Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасау туралы Ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 217 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 3 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4446 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 240 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 240 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-1-бабына , 41-бабының 2-тармағының 6) тармақшасына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұсынылып отырған Жинақтаушы зейнетақы қорларынан жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасау туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Агенттік Басқармасының "Жинақталған зейнетақы қаражатын жинақтаушы зейнетақы қорларынан аудару ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 24-мамырдағы N 146 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2928 тіркелген, 2005 жылы 4-қарашада "Юридическая газета" газетінде N 204-205 (938-939), "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде" жарияланған, 2004 жыл, N 25-28, 951-құжат);
2) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақталған зейнетақы қаражатын жинақтаушы зейнетақы қорларынан аудару ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 24 мамырдағы N 146 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 25-желтоқсандағы N 440 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4050 тіркелген, 2006 жылы 10-ақпанда "Юридическая газета" газетінде N 23-24 (1003-1004) жарияланған).
3. Осы қаулы қолданысқа 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап енеді.
4. Қаржылық қызмет көрсетуді тұтынушылардың құқығын қорғау басқармасы (Үсенбаева Л.Е.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;

Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 217. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 ноября 2006 года N 4446. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 декабря 2008 года N 240
Сноска. Утратило силу с 01.04.2009 постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 240.
В соответствии со статьей 27-1 , подпунктом 6) пункта 2 статьи 41 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1) постановление Правления Агентства от 24 мая 2004 года N 146 "Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2928, опубликованное 4 ноября 2005 года в газете "Юридическая газета" N 204-205(938-939), "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2004 год, N 25-28, ст.951);
2) постановление Правления Агентства от 25 декабря 2005 года N 440 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 146 "Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4050, опубликованное 10 февраля 2006 года в газете "Юридическая газета" N 23-24 (1003-1004).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
4. Управлению защиты прав потребителей финансовых услуг (Усенбекова Л.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің зейнетақыны төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорнына, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, жинақтаушы зейнетақы қорларына, кастодиан банктерге, "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар сақтандыру ұйымдарына мәлімет үшін жіберсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 23 қыркүйектегі
N 217 қаулысымен бекітілген
Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы жинақталған
зейнетақы қаражаттарын аударым жасау
Ережесі
Осы Ереже " Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы ", " Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын бір жинақтаушы зейнетақы қорынан екінші зейнетақы қорына немесе сақтандыру ұйымына аудару тәртібін анықтайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау - жөнелтуші қордың, кастодиан банктің, Орталықтың (міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау кезінде) салымшының (алушының) қабылдаушы қордағы жеке зейнетақы шотына не сақтандыру ұйымына жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау жөніндегі өтініш негізінде аударым жасалып отырған жинақталған зейнетақы қаражатын есептеу үшін қажетті жинақталған іс-қимыл;
2) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтініш - зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі шартты бұзу туралы және жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорына аудару немесе сақтандыру ұйымымен зейнетақылық аннуитет шартының жасалуы туралы өтініш;
3) жөнелтуші қор - салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорына немесе сақтандыру ұйымына аударып жатқан жинақтаушы зейнетақы қоры;
4) қабылдаушы қор - салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатын осы жинақтаушы зейнетақы қорымен жасалған зейнетақы шарты негізінде аударып жатқан жинақтаушы зейнетақы қоры;

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", накопительных пенсионных фондов, банков-кастодианов, страховых организаций, имеющих лицензию на осуществление страховой деятельности по отрасли "страхование жизни".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 23 сентября 2006 года N 217
Правила
перевода пенсионных накоплений из накопительных
пенсионных фондов
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон), " О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок перевода пенсионных накоплений вкладчика (получателя) из одного накопительного пенсионного фонда в другой или в страховую организацию.
Глава 1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений - заявление о расторжении договора о пенсионном обеспечении и переводе пенсионных накоплений в другой накопительный пенсионный фонд либо в страховую организацию в связи с заключением с ней договора пенсионного аннуитета;
2) страховая организация - страховая организация, имеющая лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на осуществление страховой деятельности по отрасли "страхование жизни", с которой вкладчик (получатель) заключил договор пенсионного аннуитета;
3) фонд-отправитель - накопительный пенсионный фонд, из которого вкладчик (получатель) переводит пенсионные накопления в другой накопительный пенсионный фонд или страховую организацию;
4) фонд-получатель - накопительный пенсионный фонд, в который вкладчик (получатель) переводит пенсионные накопления на основании заключенного пенсионного договора с данным накопительным пенсионным фондом;

5) Орталық Қазақстан Республикасының Үкіметі өкілеттік берген Заңға сәйкес салымшылардың жинақталған зейнетақы қаражатын бір жинақтаушы зейнетақы қорынан екіншісіне аударым жасау жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлға;
6) сақтандыру ұйымы - салымшымен (алушымен) зейнетақылық аннуитет шартын жасаған, "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыруға қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар сақтандыру ұйымы.
2-тарау. Жинақталған зейнетақы
қаражатын аударым жасау тәртібі
2. Салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау үшін жөнелтуші қорға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Ереженің 1 немесе 2 қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау жөніндегі өтініш;
2) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және куәлік түпнұсқасын қарау үшін;
3) салымшының (алушының) фамилиясы, аты-жөні (бар болса) өзгерген жағдайда - осы өзгерістерді растайтын құжаттың көшірмесін (неке туралы, некенің бұзылғаны туралы куәліктер және өзге де құжаттар) және қарау үшін олардың түпнұсқаларын;
4) ерікті, ерікті кәсіби жарналар есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын аударған жағдайда - қабылдаушы қормен жасалған ерікті, ерікті кәсіби жарналар туралы шарттың көшірмесін;
5) сақтандыру ұйымына міндетті, ерікті, ерікті кәсіби жарналар есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын аударған жағдайда - сақтандыру ұйымымен жасалған шарттың түпнұсқасын.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28. N 155 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2008.05.26. N 82 Қаулыларымен.
3. Салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау үшін жөнелтуші қорға өтініш беруге мүмкіндігі болмаған жағдайда, салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасауды жүзеге асыру үшін жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасайтын жинақтаушы зейнетақы қорының сенімхатында жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтінішін, қабылдаушы қордың атауын көрсетіп, нотариатта куәландырылған сенімхатты жеке немесе заңды тұлғаға береді.
Сенім білдірілген адам жөнелтуші қорға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Ереженің 3 немесе 4 қосымшасына сәйкес жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтінішті;

5) перевод пенсионных накоплений - последовательные действия фонда-отправителя, банка-кастодиана, Центра (при переводе пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов), необходимые для зачисления переводимой суммы пенсионных накоплений на индивидуальный пенсионный счет вкладчика (получателя) в фонде-получателе либо их поступления в страховую организацию на основании заявления о переводе пенсионных накоплений;
6) Центр - юридическое лицо, уполномоченное Правительством Республики Казахстан осуществлять функции перевода пенсионных накоплений вкладчиков из одного накопительного пенсионного фонда в другой в соответствии с Законом.
Глава 2. Порядок перевода пенсионных накоплений
2. Вкладчик (получатель) в целях перевода пенсионных накоплений представляет в фонд-отправитель следующие документы:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений согласно приложению 1 или приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя) и его оригинал для обозрения;
3) в случае изменения фамилии, имени, отчества (при наличии) вкладчика (получателя) - копии документов, подтверждающих данные изменения (свидетельства о браке, о расторжении брака и иные документы), и их оригиналы для обозрения;
4) в случае перевода пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных, добровольных профессиональных взносов - копию договора о добровольных, добровольных профессиональных взносов, заключенного с фондом-получателем;
5) в случае перевода пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных, добровольных, добровольных профессиональных взносов, в страховую организацию - оригинал договора, заключенного со страховой организацией.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 26.05.2008 N 82 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
3. В случае невозможности личного обращения вкладчика (получателя) с заявлением о переводе пенсионных накоплений в фонд-отправитель, вкладчик (получатель) в целях осуществления перевода пенсионных накоплений выдает физическому или юридическому лицу нотариально удостоверенную доверенность на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений с указанием в доверенности наименования фонда-получателя.
Поверенный предоставляет в фонд-отправитель следующие документы:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений согласно приложению 3 или приложению 4 к настоящим Правилам;

2) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтінішке байланысты нотариатта куәландырылған сенімхатты және қарау үшін оның түпнұсқасын;
3) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) салымшының (алушының) фамилиясы, аты-жөні (бар болса) өзгерген жағдайда - осы өзгерістерді растайтын құжаттың нотариатта куәландырылған көшірмесін (неке туралы, некенің бұзылғаны туралы куәліктер және өзге де құжаттар) және қарау үшін куәлік түпнұсқасын;
5) ерікті, ерікті кәсіби жарналар есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын аударған жағдайда - қабылдаушы қормен ерікті, ерікті кәсіби жарналар есебінен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың көшірмесін;
5-1) сақтандыру ұйымына міндетті, ерікті, ерікті кәсіби жарналар есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын аударған жағдайда - сақтандыру ұйымымен жасалған шарттың түпнұсқасын;
6) сенім білдірілген адамның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және қарау үшін куәлік түпнұсқасын.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28. N 155 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2008.05.26. N 82 Қаулыларымен.
4. Жөнелтуші қор жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтініште толтырылуға тиіс мәліметтердің дұрыс көрсетілуін тексереді және салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірілген адамға берілген құжаттардың толық тізбесін және оларды қабылдаған күнін көрсетіп анықтаманы және өзге құжатты береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.05.26. N 82 Қаулысымен.
5. Жөнелтуші қор салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірілген адамға жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтінішін орындай алмайтындығының себебін көрсетіп, жазбаша нысанда дәлелі көрсетілген жауапты оның жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтінішін алған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде, мына жағдайларда береді:
1) осы Ереженің 2 немесе 3 тармақтарында көзделген құжаттардың толық емес пакетін беру;
2) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтініште көрсетілген салымшының (алушының) ӘБК жөнелтуші қордың автоматтандырылған ақпараттық жүйенің деректер базасындағы ӘБК сәйкес келмесе;
3) салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотында жинақталған зейнетақы қаражаты болмаса;
4) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтінішті берген сәтте салымшының (алушының) немесе сенім білдірілген адамның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімі өтіп кетсе;

