"Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) тарифтерінің (бағаларының, алым ставкаларының) және тарифтік сметаларының шекті деңгейін бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау агенттігі төрағасының 2006 жылғы 12 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтыулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 13 маусыдағы N 163-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 16 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4812 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 17 шілдедегі № 213-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 17.07.2013 № 213-НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) тарифтерінің (бағаларының, алым ставкаларының) және тарифтік сметаларының шекті деңгейін бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау агенттігі төрағасының 2006 жылғы 12 маусымдағы  N 149-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4287 нөмірмен тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 28 шілдеде N 139 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) тарифтерінің (бағаларының, алым ставкаларының) және тарифтік сметаларының шекті деңгейін бекіту ережесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Ереже бекітілген және келісілген инвестициялық бағдарламасы және (немесе) инвестициялық жобасы бар табиғи монополиялар субъектілеріне белгіленген тәртіппен қолданылады.";
4-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) құзыретті орган - бір облыстың аумағында су шаруашылығы жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін салалық министрлік және (немесе) ведомство және (немесе) кәріз жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілері үшін - жергілікті атқарушы органдар, ал екі немесе одан да көп облыстар аумағында су шаруашылығы жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілері үшін - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті;";
2-тарау алып тасталсын;
7-тармақта "Субъект" деген сөздің алдынан "Табиғи монополия" (бұдан әрі - Субъекті)" деген сөздер қосылсын;
8-тармақта:
2) тармақшадағы "жоба" деген сөзден кейін "(егер бағдарлама (жоба) белгіленген тәртіппен бекітілмеген және келісілмеген жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
4), 5) және 6) тармақшалардағы "өтінім беру алдындағы өспелі қорытындымен тоқсандарға бөле отырып және төрт тоқсанға" деген сөздер алып тасталсын;
8) тармақшадағы "өтінім беру алдындағы төрт тоқсанға ( 1-т тоқсандық нысаны)" деген сөздер алып тасталсын;
10), 11), 13) және 14) тармақшалардағы "өтінім беру алдындағы тоқсандарға бөле отырып және төрт тоқсанға" деген сөздер алып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) орта мерзімді немесе ұзақ мерзімді кезеңге белгіленген тәртіппен бекітілген және келісілген:
персонал санының нормативтерінің;
техникалық және технологиялық нормалардың;
нормативтік техникалық ысыраптардың;
инвестициялық бағдарламаның және (немесе) инвестициялық жобаның болуын растайтын құжаттар;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 12 июня 2006 года N 149-ОД "Об утверждении Правил утверждения предельного уровня тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополии"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 13 июня 2007 года № 163-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2007 года № 4812. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 июля 2013 года № 213-ОД
Сноска. Приказ утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 17.07.2013 № 213-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 12 июня 2006 года N 149-ОД "Об утверждении Правил утверждения предельного уровня тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4287, опубликованный в газете "Юридическая газета" 28 июля 2006 года N 139) следующие изменения и дополнения:
в Правилах утверждения предельного уровня тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Настоящие Правила применяются к субъектам естественных монополий, имеющим инвестиционную программу и (или) инвестиционный проект, утвержденный и согласованный в установленном порядке.";
в пункте 4:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) компетентный орган - отраслевое министерство и (или) ведомство, для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги водохозяйственной системы на территории одной области и (или) канализационной системы - местные исполнительные органы, а для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги водохозяйственной системы на территории двух или более областей - Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;";
главу 2 исключить;
в пункте 7 после слова "Субъект" добавить слова "естественной монополии (далее - Субъект)";
в пункте 8:
в подпункте 2) после слова "проект" дополнить словами "(в случае, если программа (проект) не утверждена и не согласована в установленном порядке)";
в подпунктах 4), 5) и 6) слова "с разбивкой по кварталам с нарастающим итогом и за четыре квартала, предшествующие подаче заявки" исключить;
в подпункте 8) слова "и за четыре квартала (форма N 1-т квартальная), предшествующие подаче заявки" исключить;
в подпунктах 10), 11), 13) и 14) слова "с разбивкой по кварталам и за четыре квартала, предшествующие подаче заявки" исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) документы, подтверждающие наличие утвержденных и согласованных в установленном порядке на среднесрочный или долгосрочный период:
нормативов численности персонала;
технических и технологических норм;
нормативных технических потерь;
инвестиционной программы и (или) инвестиционного проекта;";

мынадай мазмұндағы 15-1) тармақшамен толықтырылсын:
"15-1) негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін Субъектінің ағымдағы және күрделі жөндеулер мен басқа да жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарына бағытталған шығындардың белгіленген тәртіппен бекітілген және келісілген сметасы;";
16) тармақшадағы "өтінім беру алдындағы төрт тоқсанға" деген сөздер алып тасталсын;
18), 20) және 23) тармақшалар алып тасталсын;
22) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"22) заемдық ресурстарды қаржыландыру және өтеу шарттары (кредиттер үшін пайыздар, қаржыландыру кезеңі, комиссиялық төлемдер, өтеу мерзімдері мен басқалар);";
9-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өтінім материалдары тігілген, нөмірленген болуға және Субъекті басшысының мөрімен және қолымен расталуға тиіс. Бұл ретте, қаржы құжаттарына Субъектінің бірінші басшы мен бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қоюға және Субъектінің мөрімен расталуға тиіс;";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Ұсынылған құжаттардың осы Ереженің 9-тармағының 1), 2) және 6) тармақшаларына сәйкес келмеуі;";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Тарифтердің (бағаларды, алым ставкаларының) шекті деңгейіне енгізілетін материалдық шығындар "Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде N 4379 нөмірмен тіркелген "Табиғи монополиялар субъектілерінің нормативтік техникалық ысыраптарын, шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларын бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 4 тамыздағы N 191-НҚ бұйрығына сәйкес орта мерзімді немесе ұзақ мерзімді кезеңдерге бекітілетін өнім бірлігін (қызметтерді, тауарларды, жұмыстарды) шығаруға арналған шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларына сүйене отырып, айқындалады.";
44-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) келесі есепті кезең үшін тоқсан сайын 25-не дейін заемдар бойынша пайда болған міндеттемелерді іс жүзінде төлеу туралы ақпаратты;";
47-тармақтың төртінші абзацы алып тасталсын;
50-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) стратегиялық тауарлардың құнының арасындағы елеулі өзгеріс жатады.";
52-тармақтың төртінші абзацы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 52-1-тармақпен толықтырылсын:
"52-1. Уәкілетті орган субъектінің персонал саны нормативтерінің қолданылу мерзімі тоқтатылған немесе өзгерген жағдайда тарифтердің (бағаларды, алым ставкаларының) шекті деңгейін өзгертеді.";

дополнить подпунктом 15-1) следующего содержания:
"15-1) утвержденную и согласованную в установленном порядке смету затрат, направляемых Субъектом на текущий и капитальный ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;";
в подпункте 16) слова "и за четыре квартала, предшествующие подаче заявки" исключить;
подпункты 18), 20) и 23) исключить;
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) условия финансирования и возмещения заемных ресурсов (проценты за кредиты, период финансирования, комиссионные выплаты, сроки погашения и другие);";
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) материалы заявки должны быть прошиты, пронумерованы и заверены печатью и подписью руководителя Субъекта. При этом, финансовые документы должны быть подписаны первым руководителем и главным бухгалтером Субъекта, либо лицами, замещающими их, и заверены печатью Субъекта;";
пункт 11 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) несоответствие представленных документов подпунктам 1), 2) и 6) пункта 9 настоящих Правил.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Материальные затраты, включаемые в предельный уровень тарифов (цен, ставок сборов) определяются исходя из технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии на выпуск единицы продукции (услуг, товаров, работ), утверждаемых на среднесрочный или долгосрочный период в соответствии с приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 августа 2006 года N 191-ОД "Об утверждении Правил утверждения нормативных технических потерь, технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4379.";
подпункт 3) пункта 44 изложить в следующей редакции:
"3) ежеквартально до 25 числа, следующего за отчетным периодом, информацию о фактической выплате наступивших обязательств по займам.";
абзац четвертый пункта 47 исключить;
пункт 50 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) стоимости стратегических товаров.";
абзац четвертый пункта 52 исключить;
дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:
"52-1. Уполномоченный орган изменяет предельный уровень тарифов (цен, ставок сборов) в случае прекращения или изменения срока действия нормативов численности персонала субъекта.";

реттік нөмірі 16-жолдағы "Көрсеткіштердің атауы" деген бағанда көрсетілген Ереженің 2-қосымшасындағы "құзыретті" деген сөз "уәкілетті" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Труба құбырлары және су кәріздері жүйелері саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (А.Г. Асқарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны ресми бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Н.Ш.Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ол алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2007 жылғы 22 маусым

в графе "Наименование показателей" строки, порядковый номер 16, приложения 2 к указанным Правилам слово "компетентным" заменить словом "уполномоченным".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Аскарова А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель