Белсенді турекулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек көрсету Ережелерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2006 жылғы 2 мамырдағы N 89 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2006 жылғы 18 мамырда N 1623 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 23 қарашадағы N 336 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012.11.23 N 336 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңы 27-бабы 1-тармағы 14-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасының 5.5. тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 тамыздағы N 850 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында туберкулезбен күрестi күшейтудiң 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламаның 5 бөлiмi 4 тармағына сәйкес облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлген белсендi туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшiн әлеуметтiк көмек көрсету Ережелерi бекiтiлсiн.
2. Аудандар мен Петропавл қаласының әкiмi белсендi туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тамақтандыру үшiн  әлеуметтiк көмек  тағайындауды ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Денсаулық сақтау департаментi белсендi туберкулезбен ауыратын азаматтардың тiзiмiн аудандық және қалалық еңбекпен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiне ай сайын ұсынуды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары М.К.Мырзалинге жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкімдігінің
2006 жылғы 2 мамырдағы
N 89 қаулысымен бекітілген
Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша
тамақтануды қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек
көрсету ережелері 1. Жалпы ережелер
1. Берілген белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек көрсету ережелері (ілгеріде - Ереже) белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек көрсетудің тәртібін белгілейді (ілгеріде әлеуметтік көмек).
2. Берілген Ережелерде келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу жөніндегі өкілетті орган (ілгеріде-өкілетті орган) - аудандық және қалалық еңбекпен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
2) әлеуметтік көмек - белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануды қамтамасыз етуге бағытталған қаржы төлемінің бір түрі;

Об утверждении Правил оказания социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам больным активным туберкулезом
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области от 2 мая 2006 года N 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 мая 2006 года N 1623. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2012 года N 336
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 23.11.2012 N 336
В соответствии с подпунктом 14-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пунктом 5.5 Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438, подпунктом 3) пункта 4 раздела 5 Программы усиления борьбы с туберкулезом в Республике Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2004 года N 850, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам, больным активным туберкулезом.
2. Акимам районов и города Петропавловска обеспечить организацию назначения и выплаты социальной помощи для дополнительного питания гражданам, больным активным туберкулезом.
3. Департаменту здравоохранения обеспечить ежемесячное предоставление списков граждан, больных активным туберкулезом, в городской и районные отделы занятости и социальных программ.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Мурзалина М.К.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата области
от 2 мая 2006 года N 89
Правила
оказания социальной помощи для обеспечения дополнительного
питания гражданам больным активным туберкулезом
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам больным активным туберкулезом  (далее - Правила), определяют порядок оказания социальной помощи для обеспечения дополнительного питания гражданам больным активным туберкулезом (далее социальная помощь).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по назначению и выплате социальной помощи (далее - уполномоченный орган) - районные и городской отделы занятости и  социальных программ;
2) социальная помощь - одна из форм денежных выплат, направленных для обеспечения дополнительного питания гражданам, больным активным туберкулезом;

3) алушы - облыстың туберкулезге қарсы мекемелерінде диспансерлік есепте тұратын белсенді туберкулезбен ауыратын азамат.
3. Әлеуметтік көмекке тағайындауды облыстың туберкулезге қарсы мекемелері ай сайын ұсынатын тізіміне сәйкес аудандық және қалалық еңбекпен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері жүргізеді.
2. Әлеуметтік көмек алуға өтініш беру тәртібі
5. Ереженің 3 тармағында көрсететін тұлғалар өкілетті органға тұрғылықты жерлері бойынша келесі құжаттарды береді:
1) қосымшаға сәйкес белгіленген формадағы өтініш;
2) жеке тұлғаны куәландыратын құжат көшірмесі;
3) тұрғылықты жерді растайтын құжат көшірмесі;
4) белсенді топ бойынша есепте тұратыны жөніндегі туберкулезге қарсы мекемеден анықтама.
6. Балаларға әлеуметтік көмек тағайындау үшін ата-ананың біреу немесе заңды өкіл (қорғаншы, қамқоршы, патронатты тәрбиеші) 5 тармақта көрсетілген құжаттардың және қорғаншы, қамқоршы, патронатты тәрбиеші статусын растайтын құжаттармен жасалады.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындау тәртібі
7. Әлеуметтік көмек өтініш беру айынан бастап оған құқығы пайда болғаннан кейінгі ағымды айда тағайындалады.
8. Әлеуметтік көмек тағайындау туберкулезге қарсы мекемелер тұрғылықты жері бойынша өкілетті орган жүргізеді.
9. Әлеуметтік көмек көлемі айына 600 (алты жүз) теңгені құрайды.
10. Балаларға әлеуметтік көмек тағайындау үшін ата-ананың біреуінің көрсетілген құжаттарды ұсыну, сондай-ақ, бала тұлғасын куәландыратын құжаттар және қорғаншы, қамқоршы, патронатты тәрбиеші статусын растайтын құжаттармен жасалады.
4. Әлеуметтік көмек төлеу
11. Әлеуметтік көмек төлеу екінші деңгейлі банктер арқылы жасалады, олармен заңда белгіленген тәртіпте аудандар мен Петропавл қаласының еңбекпен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері ұсынған алушылардың ашылған жеке шотына сома есептеуге арналған тізімдемелер негізінде келісім-шарт жасалған.
Ережелерге қосымша
Еңбекпен қамту және әлеуметтiк
бағдарламалар бөлiмiнiң бастығы
_______________ ауданы (қаласы)
Өтiнiш
Тегi ______________________________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесiнiң аты ______________________________________________________
Мәртебесi _________________________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
СТН _______________________________________________________________
Есеп айырысу шот нөмiрi ___________________________________________
Бөлiмшеде _________________________________________________________
Маған азық түлiк - сары май сатып алуға әлеуметтiк көмек
тағайындауды сұраймын.
Қосымша ____ парақта.
200 жыл "__"___________ ___________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы
Өтiнiш 200 жыл "____" _____________ қабылданды.
_______________________________________________
Құжаттар қабылдаған тұлғаның аты-жөнi және қолы.

3) получатель - гражданин, больной активным туберкулезом, состоящий на диспансерном учете в противотуберкулезных учреждениях области.
3. Право на социальную помощь имеют граждане больные активным туберкулезом, проживающие на территории Северо-Казахстанской области.
4. Назначение социальной помощи производится районными и городским отделами занятости и социальных программ, согласно спискам, предоставляемым противотуберкулезными учреждениями области ежемесячно.
2. Порядок обращения за получением социальной помощи
5. Лица, указанные в пункте 3 Правил, предоставляют в уполномоченный орган по месту жительства следующие документы:
1) заявление установленной формы согласно приложению;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа, подтверждающего место жительства;
4) справку с противотуберкулезного учреждения, что состоит на диспансерном учете по активной группе.
6. Для назначения социальной помощи детям, обращение производится одним из родителей либо законным представителем (опекуном, попечителем, патронатным воспитателем) с предоставлением документов указанных в  пункте 5, а также документов, удостоверяющих личность ребенка, и документов, подтверждающих статус опекуна, попечителя, патронатного воспитателя.
3. Порядок назначения социальной помощи
7. Социальная помощь назначается с месяца обращения на текущий месяц после возникновения права на нее.
8. Назначение социальной помощи производится уполномоченным органом по месту жительства согласно спискам граждан, больных активным туберкулезом, предоставляемым противотуберкулезными учреждениями.
9. Размер социальной помощи в месяц составляет 600 (шестьсот) тенге.
10. Для назначения социальной помощи детям, обращение производится одним из родителей (опекуном, попечителем, патронатным воспитателем) с представлением документов, указанных в пункте 5 Правил, а также документов, удостоверяющих личность ребенка и документов, подтверждающих статус опекуна, попечителя, патронатного воспитателя.
4. Выплата социальной помощи
11. Выплата социальной помощи производится через банки второго уровня, с которыми в установленном законом порядке заключен договор, на основании, представленных отделом занятости и социальных программ районов и города Петропавловска, ведомостей для зачисления сумм на открытые лицевые счета получателей.
Приложение к Правилам
Начальнику отдела занятости
и социальных программ
________________района (города)
Заявление
Фамилия ____________________________________
Имя ________________________________________
Отчество ___________________________________
Статус _____________________________________
Адрес ______________________________________
РНН ________________________________________
Номер расчетного счета _____________________
В отделении ________________________________
Прошу назначить мне социальную помощь на приобретение продукта питания - сливочного масла.
Приложение на ___ листах.
«___»________200  года ___________________
(подпись заявителя)
Заявление принято
«___»________200  года ___________________
(Ф.И.О.  и подпись лица, принявшего документы)