Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзге асыруға лицензия алуға өтініш беруші үшін және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшін жарғылық капиталдың барынша төмен мөлшері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 152 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 29 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4769 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 197 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28 N 197 Қаулысымен.
------------------ Бұйрықтан үзінді -------------------
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 02 шілдедегі Заңының 46-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күндік мерзімде қолданысқа енгізіледі.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші үшін және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшін жарғылық капиталдың барынша төмен мөлшері туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы № 152 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4769 тіркелген) қаулысының күші жойылсын.
4.
5. ...
6. ...
Төрайым                                       Е. Бахмутова
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 02 шілдедегі Заңының 46-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші үшін және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшін жарғылық капиталының барынша төмен мөлшері Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткішінің 150 000 еселік мөлшерінде белгіленсін.
2. Мынадай қаулылардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың жарғылық капиталы туралы" 1998 жылғы 20 қарашадағы N 16 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 665 болып тіркелген, "Заң газеті" газетінде 1999 жылғы 10 ақпандағы N 6(273) жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың жарғылық капиталы туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 20 қарашадағы N 16 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2000 жылғы 12 қаңтардағы N 58 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1050 болып тіркелген).
3. Осы қаулы қолданысқа 2007 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Агенттік Төрағасының қызметі (Е.Н.Заборцева) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға

О минимальном размере уставного капитала для заявителя на получение лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами и для организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года N 152. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2007 года N 4769. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года N 197
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 197 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В соответствии с пунктом 1 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Установить минимальный размер уставного капитала для заявителя на получение лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами и для организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, в размере 150 000 - кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 20 ноября 1998 года N 16 "Об уставном капитале компании по управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 665, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 10 февраля 1999 года N 6(273));
2) постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 января 2000 года N 58 "О внесении изменения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об уставном капитале компании по управлению пенсионными активами" от 20 ноября 1998 года N 16" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1050).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 октября 2007 года.
4. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Службе Председателя Агентства (Заборцева Е.Н.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель