Қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есептен шығару, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою және қолданысын тоқтата тұру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 25 наурыздағы N 157 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 5 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4605 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 634 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.30 N 634 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
---------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1.
2. Осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі                                        Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 634 бұйрығына 37-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған кейбір нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесі
1. ...
.......
5. "Қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есептен шығару, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою және қолданысын тоқтата тұру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 25 наурыздағы N 157 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4605 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2007 жылғы  N 5, 253-құжатта жарияланған).
6. ...
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есептен шығару, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою және қолданысын тоқтата тұру ережесі бекітілсін.
2. Мыналардың:
"Салық төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру және қосылған құн салығын төлеушіні қосылған құн салығы бойынша есептен шығару ережелерін бекіту туралы" Мемлекеттік кіріс министрінің
2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 1736 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1781 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 18);
"Қосылған құн салығы бойынша салық төлеушіні есепке қою және қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлікті беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 1736 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 581 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2066 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 3).
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Әдістеме басқармасы (А.Молдағалиева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің ұйымдастыру-қаржылық қамтамасыз ету басқармасы (Р.Юсупов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қабылдасын.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2007 жылғы 25 наурыздағы N 157
бұйрығымен бекітілген
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою, қосылған құн
салығы бойынша есептен шығару, қосылған құн салығы
бойынша есепке қою туралы куәлікті беру, ауыстыру,
күшін жою және қолданысын тоқтата тұру
ережесі
Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзірленген және қосылған құн салығы (бұдан әрі - ҚҚС) бойынша есепке қою, ҚҚС бойынша есептен шығару, ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою және қолданысын тоқтата тұру тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил постановки на учет по налогу на добавленную стоимость, снятия с учета по налогу на добавленную стоимость, выдачи, замены, аннулирования и приостановления действия свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 25 марта 2007 года N 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2007 года N 4605. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 634
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2008 N 634 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила постановки на учет по налогу на добавленную стоимость, снятия с учета по налогу на добавленную стоимость, выдачи, замены, аннулирования и приостановления действия свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость.
2. Признать утратившими силу следующие приказы:
Министра государственных доходов Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1736 "Об утверждении Правил постановки налогоплательщика на учет по налогу на добавленную стоимость, выдачи свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость и снятия с учета по налогу на добавленную стоимость плательщика налога на добавленную стоимость" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1781, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, N 18, 2002 г.);
Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года   N 581 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1736 "Об утверждении Правил постановки на учет по налогу на добавленную стоимость и выдачи Свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2066, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, N 3, 2003 г.).
3. Управлению методологии Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Молдагалиева А.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению организационно-финансового обеспечения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Юсупов Р.) принять меры к опубликованию настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 25 марта 2007 года N 157
Правила
постановки на учет по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную стоимость,
выдачи, замены, аннулирования и приостановления действия
свидетельства о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и устанавливают порядок постановки на учет по налогу на добавленную стоимость (далее - НДС), снятия с учета по НДС, выдачи, замены, аннулирования и приостановления действия свидетельства о постановке на учет по НДС в налоговых органах.

1. Жалпы ережелер
1. ҚҚС бойынша есепке қоюға мыналар жатады:
1) Салық кодексінің 208-бабында белгіленген талаптарға сәйкес мынадай тұлғалар:
жеке кәсіпкерлер;
мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, заңды тұлғалар;
қызметiн Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент еместер;
2) Салық кодексі 208-бабының 6-тармағына сәйкес заңды тұлғаның ҚҚС-ты дербес төлеушiлер ретiнде танылған құрылымдық бөлiмшелерi.
Қызметiн Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент еместер салық салу мақсатында дербес салық төлеушілер ретінде қарастырылады және салық органына салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін, міндетті зейнетақы жарналары мен Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдардың толық және уақтылы аударылуын қамтамасыз ету аясында өз құзыреті шегінде іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) келісімінсіз ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті дербес беруге құқылы.
2. ҚҚС бойынша есепке қою осы Ереженің 1-тармағында көрсетілген тұлғалар салық органдарында салық төлеушілерді мемлекеттік тіркеу рәсімімен бір мезгілде немесе өткен соң жүзеге асырылады.
3. ҚҚС бойынша есепке қою кезінде салық төлеуші ретінде тіркеу орны бойынша салық органы салық төлеушіге мыналардың:
1) белгіленген нысанда салық органына берілген ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініштің;
2) салық органының ҚҚС бойынша есепке қою туралы шешімінің негізінде ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлік (бұдан әрі - ҚҚС бойынша куәлік) береді.
4. Заңды тұлға арнайы экономикалық аймақтың (бұдан әрі - АЭА) аумағында объектілер салу бойынша қызметті жүзеге асырған жағдайда, ондай заңды тұлғаны не оның құрылымдық бөлімшесін қосылған құн салығы бойынша есепке қоюды арнайы экономикалық аймақ аумағындағы салық органы жүзеге асырады.
АЭА аумағында объектілер салу жөніндегі қызметті ҚҚС төлеушілер болып табылатын заңды тұлғалар не оның құрылымдық бөлімшесі жүзеге асырған жағдайда, көрсетілген ҚҚС төлеушілер АЭА аумағында объектілер салу жөніндегі қызметті жүзеге асыра бастаған кезден бастап он жұмыс күні ішінде АЭА аумағындағы салық органына тіркеу есебіне тұруға міндетті.
Егер ҚҚС төлеуші болып табылмайтын заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі АЭА аумағында объектілер салу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын болса, онда мұндай құрылымдық бөлімше уәкілетті органының рұқсатынсыз құрылымдық бөлімшенің өтінішімен ҚҚС бойынша есепке қоюға жатады.
АЭА аумағында объектілер салу жөніндегі қызметті жеке кәсіпкер жүзеге асырған жағдайда, көрсетілген салық салық төлеуші АЭА аумағында объектілер салу жөніндегі қызметті жүзеге асыра бастаған кезден бастап он жұмыс күні ішінде АЭА аумағындағы салық органына тіркеу есебіне тұруға міндетті.

1. Общие положения
1. Постановке на учет по НДС подлежат:
1) следующие лица в соответствии с требованиями, установленными в статье 208 Налогового кодекса:
индивидуальные предприниматели;
юридические лица, за исключением государственных учреждений;
нерезиденты, осуществляющие деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение;
2) структурные подразделения юридического лица, признанные самостоятельными плательщиками НДС в соответствии с пунктом 6 статьи 208 Налогового кодекса.
Нерезиденты, осуществляющие деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, рассматриваются в целях налогообложения самостоятельными налогоплательщиками и вправе самостоятельно подать в налоговый орган заявление о постановке на учет по НДС без согласования с уполномоченным государственным органом, осуществляющим в пределах своей компетенции реализационные и контрольно-надзорные функции в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, полноты и своевременности перечисления обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования (далее - уполномоченный орган).
2. Постановка на учет по НДС осуществляется одновременно или после прохождения лицами, указанными в пункте 1 настоящих Правил, процедуры государственной регистрации налогоплательщиков в налоговых органах.
3. При постановке на учет по НДС налоговый орган по месту регистрации в качестве налогоплательщика выдает налогоплательщику свидетельство о постановке на учет по НДС (далее - Свидетельство по НДС) на основании:
1) заявления о постановке на учет по НДС, представленного в налоговый орган в установленной форме;
2) решения налогового органа о постановке на учет по НДС.
4. В случае осуществления юридическим лицом деятельности по строительству объектов на территории специальной экономической зоны (далее - СЭЗ) постановка на учет по НДС такого юридического лица либо его структурного подразделения осуществляется в налоговом органе, находящемся на территории СЭЗ.
В случае осуществления деятельности по строительству объектов на территории СЭЗ юридическим лицом либо его структурным подразделением, являющимися плательщиками НДС, указанные плательщики НДС обязаны встать на регистрационный учет в налоговый орган, находящийся на территории СЭЗ, в течение десяти рабочих дней с момента начала осуществления деятельности по строительству объектов на территории СЭЗ.
Если структурное подразделение юридического лица, не являющегося плательщиком НДС, осуществляет деятельность по строительству объектов на территории СЭЗ, то такое структурное подразделение подлежит постановке на учет по НДС по заявлению структурного подразделения без разрешения уполномоченного органа.
В случае осуществления деятельности по строительству объектов на территории СЭЗ индивидуальным предпринимателем, указанный налогоплательщик обязан встать на регистрационный учет в налоговый орган, находящийся на территории СЭЗ, в течение десяти рабочих дней с момента начала осуществления деятельности по строительству объектов на территории СЭЗ.

2. ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтiнiштi беру
және қарау тәртiбi
5. ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініш осы Ережеге  1-қосымшаға сәйкес 342.00 нысаны бойынша беріледі.
6. Салық төлеушінің қалауы бойынша ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініш қағаз тасығышта немесе»Салық төлеушіге арналған ҚҚС АЖ клиенттік қосымшасы»бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы электрондық түрде жасалады.
7. Қағаз тасығыштағы ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініш қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады. ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге, тазалауға жол берілмейді.
8. Қағаз тасығыштағы ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініш өзі келу тәртібімен екі данада табыс етіледі, біреуі салық төлеушіге салық органының белгісімен қайтарылады.
9. Электрондық түрдегі ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініш
"Салық төлеушіге арналған ҚҚС АЖ клиенттік қосымшасы" бағдарламалық қамтамасыз етуінде жасалады, салық төлеушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады және хабарламаны кепілдендірілген жеткізу жүйесі (бұдан әрі - ХКЖЖ) арқылы уәкілетті органның орталық серверіне жіберіледі.
10. ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініш қабылданған және өңделген жағдайда уәкілетті органның орталық сервері салық төлеушіге осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама жібереді. ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті толтыру кезінде Салық кодексі 69-бабының 10-тармағында көзделген талаптарды бұзушылықтар анықталған кезде, уәкілетті органның орталық сервері осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚҚС бойынша есепке қою туралы туралы өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
11. Қағаз тасығыштағы өтінішті салық органында қабылдау күні, электрондық тасығышта - өтінішті қабылдау туралы хабарламада көрсетілген уәкілетті органның орталық серверінде қабылдау күні ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті қабылдау күні болып табылады.
12. Салық кодексінің 208-1-бабы 3-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшені дербес ҚҚС төлеуші ретінде қарау туралы рұқсаты жоқ болған жағдайда, ҚҚС бойынша есепке қою жүргізілмейді.
13. Салық органы салық төлеушіге ҚҚС бойынша куәлікті ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күнінің ішінде береді.

2. Порядок подачи и рассмотрения заявления
о постановке на учет по НДС
5. Заявление о постановке на учет по НДС представляется по форме 342.00 согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. По выбору налогоплательщика заявление о постановке на учет по НДС составляется на бумажном носителе или в электронном виде посредством программного обеспечения "Клиентское приложение ИС НДС для налогоплательщика".
7. Заявление о постановке на учет по НДС на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства. При заполнении заявления о постановке на учет по НДС не допускаются исправления, подчистки и помарки.
8. Заявление о постановке на учет по НДС на бумажном носителе представляется в явочном порядке в двух экземплярах, один из которых возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа.
9. Заявление о постановке на учет по НДС в электронном виде составляется в программном обеспечении "Клиентское приложение ИС НДС для налогоплательщика", заверяется электронной цифровой подписью налогоплательщика и посредством системы гарантированной доставки сообщений (далее - СГДС) направляется на центральный сервер уполномоченного органа.
10. В случае приема и обработки заявления о постановке на учет по НДС центральный сервер уполномоченного органа направляет налогоплательщику извещение о приеме заявления о постановке на учет по НДС по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При обнаружении нарушений требований при заполнении заявления о постановке на учет по НДС, предусмотренных пунктом 10 статьи 69 Налогового кодекса, центральный сервер уполномоченного органа направляет извещение об отказе в приеме заявления о постановке на учет по НДС по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Датой приема Заявления о постановке на учет по НДС на бумажном носителе является дата приема налоговым органом указанного заявления, на электронном носителе - дата приема заявления центральным сервером уполномоченного органа, отраженная в извещении о приеме заявления.
12. В случае отсутствия разрешения уполномоченного органа о рассмотрении структурного подразделения в качестве самостоятельного плательщика НДС, за исключением случая, предусмотренного пунктом 3 статьи 208-1 Налогового кодекса, постановка на учет по НДС не производится.
13. Налоговый орган выдает Свидетельство по НДС налогоплательщику в течение двух рабочих дней с даты приема заявления о постановке на учет по НДС.

14. Тұлға ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтiнiш берген айдан кейiнгi айдың алғашқы күнiнен бастап ҚҚС төлеушiге айналады.
Жеке кәсіпкер салық органына ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті әділет органдарында жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелген күннен кейін он жұмыс күнінен кешіктірмей берген жағдайда, аталған тұлға жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап ҚҚС төлеушіге айналады.
Мемлекеттік мекемелерді қоспағанда заңды тұлға, сондай-ақ Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент емес тұлға мемлекеттік (есептік) тіркелгеннен кейін, он жұмыс күнінен кешіктірмей салық органына ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті берген жағдайда, аталған тұлғалар салық төлеуші ретінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап ҚҚС төлеушіге айналады.
3. Салық органының ҚҚС бойынша есепке қою туралы
шешiмді қабылдауының негiздемесi және тәртібі
15. Салық төлеушiде салық тексеруiн жүргізу кезiнде Салық кодексі 208-бабының 3-тармағында белгiленген өткiзу бойынша ең кiшi айналым мөлшерiнен кез-келген кезең үшiн (он екi айлықтан артық емес) жиынтық айқындалған тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) өткiзу бойынша айналым мөлшерiнiң асып түсуi анықталған жағдайда, салық органы Салық кодексі 208-бабының 10-тармағына сәйкес салық тексеруiнің актiсiнде көрсетілген нәтижелердің негiзiнде ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішсіз ҚҚС бойынша есепке қоюды жүзеге асыруға құқылы.
16. Тексеру актісіне сәйкес салық органы он жұмыс күнінен кешіктірмей Салық кодексінің 31-бабы 2-тармағының 9) тармақшасына сәйкес салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарландыру (бұдан әрі - хабарландыру) шығарады. Салық төлеуші Хабарламаны Салық кодексі 32-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімде орындамаған жағдайда, салық органы көрсетілген мерзім аяқталған соң келесі жұмыс күні осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес 348.00 нысаны бойынша екі данада ҚҚС бойынша есепке қою туралы шешім ресімдейді.
17. ҚҚС бойынша есепке қою туралы шешім ресімдеген кезде, ҚҚС бойынша есепке қою туралы шешім шығарылған айдан кейінгі айдың бірінші күні ҚҚС бойынша есепке қою күні болып табылады.
Екі данада ресімделген ҚҚС бойынша есепке қою туралы шешімге салық органының басшысы не оны алмастыратын тұлға қол қояды. ҚҚС бойынша есепке қою туралы шешімнің бірінші данасы салық төлеушінің ісінде сақталады, екінші данасы салық төлеушіге жіберіледі. Салық органы ҚҚС бойынша есепке қою туралы шешім қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде салық төлеушіге ҚҚС бойынша куәлік береді.

