Қарағанды қаласының 2007 жылға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының III шақырылған XLII сессиясының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 5 шешімі. Қарағанды қаласы әділет басқармасында 2006 жылғы 15 желтоқсанда N 8-1-46 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011 жылғы 12 мамырдағы N 2-9/224 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011.05.12 N 2-9/224 хатымен).
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2007 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 18 905 649 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 11 740 051 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 50 350 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 571 915 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 5 543 333 мың теңге;
2) шығындар - 19 040 970 мың теңге;
3) операциялық сальдо - -135 321 мың теңге;
4) қаржы активтері операциялары бойынша сальдо - 735 119 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 754 230 мың теңге;
қаржылық активтерді сатудан түскен түсім - 19 111 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 870 440 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 870 440 мың теңге; <*>
Ескерту. 1 тармақ өзгерді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
2. Бюджет кодексінің 49 бабының 1 тармағына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихатының ХХVІ сессиясының "Қарағанды облысының 2007 жылға арналған бюджеті туралы" 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 364 шешімімен Қарағанды қаласының бюджетіне аударымдар нормативтері келесі мөлшерлерде бекітілді:
жеке табыс салығы бойынша - 81 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 30 пайыз. <*>
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
3. Қала бюджетінің кірістері құрамында облыстық бюджеттен 5 543 333 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын, оның ішінде:
мемлекеттiк қызметшiлердiң, мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттік қызметшi болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерiнiң жалақы төлеуге 645 932 мың теңге;

О бюджете города Караганды на 2007 год
Решение XLII сессии III созыва Карагандинского городского Маслихата от 15 декабря 2006 года N 5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 15 декабря 2006 года за N 8-1-46. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 12 мая 2011 года N 2-9/224)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 12.05.2011 N 2-9/224).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2007 год согласно приложению 1 к настоящему решению в следующих объемах:
1) доходы - 18 905 649 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 740 051 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 50 350 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1 571 915 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5 543 333 тысячи тенге;
2) затраты - 19 040 970 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - -135 321 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 735 119 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 754 230 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов - 19 111 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 870 440 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 870 440 тысяч тенге;<*>
Сноска. В пункт 1 - внесены изменения решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3, решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10, решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
2. Согласно пункту 1 статьи 49 Бюджетного кодекса решением ХХVI сессии Карагандинского областного маслихата от 13 декабря 2006 года N 364 "Об областном бюджете на 2007 год" утверждены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу - 81 процентов;
по социальному налогу - 30 процентов. <*>
Сноска. В пункт 2 - внесены изменения решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
3. Учесть, что в составе доходов бюджета города предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 5 543 333 тысяч тенге, в том числе:
645 932 тысячи тенге на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий;

Қарағанды облысының 2005-2007 жылдарға арналған білім беру ұйымдарын күрделі жөндеу және материалдық - техникалық базасын нығайту аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 53 943 мың теңге, оның ішінде мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға және күрделі жөндеу жүргізуге - 31 727 мың теңге, жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 22 216 мың теңге;
Қарағанды облысының 2006-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 200 143 мың теңге;
Қарағанды облысының 2007-2009 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 276 000 мың теңге;
Қарағанды облысының 2006-2008 жылдарға арналған мүгедектерді оңалту аймақтық бағдарламасын іске асыруға үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге - 2 412 мың теңге;
"Қарағанды облысының 2006-2012 жылдарға арналған автомобиль жолдарын дамыту", 2007-2009 жылдарға арналған жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге, абаттандыруға, көгалдандыруға, жарық беруге және тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын дамыту, "Менің аулам" аймақтық бағдарламаларын іске асыруға - 2 186 846 мың теңге;
шағын кәсіпкерлікті қолдауды қамтамасыз етуге "2007-2009 жылдарға арналған Қарағанды облысының шағын кәсіпкерлікті қолдау және дамыту бағдарламасы" аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 8 360 мың теңге;
"Қарағанды облысының 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысын дамыту" аймақтық бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға - 1 095 750 мың теңге;
<*> 10 абзац алып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен.
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға - 630 000 мың теңге;
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 14 314 мың теңге;
жалпы орта білім беретiн мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру - 42 300 мың теңге;
жалпы орта білім беретiн мемлекеттік мекемелердің бірүлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 71 688 мың теңге;
жалпы орта білiм беретiн мемлекеттік мекемелердi Интернетке қосуға және трафигіне ақы төлеуге - 3 487 мың теңге;
жалпы орта білiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге - 19 204 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді үйрену бойынша оқу, анықтамалық және электрондық әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге - 3 259 мың теңге;

53 943 тысячи тенге на реализацию региональной программы капитального ремонта и укрепления материально - технической базы организаций образования Карагандинской области на 2005-2007 годы, в том числе на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы государственных организаций образования - 31 727 тысяч тенге, создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования - 22 216 тысяч тенге;
200 143 тысячи тенге на реализацию региональной программы развития образования Карагандинской области на 2006-2010 годы;
276 000 тысяч тенге на реализацию региональной программы развития сферы культуры Карагандинской области на 2007-2009 годы;
2 412 тысячи тенге на реализацию региональной программы реабилитации инвалидов Карагандинской области на 2006-2008 годы на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
2 186 846 тысячи тенге на реализацию региональных программ развития автомобильных дорог Карагандинской области на 2006-2012 годы, обеспечения безопасности дорожного движения на 2007-2009 годы, на благоустройство, озеленение, освещение и на реализацию программ развития жилищно-коммунального хозяйства, "Мой двор";
8 360 тысячи тенге на реализацию региональной программы "Программа поддержки и развития малого предпринимательства Карагандинской области на 2007-2009 годы" на обеспечение поддержки малого предпринимательства;
1 095 750 тысяч тенге на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с региональной программой "Развитие жилищного строительства по Карагандинской области на 2005-2007 годы";
<*> абзац 10 исключен - решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10.
630 000 тысяч тенге на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц;
14 314 тысячи тенге на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
42 300 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
71 688 тысяч тенге на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
3 487 тысяч тенге на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
19 204 тысячи тенге на приобретение и доставку учебников и учебно - методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
3 259 тысяч тенге на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования;

жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 11 097 мың теңге;
балалардың тамақтану, өмір сүру және тест пункттеріне жеткізілуін ұйымдастыруға - 296 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын білім беру объектiлерiн ұстауға - 39 036 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттік төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге - 309 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне - 24 164 мың теңге;
"2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аймақтық бағдарламасына сәйкес сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға - 100 000 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларға берілетін - 3 720 мың теңге;
"Қарағанды облысының 2005-2007 жылдардағы жастары" бағдарламасын іске асыруға, жалпы спортты дамытуға 21 600 мың теңге;
бюджетке түскен түсімдердің шығындарын төлеу 19 409 мың тең;
білім саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізу 70 064 мың теңге. <*>
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгерді және толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
3-1. 2007 жылға арналған қала бюджетінің кірістері құрамында Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға 616 118 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны есепке алынсын. <*>
Ескерту. 3-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен.
4. 2 қосымшаға сәйкес, бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға және қалыптастыруға немесе заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға жіберілген бюджеттік бағдарламаларды бөлінуімен бірге 2007 жылға арналған қала дамуының бюджеттік бағдарламалары бекітілсін. <*>
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
5. Қазыбек би атындағы ауданның және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11 097 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
296 тысяч тенге на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
39 036 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
309 тысяч тенге на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
24 164 тысячи тенге на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
100 000 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения, в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002-2010 годы";
3 720 тысяч тенге на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
21 600 тысяч тенге на реализацию программы "Молодежь Карагандинской области - 2005-2007 годы" на развитие массового спорта;
19 409 тысяч тенге на возмещение потерь поступлений в бюджет;
70 064 тысяч тенге на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования.<*>
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, изменен и дополнен -  решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3, решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10, решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
3-1. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2007 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 616 118 тысяч тенге на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы. <*>
Сноска. Дополнен пунктом 3-1 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесены изменения -   решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития города на 2007 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2. <*>
Сноска. Пункт 4 - в новой редакции решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
5. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района, согласно приложению 3.

6. Қала бюджетінің шығындары құрамында мемлекеттiк қызметшiлердiң, мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттік қызметшi болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерiнiң жалақы төлеуге 645 932 мың теңге сомада облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгендігі 4 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
6-1. Қала бюджетінің шығындары құрамында Қарағанды облысының 2005-2007 жылдарға арналған білім беру ұйымдарын күрделі жөндеу және материалдық-техникалық базасын нығайту аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 53 943 мың теңге, оның ішінде мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға және күрделі жөндеу жүргізуге - 31 727 мың теңге, жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 22 216 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-2. Қалалық бюджет шығындарының құрамында Қарағанды облысының 2006-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 200 143 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-2 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен.
6-3. Қала бюджетінің шығындары құрамында Қарағанды облысының мәдениет саласын дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 276 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-3 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-4. Қала бюджетінің шығындары құрамында Қарағанды облысының 2006-2008 жылдарға арналған мүгедектерді оңалту аймақтық бағдарламасын іске асыруға үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге - 2 412 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-4 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-5. Қала бюджетінің шығындары құрамында Қарағанды облысының 2006-2012 жылдарға арналған автомобиль жолдарын дамыту, 2007-2009 жылдарға арналған жол қауіпсіздігін қамтамасыз етуге, абаттандыруға, көгаландыруға, жарық беруге және тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын дамыту, "Менің аулам" аймақтық бағдарламаларын іске асыруға 2 186 846 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>

6. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 645 932 тысячи тенге на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими и работникам казенных предприятий, согласно приложению 4.
6-1. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию региональной программы капитального ремонта и укрепления материально-технической базы организаций образования Карагандинской области на 2005-2007 годы в сумме 53 943 тысячи тенге, в том числе на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы государственных организаций образования - 31 727 тысяч тенге, создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования - 22 216 тысяч тенге;<*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-1 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-2. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на региональную программу развития образования Карагандинской области на 2006-2010 годы в сумме 200 143 тысячи тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-2 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесено изменение -   решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10.
6-3. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию региональной программы развития сферы культуры Карагандинской области в сумме 276 000 тысячи тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-3 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-4. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию региональной программы реабилитации инвалидов Карагандинской области на 2006-2008 годы на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому в сумме 2 412 тысячи тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-4 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-5. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию региональных программ развития автомобильных дорог Карагандинской области на 2006-2012 годы, обеспечения безопасности дорожного движения на 2007-2009 годы, на благоустройство, озеленение, освещение и на реализацию программ развития жилищно-коммунального хозяйства, "Мой двор" - 2 186 846 тысячи тенге; <*>

Ескерту. 6-5 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
6-6. Қала бюджетінің шығындары құрамында шағын кәсіпкерлікті қолдауды қамтамасыз етуге "2007-2009 жылдарға арналған Қарағанды облысының шағын кәсіпкерлікті қолдау және дамыту бағдарламасы" аймақтық бағдарламасын іске асыруға - 8 360 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-6 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
6-7. Қала бюджетінің шығындары құрамында "Қарағанды облысының 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысын дамыту" аймақтық бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға - 1 095 750 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-7 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен.
6-8. <*> алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен.
Ескерту. 6-8 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, 6-8 тармақ алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен.
6-9. Қала бюджетінің шығындары құрамында заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға - 630 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-9 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
6-10. Қала бюджетінің шығындары құрамында электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 14 314 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-10 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен.

Сноска. Дополнен пунктом 6-5 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесены изменения -   решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3, решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10, решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
6-6. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию региональной программы "Программа поддержки и развития малого предпринимательства Карагандинской области на 2007-2009 годы" на обеспечение поддержки малого предпринимательства в сумме 8 360 тысячи тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-6 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесены изменения -   решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
6-7. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 1 095 750 тысяч тенге на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с региональной программой "Развитие жилищного строительства по Карагандинской области на 2005-2007 годы";  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-7 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесено изменение -   решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10.
6-8. <*> исключен решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10.
Сноска. Дополнен пунктом 6-8 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, пункт 6-8 исключен -  решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10.
6-9. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые трансферты на развитие на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц в сумме 630 000 тысяч тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-9 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесено изменение -   решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10, решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
6-10. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 14 314 тысячи тенге на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-10 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесены изменения -   решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3.

6-11. Қала бюджетінің шығындары құрамында жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 42 300 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-11 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-12. Қала бюджетінің шығындары құрамында жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің бірүлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 71 688 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-12 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-13. Қала бюджетінің шығындары құрамында жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке қосуға және трафигіне ақы төлеуге - 3 487 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-13 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-14. Қала бюджетінің шығындары құрамында жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге - 19 204 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-14 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-15. Қала бюджетінің шығындары құрамында жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді үйрену бойынша оқу, анықтамалық және электрондық әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге - 3 259 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-15 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-16. Қала бюджетінің шығындары құрамында жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 11 097 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-16 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-17. Қала бюджетінің шығындары құрамында балалардың тамақтану, өмір сүру және тест пунктеріне жеткізілуін ұйымдастыруға - 296 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-17 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.

6-11. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования в сумме 42 300 тысяч тенге;  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-11 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-12. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования в сумме 71 688 тысячи тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-12 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-13. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования в сумме 3 487 тысячи тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-13 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-14. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования в сумме 19 204 тысячи тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-14 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-15. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования в сумме 3 259 тысяч тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-15 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-16. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования в сумме 11 097 тысяч тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-16 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-17. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования в сумме 296 тысяч тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-17 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.

6-18. Қала бюджетінің шығындары құрамында жаңадан іске қосылған білім беру объектілерін ұстауға - 39 036 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-18 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-19. Қала бюджетінің шығындары құрамында қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифінің көтерілуін өтеуге - 309 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-19 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен.
6-20. Қала бюджетінің шығындары құрамында мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне - 24 164 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны 4-1 қосымшаға сәйкес есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-20 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен.
6-21. Қала бюджетінің шығындары құрамында "2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аймақтық бағдарламасына сәйкес сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға - 100 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-21 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-22. Қала бюджетінің шығындары құрамында мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларға берілетін - 3 720 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны 4-2 қосымшаға сәйкес есепке алынсын; <*>
Ескерту. 6-22 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен.
6-23. 2007 жылға арналған қала бюджетінің кірістері құрамында Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға 616 118 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны есепке алынсын. <*>
Ескерту. 6-23 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 10 қаңтардағы N 3 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен.

6-18. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 39 036 тысяч тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-18 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-19. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций в сумме 309 тысяч тенге; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-19 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесено изменение -   решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10.
6-20. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида в сумме 24 164 тысяча тенге, согласно приложению 4-1; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-20 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесено изменение -   решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10.
6-21. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 100 000 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения, в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002-2010 годы"; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-21 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-22. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления - 3 720 тысяч тенге, согласно приложению 4-2; <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-22 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3.
6-23. Учесть, что в составе расходов бюджета города на 2007 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 616 118 тысяч тенге на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы. <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-23 - решением Карагандинского городского маслихата от 10 января 2007 года N 3, внесены изменения -   решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3.

6-24. қалалық бюджет шығындарының құрамында "Қарағанды облысының 2005-2007 жылдардағы жастары" бағдарламасын іске асыруға, жалпы спортты дамытуға 21 600 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін. <*>
Ескерту. 6-24 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен.
6-25. қалалық бюджет шығындарының құрамында білім саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге 70 064 мың теңге сомада нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін. <*>
Ескерту. 6-25 тармақпен толықтырылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен, өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.
7. Қала бюджетінің шығындары құрамында табысы аз отбасыларының 18 жасқа дейінгі балаларына жәрдемақы төлеуге 15 881 мың теңге сомада қаражаттар көзделгендігі есепке алынсын. <*>
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.

6-24. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию программы "Молодежь Карагандинской области - 2005-2007 годы" на развитие массового спорта в сумме 21 600 тысяч тенге. <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-24 - решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3.
6-25. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены целевые текущие трансферты на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования в сумме 70 064 тысяч тенге. <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-25 - решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10, внесены изменения - решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.
7. Учесть, что в составе расходов бюджета города предусмотрены средства на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме 15 881 тысяч тенге. <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.

8. Облыстық бюджетке 5 326 118 мың теңге сомада бюджеттік алып қоюлар көзделсін.
9. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2007 жылға арналған резерві 142 894 мың теңге сомада бекітілсін. <*>
Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 3 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 18 шілдедегі N 10 шешімімен, Қарағанды қалалық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 19 шешімімен.

8. Предусмотреть бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 5 326 118 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2007 год в сумме 142 894 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 9 - внесены изменения решением Карагандинского городского маслихата от 11 апреля 2007 года N 3, решением Карагандинского городского маслихата от 18 июля 2007 года N 10, решением Карагандинского городского маслихата от 24 октября 2007 года N 19.

10. 2007 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2007 жылға арналған бюджетті атқару процесінде еңбекақы төлеуге арналған шығындар секвестрлеуге жатпайтындығы есепке алынсын.
12. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
III шақырылған қалалық
мәслихаттың кезекті
XLII сессиясының төрайымы
Қалалық мәслихат хатшысы

10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2007 год, согласно приложению 5.
11. Установить, что в процессе исполнения бюджета города на 2007 год не подлежат секвестру расходы на выплату заработной платы.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель очередной
XLII сессии городского
маслихата III созыва                        К. Оспанова
Секретарь
городского маслихата                        К. Бексултанов
Приложение 1
к решению N 5