2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 40 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 8 қаңтарда N 3236 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі N 221 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі N 221 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                      66 707 247,5 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша        32 390 087,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша      355 143,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша   33 962 016,8 мың теңге;
2) шығындар                        64 940 120 мың теңге;
3) операциялық сальдо             1 767 127,5 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру     - 1 106 813 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                 1 358 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу          2 464 813 мың теңге;
5) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо            187 689 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу          1 071 713 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профицит)    1 802 227,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын
(профицитті пайдалану)
қаржыландыру                     -1 802 227,5 мың теңге;
қарыздар түсімі                       488 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу                       448 000 мың теңге;
8) бюджеттік қаражаттар
қалдықтарының қозғалысы             157 772,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.03.26 N 44 ; 2008.04.04 N 79 ; 2008.06.18 N 87 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 ; 2008.11.07 N 122 Шешімдерімен.
2. Облыстық бюджетке есептелетін сомадан басқа аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттерінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексіне және Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес қалыптасатындығы белгіленсін.
3. 2008 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына 5 пайыз, Мұғалжарға 60 пайыз, Хромтауға 38 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына 5 пайыз, Мұғалжарға 60 пайыз, Хромтауға 38 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;

Об областном бюджете на 2008 год
Решение Актюбинского областного Маслихата от 14 декабря 2007 года N 40. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2008 года за N 3236. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 15 июля 2009 года N 221
Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 15 июля 2009 года N 221
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год, согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы                      66 707 247,5 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям         32 390 087,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям          355 143,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов       33 962 016,8 тысяч тенге;
2) затраты                       64 940 120 тысяч тенге;
3) операционное сальдо          1 767 127,5 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование -1 106 813 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                 1 358 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов      2 464 813 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям
с финансовыми активами              187 689 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов   1 071 713 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета   1 802 227,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита
(использование профицита)
бюджета:                       -1 802 227,5 тысяч тенге;
поступление займов                  488 000 тысяч тенге;
погашение займов                  2 448 000 тысяч тенге;
8) движение остатков бюджетных
средств                           157 772,5 тысяч тенге; <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 26 марта 2008 года N 44 ; от 4 апреля 2008 года N 79 , от 18 июня 2008 года N 87 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 , от 7 ноября 2008 года N 122 .
2. Установить, что доходы бюджетов районов и города Актобе формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год", кроме сумм, зачисляемых в областной бюджет.
3. Установить на 2008 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе 5 процентов, Мугалжарскому 60 процентов, Хромтаускому 38 процентов и остальным районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе 5 процентов, Мугалжарскому 60 процентов, Хромтаускому 38 процентов и остальным районам по 100 процентов.

3) төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы: Ақтөбе қаласына 5 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан.
Ескерту. 3-тармақ 3) тармақшасымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 Шешімімен.
4. Облыстық бюджеттің кірісіне толығымен есептелсін:
1) қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы;
2) облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль жолдары бойынша жүргені үшін алынатын алымы;
3) облыстық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бойында сыртқы (көзбен шолу) жарнама орналастырғаны үшін төленетін төлемдер;
4) жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдер;
5) орманды пайдаланғаны үшін төлемдер;
6) жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғат аймақтарды пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер;
7) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне есептелетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлесінен кірістер;
облыстық коммуналдық меншіктің мүлігін жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер);
уақытша бос қалған бюджеттік ақшаны депозиттерге орналастырудан алынатын сыйақылар (мүдделер);
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
8) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
9) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
10) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, шара қолданулар;
11) басқа да салықтық емес түсімдер;
12) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады.
5. Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздық, жүктілік пен босану бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 3 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.

3)по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 5 процентов и остальным районам - по 100 процентов. <*>
Сноска. Пункт 3 дополнен подпунктом 3) - решением маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79.
4. Зачислить полностью в доход областного бюджета:
1) плату за эмиссии в окружающую среду;
2) сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
3) плату за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
4) плату за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
5) плату за лесные пользования;
6) плату за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
7) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения (интересы), полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
8) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
9) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
10) штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
11) другие неналоговые поступления;
12) поступления от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
5. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.

6. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласының және аудандардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 3 987 772 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақтөбе қаласына 1 773 649 мың теңге;
Мұғалжарға      2 214 123 мың теңге.
7. Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 10 515 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ, айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1168 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 10 515 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
2008 жылғы 1 шілдеден бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 12 025 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 12 025 теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.06.18 N 87 Шешімімен .
8. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жергілікті атқарушы органының резерв сомасы 1 441 000 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.03.26 N 44 ; 2008.04.04 N 79 ; 2008.07.15 N 107 ;   2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.
9. Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10-бабына сәйкес республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 15 722 690 мың теңге сомасында көзделді.
10. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 8 184 242 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтекебиге   804 566 мың теңге;
Алғаға       664 728 мың теңге;
Байғанинге   761 729 мың теңге;
Ырғызға      852 278 мың теңге;
Қарғалыға    692 888 мың теңге;
Қобдаға    1 000 066 мың теңге;
Мәртөкке   1 040 785 мың теңге;
Темірге      231 163 мың теңге;
Ойылға       802 356 мың теңге;
Шалқарға   1 333 683 мың теңге.
11. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыс әкімінің аппаратына "Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы 200 443 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
Әйтекеби ауданының әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының күрделі жөндеуіне 100 000 мың теңге;
2008-2009 жылдардағы жылыту кезеңіне отын алуға сомасы 96 203 мың теңге, оның ішінде, аудандарға:
Әйтекебиге 12 398,7 мың теңге;

6. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Актобе и районов в областной бюджет в сумме 3 987 772 тысяч тенге, в том числе:
городу Актобе 1 773 649 тысяч тенге;
Мугалжарскому 2 214 123 тысяч тенге.
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 10 515 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1168 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 10 515 тенге.
Установить с 1 июля 2008года:
1) минимальный размер заработной платы - 12 025 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 12 025 тенге. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены дополнения - решением маслихата Актюбинской области от 18 июня 2008 года N 87.
8. Утвердить в областном бюджете на 2008 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 1 441 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - решениями маслихата Актюбинской области от 26 марта 2008 года N 44 , от 4 апреля 2008 года N 79 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .
9. В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" предусмотрена субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 15 722 690 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 8 184 242 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому 804 566 тысяч тенге;
Алгинскому     664 728 тысяч тенге;
Байганинскому  761 729 тысяч тенге;
Иргизскому     852 278 тысяч тенге;
Каргалинскому  692 888 тысяч тенге;
Хобдинскому  1 000 066 тысяч тенге;
Мартукскому  1 040 785 тысяч тенге;
Темирскому     231 163 тысяч тенге;
Уилскому       802 356 тысяч тенге;
Шалкарскому  1 333 683 тысяч тенге.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год аппарату акима области на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме 200 443 тысяч тенге, в том числе: <*>
на капитальный ремонт административного здания аппарата акима Айтекебийского района 100 000 тысяч тенге;
на приобретение топлива на отопительный сезон 2008-2009 годов в сумме 96 203 тысяч тенге, в том числе, районам:
Айтекебийскому 12 398,7 тысяч тенге;

Байғанинге  7 239,3 мың теңге;
Ырғызға    21 531,8 мың теңге;
Қарғалыға       646 мың теңге;
Қобдаға       3 579 мың теңге;
Мәртөкке      3 180 мың теңге;
Мұғалжарға 19 708,3 мың теңге;
Темірге     4 434,5 мың теңге;
Ойылға     21 255,7 мың теңге;
Шалқарға    2 229,7 мың теңге.
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкаларының өзгеруіне байланысты шығыстарды өтеуге сомасы 4 240 мың теңге, оның ішінде, аудандарға:
Әйтекебиге 4 151 мың теңге;
Ойылға 89 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.
12. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың білім департаментіне:
"Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру" бағдарламасына сомасы 297 000 мың теңге көзделсін, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   48 000 мың теңге;
Әйтекебиге 42 000 мың теңге;
Алғаға     24 000 мың теңге;
Байғанинге 18 000 мың теңге;
Ырғызға     9 000 мың теңге;
Қарғалыға   9 000 мың теңге;
Қобдаға    30 000 мың теңге;
Мәртөкке   21 000 мың теңге;
Мұғалжарға 24 000 мың теңге;
Темірге    15 000 мың теңге;
Ойылға      9 000 мың теңге;
Хромтауға  24 000 мың теңге;
Шалқарға   24 000 мың теңге.
"Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасына сомасы 118 000 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   18 880 мың теңге;
Әйтекебиге  5 900 мың теңге;
Алғаға      5 900 мың теңге;
Байғанинге  5 900 мың теңге;
Ырғызға     5 900 мың теңге;
Қарғалыға   5 900 мың теңге;
Қобдаға     5 900 мың теңге;
Мәртөкке    5 900 мың теңге;
Мұғалжарға 11 800 мың теңге;
Темірге    11 800 мың теңге;
Ойылға      5 900 мың теңге;
Хромтауға  14 160 мың теңге;
Шалқарға   14 160 мың теңге;
"Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы 1 777 291 мың теңге, оның ішінде:
2008-2009 жылдардағы жылыту кезеңіне отын алуға сомасы 990 859 мың теңге, оның ішінде, аудандарға:
Әйтекебиге   53 625 мың теңге;
Байғанинге 79 788,3 мың теңге;
Ырғызға    92 587,3 мың теңге;

Байганинскому   7 239,3 тысяч тенге;
Иргизскому     21 531,8 тысяч тенге;
Каргалинскому       646 тысяч тенге;
Хобдинскому       3 579 тысяч тенге;
Мартукскому       3 180 тысяч тенге;
Мугалжарскому   9 708,3 тысяч тенге;
Темирскому      4 434,5 тысяч тенге;
Уилскому       21 255,7 тысяч тенге;
Шалкарскому     2 229,7 тысяч тенге. <*>
на возмещение расходов в связи с изменением ставки платы за эмиссию в окружающую среду в сумме 4 240 тысяч тенге, в том числе, районам:
Айтекебийскому 4 151 тысяч тенге;
Уилскому          89 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год департаменту образования области:
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования" в сумме 297 000 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе  48 000 тысяч тенге;
Айтекебийскому 42 000 тысяч тенге;
Алгинскому     24 000 тысяч тенге;
Байганинскому  18 000 тысяч тенге;
Иргизскому      9 000 тысяч тенге;
Каргалинскому   9 000 тысяч тенге;
Хобдинскому    30 000 тысяч тенге;
Мартукскому    21 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому  24 000 тысяч тенге;
Темирскому     15 000 тысяч тенге;
Уилскому        9 000 тысяч тенге;
Хромтаускому   24 000 тысяч тенге;
Шалкарскому    24 000 тысяч тенге.
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования" в сумме 118 000 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе 18 880 тысяч тенге;
Айтекебийскому 5 900 тысяч тенге;
Алгинскому     5 900 тысяч тенге;
Байганинскому  5 900 тысяч тенге;
Иргизскому     5 900 тысяч тенге;
Каргалинскому  5 900 тысяч тенге;
Хобдинскому    5 900 тысяч тенге;
Мартукскому    5 900 тысяч тенге;
Мугалжарскому 11 800 тысяч тенге;
Темирскому    11 800 тысяч тенге;
Уилскому       5 900 тысяч тенге;
Хромтаускому  14 160 тысяч тенге;
Шалкарскому   14 160 тысяч тенге;
на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме 1 777 291 тысяч тенге, в том числе: <*>
на приобретение топлива на отопительный сезон 2008-2009 годов в сумме 990 859 тысяч тенге, в том числе, районам: <*>
Айтекебийскому   53 625 тысяч тенге;
Байганинскому  79 788,3 тысяч тенге;
Иргизскому     92 587,3 тысяч тенге;

Қарғалыға    59 348 мың теңге;
Қобдаға    76 199,7 мың теңге;
Мәртөкке   73 058,4 мың теңге;
Мұғалжарға  131 544 мың теңге;
Темірге    52 867,5 мың теңге;
Ойылға    165 296,4 мың теңге;
Хромтауға  70 244,4 мың теңге;
Шалқарға    126 507 мың теңге;
Алғаға        9 793 мың теңге.
Ақтөбе қаласының бала-бақшаларының күрделі жөндеуіне және материалдық-техникалық жарақтандыруға: N 22 "Балдырған" - 36 400 мың теңге, N 26 "Үміт" - 25 000 мың теңге, N 7 "Арман" - 20 000 мың теңге, N 14 "Қонжық" - 8 600 мың теңге;
Әйтекеби ауданының Қарабұтақ ауылындағы қазақ орта мектебінің күрделі жөндеуіне 20 000 мың теңге;
Алға ауданының Алға қаласындағы бала -бақшасының күрделі жөндеуіне 40 000 мың теңге;
Ойыл ауданының Ойыл ауылындағы қазақ орта мектебінің күрделі жөндеуіне 120 000 мың теңге;
Хромтау ауданының Хромтау қаласындағы N 4 кәсіптік лицей жатақханасының күрделі жөндеуіне 31 492 мың теңге;
облыс мектептеріне интеллектуалдық өнім сатып алуға сомасы 27 104 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   13 068 мың теңге;
Әйтекебиге    968 мың теңге;
Алғаға        968 мың теңге;
Байғанинге    968 мың теңге;
Ырғызға       968 мың теңге;
Қарғалыға     968 мың теңге;
Қобдаға       968 мың теңге;
Мәртөкке     1452 мың теңге;
Мұғалжарға   1936 мың теңге;
Темірге      1452 мың теңге;
Ойылға        968 мың теңге;
Хромтауға    1452 мың теңге;
Шалқарға      968 мың теңге.
білім беру мекемелерінің қызметкерлеріне жалақыға сомасы 373 446 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбе қаласына 316 246 мың теңге;
Ойылға            7 000 мың теңге;
Шалқарға         50 200 мың теңге.
Темір ауданының мектептерін материалдық-техникалық жарақтандыруға сомасы 2 000 мың теңге;
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкаларының өзгеруіне байланысты шығыстарды өтеуге сомасы 82 390 мың теңге, оның ішінде, аудандарға:
Әйтекебиге 34 385 мың теңге;
Алғаға      1 190 мың теңге;
Байғанинге  6 512 мың теңге;
Ырғызға     2 700 мың теңге;
Қарғалыға  13 450 мың теңге;
Қобдаға    10 522 мың теңге;
Мәртөкке   10 045 мың теңге;
Темірге     1 850 мың теңге;
Ойылға        295 мың теңге;
Хромтауға   1 170 мың теңге;
Шалқарға      271 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.

Каргалинскому    59 348 тысяч тенге;
Хобдинскому    76 199,7 тысяч тенге;
Мартукскому    73 058,4 тысяч тенге;
Мугалжарскому   131 544 тысяч тенге;
Темирскому     52 867,5 тысяч тенге;
Уилскому      165 296,4 тысяч тенге;
Xромтаускому   70 244,4 тысяч тенге;
Шалкарскому     126 507 тысяч тенге;
Алгинскому        9 793 тысяч тенге. <*>
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.
на капитальный ремонт и материально-техническое оснащение детских садов города Актобе: N 22 "Балдырган" - 36 400 тысяч тенге, N 26 "Умит" - 25 000 тысяч тенге, N 7 "Арман" - 20 000 тысяч тенге и N 14 "Конжык" - 8 600 тысяч тенге; <*>
на капитальный ремонт казахской средней школы в селе Карабутак Айтекебийского района 20 000 тысяч тенге;
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 15 июля 2008 года N 107.
на капитальный ремонт казахской средней школы в селе Уил Уилского района 120 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт и материально-техническое оснащение школ Темирского района 87 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт общежития профессионального лицея №4 города Хромтау Хромтауского района 31 492 тысяч тенге; <*>
на приобретение интеллектуальной продукции для школ области в сумме 27 104 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе  13 068 тысяч тенге;
Айтекебийскому    968 тысяч тенге;
Алгинскому        968 тысяч тенге;
Байганинскому     968 тысяч тенге;
Иргизскому        968 тысяч тенге;
Каргалинскому     968 тысяч тенге;
Хобдинскому       968 тысяч тенге;
Мартукскому     1 452 тысяч тенге;
Мугалжарскому   1 936 тысяч тенге;
Темирскому      1 452 тысяч тенге;
Уилскому          968 тысяч тенге;
Хромтаускому    1 452 тысяч тенге;
Шалкарскому       968 тысяч тенге. <*>
на заработную плату работникам учреждений образования в сумме 373 446 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе 316 246 тысяч тенге;
Уилскому 7 000 тысяч тенге;
Шалкарскому 50 200 тысяч тенге. <*>
на материально-техническое оснащение школ Темирского района в сумме 2 000 тысяч тенге;
на возмещение расходов в связи с изменением ставки платы за эмиссию в окружающую среду в сумме 82 390 тысяч тенге, в том числе, районам:
Айтекебийскому 34 385 тысяч тенге;
Алгинскому      1 190 тысяч тенге;
Байганинскому   6 512 тысяч тенге;
Иргизскому      2 700 тысяч тенге;
Каргалинскому  13 450 тысяч тенге;
Хобдинскому    10 522 тысяч тенге;
Мартукскому    10 045 тысяч тенге;
Темирскому      1 850 тысяч тенге;
Уилскому          295 тысяч тенге;
Хромтаускому    1 170 тысяч тенге;
Шалкарскому       271 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .

13. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментіне "Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы  260 827 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
халықтың әлеуметтік әлжуаз санаттарына ең төменгі зейнетақы және ең төменгі зейнетақыдан төмен алатын зейнеткерлерге, сондай-ақ, жалпы аурудан I, II, III топтағы мүгедектерге айлық есептік көрсеткіштің 1,5 мөлшерінде азық-түлікке бағаның өсуіне байланысты өтемақы төлеуге сомасы 171 609 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   65 064 мың теңге;
Әйтекебиге  7 215 мың теңге;
Алғаға      9 603 мың теңге;
Байғанинге  6 182 мың теңге;
Ырғызға     4 608 мың теңге;
Қарғалыға   5 281 мың теңге;
Қобдаға     7 078 мың теңге;
Мәртөкке    9 924 мың теңге;
Мұғалжарға 13 166 мың теңге;
Темірге     9 382 мың теңге;
Ойылға      4 482 мың теңге;
Хромтауға  11 479 мың теңге;
Шалқарға   18 145 мың теңге.
Әйтекеби ауданына 2008-2009 жылдардағы жылыту кезеңіне отын алуға сомасы 1 275 мың теңге;
"Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс мөлшері өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бағдарламасына сомасы 14 505 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге      0 мың теңге;
Әйтекебиге 2000 мың теңге;
Алғаға     2000 мың теңге;
Байғанинге  300 мың теңге;
Ырғызға       0 мың теңге;
Қарғалыға   605 мың теңге;
Қобдаға    1000 мың теңге;
Мәртөкке    800 мың теңге;
Мұғалжарға    0 мың теңге;
Темірге       0 мың теңге;
Ойылға     2800 мың теңге;
Хромтауға  1000 мың теңге;
Шалқарға   4000 мың теңге.
еңбек майданына қатысушыларына, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлердің және қайтыс болған қатысушылар мен мүгедектердің жесірлеріне (жесір ерлеріне) коммуналдық қызметтерін төлеу бойынша жеңілдіктерді ұсынуға сомасы 85 300 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   36 100 мың теңге;
Әйтекебиге  2 400 мың теңге;
Алғаға      4 900 мың теңге;
Байғанинге  1 500 мың теңге;
Ырғызға     1 000 мың теңге;
Қарғалыға   4 600 мың теңге;
Қобдаға     2 900 мың теңге;

13. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год департаменту координации занятости и социальных программ области на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме 260 827 тысяч тенге, в том числе: <*>
на выплату компенсаций по повышению цен на продукты питания социально уязвимым категориям населения, пенсионерам, получающим минимальную пенсию и ниже минимальной пенсии, а также инвалидам I, II, III групп от общего заболевания в размере 1,5 месячного расчетного показателя 171 609 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе 65 064 тысяч тенге;
Айтекебийскому 7 215 тысяч тенге;
Алгинскому     9 603 тысяч тенге;
Байганинскому  6 182 тысяч тенге;
Иргизскому     4 608 тысяч тенге;
Каргалинскому  5 281 тысяч тенге;
Хобдинскому    7 078 тысяч тенге;
Мартукскому    9 924 тысяч тенге;
Мугалжарскому 13 166 тысяч тенге;
Темирскому     9 382 тысяч тенге;
Уилскому       4 482 тысяч тенге;
Хромтаускому  11 479 тысяч тенге;
Шалкарскому   18 145 тысяч тенге. <*>
на приобретение топлива на отопительный сезон 2008-2009 годов в сумме 1 275 тысяч тенге Айтекебийскому району. <*>
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума" на выплату государственной адресной социальной помощи в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 14 505 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе     0 тысяч тенге;
Айтекебийскому 2000 тысяч тенге;
Алгинскому     2000 тысяч тенге;
Байганинскому   300 тысяч тенге;
Иргизскому        0 тысяч тенге;
Каргалинскому   605 тысяч тенге;
Хобдинскому    1000 тысяч тенге;
Мартукскому     800 тысяч тенге;
Мугалжарскому     0 тысяч тенге;
Темирскому        0 тысяч тенге;
Уилскому       2800 тысяч тенге;
Хромтаускому   1000 тысяч тенге;
Шалкарскому    4000 тысяч тенге. <*>
на предоставление льгот по оплате коммунальных услуг участникам трудового фронта, участникам трудового фронта, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, вдовам (вдовцам) погибших воинов и умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов в сумме 85 300 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе  36 100 тысяч тенге;
Айтекебийскому 2 400 тысяч тенге;
Алгинскому     4 900 тысяч тенге;
Байганинскому  1 500 тысяч тенге;
Иргизскому     1 000 тысяч тенге;
Каргалинскому  4 600 тысяч тенге;
Хобдинскому    2 900 тысяч тенге;

Мәртөкке    5 400 мың теңге;
Мұғалжарға  9 200 мың теңге;
Темірге     4 200 мың теңге;
Ойылға      2 500 мың теңге;
Хромтауға   5 600 мың теңге;
Шалқарға    5 000 мың теңге.
азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың мүгедектеріне коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша жеңілдіктердіұсынуға сомасы 2 643 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге 1 038 мың теңге;
Әйтекебиге  47 мың теңге;
Алғаға     191 мың теңге;
Байғанинге  47 мың теңге;
Ырғызға      0 мың теңге;
Қарғалыға   81 мың теңге;
Қобдаға    610 мың теңге;
Мәртөкке   246 мың теңге;
Мұғалжарға 116 мың теңге;
Темірге    129 мың теңге;
Ойылға      59 мың теңге;
Хромтауға   79 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.
14. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың құрылыс департаментіне "Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына сомасы 1 709 209 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
Ақтөбе қаласының 12Б мөлтек ауданындағы N 16 тұрғын үй маңайындағы 240 орындық бала -бақшаны сатып алуға және құрылысын аяқтауға сомасы 390 000 мың теңге, 12Б мөлтек ауданындағы N 39 тұрғын үй маңайындағы 330 орындық бала - бақшасының құрылысын аяқтауға сомасы 20 000 мың теңге;
Темір ауданының Кеңқияқ ауылындағы бұрынғы асхана ғимаратын балалар музыка мектебі етіп реконструкциялауға сомасы 96 945 мың теңге.
Әйтекеби ауданының Тымабұлақ ауылындағы 270 орындық Басқұдық орта мектебінің құрылысын аяқтауға 30 000 мың теңге;
Байғанин ауданының Кемерші ауылындағы 320 орындық орта мектебін салуға 100 000 мың теңге;
Ырғыз ауданының Аманкөл ауылындағы 180 орындық Т.Жаманмұрынов атындағы орта мектебін салуға 60 000 мың теңге;
Шалқар ауданының Шілікті ауылындағы 270 орындық Тоғыз орта мектебін салуға 220 930 мың теңге;
Әйтекеби ауданының Тереңсай ауылында 300 орындық Солтүстік орта мектебін салуға сомасы 150 000 мың теңге;
Алға ауданының Шибаевка ауылында 120 орындық орта мектебін салуға сомасы 75 000 мың теңге;
Байғанин ауданының Алтай Батыр ауылында 50 орындық бала-бақшасын салуға сомасы 60 000 мың теңге;
Қарғалы ауданының Велиховка ауылында 100 орындық Велихов негізгі мектебін салуға сомасы 85 000 мың теңге;

Мартукскому    5 400 тысяч тенге;
Мугалжарскому  9 200 тысяч тенге;
Темирскому     4 200 тысяч тенге;
Уилскому       2 500 тысяч тенге;
Хромтаускому   5 600 тысяч тенге;
Шалкарскому    5 000 тысяч тенге. <*>
на предоставление льгот по оплате коммунальных услуг инвалидам других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний в сумме 2 643 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе 1 038 тысяч тенге;
Айтекебийскому   47 тысяч тенге;
Алгинскому      191 тысяч тенге;
Байганинскому    47 тысяч тенге;
Иргизскому        0 тысяч тенге;
Каргалинскому    81 тысяч тенге;
Хобдинскому     610 тысяч тенге;
Мартукскому     246 тысяч тенге;
Мугалжарскому   116 тысяч тенге;
Темирскому      129 тысяч тенге;
Уилскому         59 тысяч тенге;
Хромтаускому     79 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год департаменту строительства области на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования" 1 709 209 тысяч тенге, в том числе: <*>
на приобретение и завершение строительства детского сада на 240 мест в районе жилого дома N 16 микрорайона 12-Б в сумме 390 000 тысяч тенге, завершение строительства детского сада на 330 мест в районе жилого дома N 39 микрорайона 12- Б в сумме 20 000 тысяч тенге города Актобе; <*>
на реконструкцию бывшего здания столовой под детскую музыкальную школу в поселке Кенкияк Темирского района в сумме 96 945 тысяч тенге; <*>
на завершение строительства Баскудукской средней школы на 270 мест в селе Тымабулак Айтекебийского района 30 000 тысяч тенге;
на строительство средней школы на 320 мест в селе Кемерши Байганинского района 100 000 тысяч тенге;
на строительство средней школы им.Т.Жаманмурынова на 180 мест в селе Аманкол Иргизского района 60 000 тысяч тенге;
на строительство Тогузской средней школы на 270 мест в селе Шиликты Шалкарского района 220 930 тысяч тенге;
на строительство Северной средней школы на 300 мест в селе Теренсай Айтекебийского района в сумме 150 000 тысяч тенге;
на строительство средней школы на 120 мест в селе Шибаевка Алгинского района в сумме 75 000 тысяч тенге;
на строительство детского сада на 50 мест в селе Алтай Батыр Байганинского района в сумме 60 000 тысяч тенге;
на строительство Велиховской основной школы на 100 мест в селе Велиховка Каргалинского района в сумме 85 000 тысяч тенге;

Қобда ауданының Талдысай ауылында 320 орындық орта мектебін салуға - 50 000 мың теңге және Егіндібұлақ ауылында 50 орындық бала - бақша салуға - 126 400 мың теңге;
Мәртөк ауданының Жайсаң ауылында 75 орындық бала - бақша салуға - 41 000 мың теңге;
Мұғалжар ауданының Саға ауылында 100 орындық Саға негізгі мектебін салуға сомасы 129 400 мың теңге;
Әйтекеби ауданының Аралтөбе ауылында 270 орындық Қызылжұлдыз орта мектебінің құрылысына 74 534 мың теңге;
"Білім беру объектілерін дамыту" бағдарламасына сомасы 155 630 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласының облыстық Қазақ-Түрік лицейіне спорт залының, асханасының және акт залының, қосымша ғимарат құрылысын аяқтауға 44 246 мың теңге;
Алға Балалар үйінің лагерінде жазғы үйлер құрылысын аяқтауға сомасы 26 500 мың теңге;
Мәртөк ауданының Жайсаң ауылындағы психикалық дамуы тежелген балаларға арналған Яйсан мектеп-интернатына 150 орындық жатақхана салуға сомасы 5 070 мың теңге;
Ақтөбе қаласындағы Есет Батыр атындағы әскери-полициялық мектеп-интернатының жатақхана ғимаратын реконструкциялауға сомасы 61 364 мың теңге;
Хромтау ауданының Хромтау қаласында 200 орындық Балалар үйін салу бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге 18 450 мың теңге;
"Жұмылдыру дайындығы мен төтенше жағдайлардың объектілерін дамыту" бағдарламасына Елек өзені мен Ақтөбе теңізінің жағалауында суда құтқару станциясын және суда құтқару станциясына электрөткізгіш желілерін салуға 40 300 мың теңге;
"Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту" бағдарламасына 190 000 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласында ІІД Зауыт полиция бөлімін салуға 100 000 мың теңге;
Ақтөбе қаласына "Оңтүстік-Батыс" тұрғын үй алабында учаскелік полиция пунктін салуға 20 000 мың теңге;
Ақтөбе қаласында кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау және бейімдеу Орталығы (КТУОБО) ғимаратын салуға 70 000 мың теңге;
"Денсаулық сақтау объектiлерiн дамыту" бағдарламасына 279 368 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласының облыстық туберкулез диспансерінде хлораторлық қондырғысының құрылысына 56 377 мың теңге;
облыстық жұқпалы аурулар ауруханасының клиникалық және бактериологиялық зертханасын, шаруашылық корпусын салуға 11 163 мың теңге;
Байғанин ауданының Баршақұм ауылындағы медициналық пункттің құрылысын аяқтауға 3 837 мың теңге;
Ақтөбе қаласының Заречный-1 ауылындағы дәрігерлік амбулаторияның құрылысын аяқтауға 10 623 мың теңге;
Темір аудандық туберкулез ауруханасының бас тоған торабын салуға 5000 мың теңге;

на строительство средней школы на 320 мест в селе Талдысай -  50 000 тысяч тенге и детского сада в селе Егиндыбулак на 50 мест -  126 400 тысяч тенге Хобдинского района; <*>
на строительство детского сада на 75 мест в поселке Жайсан Мартукского района в сумме 41 000 тысяч тенге; <*>
на строительство Сагинской основной школы на 100 мест в селе Сага Мугалжарского района в сумме 129 400 тысяч тенге; <*>
на строительство Кызылжулдызской средней школы на 270 мест в селе Аралтобе Айтекебийского района 74 534 тысяч тенге. <*>
на программу "Развитие объектов образования" в сумме 155 630 тысяч тенге, в том числе: <*>
на завершение строительства спортзала, столовой и актового зала, пристройки областного Казахско-Турецкого лицея в городе Актобе 44 246 тысяч тенге;
на завершение строительства летних домиков в лагере Алгинского Детского дома в сумме 26 500 тысяч тенге;
на строительство общежития для Яйсанской школы-интерната для детей с задержкой психического развития на 150 мест в поселке Жайсан Мартукского района в сумме 5 070 тысяч тенге; <*>
на реконструкцию здания общежития военно-полицейской школы-интерната имени Есет Батыра города Актобе в сумме 61 364 тысяч тенге; <*>
на разработку проектно-сметной документации по строительству Детского дома на 200 мест в городе Хромтау Хромтауского района 18 450 тысяч тенге; <*>
на программу "Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций" 40 300 тысяч тенге на строительство водно-спасательных станций и линий электропередач к водно-спасательной станции на берегах реки Илек и Актюбинского моря городу Актобе; <*>
на программу "Развитие объектов органов внутренних дел" 190 000 тысяч тенге, в том числе:
на строительство Заводского отделения полиции ДВД в городе Актобе 100 000 тысяч тенге;
на строительство здания Центра временной изоляции и адаптации несовершеннолетних (ЦВИАРН) в городе Актобе 70 000 тысяч тенге;
на строительство участкового пункта полиции в жилом массиве "Юго-Запад" города Актобе 20 000 тысяч тенге;
на программу "Развитие объектов здравоохранения" 279 368 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство хлораторной установки в областном туберкулезном диспансере города Актобе 56 377 тысяч тенге;
на строительство клинической и бактериологической лаборатории, хозяйственного корпуса областной инфекционной больницы 11 163 тысяч тенге;
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.
на завершение строительства медицинского пункта в селе Баршакум Байганинского района 3 837 тысяч тенге;
на завершение строительства врачебной амбулатории в селе Заречный-1 города Актобе 10 623 тысяч тенге;
на строительство водозаборного узла Темирской районной туберкулезной больницы 5 000 тысяч тенге;
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.

Ырғыз ауданының Ырғыз аудандық туберкулез ауруханасының тамақ блогын және кір жуатын орнын салу бойынша 1 300 мың теңге және Аманкөл ауылындағы дәрігерлік амбулаториясын салу бойынша 1 346 мың теңге кредиторлық бережағын өтеуге;
Ақтөбе қаласының Құрашасай ауылында селолық дәрігерлік амбулатория салуға 20 669 мың теңге;
медициналық пункттар салуға: Әйтекеби ауданының Әйке ауылында – 17 478,3 мың теңге, Тереңсай ауылында - 18 163,8 мың теңге және Белқопа ауылында - 16 689,3 мың теңге;
Ырғыз ауданының Қызылжар ауылында медициналық пункт салуға 16 123,8 мың теңге;
Қарғалы ауданының Ш.Қалдаяқов атындағы ауылында медициналық пункт салуға 16 252,8 мың теңге;
Мәртөк ауданының Хазрет ауылында медициналық пункт салуға 16 260,8 мың теңге;
медициналық пункттар салуға: Ойыл ауданының Көсембай ауылында - 15 040,5 мың теңге, Сарбие ауылында - 17 849,7 мың теңге және Саралжын ауылында селолық дәрігерлік амбулатория салуға – 19 071,3 мың теңге;
Хромтау ауданының Бөгетсай ауылында медициналық пункт салуға – 15 695,7 мың теңге;
Әйтекеби ауданының Жабасақ ауылындағы селолық дәрігерлік амбулаториясының құрылысы бойынша кредиторлық бережақты өтеуге 427 мың теңге.
"Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына сомасы 647 586 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласының Маресьев көшесінде мүгедектік кресло-арбамен қозғалатын бірінші топтағы мүгедектерге арнап тұрғын үй салуға 162 500 мың теңге;
Ақтөбе қаласының Набережная - Қонаев көшесінде білім беру және денсаулық сақтау қызметкерлеріне, мемлекеттік қызметшілерге және бюджеттік ұйымдардың қызметкерлеріне, сондай-ақ, азаматтардың жекелеген санаттарына арнап тұрғын үй салуға 108 100 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласында жатақхананы тұрғын үй етіп реконструкциялауға 140 186 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үйлерді салуға сомасы 236 800 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   97 800 мың теңге;
Әйтекебиге  6 000 мың теңге;
Алғаға      6 000 мың теңге;
Байғанинге  6 000 мың теңге;
Ырғызға     6 000 мың теңге;
Қарғалыға   5 000 мың теңге;
Қобдаға     6 000 мың теңге;
Мәртөкке    6 000 мың теңге;
Мұғалжарға  6 000 мың теңге;
Темірге     6 000 мың теңге;
Ойылға      6 000 мың теңге;
Хромтауға   5 000 мың теңге;
Шалқарға    5 000 мың теңге;

на погашение кредиторской задолженности по строительству пищеблока и прачечной Иргизской районной туберкулезной больницы 1 300 тысяч тенге и врачебной амбулатории в селе Аманколь 1 346 тысяч тенге Иргизского района;
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120.
на строительство сельской врачебной амбулатории в селе Курашасай города Актобе 20 669 тысяч тенге;
на строительство медицинских пунктов: в селе Айке - 17 478,3 тысяч тенге, в селе Теренсай - 18 163,8 тысяч тенге и в селе Белкопа - 16 689,3 тысяч тенге Айтекебийского района;
на строительство медицинского пункта в селе Кызылжар Иргизского района 16 123,8 тысяч тенге;
на строительство медицинского пункта в селе имени Ш.Калдаякова Каргалинского района 16 252,8 тысяч тенге;
на строительство медицинского пункта в селе Хазретовка Мартукского района 16 260,8 тысяч тенге;
на строительство медицинских пунктов: в селе Косембай - 15040,5 тысяч тенге и в селе Сарбие - 17 849,7 тысяч тенге, сельской врачебной амбулатории в селе Саралжин - 19 071,3 тысяч тенге Уилского района;
на строительство медицинского пункта в селе Богетсай Хромтауского района 15 695,7 тысяч тенге;
на погашение кредиторской задолженности по строительству сельской врачебной амбулатории в селе Жабасак Айтекебийского района 427 тысяч тенге; <*>
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда" в сумме 647 586 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство жилого дома для инвалидов первой группы, передвигающихся на инвалидных креслах-колясках по ул. Маресьева в городе Актобе 162 500 тысяч тенге; <*>
на строительство жилого дома для работников образования и здравоохранения, государственным служащим и работникам бюджетных организаций, а также отдельным категориям граждан по ул.Набережная-Кунаева в городе Актобе 108 100 тысяч тенге; <*>
на реконструкцию общежития под жилой дом в городе Шалкар Шалкарского района 140 186 тысяч тенге; <*>
на строительство коммунальных жилых домов в сумме 236 800 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе  97 800 тысяч тенге;
Айтекебийскому  6 000 тысяч тенге;
Алгинскому      6 000 тысяч тенге;
Байганинскому   6 000 тысяч тенге;
Иргизскому      6 000 тысяч тенге;
Каргалинскому   5 000 тысяч тенге;
Хобдинскому     6 000 тысяч тенге;
Мартукскому     6 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому   6 000 тысяч тенге;
Темирскому      6 000 тысяч тенге;
Уилскому        6 000 тысяч тенге;
Хромтаускому    5 000 тысяч тенге;
Шалкарскому     5 000 тысяч тенге; <*>

Алға ауданының Алға қаласында ғимаратты тұрғын үй етіп реконструкциялауға 70 000 мың теңге;
"Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына сомасы 99 550 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауданының Алға қаласында әкімшілік ғимаратын салуға 68 000 мың теңге;
Қобда ауданының Жиренқопа ауылында әкімшілік ғимаратын салуға  31 550 мың теңге;
"Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту" бағдарламасына сомасы 161 737 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласында "Жалғыз терезе" қағидаты бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығының бірінші блогының құрылысын аяқтауға 140 997 мың теңге;
Ақтөбе қаласында "Жалғыз терезе" қағидаты бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығының екінші блогының құрылысына 20 740 мың теңге;
"Дене шынықтыру және спорт объектiлерiн дамыту" бағдарламасына сомасы 814 791 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласындағы жасанды футбол алаңы жанындағы спорттық залының құрылысын аяқтауға 7 200 мың теңге;
Ақтөбе қаласындағы Есет Батыр көшесінде жылытылатын жасанды жаттығу футбол алаңын салуға сомасы 342 976 мың теңге.
Ақтөбе қаласында теннис кортын салуға 450 000 мың теңге;
Ақтөбе қаласындағы "Мұнайшы" стадионын реконструкциялауға 4000 мың теңге;
Ақтөбе қаласында ат спорт мектебін салуға 10 000 мың теңге;
Ырғыз ауданының БЖСМ -нің қазандығының құрылысын аяқтауға 615 мың теңге;
"Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына 241 792 мың теңге, оның ішінде:
Әйтекеби ауданының Үшқатты ауылының сутартқы құрылғылары мен суаққысын реконструкциялауға 114 792 мың теңге;
Темір ауданының Қопа ауылында су құбырлық желілерін салуға 30 000 мың теңге;
Хромтау ауданына су құбырлық желілерін салуға: Абай ауылына - 20 000 мың теңге, Ақжар ауылына - 20 000 мың теңге және су құбырлық желілерін реконструкциялауға Аққұдық ауылына - 20 000 мың теңге;
Шалқар ауданының Қаратоғай ауылында су құбырлық желілерін салуға 25 000 мың теңге;
Ойыл ауданының Сарбие ауылында скважина бұрғылауға 12 000 мың теңге.
"Елдi мекендердi газдандыру" бағдарламасына сомасы 467 726 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласындағы Оңтүстік-Батыс-2 ауылының жаңа құрылыстарын газдандыруға 120 739 мың теңге;
Ақтөбе қаласындағы Сазды ауылына жеткізуші газ құбырын салуға 18 392 мың теңге;

на реконструкцию здания под жилой дом в городе Алга Алгинского района 70 000 тысяч тенге;
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства" в сумме 99 550 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство административного здания в городе Алга Алгинского района 68 000 тысяч тенге; <*>
на строительство административного здания в селе Жиренкопа Хобдинского района 31 550 тысяч тенге; <*>
на программу "Развитие объектов коммунального хозяйства" в сумме 161 737 тысяч тенге, в том числе: <*>
на завершение строительства первого блока Центра обслуживания населения по принципу "Одного окна" в городе Актобе 140 997 тысяч тенге; <*>
на строительство второго блока Центра обслуживания населения по принципу "Одного окна" в городе Актобе 20 740 тысяч тенге";
на завершение строительства первого блока Центра обслуживания населения по принципу "Одного окна" в городе Актобе;
на программу "Развитие объектов физической культуры и спорта" в сумме 814 791 тысяч тенге, в том числе: <*>
на завершение строительства спортзала при искусственном футбольном поле в городе Актобе 7 200 тысяч тенге;
на строительство искусственного тренировочного футбольного поля с подогревом по улице Есет Батыра в городе Актобе в сумме 342 976 тысяч тенге; <*>
на строительство теннисного корта в городе Актобе 450 000 тысяч тенге;
на реконструкцию стадиона "Мунайшы" в городе Актобе 4 000 тысяч тенге;
на строительство конно-спортивной школы в городе Актобе 10 000 тысяч тенге;
на завершение строительства котельной ДЮСШ Иргизского района 615 тысяч тенге;
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения" в сумме 241 792 тысяч тенге, в том числе: <*>
на реконструкцию водозаборных сооружений и водовода села Ушкатты Айтекебийского района 114 792 тысяч тенге; <*>
на строительство водопроводных сетей в селе Копа Темирского района 30 000 тысяч тенге; <*>
на строительство водопроводных сетей в селах: Абай - 20 000 тысяч тенге, Акжар - 20 000 тысяч тенге и реконструкцию водопроводных сетей в селе Аккудык - 20 000 тысяч тенге Хромтауского района;
на строительство водопроводных сетей в селе Каратогай Шалкарского района 25 000 тысяч тенге;
на бурение скважин в селе Сарбие Уилского района 12 000 тысяч тенге. <*>
на программу "Газификация населенных пунктов" в сумме 467 726 тысяч тенге, в том числе: <*>
на газоснабжение новостроек в поселке Юго-Запад-2 города Актобе 120 739 тысяч тенге;
на строительство подводящего газопровода к селу Сазда города Актобе 18 392 тысяч тенге;

Ақтөбе қаласындағы Заречный-3 ауылының жаңа құрылыстарын газбен жабдықтауға 152 027 мың теңге;
Ақтөбе қаласындағы Жастар мөлтек ауданына газ құбырының құрылысын аяқтауға 3 043 мың теңге;
Ақтөбе қаласының Набережная-Қонаев көшелеріндегі тұрғын үй алабын газбен жабдықтаудың екінші кезегін аяқтауға 1 061 мың теңге;
Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында ауылішілік газ құбырын салуға және жобалау-іздестіру жұмыстарына 172 466 мың теңге;
"Мәдениет объектілерін дамыту" бағдарламасына сомасы 702 404 мың теңге, соның ішінде:
Астана қаласында Ә.Молдағұлова атындағы мемориалдық кешенін салуға 176 935,1 мың теңге;
Қобда ауданының Әлия ауылындағы Ә.Молдағұлова атындағы әскери-патриоттық тәрбие беру орталығының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға 8 926 мың теңге;
Мұғалжар ауданының Ембі қаласындағы Ағайынды Жұбановтар мемориалдық мұражайы ғимаратының құрылысын аяқтауға 1 967 мың теңге;
Ақтөбе қаласында Достық Үйі ғимаратының құрылысын аяқтауға 139  344,1 мың теңге;
Ақтөбе қаласындағы С.Бәйішев атындағы кітапхананы реконструкциялауға 375 231,8 мың теңге.
"Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері" бағдарламасына сомасы 343 500 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласында жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлерін салу бойынша 275 000 мың теңге;
Мұғалжар ауданының Ембі қаласында кварталішілік газ желілерін дамытуға және жайластыруға 18 500 мың теңге;
Ақтөбе қаласының Ақжар-2 ауылын электрлендіруге 50 000 мың теңге.
"Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту" бағдарламасына сомасына 82 985 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауданының Алға қаласында қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салуға 77 500 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласында қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салуға 5 485 мың теңге;
"Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту" бағдарламасына сомасы 29 420 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласындағы Қарттар мен мүгедектерге арналған Интернат үйіне монша салуға 29 420 мың теңге;
"Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері" бағдарламасына Ақтөбе қаласының жылумен жабдықтау жүйесін дамытуға сомасы 100 000 мың теңге.
"Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына сомасы 184 000 мың теңге, оның ішінде:

на газоснабжение новостроек в поселке Заречный -3 города Актобе 152 027 тысяч тенге.
на завершение строительства газопровода в микрорайоне Жастар города Актобе 3 043 тысяч тенге;
на завершение второго этапа по газоснабжению жилого массива по улицам Набережная - Кунаева города Актобе 1 061 тысяч тенге;
на проектно-изыскательные работы и строительство внутрипоселкового газопровода в поселке Мартук Мартукского района 172  466 тысяч тенге; <*>
на программу "Развитие объектов культуры" в сумме 702 404 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство мемориального комплекса имени А.Молдагуловой в городе Астане 176 935,1 тысяч тенге; <*>
на реконструкцию системы водоснабжения в центре военно - патриотического воспитания имени А.Молдагуловой в селе Алия Хобдинского района 8 926 тысяч тенге;
на завершение строительства здания мемориального музея Братьев Жубановых в городе Эмба Мугалжарского района 1 967 тысяч тенге;
на завершение строительства здания Дома Дружбы в городе Актобе  139 344,1 тысяч тенге;
на реконструкцию библиотеки имени С.Баишева в городе Актобе    375 231,8 тысяч тенге. <*>
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" в сумме 343 500 тысяч тенге, в том числе: <*>
по строительству индивидуальных и многоквартирных жилых домов в городе Актобе 275 000 тысяч тенге;
на развитие и обустройство внутриквартальных газовых сетей в городе Эмба Мугалжарского района 18 500 тысяч тенге;
на электрификацию поселка Акжар - 2 города Актобе 50 000 тысяч тенге; <*>
на программу "Развитие объектов охраны окружающей среды" в сумме 82 985 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство полигона твердых бытовых отходов в городе Алга Алгинского района 77 500 тысяч тенге;
на строительство полигона твердых бытовых отходов в городе Шалкар Шалкарского района 5 485 тысяч тенге; <*>
на программу "Развитие объектов социального обеспечения" в сумме 29 420 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство бани для Дома - интерната для престарелых и инвалидов в городе Актобе 29 420 тысяч тенге; <*>
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы" в сумме 100 000 тысяч тенге на развитие системы теплоснабжения города Актобе; <*>
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов" в сумме 184 000 тысяч тенге, в том числе: <*>

Ақтөбе қаласындағы 12 мөлтек ауданында су бұрқақ құрылысына 184 000 мың теңге;
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.06.26 N 44 ; 2008.04.04 N 79 ; 2008.06.18 N 87 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 ; 2008.12.10 N 132 Шешімдерімен.
15. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасына көзделсін:
"Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері" бағдарламасына сомасы 540 997 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласында Елек өзені арқылы өтетін көпір салуға 410 441 мың теңге;
Ырғыз ауданының "Ырғыз-Нұра" автожолындағы Ырғыз өзені арқылы өтетін көпірді реконструкциялауға 60 000 мың теңге;
Қобда ауданының И.Құрманов атындағы селолық округінде Батпақты өзені арқылы өту үшін көпір салуға 56 936 мың теңге;
Қобда ауданындағы Абат-Байтақ кесенесіне өтетін көпір салуға 4 600 мың теңге;
Ақтөбе қаласының 12 шағын ауданында көпір салуға 9 020 мың теңге.
"Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасына сомасы 220 400 мың теңге, оның ішінде:
Қобда ауданының "Қобда-Сарыбұлақ" автожолында суөткізгіш құбырының күрделі және орташа жөндеуіне 26 700 мың теңге";
Ақтөбе қаласының автокөлік жолдарының күрделі жөндеуіне Ш.Қалдаяқов көшесі бойынша сомасы 54 000 мың теңге және Қонаев көшесі бойынша сомасы 39 700 мың теңге;
Ақтөбе қаласының Ә.Молдағұлова даңғылы бойындағы автожолының күрделі жөндеуіне - 78 000 мың теңге және Ақтөбе суқоймасына апаратын автожолының орташа жөндеуіне - 22 000 мың теңге.
"Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы 1 578 692 мың теңге, оның ішінде:
жолдардың жөндеуіне және ұстауға сомасы 1 168 692 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласы және аудандарға:
Ақтөбеге  347 300 мың теңге;
Әйтекебиге 60 000 мың теңге;
Алғаға     60 000 мың теңге;
Байғанинге 59 858 мың теңге;
Ырғызға    59 282 мың теңге;
Қарғалыға  60 000 мың теңге;
Қобдаға    52 252 мың теңге;
Мәртөкке   70 000 мың теңге;
Мұғалжарға 60 000 мың теңге;
Темірге    60 000 мың теңге;
Ойылға     30 000 мың теңге;
Хромтауға 150 000 мың теңге;
Шалқарға  100 000 мың теңге.
Ақтөбе қаласында жол қозғалысын реттеу жабдықтарымен құралдарын пайдалануға сомасы 90 000 мың теңге;

на строительство фонтана в 12 микрорайоне города Актобе 184 000 тысяч тенге; <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 26 марта 2008 года N 44 , от 4 апреля 2008 года N 79 , от 18 июня 2008 года N 87 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 , от 10 декабря 2008 года N 132 .
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области:
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры" в сумме 540 997 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство моста через реку Илек в городе Актобе 410  441 тысяч тенге; <*>
на реконструкцию моста через реку Иргиз на автодороге "Иргиз-Нура" Иргизского района 60 000 тысяч тенге;
на строительство моста через реку Батпакты в сельском округе имени И.Курманова Хобдинского района 56 936 тысяч тенге; <*>
на строительство моста к мавзолею Абат - Байтак Хобдинского района 4 600 тысяч тенге; <*>
на строительство моста в 12 микрорайоне города Актобе 9 020 тысяч тенге; <*>
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)" в сумме 220 400 тысяч тенге, в том числе: <*>
на капитальный и средний ремонт водопропускной трубы на автодороге "Кобда-Сарыбулак" Хобдинского района 26 700 тысяч тенге; <*>
на капитальный ремонт автомобильных дорог города Актобе по улицам: Ш.Калдаякова в сумме 54 000 тысяч тенге и Кунаева в сумме 39 700 тысяч тенге; <*>
на капитальный ремонт автодороги по проспекту А.Молдагуловой -78 000 тысяч тенге и средний ремонт автодороги к Актюбинскому водохранилищу - 22 000 тысяч тенге города Актобе. <*>
на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме 1 578  692 тысяч тенге, в том числе: <*>
на ремонт и содержание дорог в сумме 1 168 692 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе 347 300 тысяч тенге;
Айтекебийскому 60 000 тысяч тенге;
Алгинскому     60 000 тысяч тенге;
Байганинскому  59 858 тысяч тенге;
Иргизскому     59 282 тысяч тенге;
Каргалинскому  60 000 тысяч тенге;
Хобдинскому    52 252 тысяч тенге;
Мартукскому    70 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому  60 000 тысяч тенге;
Темирскому     60 000 тысяч тенге;
Уилскому       30 000 тысяч тенге;
Хромтаускому  150 000 тысяч тенге;
Шалкарскому   100 000 тысяч тенге. <*>
на эксплуатацию оборудования и средств по регулированию дорожного движения города Актобе в сумме 90 000 тысяч тенге; <*>

Ақтөбе қаласы бойынша жолаушыларды автокөлікпен тұрақты тасымалдауға белгіленген тарифтер мен нақты шығындар арасындағы айырмашылыққа байланысты шығындарды жабуға сомасы 320 000 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.06.18 N 87 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.
16. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың мәдениет басқармасына қарастырылсын:
"Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы 413 305 мың теңге, оның ішінде:
2008-2009 жылдардағы жылыту кезеңіне отын алуға сомасы 100 810 мың теңге, оның ішінде, аудандарға:
Әйтекебиге    2 763 мың теңге;
Байғанинге   12 358 мың теңге;
Ырғызға    14 025,5 мың теңге;
Қарғалыға     1 199 мың теңге;
Қобдаға    13 935,5 мың теңге;
Мәртөкке     14 927 мың теңге;
Мұғалжарға 28 642,4 мың теңге;
Темірге       2 253 мың теңге;
Ойылға      6 127,6 мың теңге;
Хромтауға     1 728 мың теңге;
Шалқарға      1 505 мың теңге;
Алғаға        1 346 мың теңге.
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкаларының өзгеруіне байланысты шығыстарды өтеуге сомасы 1 795 мың теңге, оның ішінде, аудандарға:
Әйтекебиге 1 755 мың теңге;
Ойылға 40 мың теңге.
Әйтекеби ауданының Қарабұтақ селолық округіне күрделі жөндеуге: ауылдық клубына - 41 000 мың теңге және кітапханасына - 20 000 мың теңге;
Алға ауданының Мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне 45 000 мың теңге;
Алға ауданының Прогресс ауылындағы Мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне 11 500 мың теңге;
Байғанин ауданының Жарлы ауылындағы Мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне 20 000 мың теңге;
Ырғыз ауданының Құттыкөл ауылдық клубының күрделі жөндеуіне 15 975 мың теңге;
Қарғалы ауданына Мәдениет үйіне арнап ғимарат сатып алуға 50 000 мың теңге;
Ойыл ауданының Ойыл ауылындағы "Шұғыла" кинотеатрының күрделі жөндеуіне 52 200 мың теңге және Көптоғай ауылындағы селолық клубының күрделі жөндеуіне 15 025 мың теңге;
Ақтөбе қаласына мәдени-демалыс жұмысын қолдауға 40 000 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.06.18 N 87 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.
17. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық департаментіне көзделсін:
"Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы 2 017 000 мың теңге, оның ішінде: <*>

на покрытие затрат, связанных с разницей между установленным тарифом и фактическими затратами на регулярные автомобильные перевозки пассажиров по городу Актобе в сумме 320 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 15 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 18 июня 2008 года N 87 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год управлению культуры области:
на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме 413  305 тысяч тенге, в том числе: <*>
на приобретение топлива на отопительный сезон 2008-2009 годов в сумме 100 810 тысяч тенге, в том числе, районам: <*>
Айтекебийскому   2 763 тысяч тенге;
Байганинскому   12 358 тысяч тенге;
Иргизскому    14 025,5 тысяч тенге;
Каргалинскому    1 199 тысяч тенге;
Хобдинскому   13 935,5 тысяч тенге;
Мартукскому     14 927 тысяч тенге;
Мугалжарскому 28 642,4 тысяч тенге;
Темирскому       2 253 тысяч тенге;
Уилскому       6 127,6 тысяч тенге;
Хромтаускому     1 728 тысяч тенге;
Шалкарскому      1 505 тысяч тенге;
Алгинскому       1 346 тысяч тенге. <*>
на капитальный ремонт сельского клуба - 41 000 тысяч тенге и библиотеки - 20000 тысяч тенге Карабутакского сельского округа Айтекебийского района;
на капитальный ремонт Дома культуры Алгинского района 45 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Дома культуры села Прогресс Алгинского района 11 500 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Дома культуры села Жарлы Байганинского района 20 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Кутикульского сельского клуба Иргизского района 15 975 тысяч тенге;
на приобретение здания для Дома культуры Каргалинского района 50 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт кинотеатра "Шугыла" в селе Уил 52 200 тысяч тенге и сельского клуба в селе Коптагай 15 025 тысяч тенге Уилского района. <*>
на поддержку культурно - досуговой работы городу Актобе 40 000 тысяч тенге. <*>
на возмещение расходов в связи с изменением ставки платы за эмиссию в окружающую среду в сумме 1 795 тысяч тенге, в том числе, районам:
Айтекебийскому 1 755 тысяч тенге;
Уилскому          40 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 16 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 ., от 18 июня 2008 года N 87 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .
17. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год департаменту энергетики и коммунального хозяйства области:
на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме 2 017 000 тысяч тенге, в том числе: <*>

Ақтөбе қаласына күрделі жөндеуге: жылу желілеріне 700 000 мың теңге, сумен жабдықтау және кәріз жүйелеріне 800 000 мың теңге; <*>
Алға ауданының Алға қаласындағы сумен жабдықтау және су бұрғыш объектілерінің жөндеуіне 15 000 мың теңге және жылу желілері объектілерінің жөндеуіне 15 000 мың теңге;
Қарғалы ауданының сумен жабдықтау және су бұрғыш жүйесін ұстауға және жөндеуіне 12 000 мың теңге және жылу желілерін ұстауға және жөндеуіне 12 000 мың теңге;
Мұғалжар ауданының Қандыағаш қаласындағы жылу желілері мен қазандықтардың күрделі жөндеуіне 100 000 мың теңге;
"Елді мекендерді газдандыру" бағдарламасына сомасы 613 369 мың теңге, соның ішінде:
Ақтөбе қаласында Ақтөбе - Красносельское ауылы» жоғарғы қысымды жеткізуші газ құбырын салуға 148 700 мың теңге;
Ақтөбе қаласының Ақшат ауылына жеткізуші газ құбырын салуға  26 053 мың теңге;
Ақтөбе қаласының Ауыл шаруашылық колледжі ауданындағы К.Нокин атындағы ауылға газ құбырын салуға 43 171 мың теңге;
Байғанин ауданының Жарқамыс ауылы ішінде газ тарату желісін салуға 31 345 мың теңге;
Хромтау ауданының Сарысай ауылында жеткізуші газ құбырын және кварталішілік газ желілерін салуға 50 000 мың теңге;
Шалқар ауданының Аққайтым ауылына газ құбырын салуға 300 000 мың теңге;
газдандыру бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды дайындауға: Ақтөбе қаласының Кірпіш тұрғын үй алабына 500 мың теңге және Алға Балалар үйінің еңбек және демалыс жазғы лагеріне 1400 мың теңге, кварталішілік газ бөлу желілерін салу бойынша: Ақтөбе қаласының Ақшат ауылына - 1500 мың теңге, Ақтөбе қаласының Красносельское ауылына - 2000 мың теңге және Қарғалы ауданының Ш.Қалдаяқов атындағы ауылына жеткізуші газқұбырын және кварталішілік газ бөлу желілерін салуға 8700 мың теңге.
"Сумен жабдықтау жүйесін дамыту" бағдарламасына сомасы 132 811 мың теңге, оның ішінде:
облыстың сумен жабдықтау объектілерін реконструкциялау және салу бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге 132 811 мың теңге.
Ақтөбе қаласын абаттандыруға сомасы 363 000 мың теңге.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.06.18 N 87 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.
18. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментіне "Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға арналған шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ несиелендіру" бағдарламасына 870 000 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.

городу Актобе на капитальный ремонт: тепловых сетей 700 000 тысяч тенге, систем водоснабжения и канализации 800 000 тысяч тенге; <*>
на ремонт объектов водоснабжения и водоотведения 15 000 тысяч тенге и тепловых сетей 15 000 тысяч тенге в городе Алга Алгинского района;
на содержание и ремонт системы водоснабжения и водоотведения 12 000 тысяч тенге и тепловых сетей 12 000 тысяч тенге Каргалинского района;
на капитальный ремонт тепловых сетей и котельных в городе Кандыагаш Мугалжарского района 100 000 тысяч тенге";
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 15 июля 2008 года N 107.
на программу "Газификация населенных пунктов" в сумме 613  369 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство подводящего газопровода высокого давления "Актобе - село Красносельское" в городе Актобе 148 700 тысяч тенге;
на строительство подводящего газопровода к селу Акшат в городе Актобе 26 053 тысяч тенге; <*>
на строительство газопровода в районе Сельскохозяйственного колледжа в поселке имени К.Нокина в городе Актобе 43 171 тысяч тенге; <*>
на строительство газораспределительной сети внутри села Жаркамыс Байганинского района 31 345 тысяч тенге; <*>
на строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газовых сетей в поселке Сарысай Хромтауского района 50 000 тысяч тенге;
на строительство газопровода к селу Аккайтым Шалкарского района 300 000 тысяч тенге";
на изготовление проектно-сметной документации по газификации жилого массива Кирпичный города Актобе 500 тысяч тенге и летнего лагеря труда и отдыха Алгинского детского дома 1400 тысяч тенге, по строительству внутриквартальных газораспределительных сетей в селе Акшат города Актобе - 1500 тысяч тенге, в селе Красносельское города Актобе -2000 тысяч тенге и подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей села имени Ш.Калдаякова Каргалинского района 8700 тысяч тенге. <*>
на программу "Развитие системы водоснабжения" в сумме 132 811 тысяч тенге, в том числе: <*>
на изготовление проектно-сметной документации по реконструкции и строительству объектов водоснабжения области 132 811 тысяч тенге; <*>
Исключена - решением маслихата Актюбинской области от 15 июля 2008 года N 107.
на благоустройство города Актобе в сумме 363 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 17 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 18 июня 2008 года N 87 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .
18. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год департаменту предпринимательства и промышленности области на программу "Кредитование АО "Фонд развития малого предпринимательства" на реализацию государственной инвестиционной политики" 870 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 18 внесены изменения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .

19. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджет алдында тұрғын үй құрылысына арналған жергілікті атқарушы органдардың қарыздарын өтеуге 2 448 000 мың теңге сомасында көзделсін.
19-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың қаржы департаментіне қарастырылсын:
"Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы 360 000 мың теңге, оның ішінде:
Қобда ауданының коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынының жарғылық капиталын ұлғайтуға 20 000 мың теңге;
Мұғалжар ауданының Қандыағаш қаласында мемлекеттік коммуналдық тұрғын үйінің күрделі жөндеуіне 20 000 мың теңге;
Ақтөбе қаласының заңды тұлғаларының жарғылық капиталын ұлғайтуға сомасы 300 000 мың теңге;
Қобда ауданының Қобда ауылындағы 18 - пәтерлік тұрғын үйдің күрделі жөндеуіне 20 000 мың теңге.
19-2. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың дене тәрбиесі және спорт басқармасына қарастырылсын:
"Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер" бағдарламасына сомасы 5000 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласындағы Орталық стадионы фасадының ағымдағы жөндеуіне 5000 мың теңге.
Ескерту. 19 тармақ 19-1, 19-2 тармақшаларымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 Шешімдерімен.
20. Облыс әкімінің аппаратына республикалық бюджеттен "Мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына сомасы 13 416 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделді, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге    5501 мың теңге;
Әйтекебиге 651,5 мың теңге;
Алғаға     624,5 мың теңге;
Байғанинге 605,4 мың теңге;
Ырғызға    547,4 мың теңге;
Қарғалыға  582,3 мың теңге;
Қобдаға    643,8 мың теңге;
Мәртөкке   616,8 мың теңге;
Мұғалжарға 917,5 мың теңге;
Темірге    651,5 мың теңге;
Ойылға     562,9 мың теңге;
Хромтауға    771 мың теңге;
Шалқарға   740,4 мың теңге.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.10.08 N 120 Шешімімен .
21. Облыстың білім департаментіне Қазақстан Республикасының білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделді:
"Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру" бағдарламасына сомасы 246 240 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:

19. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год погашение долга местного исполнительного органа области на строительство жилья перед республиканским бюджетом в сумме 2 448 000 тысяч тенге.
19-1. на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме  360 000 тысяч тенге, в том числе: <*>
на увеличение уставного капитала коммунальному государственному предприятию Хобдинского района 20 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт государственного коммунального жилого дома в городе Кандыагаш Мугалжарского района 20 000 тысяч тенге;
на увеличение уставного капитала юридических лиц города Актобе в сумме 300 000 тысяч тенге; <*>
на капитальный ремонт 18-квартирного жилого дома в селе Кобда Хобдинского района 20 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 19-1 внесены изменения и дополнения -  решениями маслихата Актюбинской области от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 .
19-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год управлению физической культуры и спорта области:
на программу "Трансферты из местных бюджетов" в сумме 5 000 тысяч тенге, в том числе:
на текущий ремонт фасада Центрального стадиона в городе Актобе 5 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. Пункт 19 дополнен пунктами 19-1, 19-2 - решением маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79.
20. Аппарату акима области предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на обучение  государственных служащих компьютерной грамотности" в сумме 13 416 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе  5 501 тысяч тенге;
Айтекебийскому 651,5 тысяч тенге;
Алгинскому     624,5 тысяч тенге;
Байганинскому  605,4 тысяч тенге;
Иргизскому     547,4 тысяч тенге;
Каргалинскому  582,3 тысяч тенге;
Хобдинскому    643,8 тысяч тенге;
Мартукскому    616,8 тысяч тенге;
Мугалжарскому  917,5 тысяч тенге;
Темирскому     651,5 тысяч тенге;
Уилскому       562,9 тысяч тенге;
Хромтаускому     771 тысяч тенге;
Шалкарскому    740,4 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 20 внесены изменения - решением маслихата Актюбинской области от 8 октября 2008 года N 120 .
21. Департаменту образования области предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы:
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования" в сумме  246 240 тысяч, в том числе, городу Актобе и районам:

Ақтөбеге   54 720 мың теңге;
Әйтекебиге 17 100 мың теңге;
Алғаға     17 100 мың теңге;
Байғанинге 13 680 мың теңге;
Ырғызға    13 680 мың теңге;
Қарғалыға  13 680 мың теңге;
Қобдаға    17 100 мың теңге;
Мәртөкке   17 100 мың теңге;
Мұғалжарға 17 100 мың теңге;
Темірге    17 100 мың теңге;
Ойылға     13 680 мың теңге;
Хромтауға  17 100 мың теңге;
Шалқарға   17 100 мың теңге.
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасына сомасы 188 405 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   55 420 мың теңге;
Әйтекебиге 11 083 мың теңге;
Алғаға     11 082 мың теңге;
Байғанинге 11 082 мың теңге;
Ырғызға    11 082 мың теңге;
Қарғалыға  11 082 мың теңге;
Қобдаға    11 082 мың теңге;
Мәртөкке   11 082 мың теңге;
Мұғалжарға 11 082 мың теңге;
Темірге    11 082 мың теңге;
Ойылға     11 082 мың теңге;
Хромтауға  11 082 мың теңге;
Шалқарға   11 082 мың теңге.
"Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасына сомасы 266 399 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге  117 187 мың теңге;
Әйтекебиге 13 966 мың теңге;
Алғаға     15 331 мың теңге;
Байғанинге 13 966 мың теңге;
Қарғалыға   7 666 мың теңге;
Қобдаға    13 965 мың теңге;
Мәртөкке   13 965 мың теңге;
Мұғалжарға 24 363 мың теңге;
Темірге    15 330 мың теңге;
Хромтауға  15 330 мың теңге;
Шалқарға   15 330 мың теңге.
"Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру" бағдарламасына 1 554 мың теңге".
"Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру" бағдарламасына білім беру саласының бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесінде интерактивті оқыту жүйесін енгізуге 18 977 мың теңге;
"Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру" бағдарламасына білім беру саласының бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесінде интерактивті оқыту жүйесін енгізуге 6 325 мың теңге.
"Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" бағдарламасына сомасы 29 706 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   5950 мың теңге;
Әйтекебиге 2380 мың теңге;
Алғаға     2350 мың теңге;
Байғанинге 1190 мың теңге;
Ырғызға    1190 мың теңге;
Қарғалыға  1185 мың теңге;
Қобдаға    2380 мың теңге;
Мәртөкке   1189 мың теңге;
Мұғалжарға 3570 мың теңге;
Темірге    2372 мың теңге;
Ойылға     1190 мың теңге;
Хромтауға  2380 мың теңге;
Шалқарға   2380 мың теңге.

городу Актобе  54 720 тысяч тенге;
Айтекебийскому 17 100 тысяч тенге;
Алгинскому     17 100 тысяч тенге;
Байганинскому  13 680 тысяч тенге;
Иргизскому     13 680 тысяч тенге;
Каргалинскому  13 680 тысяч тенге;
Хобдинскому    17 100 тысяч тенге;
Мартукскому    17 100 тысяч тенге;
Мугалжарскому  17 100 тысяч тенге;
Темирскому     17 100 тысяч тенге;
Уилскому       13 680 тысяч тенге;
Хромтаускому   17 100 тысяч тенге;
Шалкарскому    17 100 тысяч тенге.
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования" в сумме 188 405 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе  55 420 тысяч тенге;
Айтекебийскому 11 083 тысяч тенге;
Алгинскому     11 082 тысяч тенге;
Байганинскому  11 082 тысяч тенге;
Иргизскому     11 082 тысяч тенге;
Каргалинскому  11 082 тысяч тенге;
Хобдинскому    11 082 тысяч тенге;
Мартукскому    11 082 тысяч тенге;
Мугалжарскому  11 082 тысяч тенге;
Темирскому     11 082 тысяч тенге;
Уилскому       11 082 тысяч тенге;
Хромтаускому   11 082 тысяч тенге;
Шалкарскому    11 082 тысяч тенге.
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования" в сумме 266 399 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе 117 187 тысяч тенге;
Айтекебийскому 13 966 тысяч тенге;
Алгинскому     15 331 тысяч тенге;
Байганинскому  13 966 тысяч тенге;
Каргалинскому   7 666 тысяч тенге;
Хобдинскому    13 965 тысяч тенге;
Мартукскому    13 965 тысяч тенге;
Мугалжарскому  24 363 тысяч тенге;
Темирскому     15 330 тысяч тенге;
Хромтаускому   15 330 тысяч тенге;
Шалкарскому    15 330 тысяч тенге.
на программу "Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования" 1 554 тысяч тенге;
на программу "Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования" на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования" 18 977 тысяч тенге;
на программу "Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования" 6 325 тысяч тенге;
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства" в сумме 29 706 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе  5 950 тысяч тенге;
Айтекебийскому 2 380 тысяч тенге;
Алгинскому     2 350 тысяч тенге;
Байганинскому  1 190 тысяч тенге;
Иргизскому     1 190 тысяч тенге;
Каргалинскому  1 185 тысяч тенге;
Хобдинскому    2 380 тысяч тенге;
Мартукскому    1 189 тысяч тенге;
Мугалжарскому  3 570 тысяч тенге;
Темирскому     2 372 тысяч тенге;
Уилскому       1 190 тысяч тенге;
Хромтаускому   2 380 тысяч тенге;
Шалкарскому    2 380 тысяч тенге;

"Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту" бағдарламасына 64 505 мың теңге;
стипендия мөлшерінің өсуіне байланысты "Техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бағдарламасына сомасы 10 037 мың теңге.
Ескерту. 21-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.07.15 N 107 ; 2008.11.07 N 122 Шешімдерімен.
22. Облыстың денсаулық сақтау департаментіне Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделді:
"Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету" бағдарламасына туберкулезге қарсы препараттарды сатып алуға 74 700 мың теңге;
"Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету" бағдарламасына диабетке қарсы препараттарды сатып алуға 69 818 мың теңге;
"Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету" бағдарламасына онкологиялық ауруларға химия препараттарын сатып алуға 88 643 мың теңге;
"Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру" бағдарламасына жергілікті деңгейдегі қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 185 902 мың теңге;
"Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету" бағдарламасына денсаулық сақтаудың емдеу-алдын-алу ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 441 450 мың теңге;
"Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету" бағдарламасына денсаулық сақтаудың емдеу-алдын-алу ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 119 135 мың теңге;
"Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету" бағдарламасына денсаулық сақтаудың емдеу-алдын-алу ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 94 690 мың теңге;
"Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету" бағдарламасына денсаулық сақтаудың емдеу-алдын-алу ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 22 000 мың теңге;
стипендия мөлшерінің өсуіне байланысты "Техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бағдарламасына сомасы 1 827 мың теңге.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.07.15 N 107 ; 2008.10.08 N 120 ; 2008.11.07 N 122 Шешімдерімен.
23. Облыстың мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментіне республикалық бюджеттен "Халыққа иммундық алдын алуды жүргізу үшін дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу" бағдарламасына вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға сомасы 146 422 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделді.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.11.07 N 122 Шешімімен.

на программу "Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства" 64 505 тысяч тенге. <*>
на программу "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования" в связи с ростом размера стипендии в сумме 10 037 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 21 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 15 июля 2008 года N 107 , от 7 ноября 2008 года N 122 .
22. Департаменту здравоохранения области предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы:
на программу "Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами" на закуп противотуберкулезных препаратов 74 700 тысяч тенге; <*>
на программу "Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами" на закуп противодиабетических препаратов 69 818 тысяч тенге; <*>
на программу "Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами" на закуп химиопрепаратов 88 643 тысяч тенге; <*>
на программу "Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения" на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне 185 902 тысяч тенге;
на программу "Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения: на материально-техническое оснащение лечебно-профилактических организаций здравоохранения 441 450 тысяч тенге;
на программу "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями, предоставляющими опасность для окружающих" на материально-техническое оснащение лечебно-профилактических организаций здравоохранения 119 135 тысяч тенге;
на программу "Оказание первичной медико-санитарной помощи населению" на материально-техническое оснащение лечебно-профилактических организаций здравоохранения 94 690 тысяч тенге;
на программу "Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях" на материально-техническое оснащение лечебно-профилактических организаций здравоохранения 22 000 тысяч тенге;
на программу "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования" в связи с ростом размера стипендии в сумме 1 827 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 22 внесены изменения и дополнения - решениями маслихата Актюбинской области от 15 июля 2008 года N 107 , от 8 октября 2008 года N 120 , от 7 ноября 2008 года N 122 .
23. Департаменту государственного санитарно-эпидемиологического надзора области предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на программу "Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения" на закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов 146 422 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 23 внесены изменения - решением маслихата Актюбинской области от 7 ноября 2008 года N 122 .

"Мал шаруашылығын дамытуды қолдау" бағдарламасына 30 200 мың теңге;
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын және сапасын арттыру, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық - материалдық құндылықтардың құнын арзандату" бағдарламасына 436 798 мың теңге;
"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау" бағдарламасына 538 мың теңге;
"Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыру" бағдарламасына 133 515 мың теңге.
Ескерту. 26-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.06.18 N 87 ; 2008.11.07 N 122 Шешімдерімен.
27. Облыстың құрылыс департаментіне Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы және Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтардың дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде дамуға республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделді, одан:
"Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері" бағдарламасына сомасы 2 423 611 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласында Шанхай мөлтек ауданында 1200 орындық орта мектебін салуға 988 260 мың теңге;
Әйтекебиге Аралтөбе ауылында 270 орындық Қызылжұлдыз орта мектебін салуға 179 241 мың теңге және Құмқұдық ауылында 504 орындық Қарашатау орта мектебін салуға 100 000 мың теңге;
Хромтауға Хромтау қаласында 504 орындық орта мектебін салуға 167 850 мың теңге;
Шалқарға Шалқар қаласында 1200 орындық орта мектебін салуға 988 260 мың теңге.
"Денсаулық сақтау объектілерін дамыту" бағдарламасына сомасы  1  798 694 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласына 200 төсекті облыстық көп бейінді балалар ауруханасын салуға 164 980 мың теңге, 300 төсекті облыстық көп бейінді ауруханасын салуға 164 950 мың теңге, "Батыс-1" ауданында ауысымында 500 қабылдауды жүзеге асыратын қалалық емхана салуға 412 723 мың теңге, Тұрғын үй қалашығы (Жилгородок) ауданында ауысымында 500 қабылдауды жүзеге асыратын қалалық емхана салуға 435 000 мың теңге;
Ойыл ауданына Ойыл ауылында 60 төсектік аудандық орталық ауруханасын салуға 621 041 мың теңге;
"Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына сомасы 1 604 993 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбе қаласындағы Благодарный селолық округінің Новостепановка ауылының су құбыры желілерін реконструкциялауға 320 601 мың теңге;

на программу "Поддержка развития животноводства" 30 200 тысяч тенге; <*>
на программу "Повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ" 436 798 тысяч тенге; <*>
на программу "Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" 538 тысяч тенге;
на программу "Повышение продуктивности и качества продукции животноводства" 133 515 тысяч тенге. <*>
Сноска. В пункт 26 внесены изменения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 18 июня 2008 года N 87 , от 7 ноября 2008 года N 122 .
27. Департаменту строительства области предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в рамках реализации Государственных программ: жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы и развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы:
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования" в сумме 2 423 611 тысяч тенге, в том числе: <*>
городу Актобе на строительство средней школы на 1200 мест в микрорайоне Шанхай 988 260 тысяч тенге;
Айтекебийскому на строительство Кызылжулдузской средней школы на 270 мест селе Аралтобе 179 241 тысяч тенге и Карашатауской средней школы на 504 мест селе Кумкудук 100 000 тысяч тенге; <*>
Хромтаускому на строительство средней школы на 504 мест в городе Хромтау 167 850 тысяч тенге;
Шалкарскому на строительство средней школы на 1200 мест в городе Шалкар 988 260 тысяч тенге;
на программу "Развитие объектов здравоохранения" в сумме 1 798  694 тысяч тенге, в том числе: <*>
городу Актобе на строительство областной многопрофильной детской больницы на 200 коек 164 980 тысяч тенге, областной многопрофильной больницы на 300 коек 164 950 тысяч тенге, городской поликлиники на 500 посещений в смену в районе "Батыс-1" 412 723 тысяч тенге, городской поликлиники на 500 посещений в смену в районе Жилгородка 435 000 тысяч тенге; <*>
Уилскому на строительство центральной районной больницы на 60 коек в селе Уил 621 041 тысяч тенге; <*>
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения" в сумме 1 604 993 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе на реконструкцию водопроводных сетей села Новостепановка Благодарного сельского округа 320 601 тысяч тенге; <*>

Әйтекебиге Қарабұтақ ауылынына су құбырының желілері мен құрылғыларын реконструкциялауға 110 000 мың теңге;
Алғаға Алға қаласындағы сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға 40 000 мың теңге;
Қарғалыға Бадамша ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға 133 000 мың теңге және Херсон ауылына 25 000 мың теңге, Әлімбет ауылындағы су құбырлық кешенін реконструкциялауға 110 000 мың теңге;
Ырғызға "Ырғыз ауылына - Тельман ауылына - Коминтерн ауылына" магистралды суаққысын реконструкциялауға 140 000 мың теңге және Құрлыс ауылында су құбыры желілерін салуға 25 000 мың теңге;
Темірге Алтықарасу ауылының су құбырлық желісін реконструкциялауға 120 029 мың теңге, Саркөл ауылының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға 35 643 мың теңге және Шұбарқұдық ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін және тарату желілерін реконструкциялауға 135 534 мың теңге;
Ойылға Сарбие ауылындағы су құбырлық кешенін реконструкциялауға 60 186 мың теңге және Саралжын ауылындағы су құбырлық кешенді реконструкциялауға 25 000 мың теңге;
Мұғалжарға Қандыағаш қаласындағы су құбырлар желілері мен құрылғыларын реконструкциялауға 260 000 мың теңге және Ембі қаласындағы су құбырлар кешенін реконструкциялауға 40 000 мың теңге;
Шалқарға Бозой ауылындағы су шаруашылық ғимараттарын реконструкциялауға 25 000 мың теңге.
"Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер" бағдарламасына сомасы 444 100 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге  181 676 мың теңге;
Әйтекебиге 23 737 мың теңге;
Алғаға     23 737 мың теңге;
Байғанинге 23 577 мың теңге;
Ырғызға    23 097 мың теңге;
Қарғалыға  19 781 мың теңге;
Қобдаға    23 017 мың теңге;
Мәртөкке   23 017 мың теңге;
Мұғалжарға 23 737 мың теңге;
Темірге    19 621 мың теңге;
Ойылға     19 781 мың теңге;
Хромтауға  19 781 мың теңге;
Шалқарға   19 541 мың теңге.
"Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері" бағдарламасына 1 586 000 мың теңге, оның ішінде, жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлерді салу бойынша сомасы 1 275 000 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбеге   1 000 000 мың теңге;
Әйтекебиге    30 000 мың теңге;
Алғаға        20 000 мың теңге;
Байғанинге    15 000 мың теңге;
Қарғалыға     10 000 мың теңге;
Мәртөкке      30 000 мың теңге;
Ырғызға       12 000 мың теңге;
Мұғалжарға    78 000 мың теңге;

Айтекебийскому на реконструкцию сетей и сооружений водопровода села Карабутак 110 000 тысяч тенге
Алгинскому на реконструкцию системы водоснабжения в городе Алга 40 000 тысяч тенге;
Каргалинскому на реконструкцию системы водоснабжения села Бадамша 133 000 тысяч тенге и села Херсон 25 000 тысяч тенге, реконструкцию водопроводного комплекса в селе Алимбетовка 110 000 тысяч тенге;
Иргизкому на реконструкцию магистрального водовода к "селу Иргиз - селу Тельман - селу Коминтерн" 140 000 тысяч тенге и строительство водопроводных сетей в селе Курлыс 25 000 тысяч тенге;
Темирскому на реконструкцию водопроводных сетей села Алтыкарасу -120 029 тысяч тенге, реконструкцию системы водоснабжения села Саркуль - 35 643 тысяч тенге и реконструкцию системы водоснабжения и разводящих сетей в поселке Шубаркудук - 135 534 тысяч тенге;
Уилскому на реконструкцию водопроводного комплекса села Сарбие - 60 186 тысяч тенге и села Саралжин 25 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в городе Кандыагаш - 260 000 тысяч тенге и на реконструкцию водопроводного комплекса города Эмба - 40 000 тысяч тенге;
Шалкарскому на реконструкцию водохозяйственных сооружений в селе Бозой 25 000 тысяч тенге.
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда" в сумме 444 100 тысяч тенге, в том числе , городу Актобе и районам: <*>
городу Актобе 181 676 тысяч тенге;
Айтекебийскому 23 737 тысяч тенге;
Алгинскому     23 737 тысяч тенге;
Байганинскому  23 577 тысяч тенге;
Иргизскому     23 097 тысяч тенге;
Каргалинскому  19 781 тысяч тенге;
Хобдинскому    23 017 тысяч тенге;
Мартукскому    23 017 тысяч тенге;
Мугалжарскому  23 737 тысяч тенге;
Темирскому     19 621 тысяч тенге;
Уилскому       19 781 тысяч тенге;
Хромтаускому   19 781 тысяч тенге;
Шалкарскому    19 541 тысяч тенге. <*>
на программу "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры" 1 586 000 тысяч тенге, в том числе, по строительству индивидуальных и многоквартирных жилых домов в сумме 1 275 000 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе 1 000 000 тысяч тенге;
Айтекебийскому   30 000 тысяч тенге;
Алгинскому       20 000 тысяч тенге;
Байганинскому    15 000 тысяч тенге;
Каргалинскому    10 000 тысяч тенге;
Мартукскому      30 000 тысяч тенге;
Иргизскому       12 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому    78 000 тысяч тенге;

Темірге       40 000 мың теңге;
Хромтауға     20 000 мың теңге;
Шалқарға      20 000 мың теңге.
Ақтөбе қаласының инженерлік желілерін жөндеуге және реконструкциялауға 311 000 мың теңге.
"Елді мекендерді газдандыру" бағдарламасына Мәртөк ауданының "Ақтөбе-Мәртөк" жеткізуші газ құбырын салуға 988 857 мың теңге;
"Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту" бағдарламасына сомасы 250 000 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласына Елек өзенінде тазарту құрылғылар кешенін реконструкциялауға 200 000 мың теңге және Ақтөбе қаласының Елек өзенінде қысымды кәріздік коллекторды және сыйымдылықты реттейтін торапты реконструкциялауға 50 000 мың теңге.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.04 N 79 ; 2008.06.18 N 87 ; 2008.11.07  N 122 Шешімдерімен.
28. Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық департаментіне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделді:
"Елді мекендерді газдандыру" бағдарламасына сомасы 900 000 мың теңге, оның ішінде:
Алғаға Тамды-Павловка-Қайнар поселкелеріне жеткізуші газ құбырын салуға 300 000 мың теңге;
Байғанинге Байғаниннің орталық мекеніне магистралды газ құбырын салуға 300 000 мың теңге;
Қобдаға Новоалексеевка ауылына (Қобда ауылы) жоғарғы қысымды жеткізуші газ құбырын салуға 300 000 мың теңге.
28-1. Облыстың қаржы басқармасына республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылды:
"Жалақының ең төменгі мөлшерінің ұлғаюына байланысты аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығындарын өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасына 37 929 мың теңге, оның ішінде, Ақтөбе қаласына және аудандарға:
Ақтөбе қаласына 8 104 мың теңге;
Әйтекебиге      1 528 мың теңге;
Алғаға          1 975 мың теңге;
Байғанинге      1 198 мың теңге;
Ырғызға           862 мың теңге;
Қарғалыға       1 802 мың теңге;
Мәртөкке        1 783 мың теңге;
Мұғалжарға      6 414 мың теңге;
Темірге         1 982 мың теңге;
Ойылға            843 мың теңге;
Қобдаға         1 371 мың теңге;
Хромтауға       6 308 мың теңге;
Шалқарға        3 759 мың теңге.
Ескерту. 28-тармақ 28-1 тармақшасымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.06.18 N 87 Шешімімен.

Темирскому       40 000 тысяч тенге;
Хромтаускому     20 000 тысяч тенге;
Шалкарскому      20 000 тысяч тенге.
на ремонт и реконструкцию инженерных сетей города Актобе 311 000 тысяч тенге;
на программу "Газификация населенных пунктов" 988 857 тысяч тенге на строительство подводящего газопровода "Актобе-Мартук" Мартукского района;
на программу "Развитие объектов охраны окружающей среды" в сумме 250 000 тысяч тенге, в том числе:
городу Актобе на реконструкцию комплекса очистных сооружений на реке Илек 200 000 тысяч тенге и на реконструкцию напорного канализационного коллектора и узла регулирующей емкости на реке Илек города Актобе 50 000 тысяч тенге . <*>
Сноска. В пункт 27 внесены изменения - решениями маслихата Актюбинской области от 4 апреля 2008 года N 79 , от 18 июня 2008 года N 87 , от 7 ноября 2008 года N 122 .
28. Департаменту энергетики и коммунального хозяйства области предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на программу "Газификация населенных пунктов" в сумме 900 000 тысяч тенге, в том числе:
Алгинскому на строительство подводящего газопровода к поселкам "Тамды-Павловка-Кайнар" 300 000 тысяч тенге;
Байганинскому на строительство магистрального газопровода к центральной усадьбе Байганина 300 000 тысяч тенге;
Хобдинскому на строительство подводящего газопровода высокого давления к поселку Новоалексеевка (село Кобда) 300 000 тысяч тенге.
28-1. Управлению финансов области предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на программу "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на компенсацию потерь местным бюджетам в связи с увеличением минимального размера заработной платы" 37 929 тысяч тенге, в том числе, городу Актобе и районам:
городу Актобе  8 104 тысяч тенге;
Айтекебийскому 1 528 тысяч тенге;
Алгинскому     1 975 тысяч тенге;
Байганинскому  1 198 тысяч тенге;
Иргизскому       862 тысяч тенге;
Каргалинскому  1 802 тысяч тенге;
Мартукскому    1 783 тысяч тенге;
Мугалжарскому  6 414 тысяч тенге;
Темирскому     1 982 тысяч тенге;
Уилскому         843 тысяч тенге;
Хобдинскому    1 371 тысяч тенге;
Хромтаускому   6 308 тысяч тенге;
Шалкарскому    3 759 тысяч тенге. <*>
Сноска. Пункт 28 дополнен подпунктом 28-1 - решением маслихата Актюбинской области от 18 июня 2008 года N 87 .

29. Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша облыстың құрылыс департаментіне "Тұрғын үй салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру" бағдарламасымен көзделген республикалық бюджеттен түсетін сомасы 488 000 мың теңге кредит Ақтөбе қаласына бағытталсын.

29. Поступление кредита из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы департаменту строительства области, предусмотренные по программе "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и приобретение жилья" 488 000 тысяч тенге направить городу Актобе.

30. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
31. 2008 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
32. Қазынашылық департаменті 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап бюджеттерге аударымдар сомасын есептеуді жаңа нормативтер бойынша жүргізсін.
33. Осы шешім Ақтөбе облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат            Облыстық мәслихаттың
сессиясының төрағасы                 хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2007 жылғы 14 желтоқсандағы
N 40 шешіміне
1-ҚОСЫМША
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.12.10 N 132 Шешімімен.
2008 жылға арналған облыстық бюджет
санаты
сыныбы
ішкі сыныбы
ерекшелігі
Кірістер атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
Кірістер

30. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год, согласно приложению 2.
31. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2008 год, согласно приложению 3.
32. Департаменту Казначейства с 1 января 2008 года производить расчеты суммы отчислений по новым нормативам в разрезе бюджетов.
33. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Актюбинской области и вводится в действие с 1 января 2008 года.
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 14 декабря 2007 года N 40 <*>
Областной бюджет на 2008 год
Сноска: Приложение 1 в новой редакции - решением маслихата Актюбинской области от от 10 декабря 2008 года N 132 .
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование доходов
Сумма
тыс.тенге
1
2
3
4
5
6
I. Доходы