Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттар нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2006 жылғы 13 қазандағы N 306-Ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 24 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4433 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007.04.05. N 100 бұйрығымен. V074661
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007.04.05. N  100  бұйрығымен.
"Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  8-бабындағы 8-2)-тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың мынадай нысандары бекітілсін:
1) Қоршаған ортаны қорғау саласындағы тексеруді тағайындау туралы акт (N 1 қосымша);
2) Қоршаған ортаны қорғау саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама (N 2 қосымша);
3) Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жазбаша өкім (N 3 қосымша).
2. "Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы Орталық атқарушы орган лауазымды тұлғаларының қоршаған ортаны қорғауда мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 2399 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2003 жылғы 24 маусымдағы  N 144-п  бұйрығы өз күшін жойды деп саналсын.
3. Табиғат қорғауды бақылау комитеті осы бұйрықты белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2006 жылғы 13 қазандағы
N 306-Ө бұйрығына
N 1-қосымша
Елтаңба
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
______________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның атауы,
____________________________________________________________________
пошталық мекен-жайы, телефон нөмірі)
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы тексеруді
тағайындау туралы
акт
м/п_____                N________              _____________жылдан
__________________________________________________________, сәйкес
(жоспарлы тексеріске, жүгінуге/шағымға, атауы, күні, нөмірі)
_________________________________________________СТН_______________
(табиғатты пайдаланушының атауы, мекен-жайы)
______________________________________________________________затқа
____________________________________________________________ негізде
____________________________________________________________мерзімде
лауазымды тұлғалар құрамында :
(Аты-жөні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
тексеру кезеңі:_____________________________________________________
Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі
бас мемлекеттік инспектор          (қолы)             (аты-жөні)
М.О
Акт Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика
және арнайы есепке алулар жөніндегі комитетінің аумақтық органында
тіркелді (лауазымы, куәлігінің N)_________________________________
Тіркеу N __________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2006 жылғы 13 қазандағы
N 306-Ө бұйрығына
N 2-қосымша
Елтаңба
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
______________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның атауы,
____________________________________________________________________
пошталық мекен-жайы, телефон нөмірі)
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы әкімшілік
құқық бұзушылық туралы хаттама
м/п ________       N __________               ______________ жылдан
____________________________________________________________________
(аты-жөні, лауазымы)
_____________Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің

Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного контроля в области охраны окружающей среды
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 306-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2006 года N 4433. Утратило силу - приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года N 100-п
Сноска. Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 306-п утратило силу - приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года  N 100-п .
В соответствии с подпунктом 8-2)  статьи 8  Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие формы документов, касающихся организации и проведения государственного контроля в области охраны окружающей среды:
1) Акт о назначении проверок в области охраны окружающей среды (Приложение N 1);
2) Протокол об административном правонарушении в области охраны окружающей среды (Приложение N 2);
3) Предписание в области охраны окружающей среды (Приложение N 3).
2. Признать утратившим силу  приказ  Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 24 июня 2003 года N 144-п "Об утверждении Инструкции по осуществлению государственного контроля за охраной окружающей среды должностными лицами Центрального исполнительного органа Республики Казахстан в области охраны окружающей среды" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2399).
3. Комитету природоохранного контроля представить в установленном порядке на государственную регистрацию настоящий приказ в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Данный приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Приложение N 1
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 13 октября 2006 года N 306-п
ГЕРБ
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование территориального органа в области охраны
__________________________________________________________________
окружающей среды, почтовый адрес, номера телефонов)
Акт
о назначении проверок в области
охраны окружающей среды
г/п _________             N _______             от ___________ г.
В соответствии ___________________________________________________
(плановой проверкой, обращением, жалобой/
__________________________________________________________________
наименование, дата, номер)
назначить проверку в области охраны окружающей среды
_________________________________________ РНН ____________________
(наименование природопользователя, адрес)
на предмет _______________________________________________________
на основании _____________________________________________________
в сроки __________________________________________________________
в составе должностных лиц:
(Ф.И.О.)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
проверяемый период: ______________________________________________
Главный государственный инспектор
по охране окружающей среды           (подпись)          (Ф.И.О.)
М.П.
Акт зарегистрирован в территориальном органе Комитета по правовой
статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан (должность, N удостоверения и дата) ____________________
Рег. N _____
Приложение N 2
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 13 октября 2006 года N 306-п
ГЕРБ
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
____________________________________________________________
(наименование территориального органа в области охраны
____________________________________________________________
окружающей среды, почтовый адрес, номера телефонов)
Протокол
об административном правонарушении в области
охраны окружающей среды
г/п __________          N _________       от _____________ г.
Государственным инспектором по охране окружающей среды _____
__________________________________________________________________
(ф.и.о., занимаемая должность)

554 634 - 635-баптарына  сәйкес_____________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________қатысуымен,
____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы, мекен-жайы)
____________________________________СТН_____________________________
____________________________________________________________________
(іс қозғауға қатысты тұлға туралы мәліметтер)
қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалғаны жөнінде осы
хаттаманы жасады.
Маған "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің  584 - 598-баптарында  белгіленген менің құқықтарым және
міндеттерім түсіндірілді._____________
(қолы)
Әкімшілік құқық бұзушылықтың қысқаша сипаттамасы:___________________
______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Негіздеме және дәлелдеме ретінде мынадай құжаттар қабылданды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс "Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің _____бабы бойынша қозғалды.
Іс қозғауға қатысты жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның заңды
өкілінің түсіндірмесі______________________________________________
_____________________________________________________________
Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі
мемлекеттік инспектор                  (қолы)        (Аты-жөні)
(Куәлік N _________)
Хаттама мазмұнымен таныстым:
_________________________________________________________(Аты-жөні)
_________________________________________________________(Аты-жөні)
Хаттама қарау үшін жіберілді (кімге)________________________________
Тіркеу N __________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2006 жылғы 13 қазандағы
N 306-Ө бұйрығына
N 3-қосымша
Елтаңба
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
______________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның атауы,
____________________________________________________________________
пошталық мекен-жайы, телефон нөмірлері)
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жазбаша өкім
м/п _______                N __________     ______________ жылдан
"Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
77-бабын  басшылыққа ала отырып және 200__ жылғы ________тексеру
актісінде айқындалған табиғат  қорғау заңнамаларының бұзушылығын жою
мақсатында,  ҰЙҒАРАМЫН:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы, лауазымды тұлғаның аты-жөні,
____________________________________________________________________
пошталық мекен-жайы)
N
Жазбаша өкімнің сипаттамасы
Орындалу мерзімі
Негіздеме
Жазбаша өкімнің орындалу мерзімі өткеннен кейін орындалу нәтижесі
туралы 10 күн ішінде, мына мекен-жайға___________________________
жазбаша ақпаратты ұсынсын.
Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі
бас мемлекеттік инспектор             (қолы)        (аты-жөні)
М.О
Тіркеу N __________

в соответствии со  статьями 554 634 - 635  Кодекса Республики
Казахстан "Об административных правонарушениях", в присутствии
__________________________________________________________________
____________________________________________ РНН _________________
(наименование природопользователя, адрес)
составлен настоящий протокол о возбуждении дела об
административном правонарушении в отношении ______________________
__________________________________________________________________
(сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело)
Мне разъяснены мои права и обязанности, установленные в статьях
584 - 598  Кодекса Республики Казахстан "Об административных
правонарушениях". ____________________
(подпись)
Краткое описание административного правонарушения:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
В обосновании и в качестве доказательства, приняты следующие
документы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дело об административном правонарушении возбуждено по статье _____
Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Объяснение физического лица либо законного представителя
юридического лица в отношении, которого возбуждено дело:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Государственный инспектор
по охране окружающей среды           (подпись)          (Ф.И.О.)
(Удостоверение N ____)
С содержанием протокола ознакомлен:
_________________________________________________________ (Ф.И.О.)
_________________________________________________________ (Ф.И.О.)
Протокол направляется для рассмотрения (кому)_____________________
Рег. N _____
Приложение N 3
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 13 октября 2006 года N 306-п
ГЕРБ
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование территориального органа в области охраны
__________________________________________________________________
окружающей среды, почтовый адрес, номера телефонов)
Предписание
в области охраны окружающей среды
г/п ____________       N ________         от ____________ г.
Руководствуясь  статьей 77  Закона РК "Об охране окружающей
среды" и в целях устранения нарушений природоохранного
законодательства, выявленных Актом проверок от ________ 200_года,
ПРЕДПИСЫВАЮ:
__________________________________________________________________
(наименование природопользователя, ф.и.о. должностного лица,
__________________________________________________________________
почтовый адрес)
N
Характер предписания
Сроки
исполнения
Основание
После истечения срока исполнения предписания представить
письменную информацию о результатах исполнения в течение
10-ти дней, по адресу:
Государственный инспектор
по охране окружающей среды           (подпись)        (Ф.И.О.)
М.П.
Рег. N _____