2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 330-ІІІ шешімі Атырау облыстық Әділет департаментінде 2007 жылғы 9 қаңтарда N 2479 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011жылғы 3 қазандағы № 275/1711/-МШ хатымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011.10.03 № 275/1711/-МШ хатымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару
туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148
Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі
N 548-II Бюджет кодексіне сәйкес және облыс әкімияты ұсынған 2007
жылға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, облыстық мәслихат
XXIІ сессиясында шешім етті:
1. 2007 жылға арналған облыс бюджеті 1 қосымшаға сәйкес
мынадай көлемде атқарылуға қабылдансын:
кірістер - 132 310 125 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 74 760 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1 306 253 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 9 769 мың
теңге;
ресми трансферттердің түсімдері - 56 233 743 мың теңге;
шығындар - 97 890 228 мың теңге;
операциялық сальдо - 34 419 897 мың теңге;
таза бюджеттік кредит беру - 489 042 мың теңге, соның
ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1 590 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 079 042 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
33 069 920 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 33 085 490 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер -
15 570 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) - 1 839 019 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -
1 839 019 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 970 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 3 840 852 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 1 031 833 мың
теңге.
Ескерту: 1 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық
мәслихаттың 2007 жылғы 31 қаңтардағы  N 366-ІІІ шешімімен;    2007
жылғы 11  N 382-ІІІ шешімімен; 2007 жылғы 4 шілдедегі  N 448-ІІІ;  2007 жылғы 10 қазандағы  N№ 17-IV шешімімен.
2. 2007 жылға арналған облыстық бюджет табыстары Бюджеттік
кодексіне сәйкес келесідей салықтық түсімдер есебінде жасақталатыны
белгіленсін:
Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне есептелетін сомадан
басқа әлеуметтік және жеке табыс салығы;
Қоршаған ортаны ластағаны үшін, орманды пайдаланғаны үшін, жер
бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар таза табыстар бөлігіне
түсімдер;
коммуналдық меншіктегі мемлекеттік акция пакеті үшін
дивиденттер;
республикалық бюджеттен ішкі көздері есебінен банк - қарыз
алушыларға берілген несиелер бойынша сыйақылар (көзқарастар);
жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер
өнімдерін (жұмыс, қызмет) сатудан, жергілікті бюджет
қаржыландыратын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын
мемлекеттік сатып алуды жүргізуден ақша түсімдері;
жергілікті бюджеттен қаржыландыратын, мемлекеттік мекемелерге
дебиторлық және депоненттік бережақтық түсімдері;
басқа да салықтық емес түсімдер.
бюджеттік несиелерді қайтару:
жергілікті бюджеттен несиелендіруші банкілерге берілген
бюджеттік несиелерді қайтару;
заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін
берілген бюджеттік кредиттерді өтеу.

Об областном бюджете на 2007 год
Решение Атырауского областного Маслихата от 8 декабря 2006 года N 330-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 января 2007 года за N 2479. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3 октября 2011 года № 275/1711/-МШ
Сноска. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 275/1711/-МШ.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548-II и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2007 год, областной маслихат на XXII сессии решил:
1. Утвердить областной бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы - 132 310 125 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 74 760 360 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 306 253 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 9769 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 56 233 743 тысяч тенге;
затраты - 97 890 228 тысяч тенге;
операционное сальдо - 34 419 897 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование -489 042 тысяч тенге, в том
числе:
бюджетные кредиты - 1 590 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2 079 042 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами - 33 069 920 тысяч
тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 33 085 490 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -
15 570 тысяч тенге;
дефицит (профицит) - 1 839 019 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -
1 839 019 тысяч тенге, в том числе:
поступлению займов - 970 000 тысяч тенге;
погашению займов - 3 840 852 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 1 031 833 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции решением областного маслихата от 31.01.2007 N 366-ІІІ; решением от 11.04.2007 N 382-ІІІ; решением от 04.07.2007 N 448-III; решением от 04.07.2007 N 17-IV.
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2007 год формируются в соответствии Бюджетного кодекса за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного и социального налога, кроме сумм, зачисляемых в районные и бюджет города Атырау;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за лесные пользования, за загрязнение окружающей среды;
неналоговых поступлений:
поступление части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет внутренних источников банкам-заемщикам;
поступления от реализации продукции (работ, услуг)
государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета, денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступления дебиторской и депонентской задолженности
государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета;
прочих неналоговых поступлений.
погашение бюджетных кредитов:
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета банкам-заемщикам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до
2005 года юридическим лицам.

3. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік
салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2007 жылға келесідей
көлемде бекітілсін:
жеке тұлғадан жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен
ұсталатын:
Құрманғазы, Индер, Қызылқоға аудандарына және меншікті
облыстық бюджеттен 100 пайыз;
Исатай, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және Атырау қаласы
- 50 пайыз;
жеке тұлғадан жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен
ұсталмайтыннан:
Құрманғазы, Индер, Қызылқоға аудандарына және меншікті
облыстық бюджетке -100 пайыз, Исатай, Мақат, Махамбет, Жылыой
аудандарына және Атырау қаласы - 50 пайыз;
Бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын
жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Қызылқоға аудандарына және Атырау қаласы -
100 пайыз, Исатай, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына - 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға Махамбет аудандарына және
меншікті облыстық бюджетке -100 пайыз;
Мақат, Жылыой аудандарына және Атырау қаласы - 50 пайыз.
4. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының
"Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы
төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық
сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына,
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар
жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың
бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін бензин
(авиациялық бензинді қоспағанда)"»коды бойынша бұрын Жол қорына
түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель
отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан
алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
5. Аудан, қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік
алымдардың 2007 жылға арналған көлемдері 16 238 565 мың теңге
сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан - 3 362 399 мың теңге;
Атырау аласынан - 12 876 166 мың теңге.
6. 2007 жылы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді
қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер
органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің
қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер
көрсету шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3430
мың теңге сомасында белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін
субвенциялар мөлшерлері 2007 жылға 3 259386 мың теңге сомасында,
оның ішінде:

3. Утвердить на 2007 год норматив общей суммы поступлений
общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в
следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, облагаемому у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Кзылкогинскому районов и собственно- областному бюджету 100%;
Исатайскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, не облагаемому у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Кзылкогинскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
Исатайскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылойскому районам и городу Атырау 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Курмангазинскому, Индеркому, Кзылкогинскому, районам и городу Атырау 100%;
Исатайскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам 50%;
по социальному налогу:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому,
Махамбетскому районам и собственно - областному бюджету 100%;
Макатскому, Жылойскому районам и городу Атырау 50%.
4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителям оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшую в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемый производителям оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшую в Дорожный фонд.
5. Установить на 2007 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджета города Атырау  в областной бюджет в сумме 16 238 565 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойский район - 3 362 399 тысяч тенге;
город Атырау - 12 876 166 тысяч тенге.
6. Установить, что с 1 января 2007 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 430 тенге.
7. Установить на 2007 год размеры субвенций, передаваемых из
областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 3 259 386 тысяч
тенге, в том числе:

Құрманғазы ауданы 1 038 358 мың теңге;
Индер ауданы 502 576 мың теңге;
Исатай ауданы 332 254 мың теңге;
Қызылқоға ауданы 769 440 мың теңге;
Мақат ауданы 198 231 мың теңге;
Махамбет ауданы 418 527 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы
негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттерге
стипендиялар төлеуге 56955 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.
9. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы
негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитындар үшін жол жүруге
өтемақыларды төлеуге 8 229 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.
10. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен жаңадан іске қосылған денсаулық сақтау нысандарын ұстауға
13590 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені
ескерілсін.
11. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммунды
биологиялық препараттарды сатып алуға - 34201 мың теңге сомасында
ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
12. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның індетіне қарсы күрес
бағдарламасын жүзеге асыруға - 6463 мың теңге сомасында ағымдағы
нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
13. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен жергілікті деңгейдегі қан орталықтарын материальдық-
техникалық жарақтандыруға 69097 мың теңге сомасында ағымдағы
нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
14. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне 2-қосымшаға сәйкес үйде тәрбиеленіп,
оқытылатын мүгедек балаларға материалдық көмек көрсетілу үшін
9 177 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін. <*>  N 448-ІІІ.
15. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне 3-қосымшаға сәйкес мұқтаж мүгедектерді
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті
оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке
көмекшілердің қызметтер көрсетуіне - 21250 мың теңге сомасында
ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
16. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне 4-қосымшаға сәйкес қалалық телекоммуникация
желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан
қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің
көтерілуін өтеуге 80 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.

Курмангазинский район - 1 038 358 тысяч тенге;
Индерский район - 502 576 тысяч тенге;
Исатайский район - 332 254 тысяч тенге;
Кзылкугинский район - 769 440 тысяч тенге;
Макатский район - 198 231 тысяч тенге;
Махамбетский район - 418 527 тысяч тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 56 955 тысяч тенге на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 8 229 тысяч тенге на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 13 590 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 34 201 тысяч тенге на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 6 463 тысяч тенге на реализацию программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан.
13. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме
69 097 тысяч тенге на материально-техническое оснащение центров
крови на местном уровне.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау в сумме 9 177 тысяч тенге для оказаний материальной помощи детям инвалидам, воспитывающихся и обучающихся на дому, согласно приложению 2.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау в сумме 21 250 тысяч тенге на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, согласно приложению 3.
16. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау в сумме 80 тысяч тенге на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций, согласно приложению 4.

17. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын
сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру
жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға 11124 мың теңге
сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
18. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен көші-қон полициясының 2006 жылы бөлінген қосымша штат
санын ұстауға - 20 993 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.
19. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне 5-қосымшаға сәйкес аз қамтылған отбасылардың
18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге
154 800 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.
20. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге көзделіп
келген қаражат есебінен Атырау қаласы және аудандар бюджеттерінде
5-қосымшаға сәйкес аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі
балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге кемінде 162 772 мың
теңге сомасында шығыстар көзделуі тиіс екендігі ескерілсін.  <*>
21. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидияларға -
116 653 мың теңге сомасында, оның ішінде:  <*>
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 50 897 мың теңге;  <*>
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын
арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге
қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға - 11 370 мың теңге;  <*>
ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі
қызметтердің құнын субсидиялауға - 46 169 мың теңге;  <*>
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды
субсидиялауға - 8 217 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.
22. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің
мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне және
қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне жалақы төлеуге - 1 980 675
мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
23. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік
мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне
және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне жалақы төлеуге -
1 439 876 мың теңге сомасында, оның ішінде:

17. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 11 124 тысяч тенге на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
18. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 20 993 тысяч тенге на содержание дополнительной штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году.
19. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау  в сумме 154 800 тысяч тенге на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей, согласно приложению 5.
20. Учесть, что в местных районных бюджетах и в бюджете города Атырау за счет средств, предусматривавшихся на выплату государственной адресной социальной помощи, должны, быть предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее 162 772 тысяч тенге, согласно приложению 5.
21. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства, в сумме 116 653 тысяч тенге, в том числе:
50 897 тысяч тенге - на развитие племенного животноводства;
11 370 тысяч тенге - на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
46 169 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
8 217 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
22. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 980 675 тысяч тенге на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий.
23. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся Государственными служащими, и работникам казенных предприятий, в cумме 1 439 876 тысяч тенге, в том числе:

Құрманғазы ауданы - 173 653 мың теңге;
Индер ауданы - 189 919 мың теңге;
Исатай ауданы - 118 009 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 135 863 мың теңге;
Мақат ауданы - 108 013 мың теңге;
Махамбет ауданы - 142 680 мың теңге;
Жылыой ауданы - 162 216 мың теңге;
Атырау қаласы - 409 523 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.
24. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық
бюджеттен 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап барлық жеке тұлғалар үшін
жеке табыс салығының 10% тіркелген ставкасын енгізуге және салық
салу кезінде кірістен айлық есептік көрсеткіштің орнына жалақының
ең төменгі мөлшерін алып тастауға байланысты бюджетке түсімдердің
шығыстарын өтеуге 14 722 814 мың теңге, оның ішінде:
жеке-облыстық бюджетке - 14 672 814 мың теңге;
Құрманғазы ауданына 50 000 мың теңге сомасында нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>  N 17-IV
25. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді
дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын
іске асыруға 610 908 мың теңге сомасында, оның ішінде:
6 - қосымшаға сәйкес орта білім беретін мемлекеттік
мекемелердің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 134 852 мың
теңге;
7 - Қосымшаға сәйкес жаңадан іске қосылатын білім беру
объектілерін ұстауға - 369 886 мың теңге;
8 - Қосымшаға сәйкес балаларды тамақтандыруды, тұруын және
тестілеу пункттеріне жеткізуді ұйымдастыруға - 6 290 мың теңге;
9 - қосымшаға сәйкес жалпы орта білім беретін мемлекеттік
мекемелерде лингофондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға -
99 880 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені
ескерілсін.
26. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан
Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен
105 095 мың теңге сомасында, оның ішінде:
арнаулы /түзету/ білім беру ұйымдарын арнайы техникалық және
орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге - 11 461 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке
қосуға және олардың трафигін төлеуге 15498 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана
қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып
алуға және жеткізуге - 24 433 мың тенге;
орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың кітапхана қорларын
жаңарту үшін мемлекеттік тілді үйрену жөнінде оқу, анықтамалық және
электрондық әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге - 5 238 мың
тенге;
кәсіптік бастауыш білім беретін мемлекеттік мекемелердің

Курмангазинскому району - 173 653 тысяч тенге;
Индерскому району - 189 919 тысяч тенге;
Исатайскому району - 118 009 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 135 863 тысяч тенге;
Макатскому району - 108 013 тысяч тенге;
Махамбетскому району - 142 680 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 162 216 тысяч тенге;
городу Атырау - 409 523 тысяч тенге.
24. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 14 722 814 тысяч тенге на возмещение потерь поступлений в бюджет в связи с введением фиксированной ставки индивидуального подоходного налога для всех физических лиц в 10% с 1 января 2007 года и исключением из доходов при налогообложении минимальной заработной платы вместо месячного расчетного показателя, в том числе:
собственно-областному бюджету - 14 672 814 тенге;
Курмангазинскому району - 50 000 тысяч тенге.
25. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 610 908 тысяч тенге, в том числе:
134 852 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования, согласно приложению 6;
369 886 тысячи тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования, согласно приложению 7;
6 290 тысяч тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования, согласно приложению 8;
99 880 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования, согласно приложению 9;
26. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005 -2010 годы в сумме 105 095 тысяч тенге, в том числе:
11 461 тысяч тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;
15 498 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
24 433 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
5 238 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования;

материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 17 881 мың теңге;
облыстық /қалалық/ педагог кадрлардың біліктілігін арттыру
институттарында педагог қызметкерлерді қайта даярлауға және олардың
біліктілігін арттыруға - 25 984 мың теңге;
облыстық /қалалық/ педагог кадрлардың біліктілігін арттыру
институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға -
4 600 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені
ескерілсін.
27. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан
Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың
2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға
республикалық бюджеттен - 1 297 130 мың теңге сомасында, оның
ішінде:
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде кәсіптік орта білім беру
бойынша оқыту құнын ұлғайту жөніндегі шығыстарды өтеуге - 7 582 мың
теңге;
медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы
менеджерлердің біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға -
12 754 мың теңге;
созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік
есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен
қамтамасыз етуге - 23 009 мың теңге;
амбулаториялық емдеу деңгейінде азаматтардың жекелеген
санаттарын жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз
етуге - 45 803 мың теңге;
бастапқы медициналық санитарлық көмектің және медициналық
ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медицина кадрларымен
жасақтауға және жалпы практика дәрігерлері жүйесін дамытуға -
82 355 мың теңге;
Құралатын ақпараттық-талдамалалық орталықтардың қызметін
қамтамасыз етуге - 4 087 мың теңге;
шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін
тест-жүйелерді сатып алуға - 718 мың теңге;
5 жасқа дейінгі балалардың амбулаториялық емдеу деңгейінде
дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге - 9 080 мың теңге;
жүкті әйелдерді құрамында темір және йоды бар препараттармен
қамтамасыз етуге - 30 455 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын медициналық алдын-ала
тексерулерді жүзеге асыруға 128 711 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын
материалдық-техникалық жарақтандыруға 753 870 мың теңге;
туберкулезге қарсы препараттарды сатып алуға - 70 445 мың
теңге;
диабетке қарсы препараттарды жеткізіп беру құралдарын сатып
алуға - 43 543 мың теңге;
онкологиялық аурулармен ауыратындар үшін химиялық
препараттарды сатып алуға - 19 776 мың теңге;
бүйрек кемістігі бар аурулар үшін дәрілік заттар, шығыс
материалдары мен жинақтаушылары бар диализаторлар, сондай-ақ
бүйрегін ауыстырып қондырған науқастарға дәрілік заттар сатып алуға
- 64942 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені
ескерілсін.

17 881 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
25 984 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;
4 600 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
27. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 1 297 130 тысяч тенге, в том числе:
7 582 тысяч тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа;
12 754 тысяч тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
23 009 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний;
45 803 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения;
82 355 тысяч тенге - на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей
общей практики;
4 087 тысяч тенге - на обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров;
718 тысяч тенге - на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора;
9 080 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения;
30 455 тысячи тенге - на обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами;
128 711 тысяч тенге - на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
753 870 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
70 445 тысяч тенге - на закуп противотуберкулезных препаратов;       43 543 тысяч тенге - на закуп противодиабетических препаратов;
19 776 тысяч тенге - на закуп химиопрепаратов онкологическим больным;
64 942 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, диализаторов, расходных материалов больным с почечной недостаточностью и лекарственных средств для больных после трансплантации почек.

28. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте "Қазақстан
Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару
деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 10
қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес сәулет және қала
құрылысы қызметі, ауыл шарушылығы және жер ресурстарын басқару
мәселелерін мемлекеттік реттеу саласындағы жекеленген функциялар
мен өкілеттіктердің жергілікті атқарушы органдардың қарамағына
берілуіне байланысты республикалық бюджеттен 8 986 мың теңге
сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы департаменті - 6 756 мың
теңге;
ауыл шаруашылығы департаменті - 2 230 мың теңге ағымдағы
нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
29. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан
Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару
деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 10
қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сәулет және қала
құрылысы қызметі, ауыл шарушылығы және жер ресурстарын басқару
мәселелерін мемлекеттік реттеу саласындағы жекеленген функциялар
мен өкілеттіктердің жергілікті атқарушы органдардың қарамағына
берілуіне байланысты 22 525 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.
30. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте төтенше жағдайлардың
зардабын жою шараларына алынған қарызды жабу үшін 116 984 мың теңге
сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
31. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне орта білім жүйесін ақпараттандыру үшін 44 864
мың теңге сомасында, оның ішінде:  <*>
Құрманғазы ауданы - 6 675 мың теңге;
Индер ауданы - 4 739 мың теңге;
Исатай ауданы - 1 750 мың теңге;  <*>
Қызылқоға ауданы 3 366 мың теңге;
Мақат ауданы - 3 000 мың теңге;
Махамбет ауданы - 2 667 мың теңге;
Жылыой ауданы - 10 000 мың теңге;
Атырау қаласы - 12 667 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін;  <*>  17-IV
32. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет
етуі үшін 401 006 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 60 170 мың теңге;
Индер ауданы - 74 341 мың теңге;

28. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 8 986 тысячи тенге с учетом передачи в ведение местных исполнительных органов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 января 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" отдельных функций и полномочий в области государственного регулирования вопросов архитектурной и градостроительной деятельности, сельского хозяйства и управления земельными ресурсами, в том числе:
департамент государственного архитектурно-строительного контроля - 6 756 тысяч тенге;
департамент сельского хозяйства - 2 230 тысяч тенге;
29. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау в сумме 22 525 тысячи тенге с учетом передачи в ведение местных исполнительных органов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 января 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" отдельных функций и полномочий в области государственного регулирования вопросов архитектурной и градостроительной деятельности, сельского хозяйства и управления земельными ресурсами, согласно приложению 10.
30. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 116 984 тысяч тенге на погашение долга, полученного для осуществления мер по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации.
31. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на информатизацию системы среднего образования, в сумме 44 864 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 6 675 тысяч тенге;
Индерскому району - 4 739 тысяч тенге;
Исатайскому району - 1 750 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 3 366 тысяч тенге;
Макатскому району - 3 000 тысяч тенге;
Махамбетскому  району - 2 667 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 10 000 тысяч тенге;
городу Атырау - 12 667 тысяч тенге.
32. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на функционирование системы водоснабжения и водоотведения в сумме 401 006 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 60 170 тысяч тенге;
Индерскому району - 74 341 тысяч тенге;

Махамбет ауданы - 42 515 мың теңге;  <*>
Жылыой ауданы - 41 940 мың теңге;
Атырау қаласы - 32 040 мың теңге;
Мақат ауданы - 150 000 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 32 тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау
N 382-ІІІ шешімімен; 2007 жылғы 10 қазандағы  N№ 17-IV шешімімен.
33. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне қысқы мерзімге дайындық үшін 331 978 мың теңге
сомасында, оның ішінде:  <*>
Құрманғазы ауданы - 60 000 мың теңге;
Индер ауданы - 21 346 мың теңге;
Исатай ауданы - 46 932 мың теңге;  <*>
Қызылқоға ауданы - 83 100 мың теңге;
Мақат ауданы - 72 300 мың теңге;
Махамбет ауданы - 15 000 мың теңге;
Жылыой ауданы - 33 300 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.   <*>  17-IV.
34. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне білім беру нысандарының ғимаратын және құрылымдарын
күрделі жөндеу үшін 127 400 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қызылқоға ауданы - 80 000 мың теңге;
Мақат ауданы - 5 400 мың теңге;
Жылыой ауданы - 42 000 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>
35. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету үшін
24 066 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қызылқоға ауданы - 8 000 мың теңге;
Жылыой ауданы - 14 510 мың теңге;
Құрманғазы ауданы - 1 556 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.
36. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық
жарақтандыру үшін 26 200 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Индер ауданы - 9 000 мың теңге;
Исатай ауданы - 17 200 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 33, 34, 36 тармақтар жаңа редакцияда - Атырау
облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 сәуірдегі  N 382-ІІІ шешімімен.<*>  N 448-ІІІ.
37. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне елді мекендерде көшелерді жарықтандыру үшін
76 500 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданы - 20 000 мың теңге;
Атырау қаласы -49 000 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 7 500 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.
38. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Жылыой ауданының
бюджетіне жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
үшін 5 300 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.

Махамбетскому району - 42 515 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 41 940 тысяч тенге;
городу Атырау - 32 040 тысяч тенге;
Макатскому району - 150 000 тысяч тенге.
Сноска: п.32 внесено изменение решением N 382-ІІІ; решением от 10.10.2007 N 17-IV.
33. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на подготовку к зимнему периоду в сумме 331 978 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 60 000 тысяч тенге;
Индерскому району - 21 346 тысяч тенге;
Исатайскому району - 46 932 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 83 100 тысяч тенге;
Макатскому району - 72 300 тысяч тенге;
Махамбетскому району - 15 000 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 33 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 33 в новой редакции в соответствии с решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ; с изменением, внесенным решением от 10.10.2007 N 17-IV.
34. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые текущие трансферты районным бюджетам на капитальный ремонт
зданий, помещений и сооружений объектов образования в сумме 127 400
тысяч тенге, в том числе:
Кзылкугинскому району - 80 000 тысяч тенге;
Макатскому району - 5 400 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 42 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 34 в новой редакции в соответствии с решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
35. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на обеспечение деятельности учреждении образования в сумме 24 066 тысяч тенге, в том числе:
Кзылкугинскому району - 8 000 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 14 510 тысяч тенге.
Курмангазинскому району - 1 556 тысяч тенге.
36. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на материально-техническое обеспечение учреждений культуры в сумме 26 200 тысяч тенге, в том числе:
Индерскому району - 9 000 тысяч тенге;
Исатайскому району - 17 200 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 36 изложен в новой редакции в соответствии срешением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
37. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на освещение улиц в населенных пунктах в сумме 76 500 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойскому району - 20 000 тысяч тенге;
городу Атырау - 49 000 тысяч тенге.
Кзылкугинскому району - 7 500 тысяч тенге.
Сноска.Пункт 38 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 04.07.2007 N 448-III.
38. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Жылыойского района на организацию работ по зонированию земель в сумме 5 300 тысяч тенге.

39. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне елді мекендерде жол жүру қозғалысын реттеу бойынша
жабдықтар мен құралдарды пайдалану үшін 16 500 мың теңге сомасында
ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
40. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру үшін 59 950
мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені
ескерілсін.  <*>
Ескерту: 40 тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау
N 382-ІІІ шешімімен.
41. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте электрондық үкімет
шеңберінде адам капиталын дамытуға 49 047 мың теңге сомасында
нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
42. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру
объектілерінің құрылысына 2 411 543 мың теңге сомасында нысаналы
даму трансферттері көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ;  17-IV.
43. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау
объектілерінің құрылысына 1 884 938 мың теңге сомасында нысаналы
даму трансферттері көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ., 17-IV
44. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан
Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудағы 2005-2007 жылдарға
арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрлымды дамыту мен абаттандыруға
республикалық бюджеттен 283 000 мың теңге сомасында нысаналы даму
трансферттері көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 44 тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау
N 382-ІІІ шешімімен.
45. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын
дамытудағы 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын
іске асыру шеңберінде инженерлік - коммуникациялық инфрақұрлымды
дамыту мен абаттандыруға 2 552 194 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Махамбет ауданы - 390 194 мың теңге;
Атырау қаласы - 2 162 000 мың теңге нысаналы даму
трансферттері көзделгені ескерілсін.";  <*>
Ескерту: 45 тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау
N 382-ІІІ шешімімен.
46. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік
тұрғын үй құрылысы бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік
сыйақы (мүлде) ставкасы бойынша тұрғын үй салу үшін 1 590 000 мың
теңге сомасында, оның ішінде:
Махамбет ауданы - 620 000 мың теңге;

39. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на эксплуатацию оборудования и средств по регулированию дорожного движения в населенных пунктах в сумме 16 500 тысяч тенге.
40. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 59 950 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 40 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
41. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства в сумме 49 047 тысяч тенге.
42. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на строительство объектов образования в сумме 2 411 543 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 42 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 10.10.2007 N 17-IV.
43. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на строительство объектов здравоохранения в сумме 1 884 938 тысяч тенге.
44. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в сумме 283 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 44 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
45. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в сумме 2 552 194 тысяч тенге, в том числе:
Махамбетскому району - 390 194 тысяч тенге;
городу Атырау - 2 162 000 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 45 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
46. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены кредиты районным бюджетам и бюджету города Атырау на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации государственной программы жилищного строительства на 2005-2007 годы в сумме 1 590 000 тысяч тенге, в том числе:
Махамбетскому району - 620 000 тысяч тенге;

Атырау қаласы - 970 000 мың теңге кредит көзделгені ескерілсін.
Ескерту: 45, 46 тармақтар жаңа редакцияда - Атырау облыстық
мәслихаттың 2007 жылғы 31 қаңтардағы  N 366-ІІІ шешімімен .
47. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте 2006-2008 жылдарға
арналған мүгедектерді оңалту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
шеңберінде республикалық бюджеттен облыстық мүгедектерді оңалту
орталығының құрылысы үшін 257 000 мың теңге сомасында нысаналы даму
трансферттері көзделгені ескерілсін.
48. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласында
Жайық өзені арқылы көпір құрылысын жалғастыруға республикалық
бюджеттен 3 800 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері
көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.
49. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданының
бюджетіне Құрманғазы ауданындағы Орлы ауылындағы блоктық су тазарту
құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 65 000 мың теңге
сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
<*>  N 448-ІІІ.
50. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданының
бюджетіне Құрманғазы ауданындағы Нұржау ауылындағы блоктық су
тазарту құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 70 000 мың
теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
<*>  N 448-ІІІ.
51. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданының
бюджетіне Құрманғазы ауданындағы Дашино ауылындағы блоктық су
тазарту құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 50 000 мың
теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
52. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданының
бюджетіне Құрманғазы ауданындағы Сафоновка ауылындағы блоктық су
тазарту құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 50 000 мың
теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
53. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданының
бюджетіне Құрманғазы ауданындағы Көптоғай ауылындағы блоктық су
тазарту құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 40 000 мың
теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
54. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданының
бюджетіне Құрманғазы ауданындағы Приморье ауылындағы кентішілік су
құбыры желілеріне 54 694 мың теңге сомасында нысаналы даму
трансферттері көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.
55. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Индер ауданының
бюджетіне Индер ауданындағы Индербор кентіндегі блоктық су тазарту
құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 100 000 мың теңге
сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
<*>  N 448-ІІІ.

городу Атырау - 970 000 тысяч тенге.
47. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на строительство областного центра реабилитации инвалидов в городе Атырау в рамках реализации государственной программы реабилитации инвалидов на 2006-2008 годы в сумме 257 000 тысяч тенге.
48. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на продолжение строительства мостового перехода через реку Урал в городе Атырау в сумме 3 800 000 тысяч тенге.
49. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Курмангазинского района на блочные водоочистные сооружения и внутрипоселковые водопроводные сети в селе Орлы Курмангазинского района в сумме 65 000 тысяч тенге.
50. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Курмангазинского района на блочные водоочистные сооружения и внутрипоселковые водопроводные сети в селе Нуржау Курмангазинского района в сумме 70 000 тысяч тенге.
51. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Курмангазинского района на блочные водоочистные сооружения и внутрипоселковые водопроводные сети в селе Дашино Курмангазинского района в сумме 50 000 тысяч тенге.
52. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Курмангазинского района на блочные водоочистные сооружения и внутрипоселковые водопроводные сети в селе Сафоновка Курмангазинского района в сумме 50 000 тысяч тенге.
53. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Курмангазинского района на блочные водоочистные сооружения и внутрипоселковые водопроводные сети в селе Коптогай Курмангазинского района в сумме 40 000 тысяч тенге.
54. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Курмангазинского района на внутрипоселковые водопроводные сети в селе Приморье Курмангазинского района в сумме 54 694 тысяч тенге.
55. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Индерского района на блочные водоочистные сооружения и внутрипоселковые водопроводные сети в поселке Индерборский Индерского района в сумме 100 000 тысяч тенге.

56. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Махамбет ауданының
бюджетіне Махамбет ауданындағы Береке ауылындағы су тазарту
құрылымының және кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына 50 000
мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені
ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.
57. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне Талқайраң-Бесікті магистральдық су айдау және Атырау
қаласындағы Бесікті кентіндегі кентішілік су құбыры желілеріне
100 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені
ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.
58. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне Атырау облысының тұрғын үй құрылысының сметалық-жоспарлау
құжаттарын дайындауға 32 865 мың теңге сомасында нысаналы даму
трансферттері көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 58 тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау
N 382-ІІІ шешімімен;  17-IV.
59. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудағы
2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
шеңберінде тұрғын үй құрылысы объектілеріне инженерлік-
коммуникациялық желілерді салуға арналған 233 295 мың теңге
сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 59 тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау
N 382-ІІІ шешімімен.
60. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамыту үшін 68 090 мың теңге
сомасында, оның ішінде:  <*>
Құрманғазы ауданы - 36 690 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 13 400 мың теңге;
Жылыой ауданы - 18 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері
көзделгені ескерілсін.
Ескерту: 60 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық
мәслихаттың 2007 жылғы 31 қаңтардағы  N 366-ІІІ шешімімен ., 2007
жылғы 11 сәуірдегі   N 382-ІІІ шешімімен; өзгерістер енгізілді -
2007 жылғы 10 қазандағы  N№ 17-IV шешімімен.
61. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамыту үшін 160 393 мың теңге
сомасында, оның ішінде:  <*>
Құрманғазы ауданы - 39 900 мың теңге;
Махамбет ауданы - 29 850 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 8 000 мың теңге;
Жылыой ауданы - 12 850 мың теңге;
Мақат ауданы - 69 703 мың теңге нысаналы даму трансферттері
көзделгені ескерілсін. <*>
Ескерту: 61 тармаққа өзгерістер мен толықтыру енгізілді -
Атырау облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 сәуірдегі  N 382-ІІІ
шешімімен.,  N 448-ІІІ;  2007 жылғы 10 қазандағы  N№ 17-IV шешімімен.
62. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне жылу-энергетикалық жүйені дамыту үшін 50 000 мың теңге
сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.

56. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые трансферты на развитие бюджету Махамбетского района на строительство водоочистного сооружения с водопроводными сетями в селе Береке Махамбетского района в сумме 30 000 тысяч тенге.
57. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау на магистральный водовод Талгайран-Бесикты и внутрипоселковый водопровод в поселке Бесикты города Атырау в сумме 30 000 тысяч тенге.
58. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау на разработку проектно сметной документации на строительство жилья в Атырауской области в сумме 32 865 тысяч тенге.
Сноска: п.58 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ; от 10.10.2007 N 17-IV.
59. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау на строительство инженерно-коммуникационных сетей к объектам жилищного строительства в рамках реализации государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы в сумме 233 295 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 59 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
60. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау на развитие коммунального хозяйства в сумме 68 090 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 36 690 тысяч тенге;
Кзылкогинскому району - 13 400 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 18 000 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 60 в новой редакции решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ, N 17-IV.
61. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые трансферты на развитие районным бюджетам на развитие
системы водоснабжения в сумме 160 393 тысяч тенге, в том числе:  <*>
Курмангазинскому району - 39 900 тысяч тенге;  <*>
Махамбетскому району - 29 850 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 8 000 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 12 850 тысяч тенге;
Макатскому району - 69 703 тысяч тенге.  <*> N 17-IV
Сноска: Пункт 61 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ, N 17-IV.
62. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау на развитие теплоэнергетической системы в сумме 50 000 тысяч тенге.

63. 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап жергілікті атқарушы
органдардың жергілікті өкілетті органдардың шешіміне сәйкес 2007
жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға
айқындалған заңды тұлғалардың тізбесі мен берешектер көлемдері
бойынша, мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға
бөлінген кредиттер мен қаражаттар жөніндегі талаптары тоқтатылатын
болып белгіленсін.
64. 2007 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 62 823 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту: 64 тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау
N 382-ІІІ шешімімен., <*>  N 448-ІІІ;  17-IV.
65. Облыстық бюджетте 2007 жылға жергілікті атқарушы органдар
қарызын өтеу үшін 294 843 мың теңге қаралсын.  <*>  NN 448-ІІІ, 17-IV.
66. Жергілікті атқарушы органдар лимитіндегі қарызы 9 985 542
мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
67. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму
бағдарламасының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды
(бағдарламаларды) іске асыруға және 11-қосымшаға сәйкес заңды
тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға
бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, бекітілсін.
68. 2007 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу
процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама
тізбесі 12-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
69. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте пайдаланбаған
нысаналы трансферттерді республикалық бюджетке қайтару үшін 3 854
мың теңге сомасы көзделгені ескерілсін.
70. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Жылыой ауданының
бюджетіне коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды
ұйымдастыру үшін 10 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.
71. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық
жарақтандыру үшін 42 600 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 7 100 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 25 000 мың теңге;
Индер ауданы - 10 500 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ.
72. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізу
үшін 367 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 25 000 мың теңге;
Атырау қаласы - 342 000 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 71, 72 тармақтар жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 сәуірдегі  N 382-ІІІ шешімімен.
73. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін
салу үшін 328 045 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері
көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 73 тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың  N 382-ІІІ шешімімен;  17-IV.

63. Установить, что с 1 января 2007 года прекращаются требования местного исполнительного органа к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2007 года на основании решения местного представительного органа по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым местным исполнительным органом.
64. Утвердить резерв местных исполнительных органов на 2007 год в сумме 62 823 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 64 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ, N 17-IV.
65. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год 294 843 тысяч тенге для обслуживания долга местного исполнительного органа.
66. Установить лимит долга местных исполнительных органов в размере  9 985 542 тысяч тенге.
67. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 11.
68. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2007 год согласно приложению 12.
69. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрен
возврат недоиспользованных целевых трансфертов в республиканский
бюджет в сумме 3 854 тысяч тенге.
70. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые текущие трансферты бюджету Жылыойского района на
организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной
собственности в сумме 10 000 тысяч тенге.
71. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на материально-техническое оснащение государственных органов в сумме 42 600 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 7 100 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 25 000 тысяч тенге.
Индерскому району - 10 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт.71 в новой редакции решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
72. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на капитальный ремонт автомобильных дорог в сумме 367 000 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 25 000 тысяч тенге;
городу Атырау - 342 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 72 в новой редакции решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ.
73. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 328 045 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 73с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ, N 17-IV.

74. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және қайта жаңарту үшін
117 500 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қызылқоға ауданы - 18 150 мың теңге;
Жылыой ауданы - 99 350 мың теңге нысаналы даму трансферттері
көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: 74 тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың  N 382-ІІІ шешімімен;  17-IV.
75. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және
абаттандыру үшін 120 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Индер ауданы - 50 000 мың теңге;  <*>
Жылыой ауданы - 70 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері
көзделгені ескерілсін.  <*>
Ескерту: Атырау облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 31 қаңтардағы
N 366-ІІІ    шешімімен 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 тармақтарымен толықтырылды; 75 тармаққа өзгерістер енгізілді - 2007 жылғы 11 сәуірдегі  N 382-ІІІ шешімімен.
76. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар
бюджеттеріне азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен
қамтамасыз ету үшін 12 500 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Индер ауданы - 2 500 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 10 000 мың теңге ағымдағы нысаналы
трансферттер көзделгені ескерілсін.
77. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық
жарақтандыру және күрделі жөндеу үшін 178 250 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 6 250 мың теңге;
Атырау қаласы - 22 000 мың теңге;
Жылыой ауданы -150 000 теңге ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.  <*>  N 448-ІІІ;  17-IV.
78. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Махамбет ауданының
бюджетіне елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету үшін 12 000
мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені
ескерілсін.
79. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қызылқоға ауданының
бюджетіне мемлекеттік органдардың ғимаратын ағымдағы жөндеу өткізу
үшін 1 500 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.
80. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте:
Құрманғазы ауданының Ақкөл ауылындағы блоктық су тазарту
құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 40 000 мың теңге;
Құрманғазы ауданының Дәулеткерей ауылындағы блоктық су тазарту құрылымдарды қайта құру және Еңбекші, Дәулеткерей, Жаңа ауыл елді мекендерінде кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына 50 000 мың теңге;
Исатай ауданының Забурын ауылындағы блоктық су тазарту

74. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 117 500 тысяч тенге, в том числе:
Кзылкугинскому району - 18 150 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 99 350 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 74 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2007 N 382-ІІІ, N 17-IV.
75. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 120 000 тысяч тенге, в том числе:
Индерскому району - 50 000 тысяч тенге;
Жылыойскому району - 70 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 75 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 31.01.2007 N 366-III; 11.04.2007 N 382-ІІІ.
76. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые текущие трансферты районным бюджетам на обеспечение жильем
отдельных категорий граждан в сумме 12 500 тысяч тенге, в том числе:
Индерскому району - 2 500 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 10 000 тысяч тенге;
77. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на материально-техническое обеспечение и капитальный ремонт учреждений образования в сумме 178 250 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 6 250 тысяч тенге;
городу Атырау - 22 000 тысяч тенге;
Жылыойскому руайону - 150 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 76 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 04.07.2007 N 448-III, N 17-IV.
78. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые текущие трансферты бюджету Махамбетского района на
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 12 000 тысяч тенге.
79. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Кзылкугинского района на проведение текущего ремонта зданий государственных органов в сумме 1 500 тысяч тенге.
Сноска. Дополнены пунктами 76, 77, 78, 79 решением областного маслихата от 11.04.2007 N 382-III.
80. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
блочные водоочистные сооружения и внутрипоселковые водопроводные сети в селе Акколь Курмангазинского района в сумме 40 000 тысяч тенге;
реконструкцию существующих блочных водоочистных сооружений в селе Даулеткерей и строительство внутрипоселковых водопроводных сетей и водопроводных башен в населенных пунктах Енбекши, Даулеткерей, Жана аул Курмангазинского района в сумме 50 000 тысяч тенге;

құрылымдары және кентішілік су құбыры желілеріне 40 000 мың теңге
сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
көзделгені ескерілсін.
81. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау облысы мен
Атырау қаласындағы элетр жабдықтау объектілерінің құрылысы және
қайта құру үшін республикалық бюджеттен 4 500 000 мың теңге
сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
82. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласында
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның нысандарын салу және
қайта құру үшін республикалық бюджеттен 2 750 000 мың теңге
сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
83. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте "Атырау-Дамба"
облыстық маңызы бар автокөлік жолын күрделі жөндеу үшін
республикалық бюджеттен 300 000 мың теңге сомасында ағымдағы
нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
84. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес мемлекеттік
жалпы орта білім беру жүйесінде интерактивті оқыту жүйесін енгізу
үшін республикалық бюджеттен 40 747 мың теңге сомасында ағымдағы
нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
85. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және
аудандар бюджеттеріне құмар ойын бизнесінің акцизін алып тастауына
байланысты бюджет түсімдерінің шығындарын өтеу үшін республикалық
бюджеттен 13 288 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданы - 1 620 мың теңге;
Атырау қаласы - 11 668 мың теңге нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.
86. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Әлиев-Сатыбалдиев
көшелерінен Жайық өзені арқылы өтетін көпір өткелін салуға
2 950 000 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені ескерілсін.
87. Атырау қаласы және аудандар бюджеттерінде нан және басқа
да тағамдар бағаларының өсуіне байланысты әлеуметтік әлжуаз
топтарға, соның ішінде: мемлекеттік атаулы көмек және 18 жасқа
дейінгі балалары бар отбасыларына берілетін мемлекеттік жәрдемақы
алатындарға, 1, 2, 3 топтағы мүгедектер мен 16 жасқа дейінгі
мүгедек балаларға, ең төменгі зейнетақы алатын зейнеткерлерге және
жасына байланысты мемлекетттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға ай
сайын 800 теңгеден әлеуметтік көмек төлеуге қаражат қаралғаны
ескерілсін.  <*>
Облыс әкімияты әлеуметтік әлжуаз топтарға әлеуметтік көмек
төлеу тетіктерін анықтасын.
88. Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер жесірлеріне,
Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына, хабар ошарсыз
кеткен Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларының
отбасыларына коммуналдық қызметтерге жеңілдік беру мақсатында 3158
теңгеден әлеуметтік көмек төленсін. Коммуналдық қызмет ақысын
төлеу үшін бұрын 1799 теңгеден әлеуметтік көмек алып келген Ұлы
Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына төленетін әлеуметтік
көмек мөлшері 3158 теңгеге дейін өсірілсін.
Облыс әкімияті әлеуметтік көмекті тағайындап төлеу тәртібін
анықтасын.  <*>

блочные водоочистные сооружения в селе Забурунье Исатайского района в сумме 40 000 тысяч тенге.
81. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на
строительство и реконструкцию объектов электроснабжения города
Атырау и Атырауской области в сумме 4500 000 тысяч тенге.
82. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на
строительство и реконструкцию объектов инженерно-коммуникационной
инфраструктуры в городе Атырау в сумме 2 750 000 тысяч тенге.
83. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на
капитальный ремонт автомобильной дороги областного значения "Атырау
-Дамба" в сумме 300 000 тысяч тенге.
84. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общего образования в сумме 40 747 тысяч тенге, согласно приложению 6 к настоящему решению.
85. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты Жылыойскому районному бюджету и бюджету города Атырау на возмещение потерь поступлений в бюджет в связи с отменой акциза на игорный бизнес в сумме 13 288 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойскому району - 1 620 тысяч тенге;
городу Атырау - 11 668 тысяч тенге.
86. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрено строительство мостового перехода через р.Урал по улицам Алиева-Сатыбалдиева в сумме 2 950 000 тысяч тенге.
87. Учесть, что в бюджетах районов и города Атырау предусмотрена ежемесячная выплата социальной помощи в размере 800 тенге социально уязвимым слоям населения, в том числе: получателям государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет, инвалидам 1, 2, 3 групп, детям-инвалидам до 16 лет, пенсионерам, получающим минимальный размер пенсий и получателям государственных социальных пособий по возрасту в связи с повышением цен на хлеб и другие продукты. Акимату области разработать механизм выплаты пособий социально уязвимым слоям населения.
88. Учесть, что в бюджетах районов и города Атырау предусмотрена выплата социальных пособий вдовам воинов, погибших на Великой Отечественной войне, участникам боевых действий в Афганистане, семьям пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане в размере 3 158 тенге в целях предоставления льгот на коммунальные услуги. Инвалидам и участникам Великой Отечественной войны ранее получавшим социальные пособия в размере 1 799 тенге на оплату коммунальных услуг увеличить размер пособия до 3 158 тенге.  Акимату области разработать механизм назначения и выплаты социальной помощи.

89. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының
бюджетіне жерлерді мемлекеттік қажеттілікке алу шығындарына
1 200 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер
көзделгені ескерілсін.  <*>
2. Осы шешім Атырау облысының Әділет департаментінде
тіркелген күнінен бастап колданысқа енгізіледі.  <*>
Ескерту: Атырау облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 сәуірдегі
N 382-ІІІ    шешімімен 76, 77, 78, 79 тармақтарымен толықтырылды,
2007 жылғы 4 шілдедегі  N 448-ІІІ шешімімен  80, 81, 82, 83, 84, 85, 86   тармақтарымен толықтырылды; 2007 жылғы 10 қазандағы  N 17-IV шешімімен 87, 88, 89   тармақтарымен толықтырылды.
Облыстық мәслихаттың
XXIІ сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
<*> Ескерту: Ескерту: 1 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 сәуірдегі  N 382-ІІІ шешімімен; 2007 жылғы 4 шілдедегі  N 448-ІІІ шешімімен;  2007 жылғы 10 қазандағы  N№ 17-IV шешімімен.
Облыстық маслихаттың

89. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на расходы по изъятию земель для государственных нужд в сумме 1 200 000 тысяч тенге.
Сноска. Дополнены пунктами 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 решением областного маслихата от 04.07.2007 N 448-III; дополнены пунктами 87, 88, 89 решением от 10.10.2007 N 17-IV.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня регистрации в
Департаменте юстиции Атырауской области.
Председатель XXII сессии
областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Сноска. Приложение 1 в новой редакции решением областного маслихата от 04.07.2007 N 448-ІІІ; от 10.10.2007 N 17-IV.
Приложение 1 к решению
сесиии областного маслихата от

005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
"Атырау-Акпарат" МКК жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
"Ақпараттық жүйелер және технологиялар орталығы" МКК жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
"Агросервис" МКК жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
"ОблТрансгаз" МКК жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту, "Каспий
А" ЖШС жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту", "Энергия" МКК
жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту", "ОблТасЖол" МКК
жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 8 желтоқсандағы
N 330-III шешіміне 12 қосымша
2007 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы
барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Бiлiм беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Амбулаториялық деңгейдегі халықтың жекелеген санаттарын аурудың жекелеген түрлері бойынша дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету

005
Создание государственных предприятий
Формирование и увеличение уставного капитала КГП "Атырау-Акпарат"
Формирование и увеличение уставного капитала КГП "Центр информационных систем и технологий"
Формирование и увеличение уставного капитала КГП "Агросервис"
Формирование и увеличение уставного капитала КГП "ОблТрансгаз", формирование и увеличение уставного капитала ТОО "Каспий А", формирование и увеличение уставного капитала КГП "Энергия", формирование и увеличение уставного капитала КГП "ОблТасЖол"
Приложение 12 к решению
сессии областного маслихата от
8 декабря 2006 года N№330-III
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2007 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

<*> Ескерту: 13 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 10 қазандағы  N№ 17-IV шешімімен.
Облыстық маслихаттың
2006 жылғы 8 желтоқсандағы N№330-III
шешіміне 13 қосымша
Жалпы орта білім беру мемлекеттік жүйесіне       интерактивті оқыту жүйесін енгізуге аудандық
бюджеттерге, және қала бюджетіне берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
мың теңге
№р/н
Атауы
Сомасы
Барлығы:
36 082
1.
Құрманғазы ауданы

Сноска: приложение 13 изложен в новой редакции  решением областного маслихата от 10 октября 2007 года  N№17-IV.
Приложение 13 к решению
сесиии областного маслихата от
8 декабря 2006 года N 330-III
Распределение сумм целевых текущих трансфертов райгор бюджетам на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общего образования
тысяч тенге
п/п
Наименование
Сумма
Всего:
36 082
1.
Курмангазинский район