"Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 29 наурыздағы N 151 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 25 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4207. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 587 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007.11.29.  N 587  Бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244  бұйрығына  (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3627 болып тіркелген, 2005 жылғы шілдедегі N 16 Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 13 маусымдағы N 400  бұйрығына  сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3692 болып тіркелген, 2005 жылғы шілдедегі N 16 Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесінде:
10-тармақта "ағымдағы жылы" деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
11-тармақтың екінші абзацында "жалпы орта білім берудің оқу бағдарламалары көлемінде үш пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі, Қазақстан тарихы және мамандық бейіні пәнінен)" деген сөздер "кешенді тестілеу түрінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақта "емтихандар" деген сөзден кейін "негізгі орта білімі бар азаматтар үшін" деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақтың 2) тармақшасында "емтихандар" деген сөздің алды "түрінде" деген сөзбен толықтырылсын;
15-тармақтың үшінші абзацында "және шешім қабылдайды" деген сөздер алынып тасталсын;
17-тармақтың төртінші абзацында "жоғары оқу орындарына түсушілерге арналған" деген сөздер алынып тасталсын;
20-тармақтағы "жергілікті білім басқармасының" деген сөздер "білім беру саласындағы атқарушы органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2-қосымшада:
"Бейіндік пәннің атауы" бағанында": 9-сынып базасында":
4437002 мамандық коды бойынша "Математика" деген сөз "Химия" деген сөзбен;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года N 244 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 марта 2006 года N 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2006 года N 4207. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года N 587
Сноска. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 марта 2006 года N 151 утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года  N 587  (вводится в действие со дня первого его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года N 244 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3627, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан N 16, июль 2005 год, с изменениями и дополнением, внесенным в соответствии с  приказом  Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июня 2005 года N 400, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3692, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан N 16, июль 2005 год), следующие изменения и дополнения:
в Типовых правилах приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 10 после слов "текущего года" слово "государственный" исключить;
в абзаце втором пункта 11 слова "по трем предметам в объеме учебных программ среднего общего образования (казахский или русский язык, история Казахстана и предмет по профилю специальности)" заменить словами "в форме комплексного тестирования";
в пункте 13 после слова "экзаменов" дополнить словами "для граждан, имеющих основное общее образование";
в подпункте 2) пункта 14 перед словом "экзаменов" дополнить словами "в форме";
в абзаце третьем пункта 15 слова "после этого" и слова "и принимает решение" исключить;
в абзаце четвертом пункта 17 слова "для поступающих в вузы" исключить;
в пункте 20 слова "управлением образования" заменить словами "исполнительным органом в области образования";
в приложении 2 утвержденным указанным приказом:
в графе "Наименование профильного предмета: на базе 9 кл.";
по коду специальности 4437002 слово "Математика" заменить словом "Химия";

3902002, 3907002, 3909002, 3912002, 3913002, 3914002, 3915002, 3917002, 3918002, 3919002, 3920002, 3921002, 3922002, 3923002, 3926002, 3927002, 3930002, 3934002, 3936002, 3938002, 3940002 мамандықтар кодтары бойынша "Биология" деген сөз "Химия" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Бейіндік пәннің атауы" бағанында": 11-сынып базасында":
1601002 мамандық коды бойынша "Химия" деген сөз "Математика" деген сөзбен;
1704002, 1901002, 1902002, 1905002, 1909002, 1915002, 1916002, 2007002, 2009002, 2019002, 2020002, 2103002, 2104002, 2105002, 2107002, 2108002, 2110002, 2201002, 2202002, 2203002, 2204002, 2206002, 2207002, 2208002, 2209002, 2210002, 2211002, 2408002, 2415002, 2416002, 2802002, 2803002, 2807002, 2936002, 3005002, 3601002, 3602002, 3603002, 4331002, 4402002, 4411002 мамандықтар кодтары бойынша "Физика" деген сөз "Математика" деген сөзбен ауыстырылсын;
4207002 мамандық коды бойынша "Математика" деген сөз "Физика" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (С.Б.Есбосынова) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі А.Қ.Әбдімомыновқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

по кодам специальностей 3902002, 3907002, 3909002, 3912002, 3913002, 3914002, 3915002, 3917002, 3918002, 3919002, 3920002, 3921002, 3922002, 3923002, 3926002, 3927002, 3930002, 3934002, 3936002, 3938002, 3940002 слово "Биология" заменить словом "Химия".
в графе "Наименование профильного предмета: на базе 11 кл.":
по коду специальности 1601002 слово "Химия" заменить словом "Математика";
по кодам специальностей 1704002, 1901002, 1902002, 1905002, 1909002, 1915002, 1916002, 2007002, 2009002, 2019002, 2020002, 2103002, 2104002, 2105002, 2107002, 2108002, 2110002, 2201002, 2202002, 2203002, 2204002, 2206002, 2207002, 2208002, 2209002, 2210002, 2211002, 2408002, 2415002, 2416002, 2802002, 2803002, 2807002, 2936002, 3005002, 3601002, 3602002, 3603002, 4331002, 4402002, 4411002 слово "Физика" заменить словом "Математика";
по коду специальности 4207002 слово "Математика" заменить словом "Физика".
2. Департаменту дошкольного и среднего образования (Испусинова С.Б.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Абдымомунова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр