Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөнінде уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген заңды тұлғаларға брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру жөнінде лицензияларды беру және олардың басшы қызметкерлерін келісу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы N 146 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 12 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4419 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 232 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 Қаулысымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы жүйесінің тұрақтылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 23 қазандағы Заңын және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ұжымдық инвестициялау және жинақтаушы зейнетақы қорлары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі – Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. ...
3. Күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөнінде уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген заңды тұлғаларға брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру жөнінде лицензияларды беру және олардың басшы қызметкерлерін келісу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы N 146 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4419 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2006 жыл 17 қарашада N 197 (1003) жарияланған);
2) ...
4. Осы қаулы оны ресми жариялағаннан кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
............
Төрайым                                       Е. Бахмутова
" Лицензиялау туралы ", " Бағалы қағаздар рыногы туралы ", "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы", "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөнінде уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген заңды тұлғаларға брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру жөнінде лицензияларды беру және олардың басшы қызметкерлерін келісу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін
реттеу агенттігінің Төрағасы
3 қазан 2006 жыл
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 12 тамыздағы
N 146 қаулысымен бекітілген
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қызметін реттеу жөнінде уәкілетті мемлекеттік
орган тіркеген заңды тұлғаларға брокерлік
және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру
жөнінде лицензияларды беру және олардың басшы
қызметкерлерін келісу ережесі
Осы Ереже Қазақстан Республикасының " Лицензиялау туралы ", " Бағалы қағаздар рыногы туралы ", "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы", "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының (бұдан әрі - Қаржы орталығы) қызметін реттеу үшін уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген заңды тұлғаларға брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялар (бұдан әрі - лицензия) беру және олардың басшы қызметкерлерін келісу талаптарын және тәртібін анықтайды.

Об утверждении Правил выдачи лицензий на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности юридическим лицам, зарегистрированным уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, и согласования их руководящих работников
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 августа 2006 года N 146. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2006 года N 4419. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 декабря 2008 года N 232
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О лицензировании ", " О рынке ценных бумаг ", " О региональном финансовом центре города Алматы", " О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи лицензий на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности юридическим лицам, зарегистрированным уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, и согласования их руководящих работников.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию деятельности
регионального финансового
центра города Алматы
3 октября 2006 года
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 12 августа 2006 года
N 146
Правила
выдачи лицензий на осуществление
брокерской и (или) дилерской деятельности
юридическим лицам, зарегистрированным уполномоченным
государственным органом по регулированию деятельности
регионального финансового центра города Алматы,
и согласования их руководящих работников
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " О лицензировании ", " О рынке ценных бумаг ", " О региональном финансовом центре города Алматы", " О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют условия и порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) лицензии на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности (далее - лицензия) юридическим лицам, зарегистрированным уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Финансовый центр), а также согласования их руководящих работников.

1-тарау. Лицензияны беру шарттары және тәртібі
1. Қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген заңды тұлға (бұдан әрі - өтініш иесі) лицензия алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды береді:
1) алынып тасталды
2) бюджетке төленетін лицензиялық алымның төленгендігін растайтын құжат;
3) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәлігінің көшірмесі, статистикалық карточканың, Қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
4) жарғының, оған жасалған барлық өзгерістері мен қосымшаларын қосқандағы нотариатта куәландырылған көшірмесі (осынысы қолда бар болса);
5) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес акционерлер (қатысушылар) туралы мәліметтер;
6) бухгалтерлік баланс, кірістер және шығыстар туралы есеп, ақша қозғалысы туралы есеп, өтініш иесінің акцияларын төлеуге ақша енгізердің алдындағы соңғы айдың аяғында өтініш беруші акционерлердің (қатысушылардың) меншікті капиталындағы өзгерістер туралы есеп;
7) осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес басшы қызметкерлерге келісуге берілген құжаттар;
8) фамилиялары, аттары және қызметкерлердің иеленіп отырған лауазымдары бойынша әкелерінің аттары болған жағдайда сонысы көрсетілген штат кестесінің көшірмесі;
9) бағалы қағаздар рыногында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру жөніндегі функциялар жүктелген құрылымдық бөлімшелер туралы ережелер, сондай-ақ осы бөлімшелердің қызметкерлері туралы мәліметтер (фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты, азаматтығы);
10) өтініш иесінің ішкі аудит қызметі туралы ережесі (акционерлік қоғамның ұйымдастыру-құқықтық нысанда құрылған заңды тұлғасы үшін);
11) алынып тасталды
12) бағдарламалық-техникалық құралдарға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруы қажет өзге жабдықтарға қойылатын талаптарды өтініші иесінің орындауын растайтын құжаттар;
13) өтініш берудің алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы өтініш иесінің бухгалтерлік балансы;
14) өтініш иесінің жарғы капиталының барынша төмен мөлшерінің төленгендігін растайтын құжаттар (төлем тапсырмалары, кассалық кіріс ордерлері, сондай-ақ бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (акционерлік қоғамның ұйымдастыру-құқықтық нысанда құрылған заңды тұлға үшін));
15) өтініш иесінің оны құру мақсаттарын ашатын бизнес-жоспары, қызметінің негізгі бағыттарын және оған өтініш иесі бағдар жасаған рынок сегменті, қызмет көрсету түрлері, маркетинг жоспары, өтініш иесінің кәсіптік қызметімен байланысты тәуекелдер және оларды азайтудың тәсілдері, қаржылық перспективалар (есеп айырысу балансы, алғашқы үш қаржы (операциялық) жылындағы кірістер мен шығыстардың есептері), еңбек ресурстарын тарту жоспары;

Глава 1. Условия и порядок выдачи лицензии
1. Для получения лицензии юридическое лицо, зарегистрированное уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности Финансового центра, (далее - заявитель) представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) (исключен - 30 апреля 2007 года N 118 ) ;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора;
3) копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, статистической карточки, свидетельства налогоплательщика, выданных уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности Финансового центра;
4) нотариально засвидетельствованную копию устава, со всеми изменениями и дополнениями в него (при наличии таковых);
5) сведения об акционерах (участниках) согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
6) бухгалтерский баланс, отчет о доходах и расходах, отчет о движении денег, отчет об изменениях в собственном капитале акционеров (участников) заявителя на конец последнего месяца перед внесением денег в оплату акций (доли в уставном капитале) заявителя;
7) документы на согласование руководящих работников в соответствии с требованиями, установленными настоящими Правилами;
8) копию штатного расписания с указанием фамилий, имен и при наличии отчеств работников, занимаемых ими должностей;
9) положения о структурных подразделениях, на которые будут возложены функции по осуществлению брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, а также сведения о работниках данных подразделений (фамилии, имена, при наличии - отчества, гражданство);
10) положение о службе внутреннего аудита заявителя (для юридического лица, созданного в организационно-правовой форме акционерного общества);
11) (исключен - 30 апреля 2007 года N 118 ) ;
12) документы, подтверждающие выполнение заявителем требований к программно-техническим средствам и иному оборудованию, необходимых для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) бухгалтерский баланс заявителя на конец последнего квартала, предшествующего подаче заявления;
14) документы, подтверждающие оплату минимального размера уставного капитала заявителя (платежные поручения, приходные кассовые ордера, а также свидетельство о государственной регистрации выпуска ценных бумаг (для юридического лица, созданного в организационно-правовой форме акционерного общества);
15) бизнес-план, раскрывающий цели создания заявителя, основные направления деятельности и сегмент рынка, на который ориентирован заявитель, виды услуг, план маркетинга, риски, связанные с профессиональной деятельностью заявителя, и способы их снижения, финансовые перспективы (расчетный баланс, счет доходов и расходов за первые три финансовых (операционных) года), план привлечения трудовых ресурсов;

16) осы Ереженің 1-1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
2. алынып тасталды
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
3. алынып тасталды
Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
4. Осы Ереженің 1-тармағындағы бірнеше парақтардан тұратын  құжаттар өтініш иесінің нөмірленген, тігілген және парақтың соңғы бетіне қолдары қойылған түрінде, ішінара тігілген жеріне жапсырманың жоғарғы жағына желімделген тігінді парақтардың саны көрсетіліп ұсынылады. Құжаттардың көшірмелері осындай құжаттарға қол қою құқығы бар өтініш иесінің қолымен және өтініш иесінің мөр бедерімен расталады.
5. Лицензия алуға ұсынылатын құжаттарды уәкілетті орган құжаттардың толық пакеті ұсынылған сәттен бастап он бес жұмыс күнінің ішінде қарайды.
6. Өтініш иесі және оның лицензия алуға ұсынған құжаттары Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына, оның ішінде осы Ережеге сәйкес келген жағдайда өтініш иесіне осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес лицензия беріледі.
7. Лицензия өтініш иесінің алқалы атқарушы органының басшысына (атқарушы орган функциясын бір өзі орындайтын тұлғаға) не өтініш иесі берген сенімхат негізінде іс-қимыл жасайтын оның өкіліне беріледі.
8. Уәкілетті орган лицензия беруден бас тартуды Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінде белгіленген негіздеме бойынша жасайды. Өтініш иесіне лицензия беруге белгіленген мерзім ішінде жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
9. Қаржы орталығының қызметін реттейтін уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген және уәкілетті орган берген брокерлік және/немесе дилерлік қызметті жүзеге асыру жөнінде лицензиясы бар заңды тұлға (бұдан әрі - Қаржы орталығының қатысушысы) осы Ереженің 1-тармағының 3)-5), 7)-9) тармақшаларында көрсетілген құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда осындай өзгерістер мен толықтырулар енгізілген күннен бастап (Қаржы орталығының қызметін реттейтін уәкілетті мемлекеттік органның тіркеуі) он күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер мен толықтыруларды береді.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

16) заявление по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ) .
2. (исключен - 30 апреля 2007 года N 118 ).
3. (исключен - 30 апреля 2007 года N 118 ).
4. Документы, перечисленные в пункте 1 настоящих Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью заявителя на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки. Копии документов заверяются подписями должностных лиц заявителя, обладающих правом подписи таких документов, и оттиском печати заявителя.
5. Документы, представленные на получение лицензии, рассматриваются уполномоченным органом в течение пятнадцати рабочих дней с момента представления полного пакета документов.
6. При соответствии заявителя и документов, представленных им для получения лицензии, требованиям законодательства Республики Казахстан, в том числе настоящих Правил, заявителю выдается лицензия согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Лицензия выдается руководителю коллегиального исполнительного органа (лицу, единолично исполняющему функции исполнительного органа) заявителя либо его представителю, действующему на основании выданной заявителем доверенности.
8. Отказ в выдаче лицензии производится уполномоченным органом по основаниям, установленным законодательными актами Республики Казахстан. Заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии.
9. Юридическое лицо, зарегистрированное уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности Финансового центра и обладающее лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, выданной уполномоченным органом, (далее - участник Финансового центра) в случае внесения изменений и дополнений в документы, указанные в подпунктах 3)-5), 7)-9) пункта 1 настоящих Правил, представляет изменения и дополнения в уполномоченный орган в течение десяти дней со дня внесения (регистрации в уполномоченном государственном органе по регулированию деятельности Финансового центра) таких изменений и дополнений.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).

9-1. Қаржы орталығының қатысушысы өтініш негізінде брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияны ерікті түрде қайтаруды қызметтің осы түрі бойынша барлық міндеттемелерді Қаржы орталығының қатысушысы орындағаннан кейін жүзеге асыруы мүмкін.
Лицензияны ерікті түрде қайтару туралы ақпаратты Қаржы орталығының қатысушысы республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында оны уәкілетті органға қайтарған күнге дейін алпыс күнтізбелік күннен кешіктірмей жариялайды. Қаржы орталығының қатысушысы уәкілетті органға лицензияны ерікті қайтару барысында өтінішпен бір уақытта осы тармақта көрсетілген іс-шаралардың орындалғанын растау жайлы хат ұсынылады.
Ескерту. 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
2-тарау. Өтініш иесінің басшы қызметкерінің
(Қаржы орталығының қатысушысы) лауазымды қызметін
иеленуге келісім берудің талаптары мен тәртібі
10. Өтініш иесінің басшы қызметкері (Қаржы орталығының қатысушысы) болып Директорлар кеңесінің бірінші басшысы және мүшелері, алқалы атқарушы органның бірінші басшысы және мүшелері (атқарушы орган функцияларын жеке дара атқарушы тұлға), бас бухгалтер, өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысының) құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіруді және (немесе) бақылауды жүзеге асыратын және негізі бойынша бағалы қағаздар рыногында мәмілелер жасалатын құжаттарға қол қою құқығы бар өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) өзге де басшылары танылады.
11. Өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметкері болып мынадай тұлғалар тағайындала (сайлана) алмайды:
1) жоғары білімі болмаса;
2) Қаржы қызметін беру және (немесе) реттеу саласындағы осы Ереженің 12-тармағымен белгіленген жұмыс өтілі болмаса;
3) мінсіз іскерлік беделі болмаса;
4) осының алдында Директорлар кеңесінің бірінші басшысының, алқалы атқарушы органның бірінші басшысының (атқарушы орган функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және оның орынбасарының, қаржы ұйымының бас бухгалтерінің бағалы қағаздар рыногын (қаржы рыногы) реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган  қабылдағанға дейінгі бір жылдан аспайтын кезең ішінде осы қаржы ұйымы резидент болып табылатын мемлекеттің қаржы ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе осы мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешімдері. Аталған талап бағалы қағаздар рыногын (қаржы рыногы) реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның осы қаржы ұйымы резидент болып табылатын мемлекеттің қаржы ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе осы мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешімдері қабылданғаннан кейін бес жыл бойы қолданылады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

9-1. Добровольный возврат участником Финансового центра лицензии на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на основании заявления может быть произведен только после исполнения участником Финансового центра всех обязательств по данному виду деятельности.
Информация о добровольном возврате лицензии публикуется участником Финансового центра в средствах массовой информации республиканского значения не позднее шестидесяти календарных дней до даты ее возврата уполномоченному органу. Участником Финансового центра при добровольном возврате уполномоченному органу лицензии одновременно с ходатайством представляется письмо о подтверждении исполнения мероприятий, указанных в настоящем пункте.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 9-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
Глава 2. Условия и порядок выдачи
согласия на занятие должности руководящего
работника заявителя (участника Финансового центра)
10. Руководящими работниками заявителя (участника Финансового центра) признаются первый руководитель и члены совета директоров, первый руководитель и члены коллегиального исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа), главный бухгалтер, иные руководители заявителя (участника Финансового центра), осуществляющие координацию и (или) контроль за деятельностью структурных подразделений заявителя (участника Финансового центра) и обладающие правом подписи документов, на основании которых совершаются сделки на рынке ценных бумаг.
11. Не может быть назначено (избрано) руководящим работником заявителя (участника Финансового центра) лицо:
1) не имеющее высшего образования;
2) не имеющее установленного пунктом 12 настоящих Правил стажа работы в сфере предоставления и (или) регулирования финансовых услуг;
3) не имеющее безупречной деловой репутации;
4) ранее являвшееся первым руководителем совета директоров, первым руководителем коллегиального исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) и его заместителем, главным бухгалтером финансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом, осуществляющим регулирование рынка ценных бумаг (финансового рынка), государства, резидентом которого данная финансовая организация является, решения о консервации финансовой организации, принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством данного государства порядке. Указанное требование применяется в течение пяти лет после принятия уполномоченным органом, осуществляющим регулирование рынка ценных бумаг (финансового рынка), государства, резидентом которого данная финансовая организация является, решения о консервации финансовой организации, принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством данного государства порядке.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).

12. Өтініші иесінің басшы қызметкері лауазымына (Қаржы орталығы қатысушысы) кандидат (бұдан әрі - кандидат) осы Ереженің 11-тармағының 2) тармақшасында көзделген талаптарға сәйкес келу үшін мынадай жұмыс өтілінің болуы қажет:
1) алқалы атқарушы органның бірінші басшысы қызметіне кандидат (атқарушы орган функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш иесінің бас бухгалтері (Қаржы орталығы қатысушысы) үшін - қаржы қызметін ұсыну және (немесе) реттеу саласында үш жылдан кем емес;
2) алқалы атқарушы органның мүшесі қызметіне кандидат (Қаржы орталығы қатысушысы) үшін - қаржы қызметін ұсыну және (немесе) реттеу саласында екі жылдан кем емес;
3) өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіруді және (немесе) бақылауды жүзеге асыратын өзге басшысы қызметіне кандидат және негізінде бағалы қағаздар рыногында мәмілелер жасалатын құжаттарға қол қою құқығы бар кандидаттар үшін - қаржы қызметін ұсыну және (немесе) реттеу саласында бір жылдан кем емес.
Өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) бірінші басшысы және Директорлар кеңесі мүшесі қызметіне кандидат үшін қаржы қызметін ұсыну және (немесе) реттеу саласындағы жұмыс өтілі талап етілмейді.
Осы тармақпен анықталған жұмыс өтіліне қаржы ұйымының  шаруашылық қызметін жүзеге асыруға байланысты  бөлімшелеріндегі жұмыс енгізілмейді.
13. Басшы қызметкер тағайындалған (сайланған) күннен бастап алпыс күнтізбелік күннен аспайтын күн ішінде өз қызметін уәкілетті органмен келіспей атқара алады.
Осы тармақпен белгіленген мерзімде уәкілетті органға келісуге құжаттар берілмеген не келісу кезінде уәкілетті орган бас тартқан жағдайда өтініш иесі (Қаржы орталығы қатысушысы) осы тұлғамен арадағы жеке еңбек шартын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бұзады (басшы қызметкер өкілеттігін тоқтатады).
14. Уәкілетті орган келісуді тест өткізу үшін кандидаттарды шақыру арқылы не осы Ереженің 22-тармағында көзделген жағдайларда оларды шақырмай-ақ шешеді.
15. Өтініш иесі (Қаржы орталығының қатысушысы) кандидатты келісілу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) кандидат туралы, оның ішінде осы Ереженің 3, 3-1 қосымшаларына сәйкес ұсынылған мәліметтер көрсетіле отырып, еркін нысанда құрастырылған өтінішті өтініш иесі (Қаржы орталығының қатысушысы) құжаттамалық тексерді және қол қойған:
өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысы) директорлар кеңесінің мүшелерін, басқарманың бірінші басшысын және мүшелерін  тағайындау (сайлау) барысында - өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысы) директорлар кеңесінің бірінші басшысы;
өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысы) директорлар кеңесінің бірінші басшысын, бас бухгалтерін және өзге басшы қызметкерлерін тағайындау (сайлау) барысында - өтініш иесі (Қаржы орталығының қатысушысы) басқармасының бірінші басшысы;
директорлар кеңесінің бірінші басшысын және мүшелерін тағайындау (сайлау) барысында - (қайта құрылатын өтініш иесі (Қаржы орталығының қатысушысы) үшін не жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдастыру-құқықтық нысанында құрылған өтініш иесі (Қаржы орталығының қатысушысы) үшін) осы құжатқа қол қоюға уәкілетті өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысы) құрылтайшыларының (қатысушыларының) бірі;

12. Для соответствия требованию, предусмотренному подпунктом 2) пункта 11 настоящих Правил, кандидату на должность руководящего работника заявителя (участника Финансового центра) (далее - кандидат) необходимо наличие следующего стажа работы:
1) для кандидата на должность первого руководителя коллегиального исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) и главного бухгалтера заявителя (участника Финансового центра) - не менее трех лет в сфере предоставления и (или) регулирования финансовых услуг;
2) для кандидата на должность члена коллегиального исполнительного органа заявителя (участника Финансового центра) - не менее двух лет в сфере предоставления и (или) регулирования финансовых услуг;
3) для кандидата на должность иного руководителя, осуществляющего координацию и (или) контроль за деятельностью структурных подразделений заявителя (участника Финансового центра) и обладающего правом подписи документов, на основании которых совершаются сделки на рынке ценных бумаг, - не менее одного года в сфере предоставления и (или) регулирования финансовых услуг.
Для кандидата на должность первого руководителя и члена совета директоров заявителя (участника Финансового центра) наличие стажа работы в сфере предоставления и (или) регулирования финансовых услуг не требуется.
В стаж работы, определенный настоящим пунктом, не включается работа в подразделениях финансовой организации, связанная с осуществлением хозяйственной деятельности.
13. Руководящий работник может занимать свою должность без согласования с уполномоченным органом не более шестидесяти календарных дней со дня его назначения (избрания).
В случае непредставления документов на согласование в уполномоченный орган в срок, установленный настоящим пунктом, либо в случае отказа уполномоченным органом в согласовании заявитель (участник Финансового центра) расторгает индивидуальный трудовой договор с данным лицом (прекращает полномочия руководящего работника) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
14. Согласование проводится уполномоченным органом с приглашением кандидатов для прохождения тестирования, либо без их приглашения в случаях, предусмотренных в пункте 22 настоящих Правил.
15. Заявитель (участник Финансового центра) для согласования кандидата представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме с указанием о том, что сведения о кандидате, в том числе представленные в соответствии с приложениями 3, 3-1 к настоящим Правилам, документально проверены заявителем (участником Финансового центра), и подписанное:
первым руководителем совета директоров заявителя (участника Финансового центра) - при назначении (избрании) членов совета директоров, первого руководителя и членов правления заявителя (участника Финансового центра);
первым руководителем правления заявителя (участника Финансового центра) - при назначении (избрании) первого руководителя совета директоров, главного бухгалтера и иных руководящих работников заявителя (участника Финансового центра);
одним из учредителей (участников) заявителя (участника Финансового центра), уполномоченным на подписание данного документа (для вновь создаваемого заявителя (участника Финансового центра) либо для заявителя (участника Финансового центра), созданного в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью) - при назначении (избрании) первого руководителя и членов совета директоров;

2) кандидаттың лауазымдық нұсқаулығының көшірмесі, директорлар кеңесінің бірінші басшысының және мүшелерінің, бас бухгалтердің лауазымына кандидатты қоспағанда;
3) кандидатты сайлауға (тағайындауға) уәкілетті өтініш иесі (Қаржы орталығының қатысушысы) органы шешімінің көшірмесі;
4) осы Ереженің 3, 3-1 қосымшаларына сәйкес электронды және қағаз жеткізушілердегі кандидат туралы мәліметтер;
5) кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
6) кандидаттың мінсіз іскерлік беделін растайтын құжаттар:
осы Ереженің 3-2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсыным хаттар (кемінде осы Ереженің 15-1-тармағында көрсетілген екі тұлғадан);
уәкілетті мемлекеттік органның құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу (аталған құжатты берген күн өтінішті беру күнінің алдындағы үш айдан артық болуы тиіс емес) жөніндегі анықтама нысанында берілген экономикалық қызмет саласындағы  қылмыстары немесе ауырлығы орташа қылмыстары, ауыр және аса ауыр қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың жоқ екендігін растайтын құжат; Шетелдік азаматтар қосымша олар азаматы болып саналатын елдің тиісті мемлекеттік органы берген осыған ұқсас мазмұндағы, ал азаматтығы жоқ тұлғалар - олар тұрақты тұратын елдің құжатын береді.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың сенімділігін тексеру қажеттілігі жағдайында тиісті органдардан, ұйымдардан не ұсыныс жасаған тұлғадан қосымша мәліметтер сұрайды.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
15-1. Ұсыныс беретін тұлғалар болуы мүмкін:
1) "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігі;
2) директорлар кеңесінің бірінші басшысы және мүшелері, уәкілетті органнан оларды тағайындауға (сайлауға) келісім алған қаржы ұйымдарының бірінші басшысы (тіркеушінің, трансфер-агенттің атқарушы органы функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және басқарма мүшелері;
3) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысы) басшы қызметкерлерінің лауазымына кандидаттарды келісілу барысында - тізбесі уәкілетті органмен белгіленетін рейтингтік агенттіктердің бірімен берілген ВВ+ кем емес ұзақ мерзімді рейтингі бар Қазақстан Республикасы резидент емес қаржы ұйымдарының басшылары.
Ұсыныс жасайтын тұлғалар өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысы) басшы қызметкері, акционері, кандидатты келісілу туралы өтініш жасаушы құрылтайшысы, кандидаттың ері (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, ағасы, әпкесі, балалары) және кандидаттың жекжаттары (ерінің (зайыбының) ата-анасы, ағасы, әпкесі, балалары) бола алмайды.
Ескерту. 15-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

2) копию должностной инструкции кандидата, за исключением кандидата на должность первого руководителя и членов совета директоров, главного бухгалтера;
3) копию решения органа заявителя (участника Финансового центра) уполномоченного на избрание (назначение) кандидата;
4) сведения о кандидате согласно приложениям 3, 3-1 к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях;
5) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
6) документы, подтверждающие безупречную деловую репутацию кандидата:
рекомендательные письма по форме согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам (как минимум от двух лиц, указанных в пункте 15-1 настоящих Правил);
документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления, выданный в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства). Иностранные граждане дополнительно представляют документ аналогичного содержания, выданный соответствующим государственным органом страны их гражданства, а лица без гражданства - страны их постоянного проживания.
В случае необходимости проверки достоверности представленных документов уполномоченный орган запрашивает дополнительные сведения в соответствующих органах, организациях либо у рекомендующего лица.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
15-1. Рекомендующими лицами могут быть:
1) Объединение юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
2) первый руководитель и члены совета директоров, первый руководитель (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента) и члены правления финансовых организаций, получившие согласие уполномоченного органа на их назначение (избрание);
3) руководители финансовых организаций - нерезидентов Республики Казахстан, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже ВВ+, присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых устанавливается уполномоченным органом, - при согласовании кандидатов на должности руководящих работников заявителя (участника Финансового центра), не являющихся гражданами Республики Казахстан.
Рекомендующими лицами не могут быть руководящий работник, акционер, учредитель заявителя (участника Финансового центра), ходатайствующего о согласовании кандидата, супруг (супруга) кандидата, близкие родственники (родители, брат, сестра, дети) и свойственники кандидата (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)).
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 15-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).

