есепке қою және тіркеу үшін конкурстық басқарушы белгіленген нысан бойынша (4-қосымша) өтініш ұсынады.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) фотосуретпен бірге кадр есебіне алу жөніндегі жеке парақ (іс жүзінде тұрғылықты мекен-жайды және байланыс телефондарын көрсетіп);
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүлікті және банкроттық рәсімдерінде төлем қабілеттілігі жоқ борышкерлердің істерін басқару жөніндегі қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияның көшірмесі;
4) дипломның көшірмесі;
5) жеке меншік кәсіпкер куәлігінің көшірмесі;
6) соттылығының жоқтығы туралы анықтама;
7) азаматтарды тіркеу кітабынан шығу қағазының көшірмесі.
Есепке қою және тіркеу туралы өтінішті Комитеттің аумақтық органы ол түскен күннен бастап үш күн мерзімде қарайды.
7-3. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша Комитеттің аумақтық органы конкурстық басқарушыны есепке қою және тіркеу туралы шешім қабылдайды және өтініш иесіне қабылданған шешім туралы хабарлама жібереді.
7-4. Конкурстық басқарушыны есепке қою және тіркеу туралы мәліметтер Конкурстық басқарушыны есепке қою және тіркеу туралы кітапқа (бұдан әрі - Кітап) (5-қосымша) енгізіледі.
7-5. Кітап Комитеттің аумақтық органында жүргізіледі.
Кітаптағы парақтар түптелуге, нөмірленуге және Комитеттің аумақтық органының мөрімен бекітілуге тиіс.
Кітапқа енгізілетін мәліметтердің толықтығы, дұрыстығы және уақтылылығы үшін, сондай-ақ оның сақталуы үшін Комитеттің аумақтық органының адамы оның лауазымдық міндеттеріне сәйкес жауап береді.
7-6. Есепке қоюдан және тіркеуден осы Ереженің 7-2-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
7-7. Конкурстық басқарушы Заңның  9-бабының 5-тармағында көзделген жағдайларда, сондай-ақ тұрғылықты жерін ауыстыруына байланысты Кітаптан алынып тасталуы мүмкін.
7-8. Комитеттің аумақтық органы Кітаптың негізінде жыл сайын оның конкурстық басқаруға кәсіпорынды алу кезектілігі тәртібінде конкурстық басқарушылардың тізілімін "бұдан әрі - Тізілім" жасайды. Егер конкурстық басқарушы конкурстық өндірісті бірнеше кәсіпорындарда жүргізетін болса, берілген тізілімге алғашқы тағайындалған күні бойынша енгізіледі.

"6. При отсутствии замечаний кандидатура конкурсного управляющего утверждается не позднее пяти дней со дня поступления вступившего в силу решения суда о признании должника банкротом.";
пункт 7 исключить;
дополнить пунктами 7-1 - 7-9:
"7-1. Учет и регистрация конкурсных управляющих (далее - учет и регистрация) носит явочный характер и заключается в постановке конкурсного управляющего на учет в территориальном органе Комитета, с целью формирования банка данных о конкурсных управляющих.
7-2. Для постановки на учет и регистрации в территориальном органе Комитета конкурсный управляющий представляет заявление по установленной форме (приложение 4).
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) личный листок по учету кадров с фотографией (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов);
2) копия документа, удостоверяющая личность;
3) копия лицензии на право занятия деятельностью по управлению имуществом и делами неплатежеспособных должников в процедурах банкротства;
4) копия диплома;
5) копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
6) справка об отсутствии судимости;
7) копия выписки из книги регистрации граждан.
Заявление о постановке на учет и регистрацию рассматривается территориальным органом Комитета в трехдневный срок со дня его поступления.
7-3. По результатам рассмотрения заявления территориальный орган Комитета принимает решение о постановке конкурсного управляющего на учет и регистрацию и направляет заявителю извещение о принятом решении.
7-4. Сведения о постановке конкурсного управляющего на учет и регистрацию вносятся в Книгу учета и регистрации конкурсных управляющих (далее - Книга) (приложение 5).
7-5. Книга ведется в территориальном органе Комитета.
Листы в Книге должны быть прошнурованы, пронумерованы и скреплены печатью территориального органа Комитета.
За полноту, достоверность и своевременность вносимых в Книгу сведений, а также за ее хранение несет ответственность сотрудник территориального органа Комитета в соответствии с его должностными обязанностями.
7-6. В постановке на учет и регистрации может быть отказано в случае представления неполного пакета документов, предусмотренного в пункте 7-2 настоящих Правил.
7-7. Конкурсный управляющий должен быть исключен из Книги в случаях, предусмотренных пунктом 5 статьи 9 Закона, а также в связи с выездом в другое место проживание.
7-8. На основании Книги территориальным органом Комитета ежегодно составляется реестр конкурсных управляющих (далее - Реестр) в порядке очередности получения ими предприятий в конкурсное управление. Если конкурсный управляющий осуществляет конкурсное производство на нескольких предприятиях, то он включается в данный реестр по дате первого назначения.

