2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 21 желтоқсандағы N 27/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1634 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 18 маусымда N 26/15 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.06.18 N 26/15 Шешімімен
Қазақстан Республикасы 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548-II Бюджеттік Кодексіне , "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШТІ :
1. 2007 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер                      - 42 965 746 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер                - 7 819 978 мың теңге;
салықтық емес түсімдер           - 159 293 мың теңге;
түсім мен трансферттердің         - 34 992 475 мың теңге;
2) шығындар                      - 43 334 269 мың теңге;
3) операциялық сальдо          - - 368 523 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу    - - 602 000 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер              - 473 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу       - 1 075 000 мың теңге;
5) қаржылық активтермен
операция бойынша сальдо          - 23 379 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу    - 34 379 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсім - 5 000 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығы (профицит) - 210 098 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру
(профицитті пайдалану)          - - 210 098 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - СҚО мәслихатының 2007.12.17 N 28/2 ; 2007.04.10 N 29/4 ; 2007.07.11 N 31/2 ; 2007.11.2  N 3/2 Шешімімен
2. 2007 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес мынандай салықтық түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
әлеуметтік салық;
жер бетіндегі су көздері ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем.
3. Облыстық бюджеттің кірісі мынандай салықтық емес түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсімдері;
облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
бюджеттік кредиттер бойынша (мүдделер) жергілікті бюджеттен қарыз беруші банктерге берілген сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Халық банкінің (шығыс сметасы) бюджетінен ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұл, өсім, санкциялар, алымдар;
басқа салықтық емес түсімдер.

Об областном бюджете на 2007 год
Решение Маслихата Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2006 года N 27/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2006 года N 1634. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18 июня 2010 года N 26/15
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.06.2010 г. N 26/15
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24  апреля 2004 года N 548-П , Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148 , областной маслихат РЕШИЛ :
1. Утвердить областной бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы                -  42 965 746 тыс. тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям   -   7 819 978 тыс. тенге;
неналоговым поступления  -     159 293 тыс. тенге;
поступлениям трансфертов -  34 992 475 тыс. тенге;
2) затраты               -  43 334 269 тыс. тенге;
3) операционное сальдо   -   - 368 523 тыс. тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 602 000 тыс. тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты        -     473 000 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов   - 1 075 000 тыс. тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 23 379 тыс. тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов -  34 379 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 5 000 тыс. тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета  -   210 098 тыс. тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - - 210 098 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 17 января 2007 года N 28/2 ; от 10.04.2007 г. N 29/4 ; от 2.11.2007 г. N 3/2
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2007 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за загрязнение окружающей среды.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, являющихся собственностью акимата области;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата области;
вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам;
штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (смета расходов) Национального банка Республики Казахстан;
прочих неналоговых поступлений.

4. Облыстық бюджеттің кіріс бөлігі мынандай бюджеттік кредиттерді өтеу есебінен құрылатындығы белгіленсін:
жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу.
5. Облыстық бюджеттің кіріс бөлігі мынандай мемлекет ішіндегі қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер есебінен құрылады:
облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды мүліктік кешен түрінде, басқа оперативтік басқарудағы немесе коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық жүргізуіндегі мемлекеттің мүлігін сатудан түскен түсім.
6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Петропавл қаласының бюджетінен 116 821 мың теңге сомада бюджеттік алымдар көлемі көзделсін.
7. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі жалпы сомасы 8 209 795 мың теңгеде көзделсін, соның ішінде:
Айыртау                 - 750 890 мың теңге;
Ақжар                   - 547 942 мың теңге;
Аққайың                 - 494 195 мың теңге;
Есіл                    - 673 316 мың теңге;
Жамбыл                  - 725 291 мың теңге;
М.Жұмабаев              - 719 740 мың теңге;
Қызылжар                - 625 213 мың теңге;
Мамлют                  - 507 960 мың теңге;
Ғ.Мүсірепов             - 786 177 мың теңге;
Тайынша                 - 868 643 мың теңге;
Тимирязев               - 413 465 мың теңге;
Уәлиханов               - 543 375 мың теңге;
Шал ақын                - 553 588 мың теңге.
2007 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 42, 51 баптарына сәйкес аудандық деңгейден облыстық деңгейге білім беру бойынша сомасы 23 222 мың теңге түзету кабинеттерін ұстауға қайта бағытталғаны ескерілсін, соның ішінде аудандар бойынша:
Айыртау            - 4 365 мың теңге;
Жамбыл             - 1 944 мың теңге;
М.Жұмабаев         -  3 276 мың теңге;
Мамлют             - 3 823 мың теңге;
Ғ.Мүсірепов        - 2 726 мың теңге;
Уәлиханов          - 7 088 мың теңге.
8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметші емес мемлекеттік мекеме қызметшілерінің және қазыналық кәсіпорын қызметкерлерінің жалақысын төлеу үшін ағымдағы нысаналы трансферттері 4 363 444 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Айыртау ауданына     -    109 982 мың теңге;
Ақжар                -    118 239 мың теңге;
Аққайың              -    104 839 мың теңге;
Есіл                 -    142 721 мың теңге;

4. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих погашений бюджетных кредитов:
погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи финансовых активов внутри страны:
поступлений от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий, являющихся собственностью акимата области.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год объем бюджетных изъятий из бюджета города Петропавловска в сумме 116 821 тыс. тенге.
7. Предусмотреть на 2007 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов в общей сумме 8 209 795 тыс. тенге, в том числе:
Айыртаускому            -   750 890 тыс. тенге;
Акжарскому              -   547 942 тыс. тенге;
Аккайынскому            -   494 195 тыс. тенге;
Есильскому              -   673 316 тыс. тенге;
Жамбылскому             -   725 291 тыс. тенге;
М.Жумабаева            -   719 740 тыс. тенге;
Кызылжарскому           -   625 213 тыс. тенге;
Мамлютскому             -   507 960 тыс. тенге;
Г.Мусрепова            -   786 177 тыс. тенге;
Тайыншинскому           -   868 643 тыс. тенге;
Тимирязевскому          -   413 465 тыс. тенге;
Уалихановскому          -   543 375 тыс. тенге;
Шал акына               -   553 588 тыс. тенге.
Учесть, что с 1 января 2007 года, в соответствии со статьями 42, 51 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с районного уровня на областной перенаправлены расходы по образованию на содержание кабинетов коррекции  в сумме 23 222 тыс. тенге, в том числе по районам:
Айыртауский             - 4 365 тыс. тенге;
Жамбылский              - 1 944 тыс. тенге;
М. Жумабаева            - 3 276 тыс. тенге;
Мамлютский              - 3 823 тыс. тенге;
Г.Мусрепова            - 2 726 тыс. тенге;
Уалихановский           - 7 088 тыс. тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 4 363 444 тыс. тенге, в том числе:
Айыртаускому      -     109 982 тыс. тенге;
Акжарскому        -     118 239 тыс. тенге;
Аккайынскому      -      104 839 тыс. тенге;
Есильскому        -      142 721 тыс. тенге;

Жамбыл               -    200 834 мың теңге;
М.Жұмабаев           -    152 872 мың теңге;
Қызылжар             -    130 184 мың теңге;
Мамлют               -    100 984 мың теңге;
Ғ.Мүсірепов          -    149 320 мың теңге;
Тайынша              -    121 618 мың теңге;
Тимирязев            -    110 902 мың теңге;
Уәлиханов            -    87 984 мың теңге;
Шал ақын             -    166 018 мың теңге;
облыстық бюджет      -    2 666 947 мың теңге.
9. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiсі болып табылмайтын қызметкерлерiне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлерiне жалақыларының өсуіне байланысты әлеуметтік салық бойынша аударымдарға арналған ассигновациялар сомасы 591 567 мың теңге, соның ішінде облыстық бюджетке - 373 181 мың теңге, аудандық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер - 218 386 мың теңге:
Айыртау              - 15 070 мың теңге;
Ақжар                - 15 586 мың теңге;
Аққайың              - 13 051 мың теңге;
Есіл                 - 17 636 мың теңге;
Жамбыл               - 25 383 мың теңге;
М.Жұмабаев           - 19 148 мың теңге;
Қызылжар             - 19 282 мың теңге;
Мамлют               - 11 483 мың теңге;
Ғ.Мүсірепов          - 16 558 мың теңге;
Тайынша              - 16 731 мың теңге;
Тимирязев            - 14 683 мың теңге;
Уәлиханов            - 11 948 мың теңге;
Шал ақын             - 21 827 мың теңге;
9.1. 5 қосымшаға сәйкес жылдың басында қалыптасқан облыстық бюджет қаражаттарының бос қалдықтары есебінен облыстық бюджеттің шығыстарына бюджеттік бағдарламалар бойынша қаражат бөлінсін.
Ескерту. 9-тармақ 9.1-тармақпен толықтырылды - СҚО мәслихатының 2007.01.17 N 28/2 Шешімімен
9.2. 6 қосымшаға сәйкес Облыстық бюджеттің кірістерінде сомасы 113 934 мың теңге 401202 "Аудан (қала) бюджетінің трансферттері" коды бойынша аудан және Петропавл қаласының бюджеттерінен алынатын нысаналы трансферттерді қайтару, облыстық бюджеттің шығыстарында 2006 қаржы жылы ағымында пайдаланбаған пайдаланып болмаған республикалық бюджеттің нысаналы трансферттері сомасы 313 109 мың теңге 257.011.000 "Нысаналы трансферттерді қайтару" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ 9.2-тармақпен толықтырылды - СҚО мәслихатының 2007.01.17 N 28/2 Шешімімен
10. 2007 жылы мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеме қызметшілерінің және қазыналық кәсіпорын қызметкерлері жалақысының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
11. Ауылдық жерлерде тұратын мемлекеттік қызметші емес денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласының қызметкерлеріне қызметтердің осы түрлерімен айналысатын қалалық деңгейдегі мамандардың ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын (тарифтік ставкаларын) 25 пайызға арттыру сақталсын.

Жамбылскому       -      200 834 тыс. тенге;
М.Жумабаева      -      152 872 тыс. тенге;
Кызылжарскому     -      130 184 тыс. тенге;
Мамлютскому       -      100 984 тыс. тенге;
Г.Мусрепова      -      149 320 тыс. тенге;
Тайыншинскому     -      121 618 тыс. тенге;
Тимирязевскому    -      110 902 тыс. тенге;
Уалихановскому    -       87 984 тыс. тенге;
Шал акына         -      166 018 тыс. тенге;
областной бюджет  -   2 666 947 тыс. тенге.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год дополнительные ассигнования на отчисления по социальному налогу в связи с повышением заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 591 567 тыс. тенге, в том числе областной бюджет - 373 181 тыс.тенге, целевые текущие трансферты районным бюджетам - 218 386 тыс. тенге, из них:
Айыртаускому      -      15 070 тыс. тенге;
Акжарскому        -      15 586 тыс. тенге;
Аккайынскому      -      13 051 тыс. тенге;
Есильскому        -      17 636 тыс. тенге;
Жамбылскому       -      25 383 тыс. тенге;
М.Жумабаева       -      19 148 тыс. тенге;
Кызылжарскому     -      19 282 тыс. тенге;
Мамлютскому       -      11 483 тыс. тенге;
Г.Мусрепова       -      16 558 тыс. тенге;
Тайыншинскому     -      16 731 тыс. тенге;
Тимирязевскому    -      14 683 тыс. тенге;
Уалихановскому    -      11 948 тыс. тенге;
Шал акына         -      21 827 тыс. тенге;
9.1 Выделить за счет свободных остатков средств областного бюджета, сложившихся на начало года, на расходы областного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 5.
9.2. Предусмотреть в доходах областного бюджета возврат целевых трансфертов из районных бюджетов и города Петропавловска по коду 401202 "Трансферты из районных (городских) бюджетов" в сумме 113 934 тыс. тенге, в расходах областного бюджета-возврат недоиспользованных в течении 2006 финансового года целевых трансфертов республиканского бюджета по бюджетной программе 257. 011. 000 "Возврат целевых трансфертов" в сумме 313 109 тыс. тенге согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 9 дополнен пунктами 9.1 и 9.2 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 17.01.2007 г. N 28/2
10. Обеспечить в 2007 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в полном объеме.
11. Сохранить повышение на 25 процентов должностных окладов (тарифных ставок) специалистам сферы здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности и не являющихся государственными служащими, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

12. 2007 жылдың 1 қаңтарынан облыстық бюджетте Қазақстан Республикасы Үкіметімен айқындалған тізбе бойынша ішкі істер органдары саптық бөлімшелерінің аттестацияланған құрамына 3 430 теңге көлемінде тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған шығыстарды төлеуге ақшалай өтемақының айлық көлемін төлеуге ассигнациялар көзделгені ескерілсін.
13. 2007 жылға арналған жергілікті бюджеттердің шығыстарында ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек белгіленсін.
14. 2007 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві 121 299 мың теңге сомада бекітілсін, соның ішінде:
кезек күттірмейтін шығындарға
арналған резерв              - 15 903 мың теңге;
төтенше резерв               - 25 000 мың теңге;
сот шешімдері бойынша
міндеттемелерді орындауға арналған резерві - 80 396 мың теңге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді- СҚО мәслихатының 2007.01.17 N 28/2 ; 2007.04.10 N 29/4 ; 2007.07.11 N 31/2 ; 2007.11.2 N 3/2 Ш ешімімен
15. 2 қосымшаға сәйкес 2007 жылға арналған облыстық бюджеті дамыту бюджеттік бағдарламасының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларға және бағдарламаларға бөлініп бекітілсін.
16. 3 қосымшаға сәйкес 2007 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
17. 4 қосымшаға сәйкес 2007 жылға арналған жергілікті бюджеттерде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге көзделген қаражаттар есебінен 79 000 мың теңге сомада аз қамтамасыз етілген отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына жәрдемақы төлеуге шығыстар көзделгендігі ескерілсін.
18. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджеттеріне сомасы 629 363 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Осы сомаларды аудан бюджеттеріне бөлу 2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді- СҚО мәслихатының 2007.01.17 N 28/2 ; 2007.04.10 N 29/4 ; 2007.07.11 N 31/2 ; 2007.11.2 N 3/2 Ш ешімімен
19. 2007 жылға арналған бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
1) инвестициялық жобаларды іске асыруына барлығы 3 785 661 мың теңге, соның ішінде:
білім объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 741 057 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 744 908 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 999 696 мың теңге;

12. Учесть, что с 1 января 2007 года в областном бюджете предусмотрены ассигнования на выплату месячного размера денежной компенсации  на оплату расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в размере 3 430 тенге аттестованному составу строевых подразделений органов внутренних дел по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан.
13. Установить в расходах бюджетов районов на 2007 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2007 год в сумме 121 299 тыс. тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты    - 15 903 тыс. тенге
чрезвычайный резерв             - 25 000 тыс. тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов - 80 396 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 17.01.2007 г. N 28/2 ; от 10.04.2007 г. N 29/4 ; от 2.11.2007 г. N 3/2
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные инвестиционные проекты и программы, согласно приложению 2.
16. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2007 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 3.
17. Учесть, что в местных бюджетах на 2007 год за счет средств, предусматривавшихся на выплату государственной адресной социальной помощи, предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме 79 000 тыс. тенге, согласно приложению 4.
18. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты районным бюджетам в сумме 629 363 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным бюджетам определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2007 год.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 17.01.2007 г. N 28/2 ; от 10.04.2007 г. N 29/4 ; от 2.11.2007 г. N 3/2
19. Учесть в областном бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на реализацию инвестиционных проектов всего 3 785 661 тыс. тенге, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования -  1 741 057 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию  объектов здравоохранения - 744 908 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения - 999 696 тыс. тенге;

