Біржолғы талондар беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз ету Ережелерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2007 жылғы 5 маусымдағы N А-6/195 қаулысы. Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 18 маусымда N 3227 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 желтоқсанда № А-13/655 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 26.12.2012 № А-13/655 (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексінің 21-бабы 4-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңының 27-бабы, 1-тармағындағы 22-2) тармақшасына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Біржолғы талондар беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз ету Ережелер бекітілсін.
2. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланғаннан күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Ақмола облысы әкімдігінің
2007 жылғы 5 маусымдағы
N A-6/195 қаулысымен
бекітілді
Біржолғы талондар беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз ету
Ережелері 1. Жалпы ережелер
1. Осы Біржолғы талондар беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз ету Ережелер (бұдан әрі - Ережелер) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің 21-бабы 4-тармағын және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы, 1-тармағындағы 22-2) тармақшасын жүзеге асыру мақсатында әзірленді және Ақмола облысы аумағында біржолғы талондар беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібін анықтайды және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз етеді.
2. Біржолғы талондар беру Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 30 қазандағы N 1469  бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 30 қарашада N 1685 болып тіркелген) Біржолғы талондар беру ережелеріне сәйкес жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил организации работы по выдаче разовых талонов и обеспечению полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
Постановление акимата Акмолинской области от 5 июня 2007 года N А-6/195. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 июня 2007 года N 3227. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 26 декабря 2012 года № А-13/655
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 26.12.2012 № А-13/655 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 21  Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и подпунктом 22-2) пункта 1 статьи 27  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат Акмолинской  области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила oрганизации работы по выдаче разовых талонов и обеспечению полноты сбора сумм от реализации разовых талонов .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата
Акмолинской области
от 05.06. 2007 года N А-6/195
Правила
организации работы по выдаче разовых талонов
и обеспечению полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации работы по выдаче разовых талонов и обеспечению полноты сбора сумм от реализации разовых талонов (далее - Правила) разработаны в целях реализации пункта 4  статьи 21 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и подпункта 22-2) пункта 1  статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и определяют порядок организации работы по выдаче разовых талонов и обеспечения полноты сбора сумм от реализации разовых талонов на территории Акмолинской области.
2. Порядок выдачи разовых талонов осуществляется в соответствии с Правилами выдачи разовых талонов, утвержденными  приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 30 октября 2001 года N 1469 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2001 года N 1685).

2. Біржолғы талондар беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
3. Көкшетау және Степногорск қалалары мен аудан орталықтарында біржолғы талондар беруді және оны өткізуден түсетін сомаларды жинауды Көкшетау және Степногорск қалалары мен аудан орталықтарындағы қаржы бөлімі»мемлекеттік мекемелерінің (бұдан әрі - өкілетті органдар) қызметкерлері жүзеге асырады.
Ауылдық елді мекендердегі біржолғы талондар беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың жиналуын өкілетті органдар немесе тиісті кент, село, ауылдық (селолық) округ әкімдері ұйымдастырады.
Аудандар мен Көкшетау, Степногорск қалаларының жергілікті атқарушы органдары қажет болған жағдайда біржолғы талондар беру және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомаларды жинау үшін өкілетті органдарға бағынышты мемлекеттік мекемелер құра алады.
4. Өкілетті органдар, (мемлекеттік мекемелер және (немесе) тиісті кент, село, ауыл (селолық) округтер әкімдері) жыл сайын аумақтық салық органдарына есептік жылдың алдындағы 1 желтоқсаннан кешіктірмей біржолғы талон бланкілеріне қажеттілік туралы өтінім жолдайды.
5. Өкілетті органдардың (мемлекеттік мекемелер және (немесе) тиісті кент, село, ауылдық (селолық) округтер әкімдері аппараттарының) қызметкерлері  заңнамамен белгіленген тәртіп бойынша:
біржолғы талондар беру мен толтыруды;
біржолғы талондарды (беру) өткізуден түсетін сомаларды жинауды;
біржолғы талондар беруді (алуды) тіркеу Журналында біржолғы талондарды есебін жүргізуді жүзеге асырады.
6. Өкілетті органдар (мемлекеттік мекемелер және (немесе) тиісті кент, село, ауылдық (селолық) округтердің әкімдері) заңнамамен белгіленген тәртіп бойынша:
талондардың және біржолғы талон түбіртектерінің дұрыс толтырылуын;
біржолғы талон түбіртектерінің сақталуын;
біржолғы талондар беруді (алуды) тіркеу Журналында біржолғы талондарды есепке алудың дұрыс жүргізілуін;
ай сайын белгіленген нысан бойынша салық органдарына ақпарат тапсыруды қамтамасыз етеді.
7. Өкілетті органдар немесе тиісті кент, село, ауылдық (селолық) округ әкімдері:
салық төлеушілер үшін біржолғы талондар алу мәселелері бойынша;
біржолғы талондар мен ақша қаражатының сақталуы жағынан біржолғы талондар беруді және біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомаларды жинауды жүзеге асыратын қызметкерлер үшін жағдай жасайды.
8. Өкілетті органдар Көкшетау және Степногорск қалалары мен аудан аумағындағы мемлекеттік мекемелердің және (немесе) тиісті кент, село, ауылдық (селолық) округтер әкімдерінің біржолғы талондар беру жөніндегі қызметтерін үйлестіруді қамтамасыз етеді.
9.«"Ақмола облысының қаржы департаменті" мемлекеттік мекемесі өкілетті органдардың біржолғы талондар беру жөніндегі қызметтерін үйлестіруді қамтамасыз етеді.

2. Организация работы по выдаче разовых талонов
3. Выдачу разовых талонов и сбор сумм от их реализации в районных центрах, городах Кокшетау и Степногорск осуществляют работники государственных учреждений "Отдел финансов" районов, городов Кокшетау и Степногорска (далее - уполномоченные органы).
Работу по выдаче разовых талонов и сбор сумм от реализации разовых талонов в сельских населенных пунктах организуют уполномоченные органы или акимы соответствующих поселков, сел, аульных (сельских) округов.
При необходимости для выдачи разовых талонов и сбора сумм от реализации разовых талонов местными исполнительными органами районов, городов Кокшетау и Степногорска могут быть образованы государственные учреждения, подведомственные уполномоченным органам.
4. Уполномоченные органы, (государственные учреждения и (или) акимы соответствующих поселков, сел, аульных (сельских) округов) направляют в территориальные налоговые органы заявку о потребности в бланках разовых талонов ежегодно не позднее 1 декабря года предшествующего отчетному.
5. Работники уполномоченных органов (государственных учреждений и (или) аппаратов акимов соответствующих поселков, сел, аульных (сельских) округов) осуществляют в установленном законодательством порядке:
заполнение и выдачу разовых талонов;
сбор сумм от реализации (выдачи) разовых талонов;
учет разовых талонов в Журнале регистрации выдачи (получения) разовых талонов.
6. Уполномоченные органы (государственные учреждения и (или) акимы соответствующих поселков, сел, аульных (сельских) округов) обеспечивают в установленном законодательством порядке:
правильность заполнения талонов и корешков разовых талонов;
сохранность корешков разовых талонов;
правильность ведения учета выдачи разовых талонов в Журнале регистрации выдачи (получения) разовых талонов;
ежемесячное представление сведений в налоговые органы по установленным формам.
7. Уполномоченные органы или акимы соответствующих поселков, сел, аульных (сельских) округов создают условия:
для налогоплательщиков по вопросу приобретения разовых талонов;
для работников, осуществляющих выдачу разовых талонов и сбор сумм от реализации разовых талонов в части сохранности бланков разовых талонов, сохранности наличных денег.
8. Уполномоченные органы обеспечивают на территории района, города Кокшетау и Степногорска координацию деятельности по выдаче разовых талонов государственных учреждений и (или) акимов соответствующих поселков, сел, аульных (сельских) округов.
9. Государственное учреждение "Департамент финансов Акмолинской области" обеспечивает координацию деятельности по выдаче разовых талонов уполномоченных органов.

3. Біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
10. "Ақмола облысының қаржы департаменті"»мемлекеттік мекемесі мен өкілетті органдар біржолғы талондарды өткізуден түскен сомалардың толық жиналуын қамтамасыз етеді.
11. Осы Ережелердің 1-қосымшасындағы нысанға сәйкес өкілетті органдар ай сайын есептік айдан кейінгі айдың 5-нен кешіктірмей "Ақмола облысы қаржы департаменті" мемлекеттік мекемесіне біржолғы талондарды өткізуден (беруден) тиісті аудандар мен Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне аударылған сомалар туралы ақпараттар тапсырып отырады.
12. Осы Ережелердің 2-қосымшасындағы нысанға сәйкес "Ақмола облысы қаржы департаменті" мемлекеттік мекемесі біржолғы талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз ету мақсаттарында есептік айдан кейінгі айдың 10-нан кешіктірмей біржолғы талондарды өткізуден бюджетке түскен аударылымдар жөнінде "Ақмола облысы бойынша салық комитеті"»мемлекеттік мекемесімен салыстыру жүргізіп отырады.
4. Жауапкершілік
13. Қолданыстағы заңнама мен осы Ережелердің біржолғы талон беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруға қойылатын талаптарын бұзғаны үшін кінәлі лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген тәртіп бойынша жауапкершілікке тартылады.
Біржолғы талондар беру
жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
және біржолғы талондарды
өткізуден түсетін сомалардың
толық жиналуын қамтамасыз
ету Ережелеріне
1 қосымша
"____" _______________ 200__ ж.
__________________________________ біржолғы талондар
(аудан, Көкшетау және Степногорск қалалары)
өткізуден түскен және бюджетке аударылған сомалар туралы ақпарат
Біржолғы талон түрлері
Берілген біржолғы талонның саны
Біржолғы талондар бойынша түсті (теңге)
оның ішінде, бюджетке аударылды   (теңге)
Кассадағы қалдық
жыл басынан бері
есептік айда
жыл басынан бері
есептік айда
жыл басынан бері
есептік айда
1
3
4
5
6
7
8
9
_______________________ ауданы,
(Көкшетау немесе Степногорск қаласы)
өкілетті органының
Басшысы                         ____________  Т.А.Ә.
(қолы, мөр)
Біржолғы талондар беру
жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
және біржолғы талондарды өткізуден
түсетін сомалардың толық
жиналуын қамтамасыз ету
Ережелеріне
2-қосымша
Біржолғы талондарды өткізуден бюджетке түскен түсімдер бойынша салыстыру актісі
Аудандар, Көкшетау
және Степногорск қалалары
Біржолғы талондарды өткізуден бюджетке түскен түсімдер
Айырмашылық
салық комитетінің деректері
бойынша
қаржы департаментінің деректері бойынша
1
2
3
4
Барлығы
Ақмола облысы қаржы
департаментінің директоры  ___________     ___________
(қолы)         (Т.А.Ә.)
М.О.
Күні "___"_________200__ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрлігінің
Ақмола облысы бойынша
салық комитетінің төрағасы ___________   ______________
(қолы)         (Т.А.Ә.)
М.О.
Күні"___"_________200__ж.

3. Организация обеспечения полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
10. Государственное учреждение "Департамент финансов Акмолинской области" и уполномоченные органы обеспечивают полноту сбора сумм от реализации разовых талонов.
11. Уполномоченные органы ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляют в государственное учреждение "Департамент финансов Акмолинской области" сведения о суммах, перечисленных в бюджет соответствующего района, города Кокшетау и Степногорска от реализации (выдачи) разовых талонов, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
12. Государственное учреждение "Департамент финансов Акмолинской области" в целях обеспечения полноты сбора сумм от реализации разовых талонов не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, проводит сверку с государственным учреждением "Налоговый комитет по Акмолинской области" по поступлениям в бюджет от реализации разовых талонов, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Ответственность
13. За нарушение требований действующего законодательства, предъявляемых к организации работы по выдаче разовых талонов и настоящих Правил, виновные должностные лица несут ответственность в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам организации работы
по выдаче разовых талонов
и обеспечению полноты сбора
сумм от реализации разовых талонов
Сведения о суммах, полученных и перечисленных в бюджет _______________ от реализации разовых талонов
(район, город Кокшетау и Степногорск)
за___________200__г.
Вид разовых талонов
Количество выданных разовых талонов
Поступило по разовым талонам (тенге)
из них перечислено в бюджет (тенге)
Остаток в кассе
с начала года
за отчетный месяц
с начала года
за отчетный месяц
с начала года
за отчетный месяц
1
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель
Уполномоченного органа
_______________ района,
(города Кокшетау или Степногорска)   _____________ Ф.И.О.
(подпись, печать)
Приложение 2
к Правилам организации работы
по выдаче разовых талонов и
обеспечению полноты сбора
сумм от реализации разовых талонов
Акт сверки
по поступлениям в бюджет от реализации разовых талонов
Районы, города Кокшетау и Степногорск
Поступления в бюджет от реализации разовых талонов
Отклонение
по данным налогового комитета
по данным департамента финансов
1
2
3
4
Всего
Директор
Департамента финансов
Акмолинской области    _____________   ________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Дата"___"_________200__г.
Председатель
Налогового комитета
по Акмолинской области
Министерства финансов
Республики Казахстан   _____________   ________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Дата"___"_________200__г.