Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті электрондық тасымалдауыштарда ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 30 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4640 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсыну тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
қаулыларына қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті электрондық тасымалдауыштарда ұсыну мәселелері бойынша осы қаулының қосымшасына сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, зейнетақы жинақтаушы қорларына және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны алған күннен бастап бес күндік мерзімде оны инвестициялық портфельді басқарушыларға, бағалы қағаздар нарығында бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға және бағалы қағаздар нарығында брокерлік-дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З. Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігінің Төрағасы

О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления финансовой отчетности финансовыми организациями на электронных носителях
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года № 27. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2007 года № 4640. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 ноября 2010 № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 № 88 (вводится в действие с 01.07.2011).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления финансовой отчетности финансовыми организациями в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести изменения и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления финансовой отчетности финансовыми организациями на электронных носителях согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие c 1 июля 2007 года.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, накопительных пенсионных фондов и организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами.
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в пятидневный срок со дня получения настоящего постановления довести его до сведения управляющих инвестиционным портфелем, организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг на рынке ценных бумаг и организаций, осуществляющих брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций

2007 жылғы 30 наурыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2007 жылғы 19 наурыздағы
N 27 қаулысына
Қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
қаулыларының тізбесі
1. <*>
Ескерту. 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
2. <*>
Ескерту. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
3. <*>
Ескерту. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 175 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3384 тіркелген) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 174 қаулысына және "Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 175 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 18 ақпандағы N 9 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4128 тіркелген) енгізілген толықтыруларымен және өзгерістерімен қоса мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықта:
6 және 7-тармақтар алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:
"8. Зейнетақы қорлары уәкілетті органға қаржылық есепті ұсынылатын деректердің конфиденциалдылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдарымен ақпаратты кепілдік бере отырып жеткізудің көліктік жүйесін пайдалана отырып электрондық тасымалдауышта ұсынады.";
9-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 9-1 және 9-2-тармақтармен толықтырылсын:
"9-1. Тоқсан сайын жасалатын қағаздағы қаржылық есепке бірінші басшы немесе оның орнындағы тұлға және бас бухгалтер қол қояды, мөрмен бекітіледі және зейнетақы қорында сақталады. Зейнетақы қоры уәкілетті органның талабы бойынша жазбаша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей түзетулері жоқ қаржылық есепті қағазда ұсынады.

30 марта 2007 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 марта 2007 года N 27
Перечень постановлений Правления Национального Банка
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
4. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 175 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3384, с дополнениями и изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 февраля 2006 года N 9 "О внесении дополнений и изменений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 174 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности накопительными фондами" и от 15 декабря 2004 года N 175 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4128) внести следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами, утвержденной указанным постановлением:
пункты 6 и 7 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Пенсионные фонды представляют финансовую отчетность в уполномоченный орган на электронном носителе, с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.";
пункт 9 исключить;
дополнить пунктами 9-1 и 9-2 следующего содержания:
"9-1. Финансовая отчетность на бумажном носителе, составляемая ежемесячно, подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, и главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится в пенсионном фонде. По требованию уполномоченного органа пенсионный фонд не позднее двух рабочих дней со дня получения письменного запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не должна содержать исправлений и подчисток.

9-2. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған қаржылық есеп қағаздағы қаржылық есепке сәйкес келуі тиіс. Электрондық тасымалдауышта ұсынылатын деректердің қағаздағы деректермен бірдей болуын зейнетақы қорының бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға қамтамасыз етеді.";
10-тармақ алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Зейнетақы қоры ұсынған қаржылық есептен уәкілетті орган дәлсіздіктер немесе қателер анықтаса зейнетақы қорына бұл жөнінде хабарлайды. Зейнетақы қоры хабарлама алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей ескертулері ескеріле отырып пысықталған қаржылық есепті электрондық тасымалдауышта ұсынады.";
12-тармақ алынып тасталсын.
5. <*>
Ескерту. 5-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.

9-2. Финансовая отчетность, представленная на электронном носителе, должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем пенсионного фонда или лицом, его замещающим.";
пункт 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При обнаружении неточностей или ошибок в финансовой отчетности, представленной пенсионным фондом, уполномоченный орган уведомляет об этом пенсионный фонд. Пенсионный фонд не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления представляет доработанную с учетом замечаний финансовую отчетность на электронном носителе.";
пункт 12 исключить.
5. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).