Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 25 қыркүйектегі N 434 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 13 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4421 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 14 қазандағы N 526 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009.10.14 N 526 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2003 жылғы 4 маусымдағы N 430-ІІ және "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі N 170-ІІІ Заңдарына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалалары денсаулық сақтау департаменттерінің басшылары (келісім бойынша) осы бұйрыққа сәйкес денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторының қызметін бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитеті (Ахметов У.И.) денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторының медициналық және дәрігерлік қызметін лицензиялау жүргізу мен көрсетілетін медициналық көмек түрлерінің бар лицензияға сәйкестігі бойынша бақылау функцияларын жүзеге асыру кезінде осы бұйрықты басшылыққа алсын.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі  Емдеу-алдын алу ісі департаментінің директоры Б.С.Байсеркин осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі     ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаментінің директоры Д.В.Акрачкова осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрі А.А.Ақановқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2006 жылғы»25 қыркүйектегі
N 434 бұйрығына қосымша
Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында
емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесі
1. Карантиндік жұқпалар:
Оба
Тырысқақ
Сары қызба
2. Аса қауіпті жұқпалар:
Адамның қорғаныш тапшылығы қоздырғышын жұқтыру
Жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі
Геморрагиялық вирусты қызбалар
Қырым геморрагиялық қызбасы
Бүйрек функциясының белгілері бар геморрагиялық
қызба
Алапес
Құтырма
Лептоспироз
Листериоз
Туберкулез
Туляремия
Сарып
Күйдіргі
Ящур

Об утверждении Перечня заболеваний, лечение которых запрещается в негосударственном секторе здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 сентября 2006 года N 434. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2006 года N 4421. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 октября 2009 года № 526
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14.10.2009 № 526 (порядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 4 июня 2003 года  N 430-II "О системе здравоохранения" и от 7 июля 2006 года   N 170-III "Об охране здоровья граждан",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Перечень заболеваний, лечение которых запрещается в негосударственном секторе здравоохранения (далее - Перечень) согласно приложению к настоящему приказу.
2. Руководителям департаментов здравоохранения областей, городов Астана и Алматы (по согласованию) обеспечить контроль за деятельностью негосударственного сектора здравоохранения в соответствии с настоящим приказом.
3. Комитету по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметов У.И.) при проведении лицензирования медицинской и врачебной деятельности негосударственного сектора здравоохранения и осуществлении контрольных функции по соответствию оказываемых видов медицинской помощи имеющейся лицензии руководствоваться настоящим приказом.
4. Директору Департамента лечебно-профилактической работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан Байсеркину Б.С. направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
5. Директору Департамента организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан Акрачковой Д.В. направить настоящий приказ на официальное опубликование после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Аканова А.А.
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 сентября 2006 года N 434
Перечень заболеваний,
лечение которых запрещается
в негосударственном секторе здравоохранения
1. Карантинные инфекции:
Чума
Холера
Желтая лихорадка
2. Особо опасные инфекции:
Инфицирование вирусом иммунодефицита человека
Синдром приобретенного иммунодефицита
Геморрагические вирусные лихорадки
Крымская геморрагическая лихорадка
Геморрагическая лихорадка с почечным синдромом
Лепра
Бешенство
Лептоспироз
Листериоз
Туберкулез
Туляремия
Бруцеллез
Сибирская язва
Ящур

3. Паразиттік аурулар:
Эхинококкоз
Безгек
4. Ауа-тамшы жұқпалары:
Күл ауруы
Көкжөтел
Қызамық
Қызылша
Эпидемиялық паротит
Менингит
5. Жіті жұқпалы аурулар:
Жіті вирусты гепатит
Іш сүзегі мен А, В, С паратифтері
Сальмонеллездер
Дизентерия
Иерсиниоз
Риккетсиоздар
Вирусты кене энцефалиті
6. Психикалық аурулар
7. Қатерлі ісіктер
8. Онкогематологиялық аурулар

3. Паразитарные заболевания:
Эхинококкоз
Малярия
4. Воздушно-капельные инфекции:
Дифтерия
Коклюш
Корь
Краснуха
Эпидемический паротит
Менингит
5. Острые инфекционные заболевания:
Острый вирусный гепатит
Брюшной тиф и паратифы А, В, С
Сальмонеллезы
Дизентерия
Иерсиниоз
Риккетсиозы
Клещевой вирусный энцефалит
6. Психические заболевания
7. Злокачественные новообразования
8. Онкогематологические заболевания