Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 26 ақпандағы N 21 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 31 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5175 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банк Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банк Басқармасының 08.05.2015 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік)  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Агенттік Басқармасының»"Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136  қаулысына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4301 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы  N 46  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4581 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы  N 156 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4806 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 27 тамыздағы  N 225 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4956 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 24 қазандағы  N 243 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5001 тіркелген) қаулыларымен енгізілген өзгерістері мен толықтыруларымен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
1-тармақта:
12) тармақшада "ағымдағы өтімділік лимитінің" деген сөздер "k4-1 мерзімді өтімділік коэффициентінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
13) тармақшада "қысқа мерзімді өтімділік лимитінің" деген сөздер "k4-2 мерзімді өтімділік коэффициентінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) тармақшада "ағымдағы валюта өтімділік лимитінің (валюта бөлігіндегі)" деген сөздер "k4-3 мерзімді өтімділік коэффициентінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
15) тармақшада "қысқа мерзімді валюта өтімділік лимитінің (валюта бөлігіндегі)" деген сөздер "k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
16) тармақшада "орта мерзімді валюта өтімділік лимитінің (валюта бөлігіндегі)" деген сөздер "k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентінің" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 февраля 2008 года N 21. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2008 года N 5175. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4301), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 23 февраля 2007 года N 46 " О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4581), от 28 мая 2007 года N 156 " О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4806), от 27 августа 2007 года N 225 " О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4956), от 24 октября 2007 года N 243 " О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 5001) следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, утвержденных указанным постановлением (далее - Правила):
в пункте 1:
в подпункте 12) слова "лимита текущей ликвидности" заменить словами "коэффициента срочной ликвидности k4-1";
в подпункте 13) слова "лимита краткосрочной ликвидности" заменить словами "коэффициента срочной ликвидности k4-2";
в подпункте 14) слова "лимита текущей валютной ликвидности (в разрезе валют)" заменить словами "коэффициента срочной ликвидности k4-3";
в подпункте 15) слова "лимита краткосрочной валютной ликвидности (в разрезе валют)" заменить словами "коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4";
в подпункте 16) слова "лимита среднесрочной валютной ликвидности (в разрезе валют)" заменить словами "коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5";

мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) осы Ереженің 16-1-қосымшасына сәйкес k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентінің талдамасы;";
22) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"22) осы Ереженің 22-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының резидент еместерінің алдындағы міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы;";
2-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереженің 5, 6, 15, 16, 16-1, 17 бастап 20 қоса алғандағы қосымшаларында көрсетілген есептер электронды жеткізушіде ұсынылады, осы Ереженің 1 бастап 4 қоса алғанда, 7 бастап 14 қоса алғанда, 21, 22-қосымшаларында көрсетілген есептер қағаз жеткізушіде ай сайын есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінде Астана уақыты бойынша 18.00 сағаттан кешіктірмей ұсынылады.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Электронды жеткізушідегі есептер ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар, ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.
Электронды жеткізушіде ұсынылатын деректердің қағаз жеткізушідегі деректермен бірдейлігін банктің бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Пруденциалдық нормативтерді орындау жөніндегі есептер бойынша мәліметтер болмаған жағдайда, тиісті қосымшалар ұсынылмайды.";
1-қосымшада:
реттік нөмірлері 51 бастап 73 қоса алғандағы жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
51
Нұсқаулықтың 43, 44-2-тармақтарына
сәйкес жоғары өтімді активтер
52
Нұсқаулықтың 44-1, 44-2-тармақтарына сәйкес
жеті күнге дейін қоса алғанда өтелгенге
дейінгі қалған мерзімімен мерзімді
міндеттемелер
53
k4-1 өтімділік коэффициенті
54
Нұсқаулықтың 44, 44-2-тармақтарына сәйкес
жоғары өтімді активтерді қосып, бір айға
дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған
мерзімімен өтімді активтер
55
Нұсқаулықтың 44-1, 44-2-тармақтарына
сәйкес бір айға дейін қоса алғанда
өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен
мерзімді міндеттемелер
56
k4-2 өтімділік коэффициенті
57
Нұсқаулықтың 44, 44-2-тармақтарына сәйкес
жоғары өтімді активтерді қосып, үш айға
дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған
мерзімімен өтімді активтер
58
Нұсқаулықтың 44-1, 44-2-тармақтарына сәйкес
үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді
міндеттемелер
59
k4-3 өтімділік коэффициенті
60
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік
коэффициентін есептеу үшін активтер
1)
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен
емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа
рейтинг агенттіктерінің біреуінің осындай
деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел
валюталары, және "Eуpo" валютасы бойынша
(жиынтықпен валюталардың осы топтары
бойынша соманы/коэффициентті көрсетіп):

дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) расшифровку коэффициента срочной валютной ликвидности k4-6 в соответствии с приложением 16-1 к настоящим Правилам;";
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) расшифровку коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан в соответствии с приложением 22 к настоящим Правилам;";
абзац первый пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Отчеты, указанные в приложениях 5, 6, 15, 16, 16-1, с 17 по 20 к настоящим Правилам, представляются на электронном носителе, отчеты, указанные в приложениях с 1 по 4, с 7 по 14, 21, 22 к настоящим Правилам, представляются на бумажном носителе ежемесячно не позднее 18.00 часов времени города Астаны седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отчеты на электронном носителе представляются с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем банка или лицом, его замещающим.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. В случае отсутствия сведений по отчетам о выполнении пруденциальных нормативов, соответствующие приложения не представляются.";
в приложении 1:
строки, порядковые номера с 51 по 73, изложить в следующей редакции:
"
51
Высоколиквидные активы в соответствии с
пунктами 43, 44-2 Инструкции
52
Срочные обязательства с оставшимся сроком до
погашения до семи дней включительно в
соответствии с пунктами 44-1, 44-2 Инструкции
53
Коэффициент ликвидности k4-1
54
Ликвидные активы с оставшимся сроком до
погашения до одного месяца включительно,
включая высоколиквидные активы, в соответствии
с пунктами 44, 44-2 Инструкции
55
Срочные обязательства с оставшимся сроком до
погашения до одного месяца включительно в
соответствии с пунктами 44-1, 44-2 Инструкции
56
Коэффициент ликвидности k4-2
57
Ликвидные активы с оставшимся сроком до
погашения до трех месяцев включительно, включая
высоколиквидные активы, в соответствии с
пунктами 44, 44-2 Инструкции
58
Срочные обязательства с оставшимся сроком до
погашения до трех месяцев включительно в
соответствии с пунктами 44-1, 44-2 Инструкции
59
Коэффициент ликвидности k4-3
60
Активы для расчета коэффициента срочной
валютной ликвидности k4-4
1)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств, и валюте
"Евро" (с указанием суммы/коэффициента по
данной группе валют в совокупности):

2)
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен
тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті
рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел
валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
61
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік
коэффициентін есептеу үшін міндеттемелер
1)
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен
емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа
рейтинг агенттіктерінің біреуінің осындай
деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел
валюталары, және "Eуpo" валютасы бойынша
(жиынтықпен валюталардың осы топтары
бойынша соманы/коэффициентті көрсетіп):
2)
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен
тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті
рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел
валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
62
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік
коэффициенті
1)
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен
емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа
рейтинг агенттіктерінің біреуінің осындай
деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел
валюталары, және "Eуpo" валютасы бойынша
(жиынтықпен валюталардың осы топтары
бойынша соманы/коэффициентті көрсетіп):
2)
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен
тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті
рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел
валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
63
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік
коэффициентін есептеу үшін активтер
1)
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен
емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа
рейтинг агенттіктерінің біреуінің осындай
деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел
валюталары, және "Eуpo" валютасы бойынша
(жиынтықпен валюталардың осы топтары
бойынша соманы/коэффициентті көрсетіп):
2)
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен
тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті
рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел
валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
64
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік
коэффициентін есептеу үшін міндеттемелер
1)
Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен
емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа
рейтинг агенттіктерінің біреуінің осындай
деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел
валюталары, және "Eуpo" валютасы бойынша
(жиынтықпен валюталардың осы топтары
бойынша соманы/коэффициентті көрсетіп):
2)
Standard&Poor's агенттігінің "A"-дан төмен
тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті
рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел
валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
65
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік
коэффициенті

2)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств или не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
61
Обязательства для расчета коэффициента срочной
валютной ликвидности k4-4
1)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств, и валюте
"Евро" (с указанием суммы/коэффициента по
данной группе валют в совокупности):
2)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств или не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
62
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-4
1)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств, и валюте
"Евро" (с указанием суммы/коэффициента по
данной группе валют в совокупности):
2)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств или не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
63
Активы для расчета коэффициента срочной
валютной ликвидности k4-5
1)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств, и валюте
"Евро" (с указанием суммы/коэффициента по
данной группе валют в совокупности):
2)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств или не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
64
Обязательства для расчета коэффициента срочной
валютной ликвидности k4-5
1)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств, и валюте
"Евро" (с указанием суммы/коэффициента по
данной группе валют в совокупности):
2)
по иностранным валютам стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "А" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств или не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
65
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-5

реттік нөмірі 73-жолдан кейін мынадай мазмұндағы 74, 75, 76
жолдармен толықтырылсын:
"
74
Қазақстан Республикасының резидент еместері
алдындағы міндеттемелерге банктерді
капиталдандыру коэффициенті (k8)
75
k9 коэффициенті есебіне енгізілетін
резидент еместер алдындағы міндеттемелер
76
Қазақстан Республикасының резидент еместері
алдындағы міндеттемелерге банктерді
капиталдандыру коэффициенті (k9)
";
2-қосымшадағы реттік нөмірі 45-жолда "Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамыту 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын" деген сөздер мен цифрлар "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамытудың мемлекеттік бағдарламаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
12, 13, 14, 15, 16-қосымшалар осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес жазылсын;
осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес 16-1-қосымшамен толықтырылсын;
17-қосымшадағы Активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру кестесін толтыру жөніндегі түсініктемеде бірінші абзацтың екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"1-жолға Нұсқаулыққа сәйкес жоғары өтімді активтер мен талап ету бойынша міндеттемелердің, оның ішінде есептеуді жүзеге асырудың мерзімі белгіленбеген міндеттемелердің мөлшерін есептеуге алынатын банктің активтері мен міндеттемелері, сондай-ақ банктерден алынған "овернайт" заемдары және бір түнге банктерден тартылған салымдар, кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап етудің шартсыз құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде банктердің мерзімді және шартты депозиттері жазылады.";
18-қосымшадағы Шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру кестесін толтыру жөніндегі түсініктемеде бірінші абзацтың екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"1-жолға Нұсқаулыққа сәйкес жоғары өтімді активтер мен талап ету бойынша міндеттемелердің, оның ішінде есептеуді жүзеге асырудың мерзімі белгіленбеген міндеттемелердің мөлшерін есептеуге алынатын банктің шетел валютасындағы активтері мен міндеттемелері, сондай-ақ банктерден алынған "овернайт" заемдары және бір түнге банктерден тартылған салымдар, кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап етудің шартсыз құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде банктердің мерзімді және шартты депозиттері жазылады.";
19-қосымшадағы Ұлттық валютадағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру кестесін толтыру жөніндегі түсіндірмеде бірінші абзацтың екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"1-жолға Нұсқаулыққа сәйкес жоғары өтімді активтер мен талап ету бойынша міндеттемелердің, оның ішінде есептеуді жүзеге асырудың мерзімі белгіленбеген міндеттемелердің мөлшерін есептеуге алынатын банктің ұлттық валютадағы активтері мен міндеттемелері, сондай-ақ банктерден алынған "овернайт" заемдары және бір түнге банктерден тартылған салымдар, кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап етудің шартсыз құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде банктердің мерзімді және шартты депозиттері жазылады.";

после строки, порядковый номер 73, дополнить строками 74, 75, 76 следующего содержания:
"
74
Коэффициент капитализации банков к
обязательствам перед нерезидентами Республики
Казахстан (k8)
75
Обязательства перед нерезидентами, включаемые
в расчет коэффициента k9
76
Коэффициент капитализации банков к
обязательствам перед нерезидентами Республики
Казахстан (k9)
";
в строке, порядковый номер 45, приложения 2 слова и цифры "Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан 11 июня 2004 года N 1388" заменить словами "государственных программ развития жилищного строительства в Республике Казахстан";
приложения 12, 13, 14, 15, 16 изложить согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 16-1 согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
в пояснениях по заполнению Таблицы сравнения сроков активов и обязательств приложения 17 слова "и обязательств до востребования, перечисленные в Инструкции" заменить словами "в соответствии с Инструкцией и обязательств до востребования, в том числе обязательств, по которым не установлен срок осуществления расчетов, а также займы "овернайт", полученные от банков, и вклады, привлеченные от банков на одну ночь, срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков";
в пояснениях по заполнению Таблицы сравнения сроков активов и обязательств в иностранной валюте приложения 18 слова "и обязательств до востребования, предусмотренные пунктами 41 и 42 Инструкции" заменить словами "в соответствии с Инструкцией и обязательств до востребования, в том числе обязательств, по которым не установлен срок осуществления расчетов, а также займы "овернайт", полученные от банков, и вклады, привлеченные от банков на одну ночь, срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков";
в пояснениях по заполнению Таблицы сравнения сроков активов и обязательств в национальной валюте приложения 19 слова "и обязательств до востребования, перечисленные в Инструкции" заменить словами "в соответствии с Инструкцией и обязательств до востребования, в том числе обязательств, по которым не установлен срок осуществления расчетов, а также займы "овернайт", полученные от банков, и вклады, привлеченные от банков на одну ночь, срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков";

22-қосымшадағы реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
4
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының "Қазақстан Республикасының
мемлекеттік жіктеушісін - төлем белгілеудің
бірыңғай жіктеушісін қолдану ережесін
бекіту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N
388 (Нормативтік құқықтық актілерді
мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1011
тіркелген) қаулысына сәйкес "5 код - басқа
қаржылық ұйымдар", "6 код - мемлекеттiк
қаржылық емес ұйымдар", "7 код - мемлекеттiк
емес қаржылық емес ұйымдар" және "8 код - үй
шаруашылығына қызмет ететiн коммерциялық
емес ұйымдар" экономика секторларына кіретін, Қазақстан Республикасының аумағында
өзінің қызметін жүзеге асыратын шетел
компанияларының өкілдіктері мен филиалдары
алдындағы міндеттемелер
";
23-қосымшада:
реттік нөмірлері 8012, 8162, 8170, 8171, 8178, 8179, 8335, 8349, 8357, 8358-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 8158-жолда, 4-бағанда "күн сайын" деген сөздер "ай сайын" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 8172 бастап 8177 қоса алғандағы жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
8172
Нұсқаулықтың 43, 44-2-тармақтарына
сәйкес жоғары өтімді активтер
күн сайын
8173
Нұсқаулықтың 44-1, 44-2-тармақта-
рына сәйкес жеті күнге дейін қоса
алғанда өтелгенге дейінгі қалған
мерзімімен мерзімді міндеттемелер
күн сайын
8174
Нұсқаулықтың 44, 44-2-тармақтарына
сәйкес бір айға дейін қоса алғанда
өтелгенге дейінгі қалған мерзімі-
мен өтімді активтер
күн сайын
8175
Нұсқаулықтың 44-1, 44-2-тармақта-
рына сәйкес бір айға дейін қоса
алғанда өтелгенге дейінгі қалған
мерзімімен мерзімді міндеттемелер
күн сайын
8176
Нұсқаулықтың 44, 44-2-тармақтарына
сәйкес үш айға дейін қоса алғанда
өтелгенге дейінгі қалған мерзімі-
мен өтімді активтер
күн сайын
8177
Нұсқаулықтың 44-1, 44-2-тармақта-
рына сәйкес үш айға дейін қоса
алғанда өтелгенге дейінгі қалған
мерзімімен мерзімді міндеттемелер
күн сайын
";
реттік нөмірі 8332-жолда "Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысы 2005-2007 жылдарға мемлекеттік бағдарламасын" деген сөздер мен цифрлар "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамытудың мемлекеттік бағдарламаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8345-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8345
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Басқармасының "Қазақстан
Республикасының мемлекеттік
жіктеушісін - төлем белгілеудің
бірыңғай жіктеушісін қолдану
ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы
15 қарашадағы N 388 (Нормативтік
құқықтық актілерді мемлекеттік
тіркеу тізілімінде N 1011 тіркел-
ген) қаулысына сәйкес "5 код -
басқа қаржылық ұйымдар", "6 код -
мемлекеттiк қаржылық емес ұйымдар",
"7 код - мемлекеттiк емес қаржылық
емес ұйымдар" және "8 код - үй
шаруашылығына қызмет ететiн коммер-
циялық емес ұйымдар" экономика
секторларына кіретін, Қазақстан
Республикасының аумағында өзінің
қызметін жүзеге асыратын шетел
компанияларының өкілдіктері мен
филиалдары алдындағы міндеттемелер
ай сайын

строку, порядковый номер 4, приложения 22 изложить в следующей редакции:
"
4
Обязательства перед филиалами и
представительствами иностранных компаний,
осуществляющих свою деятельность на территории
Республики Казахстан, которые входят в секторы
экономики "другие финансовые организации - код
5", "государственные нефинансовые организации
- код 6", "негосударственные нефинансовые
организации - код 7" и "некоммерческие
организации, обслуживающие домашние хозяйства
- код 8 в соответствии с постановлением
Правления Национального Банка от 15 ноября
1999 года N 388 "Об утверждении Правил
применения Государственного классификатора
Республики Казахстан - единого классификатора
назначения платежей" (зарегистрированным в
Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов под N 1011)
";
в приложении 23:
строки, порядковые номера 8012, 8162, 8170, 8171, 8178, 8179, 8335, 8349, 8357, 8358, исключить;
в графе 4 строки, порядковый номер 8158, слово "ежедневно" заменить словом "ежемесячно";
строки, порядковые номера с 8172 по 8177, изложить в следующей редакции:
"
8172
Высоколиквидные активы в соответствии
с пунктами 43, 44-2 Инструкции
ежедневно
8173
Срочные обязательства с оставшимся
сроком до погашения до семи дней
включительно в соответствии с
пунктами 44-1, 44-2 Инструкции
ежедневно
8174
Ликвидные активы с оставшимся сроком
до погашения до одного месяца
включительно в соответствии с
пунктами 44, 44-2 Инструкции
ежедневно
8175
Срочные обязательства с оставшимся
сроком до погашения до одного месяца
включительно в соответствии с
пунктами 44-1, 44-2 Инструкции
ежедневно
8176
Ликвидные активы с оставшимся сроком
до погашения до трех месяцев
включительно в соответствии с
пунктами 44, 44-2 Инструкции
ежедневно
8177
Срочные обязательства с оставшимся
сроком до погашения до трех месяцев
включительно в соответствии с
пунктами 44-1, 44-2 Инструкции
ежедневно
";
в строке, порядковый номер 8332 слова и цифры "Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан 11 июня 2004 года N 1388" заменить словами "государственных программ развития жилищного строительства в Республике Казахстан";
строку, порядковый номер 8345, изложить в следующей редакции:
"
8345
Обязательства перед филиалами и
представительствами иностранных
компаний, осуществляющих свою
деятельность на территории Республики
Казахстан, которые входят в секторы
экономики "другие финансовые
организации - код 5",
"государственные нефинансовые
организации - код 6",
"негосударственные нефинансовые
организации - код 7" и
"некоммерческие организации,
обслуживающие домашние хозяйства -
код 8 в соответствии с постановлением
Правления Национального Банка от 15
ноября 1999 года N 388 "Об
утверждении Правил применения
Государственного классификатора
Республики Казахстан - единого
классификатора назначения платежей"
(зарегистрированным в Реестре
государственной регистрации
нормативных правовых актов под
N 1011)
ежемесячно
".

2. Осы қаулы 2008 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың төртінші абзацынан бастап оныншы абзацын, он үшінші және он төртінші, жиырмасыншыдан бастап жиырма төртінші, жиырма алтыншыдан бастап отыз үшінші, отыз жетіншіден бастап қырқыншы абзацтарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаментi (Г.А. Ділімбетова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Ақпараттық технологиялар басқармасы (А.Ж. Бейсенбаев) 2008 жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде "Екінші деңгейдегі банктерден есептік-статистикалық ақпаратты жинау және өңдеу" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйені жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Агенттік Төрайымының Қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымы Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төрайым                                           Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2008 жылғы
26 ақпандағы N 21 қаулысына
1-қосымша
"Екінші деңгейдегі банктердің
пруденциалдық нормативтерді
орындауы жөніндегі есеп беру
ережесіне 12-қосымша
200__ жылғы»"___" _______ жағдай бойынша

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев с четвертого по десятый, тринадцатого и четырнадцатого, с двадцатого по двадцать четвертый, с двадцать шестого по тридцатый, с тридцать четвертого по тридцать седьмой пункта 1, которые вводятся в действие с 1 июля 2008 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Дилимбетова Г.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению информационных технологий (Бейсенбаев А.Ж.) в срок до 1 июня 2008 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня".
5. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель                                       Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 26 февраля 2008 года N 21
"Приложение 12
к Правилам представления отчетности о выполнении
пруденциальных нормативов банками второго уровня

k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін талдау
(жиынтығында Standard&Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес
тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
біреуінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел
валюталары, және "Eуpo" валютасы бойынша және жоғарыда аталған
рейтинг агенттіктерінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі
бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел
валюталары бойынша бөлігінде)
____________________________
(банктің қысқаша атауы)
Күні

Расшифровка коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5
(в совокупности по иностранным валютам стран, имеющих суверенный
рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро"
и в разрезе по иностранным валютам стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "А" вышеуказанных рейтинговых агентств или не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки)
на "____" ________ 20__ года
___________________________
(краткое наименование банка)
Дата
Ликвидные активы с
оставшимся сроком
до погашения до
одного месяца,
включая
высоколиквидные
активы, в
соответствии с