Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдерді тағайындау және көрсету туралы
Маңғыстау облысының Ақтау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 28 мамырда N 37/323 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаменті Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2007 жылғы 4 шілдеде N 11-1-57 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/155 шешімімен
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2012.09.12  № 6/61 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Ақтау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 28 мамырдағы № 37/323 шешімінің қолданысы 2013 жылдың 28 наурызына дейін тоқтатылды - Ақтау қаласы мәслихатының 2013 жылғы 28 ақпандағы № 9/102 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2013 № 16/155 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жергілікті басқару туралы»«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы»«Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңдарына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық мәслихатының 2011.04.27 № 42/386 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік мерекелеріне, атаулы даталарына әләуметтік төлемдерді 1 қосымшаға сәйкес келесі азаматтардың жекелеген санаттарына белгіленсін.
2. Алынып тасталды - Ақтау қалалық мәслихатының 2011.04.27 № 42/386 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Алынып тасталды - Ақтау қалалық мәслихатының 2011.04.27 № 42/386 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Әлеуметтік төлем тағайындау, төлеу бойынша Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі уәкілетті орган болып табылады (бұдан әрі – уәкілетті орган).
5. Әлеуметтік төлемдердің есебін жүргізу, контингентті толықтай қамтылғандығына бақылау жүргізу және қаржыны уақтылы аудару уакілетті органға жүктеледі.
6. Уәкілетті орган қызметкерлері зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы Манғыстау облыстық филиалымен әлеуметтік төлемдер алушылар құрамына ай сайынғы салыстыру жүргізеді және дербес іс қағаздары бойынша әлеуметтік төлем тағайындайды.

О назначении и оказании социальных выплат отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата города Актау Мангистауской области от 28 мая 2007 года N 37/323. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау Департаментом юстиции Мангистауской области 4 июля 2007 года N 11-1-57. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 декабря 2013 года № 16/155
Сноска. Заголовок в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.09.2012 № 6/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Сноска. Решение Актауского городского маслихата от 28.05.2007 года № 37/323 приостановлено до 28.03.2013 года - решением Актауского городского маслихата от 28.02.2013 года № 9/102.
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2013 № 16/155.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан»«О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним» городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным решением Актауского городского маслихата от 27.04.2011 № 42/386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
1. Установить социальные выплаты в честь государственных праздников Республики Казахстан и знаменательных дат следующим категориям граждан, согласно приложения 1.
2. Исключен решением Актауского городского маслихата от 27.04.2011 № 42/386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
3. Исключен решением Актауского городского маслихата от 27.04.2011 № 42/386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
4. Уполномоченным органом по назначению и выплате социальных выплат является Актауский городской отдел занятости и социальных программ (далее - уполномоченный орган).
5. Ведение учета, контроль полноты охвата контингента, своевременность перечисления средств возлагается на уполномоченный орган.
6. Уполномоченный орган осуществляет ежемесячную сверку списков контингента получателей социальной выплаты на основании базы данных Мангистауского областного филиала Государственного Центра по выплате пенсий и назначает социальные выплаты по персональным делам граждан.

7. Алушының дербес іс қағаздары тапсырылған құжаттарға байланысты жасақталады, уәкілетті органда сақталып, әлеуметтік төлемнің тағайындалғандығы және аударылғандығы туралы жыл сайынғы мәліметтермен толықтырылып тұрады.
8. Әлеуметтік төлем уәкілетті органмен алушының мекен-жайы бойынша есеп шотына аударылады.
9. Әлеуметтік төлем алушылар тапсырылған құжаттардың дұрыстығына жауапкершілік алады.
10. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы              Қалалық мәслихат хатшысы
К. Қорғанбекова                       Ж. Матаев
КЕЛІСІЛДІ:
Қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы __________ Айтбатырова К.М.
«____»_____________2007 жыл
Қалалық мәслихаттың
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 37/ 323 шешіміне 1 қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік мерекелеріне және атаулы даталарына әлеуметтік төлемді алуына құқығы бар азаматтардың жекелеген санаттары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақтау қалалық мәслихатының 2011.04.27 № 42/386 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2012.09.12  № 6/61 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Қазақстан Республикасының мемле кеттік мерекелері мен атаулы даталары Әлеуметтік көмек алушы азаматтардың санаттары Әлеуметтік көмектің мөлшері Төлеу мерзім ділігі
1
Жеңіс күніне
( 9 мамыр)
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
100 мың теңге
Жылы
на бір рет
2
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар
60 мың
теңге
Жылына бір
рет
3
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар
50 мың
теңге
Жылына бір рет
4
Ұлы Отан соғысы жылдарында қайтыс болып кеткен жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлері
40 мың
теңге
Жылына бір рет
5
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен, медальдерімен наградталған адамдар және 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс істегендері туралы мұрағаттық анықтамасында немесе еңбек кітапшасында жазбасы бар тыл еңбеккерлеріне
10 мың теңге
Жылына бір рет
6
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа да санаттары (қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері), Чернобыль АЭС апатын жоюға 1988-1989 жылдары қатысушыларын қоспағанда )
10 мың
теңге
Жылына бір рет
7
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС апатын жоюға қатысқандарға
20 мың теңге
Жылына бір рет
8
Конституция күніне
Асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушылар (балаларға)
2 айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
9
Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2012.09.12 № 6/61
10
Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2012.09.12 № 6/61
11
Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2012.09.12 № 6/61
12
Мүгедектер күніне
Барлық топтағы мүгедектер, арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар мен 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
2 айлық
есептіккөрсеткіш
Жылына бір рет
(қазан)
13
Қарттар күніне
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлер
2
айлық
есептіккөрсеткіш
Жылына бір рет қазан)
Қалалық мәслихаттың
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 37/ 323 шешіміміне 2 қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік төлемдердің түрлері

7. Персональные дела граждан формируются уполномоченным органом на основании представленных документов и хранятся в уполномоченном органе с ежегодным пополнением сведениями о гражданах и перечислении социальных выплат.
8. Социальные выплаты перечисляется уполномоченным органом по месту нахождения счета получателя.
9. Получатели социальных выплат несут ответственность за достоверность представленных документов.
10. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии    Секретарь городского маслихата
К. Корганбекова        Ж. Матаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник городского отдела занятости
и социальных программ_______Айтбатырова К.М.
«_____»____________ 2007 год
Приложение 1 к решению
городского маслихата
от 28 мая 2007 года N 37/323
Категория граждан, имеющих права на социальные выплаты в честь государственных праздников Республики Казахстан и знаменательных дат
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Актауского городского маслихата от 27.04.2011 № 42/386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 12.09.2012 № 6/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
№ п/п Наименование государст венных праздников и знаменате льных дат Категория граждан, имеющих права на социальные выплаты Размер социаль ных выплат Периодич ность выплат
1
Ко Дню Победы (9 мая)
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
100 тысяч тенге
Один раз в год
2
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны
60 тысяч
тенге
Один раз в год
3
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны
50 тысяч
тенге
Один раз в год
4
Вдовы погибших воинов в годы Великой Отечественной войны и не вступившие в повторный брак
40 тысяч тенге
Один раз в год
5
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, труженикам тыла, имеющие архивную справку или запись в трудовой книжке о работе не менее 6-ти месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года
10 тысяч тенге
Один раз в год
6
Другие категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, (кроме жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак, участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах)
10 тысяч тенге
Один раз в год
7
Участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах
20 тысяч тенге
Один раз в год
8
Ко Дню Конституции
Получатели государственного социального пособия по утере кормильца (на детей)
2
месячных расчетных показателей
Один раз в год
9
Строка исключена - решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 сентября 2012 года № 6/61
10
Строка исключена - решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 сентября 2012 года № 6/61
11
Строка исключена - решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 сентября 2012 года № 6/61
12
Ко Дню инвалидов
Инвалиды всех групп, получатели специального государственного пособия и дети-инвалиды до 16 лет
2 месячных расчетных показателей
Один раз в год (октябрь)
13
Ко Дню пожилых людей
Одинокие пенсионеры, старше 70-ти лет
2 месячных расчетных показателей
Один раз в год
(октябрь)
Приложение 2 к решению
городского маслихата
от 28 мая 2007 года N 37/323
Виды социальных выплат отдельным категориям граждан

Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Ақтау қалалық мәслихатының 2011.04.27 № 42/386 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қалалық мәслихаттың
2007 жылғы 28 мамырдағы
N 37/ 323 шешіміне 3 қосымша
Әлеметтік төлемдердің түрлері, мерзімі және азаматтардың жекелеген санаттары
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - Ақтау қалалық мәслихатының 2011.04.27 № 42/386 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Приложение 2 ислючен решением Актауского городского маслихата от 27.04.2011 № 42/386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 3 к решению
городского маслихата
от 28 мая 2007 года N 37/323
Виды, периодичность социальных выплат и категории граждан
Сноска. Приложение 3 ислючен решением Актауского городского маслихата от 27.04.2011 № 42/386 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).