"Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 16 шілдедегі N 189-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 7 тамызда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4852 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2012 жылғы 17 ақпандағы № 25-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2012.02.17 № 25-НҚ (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  18-4-бабының 3-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N  149-НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде N 2373 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 19 шілдедегі N 29 жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2003 жылғы 31 желтоқсанда N 2660 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2004 жылғы 24 қаңтарда жарияланған "Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде N 2373 нөмірмен тіркелген "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 321 бұйрығымен, нормативтік құқықтық актілерді 2004 жылғы 26 наурыздағы мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2772 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2004 жылғы 24 сәуірде N 17 жарияланған "Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде N 2373 нөмірмен тіркелген "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 2 наурыздағы N 99-НҚ бұйрығымен, нормативтік құқықтық актілерді 2005 жылғы 23 наурыздағы мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3512 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2005 жылғы 7 мамырда N 19, "Заң газетінде" 2006 жылғы 20 қаңтарда N 8-9 жарияланған "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2005 жылғы 5 наурыздағы N 73-НҚ бұйрығымен, нормативтік құқықтық актілерді 2006 жылғы 5 қаңтардағы мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4014 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 27 қаңтарда N 13-14, "Ресми газетте" 2006 жылғы 28 қаңтарда N 5 жарияланған "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2006 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 374-НҚ бұйрығымен, нормативтік құқықтық актілерді 2006 жылғы 20 наурыздағы мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4123 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 31 наурызда N 56-57, "Ресми газетте" 2006 жылғы 6 мамырда N 19 жарияланған "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 3 наурыздағы N 63-НҚ бұйрығымен, нормативтік құқықтық актілерді 2006 жылғы 29 тамыздағы мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4355 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 15 қыркүйекте N 166, "Заң газетінде" 2006 жылғы 27 қыркүйекте N 172, "Ресми газетте" 2006 жылғы 23 қыркүйекте N 39 жарияланған "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2006 жылғы 14 тамыздағы N 204-НҚ бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) қалыптастыру кезінде ескерілетін материалдық, қаржылық ресурстарды және қызметтерді сатып алу ережесінде:
1-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
6) құзыретті орган - бір облыстың аумағында су шаруашылығы жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін салалық министрлік және (немесе) ведомство және (немесе) кәріз жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілері үшін - жергілікті атқарушы органдар, ал екі немесе одан да көп облыстар аумағында су шаруашылығы жүйесінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілері үшін - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 16 июля 2007 года № 189-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2007 года № 4852. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 февраля 2012 года № 25-ОД
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 17.02.2012 № 25-ОД.
В соответствии с пунктом 3 статьи 18-4 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2373, опубликован "Официальная газета" от 19 июля 2003 года N 29, внесены изменения и дополнения приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 12 декабря 2003 года N 321-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий материальных, финансовых ресурсов и услуг, затраты на которые учитываются при формировании тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые ими услуги", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2373", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 31 декабря 2003 года за N 2660, опубликованным 24 января 2004 года в "Официальной газете" N 4, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 2 марта 2004 года N 99-ОД "О внесении дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий материальных, финансовых ресурсов и услуг, затраты на которые учитываются при формировании тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые ими услуги", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2373", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 марта 2004 года за N 2772, опубликованным 24 апреля 2004 года в "Официальной газете" N 17, приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 марта 2005 года N 73-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий материальных, финансовых ресурсов и услуг, затраты на которые учитываются при формировании тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые ими услуги", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 марта 2005 года за N 3512, опубликованным 7 мая 2005 года в "Официальной газете" N 19, 20 января 2006 года в "Юридической газете" N 8-9, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 28 декабря 2005 года N 374-ОД "О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 января 2006 года за N 4014, опубликованным 27 января 2006 года в "Юридической газете" N 13-14, 28 января 2006 года в "Официальной газете" N 5, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 3 марта 2006 года N 63-ОД "О внесении дополнения и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 марта 2006 года за N 4123, опубликованным 31 марта 2006 года в "Юридической газете" N 56-57, 6 мая 2006 года в "Официальной газете" N 19, приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 августа 2006 года N 204-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 августа 2006 года за N 4355, опубликованным 15 сентября 2006 года в "Юридической газете" N 166, 27 сентября 2006 года в "Юридической газете" N 172, 23 сентября 2006 года в "Официальной газете" N 39) следующие изменения и дополнения:
в Правилах закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) компетентный орган - отраслевое министерство и (или) ведомство, а для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги водохозяйственной и (или) канализационной систем на территории одной области - местные исполнительные органы, а для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги водохозяйственной системы на территории двух или более областей - Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;";

4-тармақтың 1) тармақшасы "күнтізбелік жылға" деген сөздермен толықтырылсын:
5-тармақтың екінші сөйлемі алып тасталсын;
6-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6-1-тараумен толықтырылсын:
"6-1-тарау. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді ұзақ мерзімді кезеңге сатып алу
15-1. Табиғи монополиялар субъектісіне құрылыс мердігерлік жұмыстарға және бір жылдан астам кезеңге олармен байланысты қаржылық қызметтер ұсынуға шарттар жасасуға рұқсат етіледі.
Шарт жасасу үшін мынадай қосымша құжаттар:
1) Жобалау-алдындағы және/немесе жобалау-сметалық құжаттама;
2) құрылысқа арналған техникалық құжаттама қажет.
15-2. Ұзақ мерзімді кезеңге сатып алуды осы Ережеде белгіленген тәртіппен табиғи монополия субъектісі жүзеге асырады.
15-3. Ұзақ мерзімді кезеңге сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер шарттың қолданылу мерзімі көрсетілген Тізбеде көрсетілуге тиіс";
16-тармақтың екінші абзацындағы "аптасына үш реттен жиі емес шығаратын" деген сөздер алып тасталсын;
17-тармақтың 2) тармақшасында:
"көлемі," деген сөзден кейін "тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің кем дегенде бес атауы," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бір тендерде тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бес және одан көп атауларын сатып алған жағдайда, тендерді өткізу туралы хабарландыру сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің толық тізбесі тапсырысшының тендерлік құжаттамасында көрсетілген сілтемені қамтуға тиіс. Тапсырысшының web-сайты болған кезде, соңғысы сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің толық тізбесін web-сайтта көрсетеді;";
26-тармақта "хаттама ресімдеу" деген сөздер "тапсырысшының бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның шешім қабылдауы немесе бұйрық (бұйрықтар) шығаруы" деген сөздермен ауыстырылсын;
45-тармақтың екінші абзацы "қатысуға" деген сөзден кейін "және бейне-және дыбыс техника құралдарын пайдалануға" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 46-1-тармақпен толықтырылсын:
"46-1. Тендерлік өтінімдер бар конверттерді ашу хаттамасы тендерлік өтінімдер бар конверттер жоқ болған жағдайда жасалмайды.";
49-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) тендерге қатысуға тендерлік құжаттаманың талаптарына жауап беретін кем дегенде екі тендерлік өтінім ұсынылған жағдайда;";
50-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетілген іс-қимылдар тапсырысшының бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның шешімімен немесе бұйрығымен (бұйрықтарымен) ресімделеді.";
57-2-тармақ алып тасталсын;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 1) пункта 4 дополнить словами "на календарный год";
предложение второе пункта 5 исключить;
пункт 6 исключить;
дополнить главой 6-1 следующего содержания:
"Глава 6-1. Закупки товаров, работ и услуг на долгосрочный период
15-1. Допускается заключение субъектом естественных монополий договоров на строительные подрядные работы и на предоставление связанных с ними финансовых услуг на период более одного года.
Для заключения договора необходимы следующие дополнительные документы:
1) предпроектная и/или проектно-сметная документация;
2) техническая документация на строительство.
15-2. Закупки на долгосрочный период осуществляются субъектом естественной монополии в порядке, установленном настоящими Правилами.
15-3. Товары, работы и услуги, закупаемые на долгосрочный период, должны указываться в Перечне с указанием срока действия договора.";
в абзаце втором пункта 16 слова "выпускаемом не реже трех раз в неделю," исключить;
в подпункте 2) пункта 17:
после слова "закупок" дополнить словами "менее пяти наименований товаров, работ и услуг";
дополнить предложением следующего содержания:
"В случае закупки в одном тендере пяти и более наименований товаров, работ и услуг, объявление о проведении тендера должно содержать ссылку, что полный перечень закупаемых товаров, работ и услуг указан в тендерной документации заказчика. При наличии у заказчика web-сайта, последний указывает полный перечень закупаемых товаров, работ и услуг на web-сайте;";
в пункте 26 слова "оформления протокола" заменить словами "принятия решения или приказа (приказов) первого руководителя заказчика или лица, исполняющего его обязанности";
абзац второй пункта 45 дополнить словами "и использовать средства видео- и аудиотехники";
дополнить пунктом 46-1 следующего содержания:
"46-1. Протокол вскрытия конвертов с тендерными заявками не составляется в случае отсутствия конвертов с тендерными заявками.";
пункт 49 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) на участие в тендере представлено менее двух тендерных заявок, отвечающих требованиям тендерной документации;";
пункт 50 дополнить частью второй следующего содержания:
"Действия, указанные в настоящем пункте, оформляются решением или приказом (приказами) первого руководителя заказчика или лица, исполняющего его обязанности.";
пункт 57-2 исключить;
пункт 58 изложить в следующей редакции:

"58. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу тапсырысшыға бұрын белгілі болған, ықтимал өнім берушілердің шектеулі санында ғана болған жағдайда жабық тендер өткізіледі.";
58-1-тармақ алып тасталсын;
68-тармақта:
1) тармақшадағы "баламасы болмаған жағдайда" деген сөздер алып тасталсын;
екінші бөлігі алып тасталсын;
68-1-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"68-1. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді бір көзден сатып алудың негізі мынадай құжаттармен расталады:
тармақшадағы "шарттың көшірмесі" деген сөздер "шарт" деген сөзбен ауыстырылсын;
тармақшада:
"құжаттардың көшірмелері" деген сөздер "құжаттар" деген сөзбен ауыстырылсын;
", сонымен бірге, ден қою шараларын келісуден және қолданудан бас тарту үшін тендерлік рәсімдерді бұзушылық негіз болып табылады" деген сөздер алып тасталсын;
3-1) тармақшадағы "құжаттардың көшірмелері" деген сөздер "құжаттар" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде ықтимал өнім берушілер осы Ереженің 13-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келуге тиіс";
үшінші және төртінші бөліктер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 74-1-тармақпен толықтырылсын:
"74-1. Сатып алу шарттары, тендерлік құжаттама, сатып алу хаттамалары, ықтимал өнім берушілердің өтінімдері және өткізілген сатып алу жөніндегі өзге материалдар тапсырысшыда кем дегенде бес жыл сақталады.";
Көрсетілген Ереженің 1-қосымшасында "(тапсырысшы сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің толық тізбесіне, оның санына және толық ерекшелігі тендерлік құжаттамада көрсетілуіне сілтеме жасауға құқылы.)" деген сөздер "(бір тендерде тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің бес және одан көп атауларын сатып алған жағдайда, тендерді өткізу туралы хабарландыру сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің толық тізбесі тапсырысшының тендерлік құжаттамасында көрсетілген сілтемені қамтуға тиіс. Тапсырысшының web-сайты болған кезде, соңғысы сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің толық тізбесін web-сайтта көрсетеді)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Заң департаменті (Ғ.Т.Жолдыбаева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:

"58. Закрытый тендер проводится при закупке товаров, работ и услуг, имеющихся только у ограниченного числа потенциальных поставщиков, которые заранее известны заказчику.";
пункт 58-1 исключить;
в пункте 68:
в подпункте 1) слова "при отсутствии альтернативы" исключить;
часть вторую исключить;
в пункте 68-1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"68-1. Основания приобретения товаров, работ и услуг из одного источника подтверждаются следующими документами:";
в подпункте 2) слова "копию договора" заменить словом "договор";
в подпункте 3):
слова "копии документов" заменить словом "документы";
слова ", при этом, основанием для отказа в согласовании и принятия мер реагирования будет являться нарушение тендерных процедур" исключить;
в подпункте 3-1) слова "копии документов" заменить словом "документы";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"При осуществлении закупок из одного источника потенциальный поставщик должен соответствовать квалификационным требованиям, предусмотренным пунктом 13 настоящих Правил, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.";
части третью и четвертую исключить;
дополнить пунктом 74-1 следующего содержания:
"74-1. Договоры закупок, тендерная документация, протоколы закупок, заявки потенциальных поставщиков и иные материалы по проведенным закупкам хранятся у заказчика не менее пяти лет.";
в приложении 1 к указанным Правилам слова "(заказчик вправе сделать ссылку, что полный перечень закупаемых товаров, работ и услуг, их количество и подробная спецификация указаны в тендерной документации)" заменить словами "(при закупке в одном тендере пяти и более наименований товаров, работ и услуг, объявление о проведении тендера должно содержать ссылку, что полный перечень закупаемых товаров, работ и услуг указан в тендерной документации заказчика. При наличии у заказчика web-сайта, последний указывает полный перечень закупаемых товаров, работ и услуг на web-сайте).".
2. Юридическому департаменту Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Джолдыбаева Г.Т.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:

1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Е.К. Құдайбергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ол алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға

1) обеспечить в установленном законодательством порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Кудайбергенова Е.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель