Қазақстан Республикасының 1979-1988 жылдары туылған азаматтарын 2006 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы
Алматы облысы Әкімдігінің 2006 жылғы 24 сәуірдегі N 106 қаулысы. Алматы облыстық әділет басқармасында 2006 жылғы 29 мамырда N 1962 тіркелген. Күші жойылды - Алматы облысы Әкімдігінің 2007 жылғы 7 ақпандағы N 22 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Әкімдігінің 2007 жылғы 7 ақпандағы N 22 қаулысымен
________________________
Қазақстан Республикасының "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 19 бабындағы 3 тармаққа сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 18 сәуірдегі "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2006 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" N 96 Жарлығын жүзеге асыру мақсатында облыс Әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті атқарушы органдар қорғаныс істері жөніндегі тиісті басқарма мен бөлімдер арқылы 2006 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтардың мерзімді әскери қызметке шақырылуын ұйымдастырып және қамтамасыз етсін.
2. Аудандық және қалалық шақыру комиссияларының қызметіне басшылық ету және бақылау жасау үшін облыстық шақыру комиссиясы қосымшаға сәйкес құрылсын.
3. Қаратал ауданының әкімі (Қ. Ө. Медеуов) Үштөбе қаласының облыстық жинау пунктіне, кезекті әскерге шақыру кезеңінде техникалық жұмысшыларды қажет мөлшерде бөлсін.
4. Облыстық денсаулық сақтау басқармасы (Б. Садықов):
1) облыстық, аудандық және қалалық медициналық комиссияларын білікті маман-дәрігерлермен және орта буын медициналық қызметшілермен қамтамасыз етсін;
2) инструкторлық-әдістемелік нұсқаулықтардың талаптарына сәйкес шақырылушыларды дер кезінде медициналық іріктеуден өткізуді қамтамасыз етсін;
3) шақырылушыларды адамдардың имунды тапшылық вирусы (АИТВ) инфекциясына ақысыз тексеруді, сондай-ақ тексерулердің басқа да түрлерін қамтамасыз етсін;
4) шақыру (жинау) пункттерін қажетті құралдармен, медициналық, шаруашылық мүлікпен және дәрі-дәрмекпен жабдықтасын;
5) тексеру мен емдеудің сапасына аудандар мен қалалардың бас дәрігерлері дербес жауапкершілікте болатынына назар аударсын;
6) шақырылушыларды тексеру үшін денсаулық сақтау ұйымдарында төсек-орынның қажетті санын бөлсін.
5. Ішкі саясат департаменті (Қ. Жәйшібекова) жастарды қазақстандық патриотизмге, Отан қорғау жөніндегі конституциялық борышын қалтқысыз орындауға тәрбиелеу жұмысын жандандырсын.

Об очередном призыве граждан Республики Казахстан 1979-1988 годов рождения на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2006 года
Постановление Акимата Алматинской области N 106 от 24 апреля 2006 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 мая 2006 года за N 1962. Утратило силу - постановлением акимата Алматинской области N 22 от 7 февраля 2007 года
В соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" и в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан N 96 от 18 апреля 2006 года "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2006 года", Акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Местным исполнительным органам через соответствующие управление, отделы по делам обороны организовать и обеспечить проведение призыва граждан на воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2006 года.
2. Для руководства и контроля деятельности, районных и городских призывных комиссий образовать областную призывную комиссию согласно приложения.
3. Акиму Каратальского района (Медеуов К.О.) на период призыва выделить необходимое количество технических работников в областной сборный пункт города Уштобе.
4. Областному управлению здравоохранения (Садыков Б.Н.):
1) укомплектовать областную, районные и городские медицинские комиссии квалифицированными врачами-специалистами и средним медицинским персоналом;
2) обеспечить своевременный медицинский отбор призывников в соответствии с требованиями инструктивно-методических указаний;
3) обеспечить бесплатное обследование призывников на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ) - инфекцию, другие виды обследования;
4) оборудовать призывные (сборные) пункты, необходимым инструментарием, медицинским, хозяйственным имуществом и медикаментами;
5) обратить внимание на персональную ответственность главных врачей районов и городов за качество обследования и лечения;
6) выделить необходимое количество койко-мест в организациях здравоохранения для обследования призывников.
5. Департаменту внутренней политики (Жайшибекова К.Ж.) активизировать работу по воспитанию у юношей казахстанского патриотизма, неукоснительного выполнения конституционного долга по защите Родины.

6. Облыстық спорт және дене тәрбиесі басқармасы (Т. Шарапиев) әскер жасындағы жастар арасында бұқаралық-спорт және әскери-патриоттық тәрбие беру жұмыстарын жандандырсын, кәсіпорындар мен орта білім беретін оқу орындарында жастардың дене тәрбиесі дайындығын бақылап, тексерулер ұйымдастырсын.
7. Облыстық қорғаныс істері жөніндегі департамент (Т. Мәукебаев) көктемгі шақыру бойынша осы қаулының орындалу барысы туралы, облыс Әкімін 2006 жылғы 20 шілдеге дейін және күзгі шақыру бойынша 2007 жылдың 20 қаңтарына дейін хабардар етсін.
8. Осы қаулы баспасөзде алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары В.А.Долженковқа жүктелсін.
Облыс әкімі                     С. Yмбетов
Облыс әкімдігінің
2006 жылғы 24 сәуірдегі
"Қазақстан Республикасының
1979-1988 жылдары туылған
азаматтарын 2006 жылдың
сәуір-маусымында және
қазан-желтоқсанында
кезекті мерзімді әскери
қызметке шақыру туралы"
N 106 қаулысына қосымша
Алматы облысы шақыру комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Комиссия төрағасы:
Мәукебаев Темір Рамазанұлы
- Алматы облысы қорғаныс істері жөніндегі департаментінің бастығы
Комиссия төрағасының орынбасары:
Салагаев Сергей Юрьевич
- Алматы облысы жұмылдыру дайындығы,азаматтық қорғаныс және авариялар мен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасының бастығы
Комиссия мүшелері:
Аюбаев Мейрам Ақатұлы
- Алматы облысы ішкі істер департаменті бастығының орынбасары
Ысқақов Бауыржан Азатұлы
Перкин Сергей Иванович
Теңізбаева Мейрамгүл Зауытбайқызы
- облыстық денсаулық сақтау басқармасы бастығының орынбасары
- Алматы облысы қорғаныс істері жөніндегі департаментінің облыстық бақылау медициналық комиссиясының төрағасы
- облыстық шақыру комиссиясының хатшысы
Облыс әкімі
аппаратының басшысы             Н.Сүлейменов

6. Областному управлению спорта и физической культуры (Чарапиев Т.Т.) активизировать спортивно - массовую работу и военно-патриотическое воспитание среди призывной молодежи, организовать контрольные проверки состояния физической подготовки юношей на предприятиях и в средних учебных заведениях.
7. Департаменту по делам обороны Алматинской области (Маукебаев Т.Р.) проинформировать Акима области о выполнении настоящего постановления по весеннему призыву до 20 июля 2006 года, по осеннему призыву до 20 января 2007 года.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
9. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима области Долженкова В.А.
Аким области                               С. Умбетов
Приложение
к постановлению
Акимата области "Об очередном
призыве граждан Республики
Казахстан 1979-1988 годов
рождения на срочную воинскую
службу в апреле-июне
и октябре-декабре 2006"
от "24" апреля 2006 года N 106
С О С Т А В
призывной комиссии Алматинской области
Председатель комиссии:
Маукебаев Темир Рамазанович
- начальник Департамента по делам обороны области
Заместитель председателя комиссии:
Салагаев Сергей Юрьевич
- начальник управления по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Алматинской области
Члены комиссии:
Аюбаев Мейрам Акатович
Искаков Бауыржан Азатович
Перкин Сергей Иванович
Тенизбаева Мейрамгуль
Зауытбаевна
- заместитель начальника Департамента внутренних дел Алматинской области
- заместитель начальника областного управления здравоохранения
- председатель областной контрольной медицинской комиссии при Департаменте по делам обороны Алматинской области
- секретарь областной призывной комиссии
Руководитель аппарата
акима области                              Н. Сулейменов