Рh.D. докторларын дайындауға арналған қаржылық нормативтердi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 25 сәуірдегі N 211 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 22 мамырда тіркелді. Тіркеу N 4235. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 3 шілдедегі N 252 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 03.07.2013 № 252 бұйрығымен.
Эксперименталдық бiлiм беру бағдарламаларының шеңберiнде Рh.D докторларын дайындауға арналған республикалық бюджеттiң қаражаттарын ретке келтiру және оңтайлы пайдалану мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) 1-қосымшаға сәйкес шетелдiк ұйымдарда тағылымдамада (көшпелi iссапарда) жүрген Рh.D. докторларына тұрғын үйдi жалдау жөнiндегi шығыстарды өтеу нормалары;
2) 2-қосымшаға сәйкес Рh.D. докторларын дайындауға арналған шығыстардың Үлгiлiк құрылымы бекiтiлсiн.
2. Бюджеттiк департаментi (Т А. Нұрғожаева):
осы бұйрықты белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн;
осы бұйрықты жоғары оқу орындарының назарына жеткiзсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Х.Өтеулинаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2006 жылғы 25 сәуірдегі
N 211 бұйрығына 1-қосымша
Шетелдік ұйымдарда тағылымдамада (көшпелі іссапарда)
жүрген Ph.D. докторларының шығыстарын өтеу нормалары
N Нормалардың атауы
1
Тәуліктік
Шетелдерде қысқа мерзімде іссапарда жүрген қызметкерлерге тәуліктік жөніндегі шығыстарды өтеу нормасынан 50% мөлшерінде ("Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шетелдік іссапарларға валюталық қаражаттың жұмсалуын ретке келтіру жөніндегі шаралар туралы" ҚР Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысы)
2
Оқу процесі кезінде тұру
Құжатпен расталған нақты шығыстар бойынша, бірақ айына 1500 АҚШ долларына баламалы сомадан артық емес
3
Көлік шығыстары
Құжатпен расталған нақты шығыстар бойынша. Қазақстан ішіндегі жол жүру ақысы купелі вагоннан жоғары емес теміржол көлігіне жүк тасымалының ақысы қосылмай төленеді.
Қазақстаннан тысқары жерде жол жүру:
1) "эконом" класынан жоғары емес авиакөлікпен жүк тасымалының ақысы қосылмай;
2) купелі вагоннан жоғары емес теміржол көлігіне жүк тасымалының ақысы қосылмай төленеді
4
Оқу процесін қамтамасыз
ету үшін оқу материалдарын сатып алу, интернетті,  кітапхана қорын пайдалану
Құжатпен расталған нақты шығыстар бойынша, бірақ 500 АҚШ долларына баламалы сомадан артық емес
5
Іссапар кезеңінде шетелге келуге байланысты шығыстар (виза ресімдеу, сауалнама нысандарын төлеу, жазатайым және кенеттен болатын аурулардан медициналық
сақтандыру)
Құжатпен расталған нақты шығыстар бойынша
6
Білім алу және тағылымдамадан өту үшін
Нақты шығыстар бойынша, жекелеген әрбір білім беру ұйымдарымен жасасқан шартта көрсетілген сомадан артық емес
Ескерту: Барлық оқу кезеңінде 2 реттен артық емес 3 айға
дейін тағылымдамадан өтуге арналған (көшпелі іссапар) шығыстары
бюджет қаражаттары есебінен өтеледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2006 жылғы 25 сәуірдегі
N 211 бұйрығына 2-қосымша
Ph.D. докторларын дайындауға
арналған шығыстардың үлгілік құрылымы
N Шығыстар атауы
1
Ғылыми кеңесшілердің, оқытушылардың, оның ішінде шетелдік ұйымдардан шақырылғандардың еңбекақы шығыстары
2
Стипендия төлеуге арналған шығыстар
3
Әлеуметтік аударымдар
4
Интернет шығыстарын, оқу процесіне қатысты байланыс қызметтерін төлеу
5
Оқу және ғылыми процесті қамтамасыз етуде материалдар сатып алу
6
Шетел ұйымдарында тағылымдамадан өту (көшпелі іссапарлар)
7
Отандық және шетел басылымдарында ғылыми мақалалар жариялау
8
Оқу процесіне байланысты құжатпен расталған басқа шығыстар

Об утверждении финансовых нормативов на подготовку докторов Ph.D.
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 апреля 2006 года N 211. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2006 года N 4235. Отменен приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 июля 2013 года № 252
Сноска. Отменен приказом Министра образования и науки РК от 03.07.2013 № 252.
В целях упорядочения и рационального использования средств республиканского бюджета на подготовку докторов Ph.D. в рамках экспериментальных образовательных программ,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1)  нормы возмещения расходов по найму жилого помещения докторам Ph.D., находящимся на стажировке (выездной командировке) в зарубежных организациях, согласно приложению 1;
2)  Типовую структуру расходов на подготовку докторов Ph.D. согласно  приложению 2 .
2. Бюджетному Департаменту (Нургожаева Т.А.):
направить настоящий приказ в установленном порядке на государственную регистрацию;
довести настоящий приказ до сведения высших учебных заведений.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Х. Утеулину.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 апреля 2006 года N 211
Нормы возмещения расходов докторам Ph.D.,
находящимся на стажировке (выездной командировке) в
зарубежных организациях
Наименование норм
1
Суточные
В размере 50 % от норм возмещения
суточных работникам, находящимся в
краткосрочных командировках за
границей (постановление
Правительства РК от 11 февраля
2003 года N 148 "О мерах по
упорядочению расходования валютных
средств на заграничные командировки
за счет средств республиканского и
местного бюджетов")
2
Проживание в
процессе обучения
По фактическим расходам,
подтвержденным документально, но
не более суммы, эквивалентной 1500
долларам США в месяц
3
Транспортные расходы
По фактическим расходам,
подтвержденным документально.
Оплата за проезд внутри Казахстана
производится за использование
железнодорожного транспорта не
выше купейного вагона без оплаты
провоза багажа;
Оплата проезда за пределами
Казахстана:
1) авиатранспортом - не выше
класса "эконом" без оплаты провоза
багажа;
2) железнодорожным транспортом -
не выше купейного вагона без
оплаты провоза багажа.
4
Приобретение учебных
материалов, пользо-
вание интернетом,
библиотечным фондом
для обеспечения
учебного  процесса
По фактическим расходам,
подтвержденным документально, но
не более суммы, эквивалентной 500
долларам США.
5
Расходы, связанные с
пребыванием в зару-
бежной стране в
период командировки
(оформление виз,
оплата анкетных форм,
медицинская страховка
от несчастных случаев
и внезапных возник-
новений заболеваний)
По фактическим расходам,
подтвержденным документально.
6
За обучение,
стажировку
По фактическим расходам, но не
более суммы, указанной в договоре
с каждой отдельной организацией
образования
Примечание: за счет средств бюджета возмещаются расходы на
стажировку (выездную командировку) до 3 месяцев, не более
2 раз за весь период обучения.
Приложение 2
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 апреля 2006 года N 211
Типовая структура расходов
на подготовку докторов Ph.D.
N
Наименование расходов
1
Расходы на оплату труда научных консультантов,
преподавателей, в том числе приглашенных из
зарубежных организаций
2
Расходы на выплату стипендии
3
Социальные отчисления
4
Оплата расходов на интернет, услуги связи,
связанных с процессом обучения
5
Приобретение материалов для обеспечения учебного и
научного процесса
6
Стажировка (выездная командировка) в зарубежных
организациях
7
Публикация научных статей в отечественных и
зарубежных изданиях
8
Прочие расходы, связанные с процессом обучения,
подтвержденные документально