15-2. Осы Ереженің 15-тармағында санамаланған, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының екінші жағына тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, тігістің түйіншегіне жапсырылған жапсырманың үстіне өтініш иесінің мөрімен куәландырылып ұсынылады. Құжаттардың көшірмелері мұндай құжаттарға қол қою құқығына ие өтініш иесінің (Қаржы орталығының қатысушысы) лауазымды тұлғаларының қолдарымен және өтініш иесі (Қаржы орталығының қатысушысы) мөрінің бедерімен куәландырылады.
Ескерту. 15-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
16. Осы Ереженің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті орган оларды ұсынған күннен бастап он бес жұмыс күнінің ішінде қарайды.
17. Кандидатты келісу үшін уәкілетті орган құрамы уәкілетті органның бірінші басшысының бұйрығымен бекітілетін комиссияны құрады.
18. Уәкілетті органның жауапты бөлімшесі өтініш иесіне (Қаржы орталығы қатысушысына) тест жүргізу күні туралы жазбаша түрде хабарлайды. Кандидаттың белгіленген мерзімде тест өткізуге дәлелді жағдаймен келе алмаған жағдайында өтініш иесі (Қаржы орталығы қатысушысы) уәкілетті органға келмеу себептерін көрсете отырып және осы Ережеде белгіленген мерзімнен аспайтын мерзімде кандидатпен тест өткізудің болуы мүмкін күні туралы хабарлайды.
19. Комиссияның қарауына өтініш иесі (Қаржы орталығы қатысушысы) ұсынған құжаттар, ал кандидатты тест өткізу үшін шақыруды келіскен жағдайда - тест қорытындысы жіберіледі. Комиссия мүшелері құжаттарды қарайды және қаралып отырған мәселе бойынша өз пікірлерін осы Ереженің 4-қосымшасындағы нысан бойынша білдіреді.
20. Комиссия шешімді жай көп дауыс бойынша қабылдайды. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия Төрағасының немесе оның орнындағы адамның дауысы шешуші болып табылады. Комиссия шешімі сұрату жасау жолымен қабылдануы мүмкін.
21. Комиссия мүшелерінің құжаттарды қарау қорытындысы бойынша хатшы Комиссияның қабылдаған шешімі туралы хаттаманы ресімдейді.
Өтініш иесі (Қаржы орталығы қатысушысы) Комиссия Төрағасы (немесе оның орынбасары) хаттамаға қол қойған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жазбаша хабарлама жіберу жолымен кандидаттарды келісу қорытындысы туралы хабардар етеді.
22. Өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) ұсынған құжаттар негізінде тест өткізуге шақырылмай келісілетін кандидаттарына мыналар жатқызылады:

15-2. Документы, перечисленные в пункте 15 настоящих Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью заявителя (участника Финансового центра) на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки. Копии документов заверяются подписями должностных лиц заявителя (участника Финансового центра), обладающих правом подписи таких документов, и оттиском печати заявителя (участника Финансового центра).
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 15-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
16. Документы, указанные в пункте 15 настоящих Правил, рассматриваются уполномоченным органом в течение пятнадцати рабочих дней с даты их представления.
17. Для согласования кандидата в уполномоченном органе создается комиссия, состав которой утверждается приказом первого руководителя уполномоченного органа (далее - Комиссия).
18. Ответственное подразделение уполномоченного органа уведомляет заявителя (участника Финансового центра) в письменном виде о дате проведения тестирования. В случае неявки кандидата в установленный срок по уважительным причинам для прохождения тестирования, заявитель (участник Финансового центра) сообщает об этом в уполномоченный орган с указанием причин неявки и возможной дате прохождения кандидатом тестирования в срок, не превышающий установленный настоящими Правилами.
19. На рассмотрение Комиссии направляются документы, представленные заявителем (участником Финансового центра), а в случае согласования кандидата с приглашением для тестирования - результаты тестирования. Члены Комиссии рассматривают документы и выражают свое мнение по рассматриваемому вопросу по форме приложения 4 к настоящим Правилам.
20. Решение Комиссии принимается простым большинством голосов. При равенстве голосов голос председателя Комиссии или лица, его замещающего, является решающим. Решение Комиссии может быть принято опросным путем.
21. По результатам рассмотрения членами Комиссии документов секретарь оформляет протокол о принятом решении Комиссии.
Заявитель (участник Финансового центра) извещается о результатах согласования кандидатов путем направления уполномоченным органом письменного уведомления в течение двух рабочих дней с даты подписания протокола председателем Комиссии (или его заместителем).
22. Согласованию без приглашения на тестирование на основании представленных документов подлежат следующие кандидаты заявителя (участника Финансового центра):

1) осының алдында уәкілетті органмен тиісті немесе жоғарыдағы қызметтерге қаржы ұйымдары келіскен кандидаттар;
2) бірінші басшының және Директорлар кеңесінің мүшелері қызметіне кандидаттар;
3) бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметті жүзеге асыратын ұйымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілі бар бірінші басшы және мүшелері (атқарушы орган функциясын жеке дара жүзеге асыратын тұлғалар) қызметіне кандидаттар;
4) қаржы ұйымында бас бухгалтер болып істеген екі жылдан кем емес жұмыс өтілі болып отырған бас бухгалтер қызметіне кандидаттар;
5) бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметті жүзеге асыратын ұйымдарда бір жылдан кем емес жұмыс өтілі бар өзге басшы қызметкерлер қызметіне кандидаттар.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
23. Тест өткізуге шақыру арқылы кандидаттарды келісу отыз сұрақ беру арқылы отыз минут ішінде компьютерлік тест жасау әдісімен жүргізіледі. Кандидат тест жүргізу кезінде аудармашының қызметін пайдаланған жағдайда тест алу мерзімі қырық бес минутқа дейін өсірілуі мүмкін.
Кандидаттардың тест жүргізу сұрақтарын уәкілетті органның бірінші басшысы бекітеді және ол уәкілетті органның ресми web-сайтында орналастырылады.
Кандидаттармен тест жүргізу кезінде тест жасаушы адам отырған үй-жайда бірге болуға уәкілетті органның жауапты бөлімшесінің қызметкерлеріне және қажет болған жағдайда аудармашыға ғана рұқсат беріледі.
Кандидаттармен тест жүргізу кезінде қандай да бір жазбаша, электронды немесе басқа ақпаратты материалдарды пайдалануға жол берілмейді. Осы тармақта айтылған талаптарды бұзу тест жүргізудің теріс нәтижесі болып есептеледі.
24. Кандидаттың тест жүргізудің оң қорытындысын алуы (дұрыс жауаптың 70 %-і) Комиссияның осы кандидаттың басшы қызметке тағайындалуы (сайлануы) туралы келісімді қабылдауға негіздеме болып табылады.
Кандидат тест қорытындысымен тест өткізілген соң бірден, қол қоя отырып танысады.
25. Кандидат тест қорытындысымен келіспеген жағдайда тест жасалған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға аппелляциямен жазбаша өтініш бере алады.
26. Аппелляциялық комиссияның құрамы уәкілетті органның бірінші басшысының бұйрығымен бекітіледі. Төраға, оның орынбасары және Комиссия мүшелері аппелляциялық комиссия мүшелері болып табылмайды.

1) кандидаты, которые ранее были согласованы с уполномоченным органом на соответствующие или вышестоящие должности в финансовых организациях;
2) кандидаты на должности первого руководителя и членов совета директоров;
3) кандидаты на должности первого руководителя и членов коллегиального исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) при наличии стажа работы не менее трех лет в организации, осуществляющей профессиональную деятельность на рынке ценных бумаг;
4) кандидаты на должность главного бухгалтера при наличии стажа работы не менее двух лет главным бухгалтером финансовой организации;
5) кандидаты на должности иных руководящих работников при наличии стажа работы не менее одного года в организации, осуществляющей профессиональную деятельность на рынке ценных бумаг.
6) (исключен - 30 апреля 2007 года N 118 ) .
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
23. Согласование кандидатов с приглашением для прохождения тестирования проводится методом компьютерного тестирования в течение тридцати минут по тридцати вопросам. В случае использования кандидатом услуг переводчика время тестирования может быть увеличено до сорока пяти минут.
Вопросы для тестирования кандидатов утверждаются первым руководителем уполномоченного органа и размещаются на официальном web-сайте уполномоченного органа.
Во время тестирования кандидатов в одном помещении с тестируемым лицом разрешается присутствие только сотрудников ответственного подразделения уполномоченного органа и переводчика при необходимости.
При прохождении тестирования кандидата не допускается использование каких-либо письменных, электронных или других информационных материалов. Нарушение изложенных в настоящем пункте условий приравнивается к отрицательному результату тестирования.
24. Получение кандидатом положительного результата тестирования (не менее 70% правильных ответов) является основанием для принятия Комиссией решения о выдаче согласия на назначение (избрание) данного кандидата на руководящую должность.
Кандидат подлежит ознакомлению с результатами теста под роспись немедленно после прохождения тестирования.
25. В случае несогласия с результатом тестирования кандидат может в течение трех рабочих дней с даты проведения тестирования письменно обратиться с апелляцией в уполномоченный орган.
26. Состав апелляционной комиссии утверждается приказом первого руководителя уполномоченного органа. Председатель, его заместитель и члены Комиссии не могут являться членами апелляционной комиссии.

27. Аппелляцияны аппелляциялық комиссия оны қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні аралығында қарайды.
28. Апелляциялық комиссия мәжілісінде дауыс беру құқығынсыз Комиссия төрағасы және (немесе) оның орынбасары апелляция беруші кандидат қатыса алады.
29. Апелляциялық комиссия мәжілісін өткізу кворумы төрағаны қосқандағы (апелляциялық комиссия төрағасының орынбасары)  апелляциялық комиссия мүшелерінің үштен екісінен кем болмайды.
Апелляциялық комиссияның әрбір мүшесі бір дауыс иеленеді. Апелляциялық комиссияның шешімі апелляциялық комиссия мәжілісіне қатысушы мүшелердің жай басым дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда апелляциялық комиссия төрағасының дауысы не ол болмаған жағдайда апелляциялық комиссия төрағасының орынбасарының дауысы шешуші болып есептеледі.
30. Апелляциялық комиссияның шешімі екі данада жасалатын және оған осы мәжіліске қатысқан апелляциялық комиссияның барлық мүшесі қол қоятын хаттамамен ресімделеді. Апелляциялық комиссия мәжілісі хаттамасының екінші данасы комиссияға беріледі.
31. Апелляциялық комиссия мәжілісі хаттамасын функциясын  оның мүшелерінің бірі жүзеге асыра алатын оның хатшысы атқарады.
32. Апелляцияны қарау қорытындысы бойынша апелляциялық комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
тест қорытындысын өзгеріссіз қалдырып, апелляцияны қанағаттандырмау;
кандидаттың апелляциясын қанағаттандыру және оны екінші рет тесттен өтуге жіберу.
33. Осы Ереженің 15-тармағында көзделген толық емес құжаттар пакетін ұсынған, не ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамалық талаптарына және (немесе) өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) жарғысының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда уәкілетті орган ескертулерді көрсете отырып, өтініш иесіне (Қаржы орталығы қатысушысына) жазбаша жауап береді қайтарып береді.
Ескерту. 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
34. Уәкілетті орган  өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметкерінің тағайындалуына (сайлануына) мынадай негіздемелер бойынша келісім бермейді:
1) осы Ереженің 11 және 12 тармақтарында белгіленген талаптарға басшы қызметкер лауазымына ұсынылып отырған кандидаттың сәйкес келмеуі;
2) келісуге құжаттар пакетін осы Ереженің 13-тармағында белгіленген мерзім өтіп кеткен соң ұсынуы;
3) тест бойынша теріс қорытынды не дәлелді себептерсіз тестілеуге келмеу.
Ескерту. 34-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

27. Апелляция рассматривается апелляционной комиссией в течение трех рабочих дней со дня ее получения.
28. На заседании апелляционной комиссии может участвовать без права голоса председатель Комиссии и (или) его заместитель с участием кандидата, подавшего апелляцию.
29. Кворум для проведения заседания апелляционной комиссии составляет не менее двух третей от числа членов апелляционной комиссии, включая председателя (заместителя председателя апелляционной комиссии).
Каждый член апелляционной комиссии имеет один голос. Решения апелляционной комиссии принимаются простым большинством голосов от числа участвующих в заседании апелляционной комиссии ее членов. При равенстве голосов голос председателя апелляционной комиссии либо при его отсутствии заместителя председателя апелляционной комиссии является решающим.
30. Решения апелляционной комиссии оформляются протоколом, который составляется в двух экземплярах и подписывается всеми членами апелляционной комиссии, принимавшими участие в данном заседании. Второй экземпляр протокола заседания апелляционной комиссии передается комиссии.
31. Ведение протокола заседания апелляционной комиссии осуществляется ее секретарем, функции которого может осуществлять один из ее членов.
32. По результатам рассмотрения апелляции апелляционная комиссия принимает одно из решений:
оставить результаты теста без изменения, а апелляцию без удовлетворения;
удовлетворить апелляцию кандидата и направить его на повторное тестирование.
33. В случае представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 15 настоящих Правил, либо при несоответствии представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан и (или) устава заявителя (участника Финансового центра), уполномоченный орган дает заявителю (участнику Финансового центра) письменный ответ с указанием замечаний.
Сноска. Пункт 33 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
34. Уполномоченный орган отказывает в выдаче согласия на назначение (избрание) руководящего работника заявителя (участника Финансового центра) по следующим основаниям:
1) несоответствие кандидата на должность руководящего работника требованиям, установленным пунктами 11 и 12 настоящих Правил;
2) представление пакета документов на согласование по истечении срока, установленного пунктом 13 настоящих Правил;
3) отрицательный результат тестирования либо неявка на тестирование без уважительной причины.
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).

35. Өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметкерінің тағайындалуына (сайлануына) уәкілетті орган келісім бермеген не өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметтен шығарылған немесе осы өтініш иесіндегі (Қаржы орталығы қатысушысындағы) өзге қызметке ауысқан жағдайда осы тұлғаның өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметіне екінші рет тағайындалуы (сайлануы) оның өзге қызметке тағайындалуына (сайлануына) не оның жұмыстан шығуына не өзге қызметке ауысуына  бас тарту жасалған соң тоқсан күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде, бірақ қатарынан екі реттен артық емес жиырма ай ішінде жасалуы мүмкін.
36. Өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметкерінің тағайындалуына (сайлануына) уәкілетті орган қатарынан екі рет бас тартқан жағдайда осы тұлғаның өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметіне тағайындалуы (сайлануы) уәкілетті органның оның өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметіне тағайындалуына (сайлануына) екінші рет бас тартуы туралы шешімі қабылданған күннен бастап қатарынан он екі ай өткеннен кейін жүзеге асырылуы мүмкін.
37. Уәкілетті орган өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметкерінің тағайындалуына (сайлануына) берген келісімін мына негіздемелер бойынша кері қайтарып алуы мүмкін:
1) келісім берілген негіздемелерде шынайы емес мәліметтер анықталған жағдайда;
2) уәкілетті органның басшы қызметкерге жүйелі түрде (қатарынан соңғы он екі ай ішінде үш және одан артық) санкциялар қолдануы.
Уәкілетті орган өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы қызметкерінің тағайындалуынан (сайлануынан) бас тартқан жағдайда өтініш иесі (Қаржы орталығы қатысушысы) аталған тұлғамен жеке еңбек шартын бұзады (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен басшы қызметкердің өкілеттілігі тоқтатылады).
38. Басшы қызметкерлері уәкілетті органмен келісілген Қаржы орталығының қатысушысы он күндік мерзім ішінде уәкілетті органды  келісу үшін ұсынылған құжаттардағы өзгерістер, сондай-ақ басшы қызметкерлердің басқа қызметке ауысу және жұмыстан шығарылуын қосқандағы оның құрамында болған барлық өзгерістер туралы хабардар етіп отырады.
3-тарау. Қорытынды ережелер
39. Уәкілетті орган берілген, қайта ресімделген, тоқтатыла тұрған, жаңартылған, қолданысы тоқтатылған лицензиялардың есебін жүргізеді, сондай-ақ өтініш иесінің (Қаржы орталығы қатысушысының) кандидатуралары олармен келісілген басшы қызметкерлерінің тізілімін жасайды.
Ескерту. 39-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

35. В случае отказа уполномоченного органа в выдаче согласия на назначение (избрание) руководящего работника заявителя (участника Финансового центра) либо увольнения его с должности руководящего работника заявителя (участника Финансового центра) или его перевода на иную должность в этом заявителе (участнике Финансового центра) данное лицо может быть повторно назначено (избрано) на должность руководящего работника этого заявителя (участника Финансового центра) не ранее чем через девяносто календарных дней после получения отказа в выдаче согласия на его назначение (избрание) либо его увольнения, либо перевода на иную должность, но не более двух раз в течение двенадцати последовательных месяцев.
36. В случае двух последовательных отказов уполномоченного органа в выдаче согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника заявителя (участника Финансового центра) данное лицо может быть назначено (избрано) руководящим работником заявителя (участника Финансового центра) по истечении двенадцати последовательных месяцев со дня принятия уполномоченным органом решения о втором отказе в выдаче согласия на его назначение (избрание) в этом заявителе (участнике Финансового центра).
37. Уполномоченный орган может отозвать выданное согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника заявителя (участника Финансового центра) по следующим основаниям:
1) выявление недостоверных сведений, на основании которых было выдано согласие;
2) систематическое (три и более раза в течение последних двенадцати последовательных месяцев) применение уполномоченным органом санкций к руководящему работнику.
В случае отзыва уполномоченным органом согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника заявителя (участника Финансового центра) данный заявитель (участник Финансового центра) расторгает индивидуальный трудовой договор с данным лицом (прекращает полномочия руководящего работника в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан).
38. Участник Финансового центра, руководящие работники которого были согласованы с уполномоченным органом, в десятидневный срок уведомляет уполномоченный орган об изменениях в документах, представленных для их согласования, а также обо всех изменениях, произошедших в составе руководящих работников, включая их перевод на другую должность и увольнение.
Глава 3. Заключительные положения
39. Уполномоченный орган ведет учет выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных, прекративших действие лицензий, а также реестр руководящих работников заявителей (участников Финансового центра), чьи кандидатуры были согласованы с ним.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).

40. Уәкілетті орган уәкілетті органның ресми web-сайтына орналастыру жолымен не мүдделі тұлғалардың сұратулары бойынша лицензияларды беру, қайта ресімдеу, уақытша тоқтату, тоқтату және қолданылуын жаңарту туралы ақпаратты ашып көрсетеді.
Ескерту. 40-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
41. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешілетін болады.
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу жөнінде
уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген
заңды тұлғаларға брокерлік және/немесе
дилерлік қызметті жүзеге асыруға
лицензияларды беру және олардың басшы
қызметкерлерін келісу ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Акционер (қатысушы) туралы мәлімет
(заңды тұлға үшін) __________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
1. Өтініш берушінің (қатысушының) акционері_______________________
__________________________________________________________________
(толық атауы)
Тұрған жері        _______________________________________________
__________________________________________________________________
(пошта индексі, мекен-жайы)
Байланыс деректемелері ___________________________________________
__________________________________________________________________
(телефон және факс нөмірі, электронды почтаның мекен-жайы егер бар
болса)
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер_______________
__________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі мен берілген күні, кім берді)
Қазақстан Республикасының резиденті/резиденті емес  ______________
Негізгі қызмет түрі ______________________________________________
__________________________________________________________________
2. Акционерге жататын өтініш иесінің дауыс беру акцияларының,
өтініш иесінің дауыс беру акцияларының жалпы санына шаққандағы
пайыздық ара-қатынасы (өтініш иесінің жарғылық капиталға қатысу
үлесі)
__________________________________________________________________
3. Акционердің өтініш берушінің (қатысушының) өзге де заңды
тұлғаларды құру және қызметіне қатысушы, акционердің, заңды
тұлғаның толық атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып, қатысуы
туралы мәліметтер_________________________________________________
__________________________________________________________________

40. Уполномоченный орган раскрывает информацию о выдаче, переоформлении, приостановлении, прекращении и возобновлении действия лицензий путем ее размещения на официальном web-сайте уполномоченного органа либо по запросам заинтересованных лиц.
Сноска. Пункт 40 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
41. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи
лицензий на осуществление
брокерской и (или) дилерской
деятельности юридическим лицам,
зарегистрированным уполномоченным
государственным органом
по регулированию деятельности
регионального финансового центра
города Алматы, и согласования их
руководящих работников
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
Сведения об акционере (участнике)
(для юридического лица)
______________________________________
(полное наименование заявителя)
1. Акционер (участник) заявителя __________________________
_________________________________________________________________
(полное наименование)
Место нахождения __________________________________________
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи ___________________________________________
_________________________________________________________________
(номера телефона и факса, адрес электронной почты при ее наличии)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации)
_________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
Резидент/нерезидент Республики Казахстан __________________
Основной вид деятельности _________________________________
_________________________________________________________________
2. Процентное соотношение количества голосующих акций
заявителя, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих
акций заявителя (доля участия в уставном капитале заявителя)
_________________________________________________________________
3. Сведения об участии акционера (участника) заявителя в
создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника,
акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения
юридических лиц
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

4. Акционер өтініш берушінің дауыс беруші акцияларының он және
одан да көп пайыздарына иелік етіп отырған қатысушылар, акционер
өтініш беруші (қатысушы) туралы мәліметтер (оның жарғылық
капиталының он және одан да көп пайызын құрайтын қатысушы өтініш
иесінің жарғылық капиталға қатысу үлесі):
N№
Атауы/аты-жөні, тегі және бар болса әкесінің аты
Орналасқан жері/тұрғылықты жері (Қазақстан Республикасының  резиденті/резидент емес)
Дауыс беруші акциялардың акционер өтініш берушінің дауыс беруші акцияларының жалпы санына немесе қатысушы өтініш берушінің (пайызбен) жарғылық капиталда қатысу үлесінің ара-қатынастары
Қызметтің негізгі түрі
1.
5. Акционер (қатысушы) өтініш беруші қатысатын өндірістік,
банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, ассоциациялар,
консорциумдар, конглометрлар туралы толық атауы, ұйымның тұрған
жері көрсетілген мәліметтер_______________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Осы анкетаның 3-5-тармақтарына сәйкес көрсетілмеген,
бірақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес солай болып
табылатын акционер (қатысушы) өтініш берушінің басқа да
аффилиирлеген тұлға туралы қосымша мәліметтер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Акционер (қатысушы) өтініш берушінің басшысы туралы
мәліметтер:
__________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса әкесінің аты)
"___" _________ 20__жыл
Акционер (қатысушы) өтініш беруші басшының қолы___________________
Мөр қоятын жер
Акционер (қатысушы) туралы мәлімет
(жеке тұлға үшін)
________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
1. Өтініш беруші (акционер)__________________________________
__________________________________________________________________
(аты-жөні, бар болса әкесінің аты)
Туған күні мен жылы _________________________________________
Азаматтығы  _________________________________________________
Жеке тұлғасын білдіретін құжаттар дерегі  ________________________
__________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, сериясы және берілген күні, кім берді)
Тұрған жері__________________________________________________
__________________________________________________________________
(почта индексі, мекен-жайы)
Байланыс деректемелері _______________________________________
__________________________________________________________________
(телефон, электрондық почтаның мекен-жайы)
Жұмыс орны (мекен-жайын көрсете отырып), лауазымы ___________
__________________________________________________________________

4. Сведения об участниках, акционерах акционера (участника)
заявителя, владеющих десятью и более процентами голосующих акций
акционера заявителя (долей участия в уставном капитале участника
заявителя, составляющей десять и более процентов от его уставного
капитала):
N
Наимено-
вание/
фамилия,
имя и при
наличии
отчество
Место
нахождения/
место
жительства
(резидент/
нерезидент
Республики
Казахстан)
Соотношение
количества
голосующих
акций к
общему
количеству
голосующих
акций
акционера
заявителя
или доля
участия в
уставном
капитале
участника
заявителя
(в процентах)
Основной
вид дея-
тельности
1.
5. Сведения о промышленных, банковских, финансовых
группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах,
конгломератах, в которых участвует акционер (участник) заявителя,
с указанием полных наименований, мест нахождения организаций
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
6. Сведения о других аффилиированных лицах акционера
(участника), заявителя, не указанных в соответствии с пунктами
3-5 настоящей анкеты, но являющихся таковыми в соответствии с
законодательством Республики Казахстан
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
7. Сведения о руководителе акционера (участника) заявителя:
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество)
" ___ " _________ 20__год
Подпись руководителя
акционера (участника) заявителя _________________________________
Место для печати
Сведения об акционере (участнике)
(для физического лица)
_________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
1. Акционер (участник) заявителя __________________________
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество)
Дата и год рождения  ______________________________________
Гражданство _______________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность ________________
_________________________________________________________________
(наименование документа, номер, серия и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства___________________________________________
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи  __________________________________________
_________________________________________________________________
(номер телефона, адрес электронной почты)
Место работы (с указанием адреса), должность ______________
_________________________________________________________________

2. Акционерге жататын өтініш иесінің дауыс беру акцияларының,
өтініш иесінің дауыс беру акцияларының жалпы санына шаққандағы
пайыздық ара-қатынасы (өтініш иесінің жарғылық капиталға қатысу
үлесі)
2-1. Өтініш иесінің (өтініш иесінің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) акцияларын төлеуге ақша салу алдындағы өтініш иесінің акционерінің (қатысушысының) меншікті қаражатының мөлшері және өтініш иесінің (өтініш иесінің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) акцияларын төлеуге салынған ақша
_______________________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Акционердің өтініш берушінің (қатысушының) өзге де заңды
тұлғаларды құру және қызметіне қатысушы, акционердің, заңды
тұлғаның толық атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып, қатысуы
туралы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Осы анкетаның 3-тармағына сәйкес көрсетілмеген, бірақ
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес солай болып табылатын
акционер (қатысушы) өтініш берушінің басқа да аффилиирлеген тұлға
қосылма туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
"___" _________ 20__жыл
Акционер (қатысушы) өтініш берушінің қолы ___________________
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу жөнінде
уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген
заңды тұлғаларға брокерлік және
(немесе) дилерлік қызметті жүзеге
асыру жөнінде лицензияларды беру
және олардың басшы қызметкерлерін
келісу ережесінің
1-1 қосымшасы
Ескерту. 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
___________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Өтініш
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу
жөнінде уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген заңды тұлға ретінде
брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензия
беруді сұраймын.
Өтініш беруші туралы мәліметтер:

2. Процентное соотношение количества голосующих акций
заявителя, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих
акций заявителя (доля участия в уставном капитале заявителя)
_________________________________________________________________
2-1. Размер собственных средств акционера (участника)
заявителя перед внесением денег в оплату акций заявителя (в долю
участия в уставном капитале заявителя) и сумма, внесенная в оплату
акции заявителя (в долю участия в уставном капитале заявителя)
__________________________________________________________________
3. Сведения об участии акционера (участника) заявителя в
создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника,
акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения
юридических лиц
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Сведения о других аффилиированных лицах акционера
(участника) заявителя, не указанных в соответствии с пунктом 3
настоящей анкеты, но являющихся таковыми в соответствии с
законодательством Республики Казахстан
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
" ___ " _________ 20__год
Подпись акционера (участника) заявителя__________________________
Приложение 1-1
к Правилам выдачи лицензий на
осуществление брокерской и (или)
дилерской деятельности
юридическим лицам, зарегистрированным
уполномоченным государственным органом
по регулированию деятельности регионального
финансового центра города Алматы, и
согласования их руководящих работников
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
В __________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление
Прошу выдать лицензию на осуществление брокерской и (или)
дилерской деятельности как юридическому лицу, зарегистрированному
уполномоченным государственным органом по регулированию деятельности
регионального финансового центра города Алматы.
Сведения о заявителе:

1. Атауы, орналасқан орны:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі)
____________________________________________________________________
(телефон, факс)
2. Жіберілетін құжаттар тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша дана
және парақ саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтініш беруші және олардың құрылтайшылары (акционерлері)
өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) сенімділігіне
толығымен жауапкершілікті алады.
Өтінішті беруге уәкілетті тұлғаның фамилиясы, аты, әкесінің
аты (бар болса)____________________________________________________
____________________________________________________________________
(қолы)
"___" _____________ 200__жылғы
Мөр орны
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу жөнінде
уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген
заңды тұлғаларға брокерлік және
немесе дилерлік қызметті жүзеге
асыруға лицензиялар беру және олардың
басшы қызметкерлерін келісу ережесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Елтаңбасы
ЛИЦЕНЗИЯ
Уәкілетті органның толық атауы
__________________________________________
(бағалы қағаздар рыногындағы қызмет түрінің атауы)
Лицензия нөмірі ________________"__"_____________20__жыл
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
Лицензия тек қана Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
арнайы сауда алаңында қолданылады
Лицензияны қолдану мерзімі -  шектеусіз.
Лицензияны басыбайлы, яғни лицензиат жеке және заңды тұлғаларға
беруіне болмайды
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары) __________________________________________
(басшының (басшы орынбасарының) аты-жөні)
Мөрдің орны
Алматы қаласы
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу жөнінде
уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген
заңды тұлғаларға брокерлік және
немесе дилерлік қызметті жүзеге
асыруға лицензиялар беру және олардың
басшы қызметкерлерін келісу ережесіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Өтініш берушінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы
қызметкерінің лауазымына кандидат туралы қысқаша
деректер
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің (Қаржы орталығы қатысушысының) атауы)

1. Наименование, место нахождения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома)
____________________________________________________________________
(телефон, факс)
2. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов
по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заявитель и его учредители (акционеры) полностью несут ответ-
ственность за достоверность прилагаемых к заявлению документов
(информации)
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица, уполно-
моченного на подачу заявления_______________________________________
____________________________________________________________________
(подпись)
"___" _____________ 200__года
Место печати"
Приложение 2
к Правилам выдачи лицензий
на осуществление брокерской
и (или) дилерской деятельности
юридическим лицам,
зарегистрированным Администрацией
регионального финансового
центра города Алматы,
и согласования
их руководящих работников
Герб
Республики Казахстан
ЛИЦЕНЗИЯ
Полное наименование уполномоченного органа
______________________________________________________
(наименование вида деятельности на рынке ценных бумаг)
Номер лицензии _______________ от " ___ " _____________20__года
_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
Лицензия действует только на специальной торговой площадке
регионального финансового центра города Алматы
Срок действия лицензии - бессрочная.
Лицензия является неотчуждаемой, то есть не передаваемой
лицензиатом другим физическим и юридическим лицам.
Руководитель (заместитель руководителя)
уполномоченного органа ________________________________
(фамилия и инициалы руководителя
(заместителя руководителя))
Место для печати
Город Алматы
Приложение 3
к Правилам выдачи лицензий на
осуществление брокерской и (или)
дилерской деятельности
юридическим лицам, зарегистрированным
уполномоченным государственным органом
по регулированию деятельности регионального
финансового центра города Алматы, и
согласования их руководящих работников
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
Краткие данные о кандидате на должность руководящего
работника заявителя (участника Финансового центра)
____________________________________________________________________
(наименование заявителя (участника Финансового центра))

1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
2. Азаматтығы
____________________________________________________________________
3. Жеке басын куәландыратын құжат деректері
____________________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары)
____________________________________________________________________
5. Жұмыс орнының (орындарының) мекен-жайы (мекен-жайлары), байланыс
телефоны
____________________________________________________________________
6 . Ері (зайыбы),  жақын туыстары (ата-анасы, ағасы, әпкесі,
балалары) және кандидаттың жекжаттары (ерінің (зайыбының) ата-анасы,
ағасы, әпкесі, балалары) туралы мәліметтер:
N
Фамилиясы, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Туған жылы
Туысқандық
қатынастары
Жұмыс орны және
қызметі
1.
7. Кандидаттың заңды тұлғалардың жарғылық капиталына немесе
акцияларын иеленуге қатысуы туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы
және орналасқан орны
Заңды тұлға
қызметінің жарғылық
түрлері
Жарғылық капиталдағы
қатысу үлесі немесе
кандидатқа тиесілі
акциялардың заңды
тұлғаның дауыс беретін
акцияларының
жалпы санына
арақатынасы
(пайызбен)
1.
Осы ақпаратты мен тексергенімді және оның шынайы және толық
екендігін растаймын.
Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________
(баспа әріптерімен)
Күні ___________________________________
Қолы ________________________________
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу жөнінде
уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген
заңды тұлғаларға брокерлік және
(немесе) дилерлік қызметті жүзеге
асыру жөнінде лицензияларды беру
және олардың басшы қызметкерлерін
келісу ережесінің
3-1 қосымшасы
Ескерту. 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Өтініш берушінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы
қызметкерінің лауазымына кандидаттың мінсіз іскерлік
беделі туралы мәліметтер
1. Білімі
Оқу орнының
атауы
Келіп
түскен
күні -
аяқтаған
күні
Мамандығы
Білімі туралы
дипломның
деректемелері,
біліктілігі
Оқу орнының
орналасқан
жері
2. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар,
курстардан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және орны
Сертификат
деректемелері
3. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Жұмыс
кезеңі
Жұмыс
орны
Лауазымы
Тәртіптік шара
қолданудың болуы
Жұмыстан шығу,
қызметтен босату
себептері
4. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да жетістіктер:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Фамилия, имя, отчество (при наличии)
____________________________________________________________________
2. Гражданство _____________________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность
____________________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
____________________________________________________________________
5. Адрес (адреса) места (мест) работы, контактный телефон
____________________________________________________________________
6. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат,
сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга
(супруги))
N
Фамилия,
имя,
отчество
(при наличии)
Год
рождения
Родственные
отношения
Место работы
и должность
1.
7. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или владении
акциями юридических лиц
N
Наименование и
место нахождения
юридического лица
Уставные виды
деятельности
юридического лица
Доля участия
в уставном капитале
или соотношение
количества акций,
принадлежащих
кандидату,
к общему количеству
голосующих акций
юридического лица
(в процентах)
1.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и
является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) _________________________
(печатными буквами)
Дата ___________________________________
Подпись ________________________________
Приложение 3-1
к Правилам выдачи лицензий на
осуществление брокерской и (или)
дилерской деятельности
юридическим лицам, зарегистрированным
уполномоченным государственным органом
по регулированию деятельности регионального
финансового центра города Алматы, и
согласования их руководящих работников
Сноска. Правила дополнены приложением 3-1 в соответствии постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
Сведения о безупречной деловой репутации кандидата
на должность руководящего работника заявителя
(участника Финансового центра)
1. Образование
Наимено-
вание
учебного
заведения
Дата
поступ-
ления -
дата
окончания
Специа-
льность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место
нахождения
учебного
заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года
Наименование
организации
Дата и место
проведения
Реквизиты
сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
Место
работы
Должность
Наличие
дисциплинарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
4. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

5. Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар үшін немесе ауырлығы
орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған
немесе өтелмеген соттылығының бар болуы жөніндегі мәліметтер
Күні
Сот
органының атауы
Соттың
орналасқан орны
Жазаның
түрі
1997 жылғы 16 шілдедегі
Қазақстан
Республи-
касының
Қылмыстық кодексінің бабы
Соттың
процессу-
алды
шешімді
қабылдаған күні
6. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді (өтелмеген немесе мерзімі өткен
заемдар және басқалар) орындамау фактілерінің болуы туралы
мәліметтер:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(аталған фактілер болған жағдайда ұйымның атауын және міндеттемелер
сомасын көрсету қажет)
7. Бұрын банкрот болып танылған не оған қатысты лицензиядан айыру,
мәжбүрлеп тарату, консервация, акцияларды мәжбүрлеп сатып алу
туралы шешім қабылданған қаржы ұйымының басшы қызметкері болды ма:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, қаржы ұйымының атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
8. Басшы қызметкердің лауазымына кандидатты келісу туралы ұсыныс
беретін өтініш берушінің (Қаржы орталығы қатысушысының)
аффилиирленгендігінің болуы (болмауы):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, аффилиирлену белгілерін көрсету)
9. Қадағалау органының заңнаманы бұзғаны үшін қызметтік міндетін
орындаудан шеттету туралы деректердің болуы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күні көрсетілсін және кім ықпал ету шарасын қолданған)
10. Қаржылық қызмет көрсету мәселесі бойынша сот талқылауында
жауапкер есебінде қаржы ұйымының басшысы ретінде тартылды ма:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күні көрсетілсін, сот талқылауындағы қаржы
ұйымының-жауапкердің атауы, қаралатын мәселе және сот шешімі)
11. Ұсыным жасаушы тұлғаларды көрсеткен ұсыным хаттарының болуы:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы ақпаратты мен тексердім және оның толық және шынайы болып
табылатындығын растаймын.
Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________
(баспа әріптермен)
Күні _______________________
Қолы ____________________
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу жөнінде
уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген
заңды тұлғаларға брокерлік және
(немесе) дилерлік қызметті жүзеге
асыру жөнінде лицензияларды беру
және олардың басшы қызметкерлерін
келісу ережесінің

5. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости за
преступления в сфере экономической деятельности или за преступления
средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления
Дата
Наименование
судебного
органа
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
Уголовного
кодекса
Республики
Казахстан
от 16 июля
1997 года
Дата
принятия
процес-
суального
решения
судом
6. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя обязатель-
ств (непогашенные или просроченные займы и другое):
____________________________________________________________________
(в случае наличия указанных фактов необходимо указать
____________________________________________________________________
наименование организации и сумму обязательств)
7. Являлся ли ранее руководящим работником финансовой организации,
признанной банкротом либо в отношении которой принято решение о ли-
шении лицензии, принудительной ликвидации, консервации, принудитель-
ном выкупе акций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать наименование финансовой организации, должность,
период работы)
8. Наличие (отсутствие) аффилиированности с заявителем (участником
Финансового центра), ходатайствующим о согласовании кандидата на
должность руководящего работника:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать признаки аффилиированности)
9. Наличие данных об отстранении органами надзора от выполнения слу-
жебных обязанностей за нарушение законодательства:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать дату и кем применена мера воздействия)
10. Привлекался ли как руководитель финансовой организации в качестве
ответчика в судебные разбирательства по вопросам оказания финансовых
услуг:
____________________________________________________________________
(да/нет, указать дату, наименование финансовой организации-ответчика
____________________________________________________________________
в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)
11. Наличие рекомендательных писем с указанием рекомендующих лиц:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и
является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) _________________________
(печатными буквами)
Дата _______________________
Подпись ____________________

3-2 қосымшасы
Ескерту. 3-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 118 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Ұсыным хат
__________________________________________________________________
(өтініш берушінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы
қызметкерінің лауазымына кандидаттың фамилиясы, аты, әкесінің аты
(бар болса))
Мен___________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы
қызметкерінің лауазымына кандидаттың фамилиясы, аты, әкесінің аты
(бар болса))
_________________________________________________________ лауазымына
(өтініш берушінің (Қаржы орталығы қатысушысының) басшы
қызметкерінің лауазымының атауы көрсетілсін)
ұсынамын.
1. Кандидаттың мінездемесі _________________________________________
____________________________________________________________________
2. Кәсіби жарамдылығын бағалау _____________________________________
____________________________________________________________________
3. Кәсіби қызметтегі жетістіктері __________________________________
____________________________________________________________________
4. Жеке сипаттамалары  _____________________________________________
____________________________________________________________________
5. Кандидаттың мықты және осал тұстары _____________________________
____________________________________________________________________
6. Жүктелген міндеттерді орындай білу қабілеті _____________________
____________________________________________________________________
7. Потенциалы және мүмкіндіктері ___________________________________
____________________________________________________________________
8. Қабылданатын шешімдердің тиімділігі _____________________________
____________________________________________________________________
9. Жалпы жұмыс нәтижесіне қосылған жеке үлесі_______________________
____________________________________________________________________

Приложение 3-2
к Правилам выдачи лицензий на
осуществление брокерской и (или)
дилерской деятельности
юридическим лицам, зарегистрированным
уполномоченным государственным органом
по регулированию деятельности регионального
финансового центра города Алматы, и
согласования их руководящих работников
Сноска. Правила дополнены приложением 3-2 в соответствии постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 118 (порядок введения в действие смотрите в пункте 2 ).
Рекомендательное письмо
на _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата на должность
____________________________________________________________________
руководящего работника заявителя (участника Финансового центра))
Я, _______________________________________________, рекомендую
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата на должность
____________________________________________________________________
руководящего работника заявителя (участника Финансового центра))
на должность ______________________________________________________.
(указать наименование должности руководящего работника
____________________________________________________________________
заявителя (участника Финансового центра))
1. Характеристика кандидата ________________________________________
____________________________________________________________________
2. Оценка профессиональной пригодности _____________________________
____________________________________________________________________
3. Достижения в профессиональной деятельности_______________________
____________________________________________________________________
4. Личностные характеристики _______________________________________
____________________________________________________________________
5. Сильные и слабые стороны кандидата_______________________________
____________________________________________________________________
6. Способность справляться с выполнением поставленных задач ________
____________________________________________________________________
7. Потенциал и возможности _________________________________________
____________________________________________________________________
8. Эффективность принимаемых решений _______________________________
____________________________________________________________________
9. Личный вклад в общие результаты работы __________________________
____________________________________________________________________

10. Адамдармен өзара қарым-қатынасы ________________________________
____________________________________________________________________
11. Кандидатқа баға беру үшін пайдалы болуы мүмкін өзге ақпарат
____________________________________________________________________
Осы ұсынымды беруші тұлғаның лауазымы
_______________________________________________________________
Осы ұсынымды беруші тұлғаның жұмыс орны
_______________________________________________________________
Байланыс телефоны _____________________________________________
Осы ұсынымды беруші тұлғаның қолы ________________
Күні _________________
Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қызметін реттеу жөнінде
уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген
заңды тұлғаларға брокерлік және
немесе дилерлік қызметті жүзеге
асыруға лицензиялар беру және олардың
басшы қызметкерлерін келісу ережесіне
4-қосымша
200__ жылғы "____" __________
N_____________________хаттама
Комиссияның басшы лауазымға өтініш берген кандидаттың
(Қаржы орталығына қатысушының) құжаттарын қарау қорытындысы
__________________________________________________________________
кандидаттың (Қаржы орталығына қатысушының) фамилиясы, аты-жөні,
өтініш беруші басшы қызметкердің лауазым атауы
___________________________________________________________________
№№N
Комиссия мүшелерінің Фамилиясы, аты-жөні
Нәтижеге "келісу", "келіспеу"
Ескерту (Комиссия мүшелерінің ерекше пікірі)
Комиссия мүшелерінің қолы және күні
1
2
3
4
5
Комиссия Төрағасы        _______________________
Комиссияның шешімі: Келісім берілсін
Келісім берілмесін

10. Взаимоотношения с людьми _______________________________________
____________________________________________________________________
11. Иная информация, которая может быть полезна для оценки кандидата
____________________________________________________________________
Должность лица, дающего данную рекомендацию
______________________________________________________________
Место работы лица, дающего данную рекомендацию
______________________________________________________________
Контактный телефон____________________________________________
Подпись лица, дающего данную рекомендацию ________________
Дата _________________"
Приложение 4
к Правилам выдачи лицензий
на осуществление брокерской
и (или) дилерской деятельности
юридическим лицам, зарегистрированным
уполномоченным государственным органом
по регулированию деятельности
регионального финансового центра
города Алматы, и согласования
их руководящих работников
" ___ " ________ 200__ года
Протокол N __________
Результаты рассмотрения Комиссией
документов кандидата на должность руководящего
работника заявителя (участника Финансового центра)
______________________________________________
фамилия, имя, отчество кандидата,
наименование должности руководящего работника
заявителя (участника Финансового центра)
______________________________________________
N
Фамилия,
имя,
отчество
членов
Комиссии
Результат
"согласовать",
"не согласовать"
Примечание
(особое
мнение
членов
Комиссии)
Подпись и
дата членов
Комиссии
1
2
3
4
5
Председатель Комиссии   __________________________
Решение Комиссии: Согласиться
Отказать