Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы Нарығын және Қаржы Ұйымдарын Реттеу мен Қадағалау Агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 156 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 14 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4806 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банк Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банк Басқармасының 08.05.2015 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы  N 136 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4301 тіркелген)
Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 23
ақпандағы  N 46 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4581 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен
толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесінде:
1-қосымшада:
"Атауы" бағанындағы реттік нөмірі 47-жолдағы "заемшылар тобына қатысты" деген сөздерден кейінгі "басқа да рейтинг агенттіктерінің бірінің" деген сөздер "Fitch немесе Moody , s Investors Servise агенттіктерінен (бұдан әрі - басқа рейтинг агенттіктері)" деген
сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 70-73-жолдармен толықтырылсын:
"
70
k8 коэффициенті есебіне енгізілетін резидент еместер
алдындағы міндеттемелер
71
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы
міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенті(k8)
72
k9 коэффициенті есебіне енгізілетін резидент еместер
алдындағы міндеттемелер
73
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы
міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенті(k9)
";
2-қосымшада:
реттік нөмірі 43-жолда: "Баптар атауы" бағанында "проценттен" деген сөзден кейін "қоса алғанда" деген сөзбен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года N 156. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2007 года N 4806. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года  N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4301), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 23 февраля 2007 года  N 46 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4581), следующие изменения и дополнения:
в  Правилах представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 1:
в графе "Наименование" строки, порядковый номер 47, слова "одного из других рейтинговых агентств не более" заменить словами "агентств Fitch или Moody's Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства) не более";
дополнить строками, порядковые номера 70-73, следующего содержания:
"
70
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в
расчет коэффициента k8
71
Коэффициент капитализации банков к обязательствам
перед нерезидентами Республики Казахстан (k8)
72
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в
расчет коэффициента k9
73
Коэффициент капитализации банков к обязательствам
перед нерезидентами Республики Казахстан (k9)
";
в приложении 2:
в строке, порядковый номер 43:
в графе "Наименование статей" после слова "процентов" дополнить словом "включительно";

"Тәуекел дәрежесі процентпен" бағанындағы "25" деген цифр "50" деген цифрмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 44-жолда:
"Баптардың атауы" бағанында "60 проценттен аспайтын" деген сөздер "51-мен 60 процентті қоса алғандағы шекте болады" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 45-жолда:
"Баптардың атауы" бағанындағы "70 проценттен аспайтын" деген сөздер "61-мен 70 процентті қоса алғандағы шекте болады" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Тәуекел дәрежесі процентпен" бағанындағы "75" деген цифр "100" деген цифрмен ауыстырылсын;
"Баптардың атауы" бағанындағы реттік нөмірі 60-жолдағы "тәуекел тобына" деген сөздер "V тәуекел тобына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Тәуекел дәрежесі процентпен" бағанындағы реттік нөмірі 82-жолдағы "125" деген цифр "150" деген цифрмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 82-1-жолмен толықтырылсын:
"
82-1
Тұтынушылық кредиттер
150
";
12-қосымшада:
"Жоғары өтімді активтердің айлық орта шегін талдау" кестесінде:
"Баптар атауы" бағанындағы реттік нөмірі 18 жолдар ", сондай-ақ Қазақстан Республикасының банктерінде және Standard & Рооr's агенттігінің немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес ұзақ мерзімді
рейтингі бар резидент емес банктерде бір түнге орналастырылған салымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
22-қосымшада:
"Атауы" бағанындағы реттік нөмірі 5-жол ", сондай-ақ 2006 жылғы 12 қаңтардағы Еуразиялық даму банкін құру туралы Келісімге сәйкес Еуразиялық даму банкі (бұдан әрі - Еуразиялық даму банкі)" деген сөздермен толықтырылсын;
"Атауы" бағанындағы реттік нөмірі 6-жол ", сондай-ақ Еуразиялық даму банкімен" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасының резидент еместері
алдындағы жиынтық міндеттемелер
";
23-қосымшада:
"Белгінің атауы" бағанындағы реттік нөмірі 8055-жолдағы "тәуекел тобына" деген сөздер "V тәуекел тобына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Белгінің атауы" бағанындағы реттік нөмірі 8346, 8347-жолдар "сондай-ақ Еуразиялық даму банкі" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 8349-жол мындай редакцияда жазылсын:
8349
Банктің мемлекеттік бағалы қағаздардың
және оларды кері сатып алу немесе
кепілдікке беру талаптары бойынша сатқан
өзге жоғары өтімді бағалы қағаздарының
баланстық құны
күн сайын
";
реттік нөмірі 8351-жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 8352-жолмен толықтырылсын:
"
8352
Тұтынушылық кредиттер
ай сайын
".
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (М.С. Бөбеев):

в графе "Степень риска в процентах" цифру "25" заменить цифрой "50";
в строке, порядковый номер 44:
в графе "Наименование статей" слова "не превышает 60 процентов" заменить словами "находится в пределах от 51 до 60 процентов включительно";
в графе "Степень риска в процентах" цифру "50" заменить цифрой "75";
в строке, порядковый номер 45:
в графе "Наименование статей" слова "не превышает 70 процентов" заменить словами "находится в пределах от 61 до 70 процентов включительно";
в графе "Степень риска в процентах" цифру "75" заменить цифрой "100";
в графе "Наименование статей" строки, порядковый номер 60, слова "группе риска" заменить словами "и V группам риска";
в графе "Степень риска в процентах" строки, порядковый номер 82, цифру "125" заменить цифрой "150";
дополнить строкой, порядковый номер 82-1, следующего содержания:
"
82-1
Потребительские кредиты
150
";
в приложении 12:
в таблице "Расшифровка среднемесячной величины высоколиквидных активов":
графу "Наименование статьи" строки, порядковый номер 18, дополнить словами ", а также вклады, размещенные на одну ночь в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
в приложении 22:
графу "Наименование" строки, порядковый номер 5, дополнить словами ", а также Евразийским банком развития, созданным в соответствии с Соглашением об учреждении Евразийского банка развития от 12 января 2006 года (далее - Евразийский банк развития)";
графу "Наименование" строки, порядковый номер 6, дополнить словами ", а также Евразийским банком развития";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
Совокупные обязательства перед
нерезидентами Республики Казахстан
";
в приложении 23:
в графе "Наименование признака" строки, порядковый номер 8055, слова "группе риска" заменить словами "и V группам риска";
графу "Наименование признака" строк, порядковые номера 8346, 8347, дополнить словами ", а также Евразийским банком развития";
строку, порядковый номер 8349, изложить в следующей редакции:
"
8349
Балансовая стоимость
государственных ценных бумаг и
прочих высоколиквидных ценных
бумаг, проданных банком на
условиях их обратного выкупа
или переданных в залог
ежедневно
";
после строки, порядковый номер 8351, дополнить строкой, порядковый номер 8352, следующего содержания:
"
8352
Потребительские кредиты
ежемесячно
";
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2007 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Бубеев М.С.):

1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, екінші деңгейдегі банктерге, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне
мәлімет үшін жіберсін.
4. Ақпарат технологиясы басқармасы (А.Ж. Бейсенбаев) 2007 жылғы 1 шілдедегі мерзімге дейін "Статистика" автоматтандырылған ақпарат жүйесін жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Төраға қызметі (Е.Н. Заборцева) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению информационных технологий (Бейсенбаев А.Ж.) в срок до 1 июля 2007 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Статистика".
5. Службе Председателя (Заборцева Е.Н.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель