"2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 28 шілдедегі N 16/277 шешiмi. Маңғыстау облыстық әділет Департаментінде 2006 жылғы 16 тамызда N 1951 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексіне , "Қазақстан Республикасындағы  жергілікті  мемлекеттік басқару туралы", " 2006 жылға  арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ:
"2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229  шешіміне  (N 1931 тіркелген, 2005 жылғы 24 желтоқсанда "Маңғыстау" газетінің N 214-санында және "Огни Мангистау" газетінің N 211-санында жарияланған; "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 31 қаңтардағы N 14/242 шешімі, N 1939 тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2006 жылғы 25, 28 ақпандағы N 32, 33-сандарында және "Огни Мангистау" газетінің 2006 жылғы 28 ақпандағы N 37-санында жарияланған; "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 30 наурыздағы N 15/249 шешімі, N 1941 тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2006 жылғы 27 сәуірдегі N 67, 68-сандарында және "Огни Мангистау" газетінің 2006 жылғы 22 сәуірдегі N 66-санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "1. 2006 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 35 688 509 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 28 893 049 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 46 594 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 369 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 6 738 497 мың теңге;
2) шығындар - 36 675 526 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 987 017 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 215 000 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 330 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 115 000 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 310 890 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 310 890 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 1 512 907 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 512 907 мың теңге";
2. 2-тармақтың 1) тармақшасында:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год"
Решение Мангистауского областного маслихата от 28 июля 2006 года N 16/277. Зарегистрировано Департаментом юстиции 16 августа 2006 года за N 1951
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан, законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О республиканском  бюджете на 2006 год" областной маслихат  РЕШИЛ:
Внести в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год" (N 1931, опубликовано в газетах "Мангистау" от 24 декабря 2005 года N 214 и "Огни Мангистау" от 24 декабря 2005 года N 211; решение областного маслихата от 31 января 2006 года N 14/242 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год"", N 1939, опубликовано в газетах "Мангистау" от 25, 28 февраля 2006 года N 32, 33 и "Огни Мангистау" от 28 февраля 2006 года N 37; решение областного маслихата от 30 марта 2006 года N 15/249 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год", N 1941, опубликовано в газетах "Мангистау" от 27 апреля 2006 года N 67-68 и "Огни Мангистау" от 22 апреля 2006 года N 66) следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2006 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 35 688 509 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 28 893 049 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 46 594 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 10 369 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6 738 497 тысяч тенге;
2) затраты - 36 675 526 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 987 017 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 215 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 330 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 115 000 тысяч тенге.;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 310 890 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 310 890 тысяч тенге;
6) дефицит бюджета - 1 512 907 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 1 512 907 тысяч тенге".
2. В подпункте 1) пункта 2:

екінші абзацтағы "74,4" саны "70,1" санымен ауыстырылсын;
"Қарақия, Маңғыстау аудандарына - 100 пайыз" деген жол "Қарақия ауданына - 100 пайыз, Маңғыстау ауданына - 35,4 пайыз" деп жазылсын;
төртінші абзацтағы "7,9" саны "11,9" санымен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "8,2" саны "8,7" санымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "6,0" саны "9,5" санымен ауыстырылсын;
3. 2-тармақтың 4) тармақшасында:
екінші абзацтағы "55,9" саны "52,0" санымен ауыстырылсын;
"Қарақия, Маңғыстау аудандарына - 100 пайыз" деген жол "Қарақия ауданына - 100 пайыз, Маңғыстау ауданына - 35,4 пайыз" деп жазылсын;
төртінші абзацтағы "7,9" санын "11,9" санымен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "10,0" саны "10,6" санымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "6,6" саны "10,6" санымен ауыстырылсын;
4. 7-тармақта:
тоғызыншы абзац мына мазмұнда жазылсын: "269 663 мың теңге - мемлекеттік жалпы білім беру ұйымдарын күрделі жөндеу үшін және материалды-техникалық базасын нығайтуға";
оныншы абзацтағы "120 548" саны "620 548" санымен ауыстырылсын;
он бірінші абзацтағы "23 700" саны "21 801" санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын: "10 487 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы жоғарғы мемлекеттік оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін жалпы білім беру мектептерінің түлектеріне әлеуметтік көмек төлеуге";
келесі мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын: "73 080 мың теңге - жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге";
5. 7-1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджетте Түпқараған ауданының бюджетіне 34 000 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
9 000 мың теңге - Форт-Шевченко қаласының 160 жылдығын мерекелеу шараларын ұйымдастыруға;
25 000 мың теңге - Ақшұқыр, Таушық елді мекендер құрылысының бас жоспарларын әзірлеу".
6. 8-тармақта:
екінші абзацтағы "182 278" саны "194 723" санымен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "36 564" саны "67 564" санымен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "51 553" саны "308 965" санымен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "63 006" саны "70 566" санымен ауыстырылсын;
мына мазмұндағы жаңа алтыншы және жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"9 000 мың теңге - коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2 000 мың теңге - қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға".
7. 8-2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын: "Осы шешімде "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсанындағы N 13/229 шешімін іске асыру туралы" облыстық әкімдіктің 2005 жылғы 9 желтоқсанындағы N 374 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" облыстық әкімдіктің 2006 жылғы 22 мамырдағы N 163 қаулысымен облыстық бюджетке түзету жасау жолымен енгізілген, республикалық бюджеттен облыстық бюджетке 2006 жылға берілетін ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылғаны ескерілсін".

в абзаце втором цифры "74,4" заменить цифрами "70,1";
строку "Каракиянскому, Мангистаускому районам - 100 процентов" изложить в следующей редакции: "Каракиянскому району - 100 процентов, Мангистаускому району - 35,4 процента";
в абзаце четвертом цифры "7,9" заменить цифрами "11,9";
в абзаце пятом цифры "8,2" заменить цифрами "8,7";
в абзаце шестом цифры "6,0" заменить цифрами "9,5";
3. В подпункте 4 пункта 2:
в абзаце втором цифры "55,9" заменить цифрами "52,0";
строку "Каракиянскому, Мангистаускому районам - 100 процентов" изложить в следующей редакции "Каракиянскому району - 100 процентов, Мангистаускому району - 35,4 процента";
в абзаце четвертом цифры "7,9" заменить цифрами "11,9";
в абзаце пятом цифры "10,0" заменить цифрами "10,6";
в абзаце шестом цифры "6,6" заменить цифрами "10,6";
4. В пункте 7:
абзац девятый изложить в следующей редакции: "269 663 тысячи тенге - на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы государственных организаций общеобразовательного обучения";
в абзаце десятом цифры "120 548" заменить цифрами "620 548";
в абзаце одиннадцатом цифры "23 700" заменить цифрами "21 801";
дополнить тринадцатым абзацем следующего содержания: "10 487 тысяч тенге - на выплату социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ области для оплаты обучения в государственных высших учебных заведениях Республики Казахстан".
дополнить четырнадцатым абзацем следующего содержания: "73 080 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования".
5. Пункт 7-1 изложить в следующей редакции: "Учесть, что в областном бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Тупкараганского района в сумме 34 000 тысяч тенге, в том числе:
9 000 тысяч тенге - на организацию мероприятий по празднованию 160-летия г.Форт-Шевченко;
25 000 тысяч тенге - на разработку генеральных планов застройки населенных пунктов Акшукур и Таучик".
6. В пункте 8:
в абзаце втором цифры "182 278" заменить цифрами "194 723";
в абзаце третьем цифры "36 564" заменить цифрами "67 564";
в абзаце четвертом цифры "51 553" заменить цифрами "308 965";
в абзаце пятом цифры "63 006" заменить цифрами "70 566";
дополнить шестым и седьмым абзацами следующего содержания:
"9 000 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
2 000 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов".
7. Пункт 8-2 изложить в следующей редакции: "Учесть, что настоящим решением предусмотрены объемы целевых трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету на 2006 год, внесенные путем корректировки областного бюджета постановлением акимата области от 22 мая 2006 года N 163 "О внесении изменений в постановление акимата области от 9 декабря 2005 года N 374 "О реализации решения областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год".

8. 2006 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемде нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
"11 923 мың теңге - көші-қон полициясының штаттық санын арттыруға;
28 305 мың теңге - ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидияға;
401 493 мың теңге - Қазақстан Республикасында білімді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
770 800 мың теңге - Қазақстан Республикасында денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
Аталған сомаларды облыстық бюджет және аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлу облыстық әкімдіктің қаулысына сәйкес жүргізіледі.

8. Учесть, что в областном бюджете на 2006 год предусматриваются целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
"11 923 тысячи тенге - на увеличение штатной численности миграционной полиции;
28 305 тысяч тенге - на субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства;
401 493 тысячи тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы;
770 800 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета и бюджетов районов и городов осуществляется согласно постановлению акимата области.

9. 11-тармақтағы "244 139" саны "239 139" санымен ауыстырылсын;
10. Аталған шешімдегі 1, 6, 7 қосымшалар осы шешімнің 1, 6, 7 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
Сессия төрағасы                 Облыстық мәслихат хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 28 шілдедегі
N 16/277 шешіміне
1-ҚОСЫМША
2006 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТ
Сан
Сын
Ішк Сын
Ерек
Атауы
Сомасы, мың теңге
1. КІРІСТЕР
35 688 509
1
САЛЫҚТЫҚ ТҮСІМДЕР

9. В пункте 11 цифры "244 139" заменить цифрами "239 139".
10. Приложения 1, 6, 7 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 6, 7 к настоящему решению.
Председатель сессии          Секретарь
областного маслихата
М. Курбанбаев                Б. Чельпеков
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 28 июля 2006 года N 16/277
ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ НА 2006 ГОД
Кат.
Кл
Пдк
Спк
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
1
2
4
1. ДОХОДЫ
35 688 509
1
HАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕHИЯ