Қызметінің бірден бір түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталының ең аз мөлшері туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 24 қыркүйектегі N 112 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 10 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4962 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының 2009 жылғы 16 шілдедегі N 63 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2009.07.16 N 63 Қаулысымен .
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
Қызметінің бірден бір түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғалардың (бұдан әрі - Уәкілетті ұйымдар) қаржылық тұрақтылығын нығайту және жұмыс тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Уәкілетті ұйымдардың ақшалай нысанда қалыптастырылатын жарғылық капиталының ең аз мөлшері 1 000 000 (бір миллион) Қазақстан теңгесі мөлшерінде бекітілсін.
2. Жұмыс істеп тұрған уәкілетті ұйымдар 2008 жылдың 1 қаңтарына дейінгі мерзімде жарғылық капиталдарын осы қаулының 1-тармағының талаптарына сәйкес келтірсін.
3. Жаңадан құрылған немесе жұмыс істеп тұрған уәкілетті ұйымдар бірден артық айырбастау пунктін ашқан кезде олардың ақшалай нысанда қалыптастырылатын жарғылық капиталы әрбір жаңадан ашылатын айырбастау пункті үшін 300 000 (үш жүз мың) Қазақстан теңгесіне ұлғайтылуы тиіс.
4. Бірден артық айырбастау пункті бар уәкілетті ұйымдар 2008 жылдың 1 қаңтарына дейінгі мерзімде өзінің жарғылық капиталын осы қаулының 3-тармағының талаптарына сәйкес келтірсін.
5. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап келесі қаулылардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталының ең аз мөлшері туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 402 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1007 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің»"Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1999 жылғы 20-31 желтоқсанда жарияланған);
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының» "Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталының ең аз мөлшерін ұлғайту туралы" 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 112 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1512 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің»"Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2001 жылғы 28 мамыр - 3 маусымда жарияланған).

О минимальном размере уставного капитала юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2007 года N 112. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2007 года N 4962. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2009 года № 63
Сноска. Утратило силу Постановление Правления Национального Банка РК от 16.07.2009 № 63 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
В целях укрепления финансовой устойчивости и повышения эффективности работы юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой (далее - уполномоченные организации), Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить минимальный размер уставного капитала уполномоченных организаций, формируемого в денежной форме, в размере 1 000 000 (одного миллиона) казахстанских тенге.
2. Действующим уполномоченным организациям в срок до 01 января 2008 года привести уставные капиталы в соответствие с требованиями пункта 1 настоящего постановления.
3. При открытии вновь созданными или действующими уполномоченными организациями более одного обменного пункта их уставный капитал, формируемый в денежной форме, должен быть увеличен на 300 000 (триста тысяч) казахстанских тенге на каждый вновь открываемый обменный пункт.
4. Уполномоченным организациям, имеющим более одного обменного пункта, в срок до 01 января 2008 года привести свой уставный капитал в соответствие с требованиями пункта 3 настоящего постановления.
5. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 402 "О минимальном размере уставного капитала уполномоченных организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1007, опубликованное 20-31 декабря 1999 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана");
2) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 112 "Об увеличении минимального размера уставного капитала уполномоченных организаций, осуществляющих обменные операции с наличной иностранной валютой" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1512, опубликованное 28 мая - 3 июня 2001 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").

6. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен бастап жиырма бір күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
7. Төлем балансы және валюталық реттеу департаменті (Дюгай Н.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және»"Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
8. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Төлем балансы және валюталық реттеу департаментінен жариялауға өтінім алған күннен бастап үш күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қабылдасын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ақышевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного дня со дня его первого официального опубликования.
7. Департаменту платежного баланса и валютного регулирования (Дюгай Н.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
8. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в трехдневный срок со дня получения от Департамента платежного баланса и валютного регулирования заявки на опубликование принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Акишева Д.Т.
Председатель
Национального Банка