"2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/305-III шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 29/329-III шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының әділет департаментінде 2007 жылы 2 ақпанда N 1948 тіркелді. Қолдану мерзімі өтіп кеткен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппаратының 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 08-1 хаты
Ескерту. Қолдану мерзімі өтіп кеткен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппаратының 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 08-1 хаты
__________________________
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Заңына  сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихат  ШЕШТІ :
1. "2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2006 жылғы 7 желтоқсандағы  N 27/305-III  шешіміне (1946-нөмірмен тіркелген, 2006 жылғы 23 желтоқсанда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2007 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 97 195 377 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 12 899 239 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 124 304 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 1 805 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi - 84 170 029 мың теңге;
2) шығындар - 98 241 310 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 1 045 933 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредит беру - - 4 351 089 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер - 2 065 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 6 416 089 мың теңге;
5) Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо -
25 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 25 000 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2006 года N 27/305-III "Об областном бюджете на 2007 год"
Решение Маслихата Южно-Казахстанской области от 30 января 2007 года N 29/329-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 2 февраля 2007 года за N 1948. Истек срок применение - письмо от 10 января 2008 года N 08-1
Сноска. Истек срок применение - письмо от 10 января 2008 года N 08-1
В соответствии с Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и  Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ :
1. Внести в  решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2006 года N№27/305-III "Об областном бюджете на 2007 год" (зарегистрировано за N№1946, опубликовано 22 декабря 2006 года в газете "Южный Казахстан") следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 97 195 377 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 12 899 239 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 124 304 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1 805 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 84 170 029 тысяч тенге;
2) затраты - 98 241 310 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 1 045 933 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 4 351 089 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2 065 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 6 416 089 тысяч тенге;
5) Сальдо по операциям с финансовыми активами - 25 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 25 000 тысяч тенге;

6) бюджет профициті - 3 280 156 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - - 3 280 156 мың теңге.";
2) мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке жалпы сомасы 75 324 мың теңге нысаналы трансферттер қайтару қарастырылсын, оның ішінде:
Бәйдібек  ауданынан
5 460
мың теңге;
Қазығұрт ауданынан
22
мың теңге;
Мақтарал ауданынан
305
мың теңге;
Ордабасы ауданынан
526
мың теңге;
Отырар ауданынан
506
мың теңге;
Сайрам ауданынан
1
мың теңге;
Сарыағаш ауданынан
24 681
мың теңге;
Төлеби ауданынан
5
мың теңге;
Түлкібас ауданынан
3
мың теңге;
Шардара ауданынан
7 504
мың теңге;
Арыс қаласынан
14
мың теңге;
Кентау қаласынан
203
мың теңге;
Түркістан қаласынан
20
мың теңге;
Шымкент қаласынан
36 074
мың теңге.";

6) профицит бюджета - 3 280 156 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - - 3 280 156 тысяч тенге.";
2) дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в общей сумме 75 324 тысяч тенге, в том числе:
района Байдибек
5460 тысяч тенге;
Казыгуртского района
22 тысячи тенге;
Мактааральского района
305 тысяч тенге;
Ордабасинского района
526 тысяч тенге;
Отырарского района
506 тысяч тенге;
Сайрамского района
1 тысяча тенге;
Сарыагашского района
24681 тысяча тенге;
Толебийского района
5 тысяч тенге;
Тюлькубасского района
3 тысячи тенге;
Шардаринского района
7504 тысячи тенге;
города Арыс
14 тысяч тенге;
города Кентау
203 тысячи тенге;
города Туркестан
20 тысяч тенге;
города Шымкент
36 074 тысячи тенге;

3) 5-тармақта:
"4 641 841" деген сандар "4 801 667" деген сандармен ауыстырылсын;
"300 552" деген сандар "306 003" деген сандармен ауыстырылсын;
"10 000" деген сандар "164 375" деген сандармен ауыстырылсын;
4) 6-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 516 751 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 1 915 156 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге - 62 697 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге - 143 397 мың теңге;
тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға - 17 223 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 643 702 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 580 796 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифінің көтерілуін өтеуге - 1 396 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне - 56 261 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға - 56 273 мың теңге;
аудандық (қалалық) маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге - 121 941 мың теңге;
облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер - 1 290 071 мың теңге, оның ішінде:
облыстық қаржы департаменті бойынша - 243 707 мың теңге;
облыстық экономика және бюджеттік жоспарлау департаменті бойынша - 8 503 мың теңге;
облыстық білім департаменті бойынша - 56 854 мың теңге;
облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті бойынша - 18 780 мың теңге;
облыстық мәдениет басқармасы бойынша - 42 000 мың теңге;
облыстық дене шынықтыру және спорт басқармасы бойынша - 11 146 мың теңге;
облыстық құрылыс департаменті бойынша - 490 030 мың теңге;
облыстық сәулет және қала құрылысы басқармасы бойынша - 7 174 мың теңге;

3) в пункте 5:
цифры "4 641 841" заменить цифрами "4 801 667";
цифры "300 552" заменить цифрами "306 003";
цифры "10 000" заменить цифрами "164 375";
4) пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
516 751 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
1 915 156 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
62 697 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
143 397 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
17 223 тысяч тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
643 702 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
580 796 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
1 396 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющиеся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
56 261 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
56 273 тысяч тенге - на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
121 941 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог районного (городского) значения;
1 290 925 тысяч тенге - текущие трансферты из областного бюджета, в том числе по:
департаменту финансов области - 243 707 тысяч тенге;
департаменту экономики и бюджетного планирования - 8 503 тысяч тенге;
департаменту образования области - 56 854 тысяч тенге;
департаменту координации занятости и социальных программ области - 18 780 тысяч тенге;
управлению культуры области - 42 000 тысяч тенге;
управлению физической культуры и спорта области - 11 146 тысяч тенге;
департаменту строительства области - 490 030 тысяч тенге;
управлению архитектуры и градостроительства области - 7 174 тысяч тенге;

облыстық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті бойынша - 411 877 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
5) 7-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына мөлшерлерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 109 049 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға - 2 827 939 мың теңге;
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005 - 2007 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысы объектілеріне инженерлік-коммуникациялық желілер құрылысына - 3 588 113 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 1 868 483 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 23 610 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 182 415 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт объектілерін дамытуға - 26 280 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 1 534 251 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 505 729 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
6) мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға кредит беруге 1 565 000 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген соманы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
7) 9-тармақта:
"737 408" деген сандар "709 558" деген сандармен ауыстырылсын;
"75 000" деген сандар "47 150" деген сандармен ауыстырылсын;
8) 12-тармақта:
"2 622 094" деген сандар "4 187 094" деген сандармен ауыстырылсын;
9) аталған шешімнің 1, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

департаменту пассажирского транспорта и автомобильных дорог области - 411 877 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
5) пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
109 049 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
2 827 939 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
3 588 113 тысяч тенге - на строительство инженерно-коммуникационных сетей к объектам жилищного строительства в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005 - 2007 годы;
1 868 483 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
23 610 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
182 415 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
26 280 тысяч тенге - на развитие объектов физической культуры и спорта;
1 534 251 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
505 729 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
6) дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год 1 565 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства Республики Казахстан на 2005 - 2007 годы.
Распределение указанной суммы бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
7) в пункте 9:
цифры "737 408" заменить цифрами "709 558";
цифры "75 000" заменить цифрами "47 150";
8) в пункте 12:
цифры "2 622 094" заменить цифрами "4 187 094";
9) приложения 1, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

5 323 042
003
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 128 903
004
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
145 243
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық ұйымдары үшін оқулықтар сатып алу және жеткізу
25 915
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
703 473
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын өткізу
20 582
013
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
516 751
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
1 915 156
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
62 697
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
143 397
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
643 702
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 223
3
Бастауыш кәсiптік бiлiм беру
1 528 402
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 528 402
008
Жергілікті деңгейде бастапқы кәсіптік білім беру
1 528 402
4
Орта кәсіби бiлiм беру
1 380 015
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
270 241
002
Орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандар даярлау
270 241
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 109 774
009
Орта кәсіби білімді мамандар даярлау
1 109 774
5
Қосымша кәсіби білім беру
179 389
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ішкі істердің атқарушы органы
27 378
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
27 378
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
30 902
003
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
30 902
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
121 109
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
121 109
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер

5 323 042
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
1 128 903
004
Информатизация системы среднего образования
145 243
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов  для государственных областных организаций образования
25 915
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
703 473
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
20 582
013
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
516 751
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
1 915 156
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
62 697
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
143 397
021
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
643 702
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
17 223
3
Начальное профессиональное образование
1 528 402
261
Департамент (Управление) образования области
1 528 402
008
Начальное профессиональное образование
1 528 402
4
Среднее профессиональное образование
1 380 015
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
270 241
002
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
270 241
261
Департамент (Управление) образования области
1 109 774
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
1 109 774
5
Дополнительное профессиональное образование
179 389
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
27 378
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
27 378
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
30 902
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
30 902
261
Департамент (Управление) образования области
121 109
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
121 109
9
Прочие услуги в области образования