Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау мен төлеудің қағидаларын бекіту туралы
Семей қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 22 ақпандағы № 175 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қалалық Әділет басқармасында 2006 жылғы 28 наурызында № 5-2-30 тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласының әкімдігінің 2023 жылғы 27 қарашадағы № 965 қаулысы
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласының әкімдігінің 27.11.2023 № 965 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39-ІІІ "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабын, 29-бабының 6-тармағын, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі № 343-II "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 11-бабының 1-тармағын орындау және Қазақстан Республикасының 2001 жылгы 23 қаңтардагы № 148-ІІ "Қазақстан Республикасындагы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармагы 14-тармақшасына сәйкес мүгедек балалары бар ата-аналарға оларды тәрбиелеу мен оқытуға көмек беру мақсатында қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырган үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау мен төлеудің Қағидалары (бұдан әрі - Қагидалар) бекітілсін.
2. 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап материалдық қамсыздандырудың мөлшері балалар интернат үйіндегі мүгедек балаларды ұстау бағасы айына 7581 теңге мөлшерінде белгіленсін.
3. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау мен төлеуді бекітілген Қағидаларға сәйкес қамтамасыз етсін.
4. Әкімдіктің осы қаулысының атқарылуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т.Ж.Мүсәпірбековке жүктелсін.
Семей қаласының әкімінің міндетін атқарушы Қ.Төлесбаев
Келісілді:
Әкімнің орынбасары
Т.Мүсәпірбеков
Аппарат басшысы
Е.Майкенов
Экономика және бюджеттік
Жоспарлау бөлімінің меңгерушісі
Н.Жүнісова
Қаржы бөлімінің меңгерушісі
Р.Көкімова
"Қазпошта" АҚ ШҚ ОФ қалалық
байланыс торабының
бастығы
М.Молдарахимов
Қала әкімдігінің
2006 жылғы
"22" ақпандағы
№ 175 қаулысымен
бекітілген
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау мен төлеудің
Қағидалары
1. Жалпы ережелер
Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39-ІІІ "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабын, 29-бабының 6-тармағын, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі № 343-II "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 11-бабының 1-тармағын орындау және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11 "Қазақстан Республикасындагы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14-тармақшасына сәйкес әзірленді
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларга материалдық қамсыздандырудың тағайындалуы мүгедек баланың тұрғылықты жерінде ата-анасының біреуінің немесе оны алмастырушы (қорғаншы) тұлғаның өтініші бойынша уәкілетті органмен (қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен) жүргізіледі.
Өтінішке "Семей қаласының ведомствоаралық психологиялық- медициналық-педагогикалық кеңесі" мемлекеттік мекемесі беретін, мүгедек баланы үйде тәрбиелеу және оқытудың қажеттілігі туралы медициналық сараптама қоса беріледі.
Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларга материалдық көмек осы көмекті тағайындау жөніндегі өтініш берілген айдан бастап және ведомствоаралық психологиялық-медициналық- педагогикалық кеңесінің сараптамасымен белгіленген мерзімге тағайындалады.
Материалдық көмекті тағайындау мен төлемнің тоқтатылуына немесе қайта жаңартылуына әкеліп соғатын жағдайлар туындаган кезде (бала өлімі, интернат-үйге жіберу, тұрғылықты жерді ауыстыру және т.б.) көмектің тағайындалуы және төлемі тиісті жағдайлар туындаған кезден кейінгі айдан бастап тоқтатылады немесе қайта жаңартылады.
2. Тағайындау тәртібі
Материалдық көмек алушылар, көмек алу құқығына әсерін тигізетін барлық өзгерістер жөнінде тиісті уәкілетті органға хабарлауға міндетті.
Болған өзгерістер туралы мәліметтер бермеген жағдайда, алынған сомалар заңнамада белгіленген тәртіпнен қайтарылады.
Тиісті уәкілетті орган, түскен күннен бастап материалдық көмек тағайындау жөніндегі барлық қажетті құжаттармен бірге өтінішті, 10 күн мерзімінде қарайды.
Тиісті уәкілетгі орган материалдық көмек тағайындалмайтын жағдайда, қабылданбаған себептері мен шағымдану тәртібі көрсетілгеи шешім шығарылған кейін, өтініш берушіге барлық құжаттарын қайтарып береді.
Уәкілетті органның шешімі қолданыстағы заңнамаға сәйкес шағымданылуы мүмкін.
Материалдық көмек тағайындау жөніндегі өтініш, сондай-ақ мүгедек балаларға материалдық көмек тағайындау жөніндегі уәкілетті органның шешімі барлық қажетті құжаттармен бірге алушының жеке ісінде сақталады.
Материалдық көмектің мөлшері балалар интернат үйіндегі мүгедек балаларды ұстау бағасы мөлшерінде белгіленеді.

Об утверждении Правил назначения и выплаты материального обеспечения на детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
Постановление акимата города Семипалатинска от 22 февраля 2006 года № 175. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Семипалатинска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 марта 2006 года за № 5-2-30. Утратило силу постановлением акимата города Семей области Абай от 27 ноября 2023 года № 965
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей области Абай от 27.11.2023 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 16, пункта 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39-ІІІ ЗРК "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года № 343-ІІ "О социальной и медико- педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" и в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-ІІ "О местном государственном управлении в Республики Казахстан", оказания помощи родителям, имеющим детей инвалидов в их воспитании и обучении, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения и выплаты материального обеспечения на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому (далее - Правила).
2. Установить с 1 января 2006 года размер материального обеснечения в размере стоимости содержания детей-инвалидов в детских домах-интернатах в сумме 7581 тенге ежемесячно.
3. Отделу занятости и социальных программ обеспечить назначение и выплату материального обеспечения на детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому в соответствии с утвержденными Правилами.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата возложить на заместителя акима города Мусаинрбекова Т.Ж.
И.о. акима города Семииалатинска К.Тулесбаев
Согласовано:
Заместитель акима города
К. Мусапирбеков
Руководитель аппарата
Е. Майконов
Заведующий отделом экономики
и бюджетного планирования
Н. Жунусова
Заведующии городским
Финансовым отделом
Р. Какимова
Начальник городского узла
Почтовой связи
ВК ОФ АО "Казпочта"
М.Молдарахимов
Утверждены
постановлением акимата
города от "22" февраля 2006 года
№ 175
Правила
назначения и выплаты материального обеспечения на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1. Общие положеиия
Настоящие Правила разработаны в целях реализации статьи 16, пункта 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39-111 ЗРК "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан о г 11 июля 2002 года № 343-11 "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" и в соответствии с подпунктом 14, пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 г. № 148-11 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".
2. Порядок назначения
Назначение материальной помощи на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, производигся уполномоченным органом (городским отделом занятости и социальных программ) по месту жительства ребенка-инвалида по заявлению одного из родителей или лица, его заменяющего (опекуна).
К заявлению прилагается медицинское заключение о необходимости воспитания или обучения ребенка-инвалида на дому, которое выдается государственным учреждением "Межведомственной психолого-медико- педагогической консультацией" г.Семипалатинска.
Материальная помощь на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, назначается с месяца, в котором подано заявление о назначении этой помощи и на срок, указанный в медицинском заключении Межведомственной психолого-медико-педагогической консультации.
При наступлении обстоятельсгв, влекущих прекращение или возобновление назначения и выплаты материальной помощи (смерть ребнка, определение в дом-интернат, переезд на другое место жительство и др.) назначение и выплата помощи прекращается или возобновляется
с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
Получатели материальной помощи обязаны извещать соответствующий уполномоченный орган обо всех изменениях, влияющих на право получения помощи.
В случае не предоставления сведений о произошедших изменениях переполученные суммы надлежат возврату в порядке, установленном законодательством.
Заявление со всеми необходимыми документами о назначении материальной помощи рассматривается уполномоченным органом в 10-дневный срок со дня его наступления.
В случае отказа в назначении материальной помощи уполномоченный орган после вынесения решения с указанием причин отказа и порядка обжалования возвращает заявителю все документы.
Решение уполномоченного органа может быть обжаловано в соответствии с действующим законодательством.
Заявление о назначении материальной помощи со всеми необходимыми документами, а также решение унолномоченного) органа о назначении материальной помощи на детей-инвалидов хранятся в личном деле получателя.
Размер материалыюго обеспечения устанавливается в размере стоимости содержания детей-инвалидов в детских домах-интернатах на соответствующий год.

3. Қаржыландыру және төлеу тәртібі
Уәкілетті орган агымдағы айдың 20 жұлдызына дейін ведомость- тізімдердің негізінде қаржы бөліміне қажеттілік-өтінім ұсынады.
Қаржыландыру уәкілетті органның бюджеттік есебіне түскеннен кейін, өтінімдерге сәйкес Агенттік келісімі негізінде, "Қазпошта" АҚ ІДҚ филиалы қалалық байланыс торабына ақшалай қаражаттарды аудару жүзеге асырылады.
"Қазпошта" АҚ ШҚ филиалы қалалық және аудандық байланыс тораптары, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ұсынған, бірінші басшы қол қойған, ведомость-тізімдердің негізінде төлем жүргізеді.
Материалдық көмектің төлемі өткен айға жүргізіледі.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
Бағдарламалар бөлімінің меңгерушісі
В.Кудрин

3. Порядок финансирования и выплаты
Уполномоченный орган до 20 числа текущего месяца предоставляет заявку-потребносгь в отдел финансов на основании списков-ведомостей для выплаты.
После поступления финансирования на бюджетный счет уполномоченного органа перечисление денежных средств осуществляется согласно заявок и на основании Агентского соглашения в городские и районные узлы почтовой связи ВК филиала АО "Казпочта".
Городские и районные узлы почтовой связи ВК филиала АО "Казпочта" осуществляют выплату на основании списков-ведомостей, представленных городским отделом занятости и социальных программ, заверенных первым руководителем.
Выплата материальной помощи производится за истекший месяц.
Заведующий отделом занятости
и социальных программ
В.Кудрин