Көтермелеудің салалық жүйесі туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 111 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 30 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4651 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 27 маусымдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 27.06.2016 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 27.09.2013 № 229 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Мәдениет саласы қызметкерлерін көтермелеудің салалық жүйесі бекiтiлсiн.
2. Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау мәдениет мәселелеріне жетекшілік ететін вице-министрге жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы Мәдениет
және ақпарат министрінің
2007 жылғы 11 сәуірдегі
N 111 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Мәдениет саласының қызметкерлерін көтермелеудің салалық жүйесі жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2012.04.09 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мәдениет саласының қызметкерлерін көтермелеудің салалық жүйесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы мәдениет саласының қызметкерлерін көтермелеудің салалық жүйесі «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 11) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Көтермелеу) әзірленген.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 27.09.2013 № 229 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Көтермелеу мәдениет саласының қызметкерлерінің еңбегін ынталандыру нысаны болып табылады.
3. Мәдениет саласының қызметкерлерін көтермелеу мақсатында "Мәдениет саласының дамуына қосқан үлесі үшін" құрмет дипломы (бұдан әрі - Құрмет дипломы) осы Көтермелеудің қосымшасына сәйкес нысанда белгіленеді.

Об отраслевой системе поощрения
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2007 года № 4651. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 27.06.2016 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 27.09.2013 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить отраслевую систему поощрения работников отрасли культуры.
2. Департаменту административно-правовой работы в установленном порядке:
1) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра, курирующего вопросы культуры.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Утвержден
приказом Министра культуры и
информации Республики Казахстан
от 12 апреля 2007 года № 111
Отраслевая система поощрения
Сноска. Отраслевая система поощрения в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 09.04.2012 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящая отраслевая система поощрения (далее - Поощрения) разработана в соответствии с подпунктом 11) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре».
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 27.09.2013 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Поощрения являются формой стимулирования труда работников отрасли культуры.
3. В целях поощрения работников отрасли культуры учреждается Почетный диплом «За вклад в развитие сферы культуры» (далее - Почетный диплом), по форме согласно приложению к настоящему Поощрению.

2. Құрмет дипломымен марапаттау шарттары
4. Құрмет дипломымен мәдениет және өнер саласының дамуына ерекше үлес қосқан және қызметтік міндеттерін үлгілі орындаған мәдениет жүйесінің қызметкерлері марапатталады, Құрмет дипломымен осы салада үш жылдан аса еңбек өтілі бар мәдениет және өнер саласының қызметкерлері марапатталады.
5. Құрмет дипломымен марапатталуға бір тұлға қайталап ұсыныла алмайды.
3. Материалдарды ұсыну және қарау тәртібі
6. Мәдениет және өнер саласының қызметкерлерін Құрмет дипломымен марапаттау үшін, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне үміткердің нақты сіңірген еңбектері, сіңірген еңбегінің дәрежесін ашатын жетістіктері мен табыстары жазылуы тиіс мінездеме (аты-жөні, тегі, білімі, еңбек өтілі, жеткен жетістіктері көрсетілуі қажет) ұсынылады, оған кандидатты ұсынған мемлекеттік органның немесе ұйымның басшысы қол қояды.
7. Құрмет дипломымен марапаттау мемлекеттік, кәсіби, өзге де мерекелер мен мерейтой күндеріне орай өткізіледі.
8. Материалдар Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің ведомстволық наградалар жөніндегі комиссиясының отырысында қаралады. Комиссия шешімдері хаттамамен ресімделеді және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің қарауына енгізіледі.
9. Құрмет дипломымен марапаттау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығымен жүзеге асырылады.
4. Қорытынды ережелер
10. Құрмет дипломын табыстауды салтанатты түрде Министр немесе ол өкілеттік берген тұлға жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік органдардың немесе басқа да ұйымдардың кадр қызметі қызметкердің еңбек кітапшасына және жеке іс-қағазына марапаттау туралы бұйрықтың шыққан күні мен нөмірін көрсете отырып, тиісті жазба енгізеді.
Көтермелеудің салалық жүйесіне
қосымша
нысан
Герб
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
ҚҰРМЕТ ДИПЛОМЫ МӘДЕНИЕТ САЛАСЫНЫҢ ДАМУЫНА ҚОСҚАН
ҮЛЕСІ ҮШІН МАРАПАТТАЛАДЫ
Министр
Астана
20__ жыл

2. Условия награждения Почетным дипломом
4. Почетным дипломом награждаются работники культуры и искусства внесшие особый вклад в развитие сферы культуры и искусства за образцовое исполнение должностных обязанностей, имеющие стаж работы в системе культуры более трех лет.
5. Одно и то же лицо не может дважды представляться к награждению Почетным дипломом.
3. Представления и рассмотрения материалов
6. Для награждения работников отрасли культуры и искусства Почетным дипломом в Министерство культуры и информации Республики Казахстан представляется характеристика, в которой должны быть отражены конкретные заслуги, достижения и успехи кандидатов, раскрывающие степень заслуг претендента (фамилия, имя, отчество, образование, трудовой стаж, показания достигнутых результатов), характеристика подписывается руководителем государственного органа или организации, представившим кандидатуру.
7. Награждение Почетным дипломом производится по случаю празднования государственных, национальных, профессиональных праздников и юбилейных дат.
8. Материалы рассматриваются на заседании Комиссии по ведомственным наградам Министерства культуры и информации Республики Казахстан. Решение комиссии оформляется протоколом и вносится на рассмотрение Министра культуры и информации Республики Казахстан.
9. Награждение Почетным дипломом осуществляется приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Заключительные положения
10. Вручение Почетным дипломом производится в торжественной обстановке Министром или уполномоченными им должностными лицами.
11. Кадровая служба государственного органа или другой организации вносит соответствующую запись о поощрении в трудовую книжку и личное дело работника, с указанием даты и номера приказа.
Приложение
к Отраслевой системе поощрения
форма
Герб
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ПОЧЕТНЫЙ ДИПЛОМ
ЗА ВКЛАД В РАЗВИТИЕ СФЕРЫ КУЛЬТУРЫ
НАГРАЖДАЕТСЯ
Министр
город Астана
20_ года
№