Атырау облысында тұратын Ұлы Отан соғысының және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына, денсаулық жағдайы бойынша мүгедектерге санаторий-курорттық емделуге жеңілдік беру туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2006 жылғы 20 маусымдағы N 167 қаулысы Атырау облыстық Әділет департаментінде 2006 жылғы 10 шілдеде N 2468 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2011 жылғы 28 шілдедегі N 219 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2011.07.28 N 219 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі N 39 "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" және 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес облыс әкімияты қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Атырау облысында тұратын Ұлы Отан соғысының және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына, денсаулық жағдайы бойынша мүгедектерге санаторий-курорттық емделуге жеңілдіктер беру туралы ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
Ескерту: 1 тармақ жаңа редакцияда жазылды - Атырау облыстық әкімиятының 2007.07.09. N 171 қаулысымен.
2. Атырау облысы Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті осы қаулымен бекітілген Ережеге сәйкес жеңілдіктердің тағайындалуы мен төленуін қамтамасыз етсін.
3. Атырау облысы қаржы департаменті облыстық бюджетте осы мақсатқа қаралған қаражат есебінен уақтылы қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Облыс әкімиятының 2006 жылғы 28 ақпандағы N 71 "Атырау облысында тұратын Ұлы Отан соғысының және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына санаторий-курорттық емделу үшін жеңілдік беру туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Қайненовке жүктелсін.
Облыс әкімі
Облыс әкімиятының
2006 жылғы 20 маусымдағы
N 167 қаулысымен бекітілген
Атырау облысында тұратын Ұлы Отан соғысының және
Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына,
денсаулық жағдайы бойынша мүгедектерге санаторий-
курорттық емделуге жеңілдік беру туралы ереже
1. Жалпы ереже
1. Осы тәртіп Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі N 39 Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" және 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес дайындалды.
2. Жеңілдікті тағайындау тәртібі

О представлении льгот на санаторно-курортное лечение участникам Великой Отечественной войны и боевых действий в Афганистане, инвалидам по состоянию здоровья, проживающим в Атырауской области
Постановление Атырауского областного Акимата 20 июня 2006 года N 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 июля 2006 года N 2468. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 28 июля 2011 N 219.
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 28.07.2011 N 219.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года N 39 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", акимат области постановляет:
1. Утвердить прилагаемые правила предоставления льгот на санаторно-курортное лечение участникам Великой Отечественной войны и боевых действий в Афганистане, инвалидам по состоянию здоровья, проживающим в Атырауской области (далее - Правила).
Сноска: заголовок текста и пункт 1 изложен в новой редакции - постановлением Атырауского областного акимата от 20.06.2006. N 167.
2. Департаменту координации занятости и социальных программ Атырауской области обеспечить назначение и выплаты предоставленных льгот в соответствии с Правилами, утвержденными настоящим постановлением.
3. Департаменту финансов Атырауской области обеспечить своевременное финансирование за счет средств областного бюджета, предусмотренных на эти цели.
4. Признать утратившим силу постановление акимата области от 28 февраля 2006 года N 71 "О предоставлении льгот на санаторно-курортное лечение участникам Великой Отечественной войны и боевых действий в Афганистане, проживающим в Атырауской области".
5. Контроль за выполнением данного постановления возложить на Кайненова К.К. - заместителя акима области.
Аким области
Утверждено
постановлением акимата области
от 20 июня 2006 года N 167
Правила
предоставлении льгот на санаторно-курортное лечение
участникам и инвалидам боевых действий в Афганистане,
проживающим в Атырауской области
1. Общее положение
1. Настоящее положение подготовлено в соответствии с Законами Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года N 39 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".
2. Порядок предоставления льгот

2. Атырау облысында тұратын Ұлы Отан соғысының және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына денсаулық жағдайы бойынша мүгедектерге санаторий-курорттық емделу үшін жеңілдік беруді Атырау облысы Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті (бұдан әрі - Департамент) жүзеге асырады.
Ескерту: мәтіннің тақырыбы жаңа редакцияда және "денсаулық жағдайы бойынша мүгедектерге" сөздерімен толықтырылды - Атырау облыстық әкімиятының 2007.07.09. N 171 қаулысымен.
3. Атырау облысында тұратын Ұлы Отан соғысының және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына денсаулық жағдайы бойынша мүгедектерге жеңілдіктер жолдама түрінде, барып-келу жол ақысын қоса алғанда, беріледі.
4. Атырау облысында тұратын Ұлы Отан соғысының және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушылары Департаментке өтініш береді.
Өтінішке мынадай құжаттар:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттық көшірмесі;
2) Ұлы Отан соғысына және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушы екенін растайтын куәліктің көшірмесі;-курорттық картаның
көшірмесі;
4) тұрғылықты жері туралы анықтама немесе тұрғындар есебі кітабының көшірмесі қоса беріледі.
5) мүгедектік туралы анықтаманың және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан өзінді көшірмелері.
Ескерту: 5 тармақшамен толықтырылды - Атырау облыстық әкімиятының 2007.07.09. N 171 қаулысымен.
5. Санаторий-курорттық емделумен қамтамасыз ету үшін қажетті
құжаттар Департаментке салыстыру үшін тұпнұсқалар мен көшірмелер түрінде беріледі. Салыстырудан кейін құжаттардың тұпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
6. Барлық қажетті құжаттар төгел болған жағдайда, Департамент
жолдама беру туралы шешім қабылдайды.
7. Арыз қабылданған күннен бастап 10 жұмыс күнінің ішінде қаралып, нәтижесінде өтініш берушіге дәлелді жазбаша жауап беріледі.
8. Жолдама күнтізбелік жылға бір рет беріледі.
9. Барып-келу жол ақысын қоса алғанда жолдаманың құны облыстық бюджет қаражаты есебінен өтеледі.
3. Жеңілдікті қаржыландыру және төлеу тәртібі
10. Жеңілдіктерді қаржыландыру облыстық бюджетте осы мақсатта
қаралған қаржы есебінен жүзеге асырылады.
11. Санаторий-курорттық қызмет көрсететін кәсіпорындар мен ұйымдар Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы N 321 "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңына сәйкес анықталады.
4. Есеп жүргізу және есеп беру тәртібі
12. Жеңілдіктерді төлеу бойынша есеп жүргізу және есептілік жүргізу Департаментке жүктеледі.
13. Департамент ай сайын 10-күніне дейін санаторий-курорттық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын кәсіпорындар мен ұйымдар төлеген қаражат бойынша салыстыру актісін жасайды.

2. Департамент координации занятости и социальных программ Атырауской области (далее - Департамент) осуществляет предоставление льготы на санаторно-курортное лечение участникам Великой отечественной войны и боевых действий в Афганистане, инвалидам по состоянию здоровья проживающим в Атырауской области.
Сноска: дополнено словами "инвалидам по состоянию здоровья" - постановлением Атырауского областного акимата от 20.06.2006. N 167.
3. Участникам Великой Отечественной войны и боевых действий в Афганистане льготы предоставляются в виде путевки, включая оплату проезда в оба конца.
4. Участники Великой Отечественной войны и боевых действий в Афганистане подают заявление в Департамент.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия удостоверения участника Великой Отечественной войны и боевых действий в Афганистане;
3) копия санаторно-курортной карты, выданной организацией здравоохранения;
4) справка с места жительства или копия книги учета жильцов.
5) копии справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида.
Сноска: дополнен подпунктом 5 - постановлением Атырауского областного акимата от 20.06.2006. N 167.
5. Документы, необходимые для обеспечения санаторно-курортным лечением, представляются в Департамент в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
6. Решение о представлении путевки принимается департаментом при наличии всех необходимых документов.
7. Заявление рассматривается в течение 10 рабочих дней со дня принятия и в результате которого заявителю дается письменный мотивированный ответ.
8. Путевки предоставляются не более одного раза в календарный год.
9. Стоимость путевки, включая оплату проезда в оба конца, производится за счет средств бюджета.
3. Порядок финансирования и выплаты льгот
10. Финансирование льгот осуществляется за счет средств областного бюджета, предусмотренных на эти цели.
11. Предприятия и организаций, оказывающие санаторно-курортные услуги определяются согласно Закону Республики Казахстан от 16 мая 2002 года N 321 "О государственных закупках".
4. Порядок ведения учета и отчетности
12. Ведение учета, отчетности по выплате льгот возлагается на Департамент.
13. Департамент еежемесячно до 10 числа составляет акты сверки по выплаченным средствам с предприятиями и органзациями, осуществляющими санаторно-курортные услуги.

14. Жеңілдіктерді төлеуге бөлінген қаражаттық мақсатты жұмсалуын бақылау уәкілетті органдарға жүктеледі.

14. Контроль за целевым использованием выделенных на выплату льгот средств возлагается на уполномоченные органы.