"Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министрінің 2007 жылғы 15 мамырдағы N 249 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 9 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4719 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 587 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007.11.29.  N 587 Бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244  бұйрығына (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізімінде N 3627 тіркелген, 2005 жылғы шілдеде, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінің N 16 санында жарияланған; Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 13 маусымдағы  N 400 бұйрығымен өзгерістер мен толықтыру енгізілген, мемлекеттік тіркеу тізімінде N 3692 тіркелген, 2005 жылғы шілдеде, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінің N 16 санында жарияланған; Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 29 наурыздағы  N 151 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, мемлекеттік тіркеу тізімінде N 4207 тіркелген, 2006 жылғы 12 мамырдағы N 84-85 "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесінде:
9-тармақтың екінші абзацында "мәдениет және өнер" сөздері алынып тасталсын;
10-тармақта "жалпы білім беретін мектептерінің" деген сөздері "орта жалпы білім беретін оқу орындарының" деген сөздермен, "сараптама комиссиялары" деген сөздері "сараптама" деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақтың екінші абзацында "жалпы білім беру ұйымдарының" деген сөздер "орта жалпы білім беретін оқу орындарының" деген сөздермен ауыстырылсын, "кешенді тестілеудің нысанында" сөздері "жалпы орта білім берудің оқу бағдарламалары көлемінде үш пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі, Қазақстан тарихы және мамандық бейіні бойынша пән өткізіледі" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года N 244 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 мая 2007 года N 249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2007 года N 4719. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года N 587.
Сноска. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 мая 2007 года N 249 утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года  N 587  (вводится в действие со дня первого его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года  N 244  "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3627, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан N 16, июль 2005 год; с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июня 2005 года  N 400 , зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3692, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан N 16, июль 2005 год; с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 марта 2006 года  N 151 , зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4207, опубликованный в "Юридической газете" 12 мая 2006 года N 84-85), следующие изменения и дополнения:
в  Типовых правилах  приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в абзаце втором пункта 9 слова "культуры и искусства" исключить;
в пункте 10 слова "общеобразовательных школ" заменить словами "средних общеобразовательных учебных заведений"; слова "экспертной комиссии" заменить словом "экспертизы";
в абзаце втором пункта 11 слова "общеобразовательных организаций образования" заменить словами "средних общеобразовательных учебных заведений"; слова "в форме комплексного тестирования" заменить словами " по трем предметам в объеме учебных программ среднего общего образования (казахский или русский язык, история Казахстана и предмет по профилю специальности)";

12-тармақта "мәдениет және өнер" сөздері "9-тармақта көрсетілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақта "білім" деген сөзден кейін "11-тармақта көрсетілген "орта білімі барлары" деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақтың жетінші абзацында "жалпы негізгі білімі барлар үшін екі пәннен кемінде 20 балл" деген сөздерден кейін "медицина мамандықтары бойынша кемінде 30 балл", "сондай-ақ, жалпы орта білімі барлар үшін үш пәннен кемінде 30 балл" деген сөздерден кейін "медицина мамандықтары бойынша кемінде 40 балл "жинаған азаматтар" деген сөздермен толықтырылсын;
18-тармақта "сараптама комиссиялары" деген сөздері "сараптама" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Қ. Бөрібеков) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың нақты орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Ф.Ш. Қуанғановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

в пункте 12 слова "культуры и искусства" заменить словами "указанными в пункте 9";
в пункте 13 после слов "для граждан" дополнить словами " имеющих среднее общее образование, указанных в пункте 11 и";
в абзаце седьмом пункта 17 после слов "... граждане, набравшие менее 20 баллов из двух предметов для имеющих основное общее образование" дополнить словами "по медицинским специальностям не менее 30 баллов", после слов "... а также менее 30 баллов из трех предметов для имеющих среднее общее образование" дополнить словами "по медицинским специальностям не менее 40 баллов";
в пункте 18 слова "экспертной комиссии" заменить словом "экспертизы".
2. Департаменту технического и профессионального образования (Борибеков К.К.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Куанганова Ф.Ш.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр