Алматы қаласының телекоммуникация желілерін жетісандық нөмірлеуге көшіру туралы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 7 маусымдағы N 229-п Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 16 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4255
"Телекоммуникация саласын ырықтандыру барысы туралы" Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Д.К.Ахметовта болған 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 17-52/007-391 кеңес хаттамасының 8-тармағын орындау үшін  БҰЙЫРАМЫН:
1. Алматы қаласында телекоммуникация қызметтерін көрсетуші байланыс операторлары өз абоненттерін көшірілу басталғанға дейін 30 күн ішінде Алматы қаласын нөмірлеудің жаңа жоспарына көшіру туралы хабардар етсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі Алматы қаласын нөмірлеудің жаңа жоспарына көшіру туралы Қазақстан Республикасының халқын көшірілу басталғанға дейін 30 күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің Байланыс департаменті (А.А.Сейтімбеков):
байланыс операторларына олардың нөмірлеу ресурстары 2 ХХХ ХХХ ауқымында бекітілсін;
2006 жылғы 1 шілдеден бастап байланыс операторларынан Алматы қаласының желілерін 2 ХХХ ХХХ және 3 ХХХ ХХХ ауқымдарында жетісандық нөмірлеуге көшіруге өтінімдер қабылдау басталсын;
Халықаралық электрбайланыс одағының (бұдан әрі - ХЭО) Регламентімен белгіленген тәртіпте Алматы қаласында нөмірлеудің өзгертілгені жөнінде шетелдердің халықаралық операторларын, ХЭО хабардар етсін;
осы бұйрық заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының орынбасары Р.Р.Нұршабековке жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға

О переводе сети телекоммуникаций города Алматы на семизначную нумерацию
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 7 июня 2006 года N 229-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2006 года N 4255
Во исполнение пункта 8 протокола совещания у Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К. от 11 апреля 2006 года N 17-52/007-391 "О ходе либерализации отрасли телекоммуникаций"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Операторам связи, оказывающим услуги телекоммуникаций в городе Алматы проинформировать своих абонентов о переводе города Алматы на новый план нумерации за 30 дней до начала перевода.
2. Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи, через средства массовой информации проинформировать население Республики Казахстан о переводе города Алматы на новый план нумерации за 30 дней до начала перевода.
3. Департаменту связи Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи (Сейтимбеков А.А.):
закрепить за операторами связи их нумерационный ресурс в диапазоне 2 ХХХ ХХХ;
начать прием заявок на семизначную нумерацию от операторов связи в диапазонах 2 ХХХ ХХХ и 3 ХХХ ХХХ города Алматы с 1 июля 2006 года;
в установленном Регламентом Международного союза электросвязи (далее - МСЭ) порядке проинформировать международных операторов зарубежных стран, МСЭ об изменении нумерации в городе Алматы;
в установленном законодательством порядке представить настоящий приказ для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Нуршабекова Р.Р.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель