Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен бөлшек сауданы жүзеге асыруды және қызмет көрсетуді лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 15 қыркүйектегі N 115 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 28 наурыздағы N 19 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 30 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5203 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 24 шілдедегі № 68 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.07.24 № 68 қаулысымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -----------------
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне валюталық реттеу және валюталық бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) ...;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен бөлшек сауданы жүзеге асыруды және қызмет көрсетуді лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 15 қыркүйектегі № 115 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 28 наурыздағы № 19 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5203 тіркелген, 2008 жылғы 20 мамырда "Заң газетінде" № 74(1300) жарияланған).
2. Осы қаулы 2009 жылғы 11 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Валюталық құндылықтарды пайдалануға байланысты қызметті жүзеге асыруды реттейтін нормативтік құқықтық базаны " Лицензиялау туралы " 2007 жылғы 11 қаңтардағы және " Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы " 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының " Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен бөлшек сауданы жүзеге асыруды және қызмет көрсетуді лицензиялау ережесін бекіту туралы " 2005 жылғы 15 қыркүйектегі N 115 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3902 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2005 жылғы 2 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен бөлшек сауданы жүзеге асыруды және қызмет көрсетуді лицензиялау ережесінде:
4-тармақтың 3) тармақшасында "лицензиясының" деген сөз "шешімінің" деген сөзбен ауыстырылсын;
6-тармақта:
бірінші абзацта "16-тармағында" деген сөздер "42-бабының 2-тармағының 6) тармақшасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтың 2) тармақшасында "лицензиясының" деген сөз "шешімінің" деген сөзбен ауыстырылсын;
7-тармақтың бірінші, екінші абзацтарындағы "күнтізбелік күн" деген сөздер "жұмыс күні" деген сөздермен ауыстырылсын;
13 және 14-тармақтар алынып тасталсын;
18-тармақта:
бірінші абзацта:
"лицензиясы" деген сөз "шешімі" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацта "лицензияларды қайтарып алғаны және іс-әрекетін тоқтатқаны" деген сөздер "лицензиялардың қолданылуын тоқтатқаны" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-қосымшада:
"Өтініш иесінің салық төлеушісінің тіркеу нөмірі____________" деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (болған кезде)___________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (болған кезде) ___________________";
3-қосымшада:
"лицензиаттың салық төлеушісінің тіркеу нөмірі _____________" деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"бизнес-сәйкестендіру нөмірі (болған кезде)___________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (болған кезде) ________________".
2. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен бастап жиырма бір күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Төлем балансы және валюталық реттеу департаменті (Дюгай Н.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Төлем балансы және валюталық реттеу департаментінен жариялауға өтінім алған күннен бастап үш күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға шаралар қабылдасын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 сентября 2005 года N 115 "Об утверждении Правил лицензирования осуществления розничной торговли и оказания услуг за наличную иностранную валюту в Республике Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 2008 года N 19. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2008 года N 5203. Утратило силу Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 июля 2009 года № 68
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.07.2009 № 68 (вводится в действие с 11.08.2009).
В целях приведения нормативной правовой базы, регулирующей осуществление деятельности, связанной с использованием валютных ценностей, в соответствие с Законами Республики Казахстан от 11 января 2007 года " О лицензировании " и от 12 января 2007 года " О национальных реестрах идентификационных номеров" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 сентября 2005 года N 115 "Об утверждении Правил лицензирования осуществления розничной торговли и оказания услуг за наличную иностранную валюту в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3902, опубликованное 2 ноября 2005 года в газете "Юридическая газета" N 202) внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах лицензирования осуществления розничной торговли и оказания услуг за наличную иностранную валюту в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 3) пункта 4 слово "лицензии" заменить словом "решения";
в пункте 6:
в абзаце первом слова "статьей 16" заменить словами "подпунктом 6) пункта 2 статьи 42";
в подпункте 2) абзаца третьего слово "лицензии" заменить словом "решения";
в абзацах первом, втором пункта 7 слово "календарных" заменить словом "рабочих";
пункты 13 и 14 исключить;
в пункте 18:
в абзаце первом:
слово "лицензии" заменить словом "решения";
слово "указанной" заменить словом "указанного";
в абзаце втором слова "Об отзывах и прекращении" заменить словами "О прекращении";
в приложении 1:
после слов "Регистрационный номер налогоплательщика заявителя ___________" дополнить абзацами следующего содержания:
"Бизнес-идентификационный номер (при наличии) __________
Индивидуальный идентификационный номер (при наличии) _______";
в приложении 3:
после слов "регистрационный номер налогоплательщика лицензиата _________" дополнить абзацами следующего содержания:
"бизнес-идентификационный номер (при наличии) ___________
индивидуальный идентификационный номер (при наличии) ________".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного дня со дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту платежного баланса и валютного регулирования (Дюгай Н.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в трехдневный срок со дня получения от Департамента платежного баланса и валютного регулирования заявки на опубликование принять меры к официальному опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ақышевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                               Ә. Сәйденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Министр
______________Б.Жәмішев
2008 жылғы 22 сәуір

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Акишева Д.Т.
Председатель
Национального Банка                         А. Сайденов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Министр
Жамишев Б.Б.
22 апреля 2008 года