2007 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
ОҚО Шымкент қалалық мәслихатының 2006 жылғы 21 желтоқсандағы N 35/318-3с шешімі. ОҚО Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2007 жылы 4 қаңтарда N 14-1-43 тіркелді. Қолданылу мерзімінің тоқтатылуына байланысты шешімнің күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2009 жылғы 30 қарашадағы N 1-314 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2009.11.30 N 1-314 хатымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңына , Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/305-Ш "2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалалық мәслихат  ШЕШТІ:
1. 2007 жылға арналған қала бюджеті 1- қосымшаға сәйкес келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 36 823 831 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 16 162 455 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 26 407 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 16 827 475 мың теңге;
ресми трансферттерден түсетін түсімдер - 3 807 494 мың теңге;
2) шығындар - 32 886 427 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 3 937 404 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттер беру - -15 153 мың теңге, оның ішінде бюджеттік кредиттерді өтеу - 15 153 мың теңге;
5) қаржы активтерімен операция жасаудағы сальдо - 176 700 мың теңге;
6) бюджеттің профициті - 3 775 857 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - - 3 775 857 мың теңге, оның ішінде: қарыздың түсуі - 1 565 000 мың теңге, бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 1 469 мың теңге.
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 565 000 мың теңге.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 ақпандағы  N 39/385-3с, 2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3с, 2007 жылғы 24 шілдедегі N 41/409-3c, 2007 жылғы 31 қазандағы N 4/34-4c шешімдерімен.
2. 2007 жылда жоғарыда көрсетілген облыстық мәслихаттың шешімімен бекітілген қала бюджетінің салық түсімдер көлемі жеке табыс салығы және әлеуметтік салық 50 пайыз болып қабылдансын.
3. Қала әкімдігінің 2007 жылға арналған резерві 44 881 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға арналған резерві - 10 305 мың теңге;
төтенше резерві - 34 311 мың теңге;
соттардың шешімдері бойынша міндеттемелердін орындау үшін резерві - 265 мың теңге.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3c, 2007 жылғы 24 шілдедегі  N 41/409-3c, 2007 жылғы 31 қазандағы  N 4/34-4c    шешімдерімен.

О бюджете города Шымкента на 2007 год
Решение Шымкентского городского маслихата от 21 декабря 2006 года N 35/318-3с. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шымкента 4 января 2007 года за N 14-1-43. Утратило силу с истечением срока применения - письмо Маслихата города Шымкента от 30 ноября 2009 года N 1-314
Сноска. Утратило силу с истечением срока применения - письмо Маслихата города Шымкента от 30.11.2009 N 1-314.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2006 года N 27/305-III "Об областном бюджете на 2007 год" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 36 823 831 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 16 162 455 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 26 407 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 16 827 475 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 3 807 494 тысяч тенге;
2) затраты - 32 886 427 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 3 937 404 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - -15 153 тысяч тенге;
в том числе погашение бюджетных кредитов - 15 153 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами 176 700 тысяч  тенге;
"поступления от продаж финансовых активов государства - 565 000 тыс. тенге
6) профицит бюджета - 3 775 857 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - - 3 775 857 тысяч тенге.
в том числе: поступление займов - 1 565 000 тысяч тенге, движение остатков бюджетных средств - 1 469 тысяч тенге.
Сноска: В пункт 1 внесены изменения и дополнения - решением Шымкентского городского маслихата от 8 февраля 2007 года N 36/345-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 24 июля 2007 года N 41/409-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 31 октября 2007 года N 4/34-4с.
2. Принять утвержденные вышеуказанным решением областного маслихата на 2007 год отчисления от поступлений налогов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Утвердить резерв акимата города на 2007 год в сумме 44  881 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты - 10 305 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв - 34 311 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решению судов - 265 тысяч тенге.
Сноска: В пункт 1 внесены изменения и дополнения - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с,
решением Шымкентского городского маслихата от 24 июля 2007 года N 41/409-3с решением Шымкентского городского маслихата от 31 октября 2007 года N 4/34-4с.

4. 2007 жылға арналған қала бюджетінде, облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 6 187 743 мың теңге көлемінде ескерілсін.
5.  Ескерту: 5-тармақ алынып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3c  шешімімен.
6. 2007 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құру үшін 11 163 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 ақпандағы  N 36/345-3c, 2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3с шешімдерімен.
7. 2007 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 20 977 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 ақпандағы  N 36/345-3c,   2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3с,  2007 жылғы 31 қазандағы  N 4/34-4c шешімдерімен.
7-1. Қала бюджетінде келесідей шығындарға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 103 677 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 32 565 мың теңге;
тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға - 296 мың теңге;
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге - 6 000 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге - 21 590 мың теңге;
орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді үйрену жөнінде оқу, анықтамалық және электрондық әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге - 2 436 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларға - 2 668 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифінің көтерілуін өтеуге - 152 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуге - 19 912 мың теңге;

4. Учесть в городском бюджете на 2007 год бюджетные изъятия, передаваемые в областной бюджет в сумме 6 187 743 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 5 исключен - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с.
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2007 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета средства на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования в сумме 11 163 тысяч тенге.
Сноска: В пункт 6 внесены изменения - решением Шымкентского городского маслихата от 8 февраля 2007 года N 36/345-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с.
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2007 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета средства на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования в сумме 20 977 тысяч тенге.
Сноска: В пункт 7 внесены изменения -решением Шымкентского городского маслихата от 31 октября 2007 года N 4/34-4с.
7-1. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие расходы:
на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования - 103 677 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования - 32 565 тысяч тенге;
на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования - 296 тысяч тенге;
на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования - 6000 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования - 21 590 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования - 2 436 тысяч тенге;
Сноска: Абзац 8 исключен - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с.
на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления - 2 668 тысяч тенге;
Сноска: Абзац 10 исключен - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с.
на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимися абонентами городских сетей телекоммуникаций - 152 тыс. тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида - 19 912 тыс. тенге;

ВИЧ жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайын өтемақы төлеуге - 5 046 мың теңге;
бiлiм беру саласындағы мемлекеттiк жүйеге жаңа технологияларды енгiзу - 41 485 мың теңге;
бюджеттiң түсiмдерiнiң шығынын орнын толтыру - 8 088 мың теңге;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету - 182 504 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру - 137 848 мың теңге;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру - 113 381 мың теңге;
Абай паркінің жете жобасының жоспарына 8 177 мың теңге;
Ескерту: 7-1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3с ,  2007 жылғы 24 шілдедегі  N 41/409-3c,  2007 жылғы 31 қазандағы   N 4/34-4c шешімдерімен.
7-2. Қала бюджетінде келесідей шығындарға облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға - 2 212 126 мың теңге;
білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жөндеуге - 772 476 мың теңге;
электрондық үкімет шеңберіндегі адами капиталды дамытуға - 18 127 мың теңге.
Ескерту: шешім 7-1, 7-2 тармақтарымен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 ақпандағы  N 36/345-3c, 2007 жылғы 24 шілдедегі  N 41/409-3c шешімдерімен.
Ескерту: 7-2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3с,  2007 жылғы 31 қазандағы  N 4/34-4c шешімімен.
8. 2007 жылға арналған қала бюджетінде табысы аз отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 42 782 мың теңге және облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен 86 800 мың теңге қарастырылсын.
9. 2007 жылға арналған қала бюджетінде жүз пайыздық мемлекеттің қатысуымен құрылған заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға 741 700 мың теңге қарастырылып, осы қаржының таратылуы қала әкімдігінің қаулысының негізінде таратылсын.
Ескерту: 9 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 ақпандағы  N 36/345-3c   шешімімен.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 мамырдағы  N 39/385-3с, 2007 жылғы 24 шілдедегі  N 41/409-3c,  2007 жылғы 31 қазандағы  N 4/34-4c шешімдерімен.

на выплату ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим ВИЧ- инфицированных детей - 5 046 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования - 41 485 тыс.тенге;
на возмещение потерь поступлений в бюджет - 8 088 тыс.тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов - 182 504  тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 137 848  тысяч тенге;
на освещение улиц в населенных пунктах - 113 381 тыс.тенге;
на проект детальной планировки парка Абая - 8 177 тысяч тенге
Сноска: Абзацы 14,15 исключены - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с.
Сноска: Пункт 7-1 в новой редакции - решением Шымкентского городского маслихата от 24 июля 2007 года N 41/409-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 31 октября 2007 года N 4/34-4с.
7-2. Учесть, что в городском бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие расходы:
Сноска: Абзац 2 исключен - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с.
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 2 212 126 тысяч тенге;
Сноска: Абзац 4 исключен - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с.
на строительство и реконструкцию объектов образования объектов образования - 772 476 тысяч тенге
на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства - 18 127 тысяч тенге
Сноска: В пункт 7-2 внесены изменения - решением Шымкентского городского маслихата от 24 июля 2007 года N 41/409-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 31 октября 2007 года N 4/34-4с.
Сноска: В пункт 7 внесены изменения и дополнения - решением Шымкентского городского маслихата от 8 февраля 2007 года N 36/345-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 31 октября 2007 года N 4/34-4с.
8. Предусмотреть в городском бюджете на 2007 год средства на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме 42 782 тысяч тенге и за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета 86 800 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в городском бюджете на 2007 год средства на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц со стопроцентной долей участия государства в сумме 741 700 тысяч тенге, с последующим распределением их на основании постановления акимата города.
Сноска: Пункт 9 в новой редакции - решением Шымкентского городского маслихата от 8 февраля 2007 года N 36/345-3с, внесены изменения и дополнения - решением Шымкентского городского маслихата от 21 мая 2007 года N 39/385-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 24 июля 2007 года N 41/409-3с, решением Шымкентского городского маслихата от 31 октября 2007 года N 4/34-4с.

10.  Ескерту: 10 тармақ алып тасталды -   Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 ақпандағы  N 36/345-3c   шешімімен.
11. 2007 жылға арналған қала бюджетте инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға қарастырылған тізбесі 2 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2007 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 -қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10.  Сноска: Пункт 10 исключен - решением Шымкентского городского маслихата от 8 февраля 2007 года  N 36/345-3с.
11. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2007 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц согласно приложению 2.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2007 год согласно приложению 3.