Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың есептік тіркеуін ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы әкімдігігінің 2007 жылғы 12 ақпандағы № 56 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 20 ақпанда № 3565 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігігінің 2010 жылғы 9 наурыздағы № 85 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.03.09 № 85 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қалалар мен аудандардың әкімдіктері осы қаулыға сәйкес заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың есептік тіркеуін (бұдан әрі - шағын діни топтар) қамтамасыз етсін және шағын діни топтардың есептік тіркеуін өткізу жөніндегі уәкілетті органды анықтасын.
2. Шағын діни топтар болып заңды тұлға белгілері жоқ және заңды тұлға мәртебесімен Қазақстан Республикасының діни бірлестіктерінің біріне құрылымдық тұрғыда қатысты, тіркеуге алушы органда есептік тіркеуге жататын жергілікті діни қауымдар танылады.
3. Шағын діни топ оны тіркеуге алатын органда шағын діни топ туралы мағлұматтар есебінің журналына енгізу жолымен есептік тіркеуге қойылған сәтінен бастап діни қызметті жүзеге асыру құқығына ие болады.
4. Шағын діни топтарды есептік тіркеу үшін оның басшысы немесе уәкілетті тұлға тіркеуге алатын органға мынадай құжаттарды тапсырады:
1) 1-қосымшаға сәйкес есептік тіркеуге қою туралы өтініші;
2) тіркелетін шағын діни топ оған құрылымдық тұрғыда қатысты болып табылатын, заңды тұлға мәртебесі бар діни бірлестік жарғысының көшірмесі.
5. Есептік тіркеу шағын діни топ туралы мәліметтерді 2-қосымшаға сәйкес арнайы қатаң есептілік журналына енгізу жолымен жүзеге асырылады.
6. Есептік тіркеу құжатты тапсырған күннен бастап 15 күннен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
7. Есепке алу журналына мәліметтер енгізілгеннен кейін тіркеуге алушы орган шағын діни топтың басшысына немесе уәкілетті тұлғаға 3-қосымшаға сәйкес есептік тіркеуге қойылғаны туралы тиісті анықтаманы береді.
8. Шағын діни топты есепке қою туралы деректер қалалар мен аудандардың әкімдіктерімен анықталған уәкілетті органдарымен Қостанай облысының ішкі саясат департаментіне тапсырылады.

Об организации учетной регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица
Постановление акимата Костанайской области от 12 февраля 2007 года № 56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 февраля 2007 года № 3565. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 9 марта 2010 года № 85
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 09.03.2010 № 85.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Акиматам городов и районов обеспечить учетную регистрацию малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица (далее - малочисленные религиозные группы), в соответствии с настоящим постановлением и определить уполномоченный орган по проведению учетной регистрации малочисленных религиозных групп.
2. Малочисленными религиозными группами, подлежащими учетной регистрации в регистрирующем органе, признаются местные религиозные общины, не имеющие признаков юридического лица и структурно относящиеся к одному из религиозных объединений Республики Казахстан со статусом юридического лица.
3. Малочисленная религиозная группа приобретает право на осуществление религиозной деятельности с момента ее постановки на учетную регистрацию в регистрирующем органе путем занесения в журнал учета сведений о малочисленной религиозной группе.
4. Для учетной регистрации малочисленной религиозной группы ее руководитель либо уполномоченное лицо предоставляет в регистрирующий орган следующие документы:
1) заявление о постановке на учетную регистрацию согласно приложению 1;
2) копию устава религиозного объединения, имеющего статус юридического лица, к которому структурно относится регистрируемая малочисленная религиозная группа.
5. Учетная регистрация осуществляется путем занесения сведений о малочисленной религиозной группе в специальный журнал строгой отчетности согласно приложению 2.
6. Учетная регистрация осуществляется в срок, не превышающий 15 дней со дня подачи документов.
7. После внесения сведений в журнал регистрации малочисленных религиозных групп регистрирующий орган выдает руководителю либо уполномоченному лицу малочисленной религиозной группы соответствующую справку о постановке на учетную регистрацию согласно приложению 3.
8. Данные о постановке на учет малочисленных религиозных групп передаются уполномоченными органами, определенными акиматами городов и районов, в департамент внутренней политики Костанайской области.

9. Шағын діни топ жергілікті уәкілетті органында діни бірлестік ретінде әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін өзінің қызметін нақты тоқтатқан жағдайда немесе діни бірлестіктің филиалы мен өкілдігінің есептік тіркеуінен өткеннен кейін есептік тіркеуден алынады.
10. Әкімдіктің 2005 жылғы 10 тамыздағы № 279 "Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың есептік тіркеуін ұйымдастыру туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын (2005 жылғы 2 қыркүйектегі мемлекеттік тіркеу нөмірі 3503, "Қостанай таңы" газетінде 2005 жылдың 9 қыркүйегінде, "Костанайские новости" газетінде 2005 жылдың 21 қыркүйегінде жарияланған).
11. Қостанай облысы әкімдігінің 2006 жылғы 14 қарашадағы № 411 "Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың есептік тіркеуін ұйымдастыру туралы" қаулысының күші жойылсын.
12. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
13. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі
Қостанай облысы әкімінің
міндетін атқарушы
Әкімдіктің
2007 жылғы 12 ақпандағы
№ 56 қаулысына 1-қосымша
__________________________
(өтінішті тіркеуші органның
__________________________
атауы, мекен жайы)
Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың
есептік тіркеуге тұрғызу туралы
өтініші
_________________________________________________________
(топ басшысының тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________________________________
(діни топтың атауы, оның діни ұстанымы)
_________________________________________________________
(кәмелетке толған мүшелерінің саны)
_________________________________________________________
(діни топтың мекен жайы мен діни құрылыстың бар болуы)
_________________________________________________________
(өз қызметін жүзеге асыратын аумақ)
Қолы
Күні
Әкімдіктің
2007 жылғы 12 ақпандағы
№ 56 қаулысына 2-қосымша
Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтарды тіркеу журналы
Р/с
Тіркеу нөмірі мен тіркелген күні
Діни топтың атауы
Діни топтың діни ұстанымы және оның діни орталыққа жататындығы
Діни топтың мекен-жайы
Діни топтың қызмет ауданы
1
2
3
4
5
6
Таблицаның жалғысы
Діни құрылысының (ғибадат ету) бар болуы
Топ басшысының немесе таныстыруға өкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, олардың мекен-жайы, телефон нөмірі
Нөмірдің тіркелуі туралы анықтаманы толтырған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
Тіркеу туралы анықтаманы алған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен қолы
Топтың кәмелетке толған мүшелерінің саны
Ескертулер
7
8
9
10
11
12
Әкімдіктің
2007 жылғы 12 ақпандағы
№ 56 қаулысына 3-қосымша
_____________________________________________
(өтінішті тіркеуші органның атауы)
Заңды тұлға белгілері жоқ шағын діни топтардың есептік тіркеу қою туралы
_____ анықтама
200__ жылғы «___» ____________ берілді.
Діни топтың атауы __________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Топты тіркеуге алған
органның басшысы                           Қолы
Мөр

9. Малочисленная религиозная группа снимается с учетной регистрации в уполномоченном органе в случае фактического прекращения своей деятельности либо после прохождения в органах юстиции государственной регистрации как религиозного объединения или учетной регистрации филиала и представительства религиозного объединения.
10. Признать утратившим силу постановление акимата от 10 августа 2005 года № 279 "Об организации учетной регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица" (номер государственной регистрации 3503 от 2 сентября 2005 года, опубликовано в газете "Костанай таңы" от 9 сентября 2005 года, в газете "Костанайские новости" от 21 сентября 2005 года).
11. Отменить постановление акимата Костанайской области от 14 ноября 2006 года № 411  "Об организации учетной регистрации малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица".
12. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
13. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Костанайской области
Приложение 1
к постановлению акимата
от 12 февраля 2007 года N 56
__________________________
(наименование и адрес органа,
__________________________
регистрирующего заявление)
Заявление о постановке на учетную регистрацию
малочисленной религиозной группы,
не имеющей признаков юридического лица
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя группы)
________________________________________________________________
(наименование религиозной группы, ее вероисповедная принадлежность)
________________________________________________________________
(количество совершеннолетних членов)
________________________________________________________________
(адрес религиозной группы и наличие культового сооружения)
_________________________________________________________________
(территория, в пределах которой она осуществляет свою деятельность)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подпись
Дата
_________________________________
Приложение 2
к постановлению акимата
от 12 февраля 2007 года N 56
Журнал
регистрации малочисленных религиозных групп,
не имеющих признаков юридического лица
№ п/п
Регистрационный номер и дата регистрации
Наименование религиозной группы
Вероисповедная принадлежность религиозной группы и принадлежность к религиозному центру
Местонахождение религиозной группы
Район деятельности религиозной группы
1
2
3
4
5
6
Наличие культового (молитвенного) сооружения
Фамилия, имя, отчество руководителя или уполномоченного представлять группу, его адрес, номер телефона
Фамилия, имя, отчество лица, заполнявшего справку о регистрации
Фамилия, имя, отчество и подпись лица, получившего справку о регистрации
Количество
cовер-
шеннолет-
них членов
группы
Сведения
о снятии
с учета
малочис-
ленной
религиоз-
ной
группы
7
8
9
10
11
12
____________________________________
Приложение 3
к постановлению акимата
от 12 февраля 2007 года N 56
__________________________________________________
( наименование органа, зарегистрировавшего заявление ) Справка
о постановке на учетную регистрацию малочисленной религиозной группы,
не имеющей признаков юридического лица
__________
Выдана ____ ____________ 200_ год.
Наименование малочисленной религиозной группы ________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Руководитель органа,
зарегистрировавшего группу                     Подпись
Печать
_____________________________________