2007 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанда облыс аумағындағы Қазақстан Республикасының азаматтарын мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2007 жылғы 19 сәуірде N 105 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының әділет департаменті 2007 жылғы 19 сәуірде N 1644 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы"»Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі  N 74 Заңы 19 бабы 3 тармағына сәйкес, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2007 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы"»Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылдың 17 сәуірдегі  N 318 Жарлығы негізінде облыс әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі, шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ ер азаматтарды, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және әскерге шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтарды 2007 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарға мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын.
2. Облыстық шақыру комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес құрылсын.
3. Петропавл қаласы мен аудандар әкімдіктері:
қорғаныс істері жөніндегі аудандар (қаланың) бөлімдері (басқармасы) арқылы аудан (қала) аумағындағы мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін;
аудандық, (қалалық) шақыру комиссиясы құрылсын;
мыналармен қамтамасыз етсін:
аудандық, (қалалық) шақыру комиссиясының жұмысы үшін қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер (басқарма) үй-жаймен;
автомобиль көлігімен және қажетті санда техникалық қызметкерлер бөлуді;
көрсетілген іс-шараларды орындауға байланысты шығындарды осы мақсаттарға бөлінген қаржыландыру шегінде жергілікті бюджет есебінен қаржыландыруды.
4. Денсаулық сақтау департаменті:
Петропавл қаласындағы облыстық жинау пунктіндегі медициналық комиссияның жұмысын қамтамасыз етсін;
шақырушыларды медициналық куәлендіру жөніндегі комиссия дәрігер-мамандармен, соның ішінде тар саладағы мамандармен толықтырсын;
шақырту комиссиясымен жіберілген азаматтарды медициналық тексеру үшін емдеу-алдын алу мекемелерде орындар қарастырсын.

Об организации призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу на территории области в апреле-июне и октябре-декабре 2007 года
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2007 года N 105. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 апреля 2007 года N 1644. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан  от 8 июля 2005 года N 74 "О воинской обязанности и воинской службе", на основании Указа Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2007 года N 318 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших  установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2007 года"»акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призыв на срочную воинскую службу в Вооруженные силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2007 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Создать областную призывную комиссию в составе согласно приложению.
3. Акиматам районов и города Петропавловска:
через районные (городское) отделы (управление) по делам обороны организовать и обеспечить проведение призыва граждан на срочную воинскую службу на территории района (города);
создать районные (городскую) призывные комиссии;
обеспечить:
районные (городское) отделы (управление) по делам обороны помещениями для работы призывных комиссий;
автомобильным транспортом и выделить необходимое количество технических работников;
финансирование расходов, связанных с выполнением указанных мероприятий, за счет средств местных бюджетов в пределах ассигнований, выделенных на эти цели.
4. Департаменту здравоохранения:
обеспечить работу медицинской комиссии на областном сборном пункте в городе Петропавловске;
укомплектовать комиссии по медицинскому освидетельствованию призывников врачами-специалистами, в том числе врачами узких специальностей;
предусмотреть места в лечебно-профилактических учреждениях для медицинского обследования граждан, направленных призывными комиссиями.

5. Солтүстік Қазақстан облысының ішкі істер департаменті мыналарды қамтамасыз етсін:
ішкі істер департаменті, Петропавл қалалық ішкі істер басқармасы және аудандық ішкі істер бөлімі басшыларының құрамынан лауазымды тұлғаларды облыстық, аудандық (қалалық) шақыру комиссиясының құрамына енгізуді;
азаматтарды шақыру кезеңінде қорғаныс істері жөніндегі аудандық (қалалық) бөлімдермен (басқармамен) байланысты әрекеттер ұйымдастыруды;
әскерге шақырушыларды әскери бөлімдерге аттандыру және жіберу кезінде қоғамдық тәртіптік күзетуді;
азаматтардың шақыру пункттеріне келуіне бақылау жүргізуді, шақырудан жасырынып қалуға жол бермеуді.
6. Мәдениет басқармасы шақыру пункттерінде көркемөнерпаздар ұжымының өнерін және әскери-патриоттық тақырыптарға кинофильмдер көрсетуді ұйымдастырсын.
7. Дене шынықтыру және спорт басқармасы облыстық жинау пунктінде спорттық-бұқаралық іс-шаралар өткізуді, шақырылушылардың жалпы даярлығына тексеруді ұйымдастырсын.
8. Қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.В.Развинге жүктелсін.
9. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің м.а.
Облыс әкімдігінің
2007 жылғы 19 сәуірдегі
N 105 қаулысына қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының құрамы:
Ескерту. Қосымша өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2007 жылғы 2 қазанда  N 225 қаулысы
Амангелдиев
Талғат Бекмұратұлы
-
Солтүстік Қазақстан облысы қорғаныс істері жөніндегі департаментінің бастығы, комиссия төрағасы (келісім бойынша)
Пелихов Владимир
Федорович
-
Солтүстік Қазақстан облысы жұмылдыру даярлығы, азаматтық қорғаныс, апаттар мен зілзалалардың алдын алу және жоюды ұйымдастыру жөніндегі басқарма бастығының орынбасары, комиссия төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері :
Тоқсанбаев Ысқақ
Батайұлы
-
Солтүстік Қазақстан облысы ішкі істер департаменті  бастығының орынбасары
Имбаева Фирая
Гумаровна
-
№1 қалалық емхананың дәрігер-терапевті, медициналық комиссияның төрайымы
Кривошеева Зоя
Ивановна
-
облыстық аурухананың медбибісі, комиссия хатшысы,

5. Департаменту внутренних дел Северо-Казахстанской области обеспечить:
введение в состав областной, районных (городской) призывных комиссий должностных лиц из числа руководящего состава Департамента внутренних дел, управления внутренних дел города Петропавловска и районных отделов внутренних дел;
организацию взаимодействия с районными (городским) отделами (управлением) по делам обороны в период призыва граждан;
охрану общественного порядка при отправке и убытии призывников в воинские части;
контроль за явкой граждан на призывные пункты, пресечение попыток уклонения от призыва.
6. Управлению культуры организовать на призывных пунктах выступления коллективов художественной самодеятельности и демонстрацию кинофильмов по военно-патриотической тематике.
7. Управлению физической культуры и спорта организовать на областном сборном пункте проведение спортивно-массовых мероприятий, проверку физической подготовленности призывников.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Развина С.В.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. акима области
Приложение
к постановлению акимата области
от 19 апреля 2007 года N 105
Сноска. В приложение внесены изменения - постановлением акимата СКО от 2 октября 2007 года  N 225
Состав областной призывной комиссии
Амангельдиев Талгат
Бекмуратович
Начальник Департамента
по делам обороны
Северо-Казахстанской области,
председатель комиссии
(по согласованию)
Пелихов Владимир Федорович
заместитель начальника
управления по мобилизационной
подготовке,гражданской
обороне, организации
предупреждения и ликвидации
аварий и стихийных бедствий
Северо-Казахстанской области,
заместитель председателя
комиссии
Члены комиссии:
Токсанбаев Искак Батаевич
заместитель начальника
Департамента внутренних дел
Северо-Казахстанской области
Имбаева Фирая Гумаровна
врач-терапевт городской
поликлиники 1, председатель
медицинской комиссии
Кривошеева Зоя Ивановна
медсестра областной больницы,
секретарь комиссии