Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларына түзету коэффиценттері мен салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасы туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 тамыздағы N 26/432 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 21 қыркүйекте N 1977 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 13/163 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 13/163 шешімімен
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 8, 11-баптарына және Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 338-бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері мен салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасы 1,2 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы             Облыстық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы
Б. Әбдікәрімов              М. Құдиярова
Облыстық мәслихаттың 2007 жылғы
15 тамыздағы N 26/432 шешіміне
1-қосымша
Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері және Ақтау қаласы жерлерінің аймақтарын сипаттау
Аймақ-тар N
Аймаққа кіретін шағынаудандар және басқа да әкімшілік құрылымдар
Салықтық аймақ бойынша орта коэф.
I
Теңіз жағалауы, коммерциялық мақсаттарға арналған жер учаскелері
1,50
II
NN2,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,26,27 шағынаудандар
1,25
III
NN3,3а,3б,22,23,24,25,28,28а,29 шағынаудандар және жеке тұрғын үй құрылысы үшін жобалаған учаскелер
1,00
IV
Өнеркәсіптік аймақ
1,00
V
Оқшауланған елді мекендер; жеке тұрғын үйлерге құрылыс жүргізу үшін берілетін саяжай және басқа да жер учаскелері
1,00
Аймақтардың смпаттамасы
Аймақ I
Бірінші аймаққа өнеркәсіп орындары пайдаланып отырған, коммерциялық мақсаттарға арналған жер учаскелерін қоспағанда, түгел теңіз жағалауы белдеулері кіреді. Бұл аймақта мейрамхана, кафе, қонақ үйлер, жағажайлар, демалыс және мәдениет паркі, спорт кешендері және басқа да қоғамдық мақсаттағы орындар орналасқан.
Тұрғын үй қоры оқшауланған жер алабын қамтып отырған, коттедждік құрылыспен беріліп отыр.
Аймақ II
Екінші аймақ транспорттық қолайлы (10-15мин) қала орталығына жақын аймақта орналасқан. Бұл N2,4-15,26,27 шағынаудандар.
Осы аймақта негізгі әкімшілік мекемелер, халыққа әлеуметтік және мәдени-тұрмыстық қызмет көрсететін нысандар, мешіт, мейрамханалар, кафелер, барлар, ойын бизнесінің нысандары, супермаркеттер, дүкендер, банкілер, басқа да жоғары табысты нысандар орналасқан.
4-5, 7-11 қабатты жай құрылысты тұрғын ғимараттар, сондай-ақ, аса жайлы тұрғын кешендер. Бос жер учаскелерінің тапшылығының себебінен, жаңа құрылыс нысандарын салу шектеулі.
Аймақ III
Үшінші аймақта N3, 3а, 3б, 22-25; 28, 28а және 29,30 шағынаудандар, сондай-ақ жеке тұрғын үй құрылыстарына жобаланған жер учаскелері орналасқан. Тұрғын қор 3-5-9 қабатты жоспарланған құрылыс жобасымен берілген.
Осы аймақта да әкімшілік мекемелер, халыққа әлеуметтік және мәдени-тұрмыстық қызмет көрсететін нысандар, кафелер, барлар, дүкендер, т.б. нысандар орналасқан.
Аймақ IV
Төртінші аймақта барлық өнеркәсіп кәсіпорындары біріктірілген.
Аймақ V
Бесінші аймақта оқшауланған елді мекендер біріктіріледі: Маңғыстау, Қызылтөбе, Баянды Өмірзақ селолары және жеке тұрғын үйлерге құрылыс жүргізу үшін берілетін саяжай, басқа да жер учаскелері.
Облыстық мәслихаттың 2007 жылғы
15 тамыздағы N 26/432 шешіміне
2-қосымша
Схемалық карта - орындаушыға хабарласыныз.

О поправочных коэффициентах к базовой ставке земельного налога и схема зонирования для целей налогообложения по городу Актау
Решение Маслихата Мангистауской области от 15 августа 2007 года N 26/432. Зарегистрировано Департаментом юстиции Манистауской области от 21 сентября 2007 года N 1977. Утратило силу - решением Мангистауского областного маслихата от 10 апреля 2009 года N 13/163
Сноска. Утратило силу - решением Мангистауского областного маслихата от 10 апреля 2009 года N 13/163 .
В соответствии со статьями 8 и 11 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 338 Налогового кодекса Республики Казахстан областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить поправочные коэффициенты к базовой ставке земельного налога и схему зонирования для целей налогообложения по городу Актау согласно приложениям NN 1, 2.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии            И. о. секретаря
областного маслихата
Б. Абдыкаримов                М. Кудиярова
Приложение N 1
к решению областного маслихата
от 12 февраля 2008 года N 4/61
Поправочные коэффициенты к базовой ставке
земельного налога и описание зон земель города Актау
N
зон
Микрорайоны и другие административные
образования, вошедшие в зону
Средний
коэффициент
по налоговой
зоне
I
Прибрежная зона, земельные участки для
коммерческих целей
1,50
II
NN 2,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,26,27
мкр-ны
1,25
III
NN 3,3а, 3б,22,23,24,25,28,28а,29 мкр-ны
и участки, проектируемые под
индивидуальное жилое строительство
1,00
IV
Промзона
1,00
V
Пятая зона объединяет село Умирзак, СОТ
"Энергетик", относящийся к селу Умирзак,
и СОТ "Приморский", относящийся к городу
Актау
1,00
Характеристика зон
I зона
В первую зону включена вся прибрежная полоса, за исключением земель, занятых промышленными предприятиями, земельные участки для коммерческих целей. В данной зоне расположены рестораны, кафе, гостиницы, городские пляжи и парк культуры и отдыха, спортивные комплексы и другие обьекты общественного назначения.
Жилой фонд представлен коттеджной застройкой, занимающей обособленный земельный массив.
II зона.
Вторая зона охватывает 15 микрорайонов, расположенных в благоприятной зоне транспортной доступности (до 10-15 мин) от общественного центра города. Это микрорайоны под NN: 2; 4-15,26,27.
В этой зоне размещены основные административные учреждения, объекты социального и культурно-бытового обслуживания населения, мечеть, рестораны, кафе, бары, объекты игорного бизнеса, супермаркет, магазины, банки и другие высокодоходные объекты. Жилые здания 4-5, 7-11- этажной обычной застройки, а также дома и жилые комплексы повышенной комфортности. Из-за дефицита свободных земельных участков ограничено строительство новых объектов.
III зона.
В третьей зоне расположены жилые микрорайоны под NN 3, 3а, 3б, 22-25, 28, 28а, и 29, 30, а также участки, проектируемые под ИЖС.
Жилой фонд представлен 3-5-9-этажной застройкой обычной планировки.
В данной зоне также расположены административные учреждения, объекты социального и культурно-бытового обслуживания населения, кафе, бары, магазины и др.
IV зона.
В четвертую зону объединены все промышленные предприятия.
V зона.
Пятая зона объединяет село Умирзак, СОТ "Энергетик", относящийся к селу Умирзак, и СОТ "Приморский", относящийся к городу Актау.
Приложение N 2
к решению областного маслихата
от 12 февраля 2008 года N 4/61
Схематическая карта - обратится к разработчикам.
Сноска. Приложение 1, 2 в новой редакции - решением маслихата Мангистауской области от 12 февраля 2008 года N 4/61 (решение вводится в действие со дня официального опубликования).