көлік инфрақұрылымын дамытуға - 300 000 мың теңге.
2) көші-қон полициясының 2006 жылы бөлінген қосымша штат санын ұстауға - 16 401 мың теңге;
3) ауыл шаруашылығын дамытуға - 2 710 127 мың теңге, соның ішінде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 167 209 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 85 418 мың теңге;
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 2 264 000 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға - 193 500 мың теңге;
4) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 359 618 мың теңге;
5) мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне - 32 500 мың теңге, соның ішінде:
міндетті гигиеналық құралдар - 17 809 мың теңге;
жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуі - 10 303 мың теңге;
ымдау тілі мамандарымен қызметтер көрсетуі - 4 388 мың теңге;
6) облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 565 000 мың теңге
7) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 2 631 067 мың теңге, соның ішінде:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға - 245 342 мың теңге;
арнаулы (түзету) білім беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге - 6 462 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің үлгілік штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 976 780 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 1 069 304 мың теңге;
балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуді, онда тамақтандыруды, және онда тұруын ұйымдастыруға - 6 575 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке қосуға және трафиктің ақысын төлеуге - 52 080 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге - 76 943 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 138 722 мың теңге;

на развитие транспортной инфраструктуры - 300 000 тыс. тенге.
2) на содержание дополнительной штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году - 16 401 тыс. тенге;
3) на развитие сельского хозяйства - 2 710 127 тыс. тенге, в том числе:
на поддержку развития семеноводства - 167 209 тыс. тенге;
на развитие племенного животноводства - 85 418 тыс. тенге;
на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ - 2 264 000 тыс. тенге;
на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства - 193 500 тыс. тенге;
4) на субсидирование стоимости  услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения - 359 618 тыс. тенге;
5) на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии  с индивидуальной программой реабилитации инвалида - 32 500 тыс. тенге, в том числе:
на обязательные гигиенические средства - 17 809 тыс. тенге;
на предоставление услуг индивидуальными помощниками - 10 303 тыс. тенге;
на предоставление услуг специалистами жестового языка - 4 388 тыс. тенге;
6) на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения - 565 000 тыс. тенге;
7) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы - 2 631 067 тыс. тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования - 245 342 тыс. тенге;
на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами - 6 462 тыс. тенге;
на обеспечение содержания типовых штатов государственных  учреждений общего среднего образования - 976 780 тыс. тенге;
на  содержание вновь вводимых объектов образования - 1 069 304 тыс. тенге;
на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования - 6 575 тыс. тенге;
на подключение к  Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования - 52 080 тыс. тенге;
на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования - 76 943 тыс. тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования - 138 722 тыс. тенге;

кәсіптік бастауыш білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 17 881 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагогика кадрларының біліктілігін арттыру институттарында педагогика қызметкерлерін қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға - 36 378 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагогика кадрларының біліктілігін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 4 600 мың теңге;
8) орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді үйрену жөнінде оқу, анықтамалық және электрондық әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге - 17 998 мың теңге;
9) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттерге стипендиялар төлеуге - 78 493 мың теңге, соның ішінде білім беру - 73 084 мың теңге; денсаулық сақтау - 5 409 мың теңге;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитындар үшін жол жүруге өтемақылар төлеуге - 11 285 мың теңге, соның ішінде білім беру - 10 381 мың теңге; денсаулық сақтау - 904 мың теңге;
11) электрондық үкімет шеңберінде адам капиталын дамытуға - 79 629 мың теңге;
12) жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға - 94 837 мың теңге;
13) дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға - 376 265 мың теңге, соның ішінде:
халыққа иммунды алдын алуды жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммунобиологиялық препараттарды - 32 118 мың теңге;
туберкулезге қарсы препараттарды - 54 600 мың теңге;
диабетке қарсы препараттарды - 155 428 мың теңге;
онкологиялық ауруларға химиялық препараттарды - 107 545 мың теңге;
бүйрек жетімсіздігі ауруларына дәрілік заттарды, диализаторларды, шығыс материалдарының және бүйрегі трансплантацияланғаннан кейінгі ауруларға дәрілік заттар - 26 574 мың теңге;
14) Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-тің алдын алу және күресу бойынша іс-шараларды іске асыруға - 7 199 мың теңге;
15) жергілікті деңгейде қан орталығын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 69 097 мың теңге;
16) 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында денсаулық сақтауды реформалау және дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1 651 847 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттік тапсырыс негізінде орта кәсіптік білім беру ұйымдарында оқу құнының өсуі және қосымша қабылдау бойынша шығыстарды өтеуге - 796 мың теңге;
медициналық кадрлардың, сондай-ақ денсаулық саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыруға - 9 361 мың теңге;

на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального  образования - 17 881 тыс. тенге;
на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров - 36 378 тыс. тенге;
на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров - 4 600 тыс. тенге;
8) на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования - 17 998 тыс. тенге;
9) на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов - 78 493 тыс. тенге, в том числе образование - 73 084 тыс. тенге; здравоохранение - 5 409 тыс. тенге;
10) на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов - 11 285 тыс. тенге, в том числе образование - 10 381 тыс. тенге; здравоохранение - 904 тыс. тенге;
11) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства - 79 629 тыс. тенге;
12) на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения - 94 837 тыс. тенге;
13) на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов - 376 265 тыс. тенге, в том числе:
вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения - 32 118 тыс. тенге;
противотуберкулезных препаратов - 54 600 тыс. тенге;
противодиабетических препаратов - 155 428 тыс. тенге;
химиопрепаратов онкологическим больным - 107 545 тыс. тенге;
лекарственных средств, диализаторов, расходных материалов больным с почечной недостаточностью и лекарственных средств для больных после трансплантации  почек - 26 574 тыс. тенге;
14) на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан - 7 199 тыс. тенге;
15) на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне - 69 097 тыс. тенге;
16) на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 - 2010 годы - 1 651 847 тыс. тенге, в том числе:
на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения в рамках государственного заказа - 796 тыс. тенге;
на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения - 9 361 тыс. тенге;

созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеудегі диспансерлік есепке алынған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз етуге - 34 050 мың теңге;
емделудің амбулаториялық деңгейінде азаматтардың жекеленген санаттарын жеңілдетілген дәрілік құралдармен қамтамасыз етуге - 69 990 мың теңге;
бастапқы медициналық санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медициналық кадрлармен қамтамасыз ету және жалпы практикадағы дәрігерлердің жүйесін дамытуға - 314 347 мың теңге;
құрылған ақпараттық-талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 2 860 мың теңге;
шағын эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйесін сатып алу - 718 мың теңге;
5 жасқа дейінгі балаларды амбулаторлық емдеу деңгейінде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге - 25 364 мың теңге;
жүкті әйелдерді құрамында темір және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге - 18 330 мың теңге;
азаматтардың жекеленген санаттарын алдын-ала медициналық қарауды қамтамасыз ету - 161 393 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 014 638 мың теңге;
17) инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және орналастыруға - 1 025 000 мың теңге;
18) мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға - 55 082 мың теңге;
19) қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге - 1 838 мың теңге;
20) аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 221 000 мың теңге;
21) білім беру саласына интерактивті оқытуды енгізуге - 59 746 мың теңге;
22) ойын бизнесіне берілетін акциздердің алынып тасталуына байланысты бюджет шығындарын өтеуге - 2 778 мың теңге.
Осы сомаларды аудан бюджеттеріне және Петропавл қаласының бюджетіне бөлінуі бөлу 2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете, при амбулаторном лечении хронических заболеваний - 34 050 тыс. тенге;
на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения - 69 990 тыс. тенге;
на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики - 314 347 тыс. тенге;
на обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров - 2 860 тыс. тенге;
на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора - 718 тыс. тенге;
на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения - 25 364 тыс. тенге;
на обеспечение беременных железо- и йодсодержащими препаратами - 18 330 тыс. тенге;
на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан - 161 393 тыс. тенге;
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне - 1 014 638 тыс. тенге;
17) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 025 000 тыс. тенге;
18) на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления - 55 082 тыс. тенге;
19) на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций - 1 838 тыс. тенге;
20) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 221 000 тыс. тенге;
21) на внедрение интерактивного обучения в сфере образования - 59 746 тыс. тенге;
22) на возмещение потерь поступлений в бюджет, в связи с отменой акциза на игорный бизнес - 2 778 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным бюджетам, бюджету города Петропавловска определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2007 год.

20. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамытудың Мемлекеттік Бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысына сыйақының нөлдік ставкасы (мүдделі) бойынша бюджеттік кредиттер ескерілсін - 473 000 мың теңге.
Осы соманың Петропавл қаласының бюджетіне бөлінуі 2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

20. Учесть в областном бюджете на 2007 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы - 473 000 тыс. тенге;
Распределение указанной суммы бюджету города Петропавловска определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2007 год.

75 344
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
921 081
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 007 641
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
51 044
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
65 200
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
133 173
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 575
023
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді зерделеу жөніндегі оқу, анықтама және электронды әдебиет сатып алуға және жеткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 806
025
Білім беру саласындағы мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізу
6 391
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
53 355
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
120 380
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
4 285
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
2 140 938
005
Білім беру объектілерін дамыту
2 140 938
5
Денсаулық сақтау
12 487 024
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (Басқармасы)
11 287 009
001
Облыстың денсаулық сақтау департаментінің (Басқармасы) қызметін қамтамасыз ету
59 457
004
Бастапқы медициналық-
санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
5 042 789
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның компоненттерi мен препараттарын өндiру
185 645
006
Ана мен баланы қорғау
72 867
007
Салауатты өмір сүруді насихаттау
5 913
008
СПИД-тың алдын алу және оған қарсы күрес жүргізу жөніндегі іс-шараларды іске асыру
7 199
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету

75 344
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
921 081
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
1 007 641
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
51 044
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-
методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
65 200
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
133 173
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
6 575
023
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования
17 806
025
Внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
6 391
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
53 355
113
Трансферты из местных бюджетов
120 380
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
4 285
271
Департамент (Управление) строительства
2 140 938
005
Развитие объектов образования
2 140 938
5
Здравоохранение
12 487 024
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
11 287 009
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) здравоохранения области
59 457
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
5 042 789
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
185 645
006
Охрана материнства и детства
72 867
007
Пропаганда здорового образа жизни
5 913
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
7 199
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих

1 562 900
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
3 274 391
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
57 950
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
222 481
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
26 889
014
Халықтың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
341 107
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
11 647
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
718
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
14 352
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
54 600
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
200 735
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
118 795
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
26 574
269
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті (басқармасы)
603 783
001
Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
258 933
002
Халықтың санитарлық-
эпидемиологиялық салауаттылығы
239 113
003
Індетке қарсы күрес
5 017
007
Халыққа иммундық алдын алуды жүргізу үшін дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
100 720
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
596 232
006
Санитарлық-эпидемиологиялық қызмет объектілерін дамыту
7 542
007
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
588 690
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 463 551
256
Жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті (басқармасы)
1 052 983
001
Жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаментінің (басқармасы) қызметін қамтамасыз ету
52 413
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
679 787
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
61 508
009
Қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
1 838
015
Аудандық бюджеттерге (облыстық маңызды қала) бюджеттеріне аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
221 000
016
Аудандық бюджеттерге (облыстық маңызды қала) бюджеттеріне мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне ағымдағы нысаналы трансферттер

1 562 900
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
3 274 391
011
Оказание скорой и неотложной помощи
57 950
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
222 481
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
26 889
014
Обеспечение специализированными продуктами питания и лекарственными средствами населения по отдельным видам заболеваний
341 107
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
11 647
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
718
018
Обеспечение деятельности информационно-аналитических центров
14 352
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
54 600
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
200 735
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
118 795
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
26 574
269
Департамент (Управление) государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
603 783
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
258 933
002
Санитарно-
эпидемиологическое благополучие населения
239 113
003
Борьба с эпидемиями
5 017
007
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
100 720
271
Департамент (Управление) строительства
596 232
006
Развитие объектов санитарно-
эпидемиологической службы
7 542
007
Развитие объектов здравоохранения
588 690
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 463 551
256
Департамент (Управление) координации занятости и социальных  программ
1 052 983
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) координации занятости и социальных программ
52 413
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
679 787
003
Социальная поддержка инвалидов
61 508
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-
защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций
1 838
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей
221 000
016
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

132 701
Аққайың ауданы Смирново селосында N 3 орта мектепке (спорт залы) қосымша құрылыс салу
44 063
Есіл ауданы Ақтас селосында 90 орынға арналған қазақ тілінде оқытатын негізгі мектеп салу
40 000
М.Жұмабаев ауданы Хлеборобное селосында 90 орынға арналған негізгі мектеп салу
60 000
Қызылжар ауданы Кондратовка селосында 180 орынға арналған орта мектеп салу
80 000
Ғ.Мүсірепов ауданы Буденое селосында 90 орынға арналған орта мектеп салу үшін ЖСҚ әзірлеу
2 960
Ғ.Мүсірепов ауданы Пески селосында 240 орынға арналған орта мектеп салу үшін ЖСҚ -ны түзету және қайта есептеу
3 000
Мамлют ауданы Мамлютка қаласында 200 орындық жатын корпусымен 400 орынға арналған қазақ тілінде оқытатын мектеп-интернатын салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
7 000
Тимирязев ауданы Мичурино селосында 180 орындық орта мектебі құрылысын аяқтау
28 057
Айыртау ауданы, Кирилловка с. 240 орындық орта мектеп салуға ЖСҚ әзірлеуге
450
Уәлиханов ауданы, Береке с. 80 орындық мектеп салуға ЖСҚ әзірлеуге
450
Қазақ түрік лицейіне 360 орындық интернат салуға ЖСҚ әзірлеуге
450
М.Жұмабаев ауданы, Сартомар с. Мектепті интернат орналастыру үшін реконструкциялауға ЖСҚ әзірлеуге
450
Петропавл қ. Победа көш. Бойынша 320 орындық бала бақшасының құрылысы бойынша жұмыстардың көлемін қайта есептеу
300
05
Денсаулық сақтау
596 232
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
596 232
006
Санитарлық-эпидемиологиялық қызмет объектілерін дамыту
7 542
соның ішінде:
Петропавл қаласы санитарлық-эпидемиологиялық сараптама Орталығы жанынан виварий салу
7 542
007
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
588 690
Бағдарламаны республикалық бюджеттен алынатын трансферттер есебiнен іске асыру
536 281
соның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Талшық селосында 200 келім-кетімге арналған емханасы бар 100 койкалық орталық аудандық ауруханасын салу
536 281
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен жүргізу
52 409
соның ішінде:
Уәлиханов ауданы Кішкенекөл селосында орталық ауруханаға кір жуатын орын салу
21 755
Рижская, 102 көшесі бойынша жеке аумақта паталогоанатомиялық бөлім ғимаратына қосымша үй-жайлар салу
27 054
Аққайың ауданы, Ленинское с. 2008 жылы дәрігерлік амбулаториялар салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
Жамбыл ауданы, Троицкое с. 2008 жылы дәрігерлік амбулаториялар салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
М.Жұмабаев ауданы, Полтавка с. 2008 жылы дәрігерлік амбулаториялар салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
Тайынша ауданы, Макашевка с. 2008 жылы дәрігерлік амбулаториялар салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
Есіл ауданы, Александровка с.2008 жылы медициналық пункттер салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
Жамбыл ауданы, Новорыбинка с.2008 жылы медициналық пункттер салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
Мамлют ауданы, Бексейіт с.2008 жылы медициналық пункттер салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
Тимирязев ауданы, Докучаево с.2008 жылы медициналық пункттер салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
450
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

