"Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағына қатысушыларға растау анықтамасын беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2007 жылғы 21 ақпандағы N 64 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 2 наурыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4566 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2009 жылғы 5 ақпандағы N 31 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрінің 2009.02.05 N 31 Бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 140-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағына қатысушыларға растау анықтамасын беру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
2007 жылғы 21 ақпан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрінің
2007 жылғы 21 ақпандағы
N 64 бұйрығымен бекітілген
"Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы
экономикалық аймағына қатысушыларға растау
анықтамасын беру
ЕРЕЖЕСІ 1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағына қатысушыларға растау анықтамасын беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) және "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өздері өндiретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 мамырдағы N 415 қаулысына сәйкес әзірленді және "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағына (бұдан әрі - АТП АЭА) қатысушыларының алынған (алынуға жататын) табыстарын Салық кодексінің 140-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген қызметтер түрлерінен алынған (алынуға жататын) табыстарға жатқызу туралы растау анықтамасын (бұдан әрі - растау анықтамасы) беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Ережеде қолданылатын ұғымдар мен терминдер:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының дирекциясы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Дирекция) - АТП АЭА басқару бойынша орталық атқарушы органның шешімдерін іске асыру функциясын жүзеге асырушы орган;

Об утверждении Правил выдачи справки-подтверждения участникам специальной экономической зоны "Парк информационных технологий"
Приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 21 февраля 2007 года N 64. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2007 года N 4566. Утратил силу приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 5 февраля 2009 года N 31
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и торговли РК от 05.02.2009 N 31 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
В соответствии с пунктом 2 статьи 140-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи справки-подтверждения участникам специальной экономической зоны "Парк информационных технологий".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Согласован:
Председатель Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
21 февраля 2007 года
Утверждены
приказом Министра индустрии и
торговли Республики Казахстан
от 21 февраля 2007 года N 64
ПРАВИЛА
выдачи справки-подтверждения участникам специальной
экономической зоны "Парк информационных технологий"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи справки-подтверждения участникам специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" (далее - Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2006 года N 415 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Парк информационных технологий", и определяют порядок выдачи участникам специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" (далее - СЭЗ ПИТ) справки-подтверждения об отнесении полученных (подлежащих получению) доходов к доходам от видов деятельности, указанных в подпункте 3) пункта 1 статьи 140-1 Налогового кодекса (далее - справка-подтверждение).
2. Понятия и термины, применяемые в настоящих Правилах:
1) государственное учреждение "Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - Дирекция) - орган, осуществляющий функции по реализации решений центрального исполнительного органа по управлению СЭЗ ПИТ;

2) АТП АЭА қатысушысы - АТП АЭА аумағында тіркелген және қызметін жүзеге асырушы заңды тұлға;
3) растау анықтамасы - АТП АЭА қатысушының алынған (алынуға жататын) табыстарын АТП АЭА құру мақсаттарына сәйкес келетін қызмет түрлерінен табыстарға жататынын растайтын ресми құжат (осы Ережеге 1-қосымша ).
2. Өтініштерді қарау және растау
анықтамасын беру тәртібі
3. АТП АЭА қатысушысы растау анықтамасын алуға арналған өтінішті (бұдан әрі - өтініш) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанда Дирекцияға береді. Өтініш түскен күні Өтініштерді тіркеу журналында тіркеледі.
4. Растау анықтамасын алуға арналған өтінішке мынадай құжаттар қоса берілуі тиіс:
1) техникалық-экономикалық негіздемесі және қызмет түрлеріне бөлу арқылы өздері өндiретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) нақты өткізілген көлемі туралы анықтама;
2) өткен қаржы жылы үшін қызмет нәтижелері бойынша бухгалтерлік теңгерім және табыстар мен шығыстар туралы есеп;
3) Қазақстан Республикасының заңнама актілерінде міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалар өткен қаржы жылы үшін нотариалды түрде куәландырылған аудиторлық есептің көшірмесін тапсырады.
Өтініш пен Ереженің осы тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген қоса берілетін құжаттарға ұйымның бірінші басшысы (ол жоқ жағдайда міндетін атқарушы тұлға) мен бас бухгалтерінің қолдары қойылуы және мөрмен куәландырылуы тиіс.
5. Осы Ереженің 4-тармағында көрсетілген құжаттарсыз өтініштер қарауға қабылданбайды.
6. АТП АЭА қатысушысының өтінішін қараусыз қайтару туралы шешім қабылданған жағдайда Дирекция АТП АЭА қатысушысына 3 күндік мерзiмде бірінші басшының (ол жоқ жағдайда міндетін атқарушы тұлғаның) қолымен дәлелді жауапты жібереді.
АТП АЭА қатысушының өтініші мына жағдайларда:
1) өтініш мазмұнына және ресімдеуге талаптар бұзылғанда;
2) АТП АЭА қатысушысына қатысты АТП АЭА аумағында қызметтің осы түрімен айналысуға тиым салатын уәкілетті орган немесе сот шешімі болғанда;
3) жалған және (немесе) толық емес мәліметтер ұсынғанда қайтарылады.
7. АТП АЭА қызмет түрлеріне сәйкестікке мониторинг жүргізу үшін қосымша мәліметтерді алу қажеттілігі жағдайында Дирекция технологиялық және бастапқы құжаттарды талап ете алады, сондай-ақ өндіріспен танысу үшін қызметін жүзеге асыру орнына өз өкілдерін жібереді.
8. Растау анықтамасын Дирекция өтініш түскен күннен бастап 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей береді.

2) Участник СЭЗ ПИТ - юридическое лицо, зарегистрированное и осуществляющее деятельность на территории СЭЗ ПИТ;
3) справка-подтверждение - официальный документ, подтверждающий отнесение полученных (подлежащих получению) доходов Участников СЭЗ ПИТ к доходам от видов деятельности, соответствующих целям создания СЭЗ ПИТ ( Приложение 1 к настоящим Правилам).
2. Порядок рассмотрения заявления и
выдачи справки-подтверждения
3. Участник СЭЗ ПИТ, подает в Дирекцию заявление на получение справки-подтверждения, в установленной форме (далее - заявление), согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Заявление регистрируется в день поступления в Журнале регистрации заявлений.
4. К заявлению на получение справки-подтверждения должны быть приложены следующие документы:
1) справка о фактическом объеме реализованных товаров собственного производства (работ, услуг) с разбивкой по видам деятельности и технико-экономическим обоснованием;
2) бухгалтерский баланс и отчет о доходах и расходах по результатам деятельности за истекший финансовый год;
3) юридические лица, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита, представляют нотариально засвидетельствованную копию аудиторского отчета за истекший финансовый год.
Заявление и прилагаемые документы указанные в подпунктах 1), 2) настоящего пункта Правил должны быть подписаны первым руководителем (в случае его отсутствия, лицом исполняющим обязанности), главным бухгалтером организации и заверены печатью.
5. К рассмотрению не принимается заявление, предоставленное без приложения документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
6. В случае принятия решения о возврате заявления Участника СЭЗ ПИТ без рассмотрения, Дирекция в течение 3 дней направляет Участнику СЭЗ ПИТ мотивированный ответ за подписью первого руководителя (в случае его отсутствия, лицом исполняющим обязанности).
Заявление Участника СЭЗ ПИТ возвращается в случаях:
1) нарушения требований оформления и содержания заявления;
2) в отношении Участника СЭЗ ПИТ имеется решение уполномоченного органа или суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности на территории СЭЗ ПИТ;
3) предоставления недостоверных и (или) неполных сведений.
7. В случае необходимости получения дополнительных сведений для проведения мониторинга соответствия видам деятельности СЭЗ ПИТ Дирекция запрашивает технологические и первичные документы, а также направляет своих представителей на место осуществления деятельности для ознакомления с производством.
8. Дирекция выдает справку-подтверждение в срок не позднее 30 календарных дней с даты поступления заявления.

9. Растау анықтамасы АТП АЭА қатысушысының толық атауы, тіркеу номері, салық төлеушінің тіркеу нөмері, бизнес сәйкестендіру нөмірі (егер бар жағдайда), расталған табыс сомасы және беру күні көрсетіліп, Растау анықтамаларын тіркеу журналына тіркеледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2007.11.05. N 329 Бұйрығымен.
10. Растау анықтамасы баспа түрінде үш данада ресімделеді, оның екеуі АТП АЭА қатысушысына беріледі, үшіншісі Дирекцияда қалдырылады.
11. АТП АЭА қатысушысы қайта тіркелу жағдайында бұрын берілген растау анықтамасы күшін сақтайды.
АТП АЭА қатысушысын тарату немесе қайта ұйымдастыру кезінде АТП АЭА аумағындағы нақты қызмет ету мерзімі бойынша растау анықтамасы беріледі.
"Ақпараттық технологиялар паркі"
арнайы экономикалық аймағына
қатысушыларға растау анықтамасын
беру ережесіне 1-қосымша
Нысан
Алынған (алынуға жататын) табыстарды
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(Салық кодексі) 140-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында
көрсетілген қызмет түрлерінен табыстарға жатқызу туралы
растау анықтамасы
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2007.11.05. N 329 Бұйрығымен.
N___                                  200_ жылғы "___" ___________
1. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағына
қатысушының атауы _________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) ___________________________
2-1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (егер бар жағдайда)_______
3. Мекен жайы мен телефоны ________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының
қатысушысы ретінде тұрақты (уақытша) тіркеу туралы 200_ жылғы "___"
___________ N __________________ куәлігі.
"Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының
дирекциясы" мемлекеттік мекемесі, жоғарыда аталған ұйымның 200_
жылғы "___"___________ мен 200_ жылғы "___" ___________ аралығындағы
кезең үшін арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес
келетін өз өндiрiсi тауарларын (жұмыстарын, қызметтерiн) өткiзуден
алуға жататын (алынған) табыстары жылдық жиынтық табысының (сома
теңгемен және пайызбен, жазбаша) __________________________________
құрайтынын растайды.
Қызмет түрлері
Өз өндірісі
тауарларын
(жұмыстарын,
қызметтерін)
өткізуден алынған
(алынуға жататын)
табыстар, (теңге
сомасымен)
Жиынтық
жылдық
табыстағы
үлесі,
(%-бен)

9. Справка-подтверждение регистрируется в Журнале регистрации справок-подтверждений с указанием полного наименования, регистрационного номера Участника СЭЗ ПИТ, регистрационного номера налогоплательщика, бизнес-идентификационного номера (при его наличии), суммы подтвержденных доходов и даты выдачи.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 5 ноября 2007 года N 329 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
10. Справка-подтверждение оформляется в отпечатанном виде в трех экземплярах, два из которых выдаются Участнику СЭЗ ПИТ, третий остается в Дирекции.
11. В случае перерегистрации Участника СЭЗ ПИТ, ранее выданная справка-подтверждение сохраняет силу.
При ликвидации или реорганизации Участника СЭЗ ПИТ, выдается справка-подтверждение за фактический период деятельности на территории СЭЗ ПИТ.
Приложение 1
к Правилам выдачи справки-
подтверждения участникам
специальной экономической зоны
"Парк информационных технологий"
Форма
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 5 ноября 2007 года N 329 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
СПРАВКА-ПОДТВЕРЖДЕНИЕ
об отнесении полученных (подлежащих получению) доходов
к доходам от видов деятельности, указанных в подпункте
3) пункта 1 статьи 140-1 Кодекса Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах
в бюджет" (Налоговый кодекс)
N ___________                           "___" "___________" 200_ год
1. Наименование участника специальной экономической зоны "Парк
информационных технологий" _________________________________________
____________________________________________________________________
2. Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) _____________
2-1. Бизнес-идентификационный номер (при его наличии)_________
3. Адрес и телефон ___________________________________________
____________________________________________________________________
4. Свидетельство о постоянной (временной) регистрации в качест-
ве участника специальной экономической зоны "Парк информационных тех-
нологий" N _____________ от "___" "___________" 200_ года.
Государственное учреждение "Дирекция специальной экономической
зоны "Парк информационных технологий" подтверждает, что доходы выше-
названной организации за период с "____" "____________" 200_ года по
"____" "___________" 200_ года, подлежащие получению (полученные) от
реализации товаров собственного производства (работ, услуг) от вида
(-ов) деятельности, соответствующей (их) целям создания специальной
экономической зоны составляют (сумма в тенге и процентах, прописью)
_____________________________________ совокупного годового дохода.
Виды деятельности
Доходы,
подлежащие
получению
(полученные)
от реализации
товаров
собственного
производства
(работ, услуг),
(сумма в тенге)
Удельный вес
от совокупного
годового
дохода
(в %)

1. Бағдарламалық қамтамасыз
етудi, деректер базасын және
аппараттық құралдарды жобалау,
әзiрлеу, енгiзу және олардың
тәжiрибелiк өндiрiсi мен
өндiрiсi
2. Жасанды иммундық және
нейрондық жүйелер негiзiнде
жаңа ақпараттық технология.
ларды жасау
3. Ақпараттық технологиялар
саласында жобаларды жасау
және енгiзу бойынша ғылыми-
зерттеу және тәжiрибелiк-
құрастырмалық жұмыстарды
жүргiзу
4. Мәтіндерді өңдеуге арналған
машиналар, көшіру-көбейту
жабдықтарын, жөнелту машина.
ларын, калькуляторлар, касса.
лық аппараттар, таңбалау
машиналарын, билет-кассалық
машиналар өндіру, басқада
кеңсе машиналары мен жабдық.
тарын, электронды есептеу
машиналарын және ақпаратты
өңдеуге арналған өзге де
жабдықтар өндіру
5. Электр- және радиоэлемент.
тер, таратушы аппаратура,
дыбыспен бейнені қабылдауға,
жазуға және шығаруға арналған
аппаратура өндіру
6. Тұрмыстық электр аспап.
тарын өндіру
Қызмет түрлері бойынша жиынтығы
Жылдық жиынтық табыс (теңге сомасымен) ________________________
Жарамдылық мерзімі ____________________________________________
"Ақпараттық технологиялар паркі"
арнайы экономикалық аймағының
дирекциясы" мемлекеттік
мекемесінің директоры
М.О.
"Ақпараттық технологиялар паркі"
арнайы экономикалық аймағына
қатысушыларға растау анықтамасын
беру ережесіне 2-қосымша
Нысан
"Ақпараттық технологиялар паркі"
арнайы экономикалық аймағының
дирекциясы" мемлекеттік мекемесінің
директоры
_________________________________
(Т.А.Ә.)
Алынған (алынуға жататын) табыстарды "Салық және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің Салық кодексі) 140-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында
көрсетілген қызмет түрлерінен табыстарға жатқызу туралы
Растау анықтамасын алуға
ӨТІНІШ
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2007.11.05. N 329 Бұйрығымен.
1. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық
аймағына қатысушының атауы__________________________________________
____________________________________________________________________
2. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН)_______________________
2-1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (егер бар жағдайда)_______
3. Мекен жайы мен телефоны____________________________________
____________________________________________________________________
4. "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық
аймағының қатысушысы ретінде тұрақты (уақытша) тіркеу туралы 200_
жылғы "___" ___________ N __________________ куәлігі.
200_ жылғы "___" __________ мен 200_ жылғы "___" ___________
аралығында кезеңде алынған (алынуға жататын) табыстарды "Салық және
бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан

1. Проектирование,
разработка, внедрение,
опытное производство и
производство программного
обеспечения, баз данных и
аппаратных средств
2. Создание новых
информационных технологий на
основе искусственных иммунных
и нейронных систем
3. Проведение научно-
исследовательских и
опытно-конструкторских работ
по созданию и внедрению
проектов в области
информационных технологий
4. Производство машин для
обработки текстов,
копировально-множительного
оборудования, адресовальных
машин, калькуляторов,
кассовых аппаратов,
маркировальных машин,
билетно-кассовых машин,
производство других офисных
машин и оборудования,
электронных вычислительных
машин и прочего оборудования
для обработки информации
5. Производство электро- и
радиоэлементов, передающей
аппаратуры, аппаратуры для
приема, записи и
воспроизведения звука и
изображения
6. Производство бытовых
электрических приборов
Всего по видам деятельности
Совокупный годовой доход (сумма в тенге) __________________________
Срок действия ____________________________
Директор Государственного учреждения
"Дирекция специальной экономической
зоны "Парк информационных технологий"
М.П.
Приложение 2
к Правилам выдачи справки-
подтверждения участникам
специальной экономической зоны
"Парк информационных технологий"
Форма
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 5 ноября 2007 года N 329 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Директору Государственного учреждения
"Дирекция специальной экономической зоны
"Парк информационных технологий"
________________________________________
(Ф.И.О.)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение СПРАВКИ-ПОДТВЕРЖДЕНИЯ
об отнесении полученных (подлежащих получению) доходов
к доходам от видов деятельности, указанных в подпункте 3)
пункта 1 статьи 140-1 Кодекса Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
1. Наименование участника специальной экономической зоны "Парк
информационных технологий" __________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) ______________
2-1. Бизнес-идентификационный номер (при его наличии)__________
3. Адрес и телефон ____________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Свидетельство о постоянной (временной) регистрации в качест-
ве участника специальной экономической зоны "Парк информационных тех-
нологий" N __________________ от "___" "___________" 200_ г.
Просим выдать справку-подтверждение об отнесении полученных
(подлежащих получению) доходов к доходам от видов деятельности, ука-

Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 140-1-бабы 1-тармағының 3)
тармақшасында көрсетілген қызмет түрлерінен табыстарға жатқызу
туралы растау анықтамасын беруді сұраймыз.
Қызмет түрлері:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымшалар: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің
2007 жылғы "___""____________" N ____ бұйрығымен бекітілген
"Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағына
қатысушыларға растау анықтамасын беру ережесінің 4-тармағында
көрсетілген растау анықтамасын алу үшін қажетті құжаттар.
200_ жылғы "___" ___________
Ұйым басшысы
Бас бухгалтер
М.О.

занных в подпункте 3) пункта 1 статьи 140-1 Кодекса Республики Казах-
стан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый
кодекс)" за период с "___" "________" 200_ года по "___" "__________"
200_ года.
Виды деятельности:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение: Документы, необходимые для получения справки-подтверждения
указанные в пункте 4 Правил выдачи справки-подтверждения участникам
специальной экономической зоны "Парк информационных технологий",
утвержденных приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан
от "___" "___________" 200_ года N ____
"___" "___________" 200_ года
Руководитель организации
Главный бухгалтер
М.П.