14. Лицо становится плательщиком НДС в первый день месяца, следующего за месяцем, в котором оно подало заявление о постановке на учет по НДС.
В случае подачи заявления индивидуальным предпринимателем о постановке на учет по НДС в налоговый орган не позднее десяти рабочих дней после его государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя данное лицо становится плательщиком НДС со дня государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
В случае подачи юридическим лицом, за исключением государственных учреждений, а также нерезидентом, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, заявления о постановке на учет по НДС в налоговый орган не позднее десяти рабочих дней после его государственной (учетной) регистрации, данные лица становятся плательщиками НДС со дня их государственной регистрации в качестве налогоплательщиков.
3. Основания и порядок принятия решения
налоговым органом о постановке на учет по НДС
15. В случае выявления при проведении налоговой проверки у налогоплательщика превышения размера оборота по реализации товаров (работ, услуг), совокупно определенного за любой период (не более двенадцатимесячного), над размером минимума оборота по реализации, установленного пунктом 3 статьи 208 Налогового кодекса, налоговый орган, в соответствии с пунктом 10 статьи 208 Налогового кодекса, вправе осуществить постановку на учет по НДС без заявления о постановке на учет по НДС на основании результатов, отраженных в акте налоговой проверки.
16. Согласно акта проверки налоговым органом не позднее пяти рабочих дней выносится уведомление об устранении нарушений налогового законодательства (далее - уведомление) в соответствии с подпунктом 9) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса. В случае неисполнения налогоплательщиком уведомления в сроки, установленные пунктом 2 статьи 32 Налогового кодекса, налоговым органом на следующий рабочий день после истечения указанного срока оформляется решение о постановке на учет по НДС (далее - решение о постановке на учет по НДС) в двух экземплярах по форме 348.00 согласно приложению 3 настоящих Правил.
17. При оформлении решения о постановке на учет по НДС датой постановки на учет по НДС является первый день месяца, следующего за месяцем, в котором вынесено решение о постановке на учет по НДС.
Оформленное в двух экземплярах решение о постановке на учет по НДС подписывается руководителем налогового органа либо замещающим его лицом. Первый экземпляр решения о постановке на учет по НДС хранится в деле налогоплательщика, второй экземпляр решения направляется налогоплательщику. Налоговый орган выдает налогоплательщику Свидетельство по НДС в течение двух рабочих дней с даты принятия решения о постановке на учет по НДС.

4. ҚҚС бойынша куәлікті (ҚҚС бойынша куәліктің
телнұсқасын) беру тәртібі
18. ҚҚС бойынша куәлік (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасы) ҚҚС төлеушіге осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық органында жүргізілетін берілген ҚҚС бойынша куәліктерді есепке алу Журналына қол қойдырылып беріледі.
ҚҚС бойынша куәлік (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасы) салық төлеушіде сақталады.
19. ҚҚС бойынша куәлік (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасы) бүлінген немесе жоғалған жағдайда ҚҚС төлеуші салық органына осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес 352.00 нысан бойынша ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасын алуға өтініш береді.
20. ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасын алуға өтінішке ҚҚС бойынша куәліктің бүлінген бланкісі қоса беріледі.
21. Ресімделген ҚҚС бойынша куәлік (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасы) салық органының басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қолымен және ҚҚС бойынша куәлікті (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасын) берген салық органының мөрімен расталады.
5. ҚҚС бойынша куәлікті ауыстыру тәртібі
22. ҚҚС төлеушінің атауы өзгерген жағдайда, оның ҚҚС бойынша куәлігі (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасы) уәкілетті мемлекеттік органмен белгіленген тәртіпте атауы өзгергеннен кейін он жұмыс күні ішінде ауыстырылуы тиіс.
23. ҚҚС төлеушінің ҚҚС бойынша куәлікті (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасын) ауыстыру тек салық төлеушілердің Біріккен Салықтық Ақпараттық Жүйесі (бұдан әрі - БСАЖ) базасында сақталатын салық төлеушінің тіркеу деректеріне тиісті өзгерістер енгізілгеннен кейін ғана жүзеге асуы мүмкін.
24. Жаңа ҚҚС бойынша куәлік алу үшін салық төлеуші тіркеу есебінің орны бойынша салық органына осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес 372.00 нысаны бойынша ҚҚС бойынша куәлікті ауыстыру туралы өтініш беруі қажет.
25. Жаңа ҚҚС бойынша куәлік салық төлеушінің жаңа атауы мен
СТН-і арасында орналасқан жолдағы»(атауын ауыстыру) сөздерін көрсете отырып қатаң есептілік бланкісіне басылады.
26. Жаңа ҚҚС бойынша куәлікте:
1) салық төлеушінің жаңа атауы;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
3) бұрынғы ҚҚС бойынша куәлікте көрсетілген ҚҚС бойынша есепке қою күніне сәйкес келетін ҚҚС бойынша есепке қою күні;
4) ағымдағы ҚҚС бойынша куәлік беру күніне сәйкес келетін ҚҚС бойынша куәлікті беру күні;
5) ҚҚС бойынша жаңа куәлікті берген салық органы басшысының
аты, әкесінің аты, тегі көрсетіледі.
27. Жаңа ҚҚС бойынша куәлік берген кезде салық органы ҚҚС төлеушіден салық төлеушінің ісінде сақталған бұрынғы ҚҚС бойынша куәлік (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасы) бланкісін алып қояды.
Алып қойылған және берілген ҚҚС бойынша куәлік туралы мәлімет ТСАЖ-ға және "Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу. Салық есептілігі нысандарын қабылдау және өңдеу" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ҚҚС АЖ) беріледі.

4. Порядок выдачи Свидетельства по НДС
(дубликата Свидетельства по НДС)
18. Свидетельство по НДС (дубликат Свидетельства по НДС) выдается плательщику НДС под роспись в журнале учета выданных Свидетельств по НДС, который ведется в налоговом органе по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Свидетельство по НДС (дубликат Свидетельства по НДС) хранится у налогоплательщика.
19. В случае порчи или утраты Свидетельства по НДС (дубликата Свидетельства по НДС) плательщик НДС подает в налоговый орган заявление на получение дубликата Свидетельства по НДС по форме 352.00 согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
20. К заявлению на получение дубликата Свидетельства по НДС прилагается испорченный бланк Свидетельства по НДС.
21. Оформленное Свидетельство по НДС (дубликат Свидетельства по НДС) заверяется подписью руководителя налогового органа или лицом, его замещающим, и печатью налогового органа, выдавшего Свидетельство по НДС (дубликат Свидетельства по НДС).
5. Порядок замены Свидетельства по НДС
22. В случае изменения наименования плательщика НДС его Свидетельство по НДС (дубликат Свидетельства по НДС) подлежит замене в течение десяти рабочих дней после изменения наименования.
23. Замена Свидетельства по НДС плательщика НДС может быть осуществлена только после внесения соответствующих изменений в регистрационные данные налогоплательщика, которые хранятся в базе налогоплательщиков Интегрированной Налоговой Информационной Системы (далее - ИНИС).
24. Для получения нового Свидетельства по НДС налогоплательщику необходимо представить в налоговый орган по месту регистрационного учета заявление о замене Свидетельства по НДС по форме 372.00 согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
25. Новое Свидетельство по НДС распечатывается на бланке строгой отчетности с указанием слов "(замена наименования)" в поле, расположенном между новым наименованием налогоплательщика и РНН.
26. В новом Свидетельстве по НДС указываются:
1) новое наименование налогоплательщика;
2) регистрационный номер налогоплательщика;
3) дата постановки на учет по НДС, соответствующая дате постановки на учет по НДС, указанной в прежнем Свидетельстве по НДС;
4) дата выдачи Свидетельства по НДС, которая соответствует текущей дате выдачи Свидетельства по НДС;
5) фамилия, имя, отчество руководителя налогового органа, выдавшего новое Свидетельство по НДС.
27. При выдаче нового Свидетельства по НДС у плательщика НДС налоговым органом изымается бланк прежнего Свидетельства по НДС (дубликат Свидетельства по НДС), которое хранится в деле налогоплательщика.
Сведения об изъятом и выданном Свидетельстве по НДС передаются в ИНИС и информационную систему "Регистрация плательщиков налога на добавленную стоимость. Прием и обработка форм налоговой отчетности" (далее - ИС НДС).

28. Жаңа куәлік бланкісінде көрсетілген беру күніне дейін салық төлеуші шот-фактураларды жазып беру кезінде ҚҚС төлеушінің бұрынғы деректемелері көрсетілген ҚҚС бойынша куәлікті (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасын) пайдалануға құқылы.
6. ҚҚС бойынша есептен шығару негіздемесі
және тәртібі
29. ҚҚС бойынша есептен шығару кейіннен салық төлеушінің тіркеу деректерінде ҚҚС бойынша есепке қою және шығару күндері туралы мәліметтерді, сондай-ақ ҚҚС бойынша куәлік деректемелерін көрсету үшін ТСАЖ-ға мәліметтер бере отырып, ҚҚС АЖ дерекқорынан салық төлеушілерді алып тастау туралы мәліметтерді енгізу жолымен жүзеге асырылады.
30. Салық кодексінің 210-бабына сәйкес ҚҚС бойынша есептен шығару мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) егер соңғы он екі айлық кезең үшін ҚҚС төлеушінің салық салынатын айналымының мөлшері салық салынатын айналымның ең аз мөлшерінен аспаса. ҚҚС төлеуші мұндай құқықты ҚҚС бойынша есепке қойылған кезден бастап екі жыл өткеннен кейін пайдалана алады;
2) егер ҚҚС төлеуші болып табылатын тұлға салық салынатын айналыммен байланысты қызметін тоқтатса;
3) салық органы ҚҚС төлеуші болып табылатын және Салық кодексінде белгіленген мерзімнен кейін алты айлық мерзімнің ішінде ҚҚС бойынша есептілік табыс етпеген тұлғаны тапқанда;
4) салық органы ҚҚС төлеуші болып табылатын және орналасқан (тұрғылықты) жерінің өзгеруі туралы салық органын осындай өзгерістер туындаған күннен бастап жиырма күн ішінде хабарламаған тұлғаны тапқанда;
5) ҚҚС төлеуші заңды тұлға тартылғанда немесе ҚҚС төлеуші құрылымдық бөлімше қызметін тоқтатқанда;
6) ҚҚС төлеуші болып табылатын жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқанда;
7) Қазақстан Республикасы аумағында тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент емес тұлға қызметін тоқтатқанда.
31. Есептен шығару:
1) осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес 362.00 нысаны бойынша осы  Ереженің 30-тармағының 1), 2), 5)-7) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда, ҚҚС төлеушінің ҚҚС бойынша есептен шығару туралы салық органына берген өтінішінің (бұдан әрі - Есептен шығару туралы өтініш);
2) осы Ереженің 30-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда, сондай-ақ осы Ереженің 30-тармағының
2) тармақшасында көрсетілген жағдайда, егер ҚҚС төлеуші мұндай қызмет тоқтатылған салық кезеңінен кейін алты айдың ішінде салық органына ҚҚС бойынша есептен шығару туралы өтінішпен жүгінбесе, салық органының ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешімінің (бұдан әрі - ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешім);

28. До даты выдачи, указанной на бланке нового Свидетельства, налогоплательщик при выписке счетов-фактур вправе пользоваться Свидетельством по НДС (дубликатом Свидетельства по НДС), в котором указаны прежние реквизиты плательщика НДС.
6. Основания и порядок снятия с учета по НДС
29. Снятие с учета по НДС осуществляется путем внесения сведений об исключении налогоплательщиков из базы данных ИС НДС с последующей передачей сведений в ИНИС для отражения в регистрационных данных налогоплательщика сведений о датах постановки и снятия с учета по НДС, а также реквизитов Свидетельств по НДС.
30. В соответствии со статьей 210 Налогового кодекса снятие с учета по НДС производится в следующих случаях:
1) если за последний двенадцатимесячный период размер облагаемого оборота плательщика НДС не превысил минимум облагаемого оборота. Таким правом плательщик НДС может воспользоваться не ранее, чем по истечении двух лет с момента постановки его на учет по НДС;
2) если лицо, являющееся плательщиком НДС, прекратило деятельность, связанную с облагаемыми оборотами;
3) обнаружения налоговым органом лица, являющегося плательщиком НДС и не представившего налоговую отчетность по НДС в течение шестимесячного периода после установленного Налоговым кодексом срока ее представления;
4) обнаружения налоговым органом лица, являющегося плательщиком НДС и не уведомившего налоговый орган в течение двадцати рабочих дней об изменении места нахождения (жительства) со дня возникновения таких изменений;
5) ликвидации юридического лица - плательщика НДС или прекращении деятельности структурного подразделения - плательщика НДС;
6) прекращения деятельности индивидуального предпринимателя, являющегося плательщиком НДС;
7) прекращения деятельности нерезидента, осуществлявшего деятельность на территории Республики Казахстан через постоянное учреждение.
31. Снятие с учета производится на основании:
1) заявления плательщика НДС о снятии с учета по НДС (далее - заявление о снятии с учета по НДС), представленного в налоговый орган, в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 5) - 7) пункта 30 настоящих Правил по форме 362.00 согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) решения налогового органа о снятии с учета по НДС (далее - решение о снятии с учета по НДС) при обнаружении случаев, указанных в подпунктах 3) и 4) пункта 30 настоящих Правил, а также в случае, указанном в подпункте 2) пункта 30 настоящих Правил, если плательщик НДС не обратился в налоговый орган с заявлением о снятии с учета по НДС в течение шести месяцев после налогового периода, в котором была прекращена такая деятельность;