2) копию нотариально удостоверенной доверенности на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений и ее оригинал для обозрения;
3) копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя);
4) в случае изменения фамилии, имени, отчества (при наличии) вкладчика (получателя)  - нотариально удостоверенные копии документов, подтверждающих данные изменения (свидетельства о браке, о расторжении брака и иные документы);
5) в случае перевода пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных, добровольных профессиональных взносов - копию договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных, добровольных профессиональных взносов, заключенного с фондом-получателем;
5-1) в случае перевода пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных, добровольных, добровольных профессиональных взносов, в страховую организацию - оригинал договора, заключенного со страховой организацией;
6) копию документа, удостоверяющего личность поверенного и его оригинал для обозрения.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 26.05.2008 N 82 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
4. Фонд-отправитель проверяет правильность указания сведений, подлежащих заполнению в заявлении о переводе пенсионных накоплений, и выдает вкладчику (получателю) или поверенному справку или иной документ с указанием полного перечня представленных документов и дат их принятия.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.05.2008 N 82 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
5. Фонд-отправитель в письменной форме представляет вкладчику (получателю) или поверенному мотивированный ответ с указанием причин невозможности исполнения заявления о переводе пенсионных накоплений в течение семи рабочих дней со дня получения его заявления о переводе пенсионных накоплений в следующих случаях:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктами 2 или 3 настоящих Правил;
2) несоответствие СИК вкладчика (получателя), указанного в заявлении о переводе пенсионных накоплений, с СИК, содержащимся в базе данных автоматизированной информационной системы фонда-отправителя;
3) отсутствие пенсионных накоплений на индивидуальном пенсионном счете вкладчика (получателя);
4) истечение на момент подачи заявления о переводе пенсионных накоплений срока действия документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя) или поверенного;

4-1) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау туралы өтінішке байланысты берілген сенімхаттың қолданылу мерзімі өтіп кетсе не оны берген күн көрсетілмесе;
5) Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнама талаптарына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қоры зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасалмай қабылдаған міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасаған жағдайдан басқа жағдайда осы салымшымен (алушымен) жөнелтуші қормен жасаған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының болмауы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығы және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агентігі Басқармасының 2007 жылғы 30 нурыздағы N 78 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2008.05.26. N 82 Қаулыларымен.
6. Салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын жөнелтуші қордан Орталыққа, тікелей қабылдаушы қорға және сақтандыру ұйымына аударым жасауға байланысты шығыстар жөнелтуші қордың өз қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын жөнелтуші қордан Орталыққа аударуға байланысты шығыстары Орталықтың қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
7. Жөнелтуші қор жинақталған зейнетақы қаражаты басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына немесе сақтандыру ұйымдарына аударылатын жеке тұлғалардың тізімі қосымша берілген МТ102 форматындағы хабарлама нысанындағы (бұдан әрі - МТ102 төлем тапсырмасы) электронды төлем тапсырмасын былай қалыптастырады:
1) міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын 014 төлем тағайындау кодымен - жинақтаушы зейнетақы қорына аудару үшін;
2) ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын 024 төлем тағайындау кодымен - жинақтаушы зейнетақы қорына аудару үшін;
3) ерікті кәсіби зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын 025 төлем тағайындау кодымен - жинақтаушы зейнетақы қорына аудару үшін;
4) жинақталған зейнетақы қаражатын 831 төлем тағайындау кодымен - сақтандыру ұйымына аудару үшін.
Жеке тұлғалар тізімінде мынадай мәліметтер болуы тиіс: фамилиясы, аты-жөні (бар болса), туған күні, салымшының (алушының) әлеуметтік жеке коды немесе жеке сәйкестендіру нөмірі бар болса, аударма сомасы. Егер фамилиясы, аты-жөні өзгерген болса, онда сондай-ақ жеке тұлғаға әлеуметтік жеке кодты беру үшін тіркеу карточкасында толтырылған бұрынғы фамилиясы, аты-жөні де көрсетіледі.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28. N 155 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.

4-1) истечение срока действия доверенности на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений либо отсутствие даты ее выдачи;
5) отсутствие договора о пенсионном обеспечении, заключенного фондом-отправителем с данным вкладчиком (получателем), за исключением случая перевода пенсионных накоплений вкладчика (получателя), сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, принятых накопительным пенсионным фондом без заключения договора о пенсионном обеспечении в соответствии с требованиями законодательства о пенсионном обеспечении Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.03.2007 N 78 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 26.05.2008 N 82 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
6. Расходы, связанные с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) из фонда-отправителя в Центр, фонд-получатель непосредственно и страховую организацию осуществляются за счет собственных средств фонда-отправителя.
Расходы, связанные с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) из Центра в фонд-получатель осуществляются за счет средств Центра.
7. Фонд-отправитель формирует электронное платежное поручение в формате сообщения МТ102 с приложением списка физических лиц, пенсионные накопления которых переводятся в другие накопительные пенсионные фонды или страховые организации (далее - платежное поручение МТ102):
1) для перевода пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, в накопительный пенсионный фонд - с кодом назначения платежа 014;
2) для перевода пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных пенсионных взносов, в накопительный пенсионный фонд - с кодом назначения платежа 024;
3) для перевода пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных профессиональных пенсионных взносов, в накопительный пенсионный фонд - с кодом назначения платежа 025;
4) для перевода пенсионных накоплений в страховую организацию - с кодом назначения платежа 831.
Список физических лиц должен содержать следующие сведения: фамилию, имя, отчество (при наличии), дату рождения, социальный индивидуальный код или при наличии - индивидуальный идентификационный номер вкладчика (получателя), сумму перевода.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 155 (порядок введения в действие см. п.2 )

8. Жөнелтуші қор жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау үшін МТ102 төлем тапсырмасын өз кастодиан банкіне олар осы Ереженің 2 немесе 3 тармақтарында көзделген құжаттарды алған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде береді.
Жөнелтуші қордың кастодиан банкі салымшының (алушының) міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын - Орталыққа одан әрі қабылдаушы қорға аудару үшін аударым жасайды.
9. Орталық салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын тізім түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде бірыңғай тізімге сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорына аударады.
Жинақтаушы зейнетақы қорымен жасалған қолданыстағы шарт болмаған жағдайда Орталық үш жұмыс күні ішінде жинақталған зейнетақы қаражатын жөнелтуші қорға қайтарады.
Салымшы (алушы) қабылдаушы қормен міндетті зейнетақы жарналары есебінен жасалған зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі шартын бұзған жағдайда Орталық жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасауды жүзеге асырғаннан кейін қабылдаушы қор түскен жинақталған зейнетақы қаражатын ол түскен күннен кейінгі күннен кешіктірмей қайтарады.
Орталық міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражатын қабылдаушы қордан қайтару кезінде ол түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жинақталған зейнетақы қаражатын былай аударуды жүзеге асырады:
бірыңғай тізімге сәйкес - жинақтаушы зейнетақы қорына;
жөнелтуші қорға - міндетті зейнетақы жарналары есебі туралы салымшымен (алушымен) жасалған зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі шарт туралы мәліметтер бірыңғай тізімде болмаған жағдайда.
10. Жөнелтуші қор жинақталған зейнетақы қаражаты қайтарылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде салымшының (алушының) немесе сенім білдірілген адамның оның жинақталған зейнетақы қаражатының қайтарылуына байланысты зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі шарттың күші тоқтатылмағанын хабарлайды.
11. Салымшының (алушының) жөнелтуші қормен жасаған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының қолданылуы мына жағдайларда тоқтатылады:
қабылдаушы қорға аударым жасау кезінде - аударым жасалған жинақталған зейнетақы қаражатын қайтару қажет болмаған және осы Ереженің 2 немесе 3 тармақтарында көзделген құжаттарды алған күннен бастап отыз жұмыс күні аяқталуы талабы бойынша;
сақтандыру ұйымына аударым жасау кезінде - жинақталған зейнетақы қаражатына аударым жасалған соң он екі күнтізбелік ай ішінде жеке зейнетақы шотында ақшаның болмауы шарты бойынша.
12. Жөнелтуші қор Орталықтың, қабылдаушы қордың немесе сақтандыру ұйымының шоттарына жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасағандығын растап, салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатының аударылған сомасының үзінді көшірмесін сұрату жасатқан жағдайда оған мыналарды көрсетеді:

8. Фонд-отправитель для перевода пенсионных накоплений передает платежное поручение МТ102 своему банку-кастодиану в срок, не превышающий семи рабочих дней со дня получения им документов, предусмотренных пунктами 2 или 3 настоящих Правил.
Банк-кастодиан фонда-отправителя переводит пенсионные накопления вкладчика (получателя), сформированные за счет обязательных пенсионных взносов, - в Центр для последующего перевода в фонд-получатель.
9. Центр осуществляет перевод пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в накопительный пенсионный фонд в соответствии с единым списком в течение трех рабочих дней со дня их поступления.
В случае отсутствия действующего договора с накопительным пенсионным фондом Центр в течение трех рабочих дней производит возврат пенсионных накоплений фонду-отправителю.
В случае расторжения вкладчиком (получателем) договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов с фондом-получателем, фонд-получатель осуществляет возврат поступивших пенсионных накоплений в Центр не позднее следующего дня.
Центр при возврате пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов из фонда-получателя в течение трех рабочих дней со дня их поступления осуществляет перевод данных пенсионных накоплений:
в накопительный пенсионный фонд - в соответствии с единым списком;
в фонд-отправитель - в случае отсутствия в едином списке сведений о заключенном вкладчиком (получателем) договоре о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.
10. Фонд-отправитель в течение пяти рабочих дней со дня возврата пенсионных накоплений уведомляет вкладчика (получателя) или поверенного о том, что действие договора вкладчика (получателя) с фондом-отправителем о пенсионном обеспечении не прекращено в связи с возвратом его пенсионных накоплений.
11. Действие договора вкладчика (получателя) с фондом-отправителем о пенсионном обеспечении прекращается:
при переводе в фонд-получатель - при условии отсутствия возврата переведенных пенсионных накоплений и поступлений пенсионных взносов по истечении тридцати рабочих дней со дня получения им документов, предусмотренных пунктами 2 или 3 настоящих Правил;
при переводе в страховую организацию - при условии отсутствия денег на индивидуальном пенсионном счете в течение двенадцати календарных месяцев после перевода пенсионных накоплений.
12. Фонд-отправитель в подтверждение перевода пенсионных накоплений в Центр, в фонд-получатель или в страховую организацию выдает вкладчику (получателю) при его обращении выписку о перечисленной сумме пенсионных накоплений с указанием:

1) үзінді көшірмені берген күнді және аударылған жинақталған зейнетақы қаражатының түрлерін (міндетті, ерікті немесе ерікті кәсіби зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан);
2) зейнетақы жарналары сомасы мен есептелген инвестициялық кірісті көрсеткендегі ағымдағы күнтізбелік жылдың басындағы жинақталған зейнетақы қаражаты сомасының қалдығы;
3) нақты түскен күнін көрсеткендегі ағымдағы күнтізбелік жылғы келіп түскен зейнетақы жарналарының сомасы;
4) әр айдағы нақты есептеу күнін көрсеткендегі ағымдағы күнтізбелік жылғы инвестициялық кіріс сомасы;
5) жеке зейнетақы шотына нақты түсу күнін көрсете отырып, өткен жылы басқа жинақтаушы зейнетақы қорларынан келіп түскен жинақталған зейнетақы қаражатының аударымдарының сомасы;
6) қордың ағымдағы жылғы өндіртіп алған комиссиялық сыйақы сомасы;
7) Заңға сәйкес жөнелтуші қордың ағымдағы жылғы және осының алдындағы жылғы жинақталған зейнетақы қаражатының қалпына келтірген сомасы;
8) нақты төлемдер мен ұсталған табыс салығының сомасы көрсетілген ағымдағы жылғы жүзеге асырылған зейнетақы төлемдерінің сомасы;
9) келіп түскен зейнетақы жарналары және инвестициялық кіріс көрсетілген, аударым жасалған жинақталған зейнетақы қаражатының нақты сомасы;
10) келіп түскен зейнетақы жарналары және инвестициялық кіріс көрсетілген, жеке зейнетақы шотындағы жинақталған зейнетақы қаражатының қалдық сомасы.
13. Қабылдаушы қор не сақтандыру ұйымы жинақталған зейнетақы қаражатының түскендігі туралы жазбаша немесе тараптардың шартпен келісуі арқылы белгіленген өзге тәсілмен салымшының (алушының) оның жеке зейнетақы шотына немесе сақтандыру ұйымының шотына аударылған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
3-тарау. Қорытынды ережелер
14. Осы Ереже реттемейтін мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес шешуге жатқызылады.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларындағы жинақталған
зейнетақы қаражаттарын
аударым жасау туралы
Ережеге 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28. N 155 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Кімге:_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(жөнелтуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы жинақталған зейнетақы
қаражаттарын аударым жасау туралы салымшының (алушының )
Өтініші
Мен, салымшы (алушы):
Фамилиясы _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Аты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Әкесінің аты (бар болса)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Туған күні: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Құжат түрі: (тиісті ұяда көрсетіңіз)
_ Жеке куәлік  _ Төлқұжат
_ Азаматтығы жоқ тұлғаның жеке куәлігі
Нөмір_ _ _ _ _ _ _     Берілді _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кім берді)
Мыналар есебінен (керектісінің астын сызу) қалыптасқан менің
жинақталған зейнетақы қаражатымды аударым жасауды сұраймын:
міндетті зейнетақы жарналарын соңынан қабылдаушы қорға аударым
жасау үшін - Орталыққа;
Ерікті, ерікті кәсіби зейнетақы жарналарын -
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қабылдаушы қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Мен осы өтінішке қол қойылған сәттен бастап:

1) даты выдачи выписки и вида переведенных пенсионных накоплений (сформированные за счет обязательных, добровольных или добровольных профессиональных пенсионных взносов);
2) остатка суммы пенсионных накоплений на начало текущего календарного года с указанием сумм пенсионных взносов и начисленного инвестиционного дохода;
3) поступивших сумм пенсионных взносов за текущий календарный год с указанием дат фактического поступления;
4) суммы инвестиционного дохода за текущий календарный год с указанием фактического начисления за каждый месяц;
5) сумм переводов пенсионных накоплений, поступивших из других накопительных пенсионных фондов на индивидуальный пенсионный счет, за текущий год с указанием дат их фактического поступления;
6) суммы комиссионных вознаграждений, взысканных фондом в текущем году;
7) восстановленных фондом-отправителем в соответствии с Законом сумм пенсионных накоплений за текущий и предыдущие годы с указанием дат их фактического начисления;
8) суммы пенсионных выплат, осуществленных в текущем году, с указанием дат фактических выплат и сумм удержанного подоходного налога;
9) фактической суммы переведенных пенсионных накоплений с указанием сумм пенсионных взносов и инвестиционного дохода;
10) остатка суммы пенсионных накоплений на индивидуальном пенсионном счете (в случае перевода пенсионных накоплений в страховую организацию) с указанием поступивших сумм пенсионных взносов и инвестиционного дохода.
13. Фонд-получатель либо страховая организация письменно или иным способом, определенным соглашением сторон договора, уведомляет вкладчика (получателя) о поступлении пенсионных накоплений в течение семи рабочих дней со дня их зачисления на индивидуальный пенсионный счет или на счет страховой организации.
Глава 3. Заключительные положения
14. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 155 (порядок введения в действие см. п.2 )
Кому: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(полное или сокращенное наименование фонда-отправителя)
Заявление
вкладчика (получателя) о переводе пенсионных накоплений
из накопительного пенсионного фонда в накопительный
пенсионный фонд
Я, вкладчик (получатель):
Фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Имя _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Отчество (при наличии)  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Дата рождения: _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Вид документа: (укажите в соответствующей ячейке)
_ Удостоверение личности         _ Паспорт
_ Удостоверение лица без гражданства
Номер _ _ _ _ _ _ _ _ _         Выдан _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдан)
Прошу перевести в полном объеме на момент перевода мои пенсионные
накопления, сформированные за счет (нужное подчеркнуть):
обязательных пенсионных взносов - в Центр для последующего
перевода в фонд-получатель;
добровольных, добровольных профессиональных пенсионных
взносов - в _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(полное или сокращенное наименование фонда-получателя)
Я на момент подписания настоящего заявления:

1) уәкілетті орган бекіткен қолданыстағы Жинақтаушы зейнетақы
қорларындағы жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасау
туралы Ережесімен таныстым;
2) Менің _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(жөнелтуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
жасалған 2006 жылғы ________ "__" »N____ зейнетақымен қамсыздандыру
жөніндегі шартымның жинақталған зейнетақы қаражатын аударым жасау
сәтіндегі қолданылуы менің өтінішімді жөнелтуші қор алған күннен
бастап отыз жұмыс күні аяқталған соң аударым жасалған жинақталған
зейнетақы қаражаты қайтарылмаған жағдайда тоқтатылатындығы және
осыған байланысты менің жеке зейнетақы шотым жабылатындығы туралы
хабардармын.
Салымшының (алушының) қолы: _______________________________________
Өтініш жасалған күн: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Өтінішті жөнелтуші қор қабылдады _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Өтінішті қабылдаған адамның фамилиясы, аты-жөні және қызметі:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Жөнелтуші қорда тіркелді: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Кіріс нөмірі _ _ _ _ _ _ _ _
Ескерту:
1. Өтініш баспа әріптермен таратылып жазылады.
2. Барлық бос жолдар толтырылуы міндетті.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларындағы жинақталған
зейнетақы қаражаттарын
аударым жасау туралы
Ережеге 2-қосымша
Ескерту: 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28. N 155 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Кімге:_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(жөнелтуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы жинақталған
зейнетақы қаражаттарын сақтандыру ұйымына аударым
жасау туралы салымшының (алушының)
Өтініші
Мен, салымшы (алушы):
Фамилиясы _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Аты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Әкесінің аты (бар болса)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Туған күні: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Құжат түрі: (тиісті ұяда көрсетіңіз)
_ Жеке куәлік _ Төлқұжат
_ Азаматтығы жоқ тұлғаның жеке куәлігі
Нөмір _ _ _ _ _ _ _ _     Берілді _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кім берді)
Міндетті зейнетақы жарналары (ерікті, ерікті кәсіби) есебінен
(керектісінің астын сызу) қалыптасқан менің жинақталған зейнетақы
қаражатымды аударым жасауды сұраймын:
Міндетті зейнетақы жарналарын соңынан қабылдаушы қорға аударым
жасау үшін - Орталыққа;
Ерікті, ерікті кәсіби зейнетақы жарналарын -
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(сақтандыру ұйымының толық немесе қысқартылған атауы)
Мен осы өтінішке қол қойылған сәттен бастап:

1) ознакомлен с действующими Правилами перевода пенсионных
накоплений из накопительных пенсионных фондов, утвержденными
уполномоченным органом;
2) информирован о том, в что действие моего договора о пенсионном
обеспечении N _______ от _______, заключенного с
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(полное или сокращенное наименование фонда-отправителя)
прекращается при условии отсутствия возврата переведенных
пенсионных накоплений по истечении тридцати рабочих дней со дня
получения фондом-отправителем моего заявления о переводе
пенсионных накоплений, в связи с чем будет закрыт мой
индивидуальный пенсионный счет.
Подпись вкладчика (получателя): _________________________________
Дата составления заявления: _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято фондом-отправителем _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Зарегистрировано в фонде-отправителе: _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер  _ _ _ _ _ _ _ _
Примечание:
1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательны для заполнения.
Приложение 2
к Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 155 (порядок введения в действие см. п.2 )
Кому: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(полное или сокращенное наименование фонда-отправителя)
Заявление
вкладчика (получателя) о переводе пенсионных накоплений
из накопительного пенсионного фонда в страховую организацию
Я, вкладчик (получатель):
Фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Имя _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Отчество (при наличии)  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Дата рождения:  _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Вид документа: (укажите в соответствующей ячейке)
_ Удостоверение личности         _ Паспорт
_ Удостоверение лица без гражданства
Номер _ _ _ _ _ _ _ _ _         Выдан _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдан)
Прошу перевести мои пенсионные накопления, сформированные за счет
обязательных (добровольных, добровольных профессиональных)
пенсионных взносов (нужное подчеркнуть) в сумме:
_________________________________________________________________
(сумма переводимых пенсионных накоплений прописью),
в _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(полное или сокращенное наименование страховой организации)
Я на момент подписания настоящего заявления:

1) уәкілетті орган бекіткен қолданыстағы Жинақтаушы зейнетақы
қорларындағы жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасау
туралы Ережесімен таныстым;
2) Менің_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(жөнелтуші қордың толық атауы)
жасалған 2006 жылғы _______"__" N____ зейнетақымен қамсыздандыру
жөніндегі жөнелтуші қормен жасалған шартымның жинақталған зейнетақы
қаражатын аударым жасау сәтіндегі қолданылуы менің өтінішімді
сақтандыру ұйымы алған күннен бастап отыз жұмыс күні аяқталған соң
аударым жасалған жинақталған зейнетақы қаражаты қайтарылмаған
жағдайда тоқтатылатындығы және осыған байланысты менің жеке
зейнетақы шотым жабылатындығы туралы хабардармын.
Салымшының (алушының) қолы:________________________________________
Өтініш жасалған күн: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Өтінішті жөнелтуші қор қабылдады _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Өтінішті қабылдаған адамның фамилиясы, инициалы және қызметі:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Жөнелтуші қорда тіркелді: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Кіріс нөмірі _ _ _ _ _ _ _ _
Ескерту:
1. Өтініш баспа әріптермен таратылып жазылады.
2. Барлық бос жолдар толтырылуы міндетті.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларындағы жинақталған
зейнетақы қаражаттарын
аударым жасау туралы
Ережеге 3-қосымша
Ескерту: 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28. N 155 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Кімге: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(жөнелтуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын
бір жинақтаушы зейнетақы қорынан екінші жинақтаушы
зейнетақы қорына аударым жасауға сенім білдірген адамның
Өтініші
Мен, сенім білдіруші:
Фамилиясы _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Аты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Әкесінің аты (бар болса)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Туған күні: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Құжат түрі: (тиісті ұяда көрсетіңіз)
_ Жеке куәлік _ Төлқұжат
_ Азаматтығы жоқ тұлғаның жеке куәлігі
Нөмір _ _ _ _ _ _ _ _     Берілді _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кім берді)
Сенімхат негізінде іс-қимыл жасай отырып: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
бастап тізілім N _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Салымшының (алушының) мүддесі үшін
Фамилиясы _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Аты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Әкесінің аты (бар болса)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Туған күні: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Құжат түрі: (тиісті ұяда көрсетіңіз)
_ Жеке куәлік _ Төлқұжат
_ Азаматтығы жоқ тұлғаның жеке куәлігі
Нөмір _ _ _ _ _ _ _      Берілді _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кім берді)
Мыналар есебінен (керектісінің астын сызу) қалыптасқан менің
жинақталған зейнетақы қаражатымды аударым жасауды сұраймын:
міндетті зейнетақы жарналарын соңынан қабылдаушы қорға аударым
жасау үшін - Орталыққа;
Ерікті, ерікті кәсіби зейнетақы жарналарын -
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қабылдаушы қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Мен, салымшының (алушының) сенім білдірген адамы осы өтінішке қол
қойылған сәттен бастап:

