"Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 587 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 21 мамырдағы N 289 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5225 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 15.01.2013 № 10 Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1.»"Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 587  бұйрығына (N 5030 нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың  үлгі ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Білім беру ұйымдарына негізгі орта (жалпы негізгі), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғалар, сондай-ақ, шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қабылданады.
Қазақстан Республикасының азаматтарына және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға, егер олар осы деңгейде бірінші рет білім алатын болса, мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес конкурстық негізде тегін техникалық және кәсіптік білім беріледі.
Шетелдіктердің мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес конкурстық негізде тегін техникалық және кәсіптік білім алуы Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалады.";
3-тармақтың бірінші абзацында:
"үшін" деген сөзден кейін "Техникалық және кәсіптік, орта оқу орнынан кейінгі және жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға түсу кезінде қабылдау квотасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 наурыздағы N 296 қаулысымен бекітілген" деген сөздермен толықтырылсын";
4-тармақтың  бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 587 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 мая 2008 года № 289. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2008 года № 5225. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 15.01.2013 № 10.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года N 587 "Об утверждении Типовых правил на обучение в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 5030), следующие изменения и дополнения:
в Типовых  правилах приема на обучение в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В организации образования принимаются граждане Республики Казахстан, имеющие основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), высшее (высшее профессиональное) образование, лица казахской национальности, не являющиеся гражданами Республики Казахстан, а также иностранные граждане и лица без гражданства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
На конкурсной основе в соответствии с государственным образовательным заказом бесплатное техническое и профессиональное образование предоставляется гражданам Республики Казахстан и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, если образование этого уровня они получают впервые.
Получение иностранцами на конкурсной основе в соответствии с государственным образовательным заказом бесплатного технического и профессионального образования определяется международными договорами Республики Казахстан";
в  абзаце 1 пункта 3:
после слов "приема" дополнить словами "утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2008 года N 296 "Об установлении квоты приема при поступлении на учебу в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего и высшего образования";
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:

"4. Техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар азаматтар білім беру ұйымдарына оқытудың қысқартылған мерзімін көздейтін тиісті кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша оқуға қабылданады.";
2-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Құжаттарды қабылдауды ұйымдастыру және түсу емтихандарын өткізу";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру ұйымдарына оқуға азаматтардың өтініштерін қабылдау:
орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқудың күндізгі нысанына 20 маусым мен 20 тамыз аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына 20 маусым мен 20 қыркүйек аралығында; өнер және мәдениет мамандықтары бойынша 20 маусым мен 20 шілде аралығында;
жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқудың күндізгі нысанына 20 маусым мен 20 тамыз аралығында, оқудың кешкі нысанына 20 маусым мен 20 қыркүйек аралығында жүзеге асырылады";
10-тармақ алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Оқуға түсушілер білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы өтінішіне білімі туралы құжаттың түпнұсқасын, N 086-У нысаны бойынша медициналық анықтаманы (І және ІІ топтағы мүгедектер мен бала жасынан мүгедектер үшін медициналық-әлеуметтік сараптаманың қорытындысы), 3х4 көлемдегі 4 суретті қоса береді.
Оқуға түсушінің тұлғасын куәландыратын құжаттар жеке ұсынылады.
Оқытудың нысандары бойынша және шарттық (ақылы) негізде оқуға түсушілердің өтініштері жеке тіркеледі және ескеріледі.
кешенді тестілеу (жоғары оқу орындарына түсу үшін ағымдағы жылы кешенді тестілеуге қатысқан өткен жылдар түлектері) немесе нәтижелері туралы сертификатын тапсырған (ағымдағы жылы ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысқан жалпы орта білімді бітірушілер) азаматтар оқуға түсу емтихандарынан босатылады және міндетті түрде 17-тармақта көрсетілген шарттарға сәйкес конкурсқа жіберіледі.
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Түсу емтихандары орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша және:
жалпы орта, мамандық бейне сәйкес келмейтін техникалық және кәсіптік білімі бар оқуға түсушілер үшін үш пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі, Қазақстан тарихы және мамандық бейіні бойынша пән) өткізіледі;
негізгі жалпы білімі бар оқуға түсушілер - негізгі жалпы білімнің оқу бағдарламалары көлемінде 2 пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі және мамандық бейіні бойынша пән);
Жоғарғы техникалық мектепке оқуға түсушілер үшін түсу емтихандары негізгі жалпы білімнің оқу бағдарламалары көлемінде 3 пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі, математика және мамандық бейіні бойынша пән) өткізіледі.
Түсу емтихандарының нысанын білім беру ұйымдары белгілейді.
Жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқуға түсушілерге арналған түсу емтихандары әңгімелесу нысанында өткізіледі.
Білім беру ұйымдарына оқуға түсушілер түсу емтихандарын қазақ немесе орыс тілдерінде тапсырады.
Мамандық бейіні бойынша пәні осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес айқындалады.";

"4. Граждане, имеющие техническое и профессиональное (начальное профессиональное, среднее профессиональное), высшее (высшее профессиональное) образование могут приниматься в организации образования на обучение по соответствующим профессиональным учебным программам, предусматривающим сокращенные сроки обучения";
наименование  главы 2 изложить в следующей редакции:
"2. Организация приема документов и проведения вступительных экзаменов.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Прием заявлений граждан на обучение в организациях образования осуществляется:
по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, на очную форму обучения с 20 июня по 20 августа; на вечернюю и заочную формы обучения с 20 июня по 20 сентября, по специальностям искусства и культуры с 20 июня по 20 июля;
по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям с 20 июня по 20 августа, на вечернюю форму обучения с 20 июня по 20 сентября";
пункт 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. К заявлению о приеме на обучение в организации образования поступающие прилагают подлинник документа об образовании, медицинскую справку по форме N 086-У (для инвалидов I и II группы и инвалидов с детства - заключение медико-социальной экспертизы), 4 фотокарточки размером 3х4.
Документы, удостоверяющие личность поступающего, предъявляются лично.
Заявления от поступающих по формам обучения и на договорной (платной), основе регистрируются и учитываются отдельно.
Граждане, предоставившие сертификат комплексного тестирования (выпускники прошлых лет, участвовавшие в комплексном тестировании в текущем году для поступления в высшие учебные заведения) или сертификат о результатах ЕНТ (выпускники общего среднего образования текущего года, участвовавшие в едином национальном тестировании), освобождаются от вступительных экзаменов и допускаются к конкурсу согласно условиям, указанным в пункте 17.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"Вступительные экзамены для поступающих на обучение по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, и имеющих:
общее среднее, техническое и профессиональное образование, не соответствующее профилю специальности, проводятся по трем предметам (казахский язык или русский язык, история Казахстана и предмет по профилю специальности);
основное общее образование - по двум предметам в объеме учебных программ основного общего образования (казахский или русский язык и предмет по профилю специальности).
Для поступающих в высшие технические школы вступительные экзамены проводятся по трем предметам в объеме учебных программ основного общего образования (казахский или русский язык, математика и предмет по профилю специальности).
Формы вступительных экзаменов устанавливаются организацией образования.
Вступительные экзамены для поступающих на обучение по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям, проводятся в форме собеседования.
Поступающие в организации образования сдают вступительные экзамены на казахском или русском языках;
Предмет по профилю специальности определяется согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";

14-тармақтың мазмұны 1, 2 абзацтармен толықтырылсын:
"14. Орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білімнің білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқуға түсетін азаматтар үшін оқудың күндізгі нысанына түсу емтихандары 1 тамыз бен 28 тамыз аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына 1 тамыз бен 25 қыркүйек аралығында; өнер және мәдениет мамандықтары бойынша арнайы немесе шығармашылық емтихандары 21 шілде мен 28 шілде аралығында өткізіледі.
Жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары оқудың күндізгі нысанына түсетін азаматтар үшін әңгімелесу 1 тамыз бен 28 тамыз аралығында, оқудың кешкі нысанына 1 тамыз бен 25 қыркүйек аралығында өткізіледі.";
17-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім алушылардың құрамына қабылдау конкурстық негізде күндізгі оқу нысанына 25 тамыз бен 30 тамыз аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына 15 қыркүйек пен 30 қыркүйек аралығында жүзеге асырылады.
Жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім алушылардың құрамына қабылдау негізгі орта және жалпы орта білімі туралы құжаттарда көрсетілген бейіндік пәндер бойынша бағалары, әңгімелесулер ескеріле отырып конкурстық іріктеу негізінде 25 тамыз бен 30 тамыз аралығында өткізіледі. Іріктеу шарттарын білім беру ұйымдары айқындайды.";
17-тармақтың төртінші абзацында "пәннің" деген сөзден кейін "осы Ереженің 12-тармағына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақтың алтыншы абзацында "20 балдан кем" деген сөздерден кейін "медициналық мамандықтар бойынша 30 балдан кем" деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақтың жетінші абзацында "30 балдан кем" деген сөздерден кейін "медициналық мамандықтар бойынша 40 балдан кем" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасы осы бұйрықтың  1-қосымшасының мазмұнымен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасы осы бұйрықтың  2-қосымшасының мазмұнымен толықтырылсын.
2. Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Қ.Қ. Бөрібеков) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

пункт 14 дополнить абзацами 1, 2 следующего содержания:
"14. Для граждан, поступающих на обучение по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, вступительные экзамены проводятся: на очную форму обучения с 1 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения с 1 августа по 25 сентября; по специальностям искусства и культуры специальные или творческие экзамены проводятся с 21 июля по 28 июля.
Для граждан, поступающих на очную форму обучения по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям, собеседование проводится с 1 августа по 28 августа, на вечернюю форму обучения с 1 августа по 25 сентября.";
абзац второй  пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, осуществляется на конкурсной основе на очную форму обучения с 25 августа по 30 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 15 сентября по 30 сентября.
Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям, проводится с 25 августа по 30 августа на основе отбора с учетом оценок по профильным предметам, указанных в документах об образовании основного среднего или общего среднего образования, результатов собеседования. Условия отбора определяются организацией образования.";
в абзаце четвертом  пункта 17 после слов "предметов" дополнить словами "согласно пункту 12 настоящих Правил";
в абзаце шестом  пункта 17 после слова "образование" дополнить словами ", по медицинским специальностям, набравшие менее 30 баллов";
в абзаце седьмом  пункта 17 после слова "образование" дополнить словами ", по медицинским специальностям, набравшие менее 40 баллов";
приложение 1 указанного приказа дополнить содержанием приложения 1 настоящего приказа;
приложение 2 указанного приказа дополнить содержанием приложения 2 настоящего приказа.
2. Департаменту технического и профессионального образования (Борибеков К.К.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.

0800000
Қызмет көрсету
саласы
0829002
Қонақ үйлерде және туристiк
кешендерде қызмет көрсетудi
ұйымдастыру
0831002
Маркетинг (салалар бойынша)
0832002
Аудармашылық ісі
27
3700000
Ақпараттық
технологиялар
3707002
Ақпараттық жүйелер (қолдану облыстары бойынша)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2008 жылғы 21 мамырдағы
N 289 бұйрығына бұйрығына
2-қосымша
Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу
бағдарламаларын жүзеге асыратын, білім беру ұйымдарында
білім алуға түсу емтихандары үшін техникалық және кәсіптік
білімнің кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша мамандарды
даярлау жүзеге асырылатын мамандықтар бейіні бойынша жалпы
білім беру пәндерінің тізбесі
Коды
Мамандықтың атауы
Бейін пәннің атауы
Негізгі орта
білім
Жалпы орта
білім
0200000 - Гуманитарлық мамандықтар
0201002
Құқық және әлеуметтiк
қамтамасыз етудi
ұйымдастыру
Қазақстан
тарихы
Дүниежүзілік
тарих
0202002
Құқық қорғау қызметi
Қазақстан
тарихы
Дүниежүзілік
тарих
0204002
Әлеуметтiк жұмыс
Қазақстан
тарихы
Дүниежүзілік
тарих
0205002
Құқықтану
Мемлекет негіз-
дері және құқық
Дүниежүзілік
тарих
0206002
Патенттану
Мемлекет негіз-
дері және құқық
Дүниежүзілік
тарих
0300000 - Бiлiм беру мамандықтар
0301002
Мектепке дейiнгi тәрбие
Әдебиет (оқыту
тілдері бойынша)
Биология
0302002
Тәрбие жұмысын
ұйымдастыру
Биология
Биология
0303002
Математика
Математика
Математика
0304002
Физика
Физика
Физика
0305002
Ұйғыр тiлi және әдебиетi
Ұйғыр әдебиеті
Ұйғыр
әдебиеті
0306002
Қазақ тiлi және әдебиетi
Қазақ әдебиеті
Қазақ
әдебиеті
0307002
Ұлттық мектептердегi
қазақ тiлi және әдебиетi
Қазақ әдебиеті
Қазақ
әдебиеті
0308002
Орыс тiлi және әдебиетi
Орыс әдебиетi
Орыс
әдебиетi
0309002
Мемлекеттік емес тілде
оқытатын мектептердегі
орыс тілі және әдебиетi
Орыс әдебиетi
Орыс
әдебиетi
0310002
Дене тәрбиесi (арнайы
оқу орындары үшін) (дене
тәрбиесі оқытушыларын
даярлауды жүзеге асыратын
оқу орындары үшін)
Президенттік
тест
Арнайы емтихан
Президенттік
тест
Арнайы
емтихан
0311002
Өмiр сүру қауiпсiздiгi негiздерi және валеология
Биология
Биология
0313002
Кәсiптiк оқыту (салалар
бойынша)
Математика
Математика
0314002
Бастауыш жалпы білім беру
Математика
Математика
0315002
Бейнелеу өнерi және сызу
1-шығармашылық
емтихан
1-шығармашы-
лық емтихан
0318002
Технология
1-шығармашылық
емтихан
1-шығармашы-
лық емтихан
0321002
Өзбек тiлi және әдебиетi
Өзбек әдебиетi
Өзбек
әдебиетi
0322002
Музыкалық бiлiм беру
1-шығармашылық
емтихан
1-шығармашы-
лық емтихан
0400000 - Медициналық мамандықтары
0401002
Емдеу ісі
Биология
Биология

0800000
Сфера обслуживания
0829002
Организация обслуживания гостиничных
хозяйств и туристических комплексов
0831002
Маркетинг (по отраслям)
0832002
Переводческое дело
27
3700000
Информатика и вычислительная техника
3707002
Информационные системы
(по областям применения)
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 21 мая 2008 года N 289
Перечень общеобразовательных предметов по профилю
специальностей технического и профессионального образования для
вступительных экзаменов на обучение в организации образования,
реализующих образовательные учебные программы технического
и профессионального образования
Код
Наименование специальностей
Наименование
профильного предмета:
на базе
основного
среднего
образования
на базе
общего
среднего
образования
0200000 - Гуманитарные специальности
0201002
Право и организация социального обеспечения
История Казахстана
Всемирная
история
0202002
Правоохранительная деятельность
История Казахстана
Всемирная
история
0204002
Социальная работа
История Казахстана
Всемирная
история
0205002
Правоведение
Основы
государ-
ства и
права
Всемирная
история
0206002
Патентоведение
Основы го-
сударства
и права
Всемирная
история
0300000 - Специальности образования
0301002
Дошкольное воспитание
Литература
(по языкам
обучения)
Биология
0302002
Организация воспитательной работы
Биология
Биология
0303002
Математика
Математика
Математика
0304002
Физика
Физика
Физика
0305002
Уйгурский язык и литература
Уйгурская
литература
Уйгурская
литература
0306002
Казахский язык и литература
Казахская
литература
Казахская
литература
0307002
Казахский язык и литература в национальных школах
Казахская
литература
Казахская
литература
0308002
Русский язык и литература
Русская
литература
Русская
литература
0309002
Русский язык и литература в школах с негосударственным языком обучения
Русская
литература
Русская
литература
0310002
Физическая культура (для специализированных учебных заведений),
(для учебных заведений, осуществляющих подготовку преподавателей физической культуры)
Президент-
ский тест
Специаль-
ный
экзамен
Президент-
ский тест
Специальный
экзамен
0311002
Основы безопасности жизнедеятельности и валеология
Биология
Биология
0313002
Профессиональное обучение (по отраслям)
Математика
Математика
0314002
Начальное общее образование
Математика
Математика
0315002
Изобразительное искусство и черчение
1-
творческий
экзамен
1-
творческий
экзамен
0318002
Технология
1-
творческий
экзамен
1-
творческий
экзамен
0321002
Узбекский язык и литература
Узбекская
литература
Узбекская
литература
0322002
Музыкальное образование
1-твор-
ческий
экзамен
1-твор-
ческий
экзамен
0400000 Медицинские специальности
0401002
Лечебное дело
Биология
Биология

0402002
Акушерлiк ісі
Биология
Биология
0403002
Гигиена және
эпидемиология
Биология
Биология
0404002
Стоматология
Биология
Биология
0405002
Ортопедиялық стоматология
Биология
Биология
0406002
Фармация
Химия
Химия
0407002
Мейiрбике iсi
Биология
Биология
0408002
Зертханалық диагностика
Биология
Биология
0409002
Медициналық оптика
Биология
Биология
0500000 - Ветеринария
0501002
Ветеринария
Биология
Биология
0502002
Зертханалық іс
Биология
Биология
0503002
Ветеринарлық санитария
Биология
Биология
0700000 - Экономикалық мамандықтар
0701002
Статистика
Математика
Математика
0703002
Қаржы (салалар бойынша)
Математика
Математика
0705002
Экономика, бухгалтерлiк
есеп және аудит (салалар
бойынша)
Математика
Математика
0706002
Тұтыну тауарларының
сапасын сараптау
Химия
Химия
0708002
Биржалық қызмет
Математика
Математика
0711002
Коммерция (салалар
бойынша)
Математика
Математика
0712002
Менеджмент (салалар
бойынша)
Математика
Математика
0713002
Бағалау (салалар және
қолдану аймақтары
бойынша)
Математика
Математика
0716002
Банк iсi
Математика
Математика
0718002
Сақтандыру iсi (салалар
бойынша)
Математика
Математика
0720002
Қаржы және қаржы құқығы
Математика
Математика
0800000 - Қызмет көрсету саласы
0829002
Қонақ ұйлерде және турис-
тiк кешендерде қызмет
көрсетудi ұйымдастыру
Математика
Математика
0831002
Маркетинг (салалар
бойынша)
Математика
Математика
0832002
Аудармашылық ісі
Шетел тілі
Шетел тілі
3700000 - Ақпараттық технологиялар
3707002
Ақпараттық жүйелер (қол-
дану аймақтары бойынша)
Математика
Математика

0402002
Акушерское дело
Биология
Биология
0403002
Гигиена и эпидемиология
Биология
Биология
0404002
Стоматология
Биология
Биология
0405002
Стоматология ортопедическая
Биология
Биология
0406002
Фармация
Химия
Химия
0407002
Сестринское дело
Биология
Биология
0408002
Лабораторная диагностика
Биология
Биология
0409002
Медицинская оптика
Биология
Биология
0500000 Ветеринария
0501002
Ветеринария
Биология
Биология
0502002
Лабораторное дело
Биология
Биология
0503002
Ветеринарная санитария
Биология
Биология
0700000 Экономические специальности
0701002
Статистика
Математика
Математика
0703002
Финансы (по отраслям)
Математика
Математика
0705002
Экономика, бухгалтерский учет и аудит (по отраслям)
Математика
Математика
0706002
Экспертиза качества потребительских товаров
Химия
Химия
0708002
Биржевая деятельность
Математика
Математика
0711002
Коммерция (по отраслям)
Математика
Математика
0712002
Менеджмент (по отраслям)
Математика
Математика
0713002
Оценка (по отраслям и областям применения)
Математика
Математика
0716002
Банковское дело
Математика
Математика
0718002
Страховое дело (по отраслям)
Математика
Математика
0720002
Финансы и финансовое право
Математика
Математика
0800000 Сфера обслуживания (специальности сервиса)
0829002
Организация обслуживания гостиничных
хозяйств и туристических комплексов
Математика
Математика
0831002
Маркетинг (по отраслям)
Математика
Математика
0832002
Переводческое дело
Иностран-
ный язык
Иностранный
язык
3700000 - Информатика и вычислительная техника
3707002
Информационные системы (по областям применения)
Математика
Математика