2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 20 желтоқсандағы N 33-30 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2006 жылғы 21 желтоқсанда N 2977 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2008.12.11 N 10-10 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2007 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 46 540 083 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 18 827 412 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 18 778 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7 500 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер - 27 686 393 мың теңге;
2) шығындар - 48 912 747 мың теңге,
3) операциялық сальдо - -2 372 664 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелендіру - -2 636 422 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 1 125 000 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 3 761 422 мың теңге;
5) қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдо - -142 600;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - 406 358 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру - 406 358 мың теңге.
8) қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
9) мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 142 600 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007.02.14 N 35-1, 2007.04.30 N 37-1, 2007.07.05 N 40-1, 2007.10.15 N 2-1, 2007.12.12 N 4-5 Шешімдерімен.
2. 2007 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 5, 6 пункттеріне сәйкес қарастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын 9, 10, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 31, 42 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 16 377 686 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшісі болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне жалақы төлеуге - 4 178 255 мың теңге;
2007 жылғы 1 қаңтардан бастап барлық жеке тұлғалар үшін жеке табыс салығының 10 процент тіркелген ставкасын енгізуге және салық салу кезінде кірістен айлық есептік көрсеткіштің орнына жалақының ең төменгі мөлшерін табыстан алып тастауға және жергілікті бюджетке түсетін ойын бизнесіне арналған акциздің жойылуына байланысты бюджетке түсетін түсімдердің шығыстарын өтеуге - 3 460 791 мың теңге;

Об областном бюджете на 2007 год
Решение Западно-Казахстанского областного Маслихата от 20 декабря 2006 года N 33-30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 21 декабря 2006 года за N 2977. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2008 года N 10-10
Сноска. Утратило силу Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 11.12.2008 N 10-10 (принято только на государственном языке)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 46 540 083 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 18 827 412 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям - 18 778 тыс. тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 7 500 тыс. тенге;
поступлениям трансфертов - 27 686 393 тыс. тенге;
2) затраты - 48 912 747 тыс. тенге;
3) операционное сальдо - -2 372 664 тыс. тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - -2 636 422 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 125 000 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 761 422 тыс. тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - -142 600;
6) дефицит (профицит) бюджета - 406 358 тыс. тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 406 358 тыс. тенге;
8) приобретение финансовых активов - 0 тыс. тенге;
9) поступления от продажи финансовых активов государства - 142 600 тыс. тенге".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 14.02.2007 N 35-1, от 30.04.2007 N 37-1, от 05.07.2007 N 40-1, от 15.10.2007 N 2-1, от 12.12.2007 N 4-5.
2. Поступления в областной бюджет на 2007 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" и согласно пунктам 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9, 10, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 26, 31, 42 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год".
Учесть в областном бюджете на 2007 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 16 377 686 тыс. тенге, в том числе:
на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими и работникам казенных предприятий - 4 178 255 тыс. тенге;
на возмещение потерь поступлений в бюджет в связи с введением фиксированной ставки индивидуального подоходного налога для всех физических лиц в 10 процентов с 1 января 2007 года и исключением из доходов при налогообложении минимальной заработной платы вместо месячного расчетного показателя и отмены акциза на игорный бизнес, поступающего в местный бюджет - 3 460 791 тыс. тенге;

білім беруге арналған нысаналы трансферттер - 1 092 659 мың теңге;
денсаулық сақтауға арналған нысаналы трансферттер - 1 539 249 мың теңге;
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталын дамытуға - 65 409 мың теңге;
көші-қон полициясының 2006 жылы бөлінген қосымша штат санын ұстауға - 19 025 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне - 44 148 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің көтерілуін өтеуге - 1 984 мың теңге;
табысы аз отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 150 000 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 94 782 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидияларға - 574 144 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға - 50 652 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 600 000 мың теңге;
ауылдық (селолық) елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін қайта жаңарту мен құрылысын салуға - 649 172 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерде білім беру объектілерін қайта жаңарту мен құрылысын салуға - 1 869 825 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін қайта жаңарту мен құрылысын салуға - 562 591 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1 425 000 мың теңге.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілген сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007.10.15 N 2-1, 2007.12.12 N 4-5 Шешімдерімен.
4. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте тұрғын-үй құрылысына:
сыйақының нөлдік ставкасы бойынша республикалық бюджеттен түсетін кредиттің сомасы 1 100 000 мың теңге мөлшерінде қарастырылсын.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2007 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) Жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі - 6; Орал қ. - 32,3; Ақжайық, Бөкейордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау - 100,0;

целевые трансферты на образование - 1 092 659 тыс. тенге;
целевые трансферты на здравоохранение - 1 539 249 тыс. тенге;
на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства - 65 409 тыс. тенге;
на содержание штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году - 19 025 тыс. тенге;
на обеспечение нуждающихся обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида - 44 148 тыс. тенге;
на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций - 1 984 тыс. тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 150 000 тыс. тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения - 94 782 тыс. тенге;
на субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства - 574 144 тыс. тенге;
на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления - 50 652 тыс. тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения - 600 000 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов - 649 172 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности - 1 869 825 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения - 562 591 тыс. тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 425 000 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 15.10.2007 N 2-1, от 12.12.2007 N 4-5.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год на строительство жилья:
поступление кредита из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения в сумме 1 100 000 тыс. тенге.
5. Установить на 2007 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский - 6; г.Уральск - 32,3; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский - 100,0;

2) Әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі - 6; Орал қ. - 32,3; Ақжайық, Бөкейордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау - 100,0.
6. Облыстық бюджетке төменгі бюджеттерден 2007 жылы түсетін бюджеттік алып қоюлар мөлшерінің жалпы сомасы 10 898 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Бөрлі - 3 435 мың теңге;
Орал қ. - 7 463 мың теңге.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. Облыстық бюджеттен 2007 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемдерінің жалпы сомасы 8 046 201 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы - 1 092 778 мың теңге;
Бөкейорда ауданы - 495 935 мың теңге;
Жаңақала ауданы - 550 483 мың теңге;
Жәнібек ауданы - 501 606 мың теңге;
Зеленов ауданы - 1 095 594 мың теңге;
Казталов ауданы - 977 269 мың теңге;
Қаратөбе ауданы - 577 199 мың теңге;
Сырым ауданы - 674 690 мың теңге;
Тасқала ауданы - 506 293 мың теңге;
Теректі ауданы - 1 003 244 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы - 571 110 мың теңге.
9. Аудандық (қалалық) бюджеттерге 2007 жылға арналған облыстық бюджетте нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы сомасы 4 469 298 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
4 129 812 мың теңге - жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер;
314 347 мың теңге - сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
25 139 мың теңге - үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге;
36 000 мың теңге - коммуналдық шаруашылықты дамытуға.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілетін сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007.10.15 N 2-1 Шешімімен.
10. 2007 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылы 11 шілдедегі Заңын іске асыруға арналған қаржы 8 451 мың теңгеден төмен емес болып қарастырылғаны ескерілсін.
11. 2007 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттер көлемі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы №602-II Заңының 3-бабының 2-тармағына сәйкес республикалық бюджеттен табысталатын шығындар сомасы 51 666 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

2) социальный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский - 6; г.Уральск - 32,3; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский - 100,0.
6. Установить на 2007 год размеры бюджетных изъятий из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в общей сумме 10 898 тыс. тенге, в том числе:
Бурлинского - 3 435 тыс. тенге;
г. Уральск - 7 463 тыс. тенге.
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Установить на 2007 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 8 046 201 тыс. тенге, в том числе:
Акжаикскому - 1 092 778 тыс. тенге;
Бокейординскому - 495 935 тыс. тенге;
Жангалинскому - 550 483 тыс. тенге;
Жанибекскому - 501 606 тыс. тенге;
Зеленовскому - 1 095 594 тыс. тенге;
Казталовскому - 977 269 тыс. тенге;
Каратобинскому - 577 199 тыс. тенге;
Сырымскому - 674 690 тыс. тенге;
Таскалинскому - 506 293 тыс. тенге;
Теректинскому - 1 003 244 тыс. тенге;
Чингирлаускому - 571 110 тыс. тенге.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам в общей сумме 4 469 298 тыс. тенге, в том числе:
4 129 812 тыс. тенге - трансферты из местных бюджетов;
314 347 тыс. тенге - на развитие системы водоснабжения;
25 139 тыс. тенге - на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
36 000 тыс. тенге - на развитие коммунального хозяйства.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 9 в редакции Решения Западно-Казахстанского  областного маслихата от 15.10.2007 N 2-1.
10. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2007 год средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", предусматриваются не ниже 8 451 тыс. тенге.
11. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2007 год предусматриваются передаваемые из республиканского бюджета затраты в соответствии с пунктом 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "Об объемах официальных трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2005-2007 годы" от 9 ноября 2004 года N 602-II в сумме 51 666 тыс. тенге, в т. ч.:

ардагерлер мен мүгедектерді сауықтыруға және әлеуметтік көмек көрсетуге - 5 945 мың теңге;
протездеу жөнінде медициналық қызмет көрсетуге және протездік-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз етуге - 11 315 мың теңге;
мүгедектерді сурдоқұралдармен және сурдокөмекпен қамтамасыз етуге - 10 571 мың теңге;
мүгедектерді тифлоқұралдармен қамтамасыз етуге - 2 318 мың теңге;
жекелеген ішкі істер органдары бөлімдерін ұстауға - 21 517 мың теңге.
12. Облыстық бюджеттің шығыстарында қала мен облыс деңгейіндегі медициналық ұйымдарда соматикалық аурулармен ауыратын ауруларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге бағытталған ақысыз медициналық көмек көрсетуге кепілдік көлемі және алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету маманы жолдамасымен диагностикалық зерттеу өткізуді қоса, алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету ұйымдарының жан басы нормативін көбейтуге қосымша шығындар сомасы 116 069 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін. Ақысыз медициналық көмек көрсетуге кепілдік көлемін көрсетуге шығындар 4 266 386 мың теңгеден кем емес қарастырылсын.
13. 2007 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органдарының резерві 389 746 мың теңге көлемінде бекітілсін, оның ішінде:
- табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін облыстың жергілікті атқарушы органының төтенше резерві - 172 746 мың теңге;
- шұғыл шығындарға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві - 197 000 мың теңге;
- сот шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві - 20 000 мың теңге.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007.10.15 N 2-1 Шешімімен.
14. Облыстық жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2007 жылдың 31 желтоқсанына 6 017 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
14-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте тұрғын үй құрылысына республикалық бюджет несиені өтеуге 3 672 000 мың теңге мөлшерінде қаржы қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007.10.15 N 2-1 Шешімімен.
15. 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын мамандар мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 %-ға көтеру белгіленсін.
16. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сай бекітілсін.
17. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 3 қосымшаға сай бекітілсін.

на реабилитацию и социальную помощь ветеранам и инвалидам - 5 945 тыс. тенге;
на предоставление медицинских услуг по протезированию и обеспечение протезно-ортопедическими изделиями - 11 315 тыс. тенге;
на обеспечение сурдосредствами и сурдопомощью инвалидов - 10 571 тыс. тенге;
на обеспечение тифлосредствами инвалидов - 2 318 тыс. тенге;
на содержание отдельных подразделений органов внутренних дел - 21 517 тыс. тенге.
12. Учесть, что в расходах областного бюджета предусматриваются дополнительные затраты в сумме 116 069 тыс. тенге на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, направленные на обеспечение лекарственными средствами больных соматическими заболеваниями в медицинских организациях городского и областного уровней и увеличение подушевого норматива организаций, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, включая проведение диагностических исследований по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи. Затраты на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предусматриваются не ниже 4 266 386 тыс. тенге.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2007 год в размере 389 746 тыс. тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа области для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера - 172 746 тыс. тенге;
резерв местного исполнительного органа области на неотложные затраты - 197 000 тыс. тенге;
резерв местного исполнительного органа области на исполнение обязательств по решениям судов - 20 000 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 15.10.2007 N 2-1.
14. Установить на 31 декабря 2007 года лимит долга местного исполнительного органа области в размере 6 017 000 тыс. тенге.
14-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год средства на погашение кредита перед республиканским бюджетом по строительству жилья в размере 3 672 000 тыс. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1, в соотвествии с Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15.10.2007 N 2-1.
15. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, повышение на 25 % должностных окладов по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2007 года.
16. Утвердить перечень текущих бюджетных программ областного бюджета на 2007 год согласно приложению 2.
17. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2007 год согласно приложению 3.

18. 2007 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4, 5 қосымшаларға сай бекітілсін.
19. Батыс Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті осы шешімнің 5 тармағында белгіленген кірістер бөлу нормативіне сәйкес тиісті бюджеттердің шотына қаржылар есептелуін қамтамасыз етсін.
20. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Мәслихаттың
2006 жылғы 20 желтоқсандағы
N 33-30 шешіміне N 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007.12.12 N 4-5 Шешімімен.
2007 жылға арналған облыстық бюджет
мың теңге
Санаты
Сома
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Табыстар

18. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2007 год, согласно приложениям 4, 5.
19. Департаменту казначейства по Западно-Казахстанской области обеспечить зачисление средств на счета соответствующих бюджетов согласно норматива распределения доходов, установленным пунктом 5 настоящего решения.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель сессии
Секретарь oбластного маслихата
Приложение N 1
к решению маслихата
N 33-30 от 20 декабря 2006 года
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2007 года N 4-5.
Областной бюджет на 2007 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ

271
Облыстың құрылыс департаменті (басқармасы)
75 285
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
75 285
04
Бiлiм беру
8 208 836
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
2 391 292
260
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы (бөлімі)
716 128
006
Балалар мен жеткіншектерге спорт бойынша қосымша білім беру
531 767
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
184 361
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 675 164
003
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
357 383
004
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
19 699
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
12 400
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
312 700
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын және мектеп тыс іс-шараларды өткізу
105 953
013
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
169 201
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
433 772
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
27 896
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
44 166
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
133 142
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 061
023
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді зерделеу жөніндегі оқу, анықтама және электронды әдебиет сатып алуға және жеткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 111
025
Білім беру саласындағы мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізу
6 798
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

271
Департамент (Управление) строительства области
75 285
003
Развитие объектов органов внутренних дел
75 285
04
Образование
8 208 836
2
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
2 391 292
260
Управление (Отдел) физической культуры и спорта области
716 128
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
531 767
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
184 361
261
Департамент (Управление) образования области
1 675 164
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
357 383
004
Информатизация системы среднего образования
19 699
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных областных организаций образования
12 400
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
312 700
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
105 953
013
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
169 201
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
433 772
019
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
27 896
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
44 166
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
133 142
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
5 061
023
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственнго языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования
12 111
025
Внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
6 798
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования

793 943
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 568 283
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
819 548
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті (басқармасы)
412 002
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамсыз ету
412 002
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
321 058
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
321 058
271
Облыстың құрылыс департаменті (басқармасы)
86 488
008
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
86 488
2
Әлеуметтiк көмек
295 916
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті (басқармасы)
295 916
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
74 645
005
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
25 139
009
Қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 984
015
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
150 000
016
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне ағымдағы нысаналы трансферттер
44 148
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
452 819
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті (басқармасы)
452 819
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
46 007
004
Ақпараттық жүйелер құру
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
406 812
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 103 998
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 425 000
271
Облыстың құрылыс департаменті (басқармасы)
1 425 000
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері

793 943
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 568 283
1
Социальное обеспечение
819 548
256
Департамент (Управление) координации занятости и социальных программ области
412 002
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
412 002
261
Департамент (Управление) образования области
321 058
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
321 058
271
Департамент (Управление) строительства области
86 488
008
Развитие объектов социального обеспечения
86 488
2
Социальная помощь
295 916
256
Департамент (Управление) координации занятости и социальных программ области
295 916
003
Социальная поддержка инвалидов
74 645
005
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
25 139
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций
1 984
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей
150 000
016
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
44 148
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
452 819
256
Департамент (Управление) координации занятости и социальных программ области
452 819
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) координации занятости и социальных программ
46 007
004
Создание информационных систем
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
113
Трансферты из местных бюджетов
406 812
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 103 998
1
Жилищное хозяйство
1 425 000
271
Департамент (Управление) строительства области
1 425 000
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007.04.30 N 37-1 Шешімімен.
2007 жылға арналған облыстық бюджеттің
ағымдағы бюджеттік бағдарламар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
110
Облыс мәслихатының аппараты

Сноска. Приложение 2 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 30.04.2007 N 37-1.
Перечень текущих бюджетных программ
областного бюджета на 2007 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции  государственного управления
110
Аппарат маслихата области

001
Облыс мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
120
Облыс әкімінің аппараты
001
Облыс әкімінің қызметін қамтамасыз ету
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
2
Қаржылық қызмет
257
Облыстың қаржы департаменті (басқармасы)
001
қаржы департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
003
Біржолғы талондарды беруді ұйымдастыру және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомаларды толық жиналуын қамтамасыз ету
009
Коммуналдық меншікті жекешелендіруді ұйымдастыру
010
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
258
Облыс экономика және бюджеттік жоспарлау департаменті (басқармасы)
001
Экономика және бюджеттік жоспарлау департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
02
Қорғаныс
1
Әскери мұқтаждар
250
Облыстың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру департаменті (басқармасы)
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
007
Аумақтық қорғанысты дайындау және облыстың ауқымдағы аумақтық қорғаныс
2
Төтенше жағдайлар жөніндегi жұмыстарды ұйымдастыру
250
Облыстың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру департаменті (басқармасы)
001
Жұмылдыру дайындығы, азаматтыҚ қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
004
Облыстың ауқымдағы азаматтық қорғаныстың іс-шаралары
005
Облыстың ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
006
Облыстың ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1
Құқық қорғау қызметi
252
Облыстың бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
001
Облыстың бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органының қызметін қамтамасыз ету
002
Облыс аумағында қоғамдық тәртiптi қорғау және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
04
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
260
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы (бөлімі)
006
Балалар мен жеткіншектерге спорт бойынша қосымша білім беру
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
003
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру

001
Обеспечение деятельности маслихата области
120
Аппарат акима области
001
Обеспечение деятельности акима области
113
Трансферты из местных бюджетов
2
Финансовая  деятельность
257
Департамент (Управление) финансов области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) финансов
003
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
009
Организация приватизации коммунальной собственности
010
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
113
Трансферты из местных бюджетов
5
Планирование и статистическая деятельность
258
Департамент (Управление) экономики и бюджетного планирования области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) экономики и бюджетного планирования
113
Трансферты из местных бюджетов
02
Оборона
1
Военные нужды
250
Департамент (Управление) по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации  аварий и стихийных бедствий области
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
007
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
250
Департамент (Управление) по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации  аварий и стихийных бедствий области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации  аварий и стихийных бедствий
004
Мероприятия гражданской обороны областного масштаба
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1
Правоохранительная деятельность
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа внутренних дел, финансируемого из областного бюджета
002
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности на территории области
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
04
Образование
2
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
260
Управление (Отдел) физической культуры и спорта области
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
261
Департамент (Управление) образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам

005
Білім берудің мемлекеттік облыстың ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын және мектеп тыс іс-шараларды өткізу
013
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
023
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді зерделеу жөніндегі оқу, анықтама және электронды әдебиет сатып алуға және жеткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3
Бастауыш кәсіптік бiлiм беру
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
008
Бастауыш кәсіптік бiлiм беру
5
Қосымша кәсіби білім беру
252
Облыстың бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
001
Білім беру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных областных организаций образования
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
013
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
021
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
022
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
023
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования
3
Начальное профессиональное образование
261
Департамент (Управление) образования области
008
Начальное профессиональное образование
5
Дополнительное профессиональное образование
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
261
Департамент (Управление) образования области
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
9
Прочие услуги в области образования
261
Департамент (Управление) образования области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) образования
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии

018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстың маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
05
Денсаулық сақтау
1
Кең бейiндi ауруханалар
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
2
Халықтың денсаулығын қорғау
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
006
Ана мен баланы қорғау
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
269
Облыстың мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті (Басқармасы)
001
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
002
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
003
Індетке қарсы күрес
007
Халыққа иммундық алдын алуды жүргізу үшін дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
3
Мамандандырылған медициналық көмек
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
4
Емханалар
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
001
Денсаулық сақтау департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу

018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
113
Трансферты из местных бюджетов
05
Здравоохранение
1
Больницы широкого профиля
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
2
Охрана здоровья населения
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
006
Охрана материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
269
Департамент (Управление) государственного санитарно-эпидемиологического надзора области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) государственного санитарно-эпидемиологического надзора
002
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
003
Борьба с эпидемиями
007
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3
Специализированная медицинская помощь
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
4
Поликлиники
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
5
Другие виды медицинской помощи
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
011
Оказание скорой и неотложной помощи
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
9
Прочие услуги в области здравоохранения
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) здравоохранения
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
013
Проведение патологоанатомического вскрытия

016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті (басқармасы)
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамсыз ету
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті (басқармасы)
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
005
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
009
Қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
015
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
016
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне ағымдағы нысаналы трансферттер
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті (басқармасы)
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық департаментi (басқармасы)
001
Энергетика және коммуналдық шаруашылық департаментiнiң (басқармасының) қызметiнқамтамасыз ету
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
262
Облыстың мәдениет департаменті (басқармасы)
001
Мәдениет департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
004
Мемлекет қайраткерлерін мәңгі есте сақтау
005
Жергілікті маңызы бар тарихи-мәдени мұралардың сақталуын және оған қол жетімді болуын қамтамасыз ету

016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
018
Обеспечение деятельности информационно-аналитических центров
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1
Социальное обеспечение
256
Департамент (Управление) координации занятости и социальных  программ области
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
261
Департамент (Управление) образования области
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2
Социальная помощь
256
Департамент (Управление) координации занятости и социальных  программ области
003
Социальная поддержка инвалидов
005
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций
015
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей
016
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
256
Департамент (Управление) координации занятости и социальных  программ области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) координации занятости и социальных  программ
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
113
Трансферты из местных бюджетов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
279
Департамент (Управление) энергетики и коммунального хозяйства области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) энергетики и коммунального хозяйства области
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
262
Департамент (Управление) культуры области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) культуры
003
Поддержка культурно-досуговой работы
004
Увековечение памяти деятелей государства
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним

007
Жергілікті маңызы бар театр және музыка өнерін қолдау
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
2
Спорт
260
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы (бөлімі)
001
Дене шынықтыру және спорт басқармасының (бөлімінің) қызметін қамтамасыз ету
003
Облыстың деңгейде спорт жарыстарын өткізу
004
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
3
Ақпараттық кеңістiк
259
Облыстың мұрағат және құжаттама басқармасы (бөлімі)
001
Мұрағат және құжаттама басқармасының (бөлімінің) қызметін қамтамасыз ету
002
Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
262
Облыстың мәдениет департаменті (басқармасы)
008
Облыстың кітапханалардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
263
Облыстың ішкі саясат департаменті (басқармасы)
002
Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу
264
Облыстың тілдерді дамыту басқармасы
001
Тілдерді дамыту басқарманың қызметін қамтамасыз ету
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықтарының басқа да тiлдерiн дамыту
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
4
Туризм
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті (басқармасы)
005
Туристік қызметті реттеу
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiктi ұйымдастыру жөніндегi өзге де қызметтер
263
Облыстың ішкі саясат департаменті (басқармасы)
001
Ішкі саясат департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
003
Жастар саясаты саласында өңірлік бағдарламаларды іске асыру
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
255
Облыстың ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
001
Ауыл шаруашылығы департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдау
005
Республикалық меншікке жатпайтын ауыл шаруашылығы ұйымдарының банкроттық рәсімдерін жүргізу
008
Арнайы сақтау орындарының
(көмінділерінің) жұмыс істеуін қамтамасыз ету және жөндеу
010
Мал шаруашылығын дамытуды қолдау
011
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын және сапасын арттыру
012
Мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларға берілетін аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
013
Малшаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыру

007
Поддержка театрального и музыкального искусства
113
Трансферты из местных бюджетов
2
Спорт
260
Управление (Отдел) физической культуры и спорта области
001
Обеспечение деятельности Управления (Отдела) физической культуры и спорта
003
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
004
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
113
Трансферты из местных бюджетов
3
Информационное пространство
259
Управление (Отдел) архивов и документации области
001
Обеспечение деятельности Управления (Отдела) архивов и документации
002
Обеспечение сохранности архивного фонда
262
Департамент (Управление) культуры области
008
Обеспечение функционирования областных библиотек
263
Департамент (Управление) внутренней политики области
002
Проведение государственной информационной политики через средства массовой информации
264
Управление по развитию языков области
001
Обеспечение деятельности Управления по развитию языков
002
Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана
113
Трансферты из местных бюджетов
4
Туризм
265
Департамент (Управление) предпринимательства и промышленности области
005
Регулирование туристской деятельности
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
263
Департамент (Управление) внутренней политики области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) внутренней политики
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
113
Трансферты из местных бюджетов
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
255
Департамент (Управление) сельского хозяйства области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) сельского хозяйства
002
Поддержка развития семеноводства
005
Проведение процедур банкротства сельскохозяйственных организаций, не находящихся в республиканской собственности
008
Обеспечение функционирования и ремонт специальных хранилищ (могильников)
010
Поддержка развития животноводства
011
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ и повышение урожайности и качества продукции растениеводства
012
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на передавемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления
013
Повышение продуктивности и качества продукции животноводства

014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтерінің құнын субсидиялау
015
Ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды қамтамасыз ету
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
2
Су шаруашылығы
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу департаменті (басқармасы)
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
255
Облыстың ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
009
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3
Орман шаруашылығы
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу департаменті (басқармасы)
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
006
Жануарлар дүниесін қорғау
5
қоршаған ортаны қорғау
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу департаменті (басқармасы)
001
Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
008
Қоршаған ортаны қорғау жөнінде іс-шаралар өткізу
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
011
Стратегиялық, трансшекаралық және экологиялық қауіпті объектілерден басқа, мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу
6
Жер қатынастары
251
Облыстың жер қатынастары басқару департаменті (басқармасы)
001
Жер қатынастар басқармасының қызметін қамтамасыз ету
003
Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету
004
Мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларға берілетін аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
11
өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы департаменті (басқармасы)
001
Мемлекеттік сәулет-құрылыстың бақылау департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
271
Облыстың құрылыс департаменті (басқармасы)
001
Құрылыс департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы департаменті (басқармасы)
001
Сәулет және қала құрылысы департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi

014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
015
Обеспечение площадок по убою сельскохозяйственных животных
113
Трансферты из местных бюджетов
2
Водное хозяйство
254
Департамент (Управление) природных ресурсов и регулирования природопользования области
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
255
Департамент (Управление) сельского хозяйства области
009
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3
Лесное хозяйство
254
Департамент (Управление) природных ресурсов и регулирования природопользования области
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
006
Охрана животного мира
5
Охрана окружающей среды
254
Департамент (Управление) природных ресурсов и регулирования природопользования области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) природных ресурсов и регулирования природопользования
008
Проведение мероприятий по охране окружающей среды
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
011
Проведение государственной экологической экспертизы кроме стратегических, трансграничных и экологически опасных объектов
6
Земельные отношения
251
Управление земельных отношений области
001
Обеспечение деятельности Управления земельных отношений
003
Обеспечение осуществления земельных отношений
004
Целевые текущие трансферты  бюджетам районов (городов областного значения) на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления
113
Трансферты из местных бюджетов
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
267
Департамент (Управление) государственного архитектурно-строительного контроля области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) государственного архитектурно-строительного контроля
271
Департамент (Управление) строительства области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управление) строительства области
113
Трансферты из местных бюджетов
272
Департамент (Управление) архитектуры и градостроительства области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управление) архитектуры и градостроительства области
113
Трансферты из местных бюджетов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт

268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті (басқармасы)
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4
Әуе көлiгi
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті (басқармасы)
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуе-тасымалдарды субсидиялау
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті (басқармасы)
001
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыру
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
13
Басқалар
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті (басқармасы)
001
Кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
3
Кәсіпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті (басқармасы)
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
9
Басқалар
257
Облыстың қаржы департаменті (басқармасы)
012
Бюджеттер бойынша қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
013
Шұғыл шығындарға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві
014
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін облыстың жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақы төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
016
Соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві
019
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бюджеттік түсімдердің шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау департаменті (басқармасы)
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
14
Борышқа қызмет көрсету
1
Борышқа қызмет көрсету
257
Облыстың қаржы департаменті (басқармасы)

268
Департамент (Управление) пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный ремонт автомобильных дорог районного значения
4
Воздушный транспорт
268
Департамент (Управление) пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
268
Департамент (Управление) пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) пассажирского транспорта и автомобильных дорог
005
Организация пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
113
Трансферты из местных бюджетов
13
Прочие
1
Регулирование экономической деятельности
265
Департамент (Управление) предпринимательства и промышленности области
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) предпринимательства и промышленности
113
Трансферты из местных бюджетов
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
265
Департамент (Управление) предпринимательства и промышленности области
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на поддержку предпринимательской деятельности
9
Прочие
257
Департамент (Управление) финансов области
012
Резерв местного исполнительного органа области на покрытие дефицита наличности по бюджетам
013
Резерв местного исполнительного органа области на неотложные затраты
014
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа области для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий
016
Резерв местного исполнительного органа области на исполнение обязательств по решениям судов
019
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на возмещение потерь поступлений в бюджет
258
Департамент (Управление) экономики и бюджетного планирования области
003
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов (программ) и проведение его экспертизы
14
Обслуживание долга
1
Обслуживание долга
257
Департамент (Управление) финансов