3) осы Ереженің 30-тармағының 5) және 7) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда ҚҚС төлеуші ҚҚС бойынша есептен шығару туралы өтініш бермеген кезде заңды тұлғаларды тарату, заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін тоқтату туралы әділет органдарының актілерінің негізінде жүргізіледі.
32. Заңды тұлғаның дербес ҚҚС төлеуші болып табылатын құрылымдық бөлімшелері уәкілетті органның рұқсатынсыз:
1) осындай құрылымдық бөлімшенің өтініші бойынша;
2) заңды тұлға тұтастай есептен шығарған жағдайда, заңды тұлғаның өтініші бойынша есептен шығарылуға жатады.
33. ҚҚС бойынша есептен шығару туралы өтініш осы Ереженің 2-тарауында белгіленген тәртіпке ұқсас тәртіппен толтырылады және табыс етіледі.
34. Осы Ереженің 30-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тұлға ҚҚС бойынша есептен шығару туралы өтініш берген кезеңнен кейінгі салық кезеңінің бірінші күнінен бастап ҚҚС төлеуші болуын тоқтатады.
Осы Ереженің 30-тармағының 5) және 7) тармақшаларында көрсетілген тұлға заңды тұлғалардың Мемлекеттік тіркелімінен шығарылған немесе құрылымдық бөлімшелер есептік тіркеуден шығарылған күннен бастап ҚҚС төлеуші болуын тоқтатады.
Осы Ереженің 30-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген тұлға жеке кәсіпкерлік қызметін тоқтатқан күннен бастап ҚҚС төлеуші болуын тоқтатады.
35. ҚҚС бойынша есептен шығару туралы өтінішке бұрын берілген ҚҚС бойынша куәліктің түпнұсқасы (ҚҚС бойынша куәліктің телнұсқасы), ал есептен құрылымдық бөлімшелер шығарылған жағдайда құрылымдық бөлімшелердің ҚҚС бойынша куәлігі қоса беріледі.
36. Салық органы ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешімді осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес 358.00 нысаны бойынша мынадай жағдайларды анықтағанда шығарады:
1) егер ҚҚС төлеуші салық салынатын айналыммен байланысты қызметін тоқтатса және ондай қызмет аяқталған салық кезеңінен кейін алты ай өткенше салық органына Есептен шығару туралы өтінішпен жүгінбесе. Бұл ретте ҚҚС төлеуші салық салынатын айналыммен байланысты қызметін тоқтатты деп есептеудің негіздемесі болып көрсетілген салық төлеуші табыс еткен ҚҚС бойынша декларациямен расталған, көрсетілген кезең ішінде салық төлеуші тек қана ҚҚС-тан босатылған айналымды жүзеге асыру фактісі табылады;
2) салық органы ҚҚС бойынша салық есептілігін оны табыс етудің Салық кодексінде белгіленген мерзімнен кейін алты айлық кезең ішінде тапсырмаған ҚҚС төлеуші болып табылатын тұлғаны анықтағанда;
3) салық органы ҚҚС төлеуші болып табылатын және орналасқан (тұрғылықты) жерінің өзгеруi туралы осындай өзгерістер туындаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде салық органын хабардар етпеген тұлғаны анықтағанда.

3) на основании актов органов юстиции о ликвидации юридических лиц, прекращении деятельности структурных подразделений юридических лиц, при непредставлении плательщиком НДС заявления о снятии с учета по НДС в случаях, указанных в пунктах 5) и 7) пункта 30 настоящих Правил.
32. Структурные подразделения юридического лица, являющиеся самостоятельными плательщиками НДС, подлежат снятию с учета без разрешения уполномоченного органа:
1) по заявлению такого структурного подразделения;
2) по заявлению юридического лица в случае снятия с учета юридического лица в целом.
33. Заявление о снятии с учета по НДС заполняется и представляется аналогично порядку, установленному в Главе 2 настоящих Правил.
34. Лицо, указанное в подпунктах 1) и 2) пункта 30 настоящих Правил, перестает быть плательщиком НДС с первого дня налогового периода, следующего за периодом, в котором оно подало заявление о снятии с учета по НДС.
Лицо, указанное в подпунктах 5) и 7) пункта 30 настоящих Правил, перестает быть плательщиком НДС со дня исключения из Государственного регистра юридических лиц или снятия с учетной регистрации структурных подразделений.
Лицо, указанное в подпункте 6) пункта 30 настоящих Правил, перестает быть плательщиком НДС с даты прекращения индивидуальной предпринимательской деятельности.
35. К Заявлению о снятии с учета по НДС прилагается ранее выданный оригинал Свидетельства по НДС (дубликат Свидетельства по НДС), а в случае снятия с учета структурных подразделений - Свидетельства по НДС структурных подразделений.
36. Решение о снятии с учета по НДС выносится налоговым органом по форме 358.00 согласно приложению 8 к настоящим Правилам при выявлении следующих случаев:
1) если плательщик НДС прекратил деятельность, связанную с облагаемыми оборотами, и не обратился в налоговый орган с заявлением о снятии с учета по НДС по истечении шести месяцев после налогового периода, в котором была прекращена такая деятельность. При этом основанием того, что плательщик НДС прекратил деятельность, связанную с облагаемыми оборотами, является тот факт, что в течение указанного периода плательщик НДС осуществлял только освобожденные от НДС обороты, что подтверждается декларациями по НДС, представленными указанным плательщиком НДС;
2) обнаружения налоговым органом лица, являющегося плательщиком НДС, не представившего налоговую отчетность по НДС в течение шестимесячного периода после установленного Налоговым кодексом срока ее представления;
3) обнаружения налоговым органом лица, являющегося плательщиком НДС, и не уведомившего налоговый орган в течение двадцати рабочих дней об изменении места нахождения (жительства) со дня возникновения таких изменений.