132 701
Строительство пристройки (спортивного зала) к средней школе № 3 в с.Смирново Аккайынского района
44 063
Строительство основной школы на 90 мест с казахским языком обучения в с.Актас Есильского района
40 000
Строительство средней школы на 90 мест в с.Хлеборобное района М. Жумабаева
60 000
Строительство средней школы на 180 мест
в с.Кондратовка
Кызылжарского района
80 000
Изготовление ПСД на строительство средней школы на 90 мест в с. Буденное района Г.Мусрепова
2 960
На корректировку и пересчет ПСД на строительство средней школы на 240 мест в с.Пески района
им.Г. Мусрепова
3 000
На разработку ПСД на строительство школы-интерната с  казахским языком обучения на 400 мест со спальным корпусом на 200 мест в г.Мамлютка Мамлютского района
7 000
Строительство средней школы на 180 мест
в с.Мичурино
Тимирязевского района
28 057
На разработку ПСД на строительство средней школы на 240 мест в
с.Кириловка
Айыртауского района
450
На разработку ПСД на строительство школы на 80 мест в с.Береке Уалихановского района
450
На разработку ПСД на строительство интерната на 360 мест для Казахско-турецкого лицея
450
На разработку ПСД на реконструкцию школы
в с.Сартомар района
М.Жумабаева под пришкольный интернат
450
На пересчет незавершенного объема работ по строительству детского сада на 320 мест с бассейном
по ул. Победы
в г.Петропавловске
300
05
Здравоохранение
596 232
271
Департамент (Управление) строительства
596 232
006
Развитие объектов санитарно-
эпидемиологической службы
7 542
в том числе:
Строительство вивария при Центре санитарно-
эпидемиоло-
гической экспертизы
в г.Петропавловске
7 542
007
Развитие объектов здравоохранения
588 690
Реализация программы за счет трансфертов из республиканского бюджета
536 281
в том числе:
Строительство центральной районной больницы  на 100 коек с поликлиникой на 200 посещений в селе Талшик Акжарского района Северо-Казахстанской области
536 281
Реализация программы за счет средств местного бюджета
52 409
в том числе:
Строительство прачечной центральной районной больницы в с.Кишкенеколь Уалихановского района
21 755
Строительство пристройки дополнительных помещений к зданию паталого-
анатомического отделения на собственной территории
по ул.Рижской, 102
27 054
На разработку ПСД на строительство врачебной амбулатории в 2008 году в с.Ленинское Аккайынского района
450
На разработку ПСД на строительство врачебной амбулатории в 2008 году в с.Троицкое
Жамбылского района
450
На разработку ПСД на строительство врачебной амбулатории в 2008 году в с.Полтавка района
М.Жумабаева
450
На разработку ПСД на строительство врачебной амбулатории в 2008 году в с.Макашевка Тайыншинского района
450
На разработку ПСД на строительство медицинского пункта в 2008 году в
с.Александровка Есильского района
450
На разработку ПСД на строительство медицинского пункта в 2008 году
в с.Новорыбинка
Жамбылского района
450
На разработку ПСД на строительство медицинского пунктав в 2008 году в с.Биксеит Мамлютского района
450
На разработку ПСД на строительство медицинского пункта в 2008 году в с.Докучаево Тимирязевского района
450
06
Социальное обеспечение и социальная помощь

