2006 жылы азаматтарды жедел әскери қызметке шақыруды өткізу туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі N 20/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2006 жылғы 20 қазанда N 1820 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2010 жылғы 04 мамырдағы N 13/16 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2010.05.04 N 13/16 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Заңдарына сәйкес азаматтарды жедел әскери қызметке жылсайын шақыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру үшін облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтарды жедел әскери қызметке шақыруды ұйымдастырсын.
2. Азаматтарды жедел әскери қызметке шақыруды басқаруды үйлестіру және бақылауды ұйымдастыру үшін облыстық шақыру комиссиясы қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
3. Қалалар мен аудандардың әкімдіктері:
1) қалалық және аудандық шақыру комиссияларын құрсын;
2) шақыру комиссияларының жұмысын қамтамасыз ету және әскери жедел қызметке шақырылуға жататын он сегіз жастан жиырма жеті жасқа дейінгі барлық азаматтардың шақыру пункттеріне ұйымдасқан түрде келулері жөніндегі қажетті іс-шараларды қабылдасын;
4. Қарағанды облысының денсаулық сақтау департаменті (Шайдаров М.З.) қалалық және аудандық медициналық шақыру комиссияларын дәрігер-мамандармен және орта медициналық құраммен толықтырсын, облыстық жиналу пунктінің базасында жедел әскери қызметке жөнелтілетін шақырылғандардың адам иммунитетінің тапшылығы вирусіне тексеру және бақылау флюорографиялық тексерісі жұмыстарын ұйымдастырсын.
5. Қарағанды облысының мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті (Хамитов Т.Н.) облыстық жиналу пункті бөлмелерінің санитарлық жағдайын бақылауды қамтамасыз етсін.
6. Қарағанды облысының ішкі істер департаментіне (Қожахметов Қ.О. - келісім бойынша):
1) қорғаныс істері жөніндегі департаменттің басқармалары және бөлімдерімен бірлесе отырып шақыру пункттерінде, жөнелту станцияларында, облыстық жиналу пунктінде тәртіпті қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
2) әскери міндетін орындаудан бас тартқан адамдарды іздестіруді және ұстауды жүзеге асыру;
3) әскери қызметке шақырудан бас тартқан адамдардың жеткізілуін қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының Қарағанды облыстық телекоммуникациялар дирекциясына (Аманов Б.Р. - келісім бойынша) облыстық жиналу пунктінде байланыс құралдарының үздіксіз жұмыс жасауын қамтамасыз ету ұсынылсын.

О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу 2006 года
Постановление акимата Карагандинской области от 29 сентября 2006 года N 20/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 октября 2006 года за N 1820. Утратило силу - постановлением акимата Карагандинской области от 04 мая 2010 года N 13/16
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Карагандинской области от 04.05.2010 N 13/16.
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе", "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" для организации мероприятий по ежегодному призыву граждан на срочную воинскую службу акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призыв граждан на срочную воинскую службу.
2. Создать областную призывную комиссию для координации руководства и контроля за организацией призыва граждан на срочную воинскую службу в составе согласно приложения.
3. Акиматам городов и районов:
1) создать городские и районные призывные комиссии;
2) принять необходимые меры по обеспечению работы призывных комиссий и организованной явки на призывные пункты всех граждан в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, подлежащих призыву на срочную воинскую службу.
4. Департаменту здравоохранения Карагандинской области (Шайдаров М.З.) укомплектовывать районные и городские медицинские призывные комиссии врачами-специалистами и средним медицинским персоналом, организовывать на базе областного сборного пункта исследование на вирус иммунодефицита человека и контрольное флюорографическое исследование призывников, отправляемых на срочную воинскую службу.
5. Департаменту государственного санитарно-эпидемиологического надзора Карагандинской области (Хамитов Т.Н.) обеспечить контроль санитарного состояния помещений областного сборного пункта.
6. Рекомендовать Департаменту внутренних дел Карагандинской области (Кожахметов К.О. - по согласованию):
1) организовать взаимодействие с отделами и управлениями департамента по делам обороны по обеспечению порядка на призывных пунктах, станциях отправки, областном сборном пункте;
2) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
3) обеспечить доставку лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу.
7. Рекомендовать Карагандинской областной дирекции телекоммуникации акционерного общества "Казахтелеком" (Аманов Б.Р. - по согласованию) обеспечить бесперебойную работу средств связи на областном сборном пункте.

8. Қарағанды облысының дене шынықтыру және спорт департаменті (Жарылғапов Н.Ғ.) қорғаныс істері жөніндегі Басқармалар және Бөлімдермен бірлесе отырып, шақыру кезеңінде әскери - патриоттық және тәрбиелік шараларды жүзеге асыру үшін шақырылғандардың әскери - спорттық жиындарын өткізсін, соғыс және еңбек, Қарулы Күштер ардагерлерімен, әскери қызметшілермен кездесулерді ұйымдастырсын.
9. Қарағанды облысының мәдениет департаменті (Омарбекова Р.К.) шақырылғандарды салтанатты түрде әскерге шығарып салу күндерінде көркемөнерпаздардың және шығармашылық ұжымдардың өнер көрсетуін ұйымдастырсын.
10. Қарағанды облысының жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру департаменті (Ибадилдин Ж.И.) облыстың тиісті мекемелері және ұйымдарымен келісім-шарттар жасасын, олардың орындалуы үшін бақылауды жүзеге асырсын.
11. Қарағанды облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті (Дарманқұлов М.И.) облыс әкіміне шақыру аяқталған соң 2006 жылғы шақыру қорытындылары туралы ақпаратты тапсырсын.
12. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.З. Қанаевқа жүктелсін.
13. Осы қаулы күшіне ресми жарияланған күннен бастап енеді.
Қарағанды облысының әкімі
Келісілді
Қарағанды облысының
қорғаныс істері жөніндегі
департаментінің бастығы
21 қыркүйек 2006 ж.
Келісілді
Қарағанды облысының Ішкі
стер департаментінің бастығы
14 қыркүйек 2006 ж.
Келісілді
"Қазақтелеком" акционерлік
қоғамының Қарағанды облыстық
телекоммуникациялар дирекциясының
бас директоры
15 қыркүйек 2006 ж.
Қарағанды облысы әкімдігінің
2006 жылғы 29 қыркүйектегі
N 20/02 қаулысына қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының құрамы
Дарманқұлов                    - Қорғаныс істері жөніндегі
Мұрат Ильтайұлы                  департаменттің бастығы -
комиссия төрағасы;
Ибадилдин                      - Қарағанды облысының жұмылдыру
Жұмамәди Ибаділдұлы              дайындығы, азаматтық қорғаныс,
авариялар мен дүлей апаттардың
алдын алуды және жоюды
ұйымдастыру департаментінің
директоры - комиссия
төрағасының орынбасары;
Шинкорук                       - комиссия хатшысы
Галина Васильевна
Комиссия мүшелері
Әуезов                         - Қорғаныс істері жөніндегі
Әміржан Таңатарұлы               департаменттің шақыру
басқармасы бастығының
орынбасары - медициналық
комиссия төрағасы -
дәрігер (келісім бойынша);
Лепеха                         - Ішкі істер департаменті
Игорь Викторович                 бастығының орынбасары
(келісім бойынша).

8. Департаменту физической культуры и спорта Карагандинской области (Жарылгапов Н.Г.) совместно с Управлениями и Отделами по делам обороны для осуществления военно - патриотических и воспитательных мероприятий в период призыва провести военно - спортивные сборы призывников, организовать встречи с ветеранами войны, труда и Вооруженных Сил, военнослужащими.
9. Департаменту культуры Карагандинской области (Омарбекова Р.К.) в дни торжественных проводов призывников организовать выступление художественной самодеятельности и творческих коллективов.
10. Департаменту по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Карагандинской области (Ибадилдин Ж.И.) заключать договора с соответствующими организациями и учреждениями области, осуществлять контроль за их выполнением.
11. Департаменту по делам обороны Карагандинской области (Дарманкулов М.И.) предоставить акиму области информацию об итогах призыва 2006 года по его окончанию.
12. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Канаева С.З.
13. Настоящее постановление вводится со дня официального опубликования.
Аким Карагандинской области                Н. Нигматулин
Согласовано
Начальник Департамента
по делам обороны
Карагандинской области
М.И. Дарманкулов
21 cентября 2006 г.
Согласовано
Начальник Департамента
внутренних дел
Карагандинской области
К.О. Кожахметов
14 сентября 2006 г.
Согласовано
Генеральный директор
Карагандинской областной
дирекции телекоммуникаций
акционерного общества "Казактелеком"
Б.Р. Аманов
15 сентября 2006 г.
Приложение
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 29 сентября 2006 года N 20/02
Состав
областной призывной комиссии
Дарманкулов                    - начальник Департамента
Мурат Ильтаевич                  по делам обороны -
председатель комиссии;
Ибадилдин                      - директор Департамента по
Жумамади                         мобилизационной подготовке,
Ибадилдинович                    гражданской обороне,
организации предупреждения
и ликвидации аварий и
стихийных бедствий -
заместитель председателя
комиссии;
Шинкорук                       - секретарь комиссии.
Галина Васильевна
Члены комиссии
Ауезов                         - заместитель начальника
Амиржан Танатарович              Управления призыва
Департамента по делам обороны
- председатель медицинской
комиссии - врач
(по согласованию);
Лепеха                         - заместитель начальника
Игорь Владимирович               Департамента внутренних дел
(по согласованию).