Өсімдік шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның өзінің бақылау функцияларын жүзеге асыруы үшін қажетті сақтанушы, сақтандырушы және агенттің беретін ақпараты мен құжатының нысандары және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 10 қарашадағы N 680 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 2 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4471 болып енгізілді.
Өсімдік шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның өзінің бақылау функцияларын жүзеге асыруын қамтамасыз ету мақсатында 2004 жылғы 10 наурыздағы "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5 бабының 2 тармағының 9 тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Берілетін ақпарат пен құжаттың мынадай нысандары бекітілсін:
1) сақтанушы үшін осы бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес;
2) сақтандырушы және өзара сақтандыру қоғамы үшін осы бұйрықтың 2, 5, 6 қосымшаларына сәйкес;
3) агент үшін осы бұйрықтың 3, 4, 5, 6 қосымшаларына сәйкес.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.19 N 192 Бұйрығымен.
2. Ақпарат пен құжатты:
1) сақтанушының - осы бұйрықтың 1 қосымшасы бойынша, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аудандық аумақтық инспекциясы мен аудандық (облыстық дәрежедегі қалалық) әкімдік атына сақтандырушымен немесе өзара сақтандыру қоғамымен міндетті сақтандыру келісім-шартын жасасқаннан кейін бір айдың ішінде;
2) сақтандырушының және өзара сақтандыру қоғамының - осы бұйрықтың 2, 5, 6-қосымшалары бойынша агентке, 3, 5, 6-қосымшалары бойынша аудандық (облыстық дәрежедегі қалалық) әкімдікке апта сайын;
3) агентпен - жеті сайын Комитеттің облыстық аумақтық инспекцияларына осы бұйрыққа 3-қосымша бойынша, сол сияқты Комитетке және аудандық (облыстық дәрежедегі қалалық) әкімдіктерге 4, 5, 6-қосымшалар бойынша.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.03.19 N 192 Бұйрығымен.
3. Комитетіне осы бұйрықтың 4 тармағының 1) тармақшасын қоспағандағы 2 тармағының орындалуын бақылауды жүзеге асырсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.12.09 N 749 Бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіп кешенін стратегиялық жоспарлауы және инновациялық саясаты департаменті 5, 6-қосымшалар бойынша осы бұйрықтың 2-тармағының 3) тармақшасының орындалуына бақылау жасасын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.12.09 N 749, өзгерту енгізілді - 2010.03.19 N 192 Бұйрықтарымен.

Об утверждении формы и сроков представления страхователем, страховщиком и агентом информации и документа, необходимых для осуществления уполномоченным органом в области растениеводства своих контрольных функций
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 ноября 2006 года N 680. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2006 года N 4471. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 4-1/465
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.05.2015 № 4-1/465.
В соответствии с подпунктом 9) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" (далее - Закон), в целях обеспечения осуществления уполномоченным органом в области растениеводства своих контрольных функций, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие формы, представляемой информации и документа для:
1) страхователя, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) страховщика и общества взаимного страхования, согласно приложениям 256 к настоящему приказу;
3) агента, согласно приложениям 3456 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 19.03.2010 № 192 .
2. Установить, что информации и документ представляются:
1) страхователем - в течение одного месяца после заключения договора обязательного страхования со страховщиком или обществом взаимного страхования в адрес районной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Комитет) и районного (городского областного значения) акимата, по приложению 1 к настоящему приказу;
2) страховщиком и обществом взаимного страхования - еженедельно агенту по приложениям 256 и районному (городскому областного значения) акимату по приложениям 356 к настоящему приказу;
3) агентом - еженедельно областным территориальным инспекциям Комитета по приложению 3, а также еженедельно Комитету и районным (городским областного значения) акиматам, по приложениям 456 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.03.2010 № 192 .
3. Комитету осуществлять контроль за исполнением пункта 2, за исключением подпункта 1) пункта 4 настоящего приказа.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 09.12.2008 N 749 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
4. Департаменту стратегического планирования и инновационной политики агропромышленного комплекса Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан осуществлять контроль за исполнением подпункта 3) пункта 2 настоящего приказа по приложениям 56.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 09.12.2008 N 749 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 19.03.2010 № 192 .

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығының вице-министрі А.Қ. Евниевқа жүктелсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.12.09 N 749 Бұйрығымен.
6. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
Министрінің м.а
2006 жылғы 10 қарашадағы
N 680 бұйрығына 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.12.09 N 749, 2010.03.19 N 192 Бұйрықтарымен.
АӨК МИК аудандық
инспекциясының бастығы аз.
______________________________
______________________________
____________________ ауданының
(облыстық дәрежедегі қаласының)
әкімі аз.______________________
Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру
шартын жасасу туралы ақпарат
200__ жылғы "____" __________
р/с N
Дақылдар атауы
Барлық егілген алқап га
Барлық сақтандырылған алқап га
Сақтандыру компаниясының атауы
Шарт N
Жасасу күні
Басшы ______________________      ___________________________
(сақтанушының атауы)            (А.Т.Ә. қолтаңбасы)
___________________________
(жылы, айы, күні)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
Министрінің м.а
2006 жылғы 10 қарашадағы
N 680 бұйрығына 2 қосымша
Облыс, аудан, сақтанушылар қимасында күшіне енгізілген
өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шарттар туралы
АҚПАРАТ
(200_ жылғы ____ _______________ жағдай бойынша)
N
Облыс, аудан, сақтанушы атауы
шарт N
Шарттың жасалған күні, айы, жылы
Шарт бойынша сақт. сыйлықақының жалпы сомасы, тг.
Шарт бойынша жалпы сақт. сома тг.
барлығы сақтанд.алқап көлемі, га
1
2
3
4
5
6
7
1
Барлығы аудан бойынша
Барлығы облыс бойынша
кестенің жалғасы
Оның ішінде
дәнді дақылдар (га)
барлығы (га)
Оның ішінде
бидай
арпа
сұлы
қара құмық
тары
бұршақ
аңқа
қара бидай
күріш
астыққа арналған жүгері
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Оның ішінде
Майлы дақылдар (га)
қант қызылшасы (га)
мақта (га)
оның ішінде
Рапс
күнбағыс
Соя
мақсары
19
20
21
22
23
24
25
_______________________________      __________________
(басшының лауазымы)                   (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
Министрінің м.а
2006 жылғы 10 қарашадағы
N 680 бұйрығына 3 қосымша
Облыс, аудан, сақтанушылар қимасында күшіне енгізілген
өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шарттар туралы
АҚПАРАТ
N
Облыстың, ауданның, сақтандырушының атауы
шарттың N
шарт жасалған айы, күні
Сақтандырылған алқаптың көлемі, га
1
2
3
4
5
1
2
Барлығы аудан бойынша
Барлығы облыс бойынша
кестенің жалғасы
оның ішінде
дәнді дақылдар (га)
барлығы (га)
оның ішінде
бидай
арпа
сұлы
қара құмық
тары
бұршақ
аңқа
қара бидай
күріш
астыққа арналған жүгері
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
оның ішінде
Майлы дақылдар (га)
қан қызылшасы (га)
мақта (га)
барлығы (га)
оның ішінде
Рапс
күнбағыс
Соя
мақсары
17
18
19
20
21
22
23
_______________________________      __________________
(басшының лауазымы)                   (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
Министрінің м.а
2006 жылғы 10 қарашадағы
N 680 бұйрығына 4 қосымша
Жеке облыстарда өсімдік шаруашылығындағы міндетті
сақтандыру шарттарының күшіне енгендігі туралы
2006 жылғы "___" _____________ жағдайы бойынша
ақпарат
N п/п
Облыс атауы
Сақтандыруға жататын барлық егілген алқап (га)
Барлық сақтандырылған алқап  (га)
Сақтандырумен қамтылған (%)
Жасасқан шарттар саны
Сақтандырушылармен жасасқан шарттар бойынша сақтандыру сыйлығының сомасы (теңге)
Сақтандырушылармен жасасқан шарттар бойынша жалпы сақтандыру сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы
Басшының А.Т.Ә. _____________     Қолтаңбасы ________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
Министрінің м.а
2006 жылғы 10 қарашадағы
N 680 бұйрығына 5 қосымша

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан Евниева А.К.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 09.12.2008 N 749 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Министра
Приложение 1
к Приказу и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2006 года N 680
Начальнику_______________
районной инспекции КГИ в
АПК МСХ РК
г-ну __________________
Акиму  __________________
района (города областного значения)
г-ну ________________________
от _________________
"Информация о заключении договора обязательного страхования
в растениеводстве
от "___" _______ 200_года"
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 09.12.2008 N 749 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 19.03.2010 № 192 .
N
п/п
Наиме-
нованиекультур
Всегозасеянной
площади
- га
Всего
застра-
хованной
площади
- га
Наимено-
вание
страховой
компании или общества взаимного страхования
N дого-
вора
дата
заклю-
чения
Руководитель __________________________        ________________
(наименование страхователя)        (подпись, Ф.И.О.)
_________________
(число, месяц, год)
Приложение 2
к Приказу и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2006 года N 680
Информация
о вступивших в силу договорах обязательного страхования
в растениеводстве в разрезе областей, районов, страхователей
(по состоянию на ____ _____________ года)
N
Наимено-
вание
области,
района,
страхо-
вателя
N
дого-
вора
Дата
дого-
вора
Общая
страхо-
вая
премия
по дого-
вору,
тг.
Общая
страхо-
вая
сумма по
догово-
ру, тг.
Всего
застрахо-
ванной
площади,
га
1
2
3
4
5
6
7
1
Итого по району
Итого по области
продолжение таблицы
В том числе
Зерновые (га)
Все-
го
(га)
В том числе
Пше-
ница
Яч-
мень
Овес
Гре-
чиха
Про-
со
Го-
рох
Нут
Рожь
Рис
Кукуруза
на зерно
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Масличные (га)
Сахар-
ная
свекла
(га)
Хлопок
(га)
Всего (га)
В том числе
Рапс
Подсол-
нечник
Соя
Сафлор
19
20
21
22
23
24
25
________________________________       ______________
(Ф.И.О., должность руководителя)          (подпись)
Приложение 3
к Приказу и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2006 года N 680
Информация
о вступивших в силу договорах обязательного страхования
в растениеводстве в разрезе областей, районов, страхователей
(по состоянию на ____ _______________ года)
N
Наимено-
вание
области,
района,
страхо-
вателя
N
дого-
вора
Дата
дого-
вора
Всего
застра-
хованной
площади,
га
В том числе
Зерновые (га)
Всего (га)
В том
числе
Пше-
ница
Яч-
мень
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Итого по
району
Итого по
области
продолжение таблицы
В том числе
Зерновые (га)
В том числе
Овес
Гре-
чиха
Просо
Горох
Нут
Рожь
Рис
Куку-
руза
на
зерно
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
В том числе
Масличные (га)
Сахар-
ная
свекла
(га)
Хлопок
(га)
Всего
(га)
В том числе
Рапс
Подсол-
нечник
Соя
Сафлор
17
18
19
20
21
22
23
_______________________________      ______________
(Ф.И.О., должность руководителя)        (подпись)
Приложение 4
к Приказу и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2006 года N 680
Информация
о вступивших в силу договорах обязательного страхования
в растениеводстве в разрезе областей
по состоянию на "___" _____ 200_ год
N
п/
п
Наиме-
нова-
ние
облас-
тей
Всего
за-
сеяно
паш-
ни,
под-
лежа-
щих
стра-
хова-
нию
(га)
Всего
застрахо-
вано
площади
(га)
Охва-
чено
стра-
хова-
нием
(%)
Кол-во
заклю-
ченных
дого-
воров
(ед.)
Сумма
страховой
премий по
договорам
со
страхова-
телями
(тенге)
Общая
стра-
ховая
сумма
по
дого-
ворам
со
стра-
хова-
телями
(тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого
Ф.И.О., руководителя _________________      Подпись ______________
Приложение 5
к Приказу и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2006 года N 680
Информация по страховым случаям в разрезе областей,
районов и страхователей
по состоянию на ____________ 200 _ года