Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің жарғылық және меншікті капиталдарының ең аз мөлшері туралы" 2001 жылғы 2 маусымдағы N 190 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы N 158 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2006 жылғы 15 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4396. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007 жылғы 30 қарашадағы N 257 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007.11.30.  N 257  (қолданысқа енгізілу тәртібін  5-тармақтан  қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының банк секторын ырықтандыру және жаңадан құрылатын банктерге қойылатын талаптарды жеңілдету, сондай-ақ нормативтік құқықтық кесімдерді қолданылып жүрген банк заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің  жарғылық және меншікті капиталдарының ең аз мөлшері"   2001 жылғы 2 маусымдағы N 190  қаулысына   (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1580 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының   2003 жылғы 16 сәуірдегі N 118  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2270 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының   2003 жылғы 4 шілдедегі N 220  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2415 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3236 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жаңадан құрылатын банктер үшін жарғылық капиталдың ең аз мөлшері 1.500.000.000 (бір миллиард бес жүз миллион) теңге сомасында белгіленсін.";
3-тармақта:
1) тармақшадағы "және/немесе есеп айырысу-касса бөлімі (жинақ кассасы)" деген сөздер алып тасталсын;
2) тармақшада:
бірінші абзацтағы "және/немесе есеп айырысу-касса бөлімі (жинақ кассасы)" деген сөздер алып тасталсын;
бесінші, алтыншы, жетінші абзацтар алып тасталсын.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2001 года N 190 "О минимальных размерах уставного и собственного капитала банков второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 августа 2006 года N 158. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 сентября 2006 года N 4396. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 ноября 2007 года N 257.
Сноска. Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 августа 2006 года N 158 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 ноября 2007 года  N 257  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. рег-ции в МЮ РК).
В целях либерализации банковского сектора Республики Казахстан и смягчения требований к вновь создаваемым банкам, а также приведения нормативных правовых актов в соответствие с действующим банковским законодательством, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2001 года N 190 "О минимальных размерах уставного и собственного капитала банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1580), с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 апреля 2003 года N 118 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N  2270),  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 220 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2415),  постановлением  Правления Агентства от 25 октября 2004 года N 304 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3236), следующие изменения:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить минимальный размер уставного капитала для вновь создаваемых банков в сумме 1.500.000.000 (один миллиард пятьсот миллионов) тенге.";
в пункте 3:
в подпункте 1) слова "и/или расчетно-кассового отдела (сберегательной кассы)" исключить;
в подпункте 2):
в абзаце первом слова "и/или расчетно-кассового отдела (сберегательной кассы)" исключить;
абзацы пятый, шестой, седьмой исключить.

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е. С.):
1) совместно Юридическим департаментом (Байсынов М. Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т. Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л .
Председатель