1) ознакомлен с действующими Правилами перевода пенсионных
накоплений из накопительных пенсионных фондов, утвержденными
уполномоченным органом;
2) информирован о том, в что в случае перевода пенсионных
накоплений в полном объеме на момент перевода действие моего
договора о пенсионном обеспечении N _______ от _________,
заключенного с фондом-отправителем прекращается при условии
отсутствия денег на индивидуальном пенсионном счете в течение
двенадцати календарных месяцев после перевода пенсионных
накоплений в страховую организацию, в связи с чем будет закрыт
мой индивидуальный пенсионный счет.
Подпись вкладчика (получателя): _________________________________
Дата составления заявления: _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято фондом-отправителем _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Зарегистрировано в фонде-отправителе: _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер  _ _ _ _ _ _ _ _
Примечание:
1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательны для заполнения.
Приложение 3
к Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 155 (порядок введения в действие см. п.2 )
Кому: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(полное или сокращенное наименование фонда-отправителя)
Заявление
поверенного о переводе пенсионных накоплений вкладчика
(получателя) из накопительного пенсионного фонда в
накопительный пенсионный фонд
Я, поверенный:
Фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Имя _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Отчество (при наличии)  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Дата рождения:  _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Вид документа: (укажите в соответствующей ячейке)
_ Удостоверение личности         _ Паспорт
Номер _ _ _ _ _ _ _ _ _         Выдан _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдан)
Действующий на основании доверенности:
реестровый N _ _ _ _ от _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами, день, месяц, год)
в интересах вкладчика (получателя):
Фамилия _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Имя _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Отчество (при наличии)  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Дата рождения:  _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Вид документа: (укажите х в соответствующей ячейке)
_ Удостоверение личности         _ Паспорт
_ Удостоверение лица без гражданства
Номер _ _ _ _ _ _ _ _ _         Выдан _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(кем выдан)
Прошу перевести в полном объеме на момент перевода пенсионные
накопления вкладчика (получателя), сформированные за счет
(нужное подчеркнуть):
обязательных пенсионных взносов - в Центр для последующего
перевода в фонд-получатель;
добровольных, добровольных профессиональных пенсионных
взносов -
в _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(полное или сокращенное наименование фонда-получателя)
Я, поверенный вкладчика (получателя) на момент подписания
настоящего заявления:

1) уәкілетті орган бекіткен қолданыстағы Жинақтаушы зейнетақы
қорларындағы жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасау
туралы Ережесімен таныстым;
2)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(жөнелтуші қордың толық атауы)
жасалған 2006 жылғы _____"__" N____ зейнетақымен қамсыздандыру
жөніндегі салымшымен (алушымен) жасалған шарттың қолданылуы
жинақталған зейнетақы қаражатын сақтандыру ұйымына аударғаннан
кейін он екі күнтізбелік ай ішінде жеке зейнетақы шотында ақша
болмаған жағдайда жеке зейнетақы шотының жабылатындығы туралы
хабардармын.
Сенім білдірілген адамның қолы:____________________________________
Өтініш жасалған күн: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Өтінішті жөнелтуші қор қабылдады _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Өтінішті қабылдаған адамның фамилиясы, инициалы, аты-жөні және қызметі:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Жөнелтуші қорда тіркелді: _ _ _ _ _ _ _ _
(күні, айы, жылы санмен)
Кіріс нөмірі _ _ _ _ _ _
Ескерту:
1. Өтініш баспа әріптермен таратылып жазылады.
2. Барлық бос жолдар толтырылуы міндетті.

1) ознакомлен с действующими Правилами перевода пенсионных
накоплений из накопительных пенсионных фондов, утвержденными
уполномоченным органом;
2) информирован о том, что в случае перевода пенсионных
накоплений в полном объеме на момент перевода действие договора
вкладчика (получателя) о пенсионном обеспечении N __________
от __________, заключенного с фондом-отправителем прекращается
при условии отсутствия денег на индивидуальном пенсионном счете в
течение двенадцати календарных месяцев после перевода пенсионных
накоплений в страховую организацию, в связи с чем будет закрыт
его индивидуальный пенсионный счет.
Подпись поверенного: ____________________________________________
Дата составления заявления: _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято фондом-отправителем _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Зарегистрировано в фонде-отправителе: _ _  _ _  _ _ _ _
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _ _ _ _ _ _ _ _
Примечание:
1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательны для заполнения.