8 886
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
8 886
008
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
8 886
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен жүргізу
8 886
соның ішінде:
Айыртау ауданы Саумалкөл ауылында Айыртау психоневрологиялық интернат-үйіне арналған қазандық салу
8 886
07
Тұрғын-үй-коммуналдық шаруашылық
1 058 500
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
1 058 500
012
Аудандық бюджеттерге (облыстық маңызды қалалар) бюджеттеріне инженерлік-
коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 025 000
соның ішінде:
Петропавл қаласы
1 025 000
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
33 500
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаттары есебінен жүргізу
33 500
соның ішінде:
Тайынша қаласында (жүргізу-жөндеу-реттеу жұмыстары) орталық қазандық салу
17 000
Тайынша қаласында жылу жолын салу
10 000
Кателко жабдықтарын тасымалдау үшін эстакада салу
6 500
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
34 608
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
34 608
017
Дене шынықтыру және спорт объектілерін дамыту
34 608
соның ішінде:
Петропавл қаласы, Парковая, 141 бойынша бокс спорт залын салу
13 708
Петропавл қаласы ҚР ІІМ спорттық-сауықтыру кешенін салу
20 000
2008 жылы объектілер салу үшін ЖСҚ әзірлеуге Петропавл қ. спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатының спорт залын салу
450
2008 жылы объектілер салу үшін ЖСҚ әзірлеуге Петропавл қ. дене
шынықтыру-сауықтыру кешеніне әкімшілік-
шаруашылық корпус салу
450
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 070 361
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
1 070 361
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
70 665
соның ішінде:
Айыртау ауданы Саумал көл селосындағы тазартқыш ғимаратын реконструкциялау
70 165
Қызылжар ауданы, Бескөл с. 2008 жылы тазарту ғимараттарын реконструкциялау үшін ЖСҚ түзетуге
250
Шал ақын ауданы, Сергеевка қ. 2008 жылы арын коллекторын реконструкциялау үшін ЖСҚ түзетуге
250
029
Сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
999 696
соның ішінде:
СҚО Уәлиханов және Ақжар аудандарының селолық пункттерін (2-ші кезек) сумен қамтамасыз ету. Уәлиханов ауданының "Чехов селосында 2 көтерілімдегі сорғыш станциясы-бас тоғаны" сутартқышын
100 000
СҚО Жамбыл ауданы (ІІ-ші кезек)бұталы ұңғылық бас тоғанын салу. Жер асты суларының Екатериновка участогы Жамбыл ауданының Светлое, Матросово, Екатериновка, Чапаево, Сәбит, Святодуховка, Зеленая Роща
100 000
СҚО Уәлиханов және Ақжар аудандарының ауылдық елді мекендерін сумен жабдықтау (2 кезек). "СҚО Уәлиханов ауданы Чехов с.- Қарашілік с.-Молодая Гвардия с." Қарашілік с.-Молодая Гвардия с." су тартқышы

8 886
271
Департамент (Управление) строительства
8 886
008
Развитие объектов социального обеспечения
8 886
Реализация программы за счет средств местного бюджета
8 886
в том числе:
Строительство котельной для Айыртауского психоневрологического дома-интерната в с.Саумалколь Айыртауского района
8 886
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 058 500
271
Департамент (Управление) строительства
1 058 500
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
1 025 000
в том числе по районам:
г. Петропавловск
1 025 000
30
Развитие объектов коммунального хозяйства
33 500
Реализация программы за счет средств местного бюджета
33 500
в том числе:
На строительство центральной котельной (пуско-наладочные работы) в г.Тайынша
17 000
Строительство теплотрассы от центральной котельной в г.Тайынша
10 000
Строительство эстакады для переноса оборудования "Кателко"
6 500
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
34 608
271
Департамент (Управление) строительства
34 608
017
Развитие объектов физической культуры и спорта
34 608
в том числе:
Строительство спортивного зала бокса  по ул.Парковая,141
в г.Петропавловске
13 708
Строительство спортивно-
оздоровительного комплекса МВД РК в г.Петропавловске
20 000
На разработку ПСД на строительство в 2008 году спортивного зала школы-интерната для одаренных в спорте детей в г.Петропавловске
450
На разработку ПСД на
строительство в 2008
году административно-
хозяйственного корпуса
физкультурно-
оздоровителього
комплекса
в г.Петропавловске
450
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 070 361
271
Департамент (Управление) строительства
1 070 361
022
Развитие охраны окружающей среды
70 665
в том числе:
Реконструкция очистных сооружений
в с.Саумалколь
Айыртауского района
70 165
На корректировку ПСД на реконструкцию в 2008 году очистных сооружений в с.Бишкуль Кызылжарского района
250
На корректировку ПСД на реконструкцию в 2008 году напорного коллектора в г.Сергеевка района
Шал акына
250
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
999 696
в том числе:
Водоснабжение сельских населенных пунктов Уалихановского и Акжарского районов (2 очередь) СКО. Водовод "Водозабор - насосная станция 2 подъема в селе Чехово". Село Чехово Уалихановского района
100 000
Строительство кустовых скважинных водозаборов в Жамбылском районе (2 очередь) СКО. Екатериновский участок подземных вод село Светлое, Матросово, Екатериновка, Чапаево, Сабит, Святодуховка, Зеленая Роща Жамбылского района
100 000
Водоснабжение сельских
населенных пунктов
Уалихановского и
Акжарского районов (2
очередь) СКО. Водовод
"с.Чехово-с.Карашилык-
с. Молодая Гвардия" с.Карашилык и с.Молодая Гвардия Уалихановского
района СКО"

34 379
257
Қаржы департаменті (басқармасы)
34 379
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру
34 379
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 21 желтоқсандағы
N 27/2 шешіміне 3-қосымша
2007 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы
барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Аталуы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 21 желтоқсандағы
N 27/2 шешіміне 4-қосымша
2007 жылға арналған аудандар және Петропавл қаласы
бойынша 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін мемлекеттік
жәрдемақыны енгізу үшін қажетті сомалардың бөлінуі
Аудандардың аталуы
Жергілікті бюджет
1.
Айыртау

34 379
257
Департамент (Управление) финансов
34 379
005
Формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
34 379
Приложение 3
к решению сессии
областного маслихата
от 21 декабря 2006 года
N 27/2
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2007 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 4
к решению сессии
областного маслихата
от 21 декабря 2006 года
N 27/2
Распределение сумм, необходимых для введения государственного пособия на детей до 18 лет, по районам и городу Петропавловску на 2007 год
Наименование районов
Местный бюджет
1.
Айыртауский