Білім беру ұйымдарының тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) ақылы негізде ұсынуына арналған үлгі шарттың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 қаңтардағы N 21 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 14 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5136 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 3 шілдедегі N 253 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 03.07.2013 N 253 бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының  63-бабының 6-тармағын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Білім беру ұйымдарының тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) ақылы негізде ұсынуына арналған үлгі шарттың нысаны бекітілсін.
2. Қаржы департаменті (Т. Нұрғожаева) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Жауапты хатшыға жүктелсін.
Министр
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрінің
2008 жылғы 18 қаңтардағы
N 21 бұйрығымен бекітілген
Білім беру ұйымдарының тауарларды (жұмыстарды,
қызметтерді) ақылы негізде ұсынуына арналған
үлгі шарттың нысаны
_____________________________________________________________ атынан
(білім беру ұйымының атауы, білім беру қызметін жүргізу
____________________________________________________________________
құқығына берілген мемлекеттік лицензия N)
бұдан әрі»"Орындаушы" деп аталатын__________________________________
(құрылтай құжаттардың деректемелері)
негізінде әрекет
ететін ____________________________________________________________,
(басшының немесе өзге уәкілетті тұлғаның тегі, аты-жөні.)
бір тараптан және бұдан әрі»"Тапсырысшы"
деп аталатын _________________________ екінші тарап төмендегі туралы
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
осы шартты жасасты:
1. Шарттың мәні
1. Орындаушы осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы шарттың қосымшасына сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) ұсыну жөніндегі міндеттерді алады.
2. Осы Шарттың қосымшасында мынадай мәлімет болуға тиіс:
1) ұсынылатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) түрі;
2) ұсынылатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) көлемі;
3) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) ұсыну мерзімі
3. Тапсырысшы ұсынылатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) ақысын төлеуге міндеттенеді.

Об утверждении формы Типового договора на предоставление товаров (работ, услуг) на платной основе организацией образования
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 января 2008 года N 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2008 года N 5136. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 июля 2013 года № 253
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 03.07.2013 № 253.
В целях реализации пункта 6 статьи 63 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемую форму Типового договора на предоставление товаров (работ, услуг) на платной основе организацией образования.
2. Финансовому департаменту (Т. Нургожаева) представить настоящий приказ в установленном порядке на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря.
Министр                                            Ж. Туймебаев
Утверждена
приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 18 января 2008 года N 21
Форма типового договора на предоставление товаров
(работ, услуг) на платной основе организацией образования
_________________________________________________________________________
(наименование организации образования, N государственной лицензии на
право ведения образовательной деятельности)
в лице __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя или иного уполномоченного лица),
действующего на основании ______________________________________________,
(реквизиты учредительных документов)
именуемое в дальнейшем "Исполнитель", с одной стороны, и
_________________________________________________________________________
наименование физического или юридического лица
именуемый (ая) в дальнейшем "Заказчик", с другой стороны, заключили
настоящий договор о нижеследующем:
1. Предмет договора
1. Исполнитель принимает на себя обязательства по предоставлению товаров (работ, услуг) в соответствии с приложением к настоящему договору являющемуся неотъемлемой частью настоящего договора.
2. Приложение к настоящему договору должно содержать следующее:
1) вид предоставляемых товаров (работ, услуг);
2) объем предоставляемых товаров (работ, услуг);
3) срок предоставления товаров (работ, услуг).
3. Заказчик обязуется оплатить предоставленные товары (работы, услуги).

2. Тараптар құқықтары мен міндеттері
4. Орындаушы:
1) осы шарттың 1-тармағында көзделген тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) ұсынылуын қамтамасыз етуге;
2) Тапсырысшының талабы бойынша тапсырысшы белгіленген мерзімде анықталған кемшіліктерді ақысыз жоюға міндетті.
5. Орындаушы:
1) осы Шартқа сәйкес Тапсырысшыдан міндеттерін тиісті дәрежеде орындауын талап етуге;
2) егер Тапсырысшы осы шарт бойынша ақы төлеу мерзімін бұзған болса, шартты орындаудан бас тартуға құқылы.
6. Тапсырысшы:
1) осы Шарттың 7-тармағында көрсетілген баға бойынша ұсынылатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) ақысын уақытылы төлеуге;
2) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте Орындаушының мүлкіне келтірілген материалдық шығынның орнын өтеуге;
3) мекен-жайы, байланыс телефоны өзгерген жағдайда, ол жағдай туындаған кезден бастап 3 күндік мерзімнің ішінде Орындаушыға хабар беруге міндетті.
7. Тапсырысшы нақты ұсынылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) көлеміне қарай шарт сомасының белгіленген бөлігін Орындаушыға төлей отырып, шартты орындаудан кез келген уақытта бас тартуға құқылы.
3. Тауарлар (жұмыстар, қызметтер) ақысының мөлшері
және төлеу тәртібі
8. Тапсырысшы _____________________ (төлеу кезеңі көрсетілсін: ай сайын, тоқсан сайын немесе өзге де төлеу кезеңі) ______________ теңге сомасында осы шарттың 1-тармағында көрсетілген тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) ақысын төлейді.
9. Ақы мөлшері тараптардың келісімі бойынша өзгертілуі мүмкін, ол жағдайда осы шартқа қосымша жасалады.
10. Төлем _____________________ (төлем түрі көрсетіледі) арқылы жүргізіледі.
11. Осы шартпен көзделген қызметтерді көрсетуге шығындар сметасы жасалуы мүмкін, ол осы шарттың бөлігі болып табылады.
4. Тараптар жауапкершілігі
12. Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін толық немесе жартылай орындамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береді.
5. Форс-мажор
13. Шарт міндеттемелерінің орындалмауы осы Шарт жасалғаннан кейін болған Тараптар болжай немесе жолын кесе алмайтын форс-мажор (еңсерілмес күш жағдайлары) жағдайлардан туындаған болса, Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін толық немесе жартылай орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
6. Дауларды шешу тәртібі
14. Осы шартты орындау процесінде туындаған даулар мен келіспеушіліктерді өзара тиімді шешім қабылдау мақсатында тараптар тікелей өздері қарастырады.
15. Келіссөз, өзара тиімді шешім жолымен шешілмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.

2. Права и обязанности сторон
4. Исполнитель обязуется:
1) обеспечить предоставление товаров (работ, услуг), предусмотренных пунктом 1 настоящего договора;
2) безвозмездно устранить по требованию Заказчика выявленные недостатки в установленные Заказчиком сроки.
5. Исполнитель имеет право требовать от Заказчика надлежащего исполнения обязанностей в соответствии с настоящим Договором.
6. Заказчик обязуется:
1) своевременно оплатить предоставленные товары (работы, услуги) по цене, указанной в пункте 8 настоящего договора;
2) возместить материальный ущерб, причиненный имуществу Исполнителя, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) при изменении места жительства, номера контактного телефона, сообщить об этом Исполнителю в трехдневный срок с момента наступления вышеуказанных обстоятельств.
7. Заказчик имеет право отказаться от исполнения договора в любое время, оплатив Исполнителю часть установленной суммы договора пропорционально фактически предоставленным товарам (работам, услугам).
3. Размер и порядок оплаты товаров (работ, услуг)
8. Заказчик _____________ (указать период оплаты: ежемесячно, ежеквартально или иной платежный период) оплачивает предоставленные товары (работы, услуги), указанные в пункте 1 настоящего договора, в сумме _________________ тенге.
9. Размер оплаты может быть изменен по соглашению сторон, о чем составляется дополнение к настоящему договору.
10. Оплата производится ______________________(указать форму оплаты).
11. На оказание услуг, предусмотренных настоящим договором может быть составлена смета расходов, которая будет являться частью договора.
4. Ответственность сторон
12. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения обязательств по настоящему договору стороны несут ответственность, в соответствии с законами Республики Казахстан.
5. Форс-мажор
13. Стороны не несут ответственность за полное или частичное неисполнение какого-либо обязательства, если это явилось следствием форс-мажорных обстоятельств (обстоятельств непреодолимой силы), возникших после заключения настоящего договора в результате обстоятельств чрезвычайного характера, которых не могли предвидеть или предотвратить.
6. Порядок разрешения споров
14. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения настоящего договора, рассматриваются непосредственно сторонами в целях выработки взаимоприемлемых решений.
15. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров, выработки взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

7. Шарттың қолданыс мерзімі, оны өзгерту
және бұзу тәртібі
16. Осы шарт тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және толық орындалғанға дейін қолданылады.
17. Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша осы шарттың талаптары өзгертілуі және (немесе) толықтырылуы мүмкін.
18. Осы шарт тараптардың келісімі бойынша бұзылуы мүмкін.
19. Осы шарт тең заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада жасалады.
8. Тараптардың заңды мекен-жайлары мен
банктік деректемелер
Тапсырысшы                            Орындаушы
___________________________________   ______________________________
(толық атауы)                         (толық атауы)
___________________________________   ______________________________
(мекен-жайы)                          (мекен-жайы)
___________________________________   ______________________________
(банктік деректемелері)              (банктік деректемелері)
___________________________________   ______________________________
(телефон, факс)                       (телефон, факс)
___________________________________   ______________________________
(тегі, аты-жөні)                      (тегі, аты-жөні)
___________________________________   ______________________________
қолтаңбасы                            қолтаңбасы
"___"_________________              "___"_________________
мөр орны                              мөр орны

7. Срок действия, порядок изменения и расторжения договора
16. Настоящий договор вступает в силу со дня его подписания сторонами и действует до полного его исполнения.
17. Условия настоящего договора могут быть изменены и (или) дополнены по взаимному письменному соглашению сторон.
18. Настоящий договор может быть расторгнут по соглашению сторон.
19. Настоящий договор заключается в двух экземплярах на государственном и русском языках имеющих одинаковую юридическую силу.
8. Юридические адреса и банковские реквизиты сторон
Заказчик                                  Исполнитель
______________________________           ______________________________
(полное наименование)                  (полное наименование)
______________________________           ______________________________
(адрес)                                 (адрес)
______________________________           ______________________________
(банковские реквизиты)                   (банковские реквизиты)
______________________________           ______________________________
(телефон, факс)                         (телефон, факс)
______________________________           ______________________________
(фамилия, имя, отчество)                (фамилия, имя, отчество)
______________________________           ______________________________
подпись                                   подпись
"___" _____________                     "___" _____________
Место печати                             Место печати