7-9. Конкурстық басқарушыларды тағайындау олардың Тізілімдегі кезектілігі бойынша, конкурстық өндіріспен айналыспайтын алғашқы лицензиаттан бастап жүзеге асырылады.
Лицензиат конкурстық өндірісті жүргізуден бас тартқан жағдайда, ол жазбаша түрде бас тартады және тізілімнің соңына ауыстырылады.";
8 тармақ алынып тасталсын.
9 тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Борышкер активінің құны борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімін шығарған уақытта 50 000 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын жағдайда Комитеттің аумақтық органы конкурстық басқарушыны тағайындау туралы бұйрықты келісусіз өзі шығарады және бұйрықтың көшірмесін Комитетке жібереді. Борышкер активінің құны 50 000 айлық есептік көрсеткіштен асатын жағдайда конкурстық басқарушыны Комитет тағайындайды.
Конкурстық басқарушыны Комитет тағайындаған жағдайда Комитеттің аумақтық органы лицензиаттардың конкурстық өндірісті жүргізуден бас тарту туралы құжат көшірмесі мен басқа да құжаттарды Комитетке жолдайды (6 қосымша)";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Заңның 9-бабының 4 тармағында көрсетілген негіздемелер болған жағдайда кандидатуралар Тізілімге енгізілмейді және тағайындалмайды";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Егер Тізілімде конкурстық өндіріспен айналыспайтын лицензиаттар болмаса немесе олар конкурстық өндіріске қатысудан жазбаша бас тартқан жағдайда, уәкілетті орган жоғарыда көрсетілген рәсімдерді сақтай отырып, конкурстық басқарушыны бірнеше банкрот ұйымдарға тағайындауға құқылы.
Берілген ережелер»"Тарату және банкроттық рәсімдерін жүргізу" 003 бюджеттік бағдарламасы бойынша жоқ және әрекетсіз борышкерлерді тарату жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсетуді сатып алу конкурстары бойынша тағайындалатын конкурстық басқарушыларды тағайындаған жағдайда қолданылмайды.";
12 тармақтың 2 және 3 абзацтары алынып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Конкурстық басқарушы борышкердің ісін және мүлкін басқарудан Заңның 9 бабында көзделген жағдайларда, көрсетілген функцияларды жүзеге асыру үшін тағайындалған тәртіппен босатылуға тиіс.";
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада:
1 қосымшаның атауындағы»"және босату" деген сөздер»"есепке алу және тіркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Төлемге қабілетсіз ұйымның төлқұжаты _____ парақ" сөздері алынып тасталсын;
көрсетілген Ережеге 2-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген Ережеге 3-қосымшада 4-тармақ алынып тасталсын;
осы бұйрықтың 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес 4, 5, 6-қосымшалармен толықтырылсын.

7-9. Назначение конкурсных управляющих осуществляется в порядке очередности их в Реестре, начиная с первого, не занятого в конкурсом производстве лицензиата.
В случае если лицензиат отказывается от проведения конкурсного производства, он пишет письменный отказ и переносится в конец реестра.";
пункт 8 исключить;
пункт 9 дополнить абзацами следующего содержания:
"В случае если стоимость активов должника не превышает 50 000 месячных расчетных показателей на момент вынесения решения суда о признании должника банкротом, территориальный орган Комитета самостоятельно выносит приказ о назначении конкурсного управляющего, без согласования и направляет копию приказа в Комитет. В случае если стоимость активов должника превышает 50 000 месячных расчетных показателей, назначение конкурсного управляющего производится Комитетом.
В случае если назначение конкурсного управляющего производится Комитетом, территориальный орган Комитета направляет в Комитет Реестр, с приложением копий письменных отказов лицензиатов от проведения конкурсного производства и иных документов (приложение 6).";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Не включаются в Реестр и не подлежат назначению кандидатуры при наличии оснований, указанных в пункте 4  статьи 9  Закона;
11. В случае если в Реестре отсутствуют лицензиаты, не занятые в конкурсном производстве или получен письменный отказ от их участия в конкурсном производстве, уполномоченный орган вправе с соблюдением вышеуказанных процедур назначать конкурсного управляющего на несколько организаций банкротов.
Данные нормы не распространяются на случаи назначения конкурсных управляющих, назначаемых по итогам проведения конкурсов по государственным закупкам услуг по ликвидации отсутствующих и бездействующих должников по бюджетной программе 003 "Проведение процедур ликвидации и банкротства.";
абзацы второй и третий пункта 12 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Конкурсный управляющий должен быть отстранен от управления делами и имуществом должника в таком же порядке, в каком назначен для осуществления указанных функций, в случаях, предусмотренных  статьей 9  Закона.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
в заголовке слова "и отстранения конкурсного управляющего" заменить словами ", учета и регистрации конкурсного управляющего";
слова "Паспорт неплатежеспособной организации, на ____ листах" исключить;
приложение 2 к указанным Правилам исключить;
в приложении 3 к указанным Правилам пункт 4 исключить;
дополнить приложениями 4, 5, 6 согласно  приложениям 1 2,    3 к  настоящему приказу.

2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының орынбасары Б.А.Парсеговқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс комитеті
Төрағасының 2006 жылғы
20 наурыздағы N 11 бұйрығына
1-қосымша
Конкурстық басқарушыларды
тағайындау, есепке алу және
тіркеу ережелеріне 4-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс
комитетінің
____________________ облысы
бойынша ____________________
____________________________
____________________________
Өтініш
Мені есепке алып және конкурстық басқарушы ретінде тіркеуіңізді сұраймын.
Осы өтінішке қоса беріледі:
1) фотосуретпен бірге кадр есебіне алу жөніндегі жеке парақ (іс жүзінде тұрғылықты мекен-жайды және байланыс телефондарын көрсетіп);
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) төлем қабілеттілігі жоқ борышкерлердің істерін басқару жөніндегі қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияның көшірмесі;
4) дипломның көшірмесі;
5) жеке меншік кәсіпкер куәлігінің көшірмесі;
6) соттылығының жоқтығы туралы анықтама;
7) азаматтарды тіркеу кітабынан шығу қағазының көшірмесі.
(қолы)                                  (Ф.А.Ә)
"____" ________________ 200 ___ ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс комитеті
Төрағасының 2006 жылғы
20 наурыздағы N 11 бұйрығына
2-қосымша
Конкурстық басқарушыларды
тағайындау, есепке алу және
тіркеу ережелеріне 5-қосымша
Конкурстық басқарушыларды есепке алу Кітабындағы тіркеу
мәліметтері.
Тіркеу N ______________________
Тіркеу күні ___________________
N№
Ф.А.Ә.
Мекен-
жайы,
байла-
ныс
теле-
фоны
Жеке
куә-
лігі-
нің
N
және
күні
Мемле-
кеттік
лицен-
зияның
N және
беріл-
ген
күні
Жеке
кәсіп-
кер
куәлі-
гінің
N және
беріл-
ген
күні
СТН
Есеп-
тік
тір-
кеуге
қой-
ыл-
ған
күні
Есеп-
тік-
тір
кеу-
ден
алын-
ған
күні
Жаз-
баны
енгіз-
ген
лауа-
зымды
тұлға-
ның
Ф.А.Ә.
Ес-
кер-
ту
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс комитеті
Төрағасының 2006 жылғы
20 наурыздағы N 11 бұйрығына
3-қосымша
Конкурстық басқарушыларды
тағайындау, есепке алу және
тіркеу ережелеріне 6-қосымша
Конкурстық басқарушылардың тізілімі
N
Конкурстық
басқарушы-
ның атауы
Кәсіпорын-
ның атауы
Конкурстық
өндірістің
басталған
күні
Конкурстық
өндірістің
аяқталған
күні
ескерту
Тізілімді жасаған лауазымды тұлғаның
Ф.А.Ә.

2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан Парсегова Б.А.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2006 года N 11
Приложение 4
к Правилам назначения,
учета и регистрации конкурсного
управляющего
Комитет по работе с
несостоятельными должниками
Министерства финансов Республики
Казахстан по ____________области
_____________________________
от __________________________
_____________________________
Заявление
Прошу поставить меня на учет и зарегистрировать в качестве конкурсного управляющего.
К настоящему заявлению прилагаю:
1) личный листок по учету кадров с фотографией (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов);
2) копия документа, удостоверяющая личность;
3) копия лицензии на право занятия деятельностью по управлению имуществом и делами неплатежеспособных должников в процедурах банкротства;
4) копия диплома;
5) копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
6) справка об отсутствии судимости;
7) копия выписки из книги регистрации граждан.
(Подпись)                                 (ф.и.о.)
"____"______________ 200__ г.
Приложение 2
к приказу Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2006 года N 11
Приложение 5
к Правилам назначения,
учета и регистрации конкурсного
управляющего
Данные регистрации в Книге учетной регистрации конкурсных управляющих
N регистрации _____________________
дата регистрации __________________
N
ФИО
Домашний
адрес,
контактные
телефоны
N и дата
удостоверения
личности
N и дата
выдачи
государст-
венной
лицензии
N и дата
выдачи
свиде-
тельства
индиви-
дуального
предпри-
нимателя
продолжение таблицы
N
РНН
Ф.И.О.
долж-
ностного
лица,
внесшего
запись
Дата
снятия с
учетной
регист-
рации
Дата
постановки
на учетную
регистрацию
примечание
Приложение 3
к приказу Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2006 года N 11
Приложение 6
к Правилам назначения,
учета и регистрации конкурсного
управляющего
Реестр конкурсных управляющих
N
ФИО
конкурс-
ного
управ-
ляющего
Наименование
предприятия
Дата
начала
конкурсного
производства
Дата
окончания
конкурсного
производства
приме-
чание
Ф.И.О.
должностного лица, составившего реестр