Порттардың реттеліп көрсетілетін қызметтерімен (тауарларымен, жұмыстарымен) технологиялық жағынан байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 31-НҚ және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008 жылғы"13 наурыздағы N 116 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 9 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5186 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 25 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 199 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.04.2020 № 25 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.04.2020 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 15.06.2017 № 354 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2017 № 207 бірлескен бұйрығымен
1. Қоса беріліп отырған порттардың реттеліп көрсетілетін қызметтерімен (тауарларымен, жұмыстарымен) технологиялық жағынан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің, "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары М.М. Оспановқа және жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Ж.М. Қасымбекке жүктелсін.

Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) портов
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 января 2008 года N 31-ОД и Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 марта 2008 года N 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2008 года N 5186. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 25 и и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 апреля 2020 года № 199.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 06.04.2020 № 25 и и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.04.2020 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЕМ:
Сноска. Преамбула в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 15.06.2017 № 354 и Министра национальной экономики РК от 22.05.2017 № 207 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) портов.
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, республиканского государственного предприятия "Актауский международный морской торговый порт".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Оспанова М.М. и на курирующего вице-Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Касымбек Ж.М.

5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің төрағасы
Н.Алдабергенов
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2008 жылғы 29 қаңтардағы N 31-НҚ
және Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің 2008 жылғы
13 наурыздағы N 116
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Порттардың реттеліп көрсетілетін қызметтерімен (тауарларымен, жұмыстармен) технологиялық жағынан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 08.02.2016 № 165 және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а 12.02.2015 № 73 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
1. Теңіздік агенттіктеу қызметтері.
2. Клиент күшімен және құралдарымен орындалатын тиеу-түсіру жұмыстары.
3. Жетекке алу мен тағы басқа жүзу құралдарын пайдалану:
1) порттық жетекке алу қызметтері;
2) теңіз мұнай қоқыс жинаушының қызметтері;
3) лас суларды жинаушының қызметтері.
4. Жүкті сақтау.
5. Жүктің салмағын өлшеу, тексеру немесе оның жай-күйі.
6. Вагондардың, кеме трюмдерін және қоймалық үй-жайларды тазарту.
7. Жүкті басқа мекен-жайға жіберу.
8. Репатриацияны ұйымдастыру (рұқсатнамаларды ресімдеу, билеттерді сақтап қою, қонақ үйге тапсырыс беру, қызмет көрсету).
9. Теңіз портының күштері мен құралдарымен орындалатын тиеу-түсіру жұмыстары.
10. Теңіз көлігінде экспедиторлық қызметті жүзеге асыру.
11. Кемелерді лоцмандық алып өту қызметтері.

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
Н. Алдабергенов
Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
совместным приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий
от 29 января 2008 года N 31-ОД
и Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 13 марта 2008 года N 116
Перечень видов деятельности, технологически связанных
с регулируемыми услугами (товарами, работами) портов
Сноска. Перечень с изменением, внесенным совместным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 08.02.2016 № 165 и и.о. Министра национальной экономики РК от 12.02.2016 № 73 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Услуги морского агентирования.
2. Погрузо-разгрузочные работы, выполняемые силами и средствами клиента.
3. Пользование буксиром и другими плавсредствами:
1) услуги портовой буксировки;
2) услуги морского нефтемусоросборщика;
3) услуги сборщика льяльных вод.
4. Хранение груза.
5. Взвешивание, проверка массы или состояния груза.
6. Зачистка вагонов, трюмов судов и складских помещений.
7. Переадресовка груза.
8. Организация репатриации (оформление виз, бронирование билетов, заказ гостиницы, обслуживание).
9. Погрузочно-разгрузочные работы, выполняемые силами и средствами морского порта.
10. Осуществление экспедиторской деятельности на морском транспорте.
11. Услуги лоцманской проводки судов.