37. Осы Ереженің 36-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген бұзушылықтар анықталған кезде, салық органы анықталған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей Салық кодексінің 31-бабы 2-тармағының 9) тармақшасына сәйкес салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) шығарады. Салық төлеуші хабарламаны Салық кодексінің 32-бабы 2-тармағында белгіленген мерзімде орындамаған жағдайда салық органы екі данада ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешім ресімдейді.
38. Осы Ереженің 36-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешім осы Ережеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық қызметі органдарының зерттеу актісін жасау күнінен жиырма бірінші күнінде ресімделеді.
39. Осы Ереженің 36-тармағының 3) тармақшасында белгіленген жағдайда, Салық кодексінің 31-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына сәйкес салық төлеушіге ҚҚС бойынша есептен шығару күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмей ҚҚС төлеуші болып табылатын және тұрғылық (орналасқан) жерінің өзгергені туралы мұндай өзгерістер туындаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде салық органына хабарламаған тұлғаны есептен шығару туралы хабарлама жіберіледі.
40. ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешім негізінде ҚҚС бойынша есептен шығарылған тұлға, салық органы ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешім шығарған күннен кейінгі күннен бастап ҚҚС бойынша төлеуші болуын тоқтатады.
41. ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешімге салық органының басшысы не оны алмастыратын тұлға қол қояды және салық төлеушінің ісінде сақталады.
42. ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешім негізінде ҚҚС бойынша есептен шығарылған төлеушілер туралы ақпарат ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешім шығарылған күні уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
43. ҚҚС бойынша есептен шығару туралы шешімдер жөніндегі ақпарат осы Ережеге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Салық органының шешімдерді есепке алу журналында (бұдан әрі - журнал) тіркеледі.
7. Салық органының ҚҚС бойынша куәліктің күшін жою
туралы шешімді қабылдауының негіздемесі және тәртібі
44. Салық кодексінің 209-бабы 3-тармағына сәйкес ҚҚС төлеуші сотпен жалған кәсіпорын деп танылған жағдайда, ҚҚС бойынша куәліктің салық органының шешімі бойынша сотпен анықталған қылмыстық қызмет басталған кезден бастап күші жойылуы тиіс.
45. Салық органы ҚҚС бойынша куәлікті жою туралы шешімді заңды күшіне енген жалған кәсіпкерлік қызметтің жүзеге асырылуын анықтау туралы сот актісін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде шығарады.
46. ҚҚС бойынша куәлікті жою туралы шешімді осы Ережеге 11-қосымшаға сәйкес 368.00 нысаны бойынша салық органы шығарады.

37. При выявлении нарушений, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 36 настоящих Правил, налоговым органом не позднее пяти рабочих дней со дня выявления выносится уведомление. В случае неисполнения налогоплательщиком уведомления в сроки, установленные пунктом 2 статьи 32 Налогового кодекса, налоговым органом на следующий рабочий день после истечения указанного срока оформляется решение о снятии с учета по НДС в двух экземплярах.
38. Решение о снятии с учета по НДС в случае, указанном в подпункте 3) пункта 36 настоящих Правил, оформляется на двадцать первый день с даты составления органами налоговой службы акта обследования по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
39. В случае, установленном подпунктом 3) пункта 36 настоящих Правил, не позднее одного рабочего дня со дня снятия с учета по НДС, налогоплательщику, согласно подпункту 10) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса, направляется уведомление о снятии с учета лица, являющегося плательщиком НДС и не уведомившего налоговый орган в течение двадцати рабочих дней об изменении места (нахождения) жительства со дня возникновения таких изменений.
40. Лицо, снятое с учета по НДС на основании решения о снятии с учета по НДС, перестает быть плательщиком НДС со дня, следующего за днем вынесения налоговым органом решения о снятии с учета по НДС.
41. Решение о снятии с учета по НДС подписывается руководителем налогового органа либо лицом, его замещающим, и хранится в деле налогоплательщика.
42. Информация о плательщиках НДС, снятых с учета по НДС на основании решения о снятии с учета по НДС, в день вынесения решения о снятии с учета по НДС размещается на сайте уполномоченного органа.
43. Информация о решениях о снятии с учета по НДС фиксируется в журнале учета решений налогового органа по форме (далее - журнал) согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
7. Основания и порядок принятия решения
налоговым органом об аннулировании Свидетельства по НДС
44. В соответствии с пунктом 3 статьи 209 Налогового кодекса в случае признания судом плательщика НДС лжепредприятием, Свидетельство по НДС по решению налогового органа подлежит аннулированию с момента начала преступной деятельности, установленной судом.
45. Решение об аннулировании Свидетельства по НДС выносится налоговым органом в течение пяти рабочих дней со дня получения судебного акта об установлении осуществления лжепредпринимательской деятельности, вступившего в законную силу.
46. Решение об аннулировании Свидетельства по НДС выносится налоговым органом по форме 368.00 согласно приложению 11 к настоящим Правилам.

47. ҚҚС бойынша куәлікті жою туралы шешімге салық органының басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға қол қояды, және салық төлеушінің ісінде сақталады.
48. Жойылған ҚҚС бойынша куәліктер туралы ақпарат ҚҚС бойынша куәлікті жою туралы шешім шығарылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
49. ҚҚС бойынша куәлікті жою туралы шешімдер жөніндегі ақпарат журналда тіркеледі.
8. Салық органының ҚҚС бойынша куәліктің
әрекетін тоқтата тұру туралы шешімді
қабылдауының негіздемесі және тәртібі
50. Салық кодексі 68-бабының 5-тармағына сәйкес шаруа (фермер) қожалықтарына және қызметтің жекелеген түрлеріне арнаулы салық режимдерін қолданатын дара кәсіпкерлерді қоспағанда, дара кәсіпкерлер, жеке нотариустар қызметтерін уақытша тоқтата тұрған жағдайда ҚҚС бойынша куәліктің қолданысы тоқтата тұрылуы тиіс.
51. ҚҚС бойынша куәліктің қолданысы салық органының ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешімінің (бұдан әрі - ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешім) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 666 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылғы 6 ақпанда N 4538 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша қызметін уақытша тоқтата тұру туралы өтініште көрсетілген күннен бастап және кезеңге тоқтатылады.
52. ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешім қызметті уақытша тоқтата тұру туралы салық органы оң шешім шығарған жағдайда шығарылады.
53. Салық органы ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешімді осы Ережеге 12-қосымшаға сәйкес 378.00 нысаны бойынша шығарады.
54. ҚҚС бойынша куәліктің қолданысы қызметті уақытша тоқтата тұру туралы өтініште көрсетілген мерзімге тоқтатыла тұрады.
Қызметті уақытша тоқтата тұру туралы кезекті өтініш қызметті уақытша тоқтата тұрудың ағымдағы кезеңінің аяқталуынан кешіктірілмейтін мерзімде берілген жағдайда, ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешімнің негізінде ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру қызметті уақытша тоқтата тұру туралы өтініште көрсетілген мерзімге ұзартылады.
55. Екі данада ресімделген ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешімге салық органының басшысы не оны алмастыратын тұлға қол қояды.
56. ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешімнің бірінші данасы салық төлеушіге Салық кодексінің 68-бабы 5-тармағында көзделген қызметті уақытша тоқтата тұру туралы хабарламамен бір мезгілде жіберіледі, екінші данасы - салық төлеушінің ісінде сақталады.

47. Решение об аннулировании Свидетельства по НДС подписывается руководителем налогового органа либо лицом, его замещающим, и хранится в деле налогоплательщика.
48. Информация об аннулированных Свидетельствах по НДС в течение одного рабочего дня со дня вынесения решения об аннулировании Свидетельства по НДС размещается на сайте уполномоченного органа.
49. Информация о решениях об аннулировании Свидетельства по НДС фиксируется в журнале.
8. Основания и порядок принятия решения налоговым органом
о приостановлении действия Свидетельства по НДС
50. В случае временного приостановления деятельности в соответствии с пунктом 5 статьи 68 Налогового кодекса индивидуальными предпринимателями, за исключением применяющих специальные налоговые режимы для крестьянских (фермерских) хозяйств и отдельных видов деятельности, частными нотариусами, адвокатами действие Свидетельства по НДС подлежит приостановлению.
51. Действие Свидетельства по НДС приостанавливается на основании решения налогового органа о приостановлении действия Свидетельства по НДС (далее - решение о приостановлении действия Свидетельства по НДС) с даты и на период, указанные в заявлении о временном приостановлении деятельности по форме, утвержденной приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года за N 666 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 06.02.2007 г. за N 4538).
52. Решение о приостановлении действия Свидетельства по НДС выносится налоговым органом в случае положительного решения о временном приостановлении деятельности.
53. Решение о приостановлении действия Свидетельства по НДС выносится налоговым органом по форме 378.00 согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
54. Действие Свидетельства по НДС приостанавливается на срок, указанный в заявлении о временном приостановлении деятельности.
В случае подачи очередного заявления о временном приостановлении деятельности в срок, не позднее окончания текущего периода временного приостановления деятельности, приостановление действия Свидетельства по НДС на основании решение о приостановлении действия Свидетельства по НДС продлевается на срок, указанный в заявлении о временном приостановлении деятельности.
55. Оформленное в двух экземплярах решение о приостановлении действия Свидетельства по НДС подписывается руководителем налогового органа либо лицом, его замещающим.
56. Первый экземпляр решения о приостановлении действия Свидетельства по НДС направляется налогоплательщику одновременно с извещением о временном приостановлении деятельности, предусмотренного пунктом 5 статьи 68 Налогового кодекса, второй - хранится в деле налогоплательщика.

57. ҚҚС бойынша тоқтатыла тұрған куәліктер туралы ақпарат ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешім шығарылған күннен бастап бір жұмыс күнінің ішінде ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұрудың кезеңін көрсете отырып, уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
58. ҚҚС бойынша куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешімдер жөніндегі ақпарат журналда тіркеледі.
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
1-қосымша
Нысан 342.00
Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы
өтініш
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою, қосылған құн
салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы куәлікті беру,
ауыстыру, күшін жою және қолданысын
тоқтата тұру ережесіне 2-қосымша
ҚҚС бойынша есепке қою туралы өтінішті
қабылдау туралы хабарлама
Хабарлама/Растау
Салық төлеушінің (салық агентінің) ҚҚС бойынша есепке қою туралы
өтінішті электронды түрде табыс етуі туралы
СТН ХХХХХХХХХХХХ
Салық төлеушінің атауы __________________________________
d 342.00 салық есептілігі нысанының коды
Қабылдау тәсілі: магниттік тасығышта Х/электронды почта арқылы (ХКЖЖ) Х
Алушы салық органының коды ХХХХ
Салық есептілігінің кіріс (тіркеу) құжаты: _____________
----------------------------------------------------------------
Салық есептілігі құжатын ХКЖЖ арқылы өңдеу
Жүйе
Мәртебесі
Күні/Уақы.
ты
1. Салық есептілігі құжатын жеткізу
ХКЖЖ
Қабылданды
10.10.2006
14:25:06
2. Салық есептілігін өңдеу
...
Өңделді
11.10.2006 18:25:06
3. Өтінішті өңдеу нәтижелері
ТСАЖ
Қою/Қоюдан бас тарту
11.10.2003 19:25:06
Ескерту: Қоюдан бас тарту - бас тарту себебі
ХКЖЖ серверінің қолы:
Қолданбалы сервердің қолы:
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
3-қосымша
Нысан 348.00
Салық органының қосылған құн салығы
бойынша есепке қою туралы шешімі
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
4-қосымша
Берілген қосылған құн салығы бойынша есепке
қою туралы куәліктерді есепке алу журналы
Р/с
N
Салық
төлеушінің
СТН-і
Салық төлеушінің
аты-жөні немесе
атауы
Куәліктің
сериясы
Куәліктің
нөмірі
ҚҚС бойынша
есепке
қою күні
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Салық
төлеушінің
Куәлікті
алған күні
Салық
төлеушіге
Куәлікті берген
салық органы
қызметкерінің
аты-жөні
8-бағанда
көрсетіл-
ген салық
органы
қызметкерінің
қолы
Куәлікті
алуға
уәкілет-
тендіріл
-ген салық
төлеуші
өкілінің
аты-жөні
10-бағанда
көрсетіл-
ген тұлғаның
қолы
7
8
9
10
11
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
5-қосымша
Нысан 352.00
Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы куәліктің
төлемақысын алуға
өтініш
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
6-қосымша
Нысан 372.00
Қосылған құн салығы бойынша
есепке қою туралы куәлікті
ауыстыру туралы
өтініш
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
7-қосымша
Нысан 362.00
Қосылған құн салығы бойынша
есептен шығару туралы
өтініш
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
8-қосымша
Нысан 358.00
Салық органының қосылған құн салығы
бойынша есептен шығару туралы шешім
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
9-қосымша
Салық төлеушінің нақты орналасқан орнын
тексеру актісі
_______________________                   200__ жылғы "___"________
Салық органының атауы
Біз, ______________________________________________________________
(Салық органы қызметкерлерінің аты-жөні, лауазымы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы)
(СТН-і _________________) нақты орналасқан орнына тексеру жүргіздік.
___________________________________________________________________
(Салық төлеушінің атауы)
_______________________________ 200 ___ жылғы "____"_______________
(салық органының атауы)
бастап, _________________________________________________ тіркелген.
(Салық төлеуші куәлігінің күні, сериясы мен нөмірі)
Салық комитетінің деректері бойынша көрсетілген салық төлеуші мына
мекен-жайы бойынша орналасқан: ____________________________________
___________________________________________________________________
Тексеру барысында _________________________________________________
(салық төлеушінің атауы)
___________________________________________________________________
_______ жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша болмағаны анықталды.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(салық төлеушінің орналасқан орны бойынша басқа мәліметтерді
көрсету керек, көршілерден сұрау салу нәтижелері, басқа да ақпараттар)
_____________________
(қолдары)
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
10-қосымша
Салық органдарының шешімдерін есепке алу журналы
Р/с
N
Салық
төлеушінің
СТН-і
Салық төлеушінің
аты-жөні немесе
атауы
Куәліктің
сериясы
Куәліктің
нөмірі
ҚҚС бойынша
есепке
қою күні
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Салық
органы
шешімінің
қабылданған
күні
Салық органы
шешімінің
нөмірі
Нысанның
нөмірі
Шешімнің
түрі
ҚҚС бойынша
есептен
шығару күні
Куәлік-
тің
күшін
жою
күні
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Куәліктің
қолданысын
тоқтата тұру
кезеңі
Шешім
табыс
етілген
(жіберіл-
ген) күн
Куәлікті
салық органына
қайтару күні
Салық
органы
қызмет-
керінің
аты-
жөні
17-б.
көр-
сетіл-
ген
салық
органы
қыз-
метке-
рінің
қолы
Салық
төлеу-
шінің
(өкі-
лінің)
аты-
жөні
19-б.
көрсе-
тілген
тұлғаның
қолы
бастап
бой-
ынша
13
14
15
16
17
18
19
20
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
11-қосымша
Нысан 368.00
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы
куәліктің күшін жою туралы шешім
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою,
қосылған құн салығы бойынша есептен шығару,
қосылған құн салығы бойынша есепке қою
туралы куәлікті беру, ауыстыру, күшін жою
және қолданысын тоқтата тұру ережесіне
12-қосымша
Нысан 378.00
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы
куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешім
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз

57. Информация о приостановленных Свидетельствах по НДС в течение одного рабочего дня со дня вынесения решения о приостановлении действия Свидетельства по НДС размещается на сайте уполномоченного органа, с указанием периода приостановления действия Свидетельства по НДС.
58. Информация о решениях о приостановлении действия Свидетельства по НДС фиксируется в журнале.
Приложение 1
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 342.00 Стр. 01
Заявление
о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)
Приложение 2
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Извещение о приеме Заявления о постановке на учет по НДС
Извещение/Подтверждение
о представлении налогоплательщиком (налоговым агентом) Заявления о
постановке на учет по НДС в электронном виде
РНН ХХХХХХХХХХХХ
Наименование налогоплательщика _____________________________________
Код формы налоговой отчетности d342.00
Способ приема: на магнитном носителе Х / по электронной почте
(СГДС) Х
Код налогового органа-получателя ХХХХ
Входящий (регистрационный) документа налоговой отчетности:__________
--------------------------------------------------------------------
Обработка документа
налоговой отчет-
ности через СГДС
Система
Статус
Дата/Время
1. Доставка документа
налоговой отчетности
СГДС
Принят
10.10.2006
14:25:06
2. Обработка
налоговой отчетности
...
Обработан
11.10.2006
18:25:06
3. Результаты
обработки Заявления
ИНИС
Постановка/
Отказ в
постановке
11.10.2003
19:25:06
Примечание: Отказ в постановке - причина отказа
Подпись сервера СГДС:
Подпись прикладного сервера:
Приложение 3
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 348.00 Стр. 01
Решение налогового органа о постановке
на учет по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)
Приложение 4
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
ЖУРНАЛ УЧЕТА ВЫДАННЫХ СВИДЕТЕЛЬСТВ О ПОСТАНОВКЕ
НА УЧЕТ ПО НАЛОГУ НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ
N
п/
п
РНН
на-
ло-
го-
пла-
тель-
щика
Ф.
И.О.
или
наи-
мено-
вание
нало-
го-
пла-
тель-
щика
Се-
рия
Сви-
де-
тель-
ства
Но-
мер
Сви-
де-
тель-
ства
Дата
пос-
та-
нов-
ки
на
учет
по
НДС
Дата
полу-
чения
Свиде-
тель-
ства
нало-
го-
пла-
тель-
щиком
Ф.
И.
О.
ра-
бот-
ника
на-
лого-
вого
орга-
на,
вы-
дав-
шего
Сви-
де-
тель-
ство
на-
лого-
пла-
тель-
щику
Под-
пись
ра-
бот-
ника
нало-
гово-
го
орга-
на,
ука-
зан-
ного
в
гра-
фе 8
Ф.
И.
О.
пред-
ста-
ви-
теля
нало-
го-
пла-
тель-
щика,
упол-
номо-
чен-
ного
полу-
чать
Сви-
де-
тель-
ство
Под-
пись
ли-
ца,
ука-
зан-
ного
в
гра-
фе
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 5
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 352.00 Стр. 01
Заявление
на получение дубликата свидетельства
о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)
Приложение 6
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 372.00 Стр. 01
Заявление
о замене свидетельства о постановке
на учет по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)
Приложение 7
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 362.00 Стр. 01
Заявление
о снятии с учета по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)
Приложение 8
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 358.00 Стр. 01
Решение налогового органа
о снятии с учета по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)
Приложение 9
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Акт обследования
фактического местонахождения налогоплательщика
______________________________           "___" _________ 200__ года
наименование налогового органа
Нами, ________________________________________________________
(Ф.И.О., должность работников налогового органа)
____________________________________________________________________
проведено обследование фактического местонахождения_________________
________________________________ (РНН_____________________________).
( наименование налогоплательщика )
____________________________________________________________________
( Наименование налогоплательщика )
зарегистрирован в __________________________________________________
( наименование налогового органа )
с "__" _______ 200__ года, _________________________________________
( дата, серия и номер Свидетельства
налогоплательщика )
По данным налогового комитета указанный налогоплательщик распо-
ложен по адресу:____________________________________________________
____________________________________________________________________
В ходе обследования установлено, что _________________________
____________________________ по вышеуказанному адресу не обнаружен.
(наименование налогоплательщика)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
( указать другие сведения по месторасположению налогоплательщика,
результаты опроса соседей, другая информация )
______________________
( подписи )
Приложение 10
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
ЖУРНАЛ УЧЕТА РЕШЕНИЙ НАЛОГОВЫХ ОРГАНОВ
N
п/
п
РНН
нало-
гопла-
тель-
щика
Ф.И.О.
или
наиме-
нова-
ние
нало-
гопла-
тель-
щика
Се-
рия
Сви-
де-
тель-
ства
Но-
мер
Сви-
де-
тель-
ства
Дата
поста-
новки
на
учет
по НДС
Дата
при-
ня-
тия
Реше-
ния
нало-
гового
органа
Но-
мер
Реше-
ния
нало-
гово-
го
орга-
на
Но-
мер
фор-
мы
Вид
ре-
ше-
ния
Да-
та
сня-
тия
с
уче-
та
по
НДС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Дата
анну-
лиро-
вания
Свиде-
тель-
ства
Период
приоста-
новления
действия
Свиде-
тельства
Дата
вруче-
ния
(напра-
вления)
Решения
Дата
воз-
врата
Свиде-
тель-
ства
нало-
говому
органу
Ф.И.О.
работ-
ника
нало-
гового
органа
Под-
пись
работ-
ника
нало-
гового
орга-
на,
указа-
нного
в
гр. 17
Ф.И.О.
налого-
пла-
тель-
щика
(пред-
стави-
теля)
Под-
пись
лица,
ука-
зан-
ного
в
гр.
19
с
по
12
13
14
15
16
17
19
19
20
Приложение 11
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 368.00 Стр. 01
Решение об аннулировании свидетельства
о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)
Приложение 12
к Правилам постановки на учет
по налогу на добавленную стоимость,
снятия с учета по налогу на добавленную
стоимость, выдачи, замены, аннулирования
и приостановления действия Свидетельства
о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость
Форма 378.00 Стр. 01
Решение о приостановлении действия свидетельства
о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость
(См. бумажный вариант)