Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігінің (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруіне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 98 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 78 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 25 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4208. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 148 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 148 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес келтіру мақсатында Агенттік Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Агенттік Басқармасының "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігінің (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруіне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 98  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3581 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігінің (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруіне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықта:
8-тармақтағы "5" цифры "7" цифрмен ауыстырылсын;
9-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4070 тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 6 қаулысымен бекітілген Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігін (уақытша басқарушысын) тағайындау және қызметі  ережесінің 7-тармағының 2)-3) тармақшаларын,  9-11 тармақтарын ,  25-27 тармақтарын орындауы туралы;";
3) және 4) тармақшалар алынып тасталсын;
4-қосымша осы қаулының қосымшасына сай редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 98 "Об утверждении Инструкции о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 78. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2006 года N 4208. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 148
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 148 (вводится в действие по истечении десяти дней после дня первого официального опубликования).
В целях приведения нормативных правовых актов Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) в соответствие с законодательными актами Республики Казахстан, Правление Агентства  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правления Агентства от 26 марта 2005 года N 98 "Об утверждении Инструкции о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3581) следующие изменения:
в Инструкции о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации, утвержденной указанным постановлением:
в пункте 8 цифру "5" заменить цифрой "7";
в пункте 9:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) выполнении подпунктов 2) - 3) пункта 7, пунктов 9-11, 25-27 Правил назначения и деятельности временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда, утвержденных постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 6, зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4070;";
подпункты 3) и 4) исключить;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (Мұқашева А.М.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 25 наурыздағы
N 78 қаулысына қосымша
"Банктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының және
жинақтаушы зейнетақы қорының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
басқарушының) есеп пен өзге
ақпаратты беруіне қойылатын
талаптар туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
200___ жылғы "____" ________________
(есепті күн)
міндеттемелердің жай-күйі туралы есеп
(банктің атауы)
мың теңгемен
Коды
Міндеттемелердің атауы
Уақытша әкімшілікті тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
Уақытша әкімшілікті тағайындау күнгі деректермен салыстырғанда
Есепті кезең үшін
1
2
3
4
5
6
7
1.
Банктің міндеттемелері, оның ішінде:
1.1
Тиісті уақтылы төлемдерді капиталдандыру арқылы банк олардың алдында өміріне немесе денсаулығына зиян келтіргені үшін жауапкершілік көтеретін жеке тұлғалардың алдында
1.2
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және үстемеақы төлеу, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті төлеу бойынша, жалақыдан ұсталған алименттер мен міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша ұсталған сыйақыларды төлеу  бойынша
1.3
Банк ұсынған есепке сай кепілдік берілген депозиттер бойынша ол төлеген (төлейтін) өтемақы сомасы бойынша депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйым алдында
1.4
Жеке тұлғалар алдында депозиттер мен ақша аударымдары бойынша, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтері есебінен жүзеге асырылатын депозиттер бойынша, сақтандыру ұйымдарының "өмірді сақтандыру" саласы бойынша тартылған қаражат есебінен жүзеге асырылған депозиттер бойынша
1.5
Тек қайырымдылық қызметімен айналысатын коммерциялық ұйымдар, ұлы отан соғысы ардагерлерінің ұйымдары және оларға теңестірілген адамдардың ұйымдары алдында Қазақстан Республикасы мүгедектерінің ерікті қоғамы, Қазақстанның зағиптар қоғамы, Қазақстанның саңыраулар қоғамы және осы заңды тұлғалардың меншігі болып табылатын және олардың қаражаты есебінен құрылған ұйымдар, олардың банк шоттарындағы қаражаттары мен орналастырылған депозиттері бойынша мүгедектердің басқа ұйымдары алдында
1.6
Банк мүлкінің кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша заңды тұлғалар алдында
1.7
Салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша берешек
1.8
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлар алдында
1.9
Уақытша әкімшіліктің ағымдағы міндеттемелері, оның ішінде:

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Мукашева А. М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 марта 2006 года N 78
"Приложение 4
к Инструкции о требованиях к
представлению временной
администрацией (временным
администратором) банка, страховой
(перестраховочной) организации и
накопительного пенсионного фонда
отчетности и иной информации
Отчет о состоянии обязательств
(наименование банка)
на "__"___________ 200__года
(отчетная дата)
в тысячах тенге
Код
Наименование
обязательств
На
дату
назна-
чения
времен-
ной
адми-
нист-
рации
На
преды-
дущую
отчет-
ную
дату
На
отчет-
ную
дату
Изменения
по
срав-
нению с
данными
на дату
назна-
чения
времен-
ной
админист-
рации
за
отчет-
ный
период
1
2
3
4
5
6
7
1.
Обязательства
банка, в том
числе:
1.1
Перед
физическими
лицами, перед
которыми банк
несет ответст-
венность за
причинение
вреда жизни
или здоровью,
путем капита-
лизации соот-
ветствующих
повременных
платежей
1.2
По оплате
труда и вып-
лате компен-
саций лицам,
работавшим по
трудовому до-
говору, задол-
женностей по
социальным
отчислениям в
Государствен-
ный фонд
социального
страхования,
по уплате
удержанных из
заработной
платы алимен-
тов и обяза-
тельных пен-
сионных взно-
сов, а также
вознаграждений
по авторским
договорам
1.3
Перед органи-
зацией, осу-
ществляющей
обязательное
гарантирование
депозитов, по
сумме выпла-
ченного (вып-
лачиваемого)
ею возмещения
по гаранти-
руемым депо-
зитам согласно
расчету, пред-
ставленному
банком
1.4
Перед физи-
ческими лица-
ми по депози-
там и перево-
дам денег, а
также по депо-
зитам, осу-
ществленным
за счет пен-
сионных акти-
вов накопи-
тельных пен-
сионных фон-
дов; по
депозитам
страховых
организаций,
осуществленным
за счет
средств,
привлеченных
по отрасли
"страхование
жизни"
1.5
Перед неком-
мерческими
организациями,
занимающимися
исключительно
благотвори-
тельной дея-
тельностью,
организациями
ветеранов
Великой
Отечественной
войны и орга-
низациями
лиц, прирав-
ненных к ним,
Добровольным
обществом
инвалидов
Республики
Казахстан,
Казахским
обществом
слепых,
Казахским
обществом
глухих и
производствен-
ными организа-
циями, являю-
щимися собст-
венностью
этих юридичес-
ких лиц и
созданными за
счет их
средств, дру-
гими организа-
циями инвали-
дов по имею-
щимся их
средствам на
банковских
счетах и
помещенным на
депозит
1.6
Перед юриди-
ческими лицами
по обязатель-
ствам, обес-
печенным зало-
гом имущества
банка
1.7
Задолженность
по налогам,
сборам и дру-
гим обязатель-
ным платежам
в бюджет, а
также по
возврату кре-
дитов, выдан-
ных из респуб-
ликанского
бюджета
1.8
Перед другими
кредиторами в
соответствии с
законодатель-
ными актами
Республики
Казахстан
1.9
Текущие обя-
зательства
временной
администрации,
в том числе:

1.9.1
еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлер алдында;
1.9.2
Ағымдағы салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек;
1.9.3
басқа берешек
2.
Төленген жарғылық капитал
Уақытша әкімшіліктің басшысы _______________
Бас бухгалтер ______________________________
Орындаушы __________________________________
Телефоны ".

1.9.1
перед работ-
никами по
оплате труда
1.9.2
задолженность
по текущим
налогам, сбо-
рам и другим
обязательным
платежам в
бюджет
1.9.3
прочая
задолженность
2.
Оплаченный
уставный
капитал
Руководитель временной администрации _____________________
Главный бухгалтер ________________________________________
Исполнитель ______________________________________________
Телефон".