"Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 мамырдағы N 511 қаулысын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 8 маусымдағы N 300 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 21 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4754 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 340 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Білім және ғылым министрлігінің 2008.06.12  N 340 Бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Президентінің»"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 мамырдағы  N 511 қаулысын  іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. 2007 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындауға құжаттарды қабылдаудың және конкурсты өткізудің мынадай мерзімдері белгіленсін:
құжаттарды қабылдау - 2007 жылғы 1 шілде - 31 қазан аралығында;
конкурстық іріктеу өткізу - 2007 жылғы 10 желтоқсанға дейін.
2. Шетелде оқу үшін таңдаған бағыты бойынша үміткерлердің дайындық деңгейін анықтау үшін тәуелсіз сараптама комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Дамыту стратегиясы департаменті (С. Ырсалиев) "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ-мен (Қ. Дайырова) бірлесіп, 2007 жылғы 15 маусымға дейінгі мерзімде "Болашақ" халықаралық стипендиясының шеңберінде оқу үшін ұсынылатын шетелдік жоғары оқу орындарын  анықтау регламентін әзірлеп, бекітуге енгізсін.
4. Дамыту стратегиясы департаменті (С. Ырсалиев) Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаментімен (К. Құрманәлиев) бірлесіп:
2007 жылғы 15 маусымға дейінгі мерзімде 2007 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясының шеңберінде шетелде оқыту үшін ұқсас мамандықтардың тізбесін бекітуге ұсынсын;
Қазақстан Республикасы Бакалавриат және магистратура мамандықтарының жіктеуішінде үміткердің жоғары оқу орнында алған мамандығының атауы болмаған немесе өзгеше аталған жағдайда үміткерлердің іс қағаздарының ұқсастығын қарасын және жеке тәртіппен конкурсқа жіберу туралы шешім қабылдасын.
5. Дамыту стратегиясы және халықаралық ынтымақтастық департаменті (С. Ырсалиев) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
6. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
7. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр К.Н. Шәмшидиноваға жүктелсін.
Министр
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2007 жылғы 8 маусымдағы
N 300 бұйрығына қосымша
Шетелде оқу үшін таңдаған бағыты бойынша үміткерлердің дайындық деңгейін анықтау үшін тәуелсіз сараптама комиссиясының құрамы

О мерах по реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2005 года N 511 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 июня 2007 года N 300. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2007 года N 4754. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2008 года N 340
Сноска. Утратил силу  приказом  и.о. Министра образования и науки РК от 12.06.2008 N 340 (порядок введения в действие см.  п. 8 ).
В целях реализации  постановления  Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2005 года N 511 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить следующие сроки приема документов и проведения конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" в 2007 году:
прием документов - с 1 июля по 31 октября 2007 года;
проведение конкурсного отбора - до 10 декабря 2007 года.
2. Утвердить состав независимой экспертной комиссии для определения уровня подготовки претендентов по выбранному направлению обучения за рубежом согласно приложению.
3. Департаменту стратегии развития (С. Ирсалиев) совместно с АО "Центр международных программ" (К. Даирова) в срок до 15 июня 2007 года разработать и внести на утверждение Регламент определения зарубежных высших учебных заведений, рекомендуемых для обучения в рамках международной стипендии "Болашак".
4. Департаменту стратегии развития (С. Ирсалиев) совместно с Департаментом высшего и послевузовского образования (К. Курманалиев):
в срок до 15 июня 2007 года внести на утверждение Перечень родственных специальностей для обучения за рубежом в рамках международной стипендии "Болашак" в 2007 году;
в случае отсутствия или иного наименования специальности, полученной претендентом в высшем учебном заведении, в Классификаторе специальностей бакалавриата и магистратуры Республики Казахстан, рассматривать дела претендентов на предмет родственности и принимать решения о допуске к конкурсу в индивидуальном порядке.
5. Департаменту стратегии развития (С. Ирсалиев) направить настоящий приказ в установленном порядке на государственную регистрацию.
6. Настоящий приказ вводится в действие после официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Шамшидинову К.Н.
Министр
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 8 июня 2007 г. N 300
Состав независимой экспертной комиссии для определения уровня
подготовки претендентов по выбранному направлению обучения за рубежом

1. Айтбай Қайрат Орынбайұлы - ҚР БҒМ аппаратының басшысы;
2. Нұрғожин Марат Рахмалиұлы - ҚР Білім және ғылым министрінің кеңесшісі;
3. Абылайхан Ақерке - ҚР БҒМ Дамыту стратегиясы департаментінің  бағдарламаларды іске асыру бөлімінің бастығы;
4. Дайырова Қадиша Нұрділдәқызы - "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ Президенті;
5. Ноғайбаев Тимур Сатылғанұлы - "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ Оқуды ұйымдастыру және мониторинг басқарма бастығының міндетін атқарушы;
6. Омарходжаев Әнуар Сағынәліұлы - ҚР Премьер-министрінің баспасөз қызметінің басшысы;
7. Раманқұлов Ерлан Мирхайдарұлы - "Биотехнология ұлттық орталығы" РММ-нің бас директоры;
8. Бектұрғанов Нұралы Сұлтанұлы - "Химия-технологиялық зерттеулер орталығы" РММ бас директоры (келісім бойынша);
9. Молдабеков Мейірбек Молдабекұлы - "Қазғарыш ҰҚ" АҚ басқармасының мүшесі (келісім бойынша);
10. Ысқақов Жәнібек Сапарұлы - "Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ-тың Президенті (келісім бойынша);
11. Диқанбаева Сәуле Әлкейқызы - Балалар хирургиясы мен педиатрия орталығының директоры (келісім бойынша);
12. Орсариев Арын - Астана каласы әкімшілігі Ішкі саясат департаментінің директоры (келісім бойынша);
13. Оңғарбаев Еркін Әнуарұлы - Қазақ гуманитарлық-заң университетінің бірінші проректоры (келісім бойынша);
14. Нүсіпова Әсел Бекқызы - "Ғылым қоры" АҚ басқармасының төрағасы (келісім бойынша);
15. Аязбеков Әнуар Ермекұлы - Экономикалық стратегиялар институтының ғылыми қызметкері (келісім бойынша);
16. Стенли Курриер - ҚР-дағы Халықаралық білім жөніндегі Американдық Кеңестерінің директоры (келісім бойынша);
17. Эва Портиус - DAAD басшысы (келісім бойынша);
18. Ханс-Юрген Кайльхольц - ҚР-дағы ГФР елшілігінің кеңесшісі (келісім бойынша).

1. Айтбай Кайрат Орынбайулы - руководитель аппарата МОН РК;
2. Нургужин Марат Рахмалиевич - советник Министра образования и науки РК;
3. Абылайхан Акерке - начальник отдела реализации программ Департамента стратегии развития МОН РК;
4. Даирова Кадиша Нурдульдиновна - Президент АО "Центр международных программ";
5. Ногайбаев Тимур Сатылганович - И.о. начальника Управления организации обучения и мониторинга АО "Центр международных программ";
6. Омарходжаев Ануар Сагыналиевич - Руководитель пресс-службы Премьер-министра РК;
7. Раманкулов Ерлан Мирхайдарович - Генеральный директор РГП "Национальный центр биотехнологии";
8. Бектурганов Нуралы Султанович - генеральный директор РГП "Центр химико-технологических исследований" (по согласованию);
9. Молдабеков Мейрбек Молдабекович - член правления АО "НК Казкосмос" (по согласованию);
10. Искаков Жаныбек Сапарович - Президент АО "Центр развития торговой политики" (по согласованию);
11. Диканбаева Сауле Алкеевна - директор Центра педиатрии и детской хирургии (по согласованию);
12. Орсариев Арын - директор Департамента внутренней политики Акимата города Астаны (по согласованию);
13. Онгарбаев Еркин Ануарович - первый проректор Казахского гуманитарно-юридического университета (по согласованию);
14. Нусупова Асель Бековна - председатель правления АО "Фонд науки" (по согласованию);
15. Аязбеков Ануар Ермекович - научный сотрудник Института экономических стратегий (по согласованию);
16. Стенли Курриер - директор Американских Советов по международному образованию в РК (по согласованию);
17. Эва Портиус - руководитель DAAD (по согласованию);
18. Ханс-Юрген Кайльхольц - советник посольства ФРГ в Республике Казахстан (по согласованию).