"Мемлекеттік республикалық меншік объектілерін сенім білдірілген басқаруға беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті төрағасының 2005 жылғы 12 шілдедегі N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 461 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 25 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5056 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 414 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.08.16 № 414 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
"Мемлекеттік республикалық меншік объектілерін сенім білдірілген басқаруға беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті төрағасының 2005 жылғы 12 шілдедегі N 265бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде N 3779 болып тіркелген, "Заң газетінде" 2005 жылғы 16 тамызда N 149 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың атауында және бұйрықтың мәтіні бойынша "сенім білдірілген" деген сөздер "сенімгерлік" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік республикалық меншік объектілерін сенім білдірілген басқаруға беру ережесінде:
Ереженің атауында және Ереженің мәтіні бойынша "сенім білдірілген" деген сөздер "сенімгерлік" деген сөзбен ауыстырылсын;
"1. Жалпы ережелер" тарауында:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Сенімгерлік басқарушы (тәуелсіз басқарушы) - Комитетпен сенімгерлік басқару шартын жасаған жеке немесе заңды тұлға;";
4-тармақта "Кейін сатып алу құқығымен" деген сөздерден кейін "немесе рентабельді емес мемлекеттік кәсіпорындарды оңалту үшін" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Рентабельді емес мемлекеттік кәсіпорындар тәуелсіз басқарушылардың сенімгерлік басқаруына тендерлерді өткізудің мерзімдерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметінің шешімі бойынша беріледі.
Рентабельді емес кәсіпорындар тізбесін қалыптастыру бойынша ұсыныстарды республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың мемлекеттік басқару органдары (бұдан әрі - мемлекеттік басқару органдары) Комитетке енгізеді.
Тәуелсіз басқарушылардың сенімгерлік басқаруына берілетін объектілердің тізбесіне рентабельді емес республикалық мемлекеттік кәсіпорындарды қосудың негіздемесі мыналар болып табылады:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Об утверждении Правил передачи в доверительное управление объектов государственной республиканской собственности" от 12 июля 2005 года № 265
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 461. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2007 года № 5056. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 414
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 16.08.2011 № 414.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан от 12 июля 2005 года N 265 "Об утверждении Правил передачи в доверительное управление объектов государственной республиканской собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3779, опубликованный в "Юридической газете" от 16 августа 2005 года N 149) следующие изменения и дополнения:
в Правилах передачи в доверительное управление объектов государственной республиканской собственности, утвержденных указанным приказом:
в главе "1. Общие положения":
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Доверительный управляющий (независимый управляющий) - физическое или юридическое лицо, заключившее договор доверительного управления с Комитетом;";
в пункте 4 после слов "последующего выкупа" дополнить словами "или для оздоровления нерентабельных государственных предприятий";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Нерентабельные республиканские государственные предприятия передаются в доверительное управление независимым управляющим по решению Правительства Республики Казахстан с указанием сроков проведения тендеров.
Предложения по формированию перечня нерентабельных предприятий вносятся в Комитет органами государственного управления республиканскими государственными предприятиями (далее - органы государственного управления).
Основанием для включения нерентабельных республиканских государственных предприятий в перечень объектов, передаваемых в доверительное управление независимым управляющим, являются:

1) ағымдық, негізгі және негізгі емес қызметтің рентабельділігі көрсеткіштерінің үш жылдың ішінде төмендеуі және/немесе олардың жоспарланған мөлшерлерін қамтамасыз етпеуі;
2) қатарынан үш жылдың ішінде таза табыс бойынша жоспарлы көрсеткіштерді орындамауы;
3) үш жылдан астам мерзімі өткен кредиторлық берешек.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Рентабельді емес кәсіпорындарды сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендер жеңімпазын анықтаудың негізгі шарттары мыналар болып табылады:
кәсіпорын қызметінің негізгі түрін сақтау;
мыналарды:
табыстылықты арттыру мақсатында қаржылық көрсеткіштерді жақсарту жөніндегі ұсыныстарды;
тиімді қаржы қызметі мақсатында өндіріс құрылымын, оның техникалық-технологиялық негізін қайта құру жөніндегі ұсыныстарды;
маркетингілік қызметті ұйымдастыру жөніндегі ұсыныстарды;
біршама тиімді шарттарда қажетті қаржы қаражатын тарта отырып, кәсіпорынды қаржылық тұрақтандырудың (оңалтудың) қолданылатын тетіктері жөніндегі ұсыныстарды қамтитын кәсіпорынды қаржылық оңалту бағдарламасының болуы;
бағдарламаның іске асырылу мерзімі.
Мемлекеттік басқару органдары кәсіпорындар қызметінің ерекшелігін ескере отырып қосымша өлшемдерді ұсынуы мүмкін.".
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Объектілер бойынша ақпараттық хабарлама мемлекеттік және орыс тілдерінде тендер өткізудің жарияланған күніне дейін 15 күнде мерзімді баспа басылымдарында жарияланады және мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тендер шарттары және Тендер жеңімпазын анықтау өлшемдері;
2) тендер объектісінің қысқаша сипаттамасы;
3) тендердің өткізілу күні, уақыты мен орны;
4) тендерге қатысуға өтінімі бар конвертті ұсынудың тәртібі, тәсілі, орны мен түпкі мерзімі және тендерге қатысуға өтінімдердің талап етілетін қолданылу мерзімі;
5) кепілдік жарнаның мөлшері және оларды енгізу үшін банк деректемелері (кепілдік жарнаның мөлшері ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін өзгертілмейді);
6) мемлекеттік басқару органдары ұсынған қосымша мәліметтер.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Э.К. Өтепов) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

1) снижение показателей рентабельности текущей, основной и неосновной деятельности в течение трех лет и/или необеспечение их планируемых размеров;
2) невыполнение плановых показателей по чистому доходу в течение трех лет подряд;
3) просроченная кредиторская задолженность свыше трех лет.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основными условиями определения победителя тендера по передаче в доверительное управление нерентабельных предприятий являются:
сохранение основного вида деятельности предприятия;
наличие программы финансового оздоровления предприятия, которая должна включать в себя:
предложения по улучшению финансовых показателей в целях повышения прибыльности;
предложения по преобразованию структуры производства, его технико-технологической базы в целях эффективной хозяйственной деятельности;
предложения по организации маркетинговой деятельности;
предложения по применяемым механизмам финансовой стабилизации (оздоровления) предприятия с привлечением необходимых финансовых средств на наиболее выгодных условиях;
срок реализации программы.
Органами государственного управления могут быть предложены дополнительные критерии с учетом специфики деятельности предприятий.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Информационное сообщение о проведении тендера публикуется в периодических печатных изданиях на государственном и русском языках за 15 календарных дней до объявленной даты проведения тендера и содержит следующие сведения:
1) условия тендера и критерии определения Победителя тендера;
2) краткую характеристику объекта тендера;
3) дату, время и место проведения тендера;
4) порядок, способ, место и окончательный срок представления конверта с заявкой на участие в тендере и требуемый срок действия заявок на участие в тендере;
5) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его внесения (размер гарантийного взноса не может быть изменен после опубликования информационного сообщения);
6) дополнительные сведения представленные органами государственного управления.".
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Утепов Э.К.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр